Norton Ik hoorde Sport Binnenland Indonesië Nutsspaarbank Thol* l De onverwoestbare motor C. DE LEEUW. - Motoren :av in< Fr; ove m na ,nd idt r. gsl en; in i Zot dat President Truman, waar een film van is op genomen, op order van zijn Echtgenote een be paald stuk van deze opname heeft uit laten knippen Mevr. Truman wenste niet dat haar gemaal in zwempak zou gepubliceerd worden, dus verwijderen natuurlijk. Dat zou ik ook gedaan hebben als m'n vrouw zoiets commandeerde. ieciaal ingerichte Rode Kruis- ito het bloed worden afgetapt, larvan bloedplasma gemaakt irdt. Dit plasma wordt dan ;er gezonden naar verschil- nde ziekenhuizen en ook naar donesië. e leeftijdsgrens voor donors is paald van '18 tot 00 jaar. In het calé van de heer Nuijten alhier had een wed- ijd plaats van de biljartclubs Steeds Beter" Tholen tegen )ns Genoegen" St. Annaland. 3 uitslagen luiden Rijnberg-P. Berrevoets5575 A. kleiboer—J'. Blaas 3-2—75 Nelisse—M. Nijs (58—75 d. Engelsman—M. Oerlemans 51—75 QuistF. v Zandvliet 4875 SlagerC. Schot 6175 lolen „Steeds Beter" won met rit 15 punten. St. Annaland „Ons Biioegen" had een winst van punten. Tholen wint zodoende lauwertak met een winst van o !2 punten. Tot presidente der Geref. rouwenvereniging alhier is inoemd mevr. Sieling alhier. De vereniging Cbr. Nat. hooi te Tholen hield haar gemene ledenvergadering in School met de Bijbel, onder orzitterschap van de heer Dijkslag.Na opening bracht secretaris zijn jaarverslag ,- waaruit bleek dat 1948 voor school een gunstig jaar is weest. Het bestuur onderging n verandering. Door het vrij- ilhg afstaan van de bestuurs- tels door de heren D. de Vos M. M. G. Haaijer was het ogelijk de bestuurszetels te irdelen onder 3 leden van de eref. Kerk, 3 leden van de ir. Geref. Kerk en 3 leden van Ned. Herv. Kerk. Wegens rtrek van de heer v. d. Put irklaarde de heer W. Karman cb bereid het financieel beheer zich te nemen, et toenmalige hoofd der school, heer G. Dragt vertrok naar orinchem. In zijn plaats werd noemd de heer H. Rol, thans lofd der school. Daar het erlingenaantal in 1948 zeer enam werd van November l/m ecember een tijdelijke onder- ijzeres benoemd, nl. mevrouw JongBerman. Per 1 Januari 149 werd tot onderwijzeres inoemd mej. M. ubekes te ümburg. Door de penning- leester, de heer W. Karman, erd een financieel verslag uit bracht over het jaar 1948. geanimeerde vergadering erd door ds. 11. van Leeuwen et dankgebed gesloten. 'bi tei tl 'J EM. THOLEN eboren Pieter Cornelis, z. v. ieler Cornelis Bijl en van eeltje Johanna Vermaas. Zeventien biggen in één worp. de landbouwer Jac. Franke Tholen werden Zaterdag Maart jl. '17 biggetjes ge- iren van één moeder. Dit is el een zeldzaam iets. Van de biggen zijn er intussen reeds gestorven. Repatriërend militair, et het troepenschip Grote Beer, o it vermoedelijk 27 Maart te msterdam verwacht wordt, ert o. m. naar huis de mili- t< ir G. Kegge uit Tholen. holen. Vrijdagavond hield de hr. Jonge Mannenvereniging hier haar jaarfeest in c^e zaal ui Mej. Hoek. oen de voorzitter de heer van Elsacker deze bijeen- )mst opende was de zaal goed zet. Hij liet zingen lied 1 en voor in gebed. In zijn openingswoord heette hij allen welkom in het bijzon der de spreker de heer Gordeau en de vertegenwoordigers van de Vereniging te Krabbendijke. Spr. las vervolgens Matth. 26 de verzen 57 tot en met 66, waarover hij zijn toespraak hield. Hierna werd door de secretaris het jaarverslag in dichtvorm voorgelezen en werd door de penningmeester het fin. verslag uitgebracht. Voor de pauze werden een toneelstukje opgevoerd, ge dichten gedeclameerd waarbij de heer Joosen te Krabbendijke ook zijn medewerking verleende en werd aan de start gehouden. In de pauze werd een verloting gehouden. Na de de pauze declameerde de heer Joosen nog enkele ge dichten welke de lachspieren in beweging brachten. Door de leden van Tholen werden nog twee toneelstukjes en gedichten ten gehore gebracht. Hierna sprak de heer J. C. Gordeau, Distr. secretaris C. J. M. V. Zeeland. Spr. hield een toespraak waarin hij de aanwezigen voor de vraag stelde wat er in deze tijd nog te verwachten was. Spr. schetste de huidige positie van ons land en van de landen in Europa en wees op de grote laak die de C.J.M.V. plaatselijk, in ons gehele land en over de gehele wereld heeft. Het grote werk der Evangelisatie is niet het werk van een handje vol predi kanten en ouderlingen maar van elk afzonderlijk. Met grote aandacht werd de rede gevolgd. Namens de ring werd nog ge sproken door de heer Joosen en namens de Kerkeraad van Tholen door ouderling de Korte. De voorzitter dankte allen voor de medewerking. Na het zingen van lied 24 sloot hij niet dank gebed. De heer J. F. J. v. d. Peijl, technisch hoofdambtenaar aan de Waterleiding Maatschappij „Tholen", isdoorde vergadering van aandeelhouders d.d. 22dezer benoemd tot directeur dezer maatschappij, behoudens goed keuring van de minister van sociale zaken. Op Vrijdag I April a.s. bestaat de sportvereniging „Een dracht" 20 jaar. Dit feit zal herdacht worden met een feest avond, waarvoor de leden van de Rederijkerskamer „Gats" spontaan hun medewerking hebben toegezegd en zuilen opvoeren het succes toneelstuk „Die brave meneer Pol". Voor nadere bijzonderheden, zie de advertentie in dit nummer. Woensdagavond had onder voorzitterschap van de heer L. W. Blaas een vergadering- plaats van het bestuur en de commissarissen van de begra fenisbus. De notulen van de vorige vergadering werden ge lezen en ongewijzigd vastgesteld De secretaris—penningmeester deedrekening en verantwoording over het jaar 1948, waaruit bleek dat het leden aantal op 1 Januari 1949 bedraagt 1459 Het aftreden de bestuurslid Joh. van Dijk en de aftredende commissarissen J. Vos en C. Bijl werden weer Gevraagd een net dienstmeisje voor dag of dag en nacht Tegen 1 Mei a.s. Bakkerij Tazelaar, Kerk straat 20, Tholen. 1344 op de voordracht geplaatst, ter wijl in de vacature voor Com missaris geplaatst werd de heer A.A. van Stee. ST. MAARTENSDIJK De verkiezingen voor de gemeen teraad zullen gehouden worden op Woensdag 15 Juni a.s. De kiezerslijst voor deze gemeente telt 1653 namen. Vrijdagj.l.had mej D. Droo- ger, hoofd der kleuterschool alhier, het ongeluk, terwijl ze glas van een ingewaaid raam wegruimde, een ruit op haar hoofd te krijgen, welke een flinke wond veroorzaakte, die door Dr Tazelaar met 3 krammetjes en 3 hechtingen werd verzorgd Per auto is Mej. Drooger naar huis gebracht. OUD VOSSEMEER Gevonden. Over een gevonden rond bood- schappenmandje zijn inlichtin gen bij de Postcommandant der Rijkspolitie te verkrijgen. En over een gevonden wollen das bij de heer A. J. v. Gorsel, Patrijzenweg alhier. De laatsten. Dezer dagen werden de laatste 5 woningen van de nieuwbouw betrokken. De bewoners zijn L. J. v. Dijke, J. v. Poortvliet, P. Lohbezoo, Wed. P. dé Wilde en A.A. Hel- mich. Zaterdag reed een met een boomstam geladen trailer de veerpont op. Juist op het mo ment dat de truck op de pont stond geraakte de pont van wal, waardoor de oplegger in het water kwam te staan. Eerst nadat de boomstam van de auto af in hel water was gerold, kon de wagen achteruit de veerdam opgetrokken worden. De oorzaak van het losschieten van de pont schijnt te wijten te zijn aan het breken van een aanlegdraad. Met lucifers spelende kinde ren veroorzaakten in een hoop stroo, die tegen de schuur van de heer Plompen lag, brand. Doordat enkele mannen, die ooggetuige van het brandje waren, snel optraden, en de pakken stro uit elkaar haalden, kon het vuur worden bedwongen. Roxy Theater Brengt deze week een film van een zeer aparte genre. Het is Skippy Homeier de 12 jarige artist, die in deze film een rol speelt zoals U zelden zag. Hij speelt voor het jog dat met zijn vergiftigde brein en sadistische id jën datgene tracht te vernielen wat een ander het dierbaarst is U zult bij het zien van deze film U zelf moeten bedwingen om kalm te blijven, zó goed is het spel van deze jonge artist U ziet hem vóór U in Misleide Jeugd, deze jonge artist als Emil een van die giftige reptie len uitgebroed in een land van karakterloze ja-zeggers... Een van die opkomende generatie waar voor de wereld op haar hoede moet zijn. Ja inderdaad is Misleide Jeugd de moedigste, meest aangrijpende film van de laatste lijd. Tholen. De loting voor de serie wedstrijden welke de voetbal vereniging Thofense Boys op Zaterdag 2 April zal houden is als volgt S.V.O.-Tholense Boys W.H.S.-Vrederust terwijl Smer- diek vrij is geloot en zal uitkomen tegen de winnaar van S.V.O. Tholense Boys. Zaterdag j.1. speelde Tholense Boys I een vriendschappelijke wedstrijd tegen S.V.O. I en Oud- Vossemeer wist deze wedstrijd met 3-0 te winnen. ThoolseBoys 2 speelde te Oud-Vossemeer tegen S.V.O. 2 en won met 5-2 Zaterdag a.s. aijn de return- wedstrijden. Prins Bernhard is Woensdag met de beide prinsesjes weder per vliegtuig uit Oostenrijk op het Paleis Soestdijk terugge keerd. 12 November 1947 is er een parlementaire commissie be noemd die opdracht kreeg een onderzoek in te stellen naar het regeringsbeleid der kabinetten de Geer, Gerbrandy, Schermer- horn tijdens de oorlogsjaren. Het eerste deel van een om vangrijk rapport is verschenen Er zijn enige ernstige fouten geconstateerd en er hebben misverstanden bij sommige legeronderdelen geheerst, waar door fouten zijn gemaakt. Over het algemeen kan men zeggen dat ons leger zijn plicht heelt gedaan, terwijl Duitse troepen het oorlogsrecht schon den door in Nederlandse uni formen gekleed, misverstand deden ontstaan. Generaal B. Harberts die in de Meidagen het bevel voerde over het twede legercorps, was be schuldigd vandesertie. Hij stond deze week voor het oog militair gerechtshof terecht. Bij het verhoor bleek dat de generaal niet schuldig was aan het hem ten laste gelegde. De advocaat fiscaal vroeg het Hof generaal Harberts vrij te spreken van het hem ten laste gelegde. Engeland, Amerika, Frankrijk en de Beneluxlanden zijn het eens over de afstand van enige Duitse gebieden aan ons land, aan België en Frankrijk. Ons is toegewezen 58 vierkante mij len Duits gebied. Ongeveer 7000 inwoners worden dan aan ons jand toegevoegd. Het gaat maar langzaam met de ontwikkeling van de bespre kingen over Icdonesië in de Veiligheidsraad. Woensdag heeft de Veiligheids raad een nieuw voorstel van Canadese zijde 'aangenomen, waarin is voorgesteld pogingen in het werk testellen de Neder landers en de republikeinen bijeen te brengen op de twee volgende punten 1) Het herstel van het republeinse gezag in Djocja. 2) Het organiseren van een Ronde Tafel-conferentie in «Den Haag met het doel de onafhankelijke Ver. Staten van Indonesië in het leven te roepen. Voorts heeft de Veiligheidsraad besloten de commissie der V.N. te verzoekon de raad in te lich ten over de toestand te Djocja dit in verband met Palars be schuldiging, dat de Nederlan ders de hootdslad van de repu bliek systematisch verwoesten. De republikeinen zijn teleur gesteld orndar zij nu niet krij gen waarop zij hoopten. Onze regering is gisteravond bijeen gekomen ter bespreking van de nieuwe voorstellen van de Vei ligheidsraad. Kerknieuws Kerkelijke kwestie. Stavenisse. De ouderlingen L. Petappel en J. Slager alhier hebben een op zichzelf slaande gemeente van Oud-Geref. signa tuur die tot geen kerkverband behoort. Beiden zijn indertijd doords. J. Fraanje te Barneveld, in hun ambt bevestigd en deze predikant heeft ook herhaaldelijk te Stavenisse de sacramenten bediend en lidmaten bevestigd. Nu ds. Fraanje wegens ouderdom niet meer naar Stavenisse kan komen heeft men aldaar laten optreden in de dienst ds. B. Toes eveneens een Oud Geref. pred. te Kinderdijk. Dit nu is bij een deel der gemeente niet bevallen aangezien men het voor de hand liggend acht thans aansluiting bij het kerkverband der Geref. gemeenten te moeten zoeken. Ds. Toes heeft onlangs biddag voor het gewas gehouden en enkele lidmaten bevestigd. De gemeente heeft geen diakenen we.1 cellectanten en een voor lezer. Elke Zondag wordt drie maal leesdienst gehouden. Scherpenisse. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Vollenhove doords. liorem.an alhier. Poortvliet. Ds. A. J. Timmer Ned. Herv. predikant te Pols broek heeft bedankt voor het beroep naar hier. THOLEN Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam 3 uur ds. v. d Wiel. Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 3 uur ds. de Wit te Rotterdam. Oer Gem voorm. 10 uur nam. 2.30 en 's avonds 6.30 leesdienst. Chr. Ger. Kerk voorm. 10 uur nam. 2.30 en s'avonds 6.30 lees dienst. Ned.JProt. Bond nam. 5 uurds. N. v. d. Heiiden. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. Koreman en nam. 2.30 leesdienst Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. Lanning te Fiinaart. Ger. Gem. voorm. 9.30 en nam. 2 en 's avonds 6 uur leesdienst. SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur leesdienst en nam.2.30 ds. Koreman Ger. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 uur en 's avonds 6 uur leesdienst ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur leesdienst en nam. 2.30 ds. de Bres Bed. H. Doop. Woensdag 30 Maart nam. 7 uur ds. Tukker te Delft voor de J. V. „Onésimus" Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 'savonds 6 uur leesdienst Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leesdienst. Rehoboth nam. 6.45 ds. Mantz te Rotterdam. STAVENISSE Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 6 uur dhr van Dijk te Leersum. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 en 's avonds 6 uur leesdienst. ST. ANNALAND Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. de Bres (Bed. H. Avondmaal) en nam. 2.30 leesdienst (Dankz. H. Avondmaal) Geref Gem 9.30 nam. 2 en 's avonds 6 uur leesdienst. OUD-VOSSEMEER Ned. Herv Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. van Putte. Ger. Kerk voorm 10 uur en nam. 2.30 ds. P. de Bruijn te Krabbendijke Chr Ger Kerk voorm. 10 uur nam. 2.30 en 's avonds 6.30 lees dienst. Donderdag 31 Maart nam. 7 uur ds. Bijl te Katwijk aan Zee. ST. PHILIPSLAND. Ned Herv Kerk voorm 10 en nam 2.30 ds. de Lint. Er zijn weer SPAARBUSJES. Bij sto. eerste inleg wordt gratis een spaar Zij die reeds een boekje bezitten m n 7 afhalen van een busje meebrengen. 500 c.c., - Volle fabrieksgarantie! f 1280. Middelburg Tel. 2923 na 6 uur 3204

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1949 | | pagina 2