Indonesië Stichting Gemeenschap Eiland Tholen opgericht Sport '5 nirgerlijke Stand emeente tholen nk om het afhalen van r bonkaarten 905 en de xtielkaarten 905. id-Vossemeer Dinsdag 22 Maart (laatste dag) Annaland Woensdag23Maart Maartensdijk Donderdag 24 Maart (laatste dag) olen Vrijdag 25 Maart lid pe 14 dezer moclit het echt- ar C. Duine-Bout zijn 25-jarig welijksieest gedenken terwijl familie Duine tevens liet 25- •ig bestaan van hun zaak moeht iren. was dien dag zeer veel be- ïgstelling zowel van hier als n buiten Tholen. ïandagavond bracht „Concor- i" ter gelegenheid van dit :st een serenade, erstel van het natuur- hoon op ons Eiland loien is door de inundatie van t eiland wel ontluisterd, iel van het weinige geboomte verdwenen doch zal langza- srhand weder worden' aan plant. wordt een van onze aan- kkelijkste wegen weder van men voorzien, de aanbeste- ng hiervoor heeft plaals ge d waarbij de firma van Lint den Haagde hoogste inschrijf- r is voor f 15.244, terwijl igste inschrijver is P. v. tl. erf te St. Maartensdijk voor 7730. n heeft hel sympathieke idee n bij de .beplanting de jeugd le sch ikelen, waardoor liefde lor het natuurschoon wordt aj kweekt en zullen er boom- antdagen worden gehouden, tarvau de schooljeugd van avenisse en Scherpenisse een rkzaam aandeel zullen heb- DORTVUET ijdagavond 12 Maart werd in Clir. school de jaarlijkse ideravond gehouden. De voor tter 11. Overbeeke opende >or te laten zingen ps.79 vers en 5, gelezen werd Exodus 2. voorzilter ging voor in gebed sprak naar aanleiding daar- ,0Jin een openingswoord. ierna hield het hoofd der hooi, de heer J. Looijenga een userie over de opvoeding der nderen. Hij sprak ook nog een manend woord tolde ouders, larna werd gepauzeerd en msumplie verstrekt, waarop legeuheid werd gegeven voor t bezichtigen van het werk en ir leerlingen. de pauze werd gezongen 42 vers 4 en 5, waarna de iderwijzer de heer C. Hartog, in inleiding hield over het iderwerp: „Het angstige kind", ierover werden enige vragen ssteld. Daarna werd tot slot ezongen ps. 89 versSendank- igging door de voorzitter. Aan s deur werd een collecte ge- luden, die f 23.03 opbracht. Onder auspiciën van het ure,au Wederopbouw Boerde- jen Zeeland werd Woensdag Maart ji. door het archi- icten bureau Donkelaar en odegraven uit Woerden te iddelburg aanbesteed het bott en van een landbouwschuur nbehoeve van de heer M. Buijs Poortvliet, e inschrijvingen luiden urgers, St. Annaland f 7.000, urvink, St. Annaland f 0975, oppeuurouwers, Bergen op inj Jom f 0790 en W. Blaas, ui holen f 5750. De G.V. Olympia heeft het ïejiornemen Zaterdag 19 Juni lii s. deel te nemen aan de door pc eZebra te houden adspiranten- ig en zal waarschijnlijk ook inwezig zijn op de Zaterdag - Juli te houden gewestelijke itvoering te Sas van Gent. deze week geen aangifte SCHERPENISSE Bij de slierenkeuring te Scher penisse werden van de 4 aan gevoerde stieren drie goedge keurd, nl. van de heren D. G. Duijnhouwer en Jan Rijstenbil te Scherpenisse en Adr.Gakeer te St. Maartensdijk. in de gehouden algemene vergadering van de varkens vereniging „Draagt elkanders lasten" waar 44 van de 94 leden aanwezig waren, werd na voor lezing van de goedgekeurde nolalen door de penningmeester rekening en verantwoording gedaan, waaruit bleek dat was ontvangen f 837.47 en uitge geven I 562.50, zodat er een batig saldo was van f 274.97. De aftredende bestuursleden D. v. d. Werlï en L. J. Jansen werden herkozen met algemene stemmen. Een bestuursvoorstel werd aangenomen om de uit- keringsprijs te verhogen en wel de eerste 25 kg. a f'1 en verder 70 cent per kg. uit te betalen. Besloten werd bij eventuele verplichte keuring van geslachte varkens, t. w. de huisslachting, de verzekeringskosten voor af- of goedgekeurde dieren voor rekening van de vereniging te nemen op dezelfde voorwaarden zoals de vee- en vleescentrale zulks doet. Hierna sluiting. De schietvereniging „Prinses Juliana alhier hield in hotel „De gouden Leeuw" haar alge mene vergadering. Tot bestuursleden werden her kozen de heren W. Quaak, H, Poot en L. Deurloo. Tot slot van deze bijeenkomst volgde nog een uitvoerige dis cussie over het schieten. Voor lopig zal men zich echter tevre den moeten slellen met buksen. De wedstrijden zullen voorlopig op liet schoolplein gehouden worden, terwijl men liet voor nemen koestert een A en een B afdeling op te richten. De burgeineesler, de lieer Bou- wense, getuigde van zijn belang stelling door zijn aanwezigheid op deze vergadering. Te Scherpenisse werd dezer dagen een bijeenkomst gehouden door het schoolpersoneel van de o. school en de ouders der kinderen van de hoogste klassen. Men koestert het voornemen om inplaats van een school reisje nu een week met de kinderen'van de hoogste klasse te gaan kamperen. Na een uitvoerige discussie en een uiteeuzetting door het hoofd der school, de heer Kouman, besloot men deze kampweek te laten doorgaan. Men wil dan zijn tenten opslaan in de buurt van Tilburg of den Bosch. Dit zal nader besproken worden. Da kinderen der andere klassen zullen hun gewone schoolreisje maken. Bezoekt vanaf heden zonder enige verplichting, woninginrichting JAC. DE GROOT ZN Steenb.str 24 - Bergen op Zoom ST. MAARTENSDIJK De weegbrugvereniging „Land bouwbelang" alhier hield in hotel „Hof van Holland" haar jaarvergadering onder voorzit terschap van de heer A. L. Hage. De hulpweger kreeg een grati ficatie van f 200. De hh. M. G. Sonke en G, J. Hoek aflr., werden als bestuursleden lier- kozen. Biljartwedstrijd. De Tlioolse biljartclub „Steeds Beter" speelde een wedstrijd tegen „Ons Genoegen" alhier. De uitslagen luiden: P. BerrevoetsOóF.Rijnberg75. Jac. Blaas 46J. Heijboer 75. M. Nijs 56C. Melisse 75. F. van Zandvliet 75J. Quist 68. M. Oerlemans 72—J. A. den Engelsman 72. G. Schot 75—A. Slager 48. Ons Genoegen won deze partij met 13 punten. STAVENISSE Vorige week hield de kleine meisjesvereniging „Wees een Zegen", in de Bewaarschool alhier haar eerste jaarvergade ring, onder leiding van de heer VV. van Prooyen. Na het zingen van Ps. 150 vers 1 en 3 sprak deze een kort openingswoord. Daarna werd gelezen Exodus 2:116, waarover door Suze Priem een inleiding werd ge houden. Vervolgens werden enkele liederen gezongen, met orgelbegeleiding door burge meester Verbuig, afgewisseld met declamatie. Door de twee oudste leden van de meisjes vereniging werd in dichtvorm een terugblik gegeven op het eerste verenigingsjaar. In de pauze werden er verversingen rondgediend en een verloting gehouden. Afgevaardigden van verschillende verenigingen en burgemeester Verburg felici teerden de jubilerende vereni ging. De avond werd verder doorgebracht met zang, liturgie en declamatie. ST. ANNALAND. Het leesgezelschap „Elck wat wils" hield haar jaarvergade ring onder voorzitterschap van de heer C J. C. Boot. Het gezelschap telt 81 leden, over 1948 was er een batig saldo van f 190.15. De heer Boot werd als bestuurs lid herkozen. Er werden 8846 boeken uitgeleend. Besloten werd tot een verhoging van het leesgeld. Ondei*voorzitterschap van de heer A. de Witte vergaderde de geiten houdersvereniging E. M. M. Er bleek over 1948 een nadelig saldo le zijn van f 101.40. Als bestuurslid werd de heer M. Lig- lendag herkozen. Het salaris van de^ bukhouder werd met I 100 verlaagd, terwijl aan de heer J. van Oeveren, boekhou der een gratificatie van f 37.50 werd toegekend. De heer M. J. Overbeeke herdacht vorige week zijn 25- jarig bodeschap van Accelerando. Men liet dit niet ongemerkt voorbijgaan en hem weid na mens het gezelschap een sche merlamp aangeboden. 0UD-V0SSEMEER De hond van de landbouwer A. v. E. ving in het jachtveld een haas. Door de jachtopziener is proces verbaal opgemaakt. Welke invloeden ons in een hoek hebben gedrongen die voor Nederland steeds verlies oplevert, hierover zal wellicht nimmer een duidelijk beeld worden gegeven. Steeds werd gehoopt dat de gerechtvaardigde wensen van onze regering door de Veilig heidsraad zouden worden er kend, maar het kwam steeds anders uit. Onze regering trachtte de ge volgde politiek te verstevigen doordetafelconferenliediete den Haag zou worden gehouden, doch Ihans Is de andere zijde er in geslaagd dat. voordat de onderhandelingen te Den Haag aanvangen, er een conferentie te Batavia zal plaats hebben waar dan zeits tegen onze zin de voorwaarden voor en het tijdstip van de conferentie in handenis gesteld van de Veilig heidsraad, tenminste als dit lichaam dit nog nodig oordeelt en niet van tevoren besluit dat wij hebben te slikken hetgeen zij voorschrijven. De republikeinse machthebbers hebben handig gemanoevreerd om ons schaakmat te zetten. Of hetgeen achter onze rug om klaar gemaakt is voor ons aan vaardbaar is of niet, daar wordt geen rekening mee gehouden wij hebben ja te zeggen op alles wat men wenst en schijnen het spel te hebben verloren. Als wij daarenboven zien dat de verliesllijst van onze jongens iedere week groter wordt komt de vraag naar voren of de door onze machthebbers gevoerd po- tiek wel de juiste is geweest. 11 dezer kwaaien onder leiding van burgemeester L.A. Verburg van Stavenisse in hotel Engel- vaart bijeendehh W. L. Blinden- bach, notaris te StMaartensdijk, F. M. Boogaard,burgemeester te St. Annaland, D. C. Bouwense burgemeester St. Maartensdijk C. P. van Boven, wnd Directeur van het bijkantoor G.A.B. te Tholen, mr. A. J. van der Hoe ven, burgemeester te Tholen, B. J. van Oeveren, burgemeester te Poortvliet en J. Vermaas, vertegenwoordiger van de Chr. Landarbeidersbond te Tholen, om besprekingen te voeren over de mogelijkheid te komen tot een regionale werkgemeen schap voor het eiland Tholen om de scciale, culturele en eco nomische problemen tot een oplossing te brengen. De besprekingen hadden tot resultaat dat besloten werd tot het oprichten van de stichting Gemeenschap „Eiland Tholen" waarvan het doel is het doen samenwerken van de sociale, economische en culturele orga nisaties op het eiland, teneinde coördinatie, terreinafbakening en stimulering van het sociale economische en culturele werk te bevorderen. In principe werd besloten de verschillende organisaties op het eiland Tholen, die geacht moeten worden een regionale werkingssfeer te hebben en wier doelstellingen passen in die van de nieuwe stichting, in de gelegenheid te stellen zich bij de stichting aan te sluiten waardoor zij gerechtigd zijn een vertegenwoordiger in liet algemeen bestuur der stichting af te vaardigen Ook de gemeen tebesturen, de kerkelijke arm besturen enz. kunnen resp. zelf oi in gezamelijk overleg een vertegenwoordiger afvaardigen. De jaarlijkse contributie voor de aangesloten organisaties enz is bepaald op f 0.10 per lid, met een minimum van f 1. en een maximum van f 10. Verwacht wordt dat voor 15 Apri- a. s. de leden zich zullen opget ven waarna de slichting me- haar arbeid zal kunnen beginl Tholen. Zaterdag j.l. speelde Tholense Boys een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Halsteren 1 te Halsteren en verloor met 52. Zalerdag a.s. speelt Tholense Boys op eigen terrein tegen S.V.O. van OudVossemeer. STAVENISSE Jaarlijkse vergadering Groene Kruis. Zaterdagavond 12 Maart jl. hield de afdeling Slavenisse van het Groene Kruis in de Bewaar school haar jaarlijkse vergade ring. Uit het jaarverslag van zuster Boon bleek, dat zij met ingang van 19 Mei 1948 tot 31 Decem ber ji. de volgende bezoeken heeft afgelegd: 215 zuigelingen- en 487 t.b.c. bezoeken, alsmede 103 kraam- verzorgingsvisites on 1229 be zoeken voor algemene hulpver lening. De vereniging telt thans 452 leden en de materialen werden 108 maal uitgereikt. De begroting over 1949 geeft een nadelig saldo van f 525. Met algemene stemmen werd besloten tot de bouw van een woning voor de wijkzuster met subsidie van het Rijk. Voor 1949 is hiervoor reeds een post van f 300 op de begroting uitge trokken. Het salaris der wijkverpleegster werd van f 2125 op f 2300 ge bracht. De secretaris DrJ. Bern- liardi, werd met algemene stem men herkozen, terwijl in de vacature van Dr. F. J. Stnke de heer J. Gideonse benoemd werd Tot slot hield Dr Bernhardi een lezing over Onze inwendige organen, hetgeen met licht beelden verduidelijkt werd. Kerknieuws Scherpenisse. Beroepen te Vollen- hoven ds. Koreman Ned. Herv. pred. alhier. Ds. E. S. de Lint Ned. Herv. pred. te St. Philipsland heeft bedankt voor het beroep naar Puttershoek en Tholen. Beroepen te Poortvliet in com binatie met Tholen) bij de Geref. Kerk ds J.. Radder te Numansdorp. Oud-Vossemeer. Zondagmorgen werd ds. van Putten uit Babylonien broek bevestigd als predikant der N. H. Kerk alhier. Als bevestiger trad op ds. Hiensch uit Kampen. Des namiddags deed ds. van Putten zijn intrede. Gedurende beide diensten was de kerk tot in alle hoeken bezet. THOLEN Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam 3 uur ds. v. d Wiel. Ger; Kerk voorm. 10 uur en nam. 3 uur ds. Bouma te den Haag. Ger Gem voorm. 10 uur nam. 2.30 en 's avonds 6.30 leesdienst. Chr. Ger. Kerk voorm. 10 uur en s' avonds 6.30 ds. van Leeuwen nam. 2.30 leesdienst. Ned. Prot. Bond nam. 5 uur ds. Wybenga. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. de Bres (Bed. H. Avondmaal) en nam. 2.30 leesdienst. Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 dj. Kuiper te Rilland-Bath. Ger. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 uur en 's avonds 6 uur dhr Wijting te Amersfoort. SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur leesdienst en nam. 2.30 ds. Koreman Collecte voor het Restauratiefonds. Ger. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 uur en 's avonds 6 uur leesdienst ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur leesdienst en nam. 2.30 ds. de Bres Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 'savonds 6 uur leesdienst Oud Geref. Gem. Donderdag 24 Maart a.s. om 7 uur Ds de Reuver van Terneu- zen. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leesdienst. Rehoboth nam. 6.45 ds. Swijnen- burg te Leiden. STAVENISSE Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. Koreman en nam. 6 uur lees dienst Oud Ger. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 en 's avonds 6 uur leesdienst. ST. ANNALAND Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. Meijers. (Voorm. H. Avondmaal en Nam. Bed. H Doop.) Geref Gem 9.30 nam. 2 en 's avonds 6 uur leesdienst. OUD-VOSSEMEER Ned. Herv Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. van Putte. Ger. Kerk voorm 10 uur en nam. 2.30 ds. Allaart te Baern. Chr Ger Gem voorm. 10 uur en savonds 6.30 leesdienst nam. 2.30 ds. van Leeuwen. ST. PHILIPSLAND. Ned Herv Kerk voorm 10 uur en nam 2.30 ds. de Lint.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1949 | | pagina 3