Ik hoorde.. Rechtzaken Dr Euwe Distributie Nieuws Burgerlijke Stand "nieuws Het Amerikaans bezoek aan Zeeland O PLAATSELIJK na te gaan hoe Amerika er overdenkt. De hele wereld wil rust en vrede en het is alleen Amerika die door het bazit van een sterke luchtvloot en het atoomwapen in staat is elke aanval van Dolsjewistische zijde te weerstaan. Mocht de Sovjetreging de lust hebben tot een oorlogte besluiten dan zal zij zich, gezien hetgeen bekend is omtrent de sterkte van het Amerikaanse lucht- wapen zich nog wel eens be denken alvorens tot agressieve handelingen over te gaan. Amerika zal nimmer toelaten dat de Sovjets een aanval in zetten op Europa, zeker, bet grote geallieerde leger zou in een oogwenk uitgeschakeld worden door het machtige Russische leger, doch daar staat tegenover dat een groot deel van tin Russische generale staf zicli zeer goed bewust is van de grote macht die Amerika heeft met zijn atoinische wapens en een luchtvloot bestaande uit straalvliegtuigen die op een hoogte van 10.000 meter met een snelheid van ongeveer 500 IK.M. per uur van uit ons were ddeel, waar zij reeds ge- staliunneerd zijn, de Russische oorlogscentra afdoende kunnen •vernietigen en dat is het enige middel dat de Sovjetregering zal weerhouden een wereld oorlog te ontketenen. Zou Rusland een aanval mueten ondergaan met de moderne Amerikaanse wapens dan kan men er zeker van zijn dat het met Rusland gedaan is. Amerika heelt naar men ver ondersteld 350 bommen werpers gereed siaan met een be manning die geheel voor haar taak berekend is en deze bommenwerpers kunnen een afstand van 8000 K.M. afleSgen ieder heiaden met een last vau 5000 K.G. en dit zijn voor namelijk straalvliegtuigen die van een boogie van 10.000 M hun last kunnen uitwerpen. in de bus, rijdend van T er in Amerika een zuigeling Twee gebruikt liet kind om wijl het derde zich duidelijk eksteroog aftekent Op de tweede dag van hun be zoek aan Zeeland hebben de Amerikaanse landbouwattaché te Den Haag, de lieer II. G. Bolster en de voedsel-en land- bouwadviseur bij de E.G.A.-mis sie in Nederland, de heer Law- rence Norton, tezamen met ir. S. Herweijer, directeur van land- bouvvherstel lr. G. W. C. van Reekom, rijkslandbouwconsu- lent Zaterdagmorgen allereerst het laboratorium van de Keu ringsdien t Zeeland van de N. A. K. te Goes bezichtigd. De directeur, ir J. D. Dorst lichtte bier de Amerikaanse gasten in over liet werk van deze dienst. Vervolgens werd een rondrit door de zak van Zuid Beveland gemaakt, waar o.m. aandacht werd besteed aan het gebied van de Poel en de weilanden rond Ellewontsdijk. Te ilein- kenszand werd nog een klom penmakerij bezocht, waar met grote belangstelling kennis werd genomen van de fabricage van „wooden choes" Voorzien van klompen als souvenirs voor de kindoren, zeilen de heren bier- na bun tocht voort naar Krui- ningen, waar de lieer Goverts vertelde over de ruilverkave- lingswerken onder deze gemeen te. Hierop volgde bet bezoek aan hel fruitteeltbedrijf „Vrede hof" te Krabbendijke waar de heer Vogelaar en de rijkstuin- bouwconsulent, ir A. van Soest de beren voorlichtten. Een en ander overwegende komt men tot de conclusie dat de Sovjets zich nog wel zullen bedenken alvorens tegen Westelijk Europa een oorlog te ontketenen, dan is Amerika in staat daor zijn stralosfeervlieg- tuigen, speciaal ingericht voor het afwerpen van atoombommen Rusland's aanvalskracht te verlammen. De eerste Amerikaanse aan vallen kannen de grootste Russische steden met millioenen inwoners geheel van de aard bodem doen verdwijnen en mocht Rusland het wagen een oorlog te ontketenen dan vinden zij een Amerika tegen over zich dat haar plannen om aan te vallen, geheel gereed heeft. Intussen is Molotov de machtige minister van buitenlandse zaken van zijn functie ontheven en door YVysinsky opgevolgd. Men is van mening dat dit ver scherping van de Russische politiek tegenover de Westerse mogendheden betekent. Amerika en Engeland gaan voort te trachten liet Atlan tisch pact te verstevigen. Italië heeft verzocht om toetreding, een houding die de Russen niet welgevallig zal zijn. Dat Bulgarije sterk onder de invloed staat van Rusland blijkt uit het vonnis dat uitgesproken is tegen de vijftien Bulgaarse predikanten Vier van hen hoorden levens lange gevangenisstraf tegen zich eisen, de overige kregen zware vonuissen. Een en ander houdtin dat men de invloed van de kerk in het algemeen wil treffen. Israël is op politiek gebied ook aan de winnende kant. Israëls regering heeft een verzoek ge richt om als lid van de V. N. te worden toegelaten en de Veiligheidsraad besloot dit ver zoek aan te bevelen. n naar Bergen op Zoom dat is geboren met 3 ogen straks te kunnen kijken, ter-. op de kleine teen als een Made in U.S.A. Tot slot van dit tweedaags be zoek werd naar Tholen gereden En passant werd nog een kijkje bij het Roosevelt-huis te Oud- Vossemeer genomen, waarna het gezelschap op het bedrijf van de voorzitter der Z. L. M. ir M. A. Geuze te Poortvliet werden ontvangen. In de na middag keerden de heren daar op naar Den Haag terug. MLVR. BAARS.VAN 0I1K Vlak bij 'I Ziekenhuis le Bergen op Zoom Het van ouds bekende adres voor BANDAGES Te hoge uurlonen Ter zitting van de Bijzondere Politierechter te Middelburg van 1 Maart werden o.m. de volgende zaken behandeld: G. II. P. te St. Maartensdijk, en A.J.W. P. te St. Maartens dijk, hadden in de zomer van 1948 aan verschillende bij hen in dienst zijnde arbeiders voor het optrekken van zilveruien een beloning toegekend van f 0.04 a f 0.05 per kg. Door toekenning van deze accoord- tarieven werd aan die arbeiders een veel hoger uurloon betaald "San toegestaan was. Eis en uitspraak G. H. P. f200 of 2 maanden. Eis verd. A. J. W. P. f300 of 3 maanden, voor deze verdachte verwees de rech ter de zaak naar de rechter commissaris voor nader onder zoek. Huisslachtingsseizoen 1948/49 eindigt op 31 Maart 1949 Belanghebbenden worden er aan herinnerd, dat op 31 Maart a.s. het huisslachtingsseizoen '1948/ 49 eindigt. Zij, die nog een varken of een schaap voorhan den hebben, hetwelk zij gedu rende dit seizoen in huisslach ting mogen slachten, dienen tijdig de vereiste machtiging bij de plaatselijke bureauhouder aau te vragen. Alleen instellingen met een liefdadig karakter, die in de zelfverzorging voor vlees zijn opgenomen, worden in de gele genheid gesteld ook na 31 Maart a.s. een buisslachting te ver richten. won door een gcede zet het schaakspel U doet ook een goede zet door een abonnement te nemen op het actueelste blad van ons Eiland, de THOOLSE KRANT!! H. M. Koningin Juliana keert naar Nederland terug Gisler is Koningin Juliana in ons land teruggekeerd. Zij be kortte haar vacantie inet het oog op velerleie vraagstukken die het gewenst maken geregeld overleg met de regering te plegen. Z. K. H. Prins Bernhard is nog te Anton gebleven met het oog op zijn gezondheidstoe stand die hem belet de eerst volgende dagen te reizen. Officiële bonnenlijst voor het tijdvak van 13 t/m 20 Maart 1949. Elk der volgende bonnen geelt recht op het kopen van: Bonnen voor vlees. 024 Algemeen (reeds aangewe zen, geldig t/m 12 Maart) 50 gram vlees 041, 043 Vlees 100 gram vlees 042 Vlees 300 gram vlees Alle bonkaarten 045 Algemeen 250 gram boter of margarine of vet Bonkaarten KA, KB 903 046 Algemeen 250 gram boter of margarine of vet 047 Algemeen 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 052 Algemeen 500 gram boter of margarine of vet Bonkaarten KD 903 054 Algemeen 125 gram boter of margarine of vet. 055 Algemeen 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas Tabak- en Diversenkaarten QA, QC 903 07 Tabak 2 rantsoenen sigaret ten of kerftabak 69 Tabak 1 rantsoen sigaretten of kerftabak. Bonkaarten ZA, ZB, ZC. ZD. ZE MO, MF, MH 904 (bijz. arbeid, as. moeders en zieken) Geldig zijn de bonnen van de strook G. Deze bonnen zijn f4 dagen geldig. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 11 Maart a.s. worden gebruikt. De niet aangewezen bonnen 029 030, 031, 033, 030, 037, 038 en 039 knnnen worden vernietigd. GEM. ST. ANNALAND over Februari 1949. Geboren: Treesje Aplonia.d.v. A. P. Polderman en T. A. Moer land. Jacoba Geertrnida, d. v. C. v. d. Jagt en S. Quist. Adri- aan, z. v. A. Fase en P. v. Oeveren. Abraham, z. v. A. Rijn berg en H. den Braber. Mar- tina, d. v. J. Gunter en E. J. H. Keur. Jacoba Maalje, d. v. J. C. Moerland en W. de Boos. Maar- tje Laurina, d. v. D. J. Rijnberg en J. v. Splunter. Gehuwd: Janus Burghout 27 j. en Cornelia J. Lindbout 23 j. Overleden Maria de Jongtte, wed. van 1. v. Tongeren,eerder wed. v. A. P. v. Maakenschijn 83 jaar. Marinus Rijnberg, echt genoot v. H. M. Capelle, 54 jaar. Loop der bevolking. Ingekomen Leendert Dorst en gezin van C.B.R. Adriaan Pol derman van Krabbendijke. Adri aan Rijnberg van 's Gravenhage. David Wessels en gezin van Oud Vossemeer. Hendrik J. v. d. Have van Poortvliet. VertrokkenCornelia W. M. v. d. Weri naar St. Maartensdijk. Theodorus H. Sirre en gezin naar Rotterdam. Gornelis Geluk en gezin naar Kapelle. Willem J. Keur en echtgen. naar U.S.A. Cornelia Burghout geb. Lind bout naar Oud Vossemeer. Aber- dina v. d. Boogaard naar Rot terdam. Johannes A. den Engels man en gezin naar Sl Maartens dijk. Roxy Theater Draait deze week een film over het heldendom in de lucht. John Wayne speelt de rol van de eskadercommandant Jim, die de leiding heelt over De Vlie gende Tijgers. De vliegende tijgers hebben bun standplaats in Kutsing, vanwaar uit zij de Jappen die regelmatig bomaan vallen ondernemen moeten be strijden. Elke vlucht die zij maken betekent voor Jim het verlies van een of meer van zijr. kameraden. Zijn beste vriend Woody die met hem een op- Iracht moet vervullen die als bet ware een wisse dood bete kent, weet Jim wanneer hun vliegtuig in brand wordt gescho ten met opoffering van zijn eigen leven te redden. Deze film geeft in sterke mate het gevoel van kameraadschap en liefde voor het vaderland weer. Het zijn juist deze gevoelens die deze mannen de kracht en de moed hebben gegeven om hun taak tot een zegenvierend einde te brengen. De film Singapore welko a.s. Dinsdag in Roxy gaat brengt O Fred Mc. Murray en Eva Gard- ner in een film vol intriges en avonturen. Het geheel draait om een fortuin aan gesmokkelde parels en gestolen liefde in het door de Jappen bedreigde Sin gapore. Singapore "de stad zonder geweten" is de achter grond waar dit zeer spannend en boeiend filmwerk zich af speelt. Kerknieuws Tholen. Ds. H. van Leeuwen, pred. der Chr. Geref. Kerk alhier is op tweetal gesteld te Baarn. Scherpenisse. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Numansdorp ds. Koreman alhier. Tholen. Beroepen tot predikant bij Geref. Kerk alhier ds. Radder te Numansdorp. THOLEN Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam 3 uur ds. v. d Wiel. Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 3 uur ds. Arntzen te Anna-Jacoba- polder. Ger Gem voorm. 10 uur nam. 2.30 en *s avonds 6.30 leesdienst. Chr. Ger. Kerk voorm. 10 uur en s'avonds 6.30 ds. van Leeuwen nam. 2.30 leesdienst. Ned. Prot. Bond nam. 5 uur ds. F. v. d. Heijden, POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. Fokkema te Delft Voorm. Voorber. H. Avondma al en Nam. Bed. H. Doop. Oer. Kerk voorm. 10 uur en nai 2.30 dhr Vreugdenhil te Rotterdai Ger. Gem. voorm. 9.30 nai 0 2 uur en 's avonds 6 uur leesdien 3t 11 SCHERPENISSE t Ned. Herv. Kerk voorm. 10 u 1 en nam. 2.30 ds. Koreman o Ger. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 u en 's avonds 6 uur leesdienst ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 ui leesdienst en nam. 2.30 ds. de Bri Collecte tan bate van T.B.C. San, torium West-Brabant Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nar 2 en 'savonds 6 uur leesdienst Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. en 's avonds 6 uur leesdienst. Rehoboth nam. 6.45 ds. Boerlij. te Goes. STAVENISSE Ned. Herv. Kerk voorm. 10 ui ds. de Bres en nam. 6 uur leei dienst. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30 nar 2 en s avonds 6 uur leesdiens ST. ANNALAND Ned. Herv. Kerk voorm. 10 ut en nam. 2.30 dhr. de Jong. Geref Gem 9.30 nam. 2 en 's avoncP'( 6 uur leesdienst. OUD-VOSSEMEER Ned. Herv Kerk voorm. 10 ui ds. Hiensch te Kampen(Bevestigin ds. van Putte) en nam. 2.30 Intred van ds. van Putten. Ger. Kerk voorm 10 uur en nan 2.30 ds. Lanning te Fijnaart. Chr Ger Gem voorm. 10 ut en savonds 6.30 leesdienst nart 2.30 ds. van Leeuwen. ST. PHILIPSLAND. Ned Herv Kerk voorm 10 uu leesdienst en nam 2.30 ds. Marsino te Bruinisse- Collecte Restaurati kerkgebouw te Bruinisse. THOLEN In de Chr. Ger. kerk alhier i een Zendingsavond gehoudet waar zendeling Geleinse spra over zijn werk onder de Torad ja's. N,i gebed en schriftlezing bego spr. te vertellen over bet levei van onze jongens in lndonesii Verder schilderde spr. de toet vol gevaren van Makassar naa het Zendingscentrum Molafc der Gbr.Geref.Kerken.de moei üjkheden die men ondervom bij de stichting van dit Zet dingsstation, boe men als Zen deling zelf zijn woning moes bouwen en de eerste maande: slechts 4 tot 0 mensen onde zijn gehoor kreeg. Spr. vertelde van de gewoonte: en gebruiken der Toradja's bui godsdienstig leven en de vree voor de afgoden en het primi tieve leven dat deze bevolking heeft. Nochtans was het heer lijk voorde Zendeling het woori van God te stellen tegenover di oude gebruiken, de Scbeppe: en de Christus tegenover hui dode algoden. f lij vertelde ver. der vele episoden uit zijn levet aldaar. Nadat tenslotte spr. nog hal verteld over de zegen van hel Chr. onderwijs in de scholen, sloot hij deze bijeenkomst mei gebed.' Vrijdag 18 Maart a.s. hoopt de C. J. M. V. haar jaarfeest tf houden, waar als spreker hoopl op te treden dhr J. Gordeau Districts-secretaris voor bel C. J.M. V.in Zeeland. Zie verdei het programma. Vergadering Christelijke Kleuterschool De Vereniging tot instandhou ding van de Chr. Kleuterschool alhier hield haar algemene jaar vergadering onder leiding va» ds. H. van Leeuwen. Na het zingen van Ps 138:1. gebed et schriftlezing, sprak deze eet openingswoord waarin hij spe ciaal de burgemeester de heet A. J. van der Hoeven welkom heette. Uit het verslag van de secretaris bleek dat er eind '48

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1949 | | pagina 2