Sportnieuws Raadsverslag der gemeente Oud-V ossemeer JAC. VAN BAAL Veefokkerij Burgerlijke Stand Leest U reeds de THOOLSE COURANT? Delandbouwvereniging „Een dracht Bindt" alhier hield haar jaarvergadering. Uit het jaar verslag bleek dat de omzet over 1948 f 94.0ÜÜ.heeft bedragen. De aftredende bestuursleden iV. M. Kloet en M. Mol, werden bij acclamatie herkozen. Tot bestuurslid werd ge kozen de heer A. P. Geluk. Hierna hield de heer van Gastel, assistent bij de landbouwvoor- lichtingsdienst, een lezing over soorten en rassen van granen, aardappelen, bieten enz. Spreker vestigde de aandacht op het grote belang van grondonder zoek. Sport bekers, kransen en medailles Rijkebuurtstr. 32 Bergen op Zoom Alles eigen fabrikaat De Vereniging voor K.I.: „Naar Productief Vee op Thoien en SI. Philipsland", heeft de be schikking gekregen over een slier van hel allerbeste moderu- sle bloed, dat in het gebied van liet Ned. Puindvee Stamboek te vinden is. Deze stier „Adema 42 v. d. Beukenhoeve" heeft tot V. „Dina Lindberg Adema", welke met a.b. voor exterieur en 88.9 pnt slaat ingeschreven. Als prima vaderdier staat van hem een zoon, bij Gebrs. Ruyter te Ooster-Blokker, welke met 10 punten is ingeschreven, iets ival tot beden nog niet voorge komen was. I.\. is „Old Adema I" preferent Ie klas N R.S. H. van „A. 42 v. d. B.hoeve" Emma 16" uit de bekende Emmafam. van de Wed. Ruyter Van „Emma 16" zijn 3 melk- lijslen - 3322 4.03 296 m.d. 5360 - 3 71 323 m.d. 6444 3.88 347 m.d. van „Emma 16" is Walter. Deze had tot M. „Wap28"a.b. (je S4.G pnt. Van Wap 28" zijn 4 mei kl ij sten. 4246 4.88 350 m.d. 4768 5.13 298 m.d. 4931 5.11 -301 m.d. 6140 5.11 337 m.d Emma 17" is de beste pro uctiekoe van geheel Nederland, van de jonge koeien. Die gat'in lactalieperioden als 2- en 3j. >04 kg. melkvet. Veehouders vvaardeerl dezeslier, eet loor er ruim gebruik van te lulpiiaken. rijpt deze gelegenheid aan en toont Uw belangstelling. Nooit erder werd U zoo'n kans ge roden, om Uw vee te verbete en mede voor zo geringe kosten ieëxptoiteerd door een stieren- ereniging, zouden de kosten eker het 2 of 3 voudige zijn. Toont, dat ook de veefokkers Thoien waardevol fok mate iaal welen te waarderen, let Zeeuwse vee MOET mede tan de kop in Nederland. Zeeuwse vee zal wereld- ermaard worden. hei den. De heer J. Kurvink opende met gebed en schriftlezing, waarna het hoofd der school, de heer Kalle, de ouders in lichtte over diverse schoolzaken. De heer van Beek gaf daarna met de leerlingen van de 5e klasse een openbare les. De heer van Winkelen hield een causerie over „Het kind en onze taak". Na de pauze sprak de heer Kalle over het onderwerp „Kiezen". De heer P. Quist eindigde met dankzegging. OUD V0SSEMEER Maandag vierde onze oudsle vrouwelijke inwoner haar 90e verjaardag. Het was de Wed. Joanna KunstAarden, die zich nog in een betrekkelijk goede welstand mag verheugen. 1271 kiezers bevatte de op 22 Februari alhier vastgestelde kiezerslijst. Vereniging V. V. V. Gister had in hotel Engelvaart een bijeenkomst plaats onder leiding van burgemeester A.L. Verburg te Stavenisse om te komen tot oprichting van een vereniging voor vreemdelingen verkeer in ons eiland. De"hb. Smit en Houtekamer van de Zeeuwse ver. voor vreemde lingenverkeer waren tegenwoor dig benevens belangstellenden heren uit het eiland. Er zal een voorlopig comité worden gevormd, om. tot op richting vaneen V. V.V. op het ei land te komen. Regeling postdienst op Woensdag 9 Maart (biddag) In THOLEN zal de 2e bestel ling niet worden uitgevoerd. Gelegenheid tot kosteloos afha len der correspondentie van 17—47 u 36. Het postkantoor zal voor de postdienst worden gesloten om 13 uur. Telegraaf- en telefoon- openstelling normaal; afhalen busrecht evenzo. Wat het EILAND betreft wordt eenzelfde regeling toegepast voor de hulpkantoren POORTVLIET ST. MAARTENSDIJK en UUD- VOSSEMEER, met dien ver stande, dat het afhalen der correspondentie op deze kanto ren is gesteld op 18—18 u 30. Te SGHERPEN1SSE is de vie ring van de biddag reeds op 2 Maart geschied met beperking van dienst op die datum, ter wijl te ST. ANNALAND op 16 Maart zal worden beperkt. Op het hulpkantoor STAVE NISSE is de diensuitvoering normaal (derhalve zonder be perking), wijl op deze plaats de viering door de verschillende kerken niet gelijktijdig plaats heeft. Kerknieuws rf C b'. tl iï/ XX es.r?j ide tal Ier er, Ie. uk >T. en ANNALAND. De Openbare Lagere School ilkier hield een ouderavond. De eer Fr. Slols sprak een ope ningswoord en heette in het Ijzonder welkom burgemeester M. Boogaard, wethouder A. eluk en de heer Gornelissen Thoien die deze avond en- ele films zou vertonen. rekening 1948 toonde een «lig saldo van f 71.72. Er werd 'eslolen dit jaar evenals vorig aar weer een schoolreisje te aniseren. Tot lid vandeou- ercomtnissie werd benoemd de A. Goedegebuure. Hierna erd er een film vertoond, aarna er gelegenheid bestond het bezichtigen van het werk de leerlingen. Voorts was reen verloting. Tenslotte werd hoofdfilm „Buitenlands Cor- aspondent" vertoond. - Door de School met de Bijbel 'bier is een ouderavond gehou- Tholen De laatste competilie wedstrijd Tholense Boys tegen W.H.S. te St Annaland werd door W.H.S. gewonnen met 2-1 In verband met bet 20-ja- rig bestaan van de voetbalver eniging Tholense Boys op 1 April a.s. zullen er op Zater dag' 2 April seriewedstrijden worden gehouden, waarvoor reeds hebben ingeschreven alle verenigingen uit ons eiland en Vrederust. Roxy Theater Meedogenloos is eenkleurenfilm volgens het nieuwste Technico- lor systeem opgenomen. Het zijn de kleuren die van deze film welke in het onherbergza me prariegebied afspeelt, zulke bekoring laat gaan. Ook de story op zich is vol spanning, het vertelt van twee gouddelvers die elkaar bestrijden tot het hittere einde. Meedogenloos en hard is het be staan van deze mensen, die hun leven veil hebben voor goud. Het gehele verhaal is een vol treffer van actie en sensatie. Ook de film die Dinsdag a.s. gaat met Errol Flynn en Olivia de Havilland brengt u een avond van ongekend genot. Het zijn deze beide sterren die in de film "Tot de laatste man" de spanning lot op ongekende hoogte op voeren. Ook deze tilm is een bezoek aan Roxy ten vol le waard. Streekbeurs te Bergen op Zoom Te Bergen op Zoom wordt Maandag, Dinsdag en Woensdag 7 8 en 9 dezer de bekende streekbeurs gehouden, die zeker weder uit onze omgeving een groot bezoek van handelaren zal trekken. Er zullen vele branches uit de handel verte genwoordigend zijn. Thoien. Beioepen bij de Ned. Herv. Kerk alhier (2e préd. plaats) ds. E. S. de Lint te St. Philipsland. Baroepen bij de Ned. Herv. Kerk te Puttershoek ds. E. S. de Lint te St. Philipsland. Bedankt voor Stavenisse (toez.) ds. A. Breure te Giessem- Nieuwkerk. Bedankt voor Zwijndrecht ds. H. van Leeuwen pred. der Chr. Ger. Kerk te Thoien. Oud-Vossemeer. Woensdag 9 Maart des avonds om 7 uur zal in de Ned. Herv. Kerk door de Res. legerpredikant kapl. Ds. K. van <|e Braak gesproken worden over de geestslijke ver zorging der militairen. 'Dit gaat uit van het Protestants Inter kerkelijke Thuisfront. In die dienst zal een gedeelte van de dienst, welke gehouden is aan de vooravond van het Iverstverlol van het 5e Regiment Infanterie dat op 16 Februari voor het grootste gedeelte naar Indonesië is vertrokken, worden uitgézonden. Hierin spreken de legerpred. en ds. A, G. v. d. Stoel, Ger. Pred. te Bergen op Zoom. Medewerking werd verleend door de Chr. Oratoriumver eniging. Tot ouderling der Ger. Kerk alhier is gekozen dhr. Abr. Jansens. Beroepen bij de Nad. Herv. Kerk te Poortvliet ds. Timmer te Polsbroek. Ned en Gei 3 Herv. nam 3 THOLEN Kerk Gem. THOLEN 26Febr.-4 Mrt Geboren Marinus z.v. Aalbrecht- se Marinus en Kaat Cornelia. Marinus Johannis z.v. Roelofsen Cornelis en Groenewege Eliza- beth Marie. Leendert, Matheus v.z. Jeroense Anthonie Dirken Schot Bastiaantje. voorm. 10 uur uur ds. v. d Wiel. Kerk voorm. 10 uur en nam. uur ds. Brinkman te Wassenaar. Ger Gem voorm. 10 uur nam. 2.30 en *s avonds 6.30 leesdienst. Chr.^ Ger. Kerk voorm. 10 uur en s'avonds 6.30 ds. van Leeuwen nam. 2.30 leesdienst. Ned. Prot. Bond geen dienst. Woensdag (Biddag) Ned. Herv. Kerk voorm. en nam. ds. v. d. Wiel. Ger. Kerk voorm. en nam. ds. Wouters te Dordrecht. Ger. Gem. voorm., nam. en's avonds dhr van Gilst te Rotterdam. Chr. Ger. Kerk voorm. en s' avonds ds van Leeuwen nam. leesdienst. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. de Lint en nam. 2.30 leeskerk Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. Bouman te Leiden. Ger. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 uur en 's avonds 6 uur leesdienst Woensdag (Biddag) Ned. Herv. Kerk voorm. en nam dhr de Pater te Haastrecht. SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. Verdoes Klein te Dordrecht, Ger. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 uur en 's avonds 6 uur leesdienst bT. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. de Bres. Oud Ger.Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en savonds 6 uur leesdienst Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leesdienst. Rehoboth nam. 7 uur Woensdag (Biddag) Ned. Herv. Kerk voorm. en nam. ds. de Bres. STAVENISSE^ Ned. Herv. Kerk vooraf" 10 uur leesdienst en nam. 6 uurds. v. d. Wiel (Dankz. H. Avondmaal) Oud Ger. Gem. voorm. 9.30 nam. •2 en 's avonds 6 uur leesdienst. Woensdag (Biddag) Ned. Herv. Kerk voorm. en nam. ds. Moerman te Sirjansland Collecte verwarmingsfonds ST. ANNALAND Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 dhr. de Jong. Geref Gem9.30 nam. 2 en 's avonds 6 uur leesdienst. Woensdag (Biddag) voorm. en nam Ned. Herv Kerk ds. Zandt OUD-VOSSEMEER Ned. Herv Kerk voorm. 10 uur leesdienst en nam. 6.30 ds. de Lint Ger. Kerk voorm 10 uur leesdienst en nam. 6 uur ds. Brinkman. Chr Ger Gem voorm. 10 uur* en 'savonds 6.30 leesdienst nam. 2.30 ds. van Leeuwen. Maandag 7 Maart nam. 7 uur ds. v. d. Bijl te Katwijk aan Zee Woensdag (Biddag) Ned. Herv. Kerk voorm. en nam. ds. Sonnenberg te Ooltgensplaat. Ger. Kerk voorm. en nam. ds. Kuiper te Sassenheim Chr Ger. Kerk voorm. 10 uur en 'savonds 6,30 leesdienst en nam. 2,30 ds. van Leeuwen ST. PHILIPSLAND. Ned Herv Kerk voorm 10 uur leesdienst en nam 2.30 ds. de Lint Woensdag (Biddag) Ned. Herv, Kerk voorm. en nam. ds. de Lint van Donderdag 24 Februari 1949 Voorzitter Burgemeester Mr.J. J. Versluys. Secretaris de heer W. van der Ploeg. Afwezig de heer Aarnoudse. De notulen van de vorige ver gadering worden gelezen en on gewijzigd vastgesteld. Ingekomen stukken. Door Ged. Staten wordt gevraagd of er bezwaar beslaat om in de verordening van de gemeente Goes op te nemen een vast be drag voor gratificatie bij jubilea. Burg. en weth. stellen voor mee te delen dat er geen bezwaar tegen bestaat. Met alg. stemmen wordt dit goedgevonden. Van de heren van der Stel, P. W. A. Mees en Dr Renes, dat zij hun her- en benoeming tot resp. lid van het alg. armbestuur wezenarmbestuur en het fonds Huysen van Kattendijlce aan nemen. Deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Burg. en weth. stellen voor om de pensioensgrondslag van de burgemeester vast te stellen op f 4620 Met alg. stemmen wordt dit goedgevonden. Burg. en weth. stellen voor naar aanleiding van een brief van Ged. Staten nopens het horen van de raad jaarwedden secre tarissen, mee te delen dat ze bet onbillijk vinden dat de cu mulatie aftrek gedaan wordt van het beginsalaris zonder de verhogingen. Met alg. stemmen wordt dit goedgevonden. Burg. en weth. stellen voor een geldlening van f 2150 a 272% aan te gaan met de Bank voor Ned. Gemeenten tot dekking uitgaven gevallen op scheidings- hek R.K. Parochiale School." Het eerste jaar zal afgelost worden f 150 en dan vervol gens f 200. Mei alg. stemmen wordt dit goedgevonden. De Burg. en weth. vragen de mening van de raad omtrent een schrijven van Ged. Staten om 10 cent per inwoner als subsidering Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en cultu reel werk en het Econ. Techn. Instituut. Wethouder Daane vraagt de voorz.itler ook nog een ander schrijven voor te lezen. De voorz. leest een schrijven voor van de Ver. van Buig, Secr. en ontvangersin het eiland Thoien, waarin advies wordt gegeven om een streekplan te laten opmaken door de E.T.I., de kosten hiervan zullen ziin f 100.—. J Spr. zegt dat het eerste gaal over subsidie en het tweede over een opdracht aan de E.T.I. Wethouder Daane verklaart zich er tegen om f 300 hiervoor uit te geven. Hij zou er wel voor zijn om een plan te laten ma ken, maar vindt niet goed dat de vereniging dit wil doen. De voorzilter antwoordt dat de vereniging slechts advies geelt tot de opdracht, maar laat het aan de gemeentebesturen over dit te doen. Wij kunnen dit toch niet anders dan toejuichen om zo te willen trachten de werkloosheid op te vangen. De heer van Gorsel verwacht er niet veel van, rnaar is er voor de subsidie en de opdracht te geven. De heer van de Klooster is er ook voor beide te doen, hij ziet de toekomst donker in en ge looft wel dat Oud-Vossemeer de meeste werklozen hoeft. Wethouder Daane vindt niet goed dat wanneer men 10 cent per inwoner geeft voordeE.T. I. daar nog apart voor te beta len als deze iets opgedragen wordt. De voorzitter merkt op dat die 10 cent voor een gedeelte van de kosten is, zodat wanneer iemand een opdracht geeft, daar apart voor betaald moet worden en dat is ook billijk. Men had de kosten hoger kunnen stellen maar die dan de meeste op drachten heelt is er hel beste mee. Weth. van Driel verklaart zich er voor ook voor heide het geld beschikbaar te stellen. Wij moeten in de toekomst zien en spr. ziet in de werkloosheid het grootste zwaard dat ons boven het hoofd hangt. Nadat de voorzitter en de heer van Gorsel nog iets omtrent deze aangelegenheid gezegd hebben, zegt weth. Daane er voor deze keer in mee te willen stemmen. Met alg. stemmen wordt besloten '10 cent per inwoner te geven en tevens de opdracht tot het maken van een plan voor de gemeente te geven aan de E.T.I. Burg. en weth. stellen voor de instructie voor de geneeskundige belast met de armenpractijk Ie wijzigen. Met alg. stemmen wordt dit aangenomen. Burg. en weth. stellen voor de alg. politieverordening te wijzi gen in verband met de riolering en wel de art. 123 en 124, waarbij het verboden wordt ander dan hemel- en schrob- water in de riolering te laten lopen. Met alg. stemmen wordt deze aangenomen. Burg. en weth. stellen voor op zijn verzoek aan Anth. Rogge band als vergoeding voor con trole vermakelijkheidsbelasting te geven 3 van de bruto- opbrengst. het best geredigeerde blad van ons Eiland

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1949 | | pagina 3