Publicatiën Journaal van de week 3 J Dit blad verschijnt iedere Vrijdag WAARIN OPGENOMEN DE IERSEKSE EN THOOLSE COURANT EEN OUD GEBRUIK „PERFECTA" 10 I le B| 101 sdil ooil idii H00LSE OURANT No. 8 Vrijdag, 25 Februari 1949 Twee en Zestigste Jaargang Prijs per kwartaal f 0.95 met 15 ct. disp.-kosten Druk en uitgave Firma J. M. C. Pot Vertegenwoordiger J. Deurloo Hoogstraat I Telefoon 16 Postrekening 1043 10 Nieuwsblad voor Tholen, Poortvliet, Scherpenisse, St Maartensdijk, Stavenisse, St-Annaland, Oud-Vossemeer en St-Philipsland nog steeds in ere in Tholen Als het te laat is geworden om de één of andere publicatie via de drukpers aan het publiek bekend te maken, dan weet zo .goed als iedere Tholenaar nog uitkomst. De Heer P. Joppe alhier is als gemeente-omroeper overal, in ons stadje bekend, en menigmaal wordt dan ook van zijn diensten gebruik gemaakt. Reeds jaren bekleed hij deze functie en telkenmale als zijn slag op het koperen bord weerklinkt door onze stille straten, gaan de deuren der woningen open, om van hem goed of slecht nieuws te vernemen. Piet de omroeper vertelt ons, wanneer de Sinaasappel bonnen moeten worden ingeleverd en verkondigt wanneer de gemeentereinigingsdienst haardagelijks werk moet wijzigen. Piet is een wandelende nieuws-rubriek, die altijd ,,up todate" is en het meest actuele nieuws wordt de Tholenaar uit zijn mond bekend gemaakt. Voorwaar een oude, verdwijnende traditie, maar die in ons stadje nog steeds in zwang is. De Burgemeester van Tholen vestigt de aandacht van belang hebbenden op de bepalingen van het „Runderhorzelbesluil", waarvan hieronder een uittrek sel volgt Artikel 2. 1. Elke veehouder is verplicht om jaarlijks voor 1 Juni alle larven van runderhorzelvlie- gen, die gedurende de maan den Februari t/m Mei voor komen bij zijn of bij onder zijn hoede staande runderen, en van welke de aanwezig heid door -bulten of andere uiterlijke kentekenen blijkt, te doden. Onverminderd het bepaalde in het vorig lid is elke veehouder in de maanden Februari t/m Mei verplicht om alle larven van runder- horzelviiegen, die voorkomen bij zijn of bij onder zijn hoede slaande runderen en van welke de aanwezigheid door hullen of andere uiter lijke kentekenen blijkt, on middellijk voordat deze die ren in de weide worden gebracht, te doden. Artikel 3. 1. Het is de gebruiksgerech- tigde van weiland gedurende de maanden Februari t/m Mei verboden runderen in het weiland te brengen of toe te laten, indien deze runderen bulten of andere uiterlijke kentekenen ver- tunen, die -op de aanwezig heid van larven van runder- borzelvliegen duiden. 2. Wanneer gedurende de wei- detijd de in de weide ver blijvende runderen nog bul ten of andere uiterlijke ken tekenen vertonen, welke wijzen op de aanwezigheid van larven van runderhor- zelvliegen, is de gebruiks- gerechtigde van de weide 'verplicht deze larven zoveel mogelijk te doden. liet vorig jaar is door controles gebleken, dat de bestrijding onvoldoende was en moesten verscheidene processen-verbaal worden opgemaakt. Daar de bestrijdingsmiddelen thans weer in voldoende hoeveelheid te kr ijgen zijn en de Gezondheids diensten voor dieren in deze aangelegenheid ook van advies kunnen dienen, zullen ook dit jaar door de ambtenaren van de Veearlsenijkundige Dienst meerdere controles worden uit gevoerd ol de bepalingen van het Runderhorzelbesluit worden nageleefd. Officiële bronnenlijst voor bel tijdvak van 27 Februari t/m 12 Maai't 1949. Élk rler volgende bonnen geelt recht op bet kopen van: Bonnen voor vlees. 021, 023 Vlees 100 gram vlees 0i2 Vlees 200 gram Vlees Alle bonkaarten 903 025 Algemeen 250 gram boter ol' margarine ol vet Bonkaarten KA, KB 903 020 Algemeen 500 gram boter of margarine ol' vet 027 Algemeen 400 gram kaas of 500 gram korstloze kaas 028 Algemeen 125 gram koflie 032 A Igemeerr 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 008 Algemeen (reeds aange wezen) 500 gram sinaasap pelen Bonkaarten KD 903 034 Algemeen 250 gram boter of margarine of vet 035 Algemeen 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas 010 Algemeen (reeds aange wezen) l kg. sinaasappelen Tabak- en DiVersenkaarten QA, QC 903 04, 66 Tabak 2 rantsoenen siga retten of kerftabak Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZO, ZE, MO, MF, MH 903 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) Geldig zijn de bonnen van de strook F. Deze bonnen zijn 14 dagen geldig. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 25 Februari a.s. worden gebruikt. De reeds aangewezen bonnen 008 Algemeen (500gram sinaas appelen) enOlO Algemeen 1 K.G. Sinaasappelen moeten uiterlijk op 26 Februari a.s. bij de ban delaar worden ingeleverd. Deoude tabaks-, versnaperingen en diversenkaarten QA, QB en QC 901 kunnen vernietigd wor den, evenals de bonnen 004,009, 010, 011, 013, 017, 018 en 019 Algemeen der bonkaarten voor voedingsmiddelen. Huisslachtingsregeling 1949(1950 Aanvragen voor opneming in de huisslachtingsregeling voor bet seizoen 1949/1950 dienen vóór 20 Maart a.s bi) de plaatselijke bureauhouders te worden inge diend. Vergunningen tot bet aanhouden van een "huisslachtingsvarken kunnen worden uitgereikt aan Zondagsdienst Artsen 27 Febr. 1940 Voor de gemeenten Tholen, Oud-Vossemeer, Nieuw- Vosmeer en St. Philipsland dr. Looysen te Tholen en Dr. Renes te Oud-Vossemeer. Corsettenhuis Med. Bandages speciaal adres voor Maatwerk! M. VAN VELDHOVEN—RAMPART Wouwsestraat 15 - Telefoon 892 - Bergen op Zoom Lezers, er is deze week weer van alles gebeurd 't Voornaamste heb ik voor U uit de dagbladen gepeurd, Minister Sussen moest voor Minister Stikker wijken, Men zal nu eerst maar weer eens verder kijken Al schijnt het ook Prof. Rornme niet te lijken. In 't vertrouwen in 't kabinet is een barst gekomen, Sprak hij, Buurvrouw hoorde 't zeggen en heeft 't voor [ernst genomen Ze snelde naar haar mooie kamer en haar karnmenet, Geen barst te zien 't stond er als voor jaren weggezet. Buurman in de keuken moest liet toen ontgelden, Mens, zei die, je hoeft niet zo te schelden, Ik mag het best wel rond verletlen en bovendien In iedere krant*kun je hel zien. Een man uit Lisse kwam ook op de llïee, Omdat hij zonder toestemming van 13 en W., Bij zijn schoonvader in was gaan wonen. De Leidse kantonrechter ging hem belonen Mei f 0 boete en zijn schoonvader niet minder. Dat alles uit liefde tussen vader en kinder! In Frankrijk staat Kravchenko voor 't gerecht. Mij moet bewijzen dat „Ik verkoos de vrijheid'', raar [hij zegt Door hem zelf volledig is geschreven. Van alles wordt getuigd over zijn leven. Zijn ex-vrouw is ook al door Moskou gestuurd, En ook anderen zijn bij bosjes gehuurd. Om legen hem te getuigen, Doch hun propaganda valt in duigen 't Is er soms zoo'n geweldig bekgevecht. Dat 't meer heelt van de Veiligheidsraad, dan van een [gerecht Ook Minister Lieflinek is actief, Mij beeft ons allen toch zeer liet, En zal Je belastingdruk verlagen Om een ieder te behagen. 't Is te hopen dat Z. E ze niet slechts zal verschuiven Doch ook verlichten, maar zolang van de Staatsruiven Nog zovele mee-eters eten Kan men wel hopen, maar niet zeker weten. Nee, dan Minister Rullen, Die weet evenmin van duiten. Toen de dokwerkers om vakonderwijs vroegen Is Z. E. een paar dagen in Rotterdam gaan zwoegen, Als havenarbeider deed hij allerlei karwei, En werd helemaal niet herkend daarbij. Wij hebben voor Lieflinek nu deze raad Voeg bij de letter ook eens de daad. U is van een cijfer immers niet vies, Koirr eens een paar dagen naar ons als kommies, Dan moogt ge al die tijd loonstaten tellen Hele dagen, hele vellen, Ik zit te kijken en U komt niet klaar Misschien smaakt dan sindslang weer eens mijn sigaar. SAMMETJE exploitanten van land- en tuinbouwbedrijven, mils zij woonachtig zijn op ot in de onmiddellijke nabijheid van het erf, waar de bedrijfsge bouwen zijn gevestigd en mits zij bet dagelijks beheer van bun bedrijf persoonlijk voeren b. werknemers, die hun hoofd- bestaan vinden in de arbeid op land-en tuinbouwbedrij ven. c. andere personen, die een Losse nummers 8 cent Advertentiën per millimeter 10 cent, met een minimum van f 2.-. De advertenties wor den gemeten van lijn tot lijn. Advertenties onder no. of te bevragen bij het bureau deze courant 25 cent extra. Losse nummers 8 cent

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1949 | | pagina 1