litting van de Econ. uchtrechter te Tholen port Indonesië Burgelijke Stand ffet slachtoffer ERF kopen Is een zaak vertrouwde adres Telef. K. MIJNSBERGEN 683 - BERGEN OP ZOOM 1. Rol irt lolen. Zalerdag j.1. speelde lolense Boys in een zeer slechte dstrijd gelijk tegen Ghrislan- i2—2. nerdiek verloor met 02 van nteloord I waardoor Dinte- ird I kampioen van deze aï- ling is geworden, s. Zaterdag worden gespeeld lordschansïholense Boys. II. S.— Chrislandia, ■ederustSmerdiek. De uitslagen van de onder- ge damwedstrijden v'an de loolse damclub zijn KorsmanC. .1de Korte 02 SchotP. Nieuwenhuijzen j) !T ST. ANNALAND d. Herv. Kerk voorm. 10 uur de Bres en nam. 2.30 leesdienst tra collecte. refGem9.30 nam. 2 en 's avonds jur leesdienst. OUD-VOSSEMEER ;d. Herv Kerk voorm. 10 uur de Lint en nam. 2.30 leesdienst :r. Kerk voorm 10 uur en nam. 2.30 ds. Brinkman te Wassenaar. Chr Ger Gem voorm. 10 uur nam. 2.30 en 's avonds 6 uur leesdienst Dinsdag 15 Febr nam. 7 uur ds. van Leeuwen Bijbellezing. ST. PHILIPSLAND. Ned Herv Kerk voorm 10 uur leesdienst en nam 2.30 ds. de Lint Nam. Voorber. H Avondmaal. jkebuurtstraat 26 van vertrouwen, daarom naar het Nieuwenhuijzen- .0 -D. de Vos M. SchotC. J. de Korte 02 M. KorsmanB. W. Schot 20 J. LabanP. Nieuwenhuijzen 0-2 C. J. de KorteM. Schot 20 Het Thoolse damtiental kampioen Tholen. Donderdagavond heefthet Thool se damtiental te Kruiningen in een zeer mooie en spannen de wed strijd gewonnen met II9 van het damlienial van Kruiningen. Door deze overwinning is Tho len kampioen van haar afdeling geworden. Dit is een mooie prestatie daar zij geen enkele wedstrijd heeft verloren en voor de eerste maal in de competitie meespeelt. eerste was de aangehouden ak tegen A.M.B. te Scherpe- sse over de aflevering van n big zonderaankoopvergun- ng. Nadat als getuige was ge- iord controleur Manneke werd rdachte vrij gesproken. J.H. te StPhilipsland had 20 eieren te weinig ingeie- rd. Verdachte bekende het it, maar zijn kippen hadden li icht gelegd. De tuchtrechter erkte op dat hij dit dan te )es te kennen had moeten ge in. De ambtenaar eiste een ete van f 90 vonnis was f 00 iop. Landbouwvereniging ei nd Tholen. In het magazijn n deze coöperatie was kool- ad en gerst te veel in voor- ad aangetroffen. Als vertegen- jordiger was verschenen J.A.II StAnnaland. Deze zette «r uitvoerig uiteen hoe dit is gekomen en lnj zegde dat lor zeer drukke werkzaamhe- ii nieuw personeel en te vjjei- g personeel deze fout was maakt. Ook moeten de boe- die met de combine dorsen ilf hun geleideibiljetlen invul- n maar dat wordt nog al eens rgeten. ambtenaar eiste een boete n f 00 het vonnis was f 00. J. Cl. Ie St—Philpsland bad runderen vervoerd zonder leide biljet althans het ge- idehiljet was maar tot op Donderdag 10 Februari 1949 Steenbergen geldig. Verdachte zeide dat deze runderen door een handelaar in de wei waren gebracht, die een uur van zijn erf ligt en zij waren niet voor hem, maar zouden daar voor rekening van de handelaar lo pen. Hem was er niels van be kend dat de runderen daar al gebracht waren. Later is dat nogmaals gedaan. Hij zal in liet vervolg een slot op hel hek maken. Als getuige in deze zaak werd gehoord controleur Manneke. Uit zijn verklaring bleek dat dit overeenkomstig de verklaring van de verdachte was. De ambtenaar eiste een boete van f 3 X f 6. Het vonnis was 2 X f 3. W. Q. te Poortvliet'had een big verkocht zonder aankoopver gunning. De eis was f 25, liet vonnis was overeenkomstig. J. v. D. te St. Philipsland had een partij van 550 kg. gerst in voorraad zonder vergunning. Bij de inDeslagname bleek uit het proces verbaal van de con troleurs dat de vrouw en zoon van verdachte nog al te keer waren gegaan. Zij waren zelfs de ambtenaren te lijf gegaan, zodat deze de hulp van de rijkspolitie hebben moeten in roepen. Dit deed de tuchtrech ter de opmerking maken dat de vrouw een Xantippe is. Hij naar het Engels HOOFDSTUK VI Enige twijfel en een beslissing udankszijn verlangen om eens led en nuchter na le denken 'er hetgeen hem voorgesteld erd, viel Roger bijna oumid- ellijk in slaap en werd pas akker toen de zon al hoog den hemel stond. Hij ge wit er van zoo makkelijk om iet te zeggen weelderig als hij 'logeerd was. Het vertrek was iet ruim maar gerieflijk inge- cbt. Hij keek eens rond en nl am alles op tot zijn blik bleef isten op een vreemde ou der- wetsche kist zwart geverfd me ijzeren klampen en dik touw omwikkeld die tegen de muur stond, niet ver van het bed. Wat een eigenaardig oud ding dacht hij. Die Geoffrey Cahil heeft het zeker uit de Austra lische wildernis meegebracht Want zo'n exemplaar zou je in Londen niet meer kopen. De herinnering aan Geoffrey Ga hit bracht hem natuurlijk op het voorstel dat hem die vorige nacht werd gedaan en hij begon eens te denken dat hoe ver lokkelijk de hem geboden weelde ook leek, na al de door stane ellende hij tooh zijn eerste ingeving zou volgen omdat, „comedie spelen'- af te slaan, er moesten ongetwijfeld onaan genaamheden voortvloeien uit zo'n valse positie. Maar toen dacht hij ook weer aan the Embankment en aan het een zame van den uitgeworpene die zich verlaten voelt door God en de mensen Zulk een twaskerade, als van hem ge keurde dit optreden dan ook zeer af. Verdachte gaf dit toe. De ambtenaar eiste een boete van f 150 met verbeurdverkla ring van de inbeslaggenornen gerst. Het vonnis was een boele van f 100 met verbeurdverkla ring van de inbeslaggenornen gerst. J. B. te Stavenisse had 54000 kg. aardappelen gekocht zonder in bezit te zijn van een erken ning. Verdachte zeide later een erken ning gekregen te hebben, en hij was toen hij deze aardappe len kocht reeds zeker een er kenning te krijgen. Verdachte toonde nu ook de erkenning, welke gedateerd stond op 1 Augustus maar in October pis uitgereikt. Hij werd vrijge sproken. A. J. v. O. te Tholen had 08 A. land te veel geteeld met rode peen. Als gemachtigde trad op P. ,1. Geerts te Halsteren. De ambtenaar eiste een boete van f 300, het vonnis was f 1.50 i. v. D., G. B. en J. B. allen le St. Philipsland hadden bloem gekocht van de Molenaar Zeedijk te Bruinisse en hadden in hun register meel vermeld. Verdachten bekenden bet feit maar hadden dit gedaan om de concurrentie omdat andere bakkers wel goed witte breod konden leveren. De ambtenaar eiste van D 1150 boete, legen B f 00 boele, tegen B f150 en tegen B bij verstek 1 125. Het vonnis was resp. f75, f40, f75 en f00. J. H. te Stavenisse had meel verhandeld en niet in zijn register vermeld. De eis was füO hij werd over eenkomstig de eis veroordeeld. C. B. en J. B. te Tholen hadden hun varkens niet goed op de registraliekaart vermeld. De schuld hiervan droeg C. D. die ook 2 varkenshad aangehouden zonder aankoopvergunning. De eis was voor G. B. f 150 en voor J, B. f 10 Het vonnis was voor G. B. f 150, boete en voor B. f5. boete. A. J. de B. te St. Maartensdijk had 3 biggen vervoerd zonder geleidebiljet. De eis was f40 boete, liet vonnis f30. J. S. te St. Annaland had twee biggen verkocht en slechts 1 aankoopvergunning daarvoor in ontvangst genomen. Verdachte zegde Ier goeder trouw gehandeld te hebben, want Moerland aan wie bij deze bad verkocht had het vorig jaar ook een vergunning voor 2 varkens gehad. De eis was föO boete, bet von nis f40 boete. J. M. te St. Annaland bad 1 varken gehouden zonder ver gunning. Verdachte had voiig jaar ook 2 varkens mogen houden en dit jaar was dit maar één. De eis was f 150, het vonnis luidde f 100 boete. A. D. R. te Scherpenisse had vergd werd beoogde immers slechts het goede, verscheidene mensen zouden er gelukkig door gemaakt worden. Deed hij het dan zou dit Mr. Cahil en Geoffrey grote teleurstelling besparen en botsingen voor komen tussen vader en zoon. Die Geoffrey was zeker een heethoofdig jongmens die maar doordraafde op een eenmaal opgevatte mening zonder de gevolgen te berekenen. Mr. Scobell ook scheen het vurig te wensen, en als hij nu toe stemde zou hij daarmee enigs zins kunnen goedmaken, hetgeen hij hem verschuldigd was, niet méér of minder dan het leven Toen begon hij zich allertei illusies te scheppen van een positie daarginds, in het vreemd Queensland, waardoor het hem mogelijk zou zijn het grauwe verleden te vergeten. Toch hield hij er niet van om de mensen opzettelijk te bedriegen vau huu gastvrijheid te genieten onder een valse voorgeven. Dit gerstemeel verwerkt, wat niet mag volgens de voorschriften. Verdachte zeide dit te weten, maar wegens de concnrentie had hij het ook moeten doen. De eis was f90. Het vonnis f60 boete. Voor hetzelfde feit werd bij verstek veroordeeld J. K. le StAnnaland tot een boete van f 75. F. J. V. te OudVossemeer had zijn big niet op deregsilra- tiekaart vermeld Verdachte meende dat dit niet nodig was omdat zij vrij waren. De eis was f 50 boete het von nis f 40. W. II. L. te Poortvliet had een varken geruild voor 2 biggen en deze niet op de registratie kaart vermeld. Verdachte erkende het feit maar moest zijn varken opruimen en heeft toen deze biggen gekocht maar had geen tijd naar de bureauhouder le gaan. De eis was f 90 het vonnis f 00 boete. P. W. M. te Scherpenisse had deze tranaetie met L. gedaan maar dit varken niet op de re gistraliekaart vermeld. Verdachte had dit even laten wachten. De eis was f 75 boete bet von nis f 40 boele. Zware straffen voor molenaars J. v. d. V. te Tholen had in zijn administratie meel verant woord, terwijl hij bloem had af geleverd. Verdachte was niet verschenen De eis was een boete van f 750 met een voorwaardelijke intrek king van alle erkenningen met een proeftijd van 2 jaar. liet vonnis was een boete van f 400 met een voorwaardelijke intrek king van de erkenning van mo lenaar en handelaar met een proeftijd van 2 jaar. A. Z. te Bruinisse moest zich voor hetzelfde feit verantwoor den. Verdachte zeide dit gedaan te hebben omdat anderen dit ook bij zijn klanten aanbood en hij deze ook tevreden wilde stellen Hij voerde aan dat hij er reeds schade van had ondervonden. Hij zeide ook in de oorlog alles kwijt geraakt te zijn en zit nu op een noodmaalderij, De eis was f750 boete met een voorwaardelijke intrekking van zijn erkenning als molenaar en handelaar met een proeftijd van 2 jaar. Het vonnis was 1300 biete met een voorwaar delijke intrekking van de er kenning van molenaar en han delaar met een proeftijd van 2 jaar. M. J. S. te Scherpenisse had een varken geslacht voor A. zonder dat een slachtvergunning aan wezig was. De eis was f 10 boete, het vonnis f 5 boele. W. G. R. molenaar te Sl. Maartensdijk had veevoeder- bonnen verkocht. Verdachte bekende het feit. was helgrote bezwaar er tegen Er werd geklopt en een be diende Irad binnen met een paar kledingstukken over den arm en een kop chocolade, die hij naast het bed zette. De groeten van Mr. Scobell sir, en of u deze kleren soms wilt dragen tot de uwe komen'? Mr. Scobell denkt, dat ze u wel passen zullen. Uw bad staat gereed en ik moest u ook zeggen dat Mr. Scobell zowat over een half uur klaar zal zijn, om te gaan lunchen. Dank je, zei lloger en sprong verrast uit bed. Toen hij stond voelde hij zich nog heel slap en onder het kleden merkte hij hoe mager hij was geworden. Op de toilettafel lagen scheer messen en borstels met zilveren montuur. Alle kleren die de bediende gebracht had waren gemerkt „Geoffrey Cahil", Zodra Roger het pak aanhad was de maskerade dus feitelijk begonnen. Scobell kwam hern in de zil- De eis was f200 boete en hij werd overeenkomstig de eis veroordeeld. W. G. R. le St. Maartensdijk moest nog tereclil staan omdat vau zijn voorraad 2000 K G. te weinig was opgegeven. Verdachte zeide dat er geen rekening is gehouden met ver lies. De eis was f 200 boete en het vonnis f125. Bij verstek werden veroordeeld G. te St. Philipsland voor 110 boele en W. le St. Maartensdijk wegens het niet op lijd inzen den van zijn registratiekam t tot f20 boete. Het is niet gemakkelijk een inzicht te krijgen in hetgeen staat te gebeuren in Indonesië. Amerika oefent druk uit op onze regering, daarin bijgestaan door Australië. Hier te lande is mén bevreesd voor inter nationale inmenging die werd onderstreept door de resululie van de veiligheidsraad. Men veronderstelt dat de hoge vertegenwoordiger van de kroon de heer Beel hierin gesteund door de Indische regering zo spoedig mogelijk wil overgaan lot het totstand brengen van de souvereiue stalen van Indonesië Zou rneu hiertoe overgaan dan ontzeilde men de moeilijkheid dat onze regering maken kreeg met een commissie van der Ver. Naties. Toen kreog ons land bezoek van de heer Cocbran het Ame rikaanse iid van de Commissie der Ver. Naties voor Indonesië die druk schijnt te hebben uitgeoefend op onze regering, waardoor er onenigheid in on ze regering ontstond van wat over men zou doen. De heer Gocbron is door Koningin Juliana in audiëntie ontvangen. Wij mogen hopen dat onze re gering de juiste weg vinde. Zou de commissie uit de Ver. Na ties door onze regering worden aanvaard dan kan er geen spra ke meer zijn dat wij nog kun nen samenwerken om Indonesië met het Koninkrijk op te bou wen en is onze rol in Indone sië geëindigd. GEM. THOLEN van 3—10 Febr. Wilhelmijna Jacoba, d. v. An- thonie Everhard Hendrik Baaij en van Maria Martha Schot. Christiaan Willem Antoon,z, v. Antoon Cornelis Gorlee en van Margaretha Adriana Faillie. Marinus, z. v. Cornelis van de Velde en van Tannetje van Rijke. Overleden: Geertje van dei- Male 90 jaar, weduwe van Kor- nelis van de Velde, kamer tegemoet en begroete hem hartelijk. Je ziet er nu al veel beter uit beste jongen. Wil je wel ge loven dat je bijzonder veel lijkt opdegeen wiens rol je misschien spelen zult? Maar nu nog even een waarschuwing: tegen nie mand een woord van wat ik je vertelde. Je hebt nog een paar dagen voor de boeg om het mei je zeiven eens te wor den, welke beslissing je nemen zult en ik wil er geen invloed op uitoefenen, lnlussen heb ik de vrijheid genomen om Hobson je tegenwoordigheid le verklaren en je gebruik van Geofl'rey's kleren doorte zeggen dat je zijn broer bent en ik zal je „Geoffrey" noemen als we alleen zijn om er je vast aan te wennen, als je er toe over gaat om in zijn plaats te treden En nu trekken wij er op uit voor den lunch. (Wordt vervolgd)

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1949 | | pagina 6