Boek Distributie Nieuws Sport Indonesië Publicatiën Ik hoorde BESPREKING Willem Teil Thoolse Courant PLAATSELIJK NIEUWS Zondagsdienst Artsen 30 Jan. 1949 Voor de gemeenten Tholen, Oud-Vossemeer, Nieuw- Vosmeer en St. Philipsland Dr. Renes tc Oud-Vosse- P 4 meer Dr. Menger te StJ Philipsland 9 rang verleend, waardoor een aanrijding was ontstaan. De ambtenaar eiste voor dit leit een boete van 1 35 subs. 14 dagen. De kantonrechter reke ning houdende met de schade die verdachte aan zijn auto heeft gehad en zelf heeft moeten betalen, veroordeelde B. tot een boete van f 15 subs. 5 dagen. A. J. de E. St. Maartensdijk had zijn paard op de openbare weg los laten lopen, waardoor een ongeluk was ontstaan. Verdachte zeide dat hij daar niets aan kon doen, maar dat het paard was uilgebroken. De kantonrechter wees hem er op dat men dan tocli zeker voor een goede afheining moet zorgen, want men ziet welke gevolgen dit kan hebben. De ambtenaar eiste een boete' van f 10 subs. 0 dagen. Het vonnis was f 10 subs. O dagen. Cl. J. d. K. te Tholen had zijn kind van school thuisgehouden. Verdachte bekende het feit, maar voerde aan dat hij landbouw- verlof had gekregen, maar later was dit afgewezen, omdat zijn jongen nog geen 12 jaar was. Hij heeft hem toen ook dadelijk naar de school gestuurd. De ambtenaar eiste een boete van f G subs. 3 dagen. Vonnis was f3.-snbs. 3 dagen. M. .1. K. te Oud Vossemeer had nog mot drie anderen naast elkaajr op de weg gereden. Verdachte zeide dat dit juist was. Hij heelt echter 22 jaar in lndië gewoond en was pas enige maanden in Nederland en daar mag men met 3 man naast elkaar rijden en hij was de derde man, dus was volgens hem niet in overtreding. De ambtenaar eiste een boete van f 2 subs. 1 dag en het vonnis was 50 cent boete. Mej. M. C. D. te btaveiiisse had volgens de verordening een reclamebord niet verwijderd. Verdachte bekende het feit, maar wist niets af van de verordening en heeft liet er dan ook dadelijk af laten halen. De ambtenaar eiste een boete van f 3 subs. 3 dagen en het vonnis was 1 2 subs. 1 dag. J. J. te Stavenisse moest voor hetzelfde feit terecht staan. Deze verdachte kreeg ook f 2 boete subs. 2 dagen. J. G. te St. Annaland had zich niet opgegeven als lid van de organisatie tor bestlijding van t.b.c. onder de runderen, hoewel dit verplichtend is wil men vee blijven houden. Verdachte zeide dat hij vee heeft dat vrij is van t.b.c., daar heelt hij zelf voor gezorgd, maar wenst geen lid te zijn van deze orga nisatie, want dan is men ge bonden. De kantonrechter wijst hem vooral op liet feit, waarom het lidmaatschap verplichtend is gesteld en daar is geen bezwaar tegen zowel financieel als prin cipieel. Hij acht dan ook dit gemoedsbezwaar niet juist en daar er door de kantonrechter te Middelburg reeds op gewezen is dat wanneer boete niet helpt, hij over zal gaan lot verbeurdverklaring van het vee, blijkt wel dat hier streng tegen opgetreden wordt. De ambtenaar w ees hier ook in liet bijzonder op en raadde G. dan ook aan wanneer hij zich hier werkelijk niet mee kan verenigen zijn vee op te ruimen, voordat tot verbeurdverklaring zou worden overgegaan. G. deelde reeds mede zijn vee op te gaan ruimen. Do ambtenaar eiste een boete van f 30 subs. 15 dagen, het vonnis was 1 15 subs. 10 dagen. M. te St. Maartensdijk moest voor hetzelfde feit terecht slaan. Verdachte heeft bezwaar legen de aansluiting, maar is wel bereid zijn vee te laten inenten en geelt er niet om als zou hij dan liet dubbele moeten betalen, maar geen lid worden. De ambtenaar eiste een zelfde boete en het vonnis was ook I' 15 subs. 10 dagen. D. M. P. te Oud Vossemeer had zijn vee op andermans grond laten lopen. Verdachte kon het feit niet ontkennen, maar zeide dat er moedwil in het spel zit, want het herhaalt zich steeds, hij gaat dan ook alles opruimen. De ambtenaar eiste een boete van f 25 subs. 10 dagen eu het vonnis was f 10 subs. 5 dagen. P. A. S. te Scherpenisse had op z'n rijwiel gereden zonder Het Januari- of Louwmaand- nummer van „De Wandelaar", deze mooie uitgave van A. G. Schoonderbeek te Laren, opent de zeventiende jaargang en doet dat met een fijne plaat van J. 11. Tiele, die hel winnende licht van het getij der lengende da gen in een besneeuwd sparren bos gevangen heeft. D. E. den Aar geeft in „mijmeringen om Nieuwjaar" zijn gedachten over de zin van allerlei gebruiken weer. Een rijk geïllustreerd op stel van S. J. van de Molen is belangwekkend voor wiezich voor boerderijeribouw en voor de omgeving der hoofdstad in teresseren. L. Kombrink be schrijft een fietstocht door de Noord-Uostpolder, Boerstra on derwerpt Algol - de Duivelster - aan een nadere beschouwing en P. G. Bins voltooit zijn ver slag overeen waterstaatsinspee- tie in Friesland. Voor honden vrienden is hetgeen Toepoel meedeelt over de saluki's boei ende lectuur. Het vogelleven krijgt deze keer zijn aandeel in een schets van .1. II C. Janssen die in Brabant de buizerd ont moette. II. Bavelaar roemt de geneugten, welke een kruiden hof verschaffen kan. De rubriek Korte Wandeling is deze keer belangwekkend door Jac. Ga- zenbeek's S.O.S. ten bate van de beroemde Doesburger molen bij Ede en het door Ko Kramer gegeven project voor een een voudig vogelvoederhuisje. Ten slotte wordteen, aantalvoor „na tuurmensen" belangrijke hoeken besproken. Foto's en tekeningen zijn als steeds zorgvuldig geko zen en afgedrukt. schoot de appel op het hoofd van zijn zoon raak U schiet ook de appel raak, door een abonne ment te nemen op de Wittebloem ook voor huis houdelijk verbruik beschikbaar. Binnenkort zal nu het toewij zingssysteem van witte bloem voor liet bakkersbedrijf gewij zigd is deze wittebloem W-bloem) ook voor huishoude lijk verbruik beschikbaar komen zij het dan dat per keer ten hoogste twee kilogram aan een verbruiker mag worden ver kocht. Sedert de afschaffing van de bioembon kon liet publiek bij de kruidenier alleen tarwe bloem van dezelfde samenstel ling als de voor het normale brood bestemde bloem (z g.n. A-bloem) betrekken. Voor wittebloem gelden de vol gende maximum verkoopprijzen 42 cent per kilogram (34) los uitgewogen, 17 cent per' zakje van 301) gram (15) 23 cent per zakje van 400 gram (19) en 27 cent per zakje van 500 gram (22) Tussen haakjes de overeenko- mende prijzen voor tarwebloem van gewone samenstelling. zijn stuur vast te houden. Omdat hij brutaal tegen de politie was opgetreden had hij hiervoor een proces verhaal gekregen. Hij kreeg daar een reprimande over van de kantonrechter. De ambtenaar eiste een boete van f 4 subs. 4 dagenhet vonnis was f 2 subs. 1 dag. Officiële bonnenlijst voor hef tijdvak van 30 Januari t/m 12 Februari 1949. Elk der volgende bonnen geelt recht op het kopen van: Bonnen voor vlees. 601, 603 Vlees 100 gram vlees 602 Vlees 200 gram vlees Alle bonkaarten 901 607 Algemeen 250 gram rijst 608 Algemeen 250 gram boter, margarine of vet Bonkaarten KA, KB, KC 901 611 Algemeen 500 gram boter margarine of vet 612 Algemeen 400 gram kaas of 500 gram korslloze kaas 613 Algemeen 125 gram koffie B 025 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas Bonkaarten KD, KE 901 617 Algemeen 250 gram boter, margarine of vet 618 Algemeen 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas Tabak- en diversenkaarten QA, QC 901 31 Tabak, 34 Diversen 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak Bonkaarten ZA, ZB, ZC. Zt,MD. MF, NIH 902 (bijz. arbeid, a s. moeders en zieken) Geldig zijn de bonnen van strook D. Deze bonnen zijn '14 dagen geldig. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 28 Januari worden gebruikt. De reeds aangewezen bonnen 573 Algemeen (500 gram sinaas appelen) en 579 Algemeen (1 kg. sinaasappelen) moeten uiterlijk op 29 Januari bij een bandelaar in groenten en/of fruit worden ingeleverd. De wedstrijden van Zaterdag j.1. hebben de volgende uitsla gen. Tholense Boys speelde te gen Kogelvangers de tweede von de ranglijst. De voorbeschouwing van deze wedstrijd was niet erg mooi maar de verjongde ploeg heeft blijk gegeven dat deze tot wat slaat is met niet minder dan 6-3 stuurde ze Kogelvangers Daal huis. De rust ging in met 21 in het voordeel van Tholense Boys. Smerdiek W. II. S. van St. Annaland eindigde in een gelijk spel 11. Het tweede elftal van Tholense Boys speelde tegen Chrislandia 2 en won deze wedstrijd met 5_1 W. H. S. 2Smerdjek 2 eindigde ook gelijk 2—2 Voor as. Zaterdag zijn vastge steld ChrislandiaTholense Boys DinleloordSmerdiek en W. H. S.Vrederust. Dinsdagavond speelde het Thoolse damtientaleen wedstrijd tegen Kapelle 2 en wist deze te winnen met 146. De totale uitslag was. P. Nieuwenhuijzen—J.vanOver- beeke 2—0 J. vau Elsacker—J. P. Korstanje 0—2 C. J.deKorte—M. Ganseman 2 0 A. Geluk—A. Hoogstrate 02 M. KorsmatiC. Suisters 1'1 D. de Vos—G. de Bijder 20 J. Laban-®!. de Neef 20 B. W.SchotJ. van Liere-Nout 1—1 M. Schot-J. Mol 2—0 M. C. MeermanP. Bolier 20 Onze regering heeft het niet gemakkelijk met de onderhan delingen in Indonesië De Aziatische conferentie te New Delhi is met haar werk gereed gekomen waarbij drie resoluties zijn aangenomen die naar de Veiligheidsraad zijn doorgezonden. En ons land komt er maar weer slecht van af. Onze militaire actie wordt be schouwd als een flagrante schending van het handvest der V.N. Alle republikeinse leiders en politieke gevangenen moeten onmiddellijk in vrijheid worden gesteld De republikeinse rege ring moet in staat worden ge steld haar functie uit te oefe nen. Uiterlijk 15 Maart 1949 moeten de republikeinse gebie den die sinds 18 December j.1. zijn bezet worden teruggegeven terwijl de aan de republiek op gelegde beperkingen in de han del onmiddellijk dienen te wor den opgeheven. Voor 15 Maart dient een inter imregering te worden gevormd en de Nederlandse troepen moeten op een nader te bepalen datum worden teruggeroepen. Putten en scherven. Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat tegen Donderdag 3 Februari 1949, gelegenheid bestaat tot aangifte voor ruiming van pri- vaatputten. In de voormiddag van die dag zullen scherven enz. door de reinigingsdienst worden opge haald. Tholen, 20 Januari 1949. Hondenbelasting Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat houders van honden, die nog geen ingevuld formulier voor de aangifte van een hond ter gemeentesecretarie hebben in geleverd hiertoe alsnog in de gelegenheid gesteld worden tot en met 20 Februari a.s. De formulieren zijn kosteloos ter secretarie verkrijgbaar. De aandacht wordt er op ge vestigd, dat niat of niet behoor lijke invulling van de formulie ren wordt gestraft met hechte nis of geldboete. Tholen 27 Januari '1949 Roxy Theater. Pioxy brengt deze week een kleurenfilm die een geheel ander genre brengt dan gewoonlijk. Ditmaal is het de goudbruine herdershond Lassie die tesamen met Roddy Mc Dowall de titelrol vervult in „Lassie komt thuis". Het is voor die mensen die een dier een warm hart toedragen, en hoevele duizenden zijn dit niet, een film die diep ontroert. In deze film komt zeer duidelijk Dinsdag '1 Febr. gaat lltrat Thoolse damtiental een comlen I tiliewedstrijd spelen tegen D.lf eke 2 van. Vrederust. Mocht ze olern deze wedstrijd winnen dan vlma de beslissing van het kampioeldig schap in de wedstr ijd teg|et Kruiningen. Tholen enKruiniï gen staan beide nog aan de Ivf o; van deze afdeling 1^ -I-bij llit Voorts moet 1 Januari 1950 macht over geheel Indoncl worden overgedragen aan f Ver. Staten van Indonesië I De andere twee resoluties zfjeel al evenmin door onze regeiilee te aanvaarden. Een ander geluft. wordt gehoord bij het rappcina dat de C. v. G. D. beeft uitgl (\0 bracht waarbij wordt geconstf e| teerd dat Nederland geen trolve, pen genoeg heeft om tegen le taciiek van de guerillabondl- van onder republikeins gebifee staande gebieden op te tredlj;s| Verklaard wordt dat, daar f e republikeinse regeringsautoriteit ten worden verhinderd hun gfe zag uit te oefenenen, er van rl zij publikeinse zijde geen gezag li|pn staat dat in slaat is de repulilje keinse strijdkrachten een staaf.ni het vuren order op te leggel^ Onder deze omstandigheden ij een slaken der vijandelijkhedefei een onmogelijkheid. ft. Welke houding nu zal wordelai aangenomen door de verschilrd lende leden van de Veiligheidler raad is nog niet te zeggen, hol e wel de houding van sornmifa: der invloedrijkste leden tel. onzen voordele zich schijnt Lg wijzigen. L Int naar voren,.hoeveel een menf kan betekenen voor een dier ef omgekeerd. Het geheel is eof film die elke dierenvriend met] plezier en tederheid zal zienf Vanaf Dinsdag t.e.m. Donderdof brengt Roxy „Cheyenne" mei Dennis Morgan en Jane Wymailü Dit is weer een film welke eef aaneenschakeling is van sterkf momenten, vol actie en sensatie! Voor de liefhebbers van dij soort films is het iets goeds. Ic THOLEN „Goncordip" heeft bel vooij nemen Maandagavond 31 deze! ter gelegenheid van de verjaar! dag van Prinses Beatrix ecl muzikale wandeling door dl gemeente te maken. Onze oud stadgenoot, de heel M. W. Krijger officier van ge zondheid 2 kl, is bevorderd tol officier van gezondheid le ldassi (kapitein) De thans 29—jarig atts slaagde onlangs aan dl Rijks Universiteit te Utrecht al! neus- keel- en oorspecialist. Marktboefjes Op de Markt alhier nam Zaterdag een 15— jarige jongen van een bezoekster van eer kraampje baar textielkaart wei De marktkoopman zag de dief stal en wist de dief le achter halen. Een ogenblik later kwam de zelfde jongen weer aan liel kraampje en wist een handvol snoep weg te nemen Ook dit werd gezien waarop de markt koopman de inmiddels gevluchte jongen achterna rende. In de dat de kooplui op onze Zaterdagse markt nu niet bi/.onT der content zijn over het aantal artikelen dat er doorj onze burgerij van hen wordt gekocht. Ik Er zijn er, na het korle beslaan van onze markt nu reedsll die beweren hier niet meer terug te willen keren 0lll|yÉ hun waren aan de man te brengen, daar er geen v0''|e| doende afname is. Onze markt dreigt dus de weg op tele gaan als zovele verenigingen die hier ter stede reedsle hebben bestaan, de weg van het voorgoed verdwijnen|e

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1949 | | pagina 2