Jongens en meisjes, Het wel en wee van onze Thoolse drieling Ik hoorde "nieuws Dr Euwe Thoolse Courant PLAATSELIJK die graag naar Frankrijk zouden gaan weet jullie, dat er een organisatie bestaat, erkend door het Commissariaat-Generaal voor het Toerisme, nd. het „Bureau des Voyages de la Jeunesse" (Reisbureau voor de Jeugd), hetwelk tot jullie beschikking staat om je op zo voordelig mogelijke wijze verblijf aan te bieden? Gezien de plannen voor 1949 staat er voor Pasen een studiereis naar Marokko op het programma en voor de zomer verblijven in Parijs, Bourgogne, de Riviéra, de Alpen en de Pyreneeën en wel voor jonge mensen van elke nationaliteit. Behalve voor logies en voedsel, zorgt het Bureau er ook voor om de deelnemers (-neemsters) met hun overeenkomstig milieu in contact te brengen: arbeiders-, studenten- of artistieke milieus. De jonge Nederlanders, die voor dit plan voelen, kunnen zich wenden tot het Ministère de 1'Education Nationale, Service de Monsieur THALER, 34 rue de Chateaudun, in Parijs. Jlls dank op onze 40e verjaardag Ik wil ook namens Broer en Zus Danken voor de Krant aldus "U hebt flink Uw T>est gedaan, Daar w' in »Thoolse Krantje* staan Het geschrevene is waar, In de puntjes kant en klaar, Al was de foto wat mislukt, Het zaakje is dan toch gelukt. Onze Schooltijd, Simon en Johannes Nogmaals dank mijn Waarde Heer En weer tot een volgend keer«. De familie en bekenden Wil ik ook ons dankwoord zenden En ons beide ouders daar Gunnen wij nog menig jaar. De Thoolse Drieling Ik wil in 't kort hier eens verhalen Wat je zoal uit kon halen, Ik moest op school eens sommen (maken Maar hoe daarvan eens af te raken Drie sommen waren nog niet klaar Maar hoor het kwam toch voor (mekaar We zaten samen in één bank Al is 't geleden jaren lank Het was met opgelegd pandoer En ging eens praten met mijn broer En vroeg maak jij mijn sommen af, Die ik toen maken moest voor straf Hij zei, o nee, dat doe ik niet, Het gebeurde in onze Verkering, Ik wil noy wat verraden zeg En had die avond ietwat pech, Ik liep alleen een straatje rond Toen broerzijn meisje voor me stond We gingen samen toen op stap En weldra hoorde ik de grap. Ze zei, 'k geloof ik ben abuis En ben met jullie twee niet thuis |ij bent de bakker is het niet Want 'k weet dat dit de juffrouw ziet Ik zei, welnee, dat denk je maar, En Simon maakte mijn sommen klaar Hij zat alleen maar in de klas Met de luffrouw die er was. Ze zei, lohannes, ben je daar, Maak dan maar gauw je sommen (klaar En Simon nam mijn schrift heel stout En maakte al mijn sommen fout. Het werk had een kwartier geduurd Toen werd Johannes? naar huis ge- (stuurd |a, later is het uitgekomen, luffrouw Poulusse was beetgenomen. Wat ben jij toch een deugeniet Ik dacht beslist dat Simon 't was En nu ben jij 't, ik vind het kras |e kunt ze het vragen, ga op zoek Naar "'t kleine zaakje, op de hoek Daar woont mijn broer en ook zijn (vrouw Met hun twee kinderen, hou en trouw De Thoolsche drieling liet heelt de Thoolsche drieling die 13 dezer het voorrecht, bad hun veertigjarige geboortedag te mogen vieren niet aan belang stelling ontbroken. Onder de foto is tot onze spijt een naam uitgevallen, wij laten ter verduidelijking de namen van de drieling en hun echtge noten nog volgen. Joh. Schot is gehuwd met G. Schot, Simon is gehuwd met N. Quist wier naam onder de foto uitviel, Jac.oba is gehuwd met Stoffel de Korte. Roxy Theater Roxy brengt deze week als hoofdfilm de groote kleurenfilm Niglit and Day. Aan deze film werd door Warner Bros film een geweldig kapitaal besteed. Deze film munt uit door de ge weldige decors die van deze film iets aparts maken. De beide ster ren Cary Grant en Alexis Smith laten hier hun spel ten volle ontplooien. Wat Roxy a.s. Dins dag brengt is iederen filmlief hebber voldoende bekend. Het is Frank Capra's beroemde film Mens Durf te leven. Deze film die reeds enige tijd geleden in Roxy met een enorm succes wordt vertoond is nu op aan vrage van vele honderden be-_ zoekers nogmaals door de di rectie ingezet. Wij verwachten dan ook wel dat het wederom een geweldig succes zal worden. Ontwikkelingsdag te Goes De Stichting voor de Landbouw heeft het initiatief genomen om op 11 Februari te Goes een ont- wikkelingsdag te houden. Op deze dag zal een tweetal inlei dingen worden gehouden over de meest doeltreffende aanwen ding van de bestrijdingsmidde- len, die in de landbouw gebruikt worden. In de morgenvergadering zal door de plantenziektekundige dienst te Wageningen het ge bruik van de chemische midde len besproken worden 's Mid dags zal de voorlichtingsdienst het mechanische gedeelte onder de loupe nemen. De Stichting voor de Landbouw heeft tevens het plan om, naar aanleiding van het gesprokene een beknopte handleiding samen te stellen die door iedere be langstellende zal kunnen worden aangeschaft. Deze ontwikkelingsdag is tevens bedoeld als inleiding op de de monstratiedag, die in Mei van dit jaar in de Wilhelminapolder zal worden gehouden. Voor de ze demonstratiedag heeft reeds een vijftiental fabrikanten zijn medewerking toegezegd. Ongevaarlijke influenza De „Italiaanse griep" die uit het Zuiden ons land nadert en zich reeds hier en daar in West-IJederland openbaart, houdt in Italië en Frankrijk nog steeds duizenden mensen te bed Het Franse departement van ge zondheid heeft studenten in de pharmacie verzocht bij de grote drukte in de apotheken te hel pen. Volgens een Frans blad is de epidemie ernstiger dan zekere officiële communiqué's voorwen den. Eigenlijk betreft het geen griep maar influenza Verkoudheids- verschijnselen doen zich eersl secundair voor maar zij „horen er eigenlijk niet bij. Er doet zich een vrij hoge koorts voor bij deze influenza, met een prikkelhoest, diep in de keel of in de luchtpijp Voorts de typi sche pijn van influenza in ar men en benen en de gevoelens van ziekzijn. De prikkelhoest is het grootste gevaar voor de ver spreiding van het influenzavirus De griep is de ziekte, die zich voordoet, wanneer iemands weerstand door vermoeidheid of kouvatten sterk wordt ver minderd. De griep openbaart zich met verkoudheidsverscbijn- selen. De spreekuren van de doktoren in Amsterdam worden zeer druk bezocht door influenza-patiënten Sommige doktoren zijn tot rnid- dernacht bezig. Hele gezinnen moeten het bed houden. De in fluenza is tamelijk hardnekkig en veel patiënten moeten dagen lang thuis blijven. Bij de N.V. Philips te Eindho ven wordt op het ogenblik op bescheiden schaal het personeel er tegen ingeënt. dat de drieling, die vorige week in de Thoolse Courant werd gepubliceerd, vanaf heden niet meer de enigste op ons eiland is, want heden nacht bracht de ooievaar bij [ansen op het „Konijnenwaltje" drie in goede wel stand verkerende konijntjes, die tezamen een gewicht van 3 pond en 11/2 ons hebben. Moeder en kroost verkeren in de beste welstand. won door een goede zet het Schaakspel, U doet ook een goede zet, door een abonne ment te nemen op de THOLEN De heer B. Krijger te Tholeu heeft het gemeentebestuur ge vraagd hem met ingang van 1 Febr. a.s. ontslag te verlenen als controleur voor de Verma kelijkheidsbelasting. Mej. J. M. Engelvaart alhier slaagde bij het te Bergen op Zoom gehouden examen voor het diploma Boekhouden van de Nederlandse Associatie voor Practijkexamen. C. DE HEER in het zilver Onlangs gaven wij een verslag over het 25-jarig bestaan der N.V. Waterleiding mij. „Tholen" alhier. Wij schetsten de voorgeschie denis van de oprichting dezer maatschappij en wijdden een woord aan hen die daadwerke lijk deelnamen aan de oprich ting, waarbij tal van namen zijn geroemd. De meeste employe's der N.V. hebben het voorrecht niet ge had een tijdsduur van 25 jaren bij de Maatschappij te mogen werkzaam zijn. Hetiser slechts één geweestdie steeds zijn beste krachten gaf, n.1. de heer G. de lieer, die de functie van tweede machinist vijf-en-twintig jaren vervulde. Hij woont alhier en was dus genoodzaakt steeds, hetzij hij dag- of nachtdienst had, zich van Tholen naar het pompsta tion te begeven. Wij geven hierbij een foto van deze ijverige ambtenaar. Algemene Kleuterschool. De bouw van het nieuwe gebouw voor de Algemene Kleuterschool te Tholen vordert thans goed. Het in het Kaaibosje geplaatste gebouw bevat twee grote lokalen tn voorziet in een grote be hoefte. Men begon eeist in een lokaal van het hotel „Zeeland", daarna kreeg men de beschikking over een lokaal van de o. 1. school. Doch thans kan men in Februari overgaan naar het nieuwe ge bouw waar men meer ruimte heeft. Door de actie van het plaat selijk Comité tot verkoop van kinderpostzegels werd te Tholeu is totaal verkocht voor een be drag van f980 97, hetwelk zeer zeker een mooi bedrag kan worden genoemd. Wanneer over het gehele land de offervaardigheid zo groot is geweest als te Tholen, kan er menig kinderleed woorden ver zacht. Dank aan allen, die medewerk ten om dit mooie resultaat te verkrijgen. De muzikale wandeling die „Concordia" Woensdag j.l. ter gelegenheid van de jaardag van Prinses Margriet zou houden, kon wegens ongesteld van tal van muzikanten niet doorgaan De \erkoop van de Kinderpost zegels te THOLEN en ressort heeft het mooie bedrag opge bracht van f 1598.40 mede dank zij de acties van de Plaat selijke Comité steTholen Schei peuisse en Sl-Annaland. Verkocht werden 70' 3 kinderze gels van 2/4 cent 473 van 5/8 cent, 774 kinderzegels van 6/iU cent, 7250 kinderzegels van 19/15 cent 321 van 20/28 cent. De frankeerwaarde van deze verkocht zegels bed raagt f 1012.21 terwijl de toeslag ad 1 586.25 ten goede komt aan het hulp behoevende kind. Het Bestuur van de Vissers vereniging Helpt Elkander heeft besloten zich aan te sluiten bij de Stichting Zeeuwse Visserij- belangen. De vereniging telt thans 90 leden. Reeds lange tijd is het bestuur bezig te trachten de verenigiug te doen opnemen in de grote bond. De voorzitter en de secretaris hebben hierover reeds besprekingen gevoerd. De secretaris van de Stichting ZeeuwseVisserijheiangen de heer van Leeuwen uit Vlissingen heeft zich bereid verklaard de eerst komende algemene vergadering der Thoolse vereniging over deze kwestie te komen spreken. Onlangs heeft de vereniging ook verschillende vergaderingen be legd om te komen lot oprichting van een Inkoopvereniging uit sluitend gesteund door de klas der vereniging zelve. Dit is echter niet gelukt wegens te weinig kapitaaldeelname. Wel licht kan er, indien de vereni ging zich bij de Stichting aan sluit, deze zaak wat gestimu leerd worden, zodat men dan wel gezamenlijk kan inkopen. POORTVLIET Dinsdagmiddag werd onderzeer grote belangstelling ter aarde besteld het stollelijk overschot van Steven de Rijke, in leven ouderling der Geref. Gemeente alhier. De rouwdienst werd ge leid door ds. Mallan van Brui- nisse. De leeraar sprak een ernstig waarschuwend woord tot de aanwezigen, hen aanmanende van het pad der zonde af te gaan en wijzende op den en Zaligmaker. Up de dodenakker werd opni het woord gevoerd door ds. lan. Vele kerkeraden dei- ringende gemeenten waren tegenwoordigd. Nadebegral begaf ieder der genodigden weer naar de kerk, waar een korte rouwdienst werd honden. Vrijdagavond vergaderd Poortvliet de landarbeiders eniging. De jaarstukken wer afgedaan en het aftredende stuurslid de heer J. v. d. Ih werd herkozen. Nadat, nog kele onderwerpen kort bes ken waren, o. m. het pacl van land door leden van vereniging, volgde sluiting SCHERPENISSE Door de Ned. Herv. Kerk 100 aandelen van f lOuitge De aandelen war enrente! verstrekt ten bate van het tauratiefonds. ST. MAARTENSDIJK Gisteravond begaf de li L. Vermaas uit Stavenisse per auto naar hier toen d het breken van één der rerni de auto tegen de glazen deu van de garage van hotel Gak op de Markt reedt, waard nagenoeg alle ruiten bral Persoonlijke ongelukken had gelukkig niet plaats. STAVENISSE Vorige week hield de geitenli ders vereniging „Ons Rela te Stavenisse haar jaarverga ring in hotel Goedegebure. De voorzitter de heer A. 't Veer wees er op, dat de langstelling voor het geitenl. den afneemt op liet e De jaarrekening batig saldo van f 05,03. Deafl redende bestuursleden den herkozen de heer C.. Haaf werd aange wezen als houder voor 1949. Uitvoering O.B.K. In hotel Goedegebuure wer Stavenisse Vrijdag een uitwoei gegeven door de muziekver? ging O.B.K. met medewei van Netty en Gerard Arnc Na 'n openingswoord van voorzitter van O.B.K., de h C. den Braber, werd het p gramrna afgewekt, O.B.K. enkele nummers horen, waai o.a. werden opgevoerd „De li dige reiziger" en het „Voli dammers boerenduet" In pauze was er een verloting bijeenkomst werd met een besloten. Volgende week Vrijdag wo door de Stichting Dorpsgenie schap alhier in de bewaarsch een propaganda-avond gehoud Het programma is zeer geva eerd. De Muziekvereniging B. Kde Zangveren. „Nie Leven", voordrachten, hersi gymnastiek vullen het p gramma en maken het bezo wel zeer aantrekkelijk. ST. ANNALAND. Hier is men ook een rattenl strijdingscampagne begon n Het rattenbestrijdingsmid' „Finirat" is ten gemeentehu te verkrijgen. Op 10 18 enJ19 April|a.s. de sportvereniging W.H.S. hier een bazar houden de O. L. school ten baten as koop en afrastering van nieuwe sportterrein. OUD V0SSEMEER Overzicht van de bevolking v Oud-Vossemeer over '1948. Per 1 Jan. 1948 bestond del volking uit: 4143 mannen en 1Ü67 vrouwi totaal 2180 personen. Geboren in 1948 22 m. en 3G totaal 58. Ingekomen in 1948 12m.en 28 totaal 40. 1147 m. en 4131 v. 22 personen. Overleden in 1948 8 m. en 7 totaal 15. 1139 m. en 1124 v. 22 personen.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1949 | | pagina 2