Openbare Vergadering van de raad der gemeente St, Maartensdijk gehouden op Maandag 23 Augustus 1948 ZITTING van Tuchtrechter voor prijzen te Tholen op Woensdag 25 Aug. 1948 Distributienieuws Voorzitter VVelh. Hage Secre taris de heer Everaers. Aanwezig alle leden. De notulen van de vorige ver gadering worden ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen stukken. Van Ged Staten goedkeuring raadsbesluit tot wijzing van de begrotingen van 1947. Van hetzelfde college goed keuring tot het doen van de uitgaven van f 2Ü0 voor tractatie schoolkinderen. Goedkeuring van dejaarwedde- verurdening. Van de Prov. Vereniging voor vreemdelingen verkeer een verzoek om subsidie. Burg en Weth. stellen voor «leze niet te geven, wat met alg. stemmen wordt goedge vonden. Van de Min. van Binnenl. Zaken dat het pensioen ver haal voor de gemeente-ambtenaren ge bracht wordt van 4'/2% op'2°/o Naar aanleiding van het rap port van de commissie die de rekeningen van de gemeente en de armbesturen heeft nage zien stellen burg. en weth. voor deze voorlopig vast te stellen met de cijfers zoals deze zijn aangeboden. Met alg. stemmen wordt hiertoe 0 besloten. Burg. en Weth. stellen voor om de bevoegdheid tot het verhuren van gemeente-wonin gen over te dragen aan burg. en weth. De Voorzitter zegt «lat er 10 gemeente-woningen klaar zijn en dat deze ook reeds zijn toegewezen, rnaar volgens de gemeentewet mogen burg. en weth. niet verhuren, maar be hoort dit aan de raad, om nu een vlotte afwerking Ie krijgen als straks ook de andere klaar zijn, vragen burg. eu weth. «lil. De heer Langejan voelt er niet veel voor alles uit handen te geven, meu weet nooit wat er op doet en dan zou men er spijt van hebben. De voorzitter antwoordt dat dit een formele zaak is, want de woouruimtecommissie wijst ze toe alleen de read gaat over de verhuring. De heer Langejan zegt dat dit wel huiten de raad gaat, maar de verhuring geschiedt door de raad en dat zou hij zo willen houden. De heer de Viet zegt dat de mensen al weten, wie er in komt. Wethouder Bout merkt op dat het niet gaat over de toewijzing maar over de verhuring. De heer op den Brouw vraagt wat gebeurt wanneer wij hier nu niet op in gaan. De voorzitter antwoordt dat (kan burg. en weth. toch het recht aan zich kunnen houden want dan worden de huizen gevorderd. Nadat de Voorztterer nogmaals op gewezen hfteft dat het allen maar formeel is, wat nu wordt voorgesteld, wordt met alg. steramen het voorstel aan genomen. Burg en Weth. stellen voor mot «le huisnummering van de nieuwe woningen af te wijken van de alg politieverordening en deze straat te noemen de Koningin Julianastraat en de be ginnen met num. 1Wij zouden volgens de politieverordening deze straat moeten in delen in wijk D en beginnen met het nummer 29a, maar dat geeft moeilijhheden. Met alg. stemmen wordt dit aangenomen. Volgens de voorzitter zal dit de tweede straat in Zeeland zijn die zo heet. De Voorzitter deelt mede dat er bericht is ingekomen over de beplanting van de begraafplaats Markt en Kaadje. Hij heeft het nog niet bezien en kan dus geen verdere mede delingen doen. De heer Langejan dringt er op aan nog dit najaar te planten De heer op «ten Brouw be twijfelt de mogelijkheid als hij ziet over hoeveel schijven dit loopt. De voorzitter antwoordt dal waar de heer op den Brouw op doelt al is gebeurd er zal getracht worden dat het dit najaar wordt gedaan. De raad krijgt nog nadere voorstellen hoe dit alles gedaan moet worden. De heer op den Brouw hoopt dal het beter zal gebeuren dan de begraafplaats, want daar is voor de kleine laag grond die er op isgekomen veel gesproken geworden. Weth. Bout wilt daar wel een toelichting op geven, toen de prijsopgave van landbouwherstel is ingekomen, heeft hij dadelijk gezegd, dat het te goedkoop was, maar hij is wel voldaan over liet achterste gedeelte. De heer Langejan verwondert het dat de heer Bout toen voor gestemd heeft., hij was alleen die tegenstemde, omdat hij over tuigd was -dal het voor die prijs niet goe«t kon gebeuren. De Voorzitter merkt op dat het plan voor de begraafplaats er lag, er is niet meer gedaan dan wat «le geiden toelieten Bij de rondvraag spreekt de heer op den Brouw over de woningbouw, hij vindt dit een lij «lensgeschiedenis, hoewel hij blij is dat de woningen er komen. Er is indertijd gezegd dat er huizen zonden komen voor 5 of 0 personen, nu heeft de raad weinig met deze ver huring te maken, maar zijn nu deze huizen ook inderdaad aan zulke gezinnen toegewezen. Hij kan niet goed verwerken dat toewijzen en verhuren an ders is. Hij vraagt ook of het waar is dat men jeeds vanaf l September hfïur moet gaan betalen. Zijn «leze huizen dan klaar en de slraat dan ook dit arbeiderswoningen of niet kan men ook varkens houden. De voorzitter antwoordt dal de woningen 1 September klaar zijn «lat men de streat aan het in orde maken is, dat wat be treft de toewijzing van de woningen behoort lot de woon- rnimteeommissie en daar kan spr. dus niets van zeggen. Wat de verdere verbetering van de straat betreft dat heeft de aandacht van burg. en weth. Dan wat de varkenshokken betreft deze mogen er ook ge bouwd worden alleen bij 2 woningen niet. Het zijn arheidswoningen maar zij zijn veel te duur, zodat ieder er niet kan wonen. Weth. Bout merkt op dat het bouwen van de varkenshokken niet anders gebeurd, dan met toestemming van burg. en weth. De heer Koopman vindt de toe wijzing een teerpunt, want er kunnen maar 10 gezinnen ge holpen worden en men mag wel goed toe zien dat men goede huurders neemt. De voorzitter deelt nog mede «lat de tekening van de andere gemeenteWoningen weggezon den is. Dit is in verband met da verkoop van deze woningen. De heer Koopman vraagt of ieder een woning Kopen kan. De voorzitter antwoordt dat de bedoeling is dat de huurder de woning, die hij bewoont, kan kopen. De heer Koopman vindt dit goed, maar het word gedaan om de gemeente te ontlasten want deze woningen zijn geen lust maar een last voorde ge meente. De heer Langejan merkt op j dat de heer op den Brouw ge sproken heeft over de egalisatie van de straat bij de nieuwe woningen maar de grond die over is, wat gebeurd daarmee? De voorzitter antwoordt dat deze grond door de Heide Mij. elders gebruikt wordt. De heer, Langejan zou deze grond willen gebruiken om de slraat naar de Molendijk te verbeteren, want dat is hard nodig als het veel regent, weten de mensen niet hoe zij op de Molendijk moeten komen. De voorzitter zegt toe dit met zijn collega te zulten bezien. De heer Langejan zou er een voorstel van willen maken om die straat te verbeteren, want hij heeft er al mear overge sproken maar steeds is er niets van gekomen. De voorzitter zegt toe deze zaak beslist te zullen bezien. De heer de Viet wijst nog op een hoekje van die straat waar ontzettend veel vuil ligt kan dit niet opgeruimd worden, het is al eens beloofd dat liet zou gebeuren. Weth. Bout antwoordt dat de gemeentewerkman nog geen tijd heeft gehad dit te doen, maar dat zal gebeuren. De voorzitter sluit hierna de vergadering. De eerste zaak was tegen W. K. te Oud-Vossemeer. Als verde diger en gemachtigde trad op Mr. A. J. van der Hoeven. K. had volgens de dagvaarding rijwielen en banden te duur verkocht. De verdediger voerde aan dat K. de vracht er bij had gerekend en hij had aan «leze transactie in totaal f 6.80 meer ontvangen. Hij vraagt ol de ambtenaren van de prijsheheersing hun tijd niet nuttiger konden besteden, dan aan zulke kleine zaken. De tuchtrechter sprak K. vrij, omdat de zaak van le weinig belang was. J. M. te St. Annaland had zakjes patates frites verkocht voor 25 cent welke inplaats van 130 gram 59 en 55 gram bevatten. Verdediger was Mr. Kuij pers. Nadat getuigen waren gehoord, welke echter niet allen even positief in hun verklaringen waren werd M. veroordeeM tot een boete van f 25. M. de G. te Oud Vossemeer had porties consumptieijs afgeleverd met een gewicht van «80 gram voor 25 cent, Jwat maar 20 cent had mogen kosten, tevens had hij in zijn wagen geen prijsaanduiding hangen. Hij kreeg vOor liet eerste feit een boete van f 25 en voor het tweede een boete van f 10. A. J. E. te Tholen had geen larieflijst in zijn hotel hangen. Verdachte erkende het feit en zeide dat er juist een nieuwe gemaakt moest worden, hij kreeg een boete van f 15. M. S. te Tholen had limonade gazeuse te duur verkocht. Ver dachte zeidé voor vracht en breuk 2 cent bij de inkoops prijs gedaan te hebben en toen degewone winstmarge gerekend. Ook was door de leverancier een te hoge inkoopsprijs be rekend. De tuchtrechter nam deze ver ontschuldigingen wel aan. maar hij kreeg toch een boete van f 30. J. J. V. te Str Philipsland had 2720 kg. voederaardappelen verkocht voor 5 cent per kg. Verdachte ontkende dit,hij had ze verkocht voor f 4.75 per 100 kg. en 25 cent per 100 kg. zakken huur, dat moet op de centrale ook betaald worden. De tuchtrechter merkte op dat dit dan op de factuur had rnoete n staan maar omdat hel zoo n klein bedrag betreft werd V. vrijgesproken. G. V. te Tholen had geen prijs aanduiding in zijn taxi hangen. Hij kreeg hiervoor een boete van f 15. Dan komen de melkboeren aan bod. J. P P. P., P. M. K., A. S. en II. M. te Tholen moesten allen verschijnen omdat zij melk had den verkocht voör 28 cent per liter. Zij voerden allen hetzelfde verweer. Zij hadden in die tijd te veel melk en daar hier geen fabriek is en zij niet mogen karnen, had«len zij enkele klan ten melk zonder bon geleverd en orn dan aan de richtprijs te komen 28 cent berekend. Zij kregen elk een boete van f 40. G. M. te St. Annaland had verschillende artikelen niet goed &el rijsd. Verdachte gaf dit toe, maar doordat de prijzen van deze artikelen zo dikwijls zijn ver anderd is dit vergeten. Hij kreeg voor de appelsap f5 boete en voor de andere arti kelen 4 x f 10. E. J. vle E. B. had geen prijs aanduiding1 op alle artikelen in de winkel en had ook twee artikelen te duur vei kocht n.l. havermout en erwten. Verdachte zeide dat de prijzen er wel eens afvallen, dan worden zij er dadelijk niet op gelegd en voor de erwten had zij de prijs gevraagd, dat was24cent. Latei- bleek het 22 cent te moeten zijn en de havermout stond aangegeven voor 34 cent wat werd getoond. De boete was voor de prijsaan duiding f 10, voor de erwten f 5 en voor de havermout vrij spraak. J W. te Stavenisse wiens zaak de vorige maal is aangehouden kreeg vrijspraak. Bij verstek werden veroordeeld J. A. S. le St. Annaland omdat hij op zijn banket en koekjes geen prijsaanduiding had, boete f 25. G. N. te Tholen omdat hij spi nazie te duur had verkocht, boete f 25. De zaak tegen 11. werd uitge steld. SPORT Tholen Zaterdag j.l. speelde het eerste elftal van Tholense Boys een vriendschappelijke wedstrijd tegen Dosko 2 van Bargen op Zoom. Voor deze wedstrijd reikte de voorzitter van Tholense Boys de heer M. C. Meerman met en kele woorden aan de aanvoerder van Dosko de beker uit, de eerste prijs in de nederlaagwedstrijden De aanvoerder van Dosko be dankte namens het besiuur en de vereniging en vroeg namens hen eenlvriendschappelijke wed strijd aan tegen Zaterdag 4 Sep tember. De wedstrijd werd voor de rust zeer goed gespeeld. Tholense Boys had het eerst succes, toen een zeer mooi schot vanderechls buiten doel trof, Dosko liet zich niet onbetuigd en wist spoedig met een mooi doelpunt gelijk te maken. Nadat Dosko zelf met 2-1 de leiding hééft gehad wist de rechtsbinnen van Tholen voor de rust gelijk te maken 2-2 Na de rust daalde het spelpeil en hoewel er nog voor beide doelen kansen zijn geweest werd er niet meer gedoelpunt, zodat de wedstrijd eindigde in een gelijk spel 2-2. HetmuziekgezelschapConcordia verleende haar muziekale mede werking. A.s. Zaterdag moet Tholense Boys 1 en 2 naar St-Annaland voor de nederlaagwedstrijden uitgeschreven door W. H. S. Verordening Schoonmaken oesterpercelen goedgekeurd» Van bevoegde zijde wordt ver nomen dat de verordening Schoonmaken oesterpercelen is goedgekeurd en eerstdaags in het Voedsel voorzieningsblad zal wor den gepubliceerd. Het is de bedoeling om de zgn Bovenpercelen van de Yerseke Bank waar veel schelpengruis wordt aangetroffen, geheel le zuiveren, daar dit gruis door deskundigen wordt gezien als de haard van de in de oes- teicultuur zo gevreesde schelp ziekte Voor vele oesterkwekers is het niet mogelijk de financie- ring van dit schoonmaken zelt te bekostigen. Daarom zal aan alle oesterkwekers een hef fing worden opgelegd van 1% van het verkoopbedrag van de door hen uit eigen teelt verkochte enafgeleverde oesters. Hiermede hoopt men een zodanig bedrag bijeen te kunnen krijgen, dat de kosten van het schoonvissen daar uit bestreden kunnen wor den. Daar iedere oesterkweker er belang heeft dat de schelp ziekte zoveel mogelijk wordt bestreden ook al heeft hij zijn percelen niet bepaald daar gele gen waar thans moet orden schoongemaakt is hel ook rede lijk dat ook diegenen die niet direct daarvan profiteren hun bijdrage verlenen. Mocht blijken dat hiermede de schelpziekte daadwerkelijk de kop kan wor den ingedrukt dan zal de gehele oestei cultuur daar wel hij varen. Officiëele bonnenlijst voor het tijdvak van 29 Ang t/m 11 Sept 194& Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van Bonnon voor brood en vlees. 164, 166 Vlees 100 grain vlees (geldig tm/ 18 September) 165 Vlees 300 gram vlees (geldig t/m 18 September) 107—1 Brood <800 grain brood (geldig t/m 4 September) 108 Brood 400 gram brood (geldig t/m 4 September) Alio bonkaarten 109 Algemeen 400 gram broed of 1 rantsoen vermicellie e.d. 170 Algemeen 250 gram boter of margarine of 200 gram vet. 171 Algemeen 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel. 172 Algemeen 500 gram suiker, boterhamstrooisel enz., of 1000 gram jam. stroop enz of 500 gram versnape ringen, Bonkaarten KA, KB, KC 810 177 Algemeen 225 gram huis houdzeep of 180 gram toilet zeep. 170 Algemeen 200 gram kaas of 250 gram korstloz? kaas, 175 Algemeen 250 gram holer of margarine of 200 gram vet B 189, C 191 500 gram boter of margarine of' 400 gram vet. Bonkaarten KD, KE 810 183 Algemeen 450 gram huis houdzeep of 300 gram toilet zeep. 182 Algemeen 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas 181 Algemeen 125 gram boter of margarihe of 100 gram vet. E 195 500 gram bloem of zelf rijzend bakmeel of kinder meel of kinderbiscuits. Tabak- en Versnaperingenkaarten enz. QA, QB. QC 808 99 Versnaperingen 200 gram versnaperingen of 200 gram suiker, boter hamstrooisel enz. of 400jam, stroop enz. 102 Versnaperingen 100 gram versnaperingen of 100 gram suiker, boierhamstrooisel enz., of 200 gram jam, stroop enz. Reserve G Tabak, Reserve E Versnaperingen, Reserve II Versnaperingen 100 gram ver snaperingen, of 100 gram suiker boterhamstrooisel enz. of 200 gram jam, stroop enz. Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MH 810 (bijz. arbeid a.s. moeders en zieken) Geldig zijn de bonnen van strook P. Deze bonnen zijn 14 dagen geldig. De bonnen 164, 165, 100 Vlees blijven geldig t/rn 18 Septem ber. Bovenstaande bonnen kun nen reeds op Vrijdag 27 Aug, w orden gebr 3 ikt.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1948 | | pagina 4