Uit Indonesië PLAATSELIJK NIEUWS W. TANGE DISTRIBUTIE DIENST THOLEN ïholen SCHERPENISSE STAVENISSE OUD-VOSSEMEER ST. ANNALANO Burgerlijke stand Kerknieuws DE RONDE VAN OUD-VOSSEMEER Bonvrije Schoolsch riften, 10 stuks 70 cent Thoolse Oranjevereniging GELD verkrijgbaar zon de borg, voor alle doel einden, door ons spaarcre- dietsysteem. Vraagt inlich tingen. SAMENWERKING' Verstolkstraat 31 Leeuwarden Bruggetjes Vetvrij papier Aanvraag brandstoffen voor kamerhuurders. Openstelling kantoren. Inlevering van consumentenbonnen door detaillisten. Aanvragen textiel voor bedrijven e. d. lijke marine, de koninklijke landmacht, het koninklijk Neder lands-Indisch leger en de troe pen in Suriname en Curasao, die in werkelijke dienst zijn geweest; b. Nederlanders of Nederlandse onderdanen, die in hel tijdvak na 30 Aug. 1939en voor September 1945gedurende ten minste zes maanden hebben dienst gedaan aan boord van een zeeschip, varende onder Neder landse vlag, dat zich bevond buiten.de feitelijke macht van een vijandelijke mogendheid of Nederlandse onderdanen, deel uitmakende van vliegtuigbeman ningen der Nederlandse burger luchtvaart onder Nederlands dan wel geallieerd beheer. Ondanks de onderhandelingen die gaande zijn is het allesbe halve rustig in Indonesië. Een bende van 20 a 30 man heeft een goederentrein die op weg was van Bandoeng naar Poer- wakarta doen onIsporen, waar door twee loeotn Hieven, een lender en een wagon in een ravijn terechtkwam. Directdaar- op werd de trein onder vuur genomen waardoor drie per sonen gedood en acht .gewond werden. Er zijn militairen maatregelen genomen. De schade wordt op 3 millioen gulden geschat. De smok kei pari ij van opium door leden der republikeinse regering heeft ook geen goede indruk gemaakt, terwijl de po gingen door de regering van Djocja om zelfstandige benoe mingen in bel buitenland te doen van vertegenwoordigers van de républiek ook al een reden is om de onderhandelin gen niet zo vlot te doen verlo pen. Op de conferentie te Ban doeng is een voorontwerp ge publiceerd dat in de bestuurs- voorzieningen in Indonesië voor ziet gedurende de overgangstijd en wel in a een federale regering h. een kabinetsraad, c. een federale raad, d. federale volks- v e rtegen woo rd ig i ng. Zoals liet 3*2 artikelen tellende ontwerp is voorgelegd, schijnt het niet aanvaardbaar, voorna melijk waar het hel reft de be perkte bevoegdheden voor de federale regering. De voorlopige federale regering heelt besloten niet langer toe Ie staan dat personen in vasten dienst van de Republiek met hun gezinnen te Batavia wonen De gebeurtenissen van de laatste tijd hebben hiertoe voldoende aanleiding gegeven. Voor vergaderingen met de Gom. van goede diensten en dedele- gatie van het'Kon ink rijk kunnen leden en personeel van de Re publikeinse delegatie zonder huisgezinnen, in federaal gebied worden toegelaten. Van republikeinse^ zijde meent man dat dit besluit een feitelijke uitwijzing betekent, welke ten doel heeft het optreden der Republiek te beëindigen. De jubileumfeesten nemen al- bier een aanvang. 19 uur hebben in alle kerken herdenkingsdiensten plaats. *21 uur maakt de Harmonie „Con cordia" een muzikale wandeling na afloop wordt op het speel terrein een film gedraaid. 1 September vangt aan meteen reveille, daarna trekken deschool kinderen naar het gemeentehuis waarbij „Concordia*' zijn mede werking verleent. De voorzitter van de Oranjevereniging houdt een openingswoord, waarna er een officiële ontvangst plaats heeft door de burgemeester. De schoolkinderen worden hier na getracteerd op de Markt of het speelterrein, er hebben kin- der- en volksspelen plaats. Des middags 14 uur gymnastiek- demonstrtie op het speelterrein. Daarna gecostumeerde voetbal wedstrijd, waarna Volksspelen gehouden worden, o.ra. Ring steken per rijwiel, tonsteken op handwagen, kruiwagenrijden, touwtrekken. 19 uur geeft „Con cordia'- op de markt een con cert, daarna hebben volksdan sen plaats op de Markt of speel terrein, gevolgd door een film vertoning. 2 September vangen om 10 uur op het speelterrein de kinder spelen aan, daarna heeft de ronde van Tholen plaats. 14 uur trekt de optocht uit, van 16 tot 18 uur zijn er zwem wedstrijden. 19 uur geeft de Chr. gemengde zangvereniging op het speelter rein eon uitvoering. 20 uur heeft de prijsuitreiking plaals, waarna het feest om 21 uur met een fakkeloptocht met medewerking van „Concordia" wordt besloten. Voor nadere bijzonderheden raadplege men het programma dat ad 20 cent verkrijgbaar wordt gesteld. Diamanten bruiloft. Het echtpaar P. de Heer-v. d. Zande herdacht Dinsdag 24 Aug. j.l. de dag waarop het 65 jaar geleden indeech t werd verbonden De bruidegom is 93 jaar en de bruid 8*2 jaar; beiden genieten nog een goede gezondheid. Afloop aanbesteding. Voor rekening van de gemeente Tholen werd Donderdagmiddag 26 Aug. j.l. door het architec tenbureau Wesseloo en van Voortsuit Bussum in bel openbaar aanbesteed bet bouwen van 10 woningwetwoningen aan de Singel te Tno!en. De inschrijvingen luiden: Bouwcombinatie, Wassenaar 1 1*23,700. P. Hoppenbrouwers, Bergen op Zoom f 107,980. M. Geense en van Driel, St.Philips- land I 106,400. W. Blaas,Tholen f 103,900, plus öy0 voor vreemde arbeiders. D. Burgers, Tholen. f 100.800. - De gunning werd aangehouden Donderdagmiddag jl. bezocht Minister Mansholt het eiland Tholen. Na 's morgens te Middelburg te zijn geweest, leidde de tocht van de Minister des middags naar Scherpenisse, waar de coöperatieve groen- voederdrogerij werd bezichtigd. De Minister was vergezeld van Ir. Herweyer, Directeur van de Rijksdienst voor Landbouwher- stel. De Meren Geuze, Brooy- rnans en Groenewege waren in de gelegenheid verscheidene landbouwproblemen, speciaal ook het eiland Tholen betreffende met de Minister te bespreken. Deze week kwam het Oranje comité bijeen. Nadat het pro gramma nogmaals werd doorge nomen werden nog enkele wijzigingen aangebracht. Er werd besloten dat door middel van een circulaire, welke huis aan buis zal worden bezorgd, de bewoners op te wekken geldelijk bij te dragen. Begin volgende week zal door het comité met een lijst worden rondgegaan. Naar men verneemt zal door de W.S.V. Op stap op 1 Nov. de Scheldetocht worden georga niseerd. Bij Kon. besluit is de brenzen eremedaille verbonden aan de orde vanOranje Nassau, verleend aan H. van Eenennaam, landar beider bij de fam. Stoutjesdijk alhier. De Oranjeverenigingalhier heeft voor de a.s. feestdag bet vol gende programma vastgesteld; 31 Augustus; 8 uur Herauten te paard. 8.30—9.30 tractatie voor de schoolkinderen. 10 uur aubade voor het gemeentehuis van diverse verenigingen en de schoolkinderen. 11.30 Rythmische oefeningen te geven door de gymnastiek vereniging. 12 uur ontvangst ten gemeentehuize. 2 uur wielerronde voor Ama teurs, waaraan deelnemen de beste renners uit Nederland 9 11 Openluchtfilm, te houden voor het gemeentehuis. 0 September: 8.30 Herauten te paard. 9 uur optocht. 12 uur ontvangst ten gemeentehuize. 2 uur sportmid dag op de weide van dhr C. Ampt, waaronder Ruitersport, kinderspelen, en gecostumeerde voetbalwedstrijd. Dezer dagen arriveerde al- bier na een verblijf in indië de oorlogsvrijwilliger J. v. d. Klooster. De uitslagen van de op Zaterdag gehouden voetbalwed strijden zijn: Steenbergen I S.V O. I 22, en Nw Vossemeer 1—S.V.Ü. II 3-1. Zaterdag a s, zal S.V.O. 1 te gast zijn bij Steenbergen I. St. Annaland heeft thans een sportterrein, dat jl. Zater dag onder grote belangstelling in gebruik is genomen. De voorzitter van „W.H.S." de beer A. Soeters, bracht een woord van dank aan allen die er aan hebben medegewerkt dat men eindelijk de beschik king had gekregen over een sportterrein in de nabijheid van het dorp. In het bizonder werd een woord van dank gebracht aan Burgemeester en Wethou ders en de leden van de raad voor hun medewerking. Spr. hoopte dat men in de toekomst op hun medewerking te mogen blijven rekenen. Spr. zeide dat de bereidwillig heid van notaris Bierens en de beer .lac. Moerland, die liet nieuwe terrein hebben afgestaan zeer gewaardeerd werd, waarna hij iog een woord van dank sprak aan de heer Kooyman, die in de afgelopen jaren een ter rein beschikbaar had gesteld. Aan de muziekvereniging „Acce lerando" bracht de heer Soeters woord van hulde voor haar en de Zangvereniging „V.Z O.S.' Het programma bestaat ujt klok gelui, koraalmuziek, zanghulde, tractatie schoolkinderen, kin derspelen, openluchtfilm, volks spelen en fakkeloptocht. Zaterdag 4 September zal voor de kinderen een vertoning met een poppenkast worden gegeven] Gem. THOLEN van 1926 Aug. Geboren: Maatje Pieterneila, d. v. Gerardus Adriaan de Hond en Adriana Willemina Heijboer. Overleden: Theunis Adriaan van Dijk 81 j. Johannis Marinus Zwagemaket 75 j. Marinus Ma cht el Cornelisse 66 j. een bereidwilligheid steeds betoond ten opzichte van „W.H.S." Buigemeester Boogaard sprak daarna een kort woord en werd verzocht door de aftrap liet terrein te openen, waaraan deze gaarne voldeed. Hierna werden twee geanimeerde wedstrijden gespeeld W.H.S. I tegen Vrederust I en W.fl S. II tegen Vrederust 11, die beiden door W.H.S. gewonnen werden met resp. 32 en 5—0. 31 Augustus en 1 September zijn de datums waarop alhier de jubileumfeesten zullen plaats hebben, georganiseerd door de Oranjevereniging. Medewerking is verkregen van „Accelerando Scherpenisse. Beroepen teNijkerker- veen ds. Koreman alhier. THOLEN Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur v. d. Wiel. en nam. 3 uur ds. de Bres. Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. de Bruin te Krabbendijke. Ger. Gem. voorm. 10 uur, nam. 2.30 en "s avonds 6.30 leesdienst. Chr. Ger. Kerk voorm. 10 uur en 's avonds 6.30 ds. van Leeu wen, nam. 2.30 leesdienst. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. Vroegindeweij. Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. Lanning te Fijnaart. Ger. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 uur dr. Steenblok en 's avonds 6 uur leesdienst. Voorm. Bed. H. Avondmaal, nam. Bed. H. Doop. SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. Koreman. Ger. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 uur leesdienst en 's avonds 6 uur ds. Steenblok Bediening H. Doop. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. de Bres en nam. 2 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 'savonds 6 uur leesdienst. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leesdienst. Rehoboth 's avonds 7 uurds. Mantz te Rotterdam. STAVENISSE Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en 's avonds 6 uur ds.' Sinke. Oud Ger. Gem. voorm. 10 uur nam 2.30 en 's avonds 6 uur leesdienst ST. ANNALAND Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. van Dijk. In beide diensten collecte voor het Ziekenfonds. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 uur en 's avonds 6 uur ds. de Blois te Rotterdam. OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur leesdienst en nam. 2.30 ds. Goverts. Ger- Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. Arntsen te Anna lacoba polder. Chr. Ger. Kerk voorm. 10 uur, nam. 2.30 en 's avonds 6 uur leesdienst ST. PHILIPSLAND Ned. Herv. Kerk voorm 10 uur en nam. 2.45 ds. P. Holst te Woer den Herdenkingsdiensten 31 Aug.: Tholen. Ned. Herv. Kerk 'savonds 7 uur ds. v. d. Wiel. Ger. Kerk 's avonds 7 uur Ger. Gem. Chr. Ger. Kerk 's avonds 7 uur ds. van Leeuwen. St. Ptiiiipsland. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 30 ds. de Lint. Oud Vossemeer. Ned. Herv. Kerk 's avonds 7 uur ds. Go verts. Fa. J. M. G Pot-Tholen Laat Uw feestdagen niet bederven door hoofdpijn, kiespijn of andere pijnen Haal vlug zo'n goed buisje asperine of poeders in de Dro gisterij tegenover *t Stadhuis van Tholen Het Bestuur van de verzoekt degenen die be hulpzaam willen zijn bij de volksspelen, zich op te willen geven bij een van de bestuursleden. De deelnemers aan de optocht kunnen zich aanmelden bij de beer M. G. v. d. Stel, Kaay. Alle soorten AARDBEIPLANTEN te koop bij A. Kot, Bloemist Vossemeerse poort 7, telef. 93, Tholen in rolletjes voorhanden bij Firma J. M. C. Pot Tholen De organisatoren van de Ronde van Oud-Vossemeer hebben suc ces van bun werk. Ruim 70 amateurs gaven zich op voor- deze wedstrijd van 102 Km. Bekende namen treffen wij aan Amateur-recordhouder Wout Wagtmans uit Breda, Wiin van Est, Brabants grootbeden uit de wieler-amateurswereld Men heeft zich alle moeile ge troost bij het organiseren van deze eerste ronde. De gehele gemeente werkte mee. Het ge meentebestuur heeft zijn lest gedaan. De weg waarover ge reden wordt, is geheel in orde gebracht, zodat deze ronde met een een presentje zal achter laten voor de toekomst. De pol derbesturen bielpen mede, zo- I dat gezegd kan worden dat deze ronde de Ronde van geheel Oud- Vossemeer is. Voorzitter Hage secretaris Smallengange, pen- ningmeester de Wilde, leden van het comité hebben alles goed in orde. Er is een prach tige route uitgezet. In het tijdvak van 29 Aug. t/m 11 September 1948 kunnen kamerbe woners, die iu bet bevolkingsregister zijn ingeschreven der gemeente alwaar de aanvraag wordt ingediend, een aanvraagformulier MD323—16 op het pi. distributiekantoor afhalen. Deze formulieren moeten worden ingeleverd in het tijdvak van 12 t/m 25 Sept. 1948, onder overlegging van de Tweede-Dbtributiestamkaarten. Voor kamerhuurders ingeschreven in een andere gemeente, die len gevolge van hun werkzaamheden tijdelyk een kamer hebben gehuurd, volgt t.z.t. een afzonderlijke regeling. In verband met de nationale feestdagen zullen de pl. distributiekantoren op 31 Aug. en 6 Sept. a.s. gesloten zijn. De agentschapskantoren zijn gedurende deze weken alsvolgt geopend. Vrijdag 3 Sepl. Woensdag 8 Sept. 30 Aug. 10 Sept. 7 Sept. 9 Sept. Het kringkantoor is, behoudens 31 Aug. en 6 Sept., elke werkdag ge opend van 9.30—11.30 uur. In verband met de nationale feestdagen moeten alle detaillisten, grossiers en producenten gedurende bet tijdvak van 29 Aug. t/m 11 Sept. a.s. hun bonnen inleveren op het kringkantoor te Tholen. De weken 10—1 (29 Aug.—4 Sept.) en 10—2 (5 Sept.—11 Sept.) zullen als een geheel worden beschouwd. De inlevering is alsvolgt: Maandag 30 Aug. 9.0010.00 uur slagers. POORTVLIET SCHERPENISSE ST. MAARTENSDIJK STAVENISSE ST. ANNALAND OUD-VOSSEMEER Maandag Vrijdag Dinsdag Donderdag van 14 00—15.00 uur. Vrij-lag Dinsdag Woensdag Donderdag 3 Sept. 7 Sept. 8 Sept. 9 Sept. Vrij lag 10 Sept. 10 00—12.00 tabaksgrossiers en molenaars 8.3012 00 textielhandelaren. 8.30—11.00 detaillisten van Scherpenisse. 13 30—15.00 Poortvliet. 8.30—11.00 Stavenisse. 13.3015.00 St. Maartensdijk. 8.3011.00 St. Annaland. 13.30—15.00 Oud-Vossemeer. 9.00-12.00 Tholen. mogen dus alleen De textiel-, brandstoflenhandelaren en molenaars inleveren in de week 10—1 In de week 10—2 kunnen genoemde hande laren NIET inleveren. De detaillisten, grossiers en producenten worden verzocht zich stipt aan de vastgestelde uren te houden. Met ingang van 30 Augustus a.s. kunnen door Bedrijven (geen Horeca bedrijven), Scholen. Slagerijen, Kantoren, Boktoren, Verloskundigen, Vee artsen extra textielpunten voor handdoeken e. d. worden aangevraagd. Tholen, 26 Augustus 1948. 1001 DE LEIDER VAN DE DISTRIBUTIEDIENST THOLEN

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1948 | | pagina 3