Vergadering van den Raad der gemeente Stavenisse ge houden op Vrijdag April 1948 Maak geen slapende honden wakker Voorzitter en secretaris de heer Verburg. Aanwezig alle leden. De notulen van de vorige ver gadering worden gelezen en on gewijzigd vastgesteld. Ingekomen stukken Van het Prov. bestuur mede deling, dat de rekening over 1944 is goedgekeurd. Van van Nieuwkerk, Stoutjesdijk en Gakeer een ver zoek om de verbetering aan de armenhuizen aan te nemen. Van het Prov. bestuur om geen uitgaven te doen boven de posten op de begroting. Van het gemeentebestuur van Beerta om adheasiebetuiging aan een adres, gezonden aan de mi nister van Binnenlandse Zaken. Van de vakgroep kermisexploi tanten en Ver. van Ned. Ge meenten betreffende de vermake lijkheidsbelasting. Van het Prov. bestuur, dat geen bezwaar tegen de toekenning van een subsidie aan het Groene Kruis heeft, mits de begroting het toe laat. Van het gemeentebestuur van St. Maartensdijk, Scherpenisse, St. Annaland en Poortvliet, dat zij bijdragen in de kosten van de steiger. Van het gemeentebestuur van Oud-Vossemeer, dat het niet bij draagt. Van het Prov. bestuur, dat geen goedkeuring is verleend aan het raadsbesluit tot aankoop van de woning 72. Van de oud-Commissaris der Koningin in Zeeland een dank betuiging. Van de afd. Stavenisse van het Groene Kruis een dankbetuiging voor de extra subsidie over 1948. Van het Prov. bestuur, dat goed gekeurd is de verordening ver plaatsingskosten ambtenaren. Van de Minister van Binnen landse Zaken goedkeuring van de vermakelijkheids verordening. Deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Een verzoek van de groen- voederdrogerij om achter de trac tor aanhangwagens te mogen koppelen. en stellen voor dit verzoek te willigen. De heer Stoutjesdijk stelt voor dit voor ieder toe te staan. De voorzitter antwoordt,, dat dit niet gaat, de wet verbiedt dit en alleen op verzoek kan daar over gesproken worden. Met algemene stemmen wordt het voorstel van en aange nomen. Van de Ver. voor Chr. middel baar en hoger onderwijs om een bijdrage te geven per leerling, die het Chr. Lyceum te Goes bezoekt. en stellen voor in beginsel hiertoe te besluiten. De heer Hage verklaart zich er tegen, het zijn meest goed gesitu- FEUILLETON Hij ondersteunde haar met de ene hand, terwijl hij met de andere liefkozend langs de neuzen van de kalveren streek, die vlak bij hem tot staan gekomen waren. Violeen, die wist dat er nu toch geen gevaar bij was, keek er naar met belangstelling. „Ik geloof, dat ik al heel laf was," zei ze, zich wat schamend. „Maar moet denkenik ben niet ge woon aan het buitenleven. Ik be nijd uw moed." Rij lachte helder en zijn gelaat had iets bijzonder aantrekkelijks, terwijl hij antwoordde „En ik ben juist niet anders ge woon dat wil zeggen, ik heb ze voortdurend om mij heen gehad dus van moed hoeft heus niet te spreken. In een stad voelt zich op uw plaats, terwijl ik er geheel uit mijn doen zou zijn vooral in een Engelse!" Violeen keek nog naar zijn lenige, bruine vingers, die steeds de neuzen van de verrukte kalvertjes eerden, wier kinderen zulke scho len bezoeken. Het is ook niet ver plichtend. De heer van Beveren is er ook tegen, omdat dit reeds een aan- wijzing zou zijn om hier het open- baar onderwijs te vervangen door christelijk onderwijs. De voorzitter antwoordt, dat wat betreft de heer Hage opmerkt, dat als kinderen van goed gesitueer den de R.H.B.S. bezoeken, de ge meente toch ook* moet betalen en wat de opmerking van de heer van Beveren betreft, dat heeft er niets mee te maken, dat staat los van elkaar. Met de stemmen van de heren van Beveren, Hage en Tazelaar tegen wordt het voorstel aange nomen. en delen mede, dat wat betreft het salaris van de haven meester, zij het momenteel niet wenselijk achten dit te verhogen. Dit Wordt goedgevonden. Van de Oudercommissie een- verzoek om in de school enkele verbeteringen aan te brengen en wel de oude W.C. te vervangen door een nieuwe, de gordijnen te vernieuwen, de sloot voor de school te dempen, de vloer en muren van de lokalen te verbete ren en dan een geschikt terrein te huren of te kopen voor speel- en sportplaats. De voorzitter zegt, dat door en reeds de nodige stappen zijn gedaan. Wethouder Potappel merkt op, dat men voor het dempen van de sloot bij het waterschap moet zijn, hetgeen de heer Tazelaar be vestigt. De voorzitter merkt op, dat er nu nog geen besluit genomen kan worden, omdat het alleen nog maar in wording is. De heer van Beveren gaat met het schrijven accoord. De heer Leune vindt het ook hard nodig, dat deze verbeterin gen worden aangebracht. De heer Tazelaar vindt het jammer, dat de Oudercommissie daar mee komt, want het is nu net of de raad niet kapabel ge noeg is dat zelf aan te pakken. De voorzitter antwoordt, dat het al of maanden in bewerking is, het js eigenlijk mosterd na de maaltijd. Een schrijven van de vereniging „De Hollandse Molen" betreffende een bijdrage in de kosten van ver betering van de molen van van der Slikke. De vergadering wordt geschorst. Na heropening der vergadering wordt voorgesteld gunstig hierop te beschikken en een bijdrage te geven van 00, dit voor het in standhouden van dorpsschoon. Met algemene stemmen wordt dit goedgevonden. Benoemd wordt tot lid van de commissie tot wering van school verzuim in de plaats van de heer streelden. Uit zijn optreden zo wel als uit zijn woorden was duidelijk gebleken, dat hij afkomstig was uit de koloniën. Haar vraag is dus niet Engels?" was dan ook eigenlijk meer, omdat ze er naar verlangde de conversatie voort te zetten. „Ja, ik ben Engels van afkomst," antwoordde hij, „ofschoon mijn familie al lang in Australië heeft gewoond. En, hoewel ik er trots op ben, dat ik mij een Australiër mag noemen, heb ik toch ook niet graag, dat mijn connectie met het oude land in twijfel getrokken wordt. propos, ik geloof, dat wij elkaar al eerder ontmoet hebben. is immers de jongedame, die over het hek geleund stond van dat aardige oude huis op het laantje, onder de blauwe regen, is het niet Ik zal mijzelven maar eens aan voorstellen. Ik ben Adrian Hope." Violeen kon zich geen rekenschap geven van de eigenaardige ge waarwording,- die haar deze mede deling bezorgdeZe had immers steeds gedacht, dat de vreemde, die haar de weg naar Brookbank had gevraagd, dezelfde was die met Sally Haynes zou trouwen. Ze had het liever niet willen ge loven, maar nu moest zij het wel als een feit aanvaarden, ofschoon van Dissel, de heer Gideonse. en stellen voor van de ambachtsheerlijkheid aan te ko pen voor 500 een gedeelte haven terrein en slikken. Met algemene stemmen wordt dit aangenomen. De voorzitter zegt, dat de woon- ruimtewet voltallig moet worden gemaakt. Dat kan ook achterwege blijven, maar dan is er altijd be roep mogelijk en daarom is het beter, dat men de commissie vol tallig maakt. Wethouder van der Slikke acht ook beter, dat er een commissie is, dan is beroep overbodig. De heer Tazelaar zegtdat ver zoek aan de minister is telegra fisch gedaan, maar hij kan geen inzage krijgen van het telegram. Hij meent echter, dat het door de raad had moeten gebeuren. De voorzitter weerlegt dit aan de hand van de wet en zegt dat dit door en kan geschieden. De heer Tazelaar zegt, dat deze ontheffing om een commissie te benoemen dus duurt tot Januari 1949. De voorzitter antwoordt, dat het toch het beste is deze commissie zo vlug mogelijk voltallig te maken. De heer Tazelaar zal echter onderzoeken of de raad dit ver zoek niet had moeten doen, want de raad is er zeer nauw bij betrokken, vooral met dit ene ge val. De voorzitter antwoordt, dat de raad niets met de commissie heeft te maken, alleen moet zij deze benoemen. De heer Tazelaar zegt, dat men toch in het vervolg goed moet uit zien wie men kiest. Hij kan niet begrijpen, dat er nu toch een lid van de commissie moet worden benoemd, terwijl er ontheffing is verleend door de minister. De voorzitter zegt, dat er in het schrijven toch staat, dat hoewel er ontheffing is verleend, er toch een lid benoemd moet worden. De heer Tazelaar meent, dat alle vorderingen, die nu gedaan zijn door en nietig zijn en ook de opdrachten door en gedaan, nietig zijn geweest. De last, die de eigenaren hebben ge had en de weigering, die gedaan i3 door een eigenaar voor het aan brengen vun veranderingen zijn dus goed geweest en ondanks dat zijn ze toch gebeurd. De voorzitter was van mening, dat de commissie wel bestond. Wethouder van der Slikke merkt op, dat hij niet beter wist, al be stond die commissie maar uit leden, dat zij dan ook geldig was. De heer van Beveren zegtnu de ontheffing er is, hebben en recht om te vorderen, maar de betrokken persoon heeft recht om in beroep te gaan." Dat acht spr. zeer nuttig en zou dan ook maar voor willen stellen dit zo te laten tot Januari 1949. De voorzitter zegtdat gaat niet, wij moeten commissie voltallig maken, dat is er bij bepaald. De heer Tazelaar zegt, dat en drommels goed wisten, dat ze zeer teleurgesteld was. Toch vond zij het beter, dat ze er achter gekomen waswant ze hoorde niet tot de soort meisjes, die coquetteren met de verloofden van anderen. Ze had het maar beter gevonden als de jonge man zo gauw mogelijk teruggegaan was. Maar hij scheen hier geen 'plan op te hebben. Daar hun wegen toch dezelfde kant uitliepen, was er geen reden, dat ze niet samen zouden gaan. Hij deed zijn best vooral niet sneller te lopen dan zijhielp haar over de opstap en begon te vertellen „Vanmiddag ben ik naar Brook bank geweest. Ik heb de weg goed gevonden, dank zij uw aan wijzingen. Een eigenaardig iets heeft mij hier heen gevoerd. Ik had besloten om naar Engeland te gaan. weet, het is de illusie van alle kolonisten om toch ééns nog een tijd in het oude land door te brengen, en ik was nog al ge lukkig. Dat wil zeggenzonder al te veel moeite heb ik een ge schikt iemand gevonden aan wie ik mijn schapenboerderij veilig kon overlaten, terwijl ik weg was. Maar ik had er geen idee van op welk deel van dif eiland ik zou terechtkomen. Ik heb nooit mijn vader en moeder of mijn groot- de zaak in onderzoek was en toch hebben ze die veranderingen in de woning laten maken. en hadden die opdracht niet mogen geven. De voorzitter is geen verant woording schuldig, het is zijn goede wil om de gelegenheid te geven er over te praten. en hebben gemeend deze verande ringen te moeten doen, en wil de eigenaar dan in proces gaan, dat moet hij zelf weten. De heer Tazelaar zegt, dat en finaal mis zijn geweest in deze. De voorzitter zegtik kan zeg gen, dat mis bent, maar spreker zal er verder niets van zeggen. De heer Tazelaar houdt vol, dat en mis zijn geweest. Wethouder van der Slikke zegt niet beter geweten te hebben of deze commissie had rechtsgeldig heid en en zijn dus niet mis geweest, later is uitgekomen, dat het niet zo was. De heer Tazelaar zegtmen moet niet om de zaak heen draaien, en hadden niet mogen vorderen. De heer van Beveren merkt op, dat en dit nooit bij Kees van Beveren uit moeten halen. De voorzitter antwoordt, dat wij straks moeten gaan vorderen en als van Beveren daarvoor in aanmerking komt, -dan wordt er gevorderd. Wethouder Potappel merkt op, dat er steeds gesproken wordt over en maar hij is er altijd tegen geweest, want hij vindt het vorderen ook verschrikkelijk. De heer Leune wil dan nog op merken aan wethouder Potappel, dat hij het nog verschrikkelijker vindt, dat hij tegen gestemd heeft om die woningen te bouwen. De voorzitter sluit de discussie. Hij vindt jammer, dat men niet wilde bouwen en ook geen zitting wilde nemen in de commissie. Tot lid van de commissie woon- ruimtewet wordt gekozen de heer Abr. Gaakeer Jz. en tot plaats vervangende leden de heren Moerland, Westdorp en Leune. en stellen voor het pre sentiegeld Van deze leden gelijk te stellen als dat voor een raads lid. Met algemene stemmen wordf dit goedgevonden. Met algemene stemmen wordt goedgevonden een wijziging van de begroting voor 1947 en 1948. en stellen voor een ver ordening vast te stellen betreffen de het aanbrengen van reclame borden en het houden van duiven. In de laatste verordening wordt opgenomen, dat de houders van duiven deze op moeten houden van Maart tot 30 Juni en alleen bij wedstrijden kan daar onthef fing van worden verleend. Met algemene stemmen worden deze aangenomen. Ook wordt een verordening aangenomen betreffende het laten loslopen van honden. en stellen voor een lijken huisje te bouwen. Met algemene stemmen wordt dit aangenomen. vader horen spreken over de plaats ^waar ze eigenlijk vandaan zijn gekomen." Hier hield hij even op, bukte zich om een boter bloem te plukken en terwijl hij strak de blik gevestigd hield op de oranjekleurige bloemblaadjes, zei hij„Verwonderlijk. De men- sen praten van vreemde landen, maar is er iets mooiers denkbaar, dan zo'n veld vol boterbloemen in Mei Nu keek ik toevallig enkele oude papieren in, die mijn grootvader hadden toebehoord en op daarvan kwam ik de beide plaatsnamen Edendale en Brook bank tegen. Dus adverteerde ik in Engelse bladen om de ligging daarvan te weten te komen. Dat lukte en zo ben ik dan oqk hier heen gegaan. Is dit nu toéval, of zou het een beschikking van het lot zijn „Ik houd het eerder voor een be schikking van het lot," meende zij. „Vooral nu hier ook uw aan staande vrouw heeft gevonden." Hij kreeg een kleur, glimlachte wat twijfelachtig en keek weer naar haar. „ZoDus heeft gehoord, dat ik met Sally Haynes ga trouwen Een aardig meisje, Net-een vrouw zoals ik daarginds hebben moetgewoon aan het buitenleven en niet en stellen voor or. armenhuizen op te knappen hiervoor een bedrag van tot 2000 uit te trekken. Met algemene stemmen dit goedgevonden en er zal zo spoedig mogelijk aan on begonnen. Hierna sluiting. Burgerlijke Stand Gem. ST. ANNALAND Maart. Geboren: Wilhelmina La Boogaart en Burgers. Janna Maria, Iwaarden en Poortvliet. Cornelia Janna Polderman en Rich!. Jan Abraham Thomas, Mosselman en Voos Marina Hendrika, Giljain en Strien.. theus Marinus, Moer! en Rijnberg. Thona Jam Moerland en lis berg. Jannetje Barendina Neel' Boon en Boogaar- Gehuwd: Johannes '24 en Cornelia II. Brooijmans25j. MartinusGnn' 24j. en Maatje II, van Mo* 24 OverledenHugo Poldern 71 echtgenoot van Pm Loop der bevolking. Ingekomen Kluu: van Rotterdam. Tannetje Dijke van Oosterland. Pit Rijnberg van Dubbeld Theodorus Sirre en ge van Poortvliet. Frans en gezin van Meerkerk. Marir Weele van Oud Vos: meer. Vertrokken: Adriana Ov beeke naar Bergen op Zoo Pieter Hage naar Biddeike; Cornelia Ooms Brooijmans naar Echt. Abrar. Ligtendagen gezin naarRilh' Bath. Bartel M.den Haan St. Maartensdijk. Corneli Elzakker naar Ouwerkerk. lem de Jonge naar Berger; op Zoom. Gem. POORTVLIET over Maar Geboren Willem Cornefts, Bartel de Boer en Engelje Janna Rijnberg Annie Elizal,ei Jacomina, Marinus Adrian.. Geuze en Elly Meggelina Starke Gehuwd geen. Overleden Anthonie EietSba 77 echtgenoot van Dirkje Wilde. Geertje van As ont' 75 Loop der bevolking. Ingekomen Jacob Ilarlog' gezin uit Haarlem. Vertrokken Marinus Heijboer naar Ou Vossemeer. Johanna Oos..: naar Oud-Vossemeer. Jan den Houten en gezin na: Staveniss.se. Anna HotTma naar Baarn. Theodorus Sir. en gezin naar Sf. Annaland, Aloisia Hodman echtger van Ghristodèl van Houdt n^ar Baarn. Aarnoud Schipper gezin naar Scherpenisse. „Bang voor koeien viel Vio!' in. Maar toen ze dit gezegd had, ze eigenlijk boos, dat ze zich. zo ingeschakeld had door opmerking. HOOFDSTUK II. Adrian Hope verliet Violeen het hek van villa „Blauweregt en zag haar onder die sierli bloemenslingers naar binn gaan. Hij zou die middag kom-" thee drinken bij zijn verloofd was in een peinzende stemrmr. dus voelde hij niet veel vo die drukte en voor het gezelschu van_de 'tweede Mrs. Haym-. haar rumoerige kinderen. thee zouden de verloofden da gewone wandeling maken ir; krantje achter het huis, dat lijk overschaduwd was do^' heggen. Tot nog toe had altijd naar verlangd, als oqu. prettigs, maar nu zag hij^r tegenop en begon zich al vragen of hij niet wat voor aan dat meisje. Hij bezat strekte landerijen daar gir.d- Australië, maar het huis, dai een paar jaren geleden na dood van zijn vader in bezit kregen had, eiste eer! vrouw hij herinnerde zich nog zo hoe prachtig zijn moeder het huishouden had bestierd, dergelijke vrouw behoefde ook, die verstandig, bekwaan beschaafd was. (Wordt vervolg

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1948 | | pagina 4