Gemengd nieuws 39. Gered fTKtrFnnAfMfipArv In vliegende vaart kwam een stofwolk nader, die zich ontpopte als een auto. Tobias en Binky waren, in weerwil van het naderende gevaar achter hen, blijven staan. Met remmengeknars kwam de auto tol stilstand en een beleefde stem zeiIk geloof, dat de heren in moeilijkheden zit ten, niet? Slapt U maar vlug in!" Het ERKENNINGSREGLEMENT HANDELAREN IN HOOI EN STRO 1947 In het Voedselvoorzieningsblad No. 18 van 28 Februari 1948 is gepubliceerd het Erkenningsregle ment Handelaren in Hooi en Stro 1947. Dit erkenningsreglement vertoont enkele afwijkingen van het tot dusver van kracht zijnde „Erkenningsreglement Hooi- en Strohandelaren 1943", dat met in gang van 28 Februari 1948 is in getrokken. In grote lijnen komen deze afwijkingen er op neer, dat thans aanvragen tot erkenning als handelaar en/of exporteur in hooi ©n stro moeten worden in gediend bij de Vakgroep Groot handel in Hooi, Stro en Ruwvoe- ders. Bij de beoordeling der aan vraag tot erkenning wordt gelet op vakbekwaamheid, handels kennis en credietwaardigheid van de aanvrager en niet meer op het feit of de aanvrager in de z.g. basisjaren (1936 t.m. 1938) een minimum omzet heeft gehad in de handel van de producten, waarvoor hij een erkenning vraagt. Indien geen vrijstelling wordt verleend i.v.m. verkregen diplo ma's, zal de aanvrager voor een onder de vakgroep ressorterende Gommissie blijk moeten geven van voldoende kennis omtrent 't vak, de handel en van voldoende credietwaardigheid. Voldoet de aanvrager niet aan bovenge noemde eisen, dan is de vakgroep bevoegd op grond van redelijk heid en billijkheid alsnog een er kenning uit te reiken. Mocht de aanvrager volgens de mening van de vakgroep ook op deze gronden niet voor een erkenning in aanmerking komen, dan kan hij zich binnen 30 dagen tot het Bedrijfschap voor Hooi, Stro en Ruwvoeder wenden, teneinde op grond van het belang van de voedselvoorziening een erkenning te verkrijgen. Voorts kan de aanvrager tegen beslissingen, welke zijn genomen op grond van bepalingen van deze verordening, binnen 30 dagen beroep aantekenen bij 't Scheids gerecht voor de Voedselvoor ziening. NIEUW MODEL TOESLAG- KAARTEN Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat met ingang van 12 Maart een nieuw model kaar ten voor a.s. moeders, zieken en personen, die bijzondere arbeid verrichten, in gebruik zal worden genomen. De bonnen van deze kaarten dragen geen nummer, doch zijn voorzien van een letter en wel zodanig, dat alle bonnen van een strook, bestemd voor 14 dagen, dezelfde letter dragen. Verder zijn de bonnen voorzien van de aanduiding van het daar op verkrijgbare artikel en de hoe veelheid daarvan. De tekst op de bonnen is dus b.v. Vlees A 200 gram, Brood A 400 gram, Melk A 5 liter enz. Elke veertien dagen zal in de bonnenlijst vermeld wor den, dat van deze kaarten de bonnen van strook A, strook B enz. zijn aangewezen. Hoewel de tekst dezer bonnen enige overeenkomst vertoont met die der rantsoenbonnen, zijn zij slechts 14 dagen geldig. De bonnen der toeslagkaarten zijn overigens door de kleur ge makkelijk te onderscheiden van rantsoenbonnenzij zijn n.1. uit gevoerd in groen of paars en groen. was hun medereiziger op de Chinese Jonk de mijn-ingenieur LenipopelDe twee vrienden sprongen vlug op de treeplank en voor dat ze gelegenheid hadden naar binnen te gaan, zette de auto zich, onder de vaardige hand van Lenipopel, in be weging en gierde weg. (slot volgt) DE VOEDSELVOORZIENING IN JANUARI 1948 Blijkens het maandverslag over Januari 1948 van de Tuchtrecht spraak voor de Voedselvoorzie ning deden de Tuchtrechters voor de Voedselvoorziening in ge noemde maand 3502 uitspraken, waarbij voor een totaal bedrag van f 299.578 aan boeten werd opgelegd. In 2974 gevallen wer den schikkingen getroffen tot een totaal bedrag van f 161.809, terwijl in 39 gevallen een waarborgsom werd geëist tot een bedrag van f20.365. Voorts werd in 18 geval len (waarvan 14 voorwaardelijk) sluiting van het bedrijf bevolen. In 35 gevallen (waarvan 27 voor waardelijk) werd de vergunning ingetrokken, terwijl 50 personen (van wie 44 voorwaardelijk) uit gesloten werden van een toe wijzing. Het Centraal College deed in genoemde maand 183 uitspraken in hoger beroep, waarbij een totaal van f 79.357 aan boeten werd opgelegd. In 5 gevallen werden waarborgsommen geëist tot een totaal bedrag van f2075. Voorts beval het Centraal College de sluiting van 5 bedrijven (waar van 4 voorwaardelijk), terwijl van 12 bedrijven (waarvan 8 voor waardelijk) de vergunning werd ingetrokken. Tenslotte werden vijf personen (van wie drie voor waardelijk) door het Centraal College uitgesloten van een toe wijzing. Tien-jarig meisje vermoord TeAmsterdam is Zaterdagavond een meisje van tien jaar in de ouderlijkewoningaande Woest- duinstraat aangerand en daarna op gruwelijke wijze met een mes vermoord. Het was een oudere broer van Anneke Hagel, die omstreeks 9 uur liet lijkje vond. Het meisje was alleen thuis geweest. De jongen spoedde zich hevig ont steld naar de buren, die on middellijk de politie waarschuw den. Kennissen van de fam. H. die toevallig even later bij de woning aankwamen, uitten ter stond liet vermoeden dat zekere M. W., een '21-jarige jongeman die hier wel eens op bezoek kwam, de moord kon hebben bedreven. W. staat als geestelijk niet geheel normaal bekend. Een van de kennissen begaf zich naar het huis van W., die zich wel zeer nerveus toonde maar toch bereid bleek mee te gaan naar de YVoestduinstraat. Hij heeft bekend de moord te hebben gepleegd. Maaltijden in hotels. In overweging is geweest we derom over te gaan tot een systeem van boninlevering voor maaltijden in restaurants e. d. Onderzocht word tol het mogelijk is op andere wijze versobering te bereiken. Als bijlage is aan de memorie toegevoegd een overzicht van de formatie der afdelingen, diensten en instellingen van, respectievelijk ressorterend on der, het ministerie van land bouw, visserij en voedselvoor ziening. Zoals reeds meermalen door de minister is te kennen gegeven, ligt het in de bedoeling een deel van het personeel van de voedselvoorzieningsdiensten aan te stellen. Bij het opmaken van de begroting was echter nog niet te overzien, in welke amb telijke rangen dit personeel zou kunnen worden ingedeeld, zodat daarin als salaris afgeronde bedragen zijn opgenomen. Het overleg over de rangindeling is nog steeds gaande. Mist veroorzaakte een scheepsramp op de Westerschelde. Tussen Perkepolder en Kruinin- gen heeft op de Westerschelde het Panamese schip „San Miqu- elbay de 47'2 br. ton metende Nederlandse kustvaarder „Algarve" geramd, waarbij dit laatste zonk. De bemanning is gered, doch hetaan boord zijnde drie-jarig zoontje vanslnurman Westra, die mat zijn vrouw aan boord was, is bij de ramp om gekomen. De bemanning van de kust vaarder zat te eten, toen ze ineens de misthoorn van de „San Miquelbay" hoorden, de kapitein gaf nog order „met volle kracht achteruit, doch het schip werd in den voorsteven geramd en zonk onmiddellijk. Een sloep van de Panamees wist de opvarenden te redden, be halve hel. drie-jarig jongetje dat waarschijnlijk door, het in stromend water is meegesleurd. De schipbreukelingen werden overgenomen door de sleepboot „Goliath"die hen Ie Walsoorden aan wal bracht. De mensen hebben al hun hebben en houden verloren. De „Algarve" was geladen rriet ijzer en flessen zoutzuur. Het was op weg naar Antwerpen, vanwaar de reis naar Portugal zou gaan. Het schip is gezonken op een plaats waar de bodem zeer zanderig is. Het bergings werk zal met spoed dienen te geschieden, anders is het schip te ver in het zand gezakt. Maan dag is het bergingsvaartuig „De Zeeleeuw" van de bergings maatschappij van der Tak te Botterdam uitgevaren om een onderzoek ter plaalse in te stellen. Wanneer het lukt de „Algarve" te lichten, bestaat er goede hoop dat het schip gerepareerd kan worden. De „San Miquelbay" is bij Vlissingen aangehouden ten einde een cautie te stellen. De C.C.D. in Januari 1948. Ambtenaren van de C.C.D. maakten in Januari 1948 in tolaal 7738 processen verbaal. Hierbij waren 10794 verdachten betrokken van wie er 296 in verzekerde bewaring werden gesteld. In '1631 gevallen werd tot inbeslagneming van goederen overgegaan. Bij de Officier van Justitie werden 3484 processen verbaal ingediend, 7267 bij de Ambte naar van de Tuchtrechtspraak, terwijl 43 processen verbaal bij andere justitiële instanties wer den ingezonden. De meesteovertredingen werden begaan op het gebied van vee en vlees, nl. 2964. Het aantal geconstateerde fraudes met akkerbouwproducten bedroeg 2620, terwijl op het gebied van pluimvee, eieren, wild en ge vogelte 1573 verdachten een overtreding hadden begaan. Op zuivelgebied werden 1500over tredingen geconslaleerd. Gedurende deze maand werden o.m.in beslag genomen: 73.498 kg. granen, zaden en peulvruch ten, 7909 kg. vlees en spek, 219 varkens en 33.469 stuks eieren. Een goede buit. Bij de inbraak in het distribu tiekantoor te Hippolytushoef werden door de dieven bui- gemaakt: 500 levensmiddelent kaarten, 200 levensmiddelen kaarten voor zieken, ruim S00 choenenbo n ne n. n in ittt rantsoenbonnen, ruim 1500 tex tielpunten, enige honderden speciale vergunningen,300een heden brandstollen en 10.000 rantsoenen aan door detaillisten ingeleverde coupures, o.m. 6000 voor tabak, 15000 voor vlees waren, 30.000 textielpunten, 10.000 eenheden brandstoffen en enige duizenden eenheden industriekolen. Distributie van sinaasappelen. De in distributie gebrachte Surinaamse sinaasappelen zijn, hoewel minder aantrekkelijk van uiterlijk dan die uit andere productielanden, van goede kwa liteit en zeer saprijk, zodat er geen reden bestaat voor de opvatting, dat men met deze sinaasappelen minderwaardig fruit geleverd zou krijgen. Deze Surinaamse sinaasappelen maken deel uit van de ten behoeve van dedistributieaange- kochte zendingen buitenlands fruit en de detaillisten zullen in de meeste distributierayons één maal Surinaamse sinaasappelen toegewezen krijgen ter verstrek, king op de ingeleverde bonnen Wie dus zijn bonnen gehono reerd wil zien dient de Suri naamse sinaasappelen, die zijn leverancier hem daarop verstrekt tijdig te aanvaarden men heeft niet het recht Spaanse oi Jalla- sitiaasappelen te verlangen, wanneer de leverancier deze niet of niet in voldoende mate in voorraad heeft. Mijnengevaar op Zee. Herhaaldelijk komt het voor dat vissers die ter zee hun beroep uitoefenen met de vis mijnen ophalen. Zo ook de Scheveningse treiler Sch. 112 die 60 mijl uit de Deense kust vissende, zijn net inhaalde toen plotseling een met het net opgeviste mijn ontplofte. Ougelukken kwamen gelukkig niet voor. Ook andere treilers welke op dezelfde hoogte vislen kregen mijnen in het vistuig. De Ireders Sch. 87 RO 9 moesten ijlings de vislijn kappen en de nellen aan de zee prijsgeven. Nieuwbouw in Januari 1948. In de eerste maand van ditjaar zij ii, volgens voorlopige gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek 1914 nieuwe woningen gereed gekomen, '195 daarvan zijn ingericht voor lijdelijke bewoning door meer dan een gezin. Op deze wijze zijn thans voor het eerst sinds de bevrijding in een maand woonruimte voor meer dan 2000 gezinnen door nieuwbouw verkregen, zo deelt de afd. voorlichting van het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting mede. De nieuw gebouwde woningen zijn als volgl over de provincies verdeeld: Groningen 40, Friesland 70, Drente 98, Overijssel 271. Gel derland 191. Utrecht 22, Noord- Holland (excl. Amslerdam) 89 Zuid-Holland (excl. Rotterdam en 's Gravenhage) 211, Zeeland 100, Noord-Brabaut300 Limburg 252, Amsterdam 88. 's Graven hage 2 en Piotterdam 162. De Wandelaar we^r verschenen! Een mededeling, waarvan door alle natuurvriendenongetwijield met grote vreugde zal worden kennis genomen, is deze, dat met ingang van 1948 door de uitgever A. G. Schoonderheek te Laren (N.H.) de uitgave van De Wandelaar, het bekende tijdschrift voor de Levende Natuur, wordt herval. Blijkens mededeling van redactie en uitgever is het wachten geweest op behoorlijk papier. Het Januari-nummer is bereids verschenen. En ofschoon hel in omvang nog achter staat bij de lijvige nummers uit de goede dagen, was het toch een grote verkwikking in het als van ouds rijk gevarieerde en kennelijk met grote zorg samengestelde nummer te bladeren. In een zorgelijk en veelszins teleurstellend tijdsgewricht als waarin wij leven, zal dit tijd- schrift velen tot troost en bemoediging kunnen strekken. THOLEN Dinsdagavond 9 Maart j.l, door de Thoolse Dam- en club in de zaal van het van Holland" te Tholei vriendschappelijke wedslr speeld tegen de Damclub j van de Stichting Vrederi Bergen op Zoom. Nadat de spelers achte horden hadden plaats gei sprak de voorzitter van de' se vereniging, de heer Meerman, een woord var kom en feliciteerde de j met hun behaalde kam schap in de 2e klasse v: Zeeuwse Dambond. De uil- der wedstrijden van dez animeerde avond luiden: P. v. Niauwenhuijzeu—A .Kreeke 1 1, A. M. Gein Brouwer 2—0. A. Labru' A. Hoilestelle 20, C. de H. Wagenaar 1'1, M, manC. Suurland 14, VosC. P. van Boven 0- LabanF. Openeer 0— SchotA. v. d. Giessen J. v. Eisacker—W. Domis J. de RijkeC. den Enge 2—0, B. Schot—D. Ritzee M. C. Meerman-J. Koreva P. Jansen—Zr. Sontag' 2- Verkerke—A. Lefêvre 1- Laban—A. Schuil 2—0 Totaal 1614. Tot besluit van deze avond de lieer Meerman nog een van dank aan ailen'die gewerkt hebben tot het v gen van deze avond en i mede, dat de Thoolse Da: Dinsdag 10 Maart a.s. Ie< Damvereniging var. Kra dijke zal spelen. Hierna sprak de voorzitle D.0 S. een woord van danl de felicitatie, voor de aai me wedstrijd en voor de ontvangst. Hij hoopte d vereniging van Tholen li gend seizoen ook in de c- titie zal meespelen, wanli in competitieverband is stimulans voor de speler het spel op hoger peil e vereniging tot groter blo brengen. Burgerlijke Stand Gem.ST.MAARTENSDIJf Februari. Geboren Marinus, z. v. Noom en J. N. van der G Cornelis lzak Anlhonie G. Priem en J. Eindhout. Ondertrouwd B. M. den (St. Aunaland) 20 j. en Wielaard 22 j. Getrouwd: A. A. van Be 29 j. en A. S. Boogaard Gem. ST. ANNALAND Februari. GeborenAdriaan, z.v. A. I penisse en A. J. den Engel lzak Pieter, z. v. J. J. C gebuure en J. v. d. üoo; Jacob Pieter, z. v. C. Ge A. M. van Gorp. Johanna helmina, d. v. A. J. Theu en Fr. M. C. v. Engelen, drika Francina, idem. Gehuwd Jacob A. Scherpi 20 j.en Cornelia A. Slols iman Rijnberg 28 j.en El H. Olinger24 j. Willem J. 20 j. en Maatje I. Ketting Marinus Fase 26 j. eu Chr J. Rijnberg 23 j. Jacob P- man 27 j. en Cornelia Meer 27 j. Overleden: Jacob Luijk z. v. D. A. Luijk en II. T derhof. Bergen op Zoom:Ad van Amerongen 18 dagen P. van Amerongen en C Sluis. Johannes J.Weijler, z. v. A. M. L. Weijler en d. Jagt. Loop der bevolking. Ingekomen Elfrede IJ. 0- van Keulen. Cornelia V van der Werf van Burgli Bidderhof en gezin van Vossemeer. Daniël van van 's Gravenhage. Vertrokken Jacobus M. 1 dorp naar den Haag. Jan B. C. van Belle geb. Boo! naar Bergen op Zoom li I. Hage geb. Ketting, Poorlvliet. Cornelis v. d. en echtgenote naar Duiven

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1947 | | pagina 4