Gemeenteraad Distributienieuws Gemengd nieuws Leids student doodgeschoten STAVENISSE, 2 Oclober 1947. Voorzitter en Secretaris de heer L. A. Verburg. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de verga dering en heet alle leden van harte welkom. Hij hoopt dat de behandeling van de zaken niet mogen getuigen van wantrou wen, zoals wel eens is voorge komen, maar van vertrouwen. Wij moeten hier niet zitten in twee gedeelten, maar als één college om de belangen van de gemeente te behartigen. De notulen van de vergaderin gen van 29 Augustus en 5 Sep tember werden gelezen en onge wijzigd vastgesteld. Ingekomen stukken Een schrijven van de heren P. J. Moerland, L. v. d. Vliet, A. G. v. IJsseldijk, L. Rozemond en Joh. Hage dat zij hun benoeming tot lid van de commissie woonruim- tewet niet aannemen. Van Ged.' Staten dat nog steeds niet is ontvangen het uit breidingsplan. De Voorzitter zegt dat een en ander reeds door B. en W. is be antwoord. Van de Commissaris der Ko ningin in Zeeland dat de veror dening helling precariorechten is goedgekeurd. Deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Van het gemeentebestuur van Diever een verzoek om adhaesie- betuiging aan een door haar ge richt adres aan de Voorzitter van de Raad van Ministers inzake op heffing classificatieverschillen tus sen stad en platteland, wat be treft het loon. B. en W. stellen voor adhaesie te betuigen. De heer Van Beveren onder schrijft ten volle wat er in dit adres staat. Met algemene stemmen werd het voorstel aangenomen. Van het gemeentebestuur van Bruinisse of er bezwaar bestaat tegen de vastgestelde verorde ning haven- en kadegelden. B. en W. stellen voor geen be zwaar te maken, waartoe met al gemene stemmen besloten werd. Van Ged. Staten terug ontvan gen de vastgestelde algemene Politieverordening met enige op merkingen. B. en W. stellen voor deze aan merkingen aan te brengen en de verordening dan opnieuw vast te stellen, wat met algemene stem men werd goedgevonden. Aan de orde komt benoeming hoofd der school. Door B. en W. is de volgende voordracht opge maakt 1. J. Valkhof, Den Haag, 2. Joh. Gideonse, Yerseke en 3. A. C. Lafeber, Den Haag. De heer Van Beveren stelt voor niet accoord te gaan met deze voordracht. De heer Stoutjesdijk spreekt er zijn spijt over uit dat de kennis geving van de raadsvergadering zo laat is gekomen, zodat hij geen gelegenheid gehad heeft de stukken in te zien, en ook de in lichtingen omtrent deze personen. De Voorzitter vraagt dan wan neer de heer Stoutjesdijk de ken nisgeving heeft ontvangen, want tot vanmiddag had men de stuk ken nog kunnen inzien. De heer Van Beveren zegter zijn inlichtingen bij van onderwij zers die goed zijn en er zijn er bij die heel goed zijn, maar toch ko men ze niet voor op de voor dracht. De heer Tazelaar vraagt wie de proefles van de heer Valkhof heeft afgenomen. De Voorzitter zegt niet verplicht te zijn hierop te antwoorden, maar wil het in deze wel doen. Dat is gedaan door B. en W. De heer Stoutjesdijk spijt het nogmaals dat hij de stukken niet heeft kunnen inzien, maar vraagt of er buiten deze voordracht ge stemd mag worden. De Voorzitter antwoordt dat men niet buiten de voordracht om kan stemmen. De heer Tazelaar zegt dat er een briefje bij was „kabinet", is dat geheim of mag daar in het openbaar over gesproken wor den. De Voorzitter zegt dat het 'beter is niet in het openbaar over deze mensen te spreken, dat is niet verantwoord. Wat betreft de voordracht, deze is bindend. De heer Van Beveren merkt op dat wanneer het grootste gedeel te van de raad er niet mee ac coord gaat dan is ze niet bin dend. De Voorzitter antwoordt dal hij dan niet goed is ingelicht. De heer Tazelaar stelt voor om in besloten zitting te gaan Wethouder Van der Slikke is daar tegen. Met 5 tegen 2 stemmen wordt besloten in gesloten zitting te gaan. De wethouders waren er I tegen. De Voorzitter schorste de ver gadering na heropening ging men dadelijk over tot stemming en bleek dat de heer Valkhof 6 stemmen had gekregen, zodat hij benoemd is tot hoofd der school. B. en W. stellen voor tot het bouwen van een nieuWe berg plaats voor het gemeente-mate riaal over te gaan. De heer Van Beveren is niet te gen een bergplaats, maar wel als hij ziet wat deze kosten moet. Hij heeft er een gezien en deze zal in St. Maartensdijk ook ko men en die kost maar f 600. De heer Stoutjesdijk heeft die ook gezien. De heer Van Beveren zegtdat is met golfplaten. De Voorzitter zegt dat het niet deugdelijk is. Wethouder Van der Slikke ver zet zich daar tegen; dat is de gemeente gaan ontsieren. De heer Stoutjesdijk zegt dat het over de financiën gaat. De heer Tazelaar heeft eens geïnformeerd te St. Maartensdijk en men kon niet zeggen of deze nog te krijgen waren, want daar hadden ze het ook nog niet. Het is groot 4.60 bij 11 m en kant en klaar zullen de kosten zijn onge veer f 1000.dat is aanmerke lijk minder dan hetgeen wij wil len bouwen. Dan is de duur hier van ongeveer 10 jaar. De centen zullen duur worden en dan zul len wij moeten proberen zo goed koop mogelijk terecht te komen. Wij zijn er dan toch weer 10 jaar mee klaar. De heer Leune zegt niet erg op de hoogte te zijn van de uit voering van zo'n bergplaats. Vol gens de heer Tazelaar is deze 6 m breed. De heer Tazelaar zegt dat het is 4 bij 11 m. De heer Leune meent dat het dan waardeloos is, want hij heeft een schuur met een breedte van 8 m en dat is eigenlijk nog te smal. Men moet er goed in en uit kunnen rijden. Hij zou dit eerst nog eens beter willen on derzoeken en dan later een be sluit nemen. De Voorzitter meent als men daartoe over zou gaan, het weg gegooid geld is. Hij is tegen uit stel, want het is dringend nood zakelijk dat er een bergplaats voor materiaal komt, omdat het een hier en het ander weer daar ligt. De heer Leune is tegen dai blikken ding. Wethouder Van der Slikke zegt wij hebben indertijd ge zegd, als het doktershuis nu voor een behoorlijke prijs verkocht kan worden, dan bouwen wij van dat kapitaal een bergplaats. Nu is het zo en nu zouden wij knoei- rommel gaan maken. Het is toch maar een noodgebouw en laten wij dan toch iets degelijks ma ken, zodat wij ineens klaar zijn. Zo'n ding ontsiert nog boerenhof steden. De heer Leune meent dat wij een kwade ruil zouden doen en vraagt nog hoe groot de te bou wen bergplaats zal worden. De Voorzitter antwoordt 5 bij 8 m. De heer Tazelaar merkt op dat dit dan nog kleiner is dan het geen nu bedoeld wordt. De Voorzitter meent dat men niet groter moet nemen dan no dig is. Wethouder Van der Slikke zegt dat het materiaal hier goed in ge borgen kan worden, zand en ste nen kan men desnoods buiten leggen. De heer Tazelaar vindt het op het ogenblik te duur en men zou goedkoper weg kunnen. De Voorzitter antwoordt dat goedkoop wel eens duurkoop kan zijn. Wethouder Potappel merkt nog op dat zo'n ding goed onderhou den moet worden en dat kost elk jaar ook wat. Met algemene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aange nomen om een nieuwe bergplaats te bouwen. De Voorzitter stelt voor om het weggedeelte, zijnde de voetstra ten in de Voorstraat en de voet straat in de Westelijke Achterweg als voetpad aan te wijzen en ook het slop bij Van Dalen te verbie den voor rij- en voertuigen. Met algemene stemmen wordt dit goedgevonden. Bij de rondvraag zegt Wethou der Van der Slikke, dat er in de laatste notulen staat dat de heer Van Beveren zegt, da de schuld van een te hoge begrotng door de heer Jasperse dan volkomen op B. en W. gelegd kan worden, maar dat is niet juist. Spr. heeft gezegd, dat wanneer er werkelijk van een schuld van B. en W. ge sproken kan worden, dat frien dan schuld bewust is. Indien men dat zo zou nemen dan zou de schuld bij B. en W. zijn. De heer Van Beveren zegt dat de notulen niet erg mooi klonken. Hij wilde over alles zand doen en in volle vertrouwen de algemene en gewone belangen van de ge meente behartigen, maar dan moeten er ook troeven op tafel komen. De zaken daar wij dan ook iets mee te maken hebben, moeten gebracht worden, zonder dat de kans bestaat om het ver trouwen in twijfel te trekken. De heer Stoutjesdijk vraagt waarom die grond voor de oprit op de haven is gegooid en niet ineens op zijn plaats. De Voorzitter antwoordt dat dit niet ging omdat er eerst zand in moet en later deze grond er over. Wethouder Van der Slikke zegt dat zijn klomp nu toch breekt nu B. en W. actief zijn, nu komt men met dit ter tafel. De heer Stoutjesdijk wist niet dat het nu nog gebruikt moest wordenhij dacht dat dit pas het volgend jaar zou gebeuren. Wethouder Potappel zegt het ook liever dadelijk op zijn plaats gebracht te hebben, maar dat was niet mogelijk, omdat de straat nog opgehoogd moet wor den. De Voorzitter zegt dat het nog even stagneert omdat de Heide Mij. hen heeft laten wachtener zal echter volgende week mee begonnen worden. De heer Tazelaar vindt het prachtig dat B. en W. nu actief zijn, want de twee schoorstenen op het gemeentehuis zijn er, de stoep aan de Molendijk is klaar. Laat dit zo blijven. Hij wilde ech ter vragen of het voorstel van de verbouwing bij de heer Winter nu niet behandeld had moeten worden. De vorige vergadering hebben de stemmen gestaakt. De Voorzitter antwoordt dat in de gemeentewet staat, dat dit dan een volgende vergadering behandeld kan worden. Er is echter een blanco crediet aan B. en W. verleend, dus kan er doorgewerkt worden. De heer Tazelaar zegt dat dit dus een vlugheidje van B. en W. is, en er is niets meer aan te doen. De Voorzitter antwoordtof laksheid van de voorsteller, want B. en W. komen niet meer met een Voorstel. De heer Leune zegt als dat zo is, dan nu met het voorstel te ko men om twee kamertjes te ma ken, zo voordelig mogelijk en loch degelijk. De Voorzitter antwoordt dat dit kan, maar het eerste besluit is reeds weg naar Ged. Staten voor goedkeuring. Wethouder Van der Slikke merkt op als dit wordt aangeno men, dan moet er een nieuw plan gemaakt worden door de gemeente-opzichter voor twee ka mertjes. Het voorstel van de heer Leu ne in stemming gebracht, wordt aangenomen met 5 tegen 2 stem men. Tegen de beide wethou ders, zodat nu een nieuw plan gemaakt moet worden. De Voorzitter dankt de heren voor de aangename bespreking en hij hoopt dat hetgeen hij in het begin van de vergadering ook reeds zeide, dat men hier niet zit in twee gedeelten, maar als 7 raadsleden met de Burge meester als Voorzitter om open lijk de belangen van de gemeen te te bespreken en sluit de verga dering. Officiëele bonnenlijst voor het tijdvak van 12t/m 25 October a.s. Elk der volgende bonnen geeft recht op het ko pen van; Bonkaarten KA, KB KC 711 (Serie P) P 01 Brood 800 gram brood P 01 Boter 125 gram boter P 02 Boter 125 gram mar garine of 100 gram vet P 03 Boter 250 gram marga rine of 200 gram vet P 01 Vleesch 100 gram vlees P 02 Vleesch 400 gram vlees P 01 Melk 3'/2 liter melk P 03 Melk 6 liter melk P 05 Melk 6V2 liter melk P 01 Diversen 100 gram kaas of 125 gram korst!, kaas P 02 Diversen 1 ei P 03 Diversen 125 gram koffie P 04 Diversen 50 gram thee P 03 Reserve 1600 gram brood P 06 Reserve 800 gram brood Bonkaarten KD, KE 711 (Serie P) P—11 B&ood 800 gram brood P 11 Boter 250 gram boter P—12 Boter 125 gram mar garine of 100 gram vet P-11, P-12 Vleesch 100 gram vlees P 13, P-15 Melk 10 liter melk P—11 Diversen 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas P—12 Diversen 1 ei P 13 Reserve 800 gram brood Bonkaarten MA, MB, MC, MD, ME, MF. MG, MH 711 (Bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) (Serie P) P 21 Brood 800 gram brood P 21 Boter 250 gram boter P 22 Boter 250 gram mar garine of 200 gram vet. P 21 Melk 5 liter melk P 21 Vleesch 300 gram vlees P~22 Vleesch 100 gram vlees P 21 Kaas 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. P 21 eieren 5 eieren Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 10 October worden gebruikt, met uitzon dering van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maan dag '13 October mag worden gekocht. SPORT Tholeu. De eerste wedstrijden van de Thoolse Damcompelitie zijn gespeeld. De uitslagen zijn in afdeling A ^B. W. SchotM. Schot 2—0. J. LabanA. Geluk 0—2, D. de VosM. Korsman 2 —9, P. Nieuwenhuijzen—A. Labruijère 0-2. In afdeling B: J. de Rijke ANoorthoek 20. J. Niemants- verdrietP.Jansen 0—2. J.van Elsacker B. Koppelaar 2—0 Zaterdagavond speelde voor de nederlaag wedstrijden Thoolse Boys tegen W.H.S. van St.Anna- land en won deze wedstrijd met 2—1, De rust was 10 voor W.H.S. Het was een snelle wedstrijd en met een beetje geluk bad de uitslag best anders kunnen zijn. Het tweede elftal van Thoolse Boys won met 30 van W.H.S. 2 Zaterdag a.s. zal de laatste wedstrijd van dit tournooi zijn en wel tegen Smerdiek als voorwedslrijd het tweede efttal van Thoolse Boys tegan Smer diek 2, Tribunaal Zierikzee. Uitspraak werd gedaan in de zaak van J. Ampt- te Oud-Vos- semeer. Vonnis 1 jaar voorw. internering, onder toezichtstel- ling S T.P,D., verbod om te gaan met N.S.B.ers, behalve bloed en aanverwanten tot eri met de derdegraad. Verbeurdverklaring van i' 10.000 en ontzetting rechten. C.E.D.E.Ccontrole bij Vroom en Dreesmann te 's-Hertogenbosch. Inzake het onderzoek, dat door de Centrale Dienst voor de Economische Controle in nauwe samenwerking met de Controle dienst van het Directoraat-Ge neraal voor de Prijzen is inge steld bij de N-V. 's-Hertogen- bosclie Manufacturenhandel van Vroom en Dreesmann te Den Bosch kan nog worden mede gedeeld, dat bij controle van de administratie van de con- teclieafdeling bleek, dat textiel- goederen waren afgeleverd, voordat de daarvoor verschul digde textielpuntencoupures in ontvangst waren genomen. Voor leveringen ter waarde van 780.000 punten waren geen textielpuntencoupures aanwezig en bovendien bleek een groot aantal copiefacturen (en der halve eveneens de puntencou- pures, die daaraan moeten zijn bevestigd) in de administralie te ontbreken. Er kon worden vastgesteld dat de goederen, vermeld op de vermiste copie facturen, een waarde ad. 280000 textielpunten vertegenwoordig den. Confectiefabrieken mogen tot nu toe de door haar te verwer ken stollen puntenvrij inkopen. Van deze regeling is in het onderhavige geval misbruik ge maakt, doordat bet confectie bedrijf belangrijke hoeveelheden stollen verwerkte en (punten vrij) doorleverde aan de eigen winkelafdeliug, welke op punten aan het publiek verkocht en aldus in staal was haar punten- kapitaa! (en haar bedrijfswinst) op onrechtmatige wijze te ver groten. Uit de boekingstukken, op deze manipulaties betrekking heb bende, bleek, dat over een pe riode van plm. 2 jaar voor een waarde van minstens 150.000 punten aan textiel aan het winkelbedrijf was overgedragen. Nog meerdere overtredingen werden geconstateerd, o.a. het onjuist invullen van mutatie- stalen, het alleveren van textiel zonder punten (o.m. aan be vriende relaties), het kopen van textiel zonder punten en tegen zwarte prijzen, etc. Uok werd een tweetal „zwarte kassen" ontdekt welke in beslag werden genomen. De ontvangsten van deze kassen vormden de gelden door de confectiefabriek ontvangen voor verkopen van textiel aan leden van het personeel, aan persoon lijke en zakelijke relaties van de directie (zonder inneming van punten) e.d. Uit deze baten werden uilgaven bestreden voor ongeoorloofde transacties, als aankopen zon der facturen, bijbetalingen aan leveranciers etc. Zondagavond werden te Leiden twee agenten er door een on bekende man op attent gemaakt dat op de stationsweg een man liep, die onder de invloed van alcohol het publiek lastig viel, o.a. door burgers de hoeden van liet hoofd te slaan. Toen de agenten de man wilden over brengen naar bet bureau ver zette deze, de 26-jarige student S., zich hiertegen. Hierbij ont stond een vechtpartij, waarbij zich ook een aantal militairen en burgers mengden, die zich eensgezind tegen de politie keerden. Nadat enige waar schuwingsschoten gelost waren, konden de agenten zich met hun arrestant naar de woning van een arls begeven om hem te laten verbinden. Toen zij zich op de stoep van deze wo ning bevonden, drong het pu bliek in massa op om de student te ontzelten. Hierbij werden de agenten gescheiden en werd van het publiek uit met stenen gegooid, waardoor een hunner aan het hoofd werd getroffen. Deze agent trok daarop zijn pistool en losle een waarschu wingsschot. Direct daarop schoot hij weer, met het gevolg dat zijn arrestant in het onderlijf getroffen werd. Toen deze in eenzakte, liet het publiek zijn aanvalsbouding varen en trok zioh terug. De getroffen student S. werd naar het Academisch ziekenhuis vervoerd, waar bij Zondagnacht is overleden. Een der agenten, van wie het uniform gescheurd was en de linkerarm gekneusd,werd even eens in dit ziekenhuis verbon den. Zondagsdienst Artsen Zondag 12 Oc.t 1947 Voor de gemeenten Tholen, Oud- Vossemeer, Nieuw-Vosmeer en St. Philipsland P. J. Duinker Tholen eu Yermet te Nieuw-Vosmeer.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1947 | | pagina 3