Opening brug 6 October a.|, eerder wenst Waterstaat dit niji Vervolg raad Tholen ('2c pagina) Dan wilde hij vragen of de brug niet een beelje eerder open gesteld kan worden. Hij beeft gehoord dat er grote slijtage is aan de pont en om nu meer ongelukken te voorkomen zou bij graag zien dat de brug b v. opengesteld werd voor licht vervoer, llij zou het jammer vinden als er in de laatste weken slachtoffers moesten vallen. De voorzitter zegt zeer gevoelig te zijn voor dedank die de beer van Westen gebracht heeft aan hem en aan zijn medeleden van bet dagelijks bestuur. Het doet hem genoegen dat het werk wat gedaan is gewaardeerd wordt, omdat er al zovele mod der gegooid is naar het hoofd van hem en de wethouders maar spreker heeft een brede rug Wat betreft de vraag van den heer Verduit over het personeel daar kan hij nog geen antwoord op geven. Wat nu genomen moet worden is nog maar in principe en daar komen aller lei dingen uit voort, wat straks in het de finitief besluit uit zal komen en daarom hebben burg. en wetli. reeds machtiging gevraagd om naar aanleiding van dit besluit de verdere kwestie af te wer ken. Wat betreft het eerder open stellen van de brug, dat hangt af van Waterstaat, maar hij gelooft niet dat dit eerder zal zijn dan de officieele dag van 10 Octoher. Spr. is het niet eens om dat te vragen voor licht verkeer, want hij meent dat het juist nodig is voor het zware verkeer, want dat brengt de narigheid aan de pont. Resumerend het gesprokene dan neemt spr. aan dat men achter burg. en weth. staal en dat het wordt aanvaard onder streng protest. De heer Verdull meent dat als het lichte verkeer over kan er oen oplossing is. Verondersteld dat er twee luxe wagens voor geslaan hadden bij dit ongeval dan waren die ook mee de diepte ingegaan. Als de brug nu open is voor fietsen, voetgangers en wat lichte wagens dan is dit gevaar weg. De Voorzitter is het daar niet mee eens. liet draagvermogen van de pont moest wegens de slijtage van de pont verminderd worden tot 12 ton, dat is voor dit zware verkeer niet mogelijk en dat brengt de narigheid. Het lichte verkeer kan gemak kelijk met de pont, wanneer het zware verkeer er niet was. Als het kan dan zou het zware verkeer er eerst over moeien, hij doet geen enkele uitspraak, maar gaat morgen eerst naar Waterstaat toe om deze zaak Ie bespreken of het verkeer geheel of gedeeltelijk voor 10 Octoher over de brug kan. Wethouder van den Berge wil er nog op wijzen dat na het onderzoek is gebleken dit on geluk niet had kunnen voor komen worden al had de pont een draagvermogen gehad van 110 of 40 ton. Dit is niet ge komen door de kwaliteit van de pont, maar de man is in zijn grote versnelling op de pont geredeu en men kan dankbaar wezen dat er niets anders op stond en dat de man er zoo goed is afgekomen. Het is een noodloestaml en dat ziet men niet in. Er is al zo dikwijls geprobeerd een zwaardere pont te krijgen, maar die is er niet en dat moet meer op de voor grond gebracht worden. De voorzitter antwoordt dat er zelf iemand met een opdracht alle veren op de rivieren is afgeweest voor een grote pont en hij is terug gekomen met het bericht dat er geen grote pont is te krijgen. De heer Verduit is hel niet eens over dat ongeluk, daar hadden dan eens twee luxe wagens bij moeten staan, hij vindtjammer dat de brug niet eerder open zou kunnen, waarom moet er gewacht worden tot de laatste dag. Ook heeft hij vernomen dat er de laatste dagen maar weinig gewerkt wordt aan de brng, want men behoeft toch niet voor 10 Octoher klaar (e zijn. Hij zou hel zeer jammer vinden als er eerst nog een ongeluk moest gebeuren en acht het ook niet verantwoord. Do voorzitter meent dat de verantwoording niet hij de ge meente ligt. De heer Verduit spreekt over ongelukken, maar wie zal zeggen als de brug straks klaar is ol die •dm niet meergeheuten. De spoorwegen zijn toch wel goed georganiseerd en toch ge beurd er wel eens een ongeluk, dat zal altijd blijven. De heer Zachariasse zegt dat men blij zou zijn als de brug vroeger opengesteld werd. De indruk is gevestigd alsof de gemeente Tholen het zolang mogelijk wil rekken, maar het is gebleken nu dat dit niet zo is, maar dat alles in het werk is gesteld om deze zo vlug moge lijk te openen. De voorzitter zegt dat hetgeen nu is medegedeeld ook aan de raadsleden bekend was en indien er dan ook over ge sproken werd zouden ze er naar buiten gewag van gemaakt hebben, maar het tegendeel is wel eens waar er waren zei Is raadsleden die een beetje mee praatten met het publiés tegen het gemeentebestuur en dat' is toch niet juist." Spr. hoopt dan ook morgen naar den Haag te gaan en zal al het mogelijke doen. De lieer Berrevoets zegt het staat nu als een paal boven water de datnm van 10 Octoher en deze is niet te verzetten, zodat de brug niet vroeger open gaat. Spr. zou daarom nog heden een telegram willen zenden aan den Minister dat de gemeente zo niet langer de verantwoor ding kan dragon. De voorzitter is er tegen om een telegram te zenden, er is een maal afgesproken 10 Octoher en het heeft geen zin om dit te willen forceren en daardoor dr brug vroeger open te krijgen Wat betreft de kwestie van de veratwoordelijkheid als men fret verkeer er op toelaat, dat is een zaak die nog nader be sproken moet worden en dat wil spr. morgen doen. De heer Klompe is wezen kijken toen dat ongeval Vrijdag heeft plaats gehad en de heibel 's avonds en hij zag kinderen oude vrouwen en vele anderen de brug over gaan en toen kwam de gedachte bij mij op laten ze nu het hek maar weer sluiten dan kunnen al deze mensen met de pont terug komen. Nu zou spr. graag zien dat getracht werd dat deze brug voor de officieele datum werd opengesteld, maar laat men dan paal en perk stellen, zodat men zo maar niet eens naar de overkant wil gaan kijken, maar dat het werkelijk nodig is dat men er overgaat. Men zou er ookeen éénrichtings verkeer kunnen maken dan kunnen er misschien toch on gelukken voorkomen worden. Men zal het wel niet erg prettig vinden als de auto's over de brug zouden gaan en de pas- giers e.a. nog over de pont. De voorzitter merkt op dat uit de besprekingen blijkt dat er nog veel dingen besproken moeten worden. De heer Jansen zou liever eerst een beslissing horen, voordat hij over deze kwestie gaat sprekn want dat moeten wij toch eerst «eten of het voorstel van burg. en weth. wordt aangenomen. De voorzitter merkt op dat bij hem de leiding van de ver gadering is De heer Jansen wil daar niets aan af doen, maar als er een besluit is genomen dan wilde hij nog nog graag het woord. Het voorstel van burg. en weth. wordt nu in stemming gebracht en met alg. st. aangenomen. De heer Jansen zegt men is niet bevredigd over het optreden van de politie aan de brug, er zijn er die er door glippen en een ander kan eb niet over. De manier waarop dit wordt- gedaan heeft hij doen zien als terreur en op de vraag aan de politie van wie dit moest, werd hem geantwoord dal zij dit deden op last van de burge meester. De voorzitter antwoordt hierop dat dil nieuw voo: hem is. De lieer Jansen zegt dat de politie hem dil persoonlijk heeft gezegd. De voorzitter zal dit onderzoe ken en de man ter verantwoor ding roepen, of dit terreur van den burgemeester is. De heer Jansen zou graag 'een anlwooid hebben op de vraag wie de opdracht dan heeft ge geven. De voorzitter antwoordt die is door mij verstrekt. De heer Jansen zegt het kan Waterstaat niets schelen en deindruk bij het publiek is dat de burgemeester er tegen is. De voorzitter zegt met die ge ruchten heb ik niets te maken, ik heb met Waterstaat afge sproken dat het zo geregeld zou worden en anders kwam er niets van terecht. De heer Jansen zegt u hebt met geruchten niels te maken, maar wie draagt dan de ver antwoordelijkheid, dat is nu toch een noodtoestand en de mensen kunnen over de brug. De voorzitter antwoordt dat de verantwoordelijkheid hij de raad ligt. Burg. en welh. hebben daarom dit voorstel gedaan en is deze vergadering belegd om dan verder te kunnen pralen. De heer Jansen merkl op dat het van hem dan toch foimeel was om eerst te vra'gen een besluit Ie nemen en dan verder te praten, hoewel U zeide de leiding van de vergadering Ie hebben. De voorzitter antwoordt dal dit juist was, maar nu zal er moeite gedaan moeten worden om ook het financiële gedeel Ie voor elkaar te krijgen. Spr. betwist echter dat liet terreur van hem was om de brug ge sloten te houden, dit is enkel een uitvloeisel van de maatre gelen. De heer Jansen merkt op dat dil verkeerd is verstaan, het kwam hem voor als terreur en dal woord is dus van hem. Het was toch in het belang van de orde en rust dat daar aa'n de brug wat gebeurde, want het is niet uit te spreken hoeveel vloeken en schelden daar geuit zijn en als dan de raad mede verantwoordelijk is, wilde hij daar een einde aan maken. De voorzitter merkt op dat men dan het publiek beter op de hoogte had moeten brengen. Men' wist dit alles toch ook. De heer Jansen zegt dit is toch nooit in de raad geweest. De voorzitter zegt dat de uit voeringsmaatregelen wel dege lijk zijn besproken, hetgeen ook blijkt uit de dank die de lieer van Westen burg. en welh. gebracht heeft. De raad heeft nu toch afstand gedaan onder protest van hun rechten en deze rechten heelt hij tot op dil ogenblik gehandhaafd. De heer Zachariasse' vraagt of door het ongeluk nu deze ver gadering is gekomen. De vorige vergadering is er reeds naar gevraagd en toen moesten de stukken nog komen en thans kan het wel, men zou de con clusie maken dat het ongeluk van invloed is geweest. De voorzitter antwoordt dat dit maar een beginsel besluit is, het definitieve stuk moet nog geformuleerd worden.Spr.blijft er bij dat hetdefinilieve besluit genomen moet zijn, maar van te voren kan men niets doen. De heer Zachariasse vindt het jammer dat dit beginselbesluit dan maar niet wat vroeger is genomen. De heer Verduit vraagt indien dii nu voor 10 Octoher nog niet binnen is wat moet er dan gebeuren. De voorzitterantwooi'dt wachten tot het er is. De heer Berrevoels wilde dan ook maar een telegram zenden aan den minister. De .voorzitter antwoordt dat het beier is dat deze zaken persoont lijk worden besproken en me- een telegram bereikt, men niets. De heer Verduit vraagt of het waar is dat de pont zo slecht is dat ze in twee of drie stuk ken kan breken. De voorzitter zegt dat -lit niet waar is. De pont bestaat uit vakken en die kunne:, vol lopen De heer Goedemondt vindt da! het tot de competentie van de raad behoort om te trachten de brug zo spoedig mogelijk open te stellen. De voorzitter zegt dat dit ver zoek altijd gedaan kan worden. De heer Goedemondt zegt dat de gemoederen erg verhit wor den, want de een mag er over en de ander niet. Dan wordt er met de poril geen rekening J gehouden, dal er mensen zijn die naar een trouwpartij moeten of een begrafenis of ziekenbe zoek, want dan was het nog niet erg, maar als men een halve meter van de kant is, zal men niet even terug komen met het gevolg dat de mensen te laat komen. Dit geeft dat de gemoederen verhit worden endat er dan wel eens woorden gezegd worden, die niet zo bedoeld zijn. Daarom vragen wij laat de brug zo spoedig mogelijk open gesteld, worden en met zeer veel aandrang Weth. van den Berge merkt op ipit ook de eigenaars van de auto's niet erg meewerken men laadt veel te zware ten. Burg. en weth. krijg schuld, omdat de men buiten staan. De voorzitter merkt uog o||e, hij op audiëntie was en ij' wees dat in de couranlq staan had, dal de brug li tember geopend zou worl dadelijk geantwoord \u-il dit niet van hen afkomj en dat dit zeker niet ha| kund. De heer Berrevoels zegt!" telegram gaat dus niet, ej( gens het antwoord aan del Jansen staat de poiitie dl last van U, neemt dan dief weg. De voorzitter antwoordt denk ik niet over, ikneeul verantwoording, ik doe hel De heer Goedemondt zl bent niet verantwoord, m| rijkswaterstaat. Hierna sluiting. Vc Nadere uiteenzetting van den Burgemeester aan Leden van de Thoolse raad. Woensdagmiddag heeft de burge meester aan de voltallige raad de volgende mededeling gedaan. Hij is zoals afgesproken was naar den Haag geweest om te vragen de brug vroeger open te stellen. Woensdag morgen is iemand van Water- slaat zelf in Tholen geweest om de zaak te bezien. Er werd niet veel voor gevoeld om een gedeelte open te stellen, maar wel ineens voor alles. Het be sluit dat na onderzoek ismede gedeeld is dat de brug op zijn vroegst 0 October opengesteld zal worden. Zie daar het be sluit van Waterstaat op mijn verzoek 0111 de brug vroeger open te stellen. Wethouder van den Berge is hij deze bespreking gewaest anders zou het wan trouwen nog gewekt kunnen worden dat ik gesuggereerd had 0111 de datuni dichter hij 10 October te bepalen dan nog in September De brug gaat dus niet eerder open dan October. De oorzaak hiervan is dat het grote brug dek wel klaar is, maar dat rijwielpad en het voetpad zijn nog niet gereed en dan zouden daar voor een noodafschutting gemaakt moeten worden, wat men niet wilde. Het rijwieldek wordt nu gestort en dat kan eerst volgende week klaar zijn en dan uog de leuning dus dat wordt nog een week. Als de brug opengesteld wordt krijgt men één richtingsverkeer waar voor aan heide zijden een rood en groenlicht moet worden aan gebracht met een bediening er hij, zodat er dus maar van een kant gelijktijdig overgereden mag worden. Men ziet dus dat de schuld niet ligt hij den burgemeester of de gemeente. De lieer Goedeinont vraagt nog waarom dan een auto van de P.Z.E.M. ér lieden over zou komen. De Voorzitter antwoordt dat telefonisch gevraagd is of dat mocht. De l'.Z.E.M. kreeg deze toestemming mis zij waarborgde dat er niets beschadigd zou worden en onder voorwaarde dat een politie voor en achter de wagen ging. Het brugdek is wei sterk genoeg, maar ten opzichte van het werk is de brug niet open. Wethouder van den Berge be vestigd hetgeen de voorzitter heeft gezegd. J)e heer Goedemondt zegt dus Den Haag bepaalt wie er over komt. Do voorzitter zegt in noodge vallen kan dit, maar dan moeten ze bij mij komen om lp vragen en dan geel ik advies. Zich ineens met Waterstaat in verbinding stellen heeft geen zin. De heer Goedemondt merkt op dat men het dus niet in eens ruil den Haag kan vragen, D voorzitter antwoord dat men nul pp request krijgt. Spr.heeft ooi: gevraagd wat is een nood geval en gezegd als nj 1 door een of anner ongev pont eens een paar uur 11 vaart is, het antwoord wal moet men die paar uur 1 waehtcn. Er is hem ooi drukkelijk verzocht of IB- polilie wilde zetten om te zli dat er geen mens overj Men ziet dus dat deschulJi bij hem ligt, zoals al zo diJs is beweerd, maar Watei doet dit. Wethouder van den Berge J nog mede dat er ook gi 1 is dat het wel ruim Noue zal zijn eer de brug g|| klaar is. De heer Berrevoets vraa dit ook geldt voor het vo<I| De voorzitter antwoordt li tigend. |l De heer van Westen vrangl nu bij een noodgeval hij of dat men naar het zieke! moet is dan de burgem# gemachtigd over de brul* laten gaan. I- De voorzitter antwoordt! ieder noodgeval bij hem gunstig advies krijgt etill krijgt men van Wsterstaal stemming om over de bril gaan. De heer Verduit zegt maal Zaterdags wordt er tocht aan de brug gewerkt is ei ook geen gelegenheid ovl gaan. De voorzilter zegt ahsol 1111I De heer Berrevoets merkt! op dus wij hebben er 4 <1 mee verdiend. De voorzitter zegt voor4i| is nu nl deze drukte geul De heer Berrevoets zeglS het publiek nu kan zien I de schuld ligt. De voorl antwoordt dat ieder die zijl' zond verstand liet gaan du weten, want men wist toch dat de gemeente Tholen er belang meer bij had oni brug dicht te houden, o| men toch de tol kwijt wal Spr. heeft in den Haag 00' gezegd dat bij geen enkel' antwoording meer op zicli 1 Da heer Berrevoets zegt worden er 11a September geen abonnementen moer gegeven. De voorzitter zegt van het is wel geen raadsvergad maar voor het gewone vei zou men dit misschien ooi 30 September kunnen sta ten. Maar er kan natuurlij' Waterstaat bezwaar tegen maakt worden en men zol ook misbruik van kunnen] ken, als men dan zonder len over de pont mocht, beste is maar dit aan bur weth. over te laten dit te len. Weth. van den Berge nog op dat men zo maar willekeurige datum gent heeft, omdat nog medege is dat het éénrichtingsvel nog wel een hele tijd zal 'I' D

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1947 | | pagina 4