Gemeentetaden. zo een vergevorderd stadium waren, dat het beter was om te wachten, want anders zou de straat gereed zijn en een paar maanden later er weer uit moe ten, omdat de weg wel eens ho ger of lager kan komen en dan was er geen aansluiting. De heer Van de JClooster be grijpt dit, maar het'éindje bij de Wed. Plandsoen, dat heeft er niets mee te maken, dat kan dan toch in orde worden gemaakt. De Voorzitter antwoordt dat dit toch ook in verband staat met de hoogte van de nieuwe weg. De gemeente-opzichter heeft dit ook gezegd. Wethouder Daane merkt op, dat 't dan veel geld zal kosten, want als men niet weet hoe hoog de weg zal komen, kan men dit toch niet in orde maken. Dan zou men het er eerst inleggen en later weer uit moeten halen. Wethouder Van Driel heeft ge hoord, dat het nog wel heel lang zal duren eer de weg er is. Nie mand weet er iets van, ook niet de leden van het Polderbestuur. De heer Van Gorsel merkt op, dat de leden van Ged. Staten toen wel alles hebben opgeno men, maar later is er niets meer van gehoord. Wethouder Daane vraagt wat er dan moet gebeuren. Er is ge zegd dat het plan in vergevor derd stadium is en de polderbe sturen weten van niets. De heer Istha vraagt of dan niet geïnformeerd kan worden op welk niveau de weg komt, dan kan men toch nog beginnen. De Voorzitter antwoordt dat dit gevraagd kan worden, maar dan weet men nog niets. De heer Van de Klooster vraagt als daar nu niets gebeurd, kan er dan op een andere plaats, b.v. in de Kalisbuurt wat gedaan worden De. Voorzitter antwoordt dat dit bij de behandeling van de begro ting aan de orde komt. De heer Van de Klooster zegt dat indertijd de schoolarts kinde ren heeft onderzocht en enkele kinderen hebben medicijnen ge had zijn die nu vrij of niet. De Voorzitter antwoordt dat de schoolarts geen medicijnen voor schrijft, want dat is verboden. De kinderen krijgen een briefje mee dat de schoolarts een onderzoek zal instellen en dan wordt ge vraagd of een van de ouders mee komt. Ontdekt de school arts nu iets, dan moet men zich in verbinding stellen met de huis arts en deze krijgt een advies van de schoolarts. De kosten zijn dus voor de betrokken persoon. Hierna sluiting. Openbare vergadering van de Raad der gemeente ST. ANNALAND op Zaterdag 6 September 191-7 des voormiddags 11 uur. OUD-VOSSEMEER, 5 Sept. '47. Voorzitter Burgemeester Mr. J. J. Versluijs. Secretaris de heer W. van der Ploeg. Aanwezig al le leden. De notulen van de twee vorige vergaderingen worden gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen stukken Van de Commissaris der Ko ningin bericht van de Koninklijke goedkeuring van de verordening heffing hondenbelasting van Ged. Staten goedkeuring raadsbesluit tot verhuring van de woning aan de heer Rosmalen van de afd. Oud-Vossemeer van het Groene Kruis om alsnog de subsidie over 1946 uit te be talen, zijnde f 300.en' voor 5 opeenvolgende jaren de subsidie te willen verhogen in verband met de pensionering van de wijk zuster. Volgens de wet zal de wijkzuster op 65-jarige leeftijd gepensioneerd moeten worden. Daar zij dan nog maar 20 dienst jaren heeft, zal, wil zij een pen sioen van f 12.per week ont vangen, er in 5 jaar een bedrag van f 5000.gestort moeten wor den, dat is elk jaar dus f 1000. B. en W. stellen voor om voor 1946 nog een subsidie van f 300 uit te betalen, wat met algemene stemmen wordt goedgevonden. B. en W. stellen voor, wat be treft de tweede vraag, 5 opeen volgende jaren een subsidie te geven van f 500 per jaar. Dhr. Van Gorsel vindt het zeer mooi, maar zal de zuster dan van f 12 per week, wat eigenlijk maar een jodenfooi is, kunnen leven De Voorzitter zegt, dat >le zus ter reeds 35 jaar was toen ze hier kwam, dus dan heeft zij maar 20 dienstjaren. Als ze jonger was geweest, b.v. 20 jaar, dan had ze veel meer gekregen. Dit is 'n overgangs-geval. De heer Van Gorsel zegt, dat zij maar f 12 per week krijgt en dat vindt hij bitter weinig. De voorzitter zegt dat het Groe ne Kruis de verplichting is opge legd en dan zal men later moe ten zien, hoe het verder gaat. De heer Mees vraagt welk sa laris de zuster nu heeft. De Voorzitter antwoordt, dat dit zo ongeveer f 1800 is. De heer Mees vraagt of het nu niet mogelijk is, dat zij in die 5 jaar ook nog wat bijdraagt om meer pensioen te krijgen. De Voorzitter meent dat dit moeilijk zal gaan in deze dure tijd. De heer Istha vraagt, als het zover is, de mogelijkheid niet be staat, dat het Groene Kruis er wat bij geeft, met subsidie van de gemeente. De Voorzitter is vafi mening, dat dit een zaak voor het Groene Kruis is. De heer Istha merkt op, dat het zijn bedoeling is, dat de ge meente dan ook later hierin tege moet komt. Wethouder Daane is bang over deze kwestie te spreken. De wijk zuster heeft zijn volle sympathie, zij werkt altijd hard en hij heeft nooit klachten over haar ge hoord. Volgens spr. is de wijk zuster 10 jaar te laat in Oud- Vossemeer gekomen en nu zij pensioengerechtigd is, daar kun nen wij niets aan doen. De sub sidie die wij nu geven is geen gift om het Groene Kruis in stand te houden. Nu spreekt de heer Istha over de tijd als zij 55 jaar is, maar spr. maakt zich niet on gerust, gezien de werklust van de zuster, dat zij zo maar stil zal gaan zitten, maar ze zal best een andere werkkring krijgen waar zij haar brood mee kan verdie nen. Spr. was eerst pessimistisch om die f 200 er bij te doen, want men moet ook rekening houden met de financiën van de gemeen te, maar nadat hij dit goed heeft bekeken, gelooft spr. dat het een plicht is van de gemeente om die f 200 te bij te doen. De Voorzitter merkt op, dat men de kwaliteiten van de zuster er aan wil verbinden, om dit be drag te geven, maar men moet het bezien in het algemeen en de persoon van de zuster er buiten laten. Met algemene stemmen wordt het voorstel aangenomen. De Voorzitter zegt, nu bericht is gekomen dat de klok weg is, hebben B. en W. zich met Eijs- bouts in verbinding gesteld voor een nieuwe klok en er is bericht binnen gekomen. De nieuwe klok zou 320 kg. wegen en de kosten met het plaatsen er bij, komen op ongeveer f 2200. B. en W. vra gen machtiging om deze klok aan te kopen. Maar eerst is de heer Eijsbouts gevraagd om de toe stand op te komen nemen, om zeker te zijn, dat deze klok vol doet, omdat er over de vorige klok nogal eens klachten waren, dat ze niet overal werd gehoord. De heer Eijsbouts is echter nog niet geweest. De heer Aarnoudse zegt dat dit ook voor het nageslacht is en zou er voor zijn dadelijk een flin ke klok te nemen. De heer Vcm Gorsel is er voor dat er een klok komt en liefst zo spoedig mogelijk. De heer Istha vraagt of in de prijs ook begrepen is het plaat sen van de klok. De Voorzitter antwoordt dat de prijs voor de klok een vastgestel de prijs is en dan komt het plaat sen er nog bij. De heer Van de Klooster vraagt of er ook nog bij andere firma's is geïnformeerd. De Voorzitter antwoordt, dat 't toch een vastgestelde prijs is en de firma Eijsbouts heeft de vori ge ook geleverd, die is hier ter plaatse dus bekend. De heer Van de Klooster vraagt dan nog of er ook schadevergoe ding gegeven wordt. De Voorzitter zegt dat de moge lijkheid bestaat dat er 50 pet. door het Rijk wordt vergoed, maar de definitieve regeling is er nog niet. Met algemene stemmen wor den B. en W. gemachtigd een klok aan te schaffen. B. en W. stellen voor aan te kopen de onbewoonbaar ver klaarde woning met tuin van Mevr. de Wed. M. A. Vermet ter uitvoering van het uitbreidings plan in verband met het bouwen van 15 arbeiderswoningen. Met algemene stemmen wordt aldus besloten. B. en W. stellen voor aan de heer J. A. Ampt wegens benoe ming elders, eervol ontslag te ge ven als onbezoldigd ambtenaar van de Burgerlijke Stand, wat met algemene stemmen wordt aangenomen en in zijn plaats wordt benoemd de heer M. J. de Rijke. De Voorzitter zegt, dat met in gang van 1 September is in wer king getreden de Woonruimte- wet 1947. Hierin wordt de be voegdheid van vordering, wel ke bij de Burgemeester alleen'be- rustte, overgebracht naar B. en W., maar tevens moet er ook een commissie van advies benoemd- worden, bestaande uit 5 perso nen. Ook is er een bepaling in, dat een leegkomende woning alleen in gebruik mag worden genomen als er een schriftelijke toestem ming is van B. en W. De heer Van Gorsel zegt, maar als dat nu een zaak betreft. De Voorzitter antwoordt dat dan alleen de woningruimte ge vorderd wordt en wordt ook be keken wie daarvoor in aanmer king komt. De heer Istha vraagt of die commissie alleen is voor advie zen. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W.r gehoord het advies van de commissie, een besluit nemen. Nemen B. en W. een besluit bui ten het advies van de commissie om, dan kan betrokkene in be roep gaan bij Ged. Stalen. Spr. zegt, dat B. en W. gedacht heb ben om mensen te nemen uit ver schillende organisaties. Zij beve len aan A. de Leeuw en J. van Poortvliet uit de Landarbeiders stichting, L. Istha en W. J. van Dijke uit de landbouwstichting, J. J. Quist en A. Duine uit de ver- huurdersbond, M. Moerland en J. C. Quist als deskundigen op het gebied van woningen en Cs. van Tilbeurgh en Ad. van Poort vliet als hypotheekhouders en huiseigenaars. Na stemming blijkt dat be noemd zijn tot leden van deze commissie de heren Ant. de Leeuw, L. Istha, J. J. Quist, M. Moerland en Ad. van Poortvliet. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken op het verzoek van de Nederandse Vereniging van Branweercommandanten om een subsidie. Met algemene stemmen wordt dit goedgevonden. B. en W. stellen voor in te wil ligen het verzoek van P. v. Over- beeke om busvergoeding volgens art. 13 der L.O.-Wet voor zijn dochtertje dat de U.L.O.-school te Bergen op Zoom bezoekt. Met algemene stemmen wordt dit goedgevonden. Tevens wordt gunstig beslist op de verzoeken van W. M. van Dijke en P. A. Gunst voor rijwiel vergoeding volgens art. 13 der L.O.-Wet. De Voorzitter doet voorlezing van het rapport van de commis sie die de gemeenterekening '45 en van de Armbesturen over '45 heeft nagezien. De commissie merkt op dat er een groot bedrag is van nog te verhalen posten, indien-blijkt, dat deze niet meer te verhalen z^jn, stelt ze voor deze oninbaar te verklaren. De Voorzitter merkt op, dat dit hoofdzakelijk gaat over kostwin nersvergoeding, gebruik school door militairen en voor het palen- zetten. Deze bedragen zijn gede clareerd bij het Rijk, dus kan men ze nog niet oninbaar verkla ren. Dan js er nog een kleine post met de rijkspostspaarbank, maar deze hoopt men spoedig af te doen. De commissie heeft maar van Vaders en Roggeband gezien dat er huur is ontvangen van de var kenshokken, doch van Van Driel niet. De Voorzitter antwoordt dat ge bleken is dat dit juist is. Van Driel moet nog betalen en dit is vermoedelijk gekomen omdat Va ders dit eerst heeft gehad en-later het hok overgedaan heeft aan zijn zwager. Van Driel. De commissie heeft bemerkt, dat er geen schoolgeld is ontvan gen. De Voorzitter zegt dat de kwes tie van het schoolgeld wacht op de gegevens van de Inspecteur, die zijn binnen, en zullen de men sen dit jaar nog schoolgeld moe ten betalen over de jaren 1945, 1946 en 1947. De commissie wijst er op, dat zo weinig is uitgegeven voor het onderhoud van straten, hoewel dit toch nodig is. De Voorzitter antwoordt dat dit de volgende vergadering ter sprake zal komen bij de behan deling van de begroting voor 1948. De rekeningen van het alge meen armbestuur, het wezen- armbestuur en het Fonds Huijben van Kattendijke gaven geen aan leiding tot op- of aanmerkingen. Met algemene stemmen wordt de gemeente-rekening voorlopig vastgesteld, alsook de rekenin gen van de armbesturen. De Voorzitter wijst tot leden van de commissie tot het nazien van de begroting voor 1945 de zelfde heren aan als voor die van 1947. B. en W. stellen voor een wijzi ging van de gemeentebegroting voor 1946 en 1947, zoals deze ter inzage heeft gelegen. Met alge- ■mene stemmen wordt dit goedge vonden. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van de verordending tot heffing van haven- en kade- gelden zoals deze ter inzage heeft gelegen. De tarieven zijn dezelf de gebleven en inplaats van ton nen wordt nu gelezen m3. Met algemene stemmen wordt de verordening vastgesteld. De Voorzitter deelt nog mede, dat de tekeningen van de nieuwe te bouwen woningen zijn binnen gekomen en laat de leden deze zien. Bij de rondvraag vraagt de heer Istha wanneer de gelegen heid opengesteld wordt voor het huren van een nieuwe woning. De Voorzitter meent dat dit het beste is een maand voordat de woningen klaar zijn en dit te doen met een algemene bekend making. Het heeft weinig zin dit nu al te laten doen. De heer Istha vraagt waarom de oefeningen van de brandweer de laatste tijd niet meer plaats hebben. De Voorzitter antwoordt dat de brandspuit elke week beproefd wordt, -maar oefeningen worden niet gehoudenhij zal er naar informeren. De heer Van de Klooster vraagt hoe het zit met de straat onder de Molen. De Voorzitter antwoordt dat 't plan gemaakt was om deze straat in orde te maken. Toen is er een wenk gekomen dat :1e plannen voor de nieuwe weg in j Aanwezig 6 van de 7 leden. Met kennisgeving afwezig de lieer J. L. Goedegebuure. Voorzitter, secretaris F. M. Boo gaard. De notulen van de laatstgehou den vergadering worden aange houden. Medegedeeld wordl dat de heer Commissaris der Koningin op 17 September a.s. de gemeente zal bezoeken. De navolgende ingekomen stuk ken worden overgelegd a. een goedgekeurd raadsbe sluit i z. een kasgc ldlening met de provincie; b. de processen verbaal van kasopneming bij de gemeente ontvanger, de secretaris-rent meestervan het Wezen armbe stuur, de ontvanger v. d. kade- gelden en de havenmeester. c. een goedgekeurd raadsbe sluit i.z. verhoging der opbouw- toelage van 10% op 20% aan de 1e ambtenaar ter secretarie. d. een goedgekeurd besluit i.z. vaststelling vermenigvuldigings- cijler schoolgeld. Alle welke stukken voor kennis geving worden aangenomen. In behandeling wordt genomen hetraadsbesluitvan de gemeente Kortgene i.z. adhaesiebetuiging om te komen tot het verlenen van een opbouwtoelage aan de burgemeesters. Op voorstel van het dag. bestuur wordt hiertoe besloten. Gelezen wordt een schrijven van H.H. Gedeputeerde Staten van Zeeland van 11 Juli 1947, waarbij is medegedeeld dat de begï oting voor de dienst 1947 is goedgekeurd, in debegrol dienen nog te worden geraa de posten tot dekking der „ou tekorten, zowel in ontvang uilgaaf tot gelijke bedraj Het begrotingstekort voor 1 bedraagt f 19180.94. Dit is ra dan f 4 per inwoner en is gemeente alzo nog noodlijde Vastgesteld dient te won een verordening tot het he van reinigingsrechten, waai straks zal worden "overgeg; Wat betielt het vaststellen e verordening voor de heffing vermakelijkheidsbelasting nog nader worden geïnformei Waar hier weinig vermakel heden zijn, zouden wellicht uitgaven de inkomsten overt fen. Inzake het deelnemen door gemeente in een borgstellii fonds wordt besloten, evei in een enige jaren geleden houden raadsvergadering, hie niet in te gaan, waar de hoelte niet is gebleken. Een voorstel van het dag. stuur om accoord te gaan een genomen besluit door gemeenteraad van Goes i.z. geven van een huldeblijk ambtenaren met ambtsjubi wordt niet aangenomen, w 3 leden zich er voor en 3 Ie zich er tegen verklaarden, punt zal dus ophieuw aan orde worden gesteld in volgende vergadering. Met algemene stemmen we opnieuw besloten de gemeei woning (oude veldwachters ning) te verhuren aanderi politie thans voor2jaren, om een tijdvak van 7 jaren d H.H. Gedep. Staten te lang w geacht,. De gratificatieregeling 1 wordt met algemene stemt goedgekeurd. Een subsidie aan de Ned Vereniging van Brandweerci mandanten wordt niet verlet Vermoedelijk zal binnenafz haren tijd de brandweer wor gereorganiseerd. Tot leden van de commi ingevolge d e woonruimte worden benoemd de vijf ra; leden. Vastgesteld wordt de veroi ning op de heffing en invoi ring van reinigingsrecht waarvoor het recht bedrag f 5 per jaar en voor gff hoeveelheden afvalstoffen fw per vracht met paard en r Aan de Prov. Vereniging bevordering van de geilen kerij in Zeeland wordt, ge: het grote aantal geitenhout in de gemeente, tot wedei zegging een subsidie verle van f 10 per jaar. Bij de rondvraag wordt aandacht gevestigd op het I wen van woningwetwoninj Waar hier reeds 4 wonin zijn of zullen worden gebot ingevolge de financieringsri lirig Woningbouw 1947, wi besloten in deze nog een afw; tende houding aan te nen Na een mededeling van voorzitter dat het havenplal thans is herbesti aat alsmedt oprit naar de Westelijke h terweg en dat een grote 1 veelheid zand aanwezig is bergplaats, suit hij deze ve dering met dank voordeopkoi De staking bij de m< fabriek Holland, [leeds '12 dagen nu duurt staking bij de Meelfabriek 1 land te Amsterdam. Blijk een mededeling van de dire wil meer dan de helft der beiders het werk wel herval maar laat dit uit angst v molestatie. De voorzitter i de stakingsleiding heeft v klaard, de directie van de m fabriek volledig verantwooi lijk te stellen voor deuitgel ken staking en alle gevol; daarvan. Ook indien een niet G.A.O. voor de arbeiders in maalbedrijf zou tot stand kot zal deze voor dit conflict t niet een oplossing kunnen bi gen, omdat de belanghebben in de voorbereidende bes[ kingen niet gekend zijn. De 160 ton gewassen tar die was gaan broeien, is uil fabriek weggehaald en ter i ging naar de Silo, elevator- graanmij. vervoerd. Of 1 tarwe nog voor de consum| geschikt is, zal moeten wor afgewacht.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1947 | | pagina 4