Gemengd nieuws aangeboden. Distributienieuws Verkoping Ringrijderij Het gemak van een spaarkist ijige maanden geleden werd V de Nutsspaarbank aan „ncordia" in gebruik gegeven spaarkisl. Dit is een met sleutel gesloten doos, die 1 J aantal spaarbusjes bevat Trzien van nummer en naam waarin ieder lid wekelijks bedrag afzondert dat in dit et|,i voor een reisje kon worden uikt. Op gezette tijden dt de spaarkist geledigd, het laarde bedrag op een spaar- kboekje bijgeschreven en als het ogenblik van een reis r is aan de gerechtigde ter d gesteld. zo is het mogelijk geweest J Woensdag jl. een dfeel van "lwerkende leden van „Coti- kl ia" die voldoende gespaard '"■Iden, de meesten vergezeld n I vrouw of verloofde, een "jireisje naar Amsterdam heb- kunnen maken, waarbij het ii en de Loosdrechtse plassen bezocht, men een bezoek aan sterdam met arlis konden ngen en bovendien nog een dvaart door de grachten en ens van Amsterdam is ge- ïkt. li heeft veel genoten en wij iven wel dat er thans meer- en zullen zijn die van de irkist zullen gebruik maken r een volgend jaar te orga- ren uitstapje, dat op die :e de leden gemakkelijker hun eigen zak kunnen be- |n. Zaterdag jl. heeft de Korf- ïerenigiug „Eendracht" al- meegespeebl in het korf- nlornooi uilgeschreven door (Korfbalvereniging K.l.K. te dafenbergen en behaalde de it prijs. ltBij het te Bergen op Zoom luuden examen aan de R.K. lshoudschool slaagden de t mes Leny van den Berg le rej>len, Adrie Kloet te St. Maar- 6dijk (met lof) en G. Scher- leJisse te St. Annalaud voor het (f!loma „Hulp in de huishou- 4j" en de dames Delia Kris- jfn te Tholen en Stien Slager Poortvliet voor de afd.„pri- b|re"- ig (dames L. Janse en J. van As, ?ejden te Scherpenisse, slaag- C"J| bij het le Breda gebonden di tneii van E.N.S.A.l.D. voor ei diploma costumière en de g les M. Jagt le Poortvliet, Poot er. S. den Engelsman o Sb Maartensdijk voor het vc oma lingerie-coupeuse. Ie verenigde kapperspatroons hun gezellen uit het eiland kten Dinsdag '19 Aug. jl. hun dames per touringcar la reisje naar Breda en om- |ing. Maandag 18 Aug. had de itgenote van de heer M. de ge te Oudeland, hij Tholen haar werkzaamheden op het zi ytfl het ongeluk te vallen en r been te breken. Zij is naar Algemeen Burgergasthuio Bergen op Zoom vervoerd behandeling. Benoemd tot Voorzitter van bestuurder waterkering van calamiteuze polders Oud- npenshofstede en Moggers- 11. Smits Hzii., te Stavenisse; worene van de Deurloopol- G. L. Geluk te Tholen, irlijk lot het einde van het ingsjaar waarin hij zeventig zal ziju geworden. Bij een te Breda gehouden men slaagden o.m. de datnes Hartog te Poortvliet en Steketee te St. Maartensdijk r coupeuse, de dames .1. bind it en D. van Zetten te St. artensdijk voor costumière mej. A. Oudesluijs te Scher- isse voor lingerie-coupeuse. 0RTVL1ET Jij de familie alhier kwam icht dat in Indonesië tenge- ;e van gevechtshandelingen ;esneuvela de 23-jarige oor- svrijwilliger J. Snijder De lieer Jac. Stokman alhier, d met zijn auto tengevolge hel springen van een band de watergang aan de Noord- Achterweg. Met behulp van een tractor van de heer Steketee kreeg men de wagen na veel moei'e weer op het droge. SCHERPENISSE Op 1 Aug. jl. hield de V.S.V. „Op Stap" haar jaarvergadering Daar de Voorzitter niet aan wezig kon zijn nam dhr liage deze functie waar. Hij heette allen welkom op dezen avond De notulen van de vorige vergadering worden gelezen. Tevens gal' hij een verslag van vergadering te Bergen op Zoom van de buitengewone bestuurs vergadering en het jaarverslag. Alles werd zonder op of aan merkingen goedgekeurd. Uit het jaarverslag van de penning- meesteresse bleek dat er een batig saldo was van 1 58.te vens nog ongeveer f 100.—aan prijzen. Zij deelt ook mede dat de vereniging op het ogenblik 44^ donateurs heeft. De w.n. voorzitter dankt hierna de se cretaris en penuingmeesleresse voor hun verslagen. De Gebr. Oudesluijs, de trouwste leden der vereniging ontvangen ieder een wandelboekje. De secretaris zet uiteen hoe allen door trouw uefenen aan zo'n boekje komen Aangaande de tocht naar Breda deelt de voorzitter nog enkele bijzonderheden mede. Hierna volgt een bespreking in verband met de te houden toneelavond. Er wordt besloten geen defini tieve beslissingen le nemen voordat de voorzitter hier zijn goedkeuring aan gegeven heeft. Bij de rondvraag komen nog enkele vragen los. Als laatste punt wordt besproken een 8 tal tochten le organiseren voor de winter van 10 en 15 km. Bij stemming bleek dal er geen beslissing kwam daar evenveel voor als tegen waren. Hierin zal nu de voorzitler zijn beslissing te kennen moeten geven. Hier na niets mc-er te behandelen zijnde sloot de secretaris op verzoek van de w.n. voorzitter de vergadering. ST. MAARTENSDIJK Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Konin gin zal de Kon. Erk. Toneelver eniging „Dilettant" te St. Maar tensdijk op 1 Sept. a s. een openluchtspel, getiteld „Aan nemen. ik kom", een werk van Jan Everwijn, worden opge voerd. OUD-VOSSEMEER Een aanvang is gemaakt met de klinkerbestrating op de Oud- Vossemeerse dijk, wat voor de genen die hier voortdurend moeten passeren wel een heel grote last minder is, daar deze weg in een bijzonder slechte staat verkeerde. Als een gevonden voorwerp werd aangegeven een ponger- touw waarover inlichtingen zijn te bekomen bij dhr. Polderman wachtm. der Rijkspolitie alhier. Aan de zeedijk zijn enkele zwemmers de dupe geworden van personen die dezwemsport zeer gezond noemen maar dan voor hun beurs. Uit hun kleding werden geld en een portefeuille met inhoud ontvreemd, welke later ontdaan van zijn inhoud werd terugge vonden. ST. ANNALAND Onder grote belangstelling speelds W.H.S. haar nederlaag wedstrijd tegen Smerdiek. De stand was 2'2 na, verlenging was het nog 22, zodat straf schoppen de beslissing moesten brengen. Smerdiek was hierin de gelukkige, zodat ze deze wedstrijd heeft gewonnen met 32. Zaterdag a.s. komt de Vereniging Vrederust. STAVENISSE. De Zangvereniging „Nieuw Leven" dip. J. Leutie, te Stave nisse organiseert op Zaterdag 0 Sept. a.s. een zangavond, waarvan de opbrengst ten goede komt van de N.l.W.I.N. Verenigingen in het eiland zijn uitgenodigd hieraan deel te ne men. ingezonden Aan de Redactie v;d Thoolse Gourant alhier. Meneer de Redacteur. U zoudt ons ten zeerste verplichten door onderstaande ais „Ingezonden" in Uw blad te willen opnemen. Bij voorbaat onze dank. Het zal velen, ook niet-duivenlief- hebbers opgevallen zijn, dat er Zon dag jl. in en bij ons stadje veel duiven rondzwierven. Maar wat vele niet zullen weten is, dat dit duiven waren die deelnamen aan verschillende wedvluchten. Daartoe worden ze per trein vervoerd naar de een of andere stad in België of Frankrijk en daar op een bepaald uur los gelaten. Dan gaat het er om, welke duif het eerst zijn hok bereikt. Men kan zich dus voorstel len in welk een grote spanning de eigenaar zijn vogels zit op te wach ten. De laatste Zondag echter zullen vele liefhebbers tevergeefs op hun duiven hebben zitten wachten. Door de verzengende hitte en door het vliegen tegen de droge Oostenwind in versmachten de dieren dan na enige tijd van dorst en waar ze dan water zien strijken ze neer in de hoop hun dorst te kunnen lessen. Zo kon men Zondag jl. veel duiven zien neervallen aan de kant van de Vest en van de Eendracht. En dat werd hun noodlottig, want nu geraakten er vele in handen van jongens, die ze triomfantelijk mee namen naar huis, om ze daar te stoppen in een klein hokje of kip penren. De iongens, die dat deden begrepen niet, dat ze zich vergrepen aan de eigendom van een ander, wien ze misschien veel schade be- rdkkendeg. Want postduiven zijn momenteel niet goedkoop. Daarom jonqens, verzorg deze dieren een paar dagen goed geef ze eten en drinken en laat ze dan op een morgen vrij wegvliegen (desnoods met een briefje met je adres tussen de ring). !n de meeste gevallen zullen de duiven hun hok dan wel bereiken en de eigenaar zal U heel dankbaar zijn, terwijl ge u anders schuldig maakt aan een strafbare daad. Tholen, 20 Aug. 1947. Het Bestuur der P. V. „De trouwe duif' Tholen. Zuigeling te koop Dezer dagen bood een ouderpaar uit het Voorburgse woonwagen kamp per advertentie zijn baby van 3 maanden.... te koop aan. De Voogdijraad en de politie, welke kennis kregen van het geval, grepen echter in. Bij een bezoek aan het woon wagenkamp kwamen merkwaar dige dingen aan het licht. Nadat de baby aan de zorgen van de Voogdijraad was toevertrouwd, bleek al spoedig', dat het een borstkindje is. Het werd daarom weer ter beschikking gesteld van de moeder, die zich in het woonwagenkamp bevond. Burgerlijke Stand Gem. THOLEN van 1(3 t/m 22 Aug. 1947. Geboren: Esther, dv. J, Jansen en B. C. Poot. Overleden: Maria Antonette Duetz 42 j. echtgen. E. D. v. d. Velde. Gem. ST. MAARTENSDIJK over Juli. GeborenCornelis Johannes, z. v. P. M. Geluk en H J. Pol derman. Henriëtte Anthonia, d. v. H. P. Koning en N. S. van Driel. Gornelia Adriana, d. v. M. J. Bos en VV. Dane. Calha- liua Ahthonia Josephina, d. v, L. Sluijter en J Westerweel. Ondertrouwd: L K. Boer 23j. en W. van Haaften 22 j. Getrouwd P. Jasperse 34 j. en A W. C. de Bres 26 j. P. A. Moerland 38 j, en J. M. v. d. Berge 29 j. D. Bazen 21 j. en J. van Zetten 17 j. M. L. Poot 27 j. en J. A. de Graaf 24 j. Overleden: H. van Nieuwen huijze 58 j., vr. van E. L. B. Bentsehap Knook. Gem. SCHERPENISSE over Juli. Geboren: Cornelis Hermaeus. z. v. J. Uijl en van C. Moerland. Ondertrouwd J. J. Hage 28 j. en C. J. v. d. Graaff 28 j. Gehuwd II. Quaak 27 j. en J, van As 23 j. Overleden geen. Loop der bevolking over Juli- Ingekomen W. Oudernans uit Bergambucht(vr.) M. A. Deurloo uit Rilland-Bath (m.) M. Polak uit Utrecht (vr.) A. van As uit Ridderkerk (m.) L. A.M.Elen- baas uit St. Maartensdijk (m.) D. T. Penny uit Goes (vr.) W. de Viet uit St. Maartens dijk (m Vertrokken geen. PUBLICATIEN Bekendmaking Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat in verband met werkzaam heden aan de brug, de weg over de Gontr'Esearpe onder het brugviaduct voor alle ver keer gesloten zal zijn vanaf 25 Augustus t/m 29 September a.s. Tholen, 21 Augustus 1947. Putten en scherven. Burgemeester eu Wethouders van Tholen maken bekend, dat tegen Donderdag 28 Aug. 1947 gelegenheid bestaat tot aangifte voor ruiming van privaatputten. In den voormiddag van dien dag zullen scherven enz. door den reinigingsdienst worden opge haald. Tholen, 20 Aug. 1947. Kerknieuws Ds. Govert.s is benoemd tot kerkvoogd van de N. II. Kerk te Oud-Vossemeer. Ds W. Vroegindeweij, Ned. Herv. predikant te Poortvliet heeft bedankt voor het beroep naar Dussen(N.B-) THOLEN Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. Goverts en nam. 3 uur ds. de Lint. Ger. Kerk voorm. 10 en nam, 5 uur ds. v. Reenen te Apnldoorn. Ger. Gem. voorm. 10 uur, nam. 2.30 en 's avonds 6.30 leesdienst. Chr. Ger. Kerk voorm. 10 uur ds. van Leeuwen, nam. 2.30 lees dienst en 's avonds 6.30 ds. van Leeuwen. Ned. Prot. Bond nam. 3 uur ds. H. F. C. de Boer te Bergen op Zoom. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. Vroegindeweij. Ger. Kerk voorm. 10 uur leesdienst en nam. 2.30 ds. v. Reenen. Ger.Gem. voorm. 9.30 uur nam. 2 uur ds. Visser en 's avonds 6 uur leesdienst. SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. Koreman. Ger. Gent. voorm. 9.30 uur, nam. 2 uur leesdienst en 's avonds 6 uur ds. Visser. ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. de Bres. Ger. Kerk voorm., nam. en s avonds leesdienst. Oud Ger. Gem. voorm. 10 uur, nam. 2.30 en 's avonds 6 uur leesdienst. Rehoboth 's avonds 7 uur ds. Kluive te 's Gravenpolder. STAVENISSE Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en 's avonds 6 uur ds. Lekker- kerker. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30. nam. 2.30 en *s avonds 6 uur leesdienst. ST. ANNALAND Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur de heer Beheer. In beide diensten collecte Evangeli satie Tilburg. Ger. Gem. voorm. 9.30. nam. 2 uur en 's avonds 5.30 de heer van de Ketterij te Rotterdam. OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur leesdienst en nam. 2.30 ds. Goverts. Ger- Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. Vreugdenhil. Chr. Ger. Kerk door reparatie aan het kerkgebouw geen dienst. ST. PHILIPSLAND Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. de Lint, Bed. H. Doop en nam. 2.30 leesdienst. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 uur en 's avonds 5.30 leesdienst. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30 uur, nam. 2 uur en 's avonds 5.30 dhr. Koliin Papendrecht. Dinsdag 26 Aug. 's avonds 7 uur ds. Monschie te Voorthuizen. Bonnen voor tabak: Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat voor het tijd vak van 24 Augustus t/m 6 September a.s. de bonnen K 31 Tabak en K 32 Taba>| der Tabakskaart (IA 707 recht geven op één rantsoen sigaret ten of kerftabak. Bon K 35 Tabak der gecom bineerde kaart geeft gedurende bovengenoemd tijdvak i echt op twee rantsoenen sigarelteu oi' kerftabak. Met blijdschap en dank baarheid geven wij U kennis van de geboorle van onze dochter ADRIANA PIETERNELLA J0ZINA J BLAAS H. BLAAS— Wesdorp ADA ~j Stavenisse 21 Aug. 1947 Oost Achterweg A 72 te Oud-Vossemeer Notaris A. J. Bierens te St. Annaland zal ten verzoeke van de Heer C Rockx te Oud-Vosse meer in het openbaar verkopen, op DONDER DAG 28 AUGUSTUS 1947 I. des voormiddags 10 uur bij de woning van de Fleer Rockx aan de Dorpsrin» Meubilaire goederen waaronder nienwe keu kenkachel wit email. Irapnaaimachine, elec- trische wasmachine, prima snelweger, radio toestel en voorts nieuwe scheepshol-, staande aardappelhor, nieuwe normaal bascule met gewichten, enz. tegen conlante betaling. II. des avonds 7 uur in het Café van de Heer E. Verhees Het woon- en winkelhuis met erf aan de Dorpsring te Oud-Vcssemeer Te aan vaarden na vertrek van de verkoper. De Stichting Gemeenschap Sint-Maartensdijk orga niseert op ZATERDAG 30 AUGUSTUS A.S. een ringrijderij. Deze zal tevens gelden ais voorronde in het districtTholen/Sint-Phi- lipsland voor het rijden om het kampioenschap van Zeeland, welk kam pioenschap 13 Septem ber as. in Middelburg zal worden verreden. De vijf beste rijders gaan naar Middelburg. Inschrijvingen vóór 28 Augustus bij onderge tekende, bij wien tevens nadere inlichtingen zijn te verkrijgen, lnleggeld f 2 50. Wisselbeker en andere prijzen zijn be schikbaar gesteld. W. L BL1NDENBACH, Secr. Stichting Gem. St. Maartensdijk, tel. 63 TANDHEELKUNDIGE IN RICHTING „ENGELMAN' GEVESTIGD 1872 Spreekuren te Bergen op Zoom Stationsstr. 42 A Don derdags 10-12. Particuliere behandeling tegen zieken fondstarief. Gehele gebitten vanaf f 45.-. Inlichtingen en inschrijving op het spreek uur en voorts Antwerpsche weg 431 Bergen op Zoom. Tel. 728. 393 Gevraagd metl Sep tember een net meisje voor hele of halve dagen of ter stond een flinke werkster 2 dagen per week. Te be vragen 110. 490 bu reau dezes.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1947 | | pagina 3