«r ma arvan hel ventje dronk. Ge- kig heeft het ventje hiervan 11 nadelige gevolgen onder- letfulen. Concordia" was voornemens lezer een concert te geven gelegenheid van de verjaar. van Prinses Irene. Doordat i deel der muzikanten met antie was, kon dit. concert li t doorgaan. Zaterdag gaf „Concordia" op uodiging van de fanfare Cecilia" een concert te Isteren. Naar wij vernemen is de face,,St.Cecilia" te Halsteren irnemens Zaterdag 10 dezer 20 uur een concert te geven de kiosk op de markt alhier. er] tl 30 ks a. F cir af led 10 r it. ORTVLIET t plaatsvervangend Dijkgraaf de Joanna Mariapolder is ïoemd de heer M. J. Duijs te ontvliet. In onze gemeente heeft de van het Consumentencre- t levens zitting in de com ssie van uitvoering der Nood- Ouderdomsvoorziening, mmissieleden zijn de heren v. Oeveren, burgemeester, irzilter; Cl. Geuze, secretaris; de Groen, C. Mullié, G. K.J. jger, J. Vroegop, J. J. v. d. kke en C. J. Steenpoorle. instelling zal lieel wat k met zich brengen, waar- het in het voornemen ligt |a(|ds per 1 Oct. a.s. uitkerin- te doen. HERPENISSE haar verzoek is aan mej. v. d. YVerff alhier eervol slag verleend als ambtenares le distribuliedienst le Tholen ks met ingang van 1 Dec. a.s. Onze dorpsgenoot de lieer J. Slager slaagde aan de ierlandse Slagersvakschool het vakdiploma. 11 ij be duide ook het slachtdiploma. Hij het gehouden examen Ënsaid te Breda slaagden itlr costumière L. Jansens eri wan As en voor lingerie Ipeuse de dames M. Jagtvan P'pi tvliet, G. Poot en S. den !ete!sman van St. Maartensdijk. ,(k| MAARTENSDIJK. [ii| onderhandse aanbesteding ,1 «Ie houw van 20 gemeente- i|iingen le St. Maartensr.ijk plund aan de aannemer VV. as te Tholen. e heer A. C Steendijk had voorrecht 25 jaar geleden d|wordeu benoemd als keur ster voor de Vleeskeurings- ig St. Maartensdijk. s, rvjze u'jj O ize dag ging voor hem niet emerkt voorbij, gemeentehuize waren de gemeesters en wethouders gemeenten uit de keurings- ag bijeengekomen, terwijl slagerszijde ook veel belang- ling is betoond. 'gemeester mr. H. H. Scbuller iplimenteerde de jubilaris nens de keuringskring, terwijl heer V. van Splunter, slager ier, dit namens zijn collega's d. heer Kersten, Disti ictshoofd Breda, voegde zijn geluk- isen toe aan die der anderen. Ï-VOSSEMEER >r de Rijkspolitie werd een oner van Nw Vosmeer ver- seerd voor zwarte handel in iel, de in zijn bezit zijnde tiet werd in beslag genomen Bij de heer M. de Witte, tcommandant der Rijkspolitie er kan een als gevonden ejrwerp aangegeven sleutelbos 'd£n aangegeven. PHILIPSLAND. leze gemeente is een com- Elfsie gevormd om de „Ouden Ltagen" in de gelegenheid tellen een reisje te makpn taande uit de lieren G. J. longe, burgemeester; G. v. bissen, H. Plandsoen, W. Dommelen, G. den Braber, Beurkens, ,1. Jopse en A. S. Braber. Woensdag 6 dezer heef! de M. haar dienst op het tra- Zijpe (veer Anna-Jacoba- ler) Steenbergen weer vat. Kerknieuws - Ds. B. G. A. v. d. Wiel. Ned. Herv. Predikant te Linschoten, nam het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Tholen aan. St. Philipsland, Ds. Joh. v. d. Poel te Giessendam, die voor de tweede maal beroepen is bij de Oud Geref. Gemeente alhier, heeft wederom bedankt. Oud-Vossemeer. Naar verluidt nam de heer |ac. v. d. Houten ontslag als kerkvoogd bij de N. H. Kerk. Hierdoor heeft hij tevens opgehouden president-kerkvoogd te zijn. Deze functie wordt voorlopig waargeno men door de heer P. W. C. van Westen, THOLEN Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. Vroegindeweij en nam. 3 uur de heer de Jong, hulpprediker te St. Annaland. Ger. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Creving te Zierikzee. Ger. Gem. voorm. 10 uur, nam. 2.30 en 's avonds 6.30 ds. Visser te Scherpenisse. Chr. Ger. Kerk voorm. 10 uur ds. van Leeuwen, nam. 2.30 lees- dienst en 's avonds 6.30 ds. van Leeuwen. Ned. Prot. Bond nam. 3 uur de heer H. J. G. Haan te Zandvoort. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm 10 uur leesdienst en nam. 2.30 ds. Vroeg indeweij. Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. Vreugdenhil teOudVosse- meer. Ger.Gem. voorm. 9,30 uuf nam. 2 uur en 's avonds 6 uur leesdienst. SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur leesdienst en nam. 2.30 ds. Koreman. Ger. Gem. voorm. 9.30 uur, nam. 2 uur en s avonds 6 uur leesdienst. ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. de Bres. Ger. Kerk voorm., nam. en 's avonds leesdienst. Oud Ger. Gem. voorm. 10 uur, nam. 2.30 en 's avonds 6 uur leesdienst, Rehoboth 's avonds 7 uur dr. Funke te Arnhem. STAVENISSE Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. Koreman en 's avonds 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30. nam. 2.30 en 's avonds 6 uur leesdienst. ST. ANNALAND Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. de Lint, Bed. H. Doop en nam. 2 uur leesdienst. Ger. Gem. voorm. 9.30. nam. 2 uur en 's avonds 5.30 uur leesdienst. OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en 's avonds 6.30 de heer de jong. Ger- Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 vermoedelijk leesdienst. Chr. Ger. Kerk voorm. 10 uur, nam. 2.30 en 's avonds 6 uur leesdienst. ST. PHILIPSLAND Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur leesdienst en nam. 2.30 ds. de Lint. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 uur en 's avonds 5.30 leesdienst. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30 uur, nam. 2 uur en 's avonds 6 uur leesdienst. Tribunaal Zierikzee Dinsdag stond voor het Tribu naal te Zierikzee terecht J. C. Droogendijk te Slavenisse, be schuldigd van lidmaatschap N. S.B. enz. waarin hij leidende Iaucties bekleed had, voorts was hij abonne op N.S.B bladen 'en bezocht vergaderingen van de N.S.B. en steunde verschillende fondsen. Hem werd tevens ten laste gelegd inlichtingen aan j een Duits officier verstrekt te hebben omtrent inundatie van het eiland Tholen, hetgeen hij ontkende. De verdediger vroeg invrijheid stelling, hetgeen het Tribunaal weigerde. PUBLICAT1EN Belanghebbenden worden er aan herinnerd, dat de termijn voor betaling van reinigings rechten (rioolbelasting en clo setbelasting over 1947) is ver streken. De Gemeente ontvanger van Tholen. Burgerlijke Stand Gem. THOLEN van 1 8 Aug. Geen aangiflen. Gem. POORTVLIET over Juli Geboren: Johanna Jacoba,d.v. Jacobus de Rijke en Janna Jacoba van Tiggele. Ondertrouwd Heinen Bouman 3ü j., van Atnmerzoden en Cor- nelia Potter26j. Marinus Schef- fers 24 j., te- Goes en Johanna Machelina Overbeeke 19 j. Arij Punt 36 j. en Abrahannna Maalje van der Slikke 26 j. Overleden Jacob Zuideweg 54 j. ongehuwd. Loop der bevolking. IngekomenJannetje Grijs. Izai'ik Anthonie Hage, Anthonia Jagt uit Tholen. Maria de Jager. Hannisje van der Werfhorst Vertrokken Johanna Machelina Overbeeke naar Vlissingen. Cornelis Uijl naar Bloemendaal. Jacoba Franke naar Waalwijk. SCHADEVERGOEDING Gewoon aangetekende stukken In het binnenlandse verkeer heeft de afzender van een ge woon aangetekend stuk, indien dit stuk verloren gaat, aan spraak op een schadevergoe ding van f 25.mits de aan vraag daartoe binnen een jaar schriftelijk bij de Directeur-Gene raal der P.T.T. is ingediend. Geen vergoeding wordt gege ven, als uit een gewone aange tekende een gedeelte van de in houd ontbreekt. Wanneer dus b.v. distributie-bescheiden aange tekend worden verzonden en de brief bereikt de geadresseerde zonder deze bescheiden, wordt geen schadevergoeding verleend. Eigenlijk is het woord „schade vergoeding" in geval van verlies van een gewoon aangetekend stuk niet geheel juist. Voor een briefkaart of een monster zonder waarde, mits aangetekend, wordt desgevraagd eveneens f 25. vergoed. Deze vergoeding is meer op te vatten als een boete wegens het niet nakomen van een verplichting, die P.T.T, op zich heeft genomen. Ook wanneer een brief met f 5000.gewoon aangetekend wordt verzonden, zaL, in geval van volledig verlies, slechts f 25 worden uitgekeerd. Wanneer een aangetekende brief distributie-toewijzingen be vat en deze brief raakt zoek, geeft P.T.T. desgewenst een ver klaring van verlies. Meestal ver strekt de distributiedienst in zo'n geval nieuwe toewijzingen. Het is voorgekomen, dat de afzender, die ondanks de vernieuwde toe wijzingen recht houdt op f 25.' deze niet accepteerde, zoals het ook voorkomt, datde afzender slechts de werkelijke schade wenst te ontvangen, dus als er twee rijksdaalders in de brief wa ren ingesloten, niet meer dan f 5.wil aanvaarden. Dezelfde bepalingen gelden ook in het briefpostverkeer met het buitenland. Echter wordt in dit geval, bij overmacht, geen schadevergoeding verleend. In het buitenlands verkeer zijn de postadministraties ontheven van elke verantwoordelijkheid voor het verlies van aangeteken de zendingen, welke in verband met hun inhoud ten onrechte zijn verzonden. Evenmin zijn zij ver antwoordelijk voor het verlies van aangetekende zendingen, waarvan zij geen rekenschap kunnen geven wegens vernieti ging van de dienstbescheiden door overmacht, tenzij haar ver antwoordelijkheid op een andere wijze zou worden vastgesteld. Tenslotte wordt geen aansprake lijkheid aanvaard voor aange tekende stukken, welke wegens valse aangifte van de inhoud door de douane-ambtenaren in beslag zijn genomen. Brieven met aangegeven waarde. In- het binnenlands verkeer mag het bedrag der aangegeven waarde niet hoger zijn dan f 12.000.Het port voor zo'n brief bedraagt i 1. het gewone port2. het ciantekenrecht van f0.15; 3. voor elke honderd gul den aangegeven waarde 214 ct. Evenals voor een gewone aan getekende brief ontvangt de af zender van een z.g. waardebrief een regu, een ontvangbewijs. Hierop stelt de aannemende amb tenaar zijn paraaf, er komt een afdruk op van de dagtekening stempel, terwijl ook het strook- nummer van de serie, waarin de aangetekende wordt opgenomen, op het regu wordt vermeld. Ten slotte zal voor aangetekende brie ven met aangegeven waarde het gewicht van de brief op het ont vangbewijs worden vermeld. Iedere afzender wordt aange raden zich te overtuigen, dat zijn regu al deze gegevens bevat. Bij eventuele reclame wordt aller eerst gevragtgd naar het ontvang bewijs. Wordt een gedeelte van de inhoud vermist, dan zal het gewicht op hei regu zeer belang rijk blijken te zijn. Bij het verloren gaan van een aangetekende brief met aange geven waarde heeft de afzender aanspraak op vergoeding van het volle bedrag der aangege ven waarde. Bij vermissing van een gedeelte dier waarde, wordt het gedeelte, dat aan het bedrag der aangegeven waarde ont breekt, vergoed mits bij de uit reiking blijkt, dat de brief zoda nig geschonden is, dat beroving mogelijk was en de inhoud van de brief in tegenwoordigheid van de postambtenaar is vastgesteld. Evenals bij gewoon aangete kende stukken moet het verzoek om schadevergoeding worden ingediend binnen een jaar. Wan neer het stuk tegen bewijs van ontvangst aan de geadresseerde is uitgereikt, houdt de verplich ting tot eventuele schadevergoe ding op. Wanneer een waardebrief ver zonden wordt, met b.v. een aan gegeven waarde van f 100, die tweeduizend gulden bevat, waaruit éénduizend gulden wordt vermist, zal geen schadeloosstel ling worden uitgekeerd. De brief bevat immers toch nog meer dan de aangegeven waarde van f 100.— Er zijn firma's, die hun gelds waardige brieven verzenden met een aangegeven waarde van f 100.ook als er veel meer is ingesloten. Zij verkrijgen hier door een speciaal voor waarde- brieven voorgeschreven behan deling. Zoals uit het voorgaande blijkt, is het van belang, dat de ge adresseerde van een aangete kende zending zich bij de uitrei king er van overtuigt, dat 't stuk zich in ongeschonden staat be vindt. De opening, in geval van beschadiging, geschiedt, nadat de brief nauwkeurig is gewogen en vindt op zodanige wijze plaats, dat de vouwen en de zegels on veranderd en de uiterlijke teke nen van de schending zichtbaar blijven. De omslag moet aan de post dienst worden ter hand gesteld, desverlangd kan de inhoud wor den uitgereikt, nadat van een en ander proces-verbaal is opge maakt. Waardezendingen naar het buitenland. In het buitenlandse verkeer gelden voor waardezendingen (brieven en doosjes met aange geven waarde), wat betreft de schadevergoeding, in het alge meen de bepalingen, als hierbo ven voor het binnenland ge noemd. Vele landen laten echter nog geen waardezendingen toe. Zie hiervoor bijdrage D van de nieu we postgids, waarin ook de maxi mum-bedragen der waarde zijn opgenomen. Eventueel verstrek ken de postkantoren hierover alle inlichtingen. Opgemerkt wordt, dat in ge val van verlies, beroving of be schadiging de afzender recht heeft op terugbetaling van de porten en rechten, met uitzonde ring van die voor verzekering. Indirecte schade of winstder ving blijven buiten beschouwing. Ook wanneer .een hogere waar de is aangegeven dan in de zen ding was gesloten, wordt gee.i schadevergoeding verleend. Veiling ST. ANNALAND 4 Aug. Gele Eigh. 10.01 10.19 Driel. 3 85—4.03, Kriel 3.80 Bintjes 8.75, Aanvoer 10000 kg 5 Aug. Esrst. 8.28—8.50, gele Eigh. 9.57—10.64, Dr. 4.57-4.82 Bintjes 8.06—8.16, Dr. 4.73 Aanvoer 35 ton. 6 Aug. Eerst. 7.48—7.89, Eigh. 9.230.71. Dr. 4.95-5.90 Bint jes 7.50—8.02 Bonken 7.04. Dr. 5.63. Aanvoer 40 ton. 7 Aug. Eerst. 7.21, gele Eigii. 3.558.73, Dr. 4.825.10 Bint jes 7.637.83, Bonken 7.25 7.50, BI. Eigh. 10 12. Aanvoer 45 ton. Veiling Tholen. 4 Augustus. Wil te eigenheimers f 10.15, blauwe f 10.40, geel bloem f 7.50—1' 8.50, poters f 4.30—f 4.52. 5 Auguslus. Wille eigenheimers f 9 32f 9 00, blauwe f 10.25, poters f 4.83. 6 Augustus. Witte eigenheimers I' 9i 9.25, blauwe f 9.98, geel bloem f 6.50—f 7.03, bintjes f 7.07, paters f 5.501' 5.54. 7 Auguslus. Witte eigenheimers f 8.52, blauwe f 10.07, geel bloem 1 0, Bintjes 1 7.30, poters f 5.20—f 5.27. Alles per 100 kg. Burgerlijke Stand ST. ANNALAND over de maand Juli 1947 Geboren: Adriaan üingenus, z. v. M. Bruijnzeel en A. den En gelsman. Pieter, z. v. J. Moer- and en J. van Iwaarden. Loop der bevolking: Ingekomen Jacobus I). Dormaar v. Haam stede, Maatje 1'ondse. geb. v. d. Velde en gezin van Brouwers haven: Abraham v.d. Boogaart en gezin van C.B.R. Johannis Pape en gezin v. Rotterdam; Pelronella C. Y Brooijmans van Etten en Leur. Adriaan M. de Muijnck van Zierikzee. Vertrokken: Adriaan Ketting naar Rotterdam. Pieternella I,. van Popering naar Bleiswijk. Jannetje C, Feijtel naar Kerk- werve. Gorneiia van Oeveren naar Stavenisse. Stand der bevolking op '1 Aug 1947 1346 mannen en 1291 vrouwen 2836 personen. Distributiedienst THOLEN Na-uitreiking bewij zen van inschrijving B.l. 606 t/m 609 Zij, die na de bevrijding doch niet later dan in September 1946 bonnen voor een of meer toer- buitenbanden hebben ontvangen en nog niet in liet bezit zijn van een bewijs van inschrij ving voor rijwielbanden kunnen op Dinsdag '12 Augustus a.s. op het Distributiekantoor te THOLEN tussen 9.00 12.00 uur een aanvraag indienen. De bewijzen van in schrijving zullen ler- slond worden uitgereikt onder overlegging van de Tweede DistriDutie- slamkaart. Tholen, 6 Augustus 1947 De Leider van de Dis tributiedienst Tholen. Scheerzeep voor kappers In de week van 11 t/m 10 Augustus '1947 kun nen door herenkappers- bedrijven aanvragen om scheerzeep worden inge diend voor de 9de, 10de 11 de en 12de periode 1947. Het bewijs van inschrij ving van de Vakgroep Kappersbedrijven moet worden overgelegd. Herenkappers, die niet in staat zijn, bedoeld bewijs van inschrijving dezer Vakgroep over te leggen, komen in geen geval voor scheerzeep in aanmerking. Tholen, (3 Augustus 1947 De Leider van de Dis tribuliedienst Tholen DE NUTSSPAARBANK THOLEN is GESLOTEN van 18 t/m 30 Aug. 1947 TANDHEELKUNDIGE IN RICHTING „ENGELMAN GEVESTIGD 1872 Spreekuren te Bergen op Zoom Stationsstr. 42 A Don derdags 10-12. Particuliere behandeling tegen zieken fondstarief. Gehele gebitten vanaf f 45.-. Inlichtingen en inschrijving op het spreek uur en voorts Antwerpsche weg 431 Bergen op Zoom. Tel. 728. 393

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1947 | | pagina 5