Fa. AUG. VAN UIJK-Petit N.V. CÜRONAE Gaat U op kraambezoek Firma J. M. C. Pot 18 Mei Vrouwen Vredesgang Per autobus B. B. A. TELERS gevraagd FAMILIE DRUKWERK W. A. ISTA b^A~ EXTRA-DIENSTEN Laat met Pinksteren Atelier Serré Verzendt Uwe goederen per spoor Van Melle's Fotografie en Fotohandel Ondertrouwd JOH. GEUZE. en 7 50110 T. P. VAN DER STEL. Oud-Vossemeer, 9 Mei 1940. MARMERENSchoorsteenmantels Onderge'eekende betuigt hierbij zijn hartelijken dank aan de Ingelanden van het Waterschap „Poortvliet" voor het in hem gestelde vertrouwen en de medewerking tot zijn benoeming tot Ontvanger-Griflier van het waterschap. 11 50102 J. J. DRONKERS. Glas of Bril gebroken?... GEEN NOOD!! Het kan lastig zijn, maar prettig is, wanneer U vlug geholpen wordt. Daar kunt U bij ons van op aan Door de goede inrichting van onze werkplaats, be kwaam personeel en onze groote voorraad prima Menisken-glazen en de alleen bij ons verkrijgbare Zeiss-Punktal en Rodenstock Perfa-glazen bent U van kwaliteit en van vlugste bediening zeker Corn. Andriessen en Zn. Oipl. Opticiën. Telefoon 288 Hoek Boschstraat/Markt 22 BERGEN OP ZOOM Beziet de nieuwste montures en ook zonnebrillen en voorhangers in de etalage. Keuze uitgebreid Pasvorm perfect. 33 50107 Speciale aanbieding van een zéér groote partij Schoorsteenmantels in prijzen van 20 a 30 Gulden, geheel compleet, zeer mooie mo dellen, diverse afmetingen en marmer soorten. BEZOEKT ONZE MAGAZIJNEN STATIONSTRAAT 9 BERGEN OP ZOOM Zuivelstraat 35 BERGEN OP ZOOM over het Postkantoor Het adres vooralle geneesmiddelen Verband- en Verpleglngs-artikelen homoöpatische Geneesmiddelen van Dr. Wilmar Schwahe 2493 12 Doet U moeder en kind dan het genoegen met een ver standig geschenk n.l. liet nieuwe boek over zuigelin genzorg van den bekenden Amsterdamschen kinderarts Dr. W. F. Enklaar, getiteld ,,Baby Ik wou dat Moeder dit wist" De prijs is slechts 65 cent Franco per post 75 cent Goedkooper dan een truitje (dat niet altijd past) of een taart (waar de visite in den regel het meeste plezier van heeft). Een practische en goede handleiding voor moeder. Dit nuttige boek komt het kind ten goede. Verkrijgbaar bij BOEKHANDEL THOLEN 34 GIRO 1043 Goedkoope dagretours B.O.Z.Amsterdam f 2.75 Goedkoope 4 daagsche retours B.O.Z.Amsterdam f 4.18 (geldig van 17 t/m 20 Mei) Worden afgegeven aan houdster of houder van verplicht deelnemingsbewijs a. d. Vrouwen Vredesgang Deelnemingsbewijzen a 10 cent verkrijgbaar bij de secretaresse v. h. Comitié Oud-Vossemeer, 38 50104 Mevr. Jekel, Huize Roosevelt Tholen—Bergen op Zoom Enkele Reis f0.26 Retour f0.42 Maandkaarten TholenR.o.Z.v.v Abonnement onbeperkt aantal ritten f5.70 Maandkaarten 6 ritten per week v.v. f4.20 Schoolkaarten 6 ritten per week v.v. per maand f3.75 NIEUWE SNELLE VERBINDING BERGEN OP ZOOM—ANTWERPEN Aankomst Victorieplaats nabij Centraalstation. B. op Zoom Antwerpen 95 cent retour. van stam slaboonen Fa. GEBR. OUDIJK, Zaadteelt-Zaadhandel 9 Waddinxveen 50093 Bestellingen op Trouwkaarten Geboortekaarten Rouwbrieven worden aangenomen door onzen agent te Poortvliet, den heer op PINKSTERMAANDAG a.s. Vertrek Bergen op Zoom 8.25 9.15 11.15 12.20 Vertrek Tholen 8.46 9.45 11.45 12.45 Des middags vanaf 14 uur tot 17.30 steeds gelegenheid daarna de gewone diensten. Extra-diensten 22, 23 en 24 uur van Bergen op Zoom. De bussen zullen in den namiddag niet meer door de stad rijden. Gelegenheid tot in- of uitstappen is begin Steenbergschestraat bij dr. Keuss en aan het Station. DE DIRECTIE 44 50109 Uw Foto maken in mooi werk - billijke prijzen Bredaschestraat 6 Bergen op Zoom Sneller en goedkooper dan Postpakketten Het station Tholen B.B.A. slaat in rechtstreeksche verbin ding met alle stations der Nederlandsche Spoorwegen, men betaalt alléén zoowel voor aankomende als vertrek kende zendingen niets dan de spoorvracht van of naar Tholen. Een spoorzending die tot Bergen op Zoom bevracht b.v. f0.50 zou kosten, kost tot station Tholen hetzelfde Geeft dus op te zenden Station Tholen B.B.A. Zendingen voor plaatsen in het eiland Tholen, te Tholen aankomende, worden verder vervoerd met den voerman uit die plaatsen. Agentschap B.B.A. gevestigd Hoogstraat 1 Tholen, Telefoon 16 kantoor geopend van des voormiddags 8 tot des avonds 20 uur 15 50108 Voor een moderne foto naar 16 501 DE COLORADOKEVER. Nu het oogenblik, waarop de Colo radokever zich weer kan vertoonen, nadert, ook al is het'aardappelgewas zeer achterlijk,doet de Plantenziekten- kundige Dienst wederom een beroep op de geheele bevolking van ons land om medewerking te verleenen bij de opsporing van dit insect. Uit het indertijd in de bladen ge publiceerde bericht over het optreden van den Coloradokever in ons land in 1939 is gebleken, dat de omvang van dit optreden in 1939 veel geringer was dan in 1938. Dit is zonder twijfel vooreen vrij belangrijk deel het gevolg van de weeromstandigheden, die voor de verspreiding van het insect in in 1939 minder gunstig zijn geweest, maar de aandacht, die op het land aan het voorkomen van het insect besteed is, heeft zeer zeker ook tot de opsporing er van in belangrijke mate bijgedragen. Indien ons alle plaatsen, waar de kever aanwezig is, gemeld konden worden, zouden wij de volledige uitroeiing ervan zeer dicht kunnen benaderen. Daar deze uitroeiing niet alleen voor onzeaardppelcultuur maar ook voor onzen uitvoerhandel van land- en tuinbouwproducten, die door de aanwezigheid van den Colorado kever zeer belemmerd wordt, van het grootste belang is, wordt hier by een beroep op de geheele bevolking ge daan om van nu af aan wederom aan dacht te besteden aan den Colorado kever en elk geval van aanwezigheid van dit insect onmiddellijk aan de. politie te melden. Deze zendt dit bericht dan door naar den Planten- ziektenkundigen Dienstte Wageningen die onmiddellijk ter plaatse alle noodige maatregelen voor uitroeiing neemt. De hier bedoelde aandacht moet bestaan in het nauwkeurig toezien op de aardappelvelden, groot en klein, of daarin de 1 cm. groote, ovale gele kever met 10 zwarte overlangsche strepen op de dekschilden voorkomt of wel de roode larven, bij welker aanwezigheid men in de bladeren steeds gaten waarneemt, die zij daarin gevreten hebben. De larven kunnen alleen op aard appelplanten en op enkele verwante onkruiden, als zwarte nachtschade en bitterzoet, voorkomen. De kever komt natuurlijk ook het meest op aardappelplanten voor, omdat hij zich daarmede voedt en daarop eieren legt. Maar aangezien de kever zich vliegend verplaatst, kan hij ook andere planten, op wegen en in tuinen, tegen huizen, enz. ge vonden worden. Zoodra het weer warm wordt, kan de Coloradokever zich vertoonen daarom moeten wij van nu af op onze hoede zijn. Het eerst komen de kevers, die het LIEVEVROUWESTRAAT - BERGEN OP ZOOM Ons atelier is 2e Pinksterdag van 10 tot 5 uur geopend DAMES! 13 49407 Overtollig Gezichtshaar wordt volgens nieuwste methode met garantie voor goed verwijderd Tevens Inrichting voor voetverbetering, enz doorns, kalknagels, ingegroeide nagels lik* worden pijnloos verwijderd. Steunzolen maken wij volgens gipsmodel met twee jaar garantie (zijn niet breekbaar) en wegen slechts 40 gram. Instituut-ziekenverplegen RAAYMAKERS Bredaschestraat 13, Bergen op Zoom Bij particulier gemeubileerde zit- slaapkamers of zit- en slaapkamer te huur. Brieven letter J bureau Th Courant. 50103 vorige jaar onopgemerkt bleven en hier in den grond zijn overwinterd Het is zeer onwaarschijnlijk, dat vele daarvan door de strengen vorst zullen zijn gedood. Daarnakunnen bij Zuiden wind ook kevers uit Zuidelijke streken aanvliegen. Vandaar dat er gedurende zeer langen tijd en overal op het insect gelet moet worden, vanaf het midden van Mei tot in Juli en waarschijnlijk nog later. Elke kever moet gevangen en gedood worden, opdat hij zich niet verder kan verspreiden. Elke vind plaats van kevers of larven moet aan de politie gemeld worden. Als ieder in dezen zijn plicht doet en goed uitkijkt, kan er veel gedaan worden om het Coloradokever-gevaar voor ons land te keeren. De Planten- ziektenkundigen Dienst vertrouwt op de medewerking van allen en zijn ambtenaren zullen aan ieder, desge vraagd nadereinlichtingen verschaffen Let op den Coloradokever Roofoverval op boerderij. Onder de gemeente Bakel (N.Br.) heeft een brutale roofoverval plaats gevonden. Het was 's avonds ongeveer 10 uur, toen er geklopt werd op de deur der afgelegen boerderij van landbouwer van Staveren. De kinderen waren reeds naar bed, doch van S. en zijn vrouw waren nog met enkele kleine werkzaamheden in huis bezig. De vrouw bevond zich in het voor huis, toen zij op de deur hoorde kloppen en iemand hoorde roepen „Goed volk". Ofschoon de stem haar geheel onbekend was, opende dc vrouw de deur en zag buiten een jongeman staan. Terwijl deze onder een voorwendsel trachtte binnen te komen, dook plotseling een andere jongeman op, die een revolver drei gend op de vrouw richtte. Hevig ontsteld liep deze het huis binnen recht naar de slaapkamer der kinde ren. De landbouwer kwam intusschen op het gerucht toeloopen en stond meteen voor de beide indringers, die het woonvertrek waren binnenge komen. De revolver werd op den man gericht en op den roep „Je geld of je leven" eischten de jeugdige bandieten een bedrag van tweehon derd gulden. Toen de boer verklaarde een der gelijk bedrag niet te bezitten, werd men het na eenig onderhandelen eens over een rijksdaalder, welke van S. aan één der jongelui over handigde. Hij had echter op de kans gewacht, dat de man met de revolver even werd afgeleid en toen dit bij het overhandigen van het geldstuk het geval was, pakte hij den gewa- penden indringer plotseling bij den nek. Er ontstond een worsteling en het gelukte den indringers de vlucht te nemen. Van S. waarschuwde onmid dellijk de marechaussee, die reeds na enkele uren de daders den '17-jarigen van V. en den 16-jarigen van W., beiden uit Helmond, arre-r teerde. Eveneens werd gearresteerd de 30-jarige van S., die de jongens tot dit misdrijf had aangezet en de revolver verstrekt. Afschuwelijk misdrijf bij Delft. Zaterdagmorgen vroeg is bij Delft een afschuwelijk misdrijf ontdekt, waarvan de 25-jarige leerling-ver pleegster mej. G. Melaard van Rot terdam, het slachtoffer geworden is. Toen een tuinder zich om half zes naar zijn werk begaf, ontdekte hij bij de Pauwmolen in een sloot een vrouwenlichaam. Het stak voor een zeer klein gedeelte nog boven water uit. liet achterhoofd bleek bebloed te zijn en ook in het gras in de nabijheid werden bloedsporen aangetroffen. Een bemodderd fiets- spoor leidde in de richting Rotter dam. In de nabijheid van de plaats van het misdrijf werd een bemod- derde fietspomp gevonden. Uit het onderzoek van de politie bleek, dat het lijk dat van de 25- jarige leerling-verpleegster G. Melard was. Zij was werkzaam in het St. Jorisgasthuis en had m Vrijdag haar vrijen dag. Omstreeks half 41 des avonds is zij van Rotterdam, waar haar ouders wonen, vertrokken op een nieuwe fiets, die zij pas gekocht had. De nieuwe fiets is verdwenen. De oude fietspomp welke gevonden is, kan in geen geval van mej. Melaard geweest zijn. De pomp moet dus toevallig op die plek hebben gelegen, of de dader moet zelf op de fiets zijn geweest en de pomp tijdens de worsteling hebben verloren. Men acht het onaannemelijk, dat deze pomp gebruikt is om er slagen mee toe te brengen uit den aard van de verwondingen heeft men althans met zekerheid kunnen vast stellen, dat zij met een zeer zwaar en scherp voorwerp, zooals een hamer of een moersleutel moeten zijn toegebracht. In het begin meende de politie een spoor van den dader gevonden te hebben, doch de verdachte man bleek part noch deel aan het mis drijf gehad te hebben. In ieder geval veronderstelt men, dat de dader een zeer gevaarlijk individu is, dat er zijn werk van maakt jonge menscben op beest achtige wijze aan te randen. Enkele weken geleden werd n.l. op denzelfden weg in de gemeente Overschie, onder den rook van Rot terdam, een jong meisje door een man, die haar achterop fietste, met een zwaar voorwerp op het hoofd geslagen. Dit voorval moet zich 's avonds in de schemering hebben afgespeeld. Het hevig geschrokken meisje begon zoo hard te gillen, dat de aandacht van enkele tuinders, die op het land aan het werk waren, werd getrokken. De mannen snelden onmiddellijk te hulp en daarop nam de onverlaat de vlucht en slaagde er in de duisternis te ontkomen. De politie te Overschie stelde een onderzoek in dat echter geen resul taat opleverde. Ook de vorige week zou zich op den Rijksweg een dergelijk voorval hebben afgespeeld. De Delftsche politie heeft zich na de ontdekking van den moord op mej. Melaard onmiddellijk met haar collega's te Overschie in verbinding gesteld, omdat waarschijnlijk tusschen deze gebeurtenissen verband bestaat. Reactie na warme periode. Sinds Maandag hebben we het weer koudNoordwestenwind en een grootendeels grauwe hemel, welke temperaturen veroorzaken die naar de kachel doen verlangen. Het was Dinsdag overdag een graad of acht Gelcius kouder dan Maandag, wat de weerkundige medewei ker van het Hbl. op de temperatuur- inzinking doet wijzen, welke bijna jaarlijks in dezen tijd optreedt en die tot het begrip „ijsheiligen" heeft geleid. De officieele datum daarvoor is 11 Mei; thans is de koude dus vier dagen vroeger. Het kan ook niet uitblijven, dat na een warme periode in het voorjaar een dergelijke reactie ontstaat. De luchtdruk heett dan neiging om boven het water van den Oceaan, dat slechts traag de voorjaarsver warming volgt, hooger te worden dan boven het sneller, verwarmde vasteland Daardoor krijgt men hoogen druk in het Westen en Noordelijken wind langs Europa's Westkust, dus ook bij ons. De afkoeling is thans zoo gevoelig omdat wij eenige weken voor den tijd van het jaar veel te warm weer hebben gehad. Omtrent den duur van de nu be gonnen koele periode kan onder de tegenwoordige moeilijke omstandig heden natuurlijk niets gezegd worden Er kunnen nu in den bloei der boomen merkwaardige verschijnselen optreden Juist was de achterstand ingehaald de appelboomen bloeiden slechts enkele dagen te laat, de paardekas- tantjes zelf reeds te vroeg. Voor de soorten die nu aan de beurt zijn sering en gouden regen kan er stagnatie komen. Een voordeel van een koel tijdvak is echter dat de boomen die eenmaal in bloei staan en de bloei is dit jaar weer zeer overvloedig hun fraaien tooi veel langer behouden dan bij warm weer weer, aldus het blad. De geredde hond. Tijdens den storm van 19 April is de baggermolen „Delfzijl" van de firma Zanen en Verstoep, op het JJsselmeer gekapseisd en gezonken. De bemanning kon gered worden, doch de scheepshond was verdronken zoo heette het. Vorige week is men verschillende malen bij den gezonken baggermolen geweest, waarvan het boveneinde nog boven water stak. Zaterdag bereikte men den molen opnieuw per sleepboot en toen een lid van de bemanning door een patrijs poort van den baggermolen naar bin nen keek, zag hij tot zijn groote verbazing den hond, die men reeds dood waande, op een matras drijven. Het arme dier was broodmager, doch leefde nog. Bij nader onderzoek bleek, dat het van wat vet geleefd moet hebben, dat in de nabijheid aanwezig was. Onmiddellijk heeft men zich over den houd ontfermd en deze aan land gebracht. Het eigenaardige van het geval is, dai men den hond nooit heeft hooren blaffen of janken, ofschoon men bij kans eiken dag bij den gezonken baggermalen kwam kijken. Gem. POORTVLIET over April 1940. Geboren: 27 Johanna Maatje, d.v. W. Vroegop en J. E. van der Maas. Gehuwd 4 Cornelis Philippus van der Male 24 j. jm. en Maatje Heij- boer 22 j. jd.ll Jacob Adriaan Priem 22 j. jm. van St. Maartensdijk en Pieternella Geuze 20 j. jd. Overleden23 Simon Adriaan Quist 35 j., man van Martina van de Graaf. Gem. STAVEN1SSE over April 1940. GeborenNeeltje Jannetje, d. v. H. Goedegebuure en K. J. Dorst. Willem Pieter, z. v. Jozia Wesdorp en Jacoba Priem. Getrouwd: Hendrik Hendrikse 20 j. en Lina Smits 19 j. Pieter de Rijke 18 j. en Willemina Smits 19 j. Albert F. Ilanssens 29 j. en Martina Klaver 27 j. (van Middelburg). Marinus P. van Oeveren 28 j. en Marina den Braber 22 j. Jan Wielaard 28 j. en Anthonette Quist 25 j. Overleden: Marinus Leendert Stout- jesdijk 03 j., man van Jac.a Vroegop. Jakob Geluk 53 j., man van Pa. den Braber. Willem Pipping 53 j., man A. P. M. Wesdorp. Loop der bevolking. IngekomenMartina Hanssens— Klaver van Middelburg. Marinus Snurland en gezin van Scherpenisse. Janna Hanse van St. Maartensdijk. VertrokkenA. J. Leune naar Maassluis. J. Bout en gezin naar Rotterdam. J. Quist en gezin naar id.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1940 | | pagina 4