BEUKELAAR Onze Reclame Met de 3 Dampo-producten bestrijdt U alle verkoudheden Kerstmis 1939 Agenten of 49438 12 Depothouders Executoriale Verkooping. Ijs. Ijs. voor halve prijs zul J. in )act erk -1 en iu irzo coti 3ed e F riet le erli 1 Je sch t48, l 53 WO] ;sk krrr, an in VO( e£ n m ud arn n >50. erg las ampo-verkoudheidsbalsem, pot 50, doos 30c. Dampo-hoestbonbons, doos 25 c. Dampo-neusdruppels flacon met druppelspuitje 60 c 12 40449 eth. te beslissen hebben, maar dat ak de raad hierin meer gekend werd. Zoo staat er in art. 10 en 11 dat boekhouder aan burg. en weth. Ik jaar een rekening, begrootiug en atistieken overlegd, hij zou gaarne en dat daar bij kwam te staan ook un den raad en dan iu art. 1 de lid aal dat burg. en weth. het brug- hai ersoneel benoemd dat dit gedaan erd door den raad, en dan ook dat een brugcommissie werd inge- eld, zooals dit ook is voor liet gas- edryl'. Deze commissie kan dan uilen om het college van burg. en elh. om werken. De voorzitter antwoordt dat art. en 11 alleen wijst op de aanbie- ing van de begrooting aan burg. weth. en deze wordt toch ook eer aangeboden aan den raad. De heer Wollensberger acht het i aarom geen bezwaar dat er ook bij ordt gezet de raad. De voorzitter acht dit niet noodig, ant volgens de gemeentewet komt eze toch in de raad want alle be- a rootingen en rekeningen van de drijven moeten door den raad urdeii goedgekeiud. Ze komen eerst zlij burg. en weth., die ze dan voor- ereid voor de raad. Het is dan ook okenjuist dat dit op dezelfde tijd zou slolfebeuren. De heer Wolfensberger meent dat dan toch een doorslag van gege- an kan worden. De voorzitter zegt dat dit is in rijd met de voorschriften en ook iet da wet. De heer Wolfensberger merkt nog hi j dat hij hij de behandeling van de n ikening deze statistieken met heelt svcjezien. De voorzitter antwoordt dat alle dichtingen die gevraagd worden oor burg. en weth. worden gegeven zij hebben de bevoegdheid over et geen ze zullen overleggen. De heer Wolfensberger meent dat de verordening dient te staan ook raad. De voorzitter zegt wat betreft de noeming van het personeel dat is idertijd besloten, omdat hierover rschil bestond, dit op te dragen in burg. en weth. wat betreft het idergeschikte personeel. Voor het isbedrijf is het ook zoo en waarom ior hel brugbedrijf een andere be- aling. De heer Wolfensberger zegt het een nieuwe verordening en hij euscht dat de raad meer zeggen- hap krijgt. De voorzitter antwoordt dat de ïer. Wolfensberger liet recht heeft voor te stellen, maar acht hel ich verreweg het beste wat ook is ebleken dat Tiet gedaan woidt door urg. en weth. Wal betreft het be- oemen van een commissie daar is een bezwaar zijnerzijds om ik een brugcommissie te benoemen. De heer Wolfensberger acht een immissie goed, omdat deze dan de ugtarieven eens goed kan bezien, eter dan tot lieden door burg. en reth. is gedaan, hoewel er reeds inaf 1935 een toezegging is. De voorzitter antwoordt dat van n toezegging van bnrg. en weth. iets waar is, en dit dan ook voor kening van den heer Wplfensberger lat. De heer Bogert was destijds vo ik tegen dat burg. en weth. het ja ersoneel benoemde, omdat men niet vo ist hoe de zaak zou loopen, maar ebleken is dat het beheer door burg. weth. goed is, zoodat hij niet loet weten waarom er verandering loet komen. Want het is als er iets is wordt toch de raad ei st in gekend. Als de raad wil eten hoeveel de brug in drie maan- t <Jen heelt opgebracht, dan kan hij dit gen, maar wij zien toch elk jaar rekening en deze wordt dooreeu ilimmissie nagezien en er waren geen [9|anmerkingen De heer üijkslag voelt wel iets :a|oor het idee van den heer W ol- nsberger dat de raad meer zeg enschap krijgt en dat ook de be- oemiugen kwamen in handen van en raad. De voorzitter zegt dat door het- e^een door den heer Wolfensberger ordt verondersteld dat bij benoe- 'ing van personeel de raad uit- chakeld wordt, dat niet juist is, ant spr. constateert dat er nooit benoeming heeft plaats gehad uiten den raad om en deze wensch :oi >u dan ook opgevat kunnen worden an mtian ei Sl ee s een zeker wantrouwen tegenover urg en weth. en daar is geen reden oor. Het is echter niet aan de raad om oordeelen of er een commissie ingesteld zal worden, maar dat is ter beoordeeling van burg. en welli. Indien deze het noodzakelijk achtte dat er een commissie komt, kan ze dit de raad voorstellen, dit is over eenkomstig de gemeentewet. De lieer Wolfensberger zegt de raad staat aan het hoofd van de ge meente en in de verordening staat niets anders dan burg. en weth. De voorzitter meent dat de beer Wolfensberger de verordening niet goed heeft gelezen, hij acht de reke ning en de begrootiug van een be drijf het voornaamste en deze wor den door de raad vastgesteld en de bijkomstigheden die doen burg. en welh. en het meeste in overleg met den raad. Spr. acht het zelfmoord plegen ais de raad de verordening zoo zou gaan wijzigen. De voorzitter brengt de verorde ning artikelsgewijze in stemming. Art. 1, 10 en 11 worden met de stem van den heer Wolfensberger tegen goedgevonden, terwijl de overige artikelen met alg. stemmen worden goedgevonden. De verordening hierna is zijn ge heel in stemming gebracht wordt met de stem van den lieer Wolfens berger tegen, vastgesteld. De voorzitter deelt mede dat we gens het gering aantal leerlingen geen vervolgonderwijs gegeven wordt. Burg. en weth. stellen voor een aanvullend crediet van f3000 te verleenen voor restauratie secretarie en stadhuis. Met aig. stemmen wordt dit goed gevonden. Burg. en weth. stellen voor de vergoeding over 1936 vast le stellen voor de school op Ger. Grondslag op f559.20 en voor de school met den Bijbel op f 92.18. en de voorloo- pige vergoeding voor 1938 voor de openb. school op f1386 voor de U. L. O. school op f 1279.95, voor de school op Ger. Grondslag op f900.32 en voor de school met den Bijbel op f 290.44. De heer Dijkslag vraagt nu de school met den Bijbel een school met 1 leerkracht is of er rekening is gehouden met het vakonderwijs, daar handwerkonderwijs toch volgens art. 101 hieronder valt. De voorzitter zal dit onderzoeken en mocht dit juist zijn dan zullen er andere voorstellen komen, hij stelt echter voor het thans zoo vast te stellen. Met alg. stemmen wordt dit goed gevonden. Burg. en weth. vragen de raad een blanco crediet tot het doen van uilgaven ter voorziening in de be hoeften der werkloozen. De heer Bogert vraagt om zooveel als doenlijk is de menschen werk te geven. De voorzitter zegt dat het systeem hier altijd is geweest de menschen te laten werken en dat is steeds goed gegaan en het heeft nooit re den tot ernstige klachten gegeven. De heer Bogert dringt er toch op aan zoo soepel mogelijk te zijn. Met alg. stemmen wordt de mach tiging verleend. Burg. en weth. stellen voor de reclames schoolgeld te behandelen, overeenkomstig het advies dat ach ter ieders naam is vermeld. Met alg. stemmen wordt dit goed gevonden. Tot leden van de gascommissie worden herbenoemd de heeren Klorope, Dijkslag en van Vessem en van de commissie voor sociale aan gelegenheden de heeren Bogert, Dijk slag, Wolfensberger, Klompe en van Vessem. Burg. en weth. stellen voor Ged. Staten niet goedgevonden heb ben voor de nieuwe weg een kas- geldleening aan te gaan een gewone leening en wel van f loO.OOO.^ De heer Wolfensberger zegt dat is een geldleening voor de weg vol gens het laatste besluit van den raad, maar dat is nog niet goedgekeurd door Ged. Stalen en nu begrijpt spr. niet goed om op het oogenblik een leening aan te gaan van f150.000. Het werk is nog niet nader geraamd en men kan dus niet zeggen of dit crediet goed is. Hij kan niet begrij pen daar het besluit nog niet is goedgekeurd dat nu in een spoed- eischende vergadering een leening wordt gevraagd. De voorzitter licht deze zaak na der toe en zegt de raad had destijds besloten een kasgeldleening aan te gaan voor de financiering van de bouw van den weg, om dan later hiervoor een definitieve leening aan te gaan, maar Ged. Staten gingen hiermede niet accoord. Nu 'is zoo voor deze geldleening moeten wij de goedkeuring hebben en niet voor de weg, Ged. Staten verleenen goedkeu ring op een geldleening maar ze willen altijd graag weten wat er mee gebeurd en dan spreken Ged. Sta ten daar eerst hun oordeel over uit en dat is hier ook gebeurd. (Slot volgend no.) KERKNIEUWS. ~iZON DAG"24 DECEMBER 1939." THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorin. 9.30 ds. Wolfensberger en nam. 2 uur ds. v. d. Heuvel. Collecte emeriti- predikanten, predikantsweduwen en weezen. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2.30 dr. Veltenaar. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Vrije Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur ds. Baaij. Voorm. Bed. 11. Avondm. Ned. Prot. Bond afd. Tholen. Geen dienst, le Kerstdag. Ned. Herv. Kerk voorm. ds. Wol fensberger en nam. ds. van Griet- huijzen. Ger. Kerk voorm. en nam. dr. Veltenaar. Ger. Gem. voorm., nam. en 'savonds leeskerk. Vrije Ger. Gem. voorm. en nam. ds. Baaij. 2e Kerstdag. Ger. Gem. voorm. ds. Woeslijne te Rotterdam. Vrije Ger. Gem. voorm. ds. Baaij POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 9 30 ds. v. d. Heuvel en nam. 2 uur leeskerk. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Allaard. Oud Ger. Gem voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. le Kerstdag. Ned. Herv. Kerk voorin, ds. Bate laan en nam. ds. v. d. Heuvel. Ger. Kerk voorm. en nam. ds. Al laard. Oud Ger. Gem. voorrn nam. en 's avonds leeskerk. 2e Kerstdag. Ned. Herv. Kerk voorm. ds. v. d. Heuvel. Ger. Kerk voorm. ds. Allaard. Oud Ger. Gem. voorm. leeskerk SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds de Haan en nam. 2 uur ds. van Grietbuijzen. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's aionds 6 uur leeskerk. le Kersldag. Ned. Herv. Kerk voorm. en nam. ds. de Haan. Ger. Gem. voorm. nam. en 's avonds leeskerk. 2e Kerstdag. Ned. Herv. Kerk voorm.ds.de Haan Ger' Gem. voorm. leeskerk. Donderdag 28 Dec. 's avonds 6 uur ds. Verhage. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. de Bres. N.D. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur de heer West- strate te Rotterdam. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. le Kerstdag. Ned. Herv. Kerk voorrn. en nam. ds. de Bres N.D. Ger. Gem. voorm. nam. en 's avonds de heer Westslrate. Ger. Gem. voorm., nam. en 'savonds leeskerk. 2e Kerstdag. Ned. Herv. Kerk voorin, ds. de Bres. N.D. Ger. Gem. voorm. nam. 2 en 's avonds 6 uur de heer Mieras te Axei. Ger. Gem. voorm. leeskerk. Donderdagavond 28 Dec.'savonds 7 uur in gebouw Rehobotli ds. J. H. Mulder te Charlois. STAVEN1SSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam 2 uur ds. Batelaan. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 uur leeskerk. Ie Kerstdag. Ned. Herv. Kerk voorm. ds v, d Heuvel en nam. ds. Batelaan. Oud Ger. Gem. voorm., nam. en 's avonds leeskerk. 2e Kerstdag. Ned. Herv. Kerk voorm. ds. Bate laan. Oud Ger. Gem. voorm. leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. -Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. vanGriethuijzen. Oud Ger. Kerk voorm.9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 uur leeskerk. le Kerstdag. Ned. Herv. Kerk voorm. en nam. ds. van Grietbuijzen. Oud Ger. Kerk voorm. en nam. leeskerk. 2e Kerstdag. Ned. Herv. Kerk voorm. ds. van Griethuijzen. Oud Ger. Kerk voorm. leeskerk. Bijeenkomst in de bewaarschool 's avonds 6 uur ds. van der Poel te Giessendam. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. v. Eist. Coll. Ziekenf. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem. voorm. 9 30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. le Kerstdag. Ned. Herv. Kerk voorm. en nam. ds. v. Eist. Ger. Kerk voorm. en nam. ds. Vreug denhil. Oud Ger. Gem. voorm. leeskerk en 's avonds 6 uur ds Baaij. 2e Kerstdag. Ned. Herv. Kerk voorm. ds. v. Eist Ger. Kerk voorm. ds. Vreugdenhil Oud Ger. Gem. voorm. ds. van der Poel te Giessendam. BURGERLIJKE STAND Gem. THOLEN. Van 15 tot en met 21 Dec. 1939. Overleden Cornelis C. Geluk 58j PUBLICATIEN Gevonden voorwerpen. Groote tasch, bevr. politiebureau. Een kosteloos rijwielmerk, bevr. Molenvhetschestraal 12. 5 Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend dat tegen Donderdag 28 December a.s. gelegen heid beslaat lot aangifte voor ruiming van privaatputten. In den voormiddag van Donderdag 4 Januari 1940 zullen scherven enz. door den reinigingsdienst worden opgehaald. Tholen, 21 December 1939. 12 LIED VAN "dE WEEK door GUUS BETLEM Jr. 't Is Kerstmis weer - de kaarsen branden, Verspreiden zacht hun milden gloed., 't Beweeglijk schijnsel warmt de handen, Brengt rust in hart en in gemoed. We sluiten héél de wereld buiten Met al haar strijd en haar geraas.. We kunnen toch de ramp niet stuiten, We zien het leven door een waas.. Maar geeft ons déze enk'le dagen. Om even weer onszelf te zijn, Het doet de toekomst lichter dragen. Met in ons hart, dien wondTen schijn.. Zoo zit ik neer, en staar bewogen In 't flakk'reifd licht, dat al' vermooit, Een tooverbal zweeft voor m'n oogen. Met duizend kleuren wel. getooid. Ik hoor de klokken zachtjes zingen, Ik zie de sneeuw in witte pracht.. En 'k denk aan al de goede dingen. Die 'k in mijn leven nog verwacht.. O, 'k weet: straks is de ban gebroken. De toekomst leer ons anders wei. En 'k lees, hoe wij elkaar bestoken In haat en afgunst, rauw en fel Maar tusschen 't groen, waar lichtjes dansen. Hangt glinster-wit, een glazen ster. Waarnaar twee kinderoogen glanzen.. Wat is die „haat" dan eensklaps ver Ik zie twee handjes gretig grijpen. Naar 't kleurig Niets' en blij-verrukt.. En 'k moet m'n vuisten samenknijpen Om angst, die tóch m'n vreugde drukt En ja, tóch kan ik het vergeten, Bij 't Wonder, dat m'n kind aanschouwt. En ik - die beter dien te weten - Ik heb gelóófd weer, en vertrouwd Daarom, toe laat ons déze dagen, Weer niet het Kerstfeest uit Uw huis. Het doet de toekomst beter dragen. Het geeft ons kracht, voor 't zwaarste Kruis.. (Nadruk Verboden) MARKTBERICHTEN THOLEN, 22 December 1939. Roomboter f 0.87 per pond. Boereboter f 0.82 Eieren f 5.i— per 100. Getrouwd11 49552 J. BAAIJ en N. SCHOT die mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank betuigen voor de belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. Tholen, 12 December '1939. In plaats van kaarten. Heden overleed tot onze groote droefheid in het Roomsch Katholieke Zie kenhuis „Charitas" te Roosendaal onze zeer ge liefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, Broeder en Zwager, de heer GERARD ADRIAANSEN, in den ouderdom van 71 jaar. 30 49553 St. Maartensdijk, Wed. G. Adriaansen Piümers. W. A. Meloen Adriaansen. J. E. B. Meloen. Nelly Meloen. Zaandam, Wed. Ch. M. Sclioevers Adriaansen. Ulrecht, D. M. Prümers. St. Maartensdijk, 21 December 1939. Hiermede betuigen wij, mede namens wederzijdsche ouders, onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling welke wij voor en bij ons huwelijk hebben mogen ont vangen. 12 49437 J. P. BLAAS. T. BLAASvan Luijk. Tholen, December '1939. gevraagd v. d. verkoop aan particulieren en landbouwers van alle soorten le kwal. Tuin-, Bloem- en Landbouwzaden, Bietenzaden, Bloembollen, Kleipootaardappelen enz. tegen hooge provisie en scherp conc. prijzen. Brieven met opgaaf van referenties of getuigschriften aan Volbeda's Zaadhandel Drachten. (Fr.) Voor wijn en gedistilleerd naar de Eendrachtsweg 4 We hebben van het goedkoopste tot het duurste, zonder, zwak en met alcohol. Keuze uit meer dan honderd soorten. Dus voor een LEKKER GLAASJE naar Elke kooper voor minstens f I gratis een Kerstontbijt- laken met 12 servetten Deurwaarder J. VAN DELINDE te Bergen op Zoom zal op WOENSDAG 27 DECEMBER 1939, des namiddags 2 ure ten huize van den heer P. Jansen te Poortvliet op het Dorp publiek verkoopen de bij procesverbaal van mij deurwaarder deu 18 November 1939 in executoriaal beslag genomen roerende goe deren, w.o.Kasten, tafels, stoelen, spiegels, schilderijen, karpetten, gordijnen, brandkast, fornuis, bulfet, glas- en aarde werk, luxe automobiel, vracht- automobiel, werkbank, enz. De goederen zijn te zien een uur voor den verkoop, worden verkocht bij opbod, contant, zonder opgeld. 33 49561 De Deurwaarder te Bergen op Zoom, J. VAN DE LINDE. Kunstschaatsen in de fijnste nikkelen uitvoering met en zonder schroeven, in verschillende modellen voorra dig. Ook in goedkoope soorten bijzonder mooie kwaliteit. Leer werk enz. geen verhoogde prij zen. 19 49560 De resteerende Haarden en Kachels aan oude prijzen. Gebruikte kachels voor werk plaatsen enz. f2.50. J. MELSE, tel. 20, Tholen. Elke kooper van minstens f 1. aan kruidenierswaren een flesch Wijn van f0.70 15 49558 (geen boter, suiker, eieren; Beukelaar, Tholen.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1939 | | pagina 5