GEEN GEMORS! W Jfc 'SiJhS WMWti Fa. J. M. C. Pot, Tholen HUISHOUDSTER familiedrukwerk trouwkaarten geboortekaarten rouwbrieven rgadering in de zaal van den heet I. J. Gunter. De voorz. de heer G. Slings sprak een vvelkomswoord t de 27 aanwezigen en merkt op, at wat het verlies van varkens treft, 1939 een gunstig jaar was. [echts twee varkens ging verloren. heeren M. Lisseveld A. Bijl en Hartog, hadden de boeken nage- en en in orde bevonden. Daarna ilgde vaststelling der vergoeding foe|)or gestorven varkens voor 1940. p voorstel van het bestuur blijft de rgoeding ongewijzigd. Tenslotte ■elde de voorzitter nog mede, dat de Januari vergadering een regle- entswijziging zal worden voorgesteld De groep Poortvliet van de ;euwsche Goöp. Kunstmestlabriek ,A. vergaderde Donderdag j.1. in ntel Kesteloo alhier Afwezig was o.m. de heer E. Noom jorzitter. De heer G. Mosselman •esideerde daarom deze vergadering, cretaris de heer N. Luijk. De heer Noom die als bestuurslid aan de mrt van aftreden was, werd bij sa iclamatie herkozen. De jaarrekening or en ier erd door een commissie van twee sonen nagezien en accoord he mden. Er bleek eenige vooruitgang de kas te zijn. Hierna had een ispreking plaats over het invullen r bestelbiljétten in verband met bonnen. De voorzitter en de cretaris geven alle gevraagde en mdige inlichtingen. Zij zullen door bode Monleau bij de leden afge- lald worden en bij den secretaris orden bezorgd. Ëeti der leden ■aagt het bestuur inlichtingen om- ent 't punt op de agenda van de verg. van de Z.G.K. gehouden i 25 üct.jl. te Rotterdam. Dit punt op de districtsvergadering te ïolen behandeld, llij is er niet weest, omdat de groepsvergadering e daaraan vooraf moet gaan, niet houden kon worden, omdat het istuur hiervoor telaatde oproepings- lart ontving. Hij betreurt bet ten erste, dat de tegenwoordige secre- ris deze niet tijdig ter beschikking left gesteld zooals zijn voorganger seds deed. De vergadering gaat unaniem icoord rnet bet voorstel van het stuur der Z.G.K. een schrijven anaangaande te richten, waarin de itevredenheid der leden ten volle t uitdrukking komt. Hierna volgde sluiting. SGHERPENISSE.Inde Donderdag iddag gehouden vergadering Van het escollegeder Ned. Rerv. kerk werden rkozen tot ouderling en diaken resp heeren A. Oudesluijs Mz. en I. D. G. Liijnhouwer. ST. MAARTENSDIJK. Uienveiling December '1939. Gewone f2,41 tot ,52. Bonken f 2,32 lot f 2.33. delingen f 1,00. Picklers f 5,10 alles 100 kg. Aanvoer 71500 kg. STAVEN1SSE. Gedurende de etencampagne '1939 zijn door de eegbrug no. 1 gewogen 4.006.109 kg. eten en door de weegbrug „Luctor Emergo" 3.888.590 kg. De totale leveelheid is ongeveer 1 milDoen meer dan het vorig jaar. ll ST. ANNALAND. Uienveiling van jnderdag 7 December. 2100 balen wone f 2,52 tot f 2,54. 120 balen 'ove f 2,51. 120 balen drielingen 0.84 05 balen picklers f 5,21. Alles liifr 100 kg. a' OUD-VOSSEMEER. De P.V. „de waluw" hield Zaterdag jl. haar arlijksche tentoonstelling. Keur eester dhr. C. Knapper. De uitslag was: Vliegklasse oude „Jiffers 800 km. '1 L. l\ï. de Heer. 10 km. 1 D. Ampt 2 M. v.d. Zande C. de Wilde 4 J. B. Tholenaar M. v. d. Zande, e.v. Gebr. van riel en C. Plandsoen. 400 km. 1 Havermans 2 C. de Wilde z.e.v. Tholenaar e.v, J. Klippel. Oude duivinnen 800 km. 1 D' esen 2 J. B. Tholenaar z.e.v. J. lippel e.v. G. Havermans 600 km J. Tholenaar 2 Gebrs. Lindhou. Gebr. van Driel z.e.v. M. v. dt, snde e v. M.J. v.d. Zande. 400 km. 1. Klippel 2 Gebr. Hoek 3 J. Geuze J. Tholenaar 5 J. Klippel z.e.v. M. de Heer e.v. D. Ampt. Jonge doffers 100 km. 1 M. v. d' inde 2 G. de Wilde z.e.v. G. Haver- ans e.v. J. Geuze. 200 km. 1 Boo- (art—van Liere 2 W. Stormezand en 5 J. Geuze 4 Gebr. Lindhout J. Klippel 7 M. J. v. d. Zande 8 Havermans z.e.v. D. Jansen e.v. ebr. van Driel, Jonge duivinnen 100 km. 1 en 3 d. Zande 2 C. de Wilde z.e.v. Plandsoen e.v. M. v. d. Zande. dj '0 km.1 en 4 Gebr. Lindhout 2 Klippel 3 G. Havermans 5 L. M. de Heer 6 J. Geuze 7 J. Klippel z e.v. J. Tholenaar e.v Googaartvan Liere. Schoonheidsklasse oude doffers. 1 J. B. Tholenaar 2 J. Klippel z.e.v: M. v. d. Zande e.v. C. de Wilde. Oude duivinnenI J. Tholenaar 2 J. Geuze z.e.v. G. Plandsoen e.v. J. Tholenaar. Jonge doffers I D. Jansen 2 en 3 .1. Geuze z.e.v. M. v. d. Zande e.v. J. Tholenaar. Jonge duivinnen 1 G Havermans 2 J. Klippel 3 en 4 M. v. d. Zande z e.v. J. Klippel e.v. Gebr. Hoek. Beste oude doffer: D. Ampt. Idem duivin J. Tholenaar. Jonge doffer Boogaartvan Liere. Jonge duivin Gebr. Lindhout. Gedurende de thans nagenoeg weer tot het verleden behoorende bietencampagne werden over de haven alhier verscheept 5.354.909 kg. hielen (bruto), waarvan voorde Goop. Dinteloord 2 431.784 kg., de Goöp. Roosendaal 1.492.650 kg., de G S. M. Amsterdam 1.430.475 kg. Het gemid delde tarrapercentage bedroeg '16. Vorig jaar beliep den totalen aanvoer 3.023,263 kg. In de Hollarepoider werden aangevoerd 2.154.091 kg. Geen inkt aan den houder! Geen inkt aan Uw handen! Rustig steunend op den glazen rand, zóó zuigt de pen zich zindelijk vol. Uw vngers blijven schoon! Een schitterende Verbetering, deze nieuwe handige Talcns ,.ll.!ite"-flacon! Gevuld nvt den allerbcsten Talens-vulpcninkt. En toch slechts 60 cent „51IÏ6" FILASOM liói.i ia c'-ibkbn zn: rat./erp tspijr, uea!. Verkrijgbaar bij (iMi.:: Worden de winters kouder? De weerkundige medewerker van De Telegraaf vestigt de aandacht op een publicatie van den Duitsclien meteoroloog Scherhag, die eenige maanden geleden opnieuw een onder zoek naar de tegenwoordige zachte winters het licht deed zien. De temperatuur in West-Europa is voort durend stijgende. Dit komt o.m. tot uiting in de gemiddelde Januari- temperatuur van De Bilt1880 1889 1.2 gr. C.; 1896—1899 1.5 gr.; 1900—1909 2 0 gr.; 1910—1919 2.5 gr.; 19201929 30 gr. Ook in het Pool gebied valt een sterke temperatuur stijging waar te nemen, Waar gaat dit naar toe? Scherhag stelt de schaatsliefhebbers gerust, want hij meent dat de geleidelijke verwarming, welke wij in Europa al sinds tal van jaren beleven, bezig is om te slaan in een geleidelijke af koeling. Sherhag leidt dit af van de toe nemende zonue-activiteit. Hij beweert, dat 10 a 20 jaar na een langperio- disch zonnevlekken-maximum de Europeesche winters bijzonder koud en 10 a 20 jaar na een zonnevlekken- minimum bijzonder warm zijn. De toeneming van de zonne-activi- teit der laatste jaren moet dus weer door een daling van de wintertem- peraturen worden gevolgd. PRIJSVRAAG VOOR HET KIND. De Centrale Propagandacommissie voor de Weldadigheidspostzegels noodig.t U uit tot deelname aan onderstaande prijsvraag. De letters van elk hier volgend woorden-tweetal moeten onderling verwisseld worden, waardoor nieuwe woorden ontstaande beginletters dezer nieuwe woorden van boven naar beneden gelezen geven een goeden raad aan iederen lezer te dirk-zegelen; rood-lee; ra-noad; schep-na; bram-taan; men-prik dieren-eedan-erdan-ver lize en tor-negen raad-zon leg-aa buigen- rek te-ver; zwoord-aal; ijken-west. Herinnert u in December vooral de nieuw-gevormde woorden 7, 1 en 14 Prijzen De groote hoofdprijs be schikbaar gesteld door H.K.H. Prinses Juliana bestaat uit een geschenk ter waarde van 1100 te kiezen door de gelukkige winnaar of winnares. Voorts: 10 Philips radiotoestellen uit de schitterende nieuwe serie 1939/40 type 480 A en minstens 300 (zoo mogelijk meer) Oudejaars-pak- ketten met verrassende inhoud voor Oudejaarsavond (speculaas, boeken, chocolade, warme kleedingstukken, sigaretten, enz.) De inhoud van ieder pakket is drieledig. Inzending. Oplossingen, uitsluitend op een briefkaart te schrijven (geen brieven) moeten zijn gefrankeerd met ten minste 2 kinderzegels van 5 (met bijslag dus 8) cent. Alles wat boven het verschuldigde porto wordt gefrankeerd komt ten goede aan het Nederlandsche misdeelde kind. (Men plakke niet over een ingedrukt zegel heen). De oplossin- moeten uiterlijk 25 December wor den gezonden naarPrijsvraag „Voor het Kind", Nicola'istraat '17, Den Haag. Trekking der prijzen op 28 Dec. a.s. te 's Gravenhage ten overstaan van Notaris Mr. S. K. D. M. van Lier. De prijzen worden franco toege zonden voor 1 Januari a.s. Trekking- lijsten kunnen niet worden uitge geven. Weer een Nederlands schip De oorlog eischt wei offers van onze handelsvloot. Behalve tal van schepen die op mijnen loopen en verloren gaan, komen hierbij nog die door torpedeering vernietigd worden. Eerst de olietankboot „De Sliedrecht" en gister de „Tajandoeng" van de scheepvaartmaatschappij Nederland, die onder de Engelschc kust getorpedeerd is. De Tajandoeng is een van de moderne motorvrachtschepen met passagieraccomodatie en werd Don derdagmorgen getorpedeerd op 30 mijl ten noorden van Quessant. Het vaartuig zonk binnen een half uur. De passagiers werden allen gered, terwijl zes leden van da bemanning zijn omgekomen. Het Belgische schip Louis Sheid heeft een groot deel van de schip breukelingen opgenomen, doch is zelf gestrand op de kust van Devons- hire en zendt noodseinen uit. In verband met het torpedeeren van „de Sliedrecht" hetgeen nu vast staat door een Duitsche duitboot te zijn geschied, zijn thans door onze regeering de noodige stappen te Berlijn gedaan. Mishandeling opgehelderd. De politie te Tilburg heeft klaarheid gebracht in den moordaanslag, die in den nacht van 19 op 20 November op den bioscoop-directeur, den heer Van der W. aldaar is gepleegd. De heer Van der W. werd dien nacht in zijn woning door een onbe kend man opgewacht, die hem met een zwaar stuk ijzer tegen den grond sloeg en zoodanig verwondde, dat de heer Van der W. naar een zieken huis moest, worden overgebracht. De politie stelde een onderzoek in en het spoor leidde in de richting van een relatie van de vrouw van het slachtoffer. Het bleek te zijn de 26-jarige militaire ziekenverpleger J. K., gelegerd te Braambrugge. Deze werd aan een verhoor onderworpen en legde een bekentenis af. De oorzaak van den overval moet minnenijd zijn. De ziekenverpleger was op den avond van 19 November per motor fiets uit Braambrugge vertrokken. Te Tilburg aangekomen, was hij door de vrouw binnengelaten en toen de heer Van der W. thuiskwam, sloeg hij hem met een ijzeren staal legen den grond. Hij is daarna over een plat dak gevlucht en onmiddelijk met zijn motor weer naar Braam brugge teruggekeerd. K. is gearresteerd en zal aan den auditeur-militair te 's-Hertogenbosch worden overgegeven. Ook de vrouw is in verzekerde bewaring gesteld. De oogst van de suikerbieten met slecht gehalte. Naar deN.B.Crt. verneemt, komen uit de bietencentra in het zuiden des lands ongunstige berichten om trent het suikergehalte van de bieten. Een fabrieksdirecteur noemde deze campagne zelfs de slechtste in 40 jaren. In de eerste plaats is dit te wijten aan de slechte weeromstandigheden in bet voorjaar aldus verklaarde di'. ir. J. P. Dudok van Heel te Naarden. De bietenoogst wordt voor Juli afgemaakt. Hierbij komt dat men vooral in het Zuiden geneigd is om buitenlandsch zaad te gebruiken, dat meer op hoeveelheid dan op kwali teit is geselecteerd de regeerings- steun aan de beetwortelverbouwers is immers in het algemeen berekend naar de opbrengst en niet naar het suikergehalte. Het is opmerkelijk dat de bielen bouwers in Groningen, die uitsluitend zaad gebruiken, dat in ons land is geselecteerd, geen reden tot klagen hebben. Ook daar is de oogst on gunstig uitgevallen, maar bet suiker gehalte is niet zoo sterk achteruit- geloopen. KERKNIEUWS. ZONDAG 10 DECEMBER '1939. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. v. Eist en nam. 2 uur ds. Wol- fensberger. Collecte Nederlandsch Bijbelgenootschap. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2.30 dr. Veltenaar. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Vrije Ger. Gem. voorm.9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Ned. Prot. Bond afd. Tholen, 's Avonds 5 uur ds. H. de Jonge te Bergen op Zoom, POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. v. d. Heuvel. Voorber. H. Avondmaal. Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. SGHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uurds de Haan. Bed. H. Doop. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Woensdag 13 Dec. 's avonds 6.30 ds v. Neerbos. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm: 9.30 en nam. 2 uur ds. de Bres. Bed. H. Avondmaal en nabetrachting. N.D. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 'savonds Guur leeskerk. Woensdag 13 Dec. in gebouw Re- liobolh 's avonds 7 uur ds. A.J. van Rennes Ie Strijen. STAVEN1SSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en 's avonds 0 uur ds. Batelaan Bed. II, Doop. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 uur leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. vanGriethuijzen. Oud Ger. Kerk voorm. 9.30, nam- 2 en 's avonds 5.30 uur leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leeskerk en nam. 2 uur ds. v. Eist. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Vreugdenbil. Oud Ger. Gem. voorm. 9 30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Oud Ger. Kerk. Donderdag a.s. dankdag nam. '2 uur en 's avonds 6'uur ds. Baaij. THOLEN. De schippersknecht J. A. Geuze 19 jaar, afkomstig van Oud-Vosse- meer, varende aan boord van de „Marinus Willem", schipper de Korte sloeg bij Willemstad overboord en verdronk. BURGERLIJKE STAND Gemeente THOI.EN van 1 t/m 7 December 1939. GeborenMaria llendrika, d.v. A. J. Punt en M. van Loon. Catho- lijntje d.v. V. Laban eri G. J. E. Wolfensberger. Michael Johannus. z.v. A. F. Goedcmondt en A. J. Modde. Gehuwd C. Deurloo 25 jaar en J. F. Kegge 20 jaar. Gemeente SGHERPENISSE over November 1939. Geboren Kommerina Willemina d. v. J. van Burg en L. J. Quaak. Neeltje d.v. Joh. Bolier en G. W. de Zwarte. Marinus z.v. M. J. IJzerman en D. de Jager. Ingekomen A. M. v. d. Werf van Anna Paulowna. G. M. Menbeere van Nieuw Lekkerland. .1. A. Quaak van Poortvliet. VertrokkenJ. C. Hartog naar Rotterdam. J. Zavodsky naar Argen tinië C. C. van 't Leven naar Krab- bendijke. Gem. ST. MAARTENSDIJK over November 1939. Geboren Elizabeth Johanna, d. v. H. Hartog en J. A. de Jager. Bartel Gilles, z. v. G. Janssen en J. A. de Witte. Pieter Hendrik Jan. z. v. H. J. P. ten Gate en C. P. Tazelaar. OverledenDaniël Priem 76 j., ongehuwd. Izak de Wilde 80 j., man van G. Elenbaas. Ondertrouwd: G. E. Hoekjm. 25 j. en L. II. Franke 24 j. Loop bevolking. Gevestigd Arie Jansen uit 's-Gravenhage. D. C. Vermeulen uit Rotterdam. J. P. van Houdt uit Tholen. Jacob de Graal uit Weesperkarspel. Vertrokken L. D. Rijnberg naar Hansweert. J. M. Slager naar Sint Annaland. J. J. van der Werf en gezin naar Wemeldinge. G. J. Lind hout naar Poortvliet. 1. P.Hagenaar den Haag. A. Muller naar Apeldoorn. D. Klaasse naar Tholen. A. L. Pol derman naar Stavenisse. Gem. OUD-VOSSEMEER over de maand November. Geboren Neeltje Maria d.v. W. M. v, Dijke en S. Klippel. Machiel Adriaati z.v. A. Houke en K. S. Mol. Vincent z.v. A. v, Poortvliet en H. K. Donken. Bastiaan z.v. J. M. Aarnoudse en W. C. Kot. Gehuwd D. Voshol 27 j. en K. J. d. Engelsman 22 j. Loop der bevolking, ingekomen: M. Verhees v. Halsteren. A. Jekel en gezin v. Tholen. Vertrokken J. P. v. d. Welle en gezin n. Steenbergen. P. Bosinan n. Bussum. Kr. Rerkheij en vr. n. Halsteren. M. Aarnoudse n. Utrecht J. M. Ampt n. Zoutelande. MARKTBERICHTEN THOLEN, 8 December 1939. Roomboter f 0.87 per pond. Boereboter f 0.8'2 Eieren f 5.70 per 100. Ondertrouwd49417 7 M. K RIJSTENBIL enJ.M. DE GROEN Scherpenisse,) D ,939 Tholen, Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen zoon MICHAEL JOHANNUS (Michel) A. F. GOEDEMONDT. A. J. GOEDEMONDT— 49414 12 Modde. Tholen, 4 December 1939. Venkelstraat 26. Voor de vele blijken van be langstelling, bij ons huwelijk ondervonden, betuigen wij mede namens wederzijdsclie familie, onzen hartelijken dank. M. 1. J. CONTANT. J. CONTANT—Schot. Tholen, Dec. 1939. 49413 10 Juffrouw zoekt plaatsing als bij heer alleen of klein gezin. Brieven onder nummer 49415 Bureau van dit blad. 7 BESTELLINGEN OP worden aangenomen door onzen AGENT te Oud-Vossemeer den heer P. C. Lindhout MOLENSTRAAT

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1939 | | pagina 3