Gemengd Pracht Bedstellen J. MELSE len in de bocht en het niet geheel ibtshouden bij het nemen ervan. :zf(Én als na de vacantie de groote ief wordt afgelegd zullen er wel en in het bezit komen van het Joma met het speldje van de reeniging voor veilig verkeer. 'g ieh e li eid iei Zot >ra uk M Jt Mo n vacantie op de fiets? Purol meenemen Dit voorkomt, verzacht en est doorzitten en zonnebrand. Doos 30 ct. •49074 4 Met de Thoolsche ouden van dagen Zeeland in. Dat was een dag met sombere jruitzichten Maandag jl. Als er li wolkje boven je dreef, plaste de vJ;en neer, als de wolken zich itapelden, ontlastte zich een weer, zoodat het comité, zoowel de ouden van dagen, zich t eenige bezorgheid afvroegen, bolehet weer zich Dinsdag zou houden ch alle sombere vooruitzichten iren als met een slag weggevaagd n de Julizon Dinsdag zoo helder aaide, terwijl het weerbericht mooi r er toezegde. Alles werkte dus mee reeds een prettige sfeer te leppen, die toen wij te ruim half aali op de markt kwamen, wel uiting kwam in de opgewekte ichten van de comitéleden, de autobezitters die met hun wagens j fifcwezig waren en niet in de laatste ats die van de ongeveer 70 ouden n dagen. De dames kregen een zakje nbous, de heeren werd door den er VV. Geluk een sigaar aangeboden, het was maar gelukkig dat de er C. Duine zoo welwillend was ireest om zich bij voorkomende egenheid beschikbaar te stellen autoreparateur, want voor er itart werd, was er een leege band, spoedig vervangen was en zoo n te ruim twaalf uur de heer E. d. Velde het vertreksein geven, dat W. Gornelisse die met zijn io-opname toestel de tocht mede akte, eenige opnamen had gemaakt. Er werd genoten van de reis. Wat Zeeland een mooie provincie. De r' ke, te velde staande oogst,afgewis- d door de Z. Bevelandsche boom arden, trokken wel de aandacht en lakte dat men niet uitgekeken ikte. Dat de tocht zoo hoog over het iduct en de brug over het kanaal or Z. Beveland ging, nu er waren il gezichten die vertrokken, doch vaart zat er in en voor men zich te ongerust kon maken lag het naai al ver achter de reizigers, eldra trok de uit '2ü auto's bestaande v iet door Middelburg heen, om de inen tegemoet te rijden en eenigen 1 te Domburg te vertoeven waar café Wilhelmina» de eerste rust rd gehouden en waar allen een •versching werd aangeboden. Het ikbijgelegen strand lokte velen uit eens een kijkje te nemen van het 'andleven. Er waren er die een je te paard maakten, er was één gasten wiens hoed bijna door t steigeren van zijn rossinant in Noordzee verdween Er waren der de ouden van dagen die zich jong voelden en ijs gingen koopen een vrouwelijke ijsco-nimf, die ter wel tot de honderdkiloachtigen hoorde, kortom het oponthoud te mburg gaf een rijke schakeering afwisseling, die het verblijf ver- ngenaamde. Bij het innemen der plaatsen bij ülrtrek meende men dat een badgast t lichtgekleurde broek en witte loenen zich wederrechtelijk een lats in een der auto's had ver- terd, men wilde zelfs poliliehulp ul 'oepen om deze gast te verwijderen, m bleek dat hij tot een der meest chte Thoolsche gasten behoorde. ]i Haar Vlissingen wachtte het gezel lap en weldra gaf de heer van de 1de het signaal tot vertrek. Van- fsprekend werd even een rust- uze gehouden aan den bekenden eslkappelschen zeedijk, die aller sondering wekte door zijn ontzet- id zware constructie. Er waren overmoedigen die aanstalten lakten om een bad in de Noordzee nemen, doch die hierin verhinderd irden door het vertreksein. Weldra was toenVlissingen bereikt, toegang tot de pier was voor de sten vrij en in het paviljoen stond koffietafel reeds aangericht, die zoo aanlokkelijk uitzag dat er idra niets over was dan leege lalen en leege borden. Nadien was er nog een kleine uur om zich te verpoozen len genoten nog van het fraaie gjzicht op de Westerschelde, een onze mooiste zeearmen, waar ibooten binnenkwamen en ver- ikken naar zee en dat onder de fankeling van de Julizon een beeld z|rmde, waarvan men maar noode scheiden. Het was dan ook zeven uur ver gepasseerd toen de stoet zich in beweging zette en men huiswaarts toog. De aankomst te Tholen was over weldigend. Volgens ons door de politie verstrekte mededeeiingen waren meer dan duizend personen aan de brug getuige van de terug komst der reizigers, die met gejuich werden begroet. „Concordia" had de aardige gedachte om den stoet af te wachten aan de brug en zoo ging het onder het spelen van pittige marschen naar de markt waar wij de menschenmenigte op ruim 1500 man schatten. De voorzitter van het comité, de heer Amsing, hield vanaf de muziek tent een korte toespraak, waarin hij namens het comité de burgerij van Tholen warmen dank bracht voorde geldelijke steun die het houden van dezen voor de ouden van dagen zoo prettige dag had mogelijk gemaakt, aan de autobezitters voor hun groote bereidwilligheid betoond door het beschikbaar stellen van hun wagens, kortom de dank strekte zich uit tot allen die zoo'n goeden burgerzin hadden betoond, om de deelnemers zoo'n recht prettigen dag te bereiden, terwijl „Concordia" vanzelfsprekend eveneens in dien dank werd be trokken. Jacob Baaij sprak daarna namens de ouden van dagen, wier hartelijken dank hij betuigde aan de commissie, voor samenwerking en de tot sland- koming van dezen dag en tweedens allen die financieel bijdroegen, terwijl hij ook de bestuurders der wagens dank bracht voor hun welwillendheid en aan de heeren en dames die hun zorgen aan de deelnemers besteedden. Tenslotte bracht hij een woord van dank aan de geheele Thoolsche burgerij voor hun groote sympathie en medewerking. Hij hoopte dat alle deelnemers bewaard en gespaard mogen blijven tot een volgende gelegenheid. Spreker verzocht allen een driewerf hoera te willen uitbrengen, waaraan vanzelfsprekend van harte werd voldaan door de duizendkoppige menigte die rond de kiosk was bijeengekomen. En dit was dan het einde van den in alle opzichten zoo goed geslaagde tocht voor de ouden van dagen, die het comité dit jaar, jammer genoeg, meer zorgen gaf dan vorige jaar omdat de geldmiddelen iets minder hebben gevloeid en men niet de beschikking kreeg over auto's waarop men redelijkerwijs, gezien hel mooie waarvoor ze moesten dienen, zijn verwachting had gesteld. De P. V. „De Irouwe duif" hield op Vrijdag 14 Juli jl. een wed vlucht van uit Limoges afstand 669 km. De uitslag was als volgt: C. Hazen 1. Jac. Baaij 2 3. C. Baaij Pz. 4. J. Knuist St.A.5. C. v. d. Have Sch. 6 7 II. A. Wagemaker 8. L. M. de Heer 9. D. Jansen 10. Deelname 33 duiven. Gelost 5.30. Ie duif 1.4.0. Laatste 2.51.45. P. V. „De trouwe duif'. Wedvlucht met jonge duiven, vanaf St. Kathelijne Waver. (54 km.) ge houden op Zaterdag 15 Juli jl. Uitslag J. Vermeij O.V. 1 13 16 38 47 52 L. M. de fleer 2 5. C. Hazen 3 10 28 F. Nijs 4 6 20 50. C. de Wilde Tholenaar O.V. 7 8 18 19 23 24 26 30 31 32 33 40 41 48 49 53 54 A. Wagemaker 9 14 21 27 36 43 44. Jac. Baaij 11 15 35. D.Jansen 12 34 Dr. Lindenbergh O.V. 17 22 465556. C. v. d. Have Sch. 25 42 51. C. Baaij Pz. 29 37 45. J. Knuist St.A. 39. In concours 167 duiven. Gelost 1 uur. Ie duif 1.43.13. Laatste 2.5.30. POORTVLIET, Op de konijnen tentoonstelling welke Zaterdag jl. te Bergen op Zoom werd gehouden, behaalde de heer M. van Beveren alhier met twee haaskleur Vlaamsche reus (rammen) een le en een 2e prijs, tevens het mooiste dier der groote rassen, en met een haaskleur Vlaam sche reus voedster, de 2e prijs. Het bestuur van het Water schap Poortvliet heeft Maandag jl. aanbesteed het herbedelven van 791 m. waterleiding,gelegen tusschen Zwarte wegRoolandschen dijk. Inschrijvers waren S. W. Quist f 0.236, M. P. Geuze en M. J. Ista f 0.225, J. A. van Tig- gele f0.39, J. Jansen, Tholen f0.265, J. C. Koppcnhol, Poortvliet f 0.32, J. J. v. d. Klooster f 0.30, J. W. Hage f 0.4448, M. Mol f 0.30, W. Antho- nisse Wz. f 0.27. Het werk werd ge gund aan M. P. Geuze voor f0.22s. Alles per M. Waar geen plaatsnaam vermeld, allen te Poortvliet. Het festival te Poortvliet. De muziekvereeniging „Kunst naar kracht" bestaat 15 jaar en dit voor een gemeente als Poortvliet wel belangrijke feit gaf het Bestuur der vereeniging aanleiding een festival te organiseeren, waaraan de gezelschap pen uit Tholen, Scherpenisse, St. Maartensdijk Oud-Vossemeer zullen deelnemen. Burgemeester B. J. van Oeveren had de welwillendheid het eerevoor zitterschap op zich te nemen, terwijl de heer Carels al lange jaren eerelid der vereeniging is. Het Bestuur be staat uit de hh. dr. C. J. v. Poortvliet, voorzitter, A. C. Heijboer vice voor zitter, J. E Mosselman secr penning meester, W. J. Gunter, C. Slootmaker, P. Kleppe en 11. A. Endhoven. Ten 2 ure o.t. worden de gezel schappen ontvangen, waarna te 3 uur een rondgang door de gemeente wordt gemaakt. Hierna wordt bij de muziektent de ensemblemarsch gespeeld. Ten vier uur beginnen de concerten op het terrein van den heer G. Mosselman. Van 79 uur concerteeren de deelnemende vereenigingen op boven genoemd terrein. En als het weer mee wil werken, twijfelen wij niet of Poortvliet zal dien dag van uit ons geheele eiland wel druk worden bezocht. SGHERDENISSE.Ten verzoeke van de erven van mej. M. van IJsseldijk werd verkocht een woonhuis staande aan de Weststraat. Kooper werd de heer P. Anthonisse voor f1630. Een perceel bouwland gelegen in Kleinen hoek groot 2 gem. 26 roeden. Kooper Ned. Herv. Kerk voor f700 per gemet. Een zitplaats in de Ned. Herv. Kerk. Kooper Jb. Bevelander Gz. voor f55. Begunstigd door het mooie weer en daartoe in staat gesteld door vrij willige bijdragen der ingezetenen vertrokken Dinsdag half één een 13-tal auto's met 36 ouden van dagen naar Oisterwijk. Onder groote belang stelling der ingezetenen arriveerden ze wederom des avonds om 10 uur. Dat de oudjes dien dag veel genoten hebben valt te begrijpen, zoodat deze tocht nog wel eens besproken zal worden. ST. MAARTENSDIJK. Veiling van 19 Juli 1939. Aanvoer aardappelen 40.000 kg. De prijzen waren als volgt: Witte eigenh. f3.40—3.54, blauwe idem f3.523.60, witte drielingen f22 02, blauwe idem f 1.96, kom kommers f3.20 per 100 stuks. Geslaagd ten Den Haag voor de hoofdacte onze vroegere dorpsge noot C. Oudesluijs thans onderwijzer Den Haag. STAVENISSE. Op de aardappel veiling van Donderdag jl. besteedde men voor de gele eigenheimers f 3,50 en voor de drielingen f2,46 per 100 kg. ST. ANNALAND. Aardappelveiling van Woensdag 19 Juli. Groep St. Annaland geveild 112.035 kg., 62225 kg. gele eigenh. f 3.50 381, 22275 kg. blauwe idem f3.74 4.02, 12175 kg. gele drielingen f2.50 2.83, 2025 kg. blauwe idem f2.75 —2.88, 325 kg. gele bonken f2.80 3.50, 3010 kg. kriel f 1.01. Groep Scherpenisse geveild 70425 kg., 35350 kg. gele eigenh. f3.60 3.81, 28550 kg. blauwe idem f3.81 4.04, 5650 kg. blauwe en gele eigenh. drielingen f2.472.81, 875 kg. bon ken f2.702.90 alles per 100 kg. Gisteren onlslond in de schuur van den bakker P. Gaakeer een begin van brand doordat enkele zakken houtskool die nog warm waren, vlam vatten. Gelukkig ont dekte men den brand tijdig, zoodat het vuur in den aanvang gebluscht kon worden. OUD-VOSSEMEER. De P.D.V. „de Zwaluw" hield een wedvlucht uit Bordeaux. Afstand 828 km. De uitslag was: Abr. v. Driel 1,J.Klip- pel 2, F. v. Loenhout (N.V.) 3 en 7, M. v. d. Zande 4, 6 en 11, J. B. Tho lenaar 5, Boogaartvan Liere 8, J. Clarijs (N.V.) 9, P. de Klerck (N. V.) 10, J. Elzevier 12. Aankomst eerste duif 7.56.00, laatste 10 36. Geslaagd voor het examen onder wijzer 1. o. de heer Ph. v. Gorsel alhier. DE A.S. BLIJDE GEBEURTENIS. Feestviering op den dag na de geboorte Van den minister van Binn. Zaken is het volgende rondschrijven uitge gaan aan alle departementen en daaronder ressorteerende instellingen betreffende de viering van de te verwachten geboorte van een Ko ninklijken Prins of van een Konink lijke Prinses: In verband met de te verwachten heugelijke gebeurtenis in het Prin selijk Gezin heb ik de eer u mede te deelen, dat de dag, volgende op dien van de geboorte van een Ko ninklijken Prins of van een Konink lijke Prinses, zal worden gevierd als een verjaardag van een der leden van het Koninklijk Huis, d.w.z. dat de dienst op dien dag, na den morgendienst, als op Zondag wordt verricht. Up dien middag zullen derhalve alle rijksdiensten, -instellingen en -bedrijven gesloten zijn voor zoover de dienst dit toelaat. Indien de dag, volgende op dien waarop de geboorte heeft plaats gevonden, een Zondag mocht zijn, wordt de feestviering verlegd naar den onmiddellijk volgenden Maan dag. Terstond na het bekend worden van de geboorte wordt van alle openbare gebouwen de nationale vlag uitgehangen. Deze vlag blijft hangen gedurende den daarop volgenden dag. Het boek Henoch. Prof. Jeremias bericht in de Theo logische Blatter, dat opnieuw een deel van den tekst van het apocriefe boek Henoch is teruggevonden, zoodat thans een groot deel van dit boek is opgespoord. Helaas ontbreekt thans nog het middelste deel, het tweede deel der Henoch-Openbaring, de hoofdstukken 37 tot 71. Ondertusschen is deze vondst van groot gewicht. Wanneer men bedenkt, dat de Aethiopische tekst uit den Grieksehen tekst is gevloeid, merkt men, dat men thans een belangrijke schrede genaderd is tot den origi- neelen tekst van dit boek, dat in het Nieuwe Testament als een pro fetisch boek wordt geciteesd en dal in de oude Christelijke kerk inboog aanzien stond. Later werd het terug gedrongen in de rij dor Apocriefe Boeken en tenslotte is het geheel verdwenen. In de 17e eeuw ontdekte men, dat de Aethiopische kerk in haar Bijbel vóór het boek Job een boek Henoch bezat en in 1773 bracht J. Bruce drie Aethiopische handschriften naar Europa in 1892 ging Bouriant over tot de publicatie van enkele deelen, welke bij opgravingen gevonden waren en die de eerste hoofdstukken van dit Henochboek bevatten. Van 1 tot en met 8 Augustus belastingvrij fietsen. Van '1 tot en met 8 Augustus zal men mogen fietsen zonder rijwiel plaatje. Op 9 Augustus zal men zich het nieuwe belastingplaatje moeten hebben aangeschaft en begint de controle. J. van der Koogh. f Tijdens een pleizierreis naar Noor wegen overleed op het s s. Golumbia de heer J. van der Koogh, wonende te Rijswijk (Z.H.). De heer van der Koogh nas o.m. lid van het Bestuur der visscherijen op de Zeeuwscbe stroomen. Hij was officier in de orde van Oranje Nassau en in de Kroonorde van België. Wielrijdster onder lading terecht gekomen. Te Amersfoort is opeen kruispunt een groote zeswielige auto, geladen met een aantal kisten met eenige duizenden ledige bierflesschen, om geslagen. Vermoedelijk was de snel heid in de bocht te groot en is de vracht gaan schuiven. De auto kantelde en onder de ruïne van kisten en auto werd een pas- seerende wielrijdster, mej. A. Rouw horst, bedolven. Met zeer ernstige snijwonden aan hoofd en beenen' veroorzaakt door de gebroken fles- schen, is zij naar het ziekenhuis ver voerd, waar zij een uur na het ongeluk is overleden. De bestuurder van de vrachtauto werd lichtgewond aan de handen, doch was ten gevolge van het ongeval geheel overstuur. KERKNIEUWS. ZONDAG 23 JULI 1939. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. Wolfensberger en nam. 2.30 ds. de Bres. Ger. Kerk voorm. 10 en 's avonds 6 uur dr. Veltenaar. Ger. Gem. voorm. 10, nam. 2.30 en 's avonds 6.30 leeskerk. Vrije Ger. Gem. voorm. 10, nam. 230 en 's avonds 6.30 ds. Baaij. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 1030 en nam. 3 uur ds. v. d. Heuvel. Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 en s avonds 7 uur ds. Allaard te Ilille- 'ersberg. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10,30 leeskerk en nam. 3 uur ds. van Griethuijzen. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. de Bres en nam. 3 uur leeskerk. N.D. Ger. Gem. voorm.'10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur de heer West- slrate te Rotterdam. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. '10.30 leeskerk en 's avonds 7 uur ds. van den Heuvel te Poortvliet. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 6.30 uur leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds.van Griethuijzen en nam. 3 uur leeskerk. Oud Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 6.30 uur leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. v. Eist. Ger. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem. voorm. 10 30, nam 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN van 14 t/m 20 Juli. Geboren Maria Pieternella, d.v. L. Jansen en M. P. van Driel. PUBLICATIEN De Burgemeester van Tholen maakt bekend, dat tegen Vrijdag, den 28 Juli 1939, des namiddags 2'/2 ure, een operbare vergadering van den Raad is belegd. Punten van behandeling 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en medee- lingen. 3. Vaststelling van het kohier der Reinigingsrechten W isseltonnen) voor het 3e kwartaal 1939. 4. Vaststelling eener nieuwe beheers- verordeuing voor het Brugbedrijf. 5. Aanbieding van de Bedrijfsreke- ningen van de Gemeenterekening over den dienst 1938. 6. Toestaan van een crediet in ver band met de te verwachten geboorte in het Prinselijk gezin, 7. Benoeming van een bedrijfsleider boekhouder voor de Gasfabriek. 8. Voorstel tot uitvoering van den voorgenomen aanleg verkeersweg. Tholen, 21 Juli 1939. 29 Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend dat tegen Donderdag, 27 Juli a.s. gelegen heid bestaat tot aangifte voor ruiming van privaatputten. In den voormiddag van dien dag zullen scherven enz. door den reini gingsdienst worden opgehaald. Tholen, 20 Juli 1939. 11 Burgemeester en VVethouders van Tholen Gelezen het verzoek van M. P. Coomans, broodbakker, alhier om vergunning tot vervanging van een houtoven door een heetwateroven en plaatsing van een kneedmachine met electromotor in het perceel, kada straal bekend gemeente Tholen, sectie F nr. 1923, gelegen aan de Dalem- scheslraat nr. 18: Overwegende, dat de verklaring bedoeld in art. 7 bis 2e lid der Hinderwet nog niet is ingekomen besluiten de beslissing op bovengenoemd verzoek te verdagen, Tholen, 21 Juli 1939. 22 MARKTBERICHTEN THOLEN, 21 Juli 1939. Roomboter f 0.71 per pond. Boereboter f 0.66 Eieren f 3.00 per 100. vanaf f 13,50, matrassen, ledi kanten, spiegels, meubelen, lampen zeer voordeelig. Stof zuigers, werkelijk wat goeds, worden ten volle gegarandeerd, vanaf f 25.Keukenkachels beneden alle concurrentie. Wasch- en wringmachines, naai machines, ijzerwaren, gereed schappen, enz. Reparaties en onderdeeten voor alle merken naaimachines. 22 49090 THOLEN, Telef. 20 WECK inmaakart'kelen nergens goedkooper

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1939 | | pagina 3