tset&hk ieuus: .GEMEENTEBELANG' Jruin staat sportief. De zomerwarmte Verkoopingen Burgerij van Tholen. pte dat hij samen met de leden den raad mag samenwerking de belangen der gemeente. Spr. geen geboren Poortvlietenaar de, merkte op dat er goede en ihte eigenschappen onder de be- :ing worden ontmoet, zoodat hij ondervonden dat zijn weg niet en over rozen zal gaan, doch dat ook doornen zal ontmoeten. Hij pt dat hij de kracht zal ontvangen Hem die alles regeert. i burgemeester dankte de ver- da diende sprekers voor de hem toe- iroken woorden. ierna begaf men zich naar buiten aanhooren van de zanghulde door schoolkinderen en het Muziek- elschap. aarna formeerde de stoet zich Ier en werd een rondtocht door gemeente gedaan waar de nieuwe gemeester en zijn gezin hartelijk •den begroet door de bevolking langs den weg geschaard stond. nen be dkai n [en n. ik wei rsl ;en s 'en ve; pa e AMILDA-zonnebruincrême at Pigmentol dat Uw huid, óók bij n zon direct mooi bruin en zonne nd voorkomt. Flacon 60 ct. Tube ct. Doos 50 en 25 ct. 7 48929 Ie tractatie der schoolkinderen was aangenaam intermezzo dat bij de deren wel in de smaak viel. eil Ie arme menschen in de gemeente •den met een krentenbrood en versnapering door den burge ester bedacht. les middags hadden volksspelen ats op de Paasehdijk, die veel mgsteiling trokken en een goed loop hadden, tij les avonds bracht het muziekge- t ichap nog een serenade aan den uwen burgemeester gevolgd door muzikale wandeling door de neente waarna een concert op de ïee sierde muziektent het slot was. 'oortvliet heeft zijn nieuwe burge ester op hartelijke wijze verwel- nd en wij gelooven te mogen onderstellen dat de wederzijdsche jjinismaking er eene is die voor de komst niets dan goeds belooft. THOLEN, 9 Juni 1939. Handelsregister. dij het Handelsregister der kamer 1 Koophandel en Fabrieken voor Jei sstelijk Noordbrabant te Breda, efianalaan I, hadden gedurende de and Mei 1939 de naVblgende chrijvingen plaats •uwe Inschrijvingen iebr. Rijsten bil. Scherpenisse, ilenweg385. Graan maalderij, handel granen, meel en veevoeder. Venn.: en M. K. Rijstenbil. J. W. Roskes f Ie Gouda is op nagenoeg 60-jari- d leeftijd overleden de heer J. W. iskes, Inspecteur dir. belastingen. overledene was van 30 April 17 tot 1 April 1912 ontvanger der belastingen te St. Maartensdijk. Waar de verordening, die het turen van straten en stoepen ver- zeer slecht werd nageleefd, ardoor de waterverspilling zoo oot is geworden dat de watertoren t voldoende water bleef bevatten, tgeen bij voorkomen van brand een ramp zou kunnen lijden, is politie heden overgegaan toezicht houden op de naleving dier veror- ning met gevolg dat er tal van oces verbalen tegen de overtreed- rs zijn opgemaakt. Straatschuren irdt dus een dure liefhebberij. Toen de molenaar J. Dorst «ig was zijn molen te witten, ortte boven van den molen een uk steen van ongeveer 200 K.G ar beneden rakelings langs de ider die de heer Dorst verzette. root geluk dat de heer Dorst eens de steenmassa zag vallen en h door een zijwaartsche sprong top tijd in veiligheid wist te stellen Voor het Middenstandsdiploma [houden te Middelburg zijn alsnog islaagd Neeltje Schot Jd. Tholen en Mullie Poortvliet, deze hebben hun opleiding gehad bij den •er L. J. Aarnoudse. Tocht ouden van dagen te Thoien. De commissie van voorbereing or den tocht van de ouden van 'gen en die bestaat uit zuster ergever en de heeren G. Amsing Jr. van de Velde en Ir. C. Wagtho gister bijeen geweest ter bespreking n een dit jaar te houden uitstapje. Vanzelfsprekend hoopt men weder te mogen rekenen op eenigen gel- delijken steun onzer inwoners, terwijl wederom een beroep zal worden gedaan op autobezitters om hun wagen af te staan, waarmede de heer W. M. Geluk zich belasten zal. De tocht zal Dinsdag 18 Juli worden gehouden en zal ditmaal naar Dom burg en Vlissingen voeren. Gegadigden die zestig jaar en ouder zijn kunnen zich aanmelden bij Zuster Viergever; zij die beneden dezen leeftijd zijn, zijn absoluut uitgesloten. Concours hippique te Bergen op Zoom. Tweeden Pinksterdag had ouder gewoonte in de Scheldestad het be kende concours-hippique onder groote belangstelling plaats. Zeeland maakte in verschillende afdeelingen een goed figuur en onder de prijswinnaars vonden wij vele Thoolscbe namen. In het internationaal concours voor eenspannen stamboekmerries koud- bloed was de collectie al zeer bij zonder. De eerste prijs viel ten deel aan Lina van Tholen, een beste merrie met uitstekend been werk. Stalge- noote Albina van Tholen ontving den vierden prijs en tevens voor goed den beker van het centraal comité voor de C. H. in Nederland. De heer M. J. Stoutjesdijk te Tho len die als een goed fokker bekend staat, kwamen deze prijzen wel toe. In het Internationale concours voor het schoonste tweespan koud- hloed stamboekmerries, waren het de vossen Erna en Frida van Arenberg, die den eersten prijs verwierven, met de medaille van H. M. de Koningin. Een verdiend succes voorden eige naar de heer J. F. Brooymans te St. Annaland. Ook in het Intern, concours voor slamboekmerries trekpaard vielen in het eiland weer prijzen. 1. Lina van Tnolen, eig. M. J. Stout jesdijk. 2. Erna, eig. I. F. Brooymans, 4. Albina van Tholen, eig. M. J. Stoujesdijk. 7. Nelly van Bleyendaal, eig. J. F. Brooymans. Internationaal concours voor het schoonste tweespan stamboekmerries (trekpaard) ingespannen voor een boerenwagen: I. Erna en Frida van Arenberg, eig, J. F. Brooymans. 2. Lena van Tholen en Olma van Tholen, eig. M. J. Stoutjesdijk. Merriepremiekeuringen. De uitslag van de merriepremie keuringen voor het eiland Tholen was als volgt Tweejarige merries: '1 Cora van Tholen, eig. M. J. Stoutjesdijk Tholen 2 Ultra van Bleijendaal, eig. J. F. Brooymans, St. Annaland. 3 Frieda, eig. C. H. de Wit, Oud-Vossemeer. 4 Mirza, eig. B. G. Friderichs, id. 5 Martha de lueldrecht, eig. W. J. van Engelen, id. Driejarige merries kleine maat Metha van Vossemeer. eig. W. J.van Engelen id. 2 Cato, eig. G. M. Eten- baas, St. Annaland. 3 Tilly van Bleij endaal, eig. J. F. Brooymans. 4 Finette de Bierset, eig. B. G. Friderichs, Oud-Vossemeer. Ficelle de Bierset, eig. id. Driejarige merries groote maat i Emma, eig. C. H. de Wit, Oud- Vossemeer. 2 Gilda van Dinteloord, eig. M. J. Stoutjesdijk, Tholen. 3 Oliva, eig. A. C. Geluk, St. Annaland. 4 Mazette van Hooge Heide, eig. C. W. Groenewege, St. Maartensdijk. Vierjarige merries kleine maat: 1 Greta van Dinteloord, eig. W. J. van Engelen, Oud-Vossemeer. Vierjarige merries groote maat 1 Albina van Tholen, eig. M. J. Stout jesdijk, Tholen, Nora van Dijkzicht, eig. J. J. Noom, St. Maartensdijk. Vijf tot tienjarige merries kleine maat: 1 Cora, eig. C. H. de Wit, Oud-Vossemeer. 2 Nelly van Bleyen daal, eig. J. F. Brooymans, St. Anna land. 3 Clara van Thoien, eig. M. J. Stoutjesdijk, Tholen. 4 Olma van Bleijendaal, eig. J. F. Brooymans. St. Annaland. 5 Corrie, eig. A. W. G. van Nieuwenhuijzen, Tholen. 6 Quetta van Bleijendaal, eig. J. F. Brooymans, St. Annaland. 7. Erna, eig. C. H. de Wit, Oud-Vosmeer. 8 Flora, eig. id. 9. Sira d' Annecroix, eig. A. L. Hage 6 Co., St. Maartensdijk. 10 Irma van Tholen, eig. M. J Stoutjesdijk, Tholen. Vijf tot tienjarige merries groote maat1 Dora van Tholen, eig. M. J. Stoutjesdijk, Tholen. 2 Elsa, eig. id. 3 Frieda, eig. A. G. Geluk, St. Anna land. 4 Marie van Vosmeer, eig. W. J. van Engelen, Oud-Vossemeer. 5 Juliana van Tholen, eig. M. J. Stont- jesdijk, Tholen. SCHERPENISSE. De landbouwers knecht C. M. Bevelander Pz. behaalde te Tholen het diploma op de melkers cursus gehouden vanwege de veree- niging tot verbetering van het rund vee in Zeeland. Geslaagd voor het middenstands diploma de heeren A. J. Slager, J. Slager, Joh. Wessels en W. van Houdt, allen leerlingen van den heer Aarnoudse te Bergen op Zoom. ST. MAARTENSDIJK. Op een per ceel bouwland van den heer Abr. Hage gelegen in den Middellandpolder zijn een drietal coloradokevers gevonden. STAVENISSE. Woensdag jl. werd onder voorzitterschap van dhr J. C. Uroogendijk in hotel Potappel een ingelanden vergadering gehouden van Öud-Kempenshofstedepolder en Moggershil. Vastgesteld werd overeenkomstig art. 81 het verslag van den toestand en de behoelten van den polder. De rekening voor het dienstjaar 1938/39 werd in ontvangsten vast gesteld op f9109.66 en in uitgaven op f9093.62, batig slot alzoo 167.04. De begrooting voor liet dienstjaar 1939/40 werd in ontvangen en uit gaven vastgesteld op f9093.18. Na breedvoerige bespreking werd besloten tot het doen opmaken van een plan door de Ned. Heide Maat schappij voor het bedelven en ver breeding van waterleidingen enz. in onderhoud bij particulieren. Het ligt in het voornemen om het werk, wanneer dit althans uitgevoerd wordt in werkverschaffing uit te voeren Voor het examen middenstands diploma „Algemeene Handelskennis" gehouden te Zierikzee slaagde de heer M. Moerland Pz., L. Rooze- mond Lz. en A. J. van den Slikke allen alhier. Genoemde heeren hadden hun op leiding ontvangen bij dhr. S. Stoel, alhier. Ds. Batelaan alhier, die beroepen was tot predikant bij de Ned. Ilerv. Kerk te Papendrecht, heeft voor dat beroep bedankt. Zondagvoormiddag na alloop der godsdienstoefening, heeft dhr Stout jesdijk den dank en vreugde dei- gemeente aan Ds. Batelaan, in ver band met dat bedanken, overge bracht. In verband met het egaliseeren en aspbalteeren van den Oudelandsehen Dijk en wel vanaf het begin tot aan de grens met de gemeente St. Anna land, heeft het gemeentebestuur den weg, die over genoemden dijk loopt, tot nadere aankondiging voor alle verkeer gesloten verklaard. OUD-VOSSEMEER. Voor het Mid denstandsdiploma zijn geslaagd onze dorpsgenooten A. Mol en Joh. Pollie. Mede als gevolg van het feit, dat thans pl.m. 30 personen werk hebben gevonden buiten de gemeente is het aantal werkloozen tot een minimum gedaald. De steunregeling zal van 2 Juli t/m 29 October buiten werking blijven. SPORT. Zaterdag jl. werden op het terrein van de voetbalvereeniging Tholensche Boys twee wedstrijden gespeeld. De eerste wedstrijd ging tusschen het eerste elftal van Tholensche Boys en het tweede elftal van S.O.A.G. van Rotterdam. Voor de rust ging de strijd gelijk op en de stand was dan ook slechts 21 in het voordeel van Tholensche Boys, na de rust toen de Tholensche Boys de wind meekregen werd er weer goed aangepakt en kwamen ze steeds meer in de meerderheid, wat ze ook in doel punten uitdrukten. Want het einde kwam met een 9—1 overwinning. Het eerste elftal kwam door deze overwinning in het bezit van een beker, die door den trainer van de vereeniging S.O.A.G. was uitgeleofd geworden. Na dezen wedstrijd volgde een wedstrijd tusschen het eerste elftal van S.O.A.G. uit Rotterdam tegen D.O.S.K.O. uit Bergen op Zoom. Voor deze wedstrijd sprak de voorzitter van de Tholensche Boys beide elf tallen toe en feliciteerde het elftal van S.O.A.G. met het behaalde kam pioenschap en bood beide aanvoer ders een bouquel bloemen aan. De aftrap van dezen wedstrijd geschiedde door den burgemeester van Tholen. Voor de rust was het een zeer goede wedstrijd, maar na de rust zakte het elftal van S.O.A.G. af en verloor deze wedstrijd dan ook met 6—0. Zaterdag a s. komen beide elf tallen van Tholensche Boys tusschen de lijnen. Om half zes speelt het tweede elftal tegen een elftal uit Bergen op Zoom en daarna het eerste elftal tegen het eerste elftal van Rilland. KERKNIEUWS. ZONDAG 11 JUNI 1939. THOLEN. Ned. Ilerv. Kerk voorm. 10 uur ds. Batelaan en nam. 2.30 ds. Ver schoor. Ger. Kerk voorm. 10 en 's avonds 6 uur dr. Veltenaar. Ger. Gem. voorm. 10, nam. 2.30 en 's avonds 6.30 leeskerk. Vrije Ger. Gem. voorm. 10, nam. 2 30 en 's avonds 6.30 ds. Baaij. Ned. Protestantenbond afd. Tholen Geen dienst. POORTVLIET* Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en nam. 3 uur ds. v. d. Heuvel. Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur ds. Berends te Amers foort. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10,30 en nam. 3 uur ds. de Haan. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. '10.30 en nam. 3 uur ds. de Bres. N.D. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en avonds 7 uur leeskerk. STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en 's avonds 7 uur ds. Bate laan. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 6.30 uur leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. v. d. Heuvel en nam. 3 uur lees kerk. Oud Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 6.30 uur leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. v. Eist. Ger. Kerk voorm. '10.30 en nam. 3 uur ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem. voorm. 10 30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. veroorzaakt vaak hevige hoofdpijn; een Hartje van Mijnhardt doet deze spoedig bedaren. 2 st. 10 ct. 12 st.SOct. Bij Apoth. en Drogisten. 748928 Vier boerderijen en twee woningen afgebrand. Gister is in het N. Brabantsche dorp Nieuwkuyk in een boerderij brand uitgebroken die dank zij de langdurige droogte en den hevigen wind een groote afmeting heeft aangenomen Vier kapitale boerde rijen met schuren gingen met inhoud in de vlammen op, evenals twee woningen. De Bossche brandweer werd ten hulp geroepen en kon ten slotte den brand bedwingen. Vermoedelijk zal de schade wel een 70.000 gulden bedragen. MARKTBERICHTEN THOLEN, 9 Juni 1939. Roomboter f 0.73 per pond. Boereboter f 0.68 Eieren f 3.20 per 100. BURGERLIJKE STAND Gem. THOLEN van 2 t/m 8 Juni. GeborenJacoba Helena Maria, d.v. J. L. J. v. d. Berge en T. M. Coomans. Gehuwd J. A. Suurlant 28 j. en K. W. Nelisse 21 j. Temperatuur van het Scheldewater te Tholen. Juni Graden C. Zaterdag 3 17, Zondag 4 17, Maandag 5 17,2 Dinsdag 6 18, Woensdag 7 •19,1 Donderdag 8 20, Vrijdag 9 19.2 Heden overleed na een kortstondig lijden onze ge liefde Zuster, Beh uwdzuster en Tante 48932 18 Mevr. W. H. DE RIJKE— v. Gorsel, in den ouderdom van bijna 76 jaar. Uit aller naam, J. L. VAN GORSEL. Oud-Vossemeer, 6 Juni 1939. Heden overleed na een kortstondig lijden onze ge liefde Schoonzuster en Tante 48933 18 Mevr. W. H. DE RIJKE v. Gorsel. in den ouderdom van bijna 76 jaar. Uit aller naam, M. DE RIJKE. Zierikzee, 6 Juni 1939. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon 10 HUBRECHT. 48925 C. J. VAN WESTEN J. J. A. VAN WESTEN— Stoutjesdijk. Poortvliet, 2 Juni '1939. „Blauwe Bloem". te Tholen en Poortvliet. Notaris D. VAN DE VELDE te Tholen, zal ten verzoeke van de Erfgenamen van wijlen Me vrouw W. H. VAN GORSEL— van Stapele, in de maand Juli aanstaande in het openbaar verkoopen 1. De Hofstede (polder) „De Puit", gelegen onder de Gemeente Tholen, groot pl. m. 44 Hec taren. 2. Villa met tuin, en pl. m. 60 Hectaren bouw- en weiland, 27 48949 gelegen te Poortvliet. Nader te annonceeren. Met het oog op de nabije verkiezing voor den Gemeenteraad, geven wij een kleine aanvulling aan onze mededeeling, gepubliceerd in de Thoolscbe Courant van 19 Mei 1939 No 20. Gaven wij U daarin de meer verheven idee, de meer algemeene gedachten over samenwerking onderling, waardeering voor eikaars opvattingen, en met een enkel woord werd slechts gewezen op het zakelijke. We wenschen op dat zakelijke nog eens terug te komen, en U te zeggen dat d'e bedoeling van Gemeentebelang is, te trachten een zuinig beheer van de Gemeentegelden te bereiken, vooral in deze tijden is het geboden voorzichtig te zijn met uitgaven. Het noodige moet natuurlijk gebeuren, doch iedere uitgave moet terdege getoetst worden aan het belang, waarvoor het wordt gevraagd. Een zeer zuinig beleid moet worden bevorderd, een zeer eenvoudige staat moeten wij voeren, ook al worden er hier door sommigen steedsche allures verwacht. Neen, eenvoudig en zuinig zoover het kan en moet, iedere post bekeken voor het algemeen belang. Nog wenschen wij op te merken, dat de propaganda, die wij voeren, door de vereeniging is gesteld in handen van het bestuur. Afwijkingen hiervan, misschien goed bedoeld, of hobby's waaraan soms wordt geleden, moet u niet als ernstig beschou wen, in geen geval wordt dit door de vereeniging of dan wel het daarvoor aansprakelijk gestelde bestuur goedgekeurd. Wij wenschen geen oppositie over enkele dingen, onze bedoeling is het geheel in goede banen te helpen leiden, met voorop stelling van het algemeen belang. Kiezers van Tholen, wij noodigen u uit, deze mededeeling ernstig te bezien en de goede bedoeling hierin gelegen, te helpen bevorderen, door bij de stemming volgende week uw stem op onze lijst uit te brengen. 92 48947 W. L. KLOMPE. A. WAGEMAKER. Dr. L. D. A. LOOYSEN.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1939 | | pagina 3