FORD WINT HET SCHOONHEID Gemengd Eindelijk verzoend dvrd in □Ooo N.V. AUTOMOBIEL MIJ „DIFOGA" WIE REKENT KOOPT FORD RECHTZAKEN. ARR. RECHTBANK TE BREDA. Zitting v.m den Politierechter van Maandag '15 Mei 1939. Ergerlijke dierenmishandeling. Voorden Politierechter Mr. J.Coene- gracht te Breda werd Maaiidag een ergelijk geval van dierenmishandeling behandeld dat hij velen verontwaar diging heelt gewekt. Er moest terecht staan de 5Ö-jarige loswerkman J. L. J. wonende te Tholen, omdat hij op '21 Maart jl. aldaar zonder redelijk doel een hond pijn of letsel veroorzaakt heeft door dezen hond, een z.g. herdershond te castreeren, zonder het beest op eenigerlei wijze te verdooven. De eigenaar van die hond, zekere van H. uit de Sint Annastraat te Bergen op Zoom wilde het dier als trekhond gebruiken en bracht het daarom naar J. L. J. te Tholen, doch de hond was daar op een zoo ondeskundige wijze geopereerd dat de wonden niet meer te dichten waren. De baas van den hond bleek al evenzeer een dierenbeul te ziju want hij nam het bloedende dier naast zijn fiets mee naar Bergen op Zoom, waar liet uitgeput aangekomen in U's kelder werd opgesloten en vrijwel aan zijn lot overgelaten. De politie van Bergen op Zoom, door bewoners der Annastraat ge waarschuwd haalde de dierenarts er bij en kon, in samenwerking met den rijksveldwachter te Tholen beide dierenbeulen verbaliseeren; de Thole- uaar had zich thans te verantwoorden de ander is vorige week door den Kantonrechter te Bergen op Zoom, beboet met f30 subs. 30 d. hechten. Als getuigen waren present de rijksveldwachter M. H. uit Tholen en de dierenarts H. S. uit Bergen op Zoom verdacïite was verschenen en gaf het hem ten laste gelegde toe. Ter verontschuldiging voerde hij aan niet geweien te hebben dat het dier vooraf plaatselijk verdoold had moeten zijn. Nu hij zulks hoorde zou hij het niet meer doen, want hij had het volgens zijn zeggen steeds gratis gedaan. Zoowel de Off. van Just. als de Politierechter oordeelden dan ook na de verhooren der beide getuigen redenen aanwezig om voor dezen verdachte ditmaal nog clement te zijn zoodat hij er af kwam met een boete van f5 sub. 5 dagen hechtenis, welke stral J. aannam. KANTONGERECHT BERGEN OP ZOOM Zitting van Donderdag 25 Mei 1939. Tholen. Verboden doorgang. J. B., G. B. en J. V. allen wonende te Oud-Vossemeer waren met z'n drieën door een wegje gegaan dat op grond van S. is gelegen en waar toe de toegang verboden is. Dit was met een bord „verboden toegang", ook duidelijk zichtbaar aangegeven. Geruimen tijd is dit wegje voor een ieder opengesteld geweest maar reeds meer dan 6 jaar is het afge sloten en slechts enkele bevoorrech ten mogen er gebruik van maken. En toen zekere J. S. uit Poortvliet die door het wegje mag gaan van dit recht gebruik maakte ging hel drietal met hem mee. De vrouw van den eigenaar ver bood hun echter verder te gaan en wees er uitdrukkelijk op dat ze ter plaatse niet mochten komen. Maar (14 Naar het Engelsch Ik geloof, dat dat nare onweer van gisteren iedereen en alles van streek gebracht heeftde room in den kelder is zuur geworden, de keukenmeid heelt hoofdpijn dat ze niet uit haar oogen kan zien en miss Olive heelt den heelen nacht op en neer geloopen, want daar ik in den vleugel tegenover den hare slaap, kan ik haar venster zien, terwijl ik in bed lig en er viel steeds een schaduw waar te nemen, die kwam en ging, telkens als ik wakker word. Och ja, dat is ook een manier, om een slapeloozen nacht door te brengen. Mrs, Grilïeths keek eens even naar Basil en zei toen langzaam Miss Olive heelt iets op het hart. Ze is niet meer dezelfde ge- die waarschuwing sloegen ze in den wind en bovendien voegden ze mej. S. toe, „we laten het voor je heele boerenfamilie niet". En enkele uren later waren ze er weer door gekomen. De verdachten, van wie er twee waren verschenen, trachtten zich 1111 nog te verweren door onwetendheid voor te wenden, maar ze waren voldoende gewaarschuwd en werden ieder tot f4 subs 1 d. veroordeeld. Scherpenisse. Geladen revolver. M. A. te Scherpenisse had zonder daartoe gerechtigd te zijn een geladen revolver met 49 patronen in zijn woning aanwezig gehad. Verdachte wist niet dat zulks niet mocht. Hij had het wapen reeds langer en tijdens zijn verblijf in Koewacht en Sluis meende hij dat het wel noodzakelijk was dat hij het bij zich had, -waar hij ook nog ai eens veel geld bij zich droeg. De kantonrechter was echter van oordeel dat die streek heelemaal niet onveilig is en het dragen van een revolver ook daar, evenmin als in het rustige Scherpenisse is geoor loofd. Hij werd dan ook tot 2 x f5 subs 2x5 d. veroordeeld, terwijl revolver en patronen verbeurd werden ver klaard. THOLEN, 26 Mei 1939. De Directeur van het P.T.T. kantoor te Tholen brengt ter kennis, dat op 28 en 29 Mei a.s. het kantoor voor den post-, telegraaf en telefoon dienst zal zijn opengesteld als op Zondagen. Den 2en Pinksterdag 29 Mei zal een volledige brief- en pakkelpost- bestelling worden uitgevoerd. Wij verwijzen naar een adver tentie van de B.B.A. waarin kennis wordt gegeven van extra diensten op het traject Bergen op Zoom Tholen v. v. op Pinkstermaandag De nieuwe burgemeester van Poortvliet. Dinsdag konden wij per bulletin bekend maken dat met ingang van 1 Juni tot burgemeester van Poort vliet benoemd is de heer B. J. van Oeveren. Wij laten hier eenige bizonderheden over den benoemde volgen. De heer van Oeveren' werd 4 De cember 188(5 te Ouwerkerk geboren, is gehuwd, behoort tot de Ned. Herv. Kerk, en is Chr. Hist. 1 Mei '1907 werd de heer van Oeveren als volontair ter secretarie te Bruinisse aangesteld, waar hij later als ambt. t. Socr. tot 1 Mei 1911 werkzaam is geweest. 1 Mei 1911 werd hij benoemd tot ambt. ter secretarie te Barneveld, welke betrekking hij lot 1 Juli be kleedde waarna zijn benoeming tot secretaris der Gemeente Bruinisse volgde, welk ambt hij tot beden bekleedt. Tevens is hij ambt der burg. stand, vervult de functie van secr. ontvanger van het Burg. Arm- stuur, is voorzitter van het' Comité voor B-steun, bestuurslid van de afd. van het Groene Kru s, secretaris der comm. tot wering van schoolverzuim, President Kerkvoogd, secretaris van de afd. Zeeland der Vereeniging van Kerkvoogden, lid van liet Bestuur der Stateukring Zierikzee en lid van weest, sinds ze thuis kwam. Natuur lijk is het niet aan mij, om mij te verdiepen in geheimen van degenen, die boven mij staan, maar toch geloof ik wel, dat ik weet, wat haar scheelt. Hier hield de huishoudster even op, maar Basil zei niets. De uitdruk king van zijn gelaat deed haar echter moed vatten, om voor den dag te komen met de volgende vraag Master Basil mr. Stormont moest ik eigenlijk zeggen waarom neemt u het recht niet, om van haar te maken wat zij was, eer ze haar naar het buitenland meenamen Ze is nooit zoo gelukkig, als wanneer ze maar met u is. U zult haar en uzelven toch niet het hart breken, om wat zoo'n paar doktoren in hun hooge wijsheid gezegd hebben Basil glimlachte en schudde het hoofd Je begrijpt het niet, ouwetje Dat is het niet wat miss Olive hindert. Wat zou het dan wezen, want er is iets niet in orde. Basil antwoordfle niethij zou hier ook niets op weten te zeggen, want hij was niet wijzer dan de huishoudstermaar haar woorden het Kamerkringbestuur Middelburg- Men ziet dat de heer Van Oeveren buiten zijn ambtelijke functies zich op velerlei gebied met maatschappe lijk werk inlaat. En het laat wel geen twijfel of de nieuwe burgemeester, die Zeeuw van geboorte is, ruim 52jaar oud, opgegroeid op het platteland, zal zich te Poortvliet wel spoedig ingeburgerd voelen. Stel ons in de gelegen heid U de schoonheid (en de overige eigen schappen) van den Ford V-8 te toonen. Maak een afspraak voor een proefrit. Official Dealer BREDASCHESTRAAf is TELEFOON 4S3 BERGEN OP ZOOM 80 SCHERPENISSE. Uitslag duiven- wedvlucht vanuit Pont Sint Maxense afstand 280 km., los 8.15. G. Lindhoudt 1, 14. M. J. Steke- tee 2. P. v. Beveren 3. J. de Graaf 4, 8, 10. C. Bijnagté 5. Gebr. Beve lander 6, 7, 11. J. v. d. Werf 9. C. Andriesse 12. C. v. d. Jagt 13. D. de Wilde 15. Zwagemaker 16. A. v. d. Rhee 17. Aankomst le duif 11.29.43, laatste 12.1.26 uur. hadden hem in een peinzende stern- Na het ontbijt ging hij gewoonlijk naar de stallen, om naar de paarden te kijken en soms vergezelde Olive hem dan met klontjes voor haar lievelingen. Dien ochtend deed zij dit ook. Je hebt niet eens gezegd, hoe je over Vandeleur denkt, begon zij, nadat ze maar kort in den stal waren geweest. Nu, om je de waarheid te zeggen, heb ik niets met hem op; ofschoon ik mijn antipathie niet verklaren kan. En wat meer is Olive ik geloof, dat je mijn gevoelens deelt. Hoe kom je daarbij Wel, omdat ik je smaak ken. Heb ik niet goed gezien Een oogenblik zweeg zijtoen antwoordde ze op heel zachten toon Je hebt gelijk Basil, ik haat dien man. Zou het je aangenaam zijn, als ik zorgde, dat hij zich niet meer vertoonde 1 Neen dat niet. Laat hem komen en kibbel maar niet met hem, als je het vermijden' kunt. Hoor eens Basil, als ik mijn ware gedachten en Nog nimmer zijn U in d* lage prijsklasse zoo prachtige automobielen geboden als de Ford V-8 modellen van dit jaar. Hun sierlijk gestroomlijnd uiterlijk met opvallend mooi front wordt zelfs door be zitters van veel duurdere wagens bewonderd zij hebben een voornaam en kostbaar cachet. Ook de ruime, comfortabele interieurs zijn smaakvol afgewerkt. Degelijke be kleeding, sierlijk deurbeslag en een instrumentenbord om van te smullen I Bij den prijs van den Ford V-8 de Luxe zijn een groot aantal accessoires in begrepen, die het aanzien van den wagen nog ver- hoogen, terwijl vele van die accessoires ook zonder prijsverhooging op de Standaard-modellen zijn ge monteerd. Onder dat fraaie uiterlijk verbergt de Ford V-8 echter een weergalooze mecha nische perfectie het pro duct van de grootste er varing op automobielgebied. Daarom In de gehouden vergadering van ingelanden van het Waterschap Scherpenisse werd voor kennisgeving aangenomen een schrijven van het bestuur der waterkeering meldende dat is goedgekeurd het besluit van den dijkraad van 28 Maart 1939 waarbij het dijkgeschot voor het dienstjaar 1939/40 is vastgesteld op f 16884.78. Eveneens een schrijven van de afdeeling Zeeland der Ned. Heidemaatsch. verzoekende lid te worden dier afdeeling. Overgelegd werden het verslag van het water schap en de processenverbaal van kasopname bij den ontv.-griffier. Besloten werd een kasgeldleening van f 3500 aan te gaan tegen 3%. De begrooting 1939/40 wordt vast gesteld in ontvang en uitgaaf op f'10084.945. Tot leden van den dijk raad werden herbenoemd de beeren A. Kieppe en J. Keur Dz. Op initiatief van eenige Ned. Herv. predikanten uit den ring Tholen zal Dinsdag a.s. alhier een zendings dag worden gehouden. Als sprekers zuilen optreden ds. K. J. v. d. Berg te Amersfoort, ds. 11. Kraaij te Boven- Hardingsveld, ds. J. W. v. d. Linden te Kootwijk en ds. J. C. Terlouw te Garderen. Het openingswoord zal gesproken worden door ds. Batelaan te Staveuisse en het slotwoord door ds. de Haan alhier. STAVENISSE. Zaterdag jl. werd in hotel Potappel de gewone jaarlijk- sche vergadering van ingelanden van het waterschap Stavenisse gehouden, onder voorzitterschap van den heer M. G. Sleendijk Cz. Buiten het voltallig bestuur gaven slechts 3 ingelanden acte de préserice, in totaal uitbrengende 11 stemmen. Onder de ingekomen stukken be vond zich een missive van Ged. Staten, inzake het veilig opbergen van bescheiden enz. Aangezien het Waterschap over een goede brand kast beschikt, is een nadere voor ziening onnoodig. De begrooting voor het dienstjaar 1939/40 werd in ontvangsten en uit- gaveu vastgesteld op f'28385,27 met een post van onvoorzien van f 3360,47. Het te hellen dijkgeschot werd vastgesteld op f 19 per h.a. (onver anderd). Buitengewone werken zullen, on voorziene omstandigheden voorbe houden, niét uitgevoerd worden, zoodat dit jaar geen aanbesteding plaats zal hebben. ST. ANNALAND. Dinsdag 23 Mei werd onder voorzitterschap van den Dijkgraaf, den heer G. M. P. W. Hanssens, de jaarlijksche vergadering van Ingelanden van het waterschap St. Annaland gehouden. De verschillende rekeningen over 1938/39 werden vastgesteld op de volgende bedrageninkomsten en uitgaven resp. van het Waterschap 134256,87 en 133551,49; algemeene Watering f 2243,39 en 1 1294,72 Oudeland en Annavosdijk f 22302,04 en f20503,14; Suzanna f2606,79 en f2594,91 Breedenvliet f 1774,37 en 1 1724,99; Mariapolder f 153,29 en f 142,55 Pluimpot f239,82 en f 226,63 Het Dijkgeschot werd vastgesteld als volgt: Oudeland en Annavosdijk f'14 per ha. (v. j. f 15), Suzanna binnenbeheer f 10 (v. j. f9), idem buitenbeheer f 32,50 (v. j. f32. Breedenvliet f9.50 (v.j. f 10,50), Maria 112 (v. j. f 11.Pluimpot f 11,50 (v.j. idem). De bijdrage aan de Galamiteuze Suzannapolder bedraagt per ha. voor Oudeland f 1,52, Annavosdijk f 1.70 en Breedenvliet f 1.60. De bijdrage inzake kosten voor de verbetering gevoelens uitspreek, dan is dit in strikt vertrouwen. Het schenkt mij groote verlichting om geheel open hartig tegenover jou te zijn. Maar je zult mij toch niet verraden? Daar hoef je niet bang voor te wezen dat zal ik nooit doen HOOFDSTUK VI. Van Basil was het idee uitgegaan, om een gecostumeerd bal te geven. Vale Royal was nu al zoo lang ge sloten geweest, dat het tijd werd, om den buren eens een mooie ontvangst te bieden. Het oude huis leende zich zoo goed voor een dergelijke feeste lijkheid en het zou schitterend ver licht worden ter eere van de gele genheid. Er was bijna een maand verloopen sinds Vandeleur op Vale Royal had gedineerd. Hij was nog daar in den omtrek, want, al logeerde hij ook niet meer op Greencroft, hij had nu een paar kamers genomen in „Het Wapen van Stormont". Hij kon toch ook niet altijd blijven genieten van de gastvrijheid van de Halliwels, en eerlijk gezegd, treurden die niet al te zeer om het verlies van den logé van den zeedijk van den Annavos- dijkpolder bedraagt f4.05 en voor en Oudelandpolder f4.03perha 1 De bijdrage in de gedeeltelijke: kosten voor de verbetering van den Ouden zeedijk 110. 7 van het Prov. wegenplan bedragen voor alle polders zoowel voor de Vroonen als Dijkers- landen f 1.75 per ha. Na vaststelling van de verschillende begrootingen in ontvang en uitgaaf bedragende voor het Waterschap f 16570,94; de Alg. Watering f 2499,93Oudeland en Annavosdijk f 18631,53, Suzanna f 2659,59; Breedenvliet f 1885,27 Mariapolder f158,37 en Pluimpot f 24'1,81, werd aangenomen het voor stel van het bestuur tot verhooging van den buitenberm van een gedeelte van den zeedijk van den Annavos-1 dijkpolder en daarvoor een geldlee- ning aan te gaan groot f2900. In de plaats van wijlen den heer W. Rijnberg Jz. werd tot vertegen woordiger van den Calamiteuzen Suzannapolder benoemd de heer Th. van der Slikke. Voorts werd besloten de hoofd-1 wegen door behandeling met Eshalitei te verbeteren en dan het werk aan te besteden. Aangenomen werd ver-: der een voorstel tot verbetering van waterleidingen en duikers, waartoe een nader plan zal worden opge-' maakt, terwijl besloten werd in het vervolg de geheele bedelving van het waterschap te doen uitvoeren door het waterschap. Voetbaluitslag van Zaterdag jl* W. H. S. 1D. R. L. van Rotterdam 4-6. OUD-VOSSEMEER. De P.D.V. „de Zwaluw" hield een wedvlucht uit Neufville. Afstand 133 km. M. v. d. Zande 1 en 6. Boogaartvan Liere 2. Gebrs. Klippel 3 en 5. A. v. Daalen 4. G. Havermans 7. Wedvlucht uit P. S. Maxense. Af stand 280 km. A. v. Daalen 1. M. v. d. Zande 2, 18 en 19. Gebrs. Klippel 3, 5 en 10. J. Verhees 4, 6,12 en 14. 1 G. Havermans 7 en 8. J. Geuze 9, 15 en '17. Gebrs. Hoek 11. W. Slor- mezand 13. Gebr. Eindhout '16. A. Aarden 20. P. v. Driel 21. Aan komst eerste 12.35.7. Laatste 12.59.39. Nummering der lijsten voor de stemming voor leden der gemeenteraden in het eiiand. Deze zijn als volgt1 Tholen 1 J. Franke, 2 G. v. d. Berge, 3 T. Dijkslag, 4 D. W. Ktompe, 5 Jan Overbeeke. 1 Poortvliet: 1 M. G. van Ast,2 G. K..I. Krijger, 3 W. J. Boogaart, 4J. J.v.d. Slikke. Scherpenisse '1 L. Vos, 2 A. Kieppe 1 3 G. van Ast, 4 C. G. Hartog, 5 W. L. Klos. St. Maartensdijk 1 C. M. Quakke- leur, 2 Anlh. L. Hage 3 M. L Koopman Jz. 4 A. P. Bout. Stavenisse: 1 A. G. v. IJseldijk, 2 L. C. Potappel, 3. D van den Berg, 4 M. P. Tazelaar. St. Annaland: 1 M. J. Heijboer, 2 A. C. Geluk, 3 J. L. Snoep Pz. 4 F. J. Stols. Oud-Vossemeer 1J. Aarnoudse Az. 2 M. J. Daane, 3 Pieter van Driel Mz. 4 Dingenis Eindhout. 5 Jac. A. J. Capelle, 6 Leendert Istha, 7 J. L. v. Gorsel. Nieuwe Burgemeester. Bij Kon. besluit is benoemd tof burgemeester van Middelburg mr. dr. J. van Walie de Bordes. Deze is niet met het sombere gezicht. Geen van de meisjes had zich met hem op haar gemak gevoeld en de jongens vonden hem saaialleen mr. Halliwell genoot van zijn gezelschap, waar schijnlijk nog het meest, omdat hij zoo geduldig luisteren kon. Van tijd lot tijd, maar niet dikwijls, kwam Vandeleur ook op Vale Royal en sir Hugh vond hem zeer beschei den. Daar de baronet veel van vis- schen hield, vergezelde hij den jongen man dikwijls bij deze sport en de heeren konden het uitstekend samen vinden. Dat Baldwin zou dingen naar de hand van Olive, was nooit bij haar pleegvader opgekomen. Hij hield het eigenlijk voor een uitgemaakte zaak, dat zijn zoon en het jonge meisje een paar zouden worden. Natuurlijk was Vandeleur ook op bal gevraagd en hij verscheen als een Mephistoles in vuurrood laken. Zoo meesterlijk stelde hij deze figuur voor, dat menigeen een rilling over den rug liep als hij die schitterende oogen zag te voorschijn blinken uit het smalle, bleeke gelaat met het vuurroode kapje. (Wordt vervolgd.)

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1939 | | pagina 4