RECHTZAKEN. atelier SERRÉ 1 dit goedgevonden. Van den Pensioenraad om het pensioen van den gemeentewerkman per jaar vast te stellen. Met alg. stemmen wordt dit besloten. Van den minister van Binn. zaken betreffende de verhuur van woningen wordt voor kennisgeving aangenomen. Van den Ned. Ouderraad betref fende het instellen .van een ouder commissie. Na eenige bespreking wordt be sloten om gezien de avond die het kinderkoor onder leiding van den heer Brevet geeft, reeds als zoo iets kan worden beschouwd om de oudercommissie die nog bestaat daarmede in contact te brengen, zoodat deze dan gezamenlijk kan komen tot het houden van een ouderavond. Van Ged. Staten een verzoek om de begrooling voor 1939 te wijzigen en wet de post steun te brengen van f15000 op f14000. L)e heer Bout verklaart zich daar tegen, men weet niet wat er kan komen. t De voorzittter vindt daar geen be- c zwaar tegen, want als de post niet toereikend is, krijgen wij er toch hij. s Met de stem van de lieeren Bout 1 en op den Brouw tegen wordt aan i het verzoek van Ged. Stalen voldaan. Van den Min. van Soc. zaken dat I de termijn voor werkverschaffing is 1 verlengd tot 1 Juni a.s. j Van Ged. Staten dat geen goed- i keuring wordt verleend aan het i raadsbesluit tot overnemen van de I brug en voetpad aan de Oostvest. i De voorzitter leest nog een ver klaring voor die I Maart 1931 is j opgemaakt door de heeren Muller en Kautmann en dan hebben zij het recht reeds weggegeven, zoodat de gemeente er niets meer aan kan doen. Spr. stelt dan ook voor het besluit in te trekken. Met 5 tegen '3 st. wordt hiertoe besloten. Tegen de heeren Bout en op den Brouw. Een verzoek van J. Ilage om een luchtleiding te leggen van zijn oude naar zijn nieuwe garage. De voorzitter zegt dat er rapport van den gemeenteopzichter is binnen gekomen en daar is geen bezwaar tegen dit toe te staan met de bepa ling dat Hage 1 jaar het onderhoud op zich neemt van den straat. Met alg. st. wordt het verzoek toe gestaan, met die bepaling dat niet 1 jaar inaar 2 jaar voor het onder houd moet worden gezorgd. Van de firma Rothuijzen dat zij zorg zullen dragen voor de levering van de schoolbanken en ook gaan ze accoord met het voorstel van de betaling. De voorzitter deelt mede dat reeds een gedeelte-banken zijn geleverd en ze zien er goed uit en ook de gemeente-opzichter heelt ze in orde bevonden. Spr. stelt tevens voor om de oude banken te verkoopen en deze aan te bieden voor 50 cent per stuk. De beste echter te bewaren voor de bewaarschool. Met alg. st. wordt dit goedgevonden. Van de heeren J. van Nieuwen- huijzen, L. van As en M. Zeedijk dat zij hun benoeming in de resp. func. ties van het stembureau aannemen- Een verzoek van L. Hartog, W.Poot en A. Priem om in aanmerking te komen voor een gemeenlewoning. Naar aanleiding van een dokters advies dat is ingekomen voor de vrouw van VV. Poot wordt door de heeren Langejan en op den Brouw aanbevolen een woning te geven aan W. Poot. De voorzitter wijst er op dat reeds eerder aanmerking is gemaakt niet van de lijst af te wijken en dat zal nu weer gebeuren. Nadat door alle heeren het voor en tegen is te berde gebracht stelt de voorzitter voor om in het vervolg niet meer van de lijst af te wijken en bij de ingekomen verzoeken reeds te bepalen of adressant op de lijst zal geplaatst worden, zoodat wanneer iemand op de lijst staat en er komt een woning vrij dadelijk door burg. en weth. deze woning kan worden gegeven, mocht zoo iemand echter deze woning niet willen hebben, dan wordt hij van de lijst afgevoerd en kan dan pas weer op de lijst komen als hij een nieuw verzoek doet. Met de stem van wethouder Quak- kelaar tegen wordt dihgoedgevouden. Ook wordt nu besloten om no. 1 op de lijst dat is A. van 't Hof de woning te geven. Op de lijst worden geplaatst L. Har togen A. Priem. Ingekomen is een schrijven van het weezenarmbestuur betreffende een stukje grond, waarvan de ge meente mede eigenares is en dat nu onteigend moet worden. Dit zou al 00 jaar zoo zijn, maar de gemeente heeft nooit iets betaald, maar heeft ook nooit iets ontvangen en om nu van alles af te zijn wordt voorgesteld dit stukje grond te verkoopen aan het weezenarmbestuur voor fl. Met alg. st. wordt dit goedgevonden. Burg. en weth. stellen voor in verband met onteigening van grond dit aan te nemen, zooals later ter inzage heeft gelegen. Met alg. st. wordt dit goedgevonden het zal opbrengen pl.m. f700. Burg. en weth. stellen voor de zekerheidsstelling van den gemeente ontvanger op te heffen. Met alg. st. wordt dit goedgevonden. Burg. en weth. stellen voor een wijziging van de begrooting voor 1938. De heer Bout zegt er staat op de agenda wijziging begrooling voor 1938 zonder meer. Nu komt men stukken inzien, de notulen moet men nazien en er is dan geen tijd om ook deze dingen na te gaan, zou het nu niet mogelijk zijn een afschrift thuis te krijgen. Er is al eens een besluit genomen dat wij de begrooting ook thuis zouden krijgen, maar dal is ook nog nooit gebeurd. Hij zal dan ook deze keer tegen deze wijziging stemmen. De voorzitter antwoordt dat al was dat men deze wijziging van de be grooting thuis kreeg, dan nog zou men naar de secretarie moeten komen voor de toelichting. Men kan het dus veel beter dadelijk op de secretarie vragen. De heer op den Brouw meent dat het geen bezwaar is, want als de Secretaris nu telkens moet toelichten dan zal dat langer duren dan wan neer deze geschreven worden.. De voorzitter antwoordt dat men toch met de moeilijkheid blijftzitlen omdat men toch op de secretarie moet wezen voor de toelichting. De heer op den Brouw was on langs op reis met een raadslid en die zat in den trein zijn stukken te be- studeeren, dat is dan gemakkelijk. De heer Hage acht het de sop is. de kool niet waard. Hij was indertijd er tegen om de begrooting thuis te krijgen want men moet toch op de secretarie wezen voor de toelichting. Met 5 legen 2 stemmen wordt de wijziging goedgekeurd. Tegen de heeren Bout en op den Brouw. De heer Nelisse stelt nu voor om het raadsbesluit dat men een be grooting thuis zou ontvangen in te trekken. Met 5 tegen 2 stemmen wordt dit aangenomen. Tegen de heeren Bout en op den Brouw. De heer Bout merkt op dat wan neer er weer een besluit is genomen en het wordt niet uitgevoerd, hij zich zal beroepen bij Ged. Staten. De voorzitter zegt bestek en voor waarden voor de verbetering haven- schoeiing hebben ter inzage gelegen en vraagt of er nog op- of aanmer kingen zijn. Met alg. stemmen worden deze goedgevonden zoodat het werk kan worden overgegaan. De heer Langejan merkt nog op wat betreft de reparatie dit te laten doen door inwoners van St. Maar tensdijk. De voorzitter benevens de heeren Bout en Nelisse zijn daar niet voor. Het is beter het werk aan te besteden. De heer Langejan merkt dan op dat indien het een kleinigheid mocht schelen dan de bewoners van St. Maar tensdijk de voorkeur te geven. De voorzitter zal daar zeker reke ning mee houden. Vervolg 4e pagina. OUD-VOSSEMEER, 4 April 1939. Voorzitter -burgemeester Mr. J. J. Versluijs. Secretaris de lieer W. van der Ploeg. Aanwezig alle leden. De notulen van de vorige ver gadering worden gelezen en onge wijzigd vastgesteld. Ingekomen stukken Een schrijven van de heeren J. van Houten, J. H. Mees, P. Jeroense L. G. Vroegop dat zij hun benoeming en herbenoeming resp. tot lid van het alg. armbestuur en het Fonds Huijssen van Kattendijke aannemen. Van Ged. Staten goedkeuring raads besluit tot het aangaan van een rekening Courant met de Bank van Ned. Gemeenten. Van den heer P. Krijger dat hij zijn benoeming tot lid van de com missie tot wering van schoolverzuim aanneemt. Van den Commissaris der Koningin de Kon. goedkeuring op de verorde. ning benoembaarheid en bezoldiging gem. veldwachter. Van M. de Witte een dankbetuiging voor de hem toegekende toelage. Van Ged. Staten de instructie ge meentegeneesheer met verzoek hier enkele wijzigingen in aan te brengen. Burg. en Weth. stellen voor aan dit verzoek te voldoen en de volgende wijzigingen aan te brengen dat onder het verstrekken van geneesmiddelen niet vallen de dure geneesmiddelen zooals Insuline en dat dit alleen zal verstrekt worden in overleg met het gemeentebestuur. Dat het spreekuur blijft bepaald eiken dag van 67 uur met de bepaling er bij dat dit in overleg met het ge meentebestuur kan worden gewijzigd en dat de verlofdagen worden be paald op 25 werkdagen en dat de waarnemer met goedvinden vap burg. en weth. dit ook kan doen. Het alg. stemmen wordt dit voor stel aangenomen. Procesverbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger. Het verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim over 1938. Het verslag van het vervolgonder wijs. Het hoofd der school doet daar enkele zeer ernstige klachten in hooren en wel betreffende het gedrag van twee leerlingen, die zich na een berisping van een onderwijzer zeer ergerlijk hebben gedragen en ook over de slechte medewerking van de ouders, daar de schoolverzuinen te te veel zijn. Niettegenstaande deze klachten wordt toch wel zeer op prijs gesteld dat de gemeente dit offer brengt, want 11 leerlingen hebben met ijver en toewijding de cursus gevolgd,zoodat deze kosten niet tevergeefs zijn be steed. De voorzitter is het volkomen eens met dit verslag. Weth. Daane houdt een heel betoog, waarin hij vooral voor de arbeiders jongens het nut van dezen cursus naar voren brengt, opdat ze later verder komen dan de schrepel. Het is een tijd dat men vraagt naar ont wikkeling en hij wijst op enkele voorbeelden van jongens uit Oud- Vossemeer, die juist door deze ont wikkeling zoo ver gekomen zijn. Hij is een enkele keer in de school geweest en het deed hem goed jongens van 17 en 18 jaar met ijver en toewijding aan hel werk te zien. Hij meende dit naar voren te moeten brengen om toch vooral de ouders aan te sporen hun kinderen naar de cursus te zenden. Wat betreft het gedrag van die jongens dat is meer dan het toppunt. Spr. zou gaarne zien dat de leeftijd vrij bleef van degene die er naar toe wilde gaan, het doel is altijd geweest omdejon- gens van de straat te houden. De voorzitter is het volkomen eens met wethouder Daane, een geestelijke ontwikkeling is altijd goed en de kosten zijn nooit te zwaar. Burg. en weth. stellen voor gun stig te beschikkeu op het verzoek van A. van den Boogaard volgens art. 13 der 1. o. wet 1920. Met alg. st. wordt dit goedgevonden. Van Ged. Staten is bericht inge komen omtrent de wijziging van de verordening keuringsdienst van vee en vleesch. In deze verordening moet een be paling worden opgenomen dat het verboden is gestorven dieren op de boerderij te onthuiden. Dit mag niet anders gebeuren dan in de nood- slachtplaats. Burg. en weth. stellen voor deze wijziging aan te brengen. De heer Vroegop vraagt hoe het is met het huisje waarvan sprake is geweest. De voorzitter antwoordt dat er nog niets bekend is. De heer Vroegop heeft gehoord dat de cadavers lang blijven liggen. De voorzitter vindt van niet, als er 's Woensdags kennis wordt gegeven, wordt het Donderdags gehaald. De heer Vroegop zegt gehoord te hebben dat dit bij van Engelen is geweest. De voorzitter antwoordt dat dit de schuld was van van Engelen. Don derdags was hel dier gestorven en Zaterdags kwam hij pas aangifte doen. De heer van Gorsel heeft gehoord dat het zeer goed werkt en hij meent als dat zoo blijft dat het huisje wel achterwege kan blijven en hij acht dit maar zeer gewenscht ook, want het brengt weer maar kosten met zich mee. De voorzitter zegt dat hel de be doeling is dat de kosten gedragen zullen worden door het destructie bedrijf, omdat die de voordeelen er van heeft. Spr. gelooft echter dat een huisje dadelijk niet noodig is. De heer Jeroense zegt wat de onthuiding betreft op de boerderij dal zit in verband met de verzeke ring, maar dat zal ook wel ophouden in het vervolg, omdat dit overgelaten zal worden aan het destructiebedrijf. Met alg. stemmen wordt de wijzi ging goedgevonden. Burgem. en weth. stellen voor in verband met een schrijven van den minister van Binn. zaken om het ambtenarenreglement te wijzigen, dit in verband dat de diensttijd veran derd is van 5'/2 in 11 maanden. Met alg. stemmen wordt hiertoe besloten. Slot volgend nummer. BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN van 31 Maart 1/m 0 April 1939. GeborenHenderina Pieternella, d. v. J. J. Bazen en M. Eindhout. Gehuwd: J. Moeliker 24 j. en J. Goedegebuure 17 j. ARR. RECHTBANK TE BREDA. Zitting van den Politierechter van Maandag 3 April 1939. Onwillig arrestant. Voor den Politierechter te Breda moest Maandag terecht staan, wegens verzet tegen de politie, de 31 jarige bakkersknecht M. W. uit Stavenisse. Op 4 Februari was W. door den gemeente-veldwachter D. de Jonge van Stavenisse onder die gemeente op heeterdaad betrapt op strooperij met lichtbak, voor welke Jachtwet overtreding hem proces-verbaal werd aangezegd, maar toen de veldwachter het corpus delicti, een electrische lantaarn, in beslag wilde nemen als stuk van overtuiging, beging de bakker de domheid om dit te be lemmeren door krachtdadig aan den lantaarn te rukken en te trekken. Met geen ander gevolg dan dat de veldwachter, die toch aan 't langste eind trekt, den onwillige een tweede verbaal moest geven voor zijn ge pleegd verzet, waarvoor de man dan thans de verantwoording moest ko men afleggen. Hij was echter, toen zijn zaak aan de beurt van behan deling was, niet aanwezig, dus werd hem verstek verleend. De Off. van Justitie Mr, G. J. B. van der Dussen requireerde tegen den recalcitranten bakker 1 maand gevangenisstraf en de Politierechter Mr. C. Coenegracht gaf zijn vonnis overeenkomstig deze eisch. 'tls dus voor W. een duur grapje geworden I PUBLICATIEN Gevonden voorwerpen. Een mantelceintuur. Bevragen Walslr. 26. Een gouden damesring met initialen. Bevragen Grindweg 17. Een kinderschoentje en een porte- monnaie. 8 KERKNIEUWS. Oud-Vossemeer. De heer C. Kunst benoemd lot diaken der Gerei. Kerk heeft zijn benoeming aangenomen. De heer J. M. Duine heeft daarvoor bedankt. ZONDAG 9 APRIL 1939. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Verschoor en nam. 2 uurds. Wol- fensberger. Collecte voor de Generale kas. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2.30 dr. Veltenaar. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Vrije Ger. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 uur en 's avonds 6 uur ds. Baaij. Bed. H. Avondmaal. Ned. Protestantenbond afd. Tholen Voorm. 10 uur ds. Prins van Wijn gaarden te Bergen op Zoom. Maandag 2e Paascbdag. Ned. Herv. Kerk voorm. ds. Wol- fensberger. Ger. Kerk voorm. dr. Veltenaar. Ger. Gem voorm. leeskerk. Vrije Ger. Gem. voorm. ds Baaij. POORTVLIET. Ned. Herv. Kelk voorm. 9 30 en nam. 2 uur ds. v. d. Heuvel. Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur ds. Allaard te Ilille- gersberg. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Maandag 2e Paaschdag. Ned. Herv. Kerk voorm. ds. v. d. Heuvel. Ger. Kerk voorm. ds. Allaard. Oud Ger. Gem. voorm leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9,30 en nam. 2 uur ds. de Haan. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Maandag 2e Paaschdag. Ned. Herv.Kerk voorm.ds.de Haan. Ger. Gem. voorm. leesdienst. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.3 en nam. 2 uur ds. de Bres. N.D. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 ei avonds 6 uur leeskerk. Maandag 2e Paaschdag. Ned. Herv. Kerk voorm. ds. de Bres N.D. Ger. Gem. voorrn. leeskerk Ger. Gem. voorm. leeskerk. Gebouw„Rehoboth" 's avonds 7 uui ds. G. van Velthuizen te Kralingen STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.3( ds. Batelaan en nam. 2 uur ds. van Grielhuijzen. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam 2 en 's avonds 5.30 uur leeskerk. Maandag 2e Paaschdag. Ned. Herv. Kerk voorm. ds. Bate laan. Oud Ger. Gem. voorin, leeskerk ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. van Griethuijzen en nam. 2 uur ds. Batelaan. Oud Ger. Kerk voorm. 9.30, nam 2 eu 's avonds 5.30 uur leeskerk. Maandag 2e Paaschdag. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds, van Griethuijzen. Oud Ger. Kerk voorm. leeskerk. Bijeenkomst in de bewaarschool op Dinsdag 11 April 's avonds 0.30 ds. Kramp te Enkhuizen. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. v. Eist. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam 2 uur ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem. voorm. 9 30, nam 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Maandag 2e Paaschdag. Ned. Herv. Kerk voorm. ds. v. Eist Ger. Kerk voorm. ds. Vreugdenhil Oud Ger. Gem. voorm. leesdienst, Kh Go 11. Vo de De Vliegkrachtloten. In de heden plaats gevonden trek king ten overslaan van den heer L. W. A. Duijnstee als vervanger van notaris J. C. J. Waldorp te Den Haag, van de loten Jeugd-lucbtvaar van de Koninklijke Nederlaudsche vereeniging voor Luchtvaart, viel de hoofdprijs, waarde f 6000, op het nummer 53650 (zalmkleurig lot). Het lot van deze verloting is verkocht te Santpoort. De loten Nationaal Luchtvaar Fonds (groenkleurig lot), beide ver lotingen eveneens met ieder, een hoofdprijs van 16000, trekken op 12 en 14 April. De complete trekkings lijsten zijn verkrijgbaar vanaf '17 April. MARKTBERICHTEN THOLEN, 7 April 1939. Roomboter f 0.75 per pond. Boereboter f 0.70 Eieren f 3.40 per 100. St. Maartensdijk Graanbeurs van 6 April 1939. Schokkers f 11.50f 12 50 alles per '100 kg Witte eigenheimers,, 1.501.60 Bonten 2.402.60 Blauwen 2.70—,, 2.80 Poters 1.001.40 alles per 70 kg Groote uien 1.20 Geperst hooi 40,— Geperst slroo 89. per 1000 a Temperatuur van het Scheldewater te Tholen. April Graden C. Zaterdag 1 6. Zondag 2 6,3 Maandag 3 6,3 Dinsdag 4 7,2 Woensdag 5 8, 8, Donderdag 6 Vrijdag 7 7,3 Met Paschen naar Bergen op Zoom Ziet dan de etalage van het Modern werk aan concurreerende prijzen Bredaschestraat 6 ^"""■"""^^8747

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1939 | | pagina 3