tset&fa 'i£Üë/S~\ BEUKELAAR Last van Uw zenuwen Purol bij Doorzitten - Zonnebrand - Stukloopen Tholen,'"'' j KOFFIERECLAME Het juiste adres Bredaschestraat 6 Nutsspaarbank. jaar haar 25-jarig bestaan, dan is dit altijd op de plaats waar zij is gevestigd, dat is dus Middelburg. Aangedrongen wordt om touh actie te blijven voeren tot het instellen van districtsschoolartsen en tegen te gaan dat huisartsen benoemd worden tot schoolarts, daar dit niet in het belang wordt geacht. Zelfs wordt voorgesteld een verzoek te doen aan Ged. Staten om voor het aanstellen van districtsschoolartsen gelden te voteeren. De voorsteller had gelezen dat het niet op den weg ligt van het hoofdbestuur om biervoor actie te voeren, maar hij achtte dit wel de gelijk. De voorzitter was het daar vol komen mee eens, maar hij had dit al eens naar voren gebracht op een vergadering van het hoofdbestuur, maar men gevoelde er niet veel voor. Ook spr. acht het niet in het belang dat een huisarts ook schoolarts is. Er kwam hierop nog al bestrijding, omdat rnel voorbeelden aangewezen werd dat het wel mogelijk is dat de huisarls tevens schoolarts is. De burgemeester van St. Maarlens- dijk deelde nog mede dat er voor de afdeeling Zeeland van de Ver. van Ned. Gemeenten over districtsschool arts een referaat zal geleverd worden. De voorzitter stelt voor dat indien er een actie van deze afdeeling mocht uitgaan hieraan adhaesie te betuigen, wat wordt goedgevonden. Spoedig weer opgewekt en gekalmeerd met Mijnhardt's Zenuwtabletten Buisje 75 ct. Bij Apoth- en Drogisten. 48902 7 Ernstige klachten werden gehoord over de pas in werking gestelde papier alvalcentrale, wat betreft het niet zenden van zakken voor het oude papier, maar ook indien men zeil oud papier in zakken zend, de zakken niet eens terugkrijgt. De Secretaris generaal der Ned. Ver- eeniging licht deze zaak nader toe en meent dat dit komt doordat de prijs van het oude papier thans zeer laag is, zoodat er eenige stagnatie in dit bedrijf is. Mocht echter blijken dat het geheel mis zou loopen, dan zal er wel nader bericht gezonden worden. Daar niemand meer het woord verlangt sluit de voorzitter onder dank voor de goede opkomst de vergadering en zegt dat wie van de afgevaardigden lust heeft de mooie schilderijen in de raadzaal van het gemeentehuis te bezien daartoe door den burgemeester in de gelegenheid wordt gesteld, waarvan druk gebruik werd gemaakt. THOLEN, 2 Juni 1939. P.V. „De trouwe duif" Uitslag van de wedvlucht van Vilvoorde gehouden op Zaterdag 27 Mei jl.' (afst. 70 km.) G. de Wilde Tholenaar (Ü.V.) 1 8 19 20 21 22 23 27 28. Dr. Lmdenberg (Ü.V.) 2 5 20. L. M. de Heer 3 17. C. Hazen 4. D Jansen 0. J. J. Vermeij (Ü.V.) 7 9 10 II 18. A. Wagemaker 12 15 Jac. Baaij 13 14. F. Nijs 16 25. G. v. d. Have (Sch.) 24. D. Suurland (Sch.) 29. Deelname 85 duiven. Gelost12.30 le duif 1.43.17. Laatste 1.56.22. Woensdagavond j.1. hield de veilingsvereenigiug „De Eendracht" in de zaal van mejulfr. Hoek haar algemeene vergadering. De voorzitter de heer J. M. Wage maker opende de vergadering met een woord van welkom en drukte er zijn spijt over uit dat zoo weinig leden waren opgekomen. De notulen van de vorige vergadering werden gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen was een schrijven van bet centraal bureau van tuinbouw- vereenigingen betreffende het maken van propaganda voor de tuinbouw- artikelen. Hoewel de afgevaardigde van de veilingsvereenigiug op de vergaderingen le Goes en Rotterdam zijn stem tegen deze propaganda had uitgebracht, kon dit niet helpen daar het overgroote deel er voor was zoodat de veilingsvereenigiug dit jaar daaraan moet betalen f020. Het is te hopen dat dit slechts voor één jaar is, want anders zou het percentage verhoogd moeten worden. De vraag werd nog gedaan of men dit moest betalen, waarop de voorzitter antwoordt dat men er niet van buiten kan, omdat men aangesloten moet wezen en wij dus ons bij de meerderheid moeten neerleggen. Uok moet er aangesteld worden een controleur voor den colorado kever. Uit de rekening van den kassier bleek dat er geveild was voor een bedrag van f 09782,12, dat het aantal leden op 30 April 1939 bedraagt 127 dat er een winst gemaakt is van f 91,08 en dat de bezittingen een waarde vertegenwoordigen van f 17420,12. Tevens werd voorgelezen het rap port van de linancieele commissie die verklaarde dat alles in ocde is bevonden, zoodat zij voorstelt den kassier te dechargeeren voor zijn beheer. Met alg. stemmen werd hiertoe besloten. De contributie werd wederom vastgesteld op f 1 en het percentage op 3 en 5 Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. M. Wagemaker, J. P. van Gorsel en J. QuistJz. die allen hun herbenoeming aannamen. Tot leden van de financieele com missie werden bij acclamatie herbe noemd de heeren M. J. Stoutjesdijk en W. Moelker. Bezwaren werden naar voren ge bracht betreffende het keuren van uien. Dit gebeurt eerst aan de veiling en later aan het zaeschip of de grens. Dit word tonrecht vaardig beschouwd omdat er lusschen de veiling en het schip of grens nog heel wat met de uien kan gedaan worden, waar de verkooper niets aan kan doen. Toegelicht wordt dat deze kwestie ook de volle aandacht van het bestuur van de veiling heeft, maar de strenge keuring is gekomen en is ook goed, omdat onze goeden naam van levé rancier van goede uien in Engeland hoog kan worden gehouden. De aandacht werd er ook op ge vestigd dat de een wel een rooi ver gunning heeft en een ander die niet van krijgen. De voorzitter antwoordde dat daur door het bestuui niets aan kan worden gedaan, dat is eenmaal een regeling dat degene die in 1933 een vergun" ning heeft gekregen deze houdt, maai er worden geen nieuwe afgegeven. Betreurd werd dat er hier zoo weinig aardappelen worden geveild. De secretaris merkte op dat dit komt omdat de boeren te veel onder hands verkoopen. Na eenige bespreking werdt besloten om over 14 dagen nogmaals een vergadering te beleggen met als eenig punt op de agenda Invoering van een verplichte aardappelveiling. De voorzitter deelde nog mede dat ook de band er aan zal worden gehouden dat na Dinsdagavond 5 uur geen uien moer aan de veiling worden aangenomen. Hierna sloot de voor zitter onder dank voor de opkomst de vergadering. Vrijdagavond j.1. hield de Thoolsche Oranjevereeniging in de zaal bij L. C. de Jonge een algem. vergadering. De voorzitter, de heer M. G. v. d. Stel, opende deze vergadering met een woord van welkom en liet in kort het jaar 1938 de revue passeeren. De notulen van de vorige vergadering werden gelezen en ongewijzigd vast gesteld. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat hel aantal leden op 1 Januari 1939 bedroeg 159. Wegens verhindering van den pen ningmeester las de secretaris ook het lin. verslag voor, waaruil bleek dat er over 1938 een batig saldo was van f73,29 en op II Mei 1939 f211,18. De fin. commissie brengt bij monde van den heer D. W. Klompe verslag uit en verklaart dat alles in orde is bevonden, zoodat de rekening kan worden goedgekeurd en de penning meester gedechargeerd. Met alg. stemmen. werd hiertoe besloten. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. Beukelaar, C. Beaudoux en A. G. Engelvaart, die allen hun herbenoeming aannamen. Tot lid van de kascommissie werd gekozen de heer A. Wagemaker. De voorzitter zegt dat gezien de toestand het bestuur nog niet met een feestprogramma kon komen en wilde gaarne de meening hooren van de vergadering. Er is wel iets besproken en dan zou het een mid dag- en avondfeest worden en dan zou de a.s. blijde gebeurtenis en de verjaardag van 11. M. de Koningin tegelijk gevierd worden. Met het laatste ging de vergadering accoord, maar wat betreft het pro gramma voor de feestviering, dit zouden ze graag samengesteld zien zooals het de laatste koer is gebeurd, dat is zeer goed verloopen en ook was men van meening dat er wel eenige ontspanning was. De voorzitter zegt toe dit over te nemen en zoo spoedig mogelijk wederom een bestuursvergadering te beleggen, waarop dan een algemeene vergadering kan volgen om de zaak nader te bespreken. Dit wordt goed gevonden. Hierna sluiting. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Tholen en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand Mei 1939 ingelegd f25246,91 en terugbetaald f 22723,51Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer '16455. Zaterdag 3 Juni a.s. kunnende sportliefhebbers weer genieten van twee mooie voetbalwedstrijden welke op het terrein van de V.V. Tholen- sche Boys aan de Postweg gespeeld zullen worden. Om 5.30 speelt het eerste elftal van Tholensche Boys tegen het tweede elftal van S.O.A.G. uil Rotterdam en daarna speelt het eerste elftal van S.O.A.G. c,at kam pioen van de 2e klasse K.V.O.R. is geworden tegen het eerste elftal van Dosko uit Bergen op Zoom. Zie voor nadere bijzonderheden adver tentie in dit nummer. De zendingsmiddag werd geopend met het zingen van ps. 855. Nadat ds. Batelaan van Stavenisse in gebed was voorgegaan, sprak deze na voorlezing van ps. 72 een kort openingswoord waarin hij het doel van deze bijeenkomst naar voren bracht. Na het zingen van ps. 194 werd het woord verleend aan ds. K. J. v. d. Berg van Amersfoort die sprak naar aanleiding van Ezechiël 37:9a „Pro fiteer tot den geest", over den zen- dingsarbeid onder de Toradja's op Celebes. Met het zingen van ps. 119:83 was de pauze aangebroken. Hierna werd gezongen ps. 07 2, waarna ds. W. J. v. d. Linden van Kootwijk het woord verkreeg die als onderwerp had gekozen „Pinkster zegen". Na zijn rede liet hij zingen ps. 105: 1. Daar ds. J. C. Terlouw van Garderen wegens ziekte verhin derd was op te treden sprak in diens plaats ds. Hooijkaas van Dussen over het onderwerp Pinkstergeest-vuur geest. Gezongen werd hierna ps. 119:3 Na de tweede pauze werd nog ge zongen ps. 118:8 waarna als laatste spreker optrad ds. K. Kraaij van Bovon-Hardinxveld, die sprak over Hoe is ons antwoord" en liet zingen dit verzacht onmiddellijk en geneest spoedig. Tube 45. dooa 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 48904 6 Op de te Poortvliet gehouden rundveekeuring werden de volgende prijzen behaald. Stieren Cornelis, van Th. Boot, Poortvliet, le pr. 79 p. Jaap, van A. P. Luijck, Poortvliet, 75,3 p. een eersten prijs. Ben, van W. E. A. de Rijke, Poort vliet 2e pr., 74,3 p. Bernlmrd, van G. M. Christiaanse, Tholen, 75 p. 'le pr. Max, van D. G. Duijnhouwer, Scher- penisse, kreeg 75.7 p. Roland, van A. P. Luijk, 2e pr. 74 p. Koeien De 2e en 3e kalfskoeien waren best. P. J. Goorden toonde voor het eerst dat hij met zijn koeien ter keuring kwam, 4 beste dieren. Zij kregen 82, 81.5, 80, 79'/2 p. Ook hier was het mond- en klauwzeer oorzaak, dat beste dieren opgeruimd waren. Toch waren het de heeren Boot en Duijnhouwer, die hun best doen, hun stal op te bouwen. Deze week slaagde te Roosen daal voor het Middenstandsdiploma M. van der Eijk en A. Nelisse en te Middelburg H. J. Beukelaar, D. Bur gers, Lena Nelisse, H. Nelisse, M. Overbeeke van Tholen, G. de Jonge, J. Kesteloo van Poortvliet en M. Moerland van Oud-Vossemeer. De laatste acht hebben hun opleiding genoten bij den heer I,. J. Aarnoudse van Bergen op Zoom. De gemeenteveldwachter te Halsteren kreeg het te kwaad op Pinkstermaandag met twee Tholenaren die verzet pleegden. Beiden P. J. en C. L. werden in het politiebureau te Halsteren opgesloten,zoodatjdit muisje nog wel een staartje zal hebben. Naar wij vernemen zal dit jaar de veulenkeuring door de Bond van Paardenfokkers eiland Tholen gehouden worden te St. Maartensdijk en wel op Donderdag 22 Juni a.s. Benoemd en aangesteld tot korporaal met ingang van 15 Meijl. bij de Vrijw. Landstorm Korps Motordienst afdeeling Zeeland G. P. Contant Tholen, G. A. Sakko, P. Geluk H. M. van der Klooster Poortvliet. Zaterdag jl. speelde het eerste elftal van Thoolsche Boys tegen een combinate van R.B.G. uit Roosendaal en won met 72, Rust 00. POORTVLIET. Zaterdagavond werd door baldadigen bij den dhr. W. van Nieuwenhuijzen in diens werkplaats een ruit ingeslagen Zondag morgen kwam men tot de ontdekking dat bij meer inwoners straatschen derij was uitgehaald, daar verschei dene ijzeren heiningen waren krom gebogen, waar o.a. de Gemeentepolitie niet van verschoond was gebleven. Daar eenige tijd geleden ook zoo een straatschenderij heeft plaats gehad, was het te wenschen dat de tot nog toe onbekende personen spoedig in de handen van de poiilie werden gesteld. Woensdag 7 Juni zal des voor middags ten Gemeentehuize de instal latie van den nieuw benoemde burgemesster de beer B. J. van Oeveren plaats hebben. De dag zal levens een feestelijk karakter te dragen SCHERPEN1SSE. Begunstigd door het mooie zomerweer werd Dinsdag middag alhier het eerste zendings- feest op het eiland Tholen gehouden, georganiseerd door eenige predikan ten der Ned. Ilerv. Kerk uit dit eiland. Het aantal bezoekers bedroeg onge veer 800. Uit alle plaatsen van het eiland was men naar hier gekomen. ps. 22 16. Hierna sprak ds de Haan van Scherpenisee een dankwoord tot spekers en medewerkenden, waarna deze zeer geslaagde zendingsmiddag gesloten werd met het zingen van ps. 150:1. Zang- of muziekgezel schappen waren niet vertegenwoor digd. De zang der verschillende psalmverzen werden begeleid opeen huisorgel met als organist de heer Joh. Ilage Mz. Men kan wel zeggen dat deze dag zeer goed geslaagd mag heeten, gezien het groote aantal bezoekers. Degenen die het initiatief hebben genomen om dit eerste zendingsfeest op bet eiland Tholen te houden, hebben eer van hun werk. Bij de door het onderwijsfonds voor de Scdieepvaart te Rotterdam gehouden examen voor kapitein bij de binnenvaart is geslaagd voor di ploma Nederland en diploma Rijn vaart onze vroegere dorpsgenoot de heer W. Menheere Cz. STAVENISSE. Onder voorzitter schap van dhr. L. Groenewege Gz. kwamen Woensdag jl. de ingelanden van den Nieuwen Polder—Annex Stavenisse in vergadering bijeen in hotel van Dalen. De rekening over het dienstjaar 1938/39 werd conform de voorge dragen cijfers vastgesteld en wel aan inkomen op f4328,77 en aan uitgaven op f3617,115, goed slot f711,655. De begrooting voor het dienstjaar 1939/40 werd in ontvangsten en uitgaven vastgesteld op f7671,355. Het te helTen dijkgeschot werd vastgesteld op f29 per ha. tegen f25 per id. het vorig jaar. Vastgesteld werd het verslag van den toestand en de behoeften van den polder. OUD-VOSSEMEER. Uitslag ge meenteraadsverkiezing gehouden op 31 Mei jl. S. G. P. 75 (147). R. K. 230(237). G. H 168 (184). Vrij A. R. 84. A R. 124(236). S.D.A P. 77. Vrijz.273(214). Totaal 1031 uitgebrachte stemmen. De tusschen haakjes geplaatste cijfers zijn die van 1935. Gekozen zijn M. J. Daane (R.K.), J. 11. Mees (R.K.), P. v. Driel Mzn. (C.H.), Jac. v. Dienst (C.H.), J. L.v. Gorsel (Vrijz.), M. P. v. d. Stel (Vrijz.), J. A. J. Capelle (A,R.) KERKNIEUWS. ZONDAG 4 JUNI 1939. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. Wolfensberger. Ger. Kerk voorm. 10 en 's avonds 6 uur dr. Veltenaar. Ger. Gem. voorm. 10, nam. 2.30 en 's avonds 0.30 leeskerk. Vrije Ger. Gem. voorm. 10, nam. 2 30 en 's avonds 6.30 leeskerk. Ned. Protestantenbond afd. Tholen 's Avonds 5 uur ds. Weijhe, Ned. ilerv. Predikant te Vught. POORTVLIET. Ned. Herv. Keik voorm. 10 30 en nam. 3 uur ds. v. d. Heuvel. Beide diensten collecte centr. ver warming. Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur ds. v. Drenth te Amersfoort. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10,30 leeskerk en nam. 3 uur ds. de Haan. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 30 en nam. 3 uur ds. de Bres. Bed. H. Doop. N.D. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en avonds 7 uur leeskerk. STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en 's avonds 7 uur ds. Batelaan. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 0.30 uur leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. de Haan en nam. 3 uur leeskerk. Voorm. Bed. H. Doop. Oud Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 6.30 uur leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. v. Eist. Ger. Kerk voorm. '10.30 en nam. 3 uur ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem. voorm. 10 30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. Generaal C. J. Snijders f 86jaren oud is te Hilversum over leden Generaal Snijders, oud-opper bevelhebber der land- en zeemacht. Woensdag werd onder groote belang stelling het stoffelijk overschot te den Haag ter aarde besteld, waarbij dr. H. Colijn een lijkrede hield. MARKTBERICHTEN THOLEN, 2 Juni 1939. Roomboter fO.71 per pond. Boereboter f 0.66 Eieren f 3.20 per 100. BURGERLIJKE STAND. Gemeente THOLEN 26 Mei t/m 1 Juni 1939. Geboren Dirk Johannis z.v. G. J. de Korte en H. A Hout. Gehuwd: J. M. Goderie 32 j. en D. J. Tuijtjens 30 j' Ondertrouwd7 48890 M. SOOMERS en R. NIJS Ondertrouwd7 48891 L. H. VAN DIJK en M. VAN DER VLIES 1 Juni 1939. Oud-Vossemeer, Op Zondag 4 Juni hopen onze geliefde Ouders Frans van der Graatf o en 16 48911 I Anna C. H. Laven o bun 25-jarige Ecbtveroeni- ging te gedenken. g Hun dankbare kinderen, o Poortvliet, Juni 1939. g DANKBETUIGING aan den WelEd. Heer SCHIL- LEMANS, Burgemeester de Roocklaan te B. o. Z. voor de vlugge en prettige opleiding voor bet Middenstandsdiploma. 10 M. VAN DER EIJK. 48918 A. NELISSE. Heel veel merken zijn er, maar neemt U eens proef met onze merken 1 SIGNO 36 cent per pond HILKO 40 cent per pond Tevens p. gratis tot 17 Juni 15 48922 voor mooie foto's is BERGEN OP ZOOM 10 48910 Maandag 5 Juni zitting voor de Jeugdafdeeling om half 5. Voor de gewone zaken om 7 uur. 48920 15 Geld beschikbaar voor le Hypotheek op landerijen en nieuwbouw.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1939 | | pagina 2