s uggetjes abd/Mhoop Gaat Ge Trouwen Gêwehcd Adverteutiën Flink Dienstmeisje NUTSSPAARBANK. CHOONMAAK kastpapier punaises kastranden Firma J. M. C. POT P. Haverkorn- van Rijsewijk Per autobus B. B. A. Bestellingen Familiedrukwerk Trouwkaarten Geboortekaarten sa Rouwbrieven P. C. L1NDHOUT N.V. COKONAE zomerpracht 1939 firma J. M. C. Pot H. W. TILANUS, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Thans versterkt door Codeïne Verzendt Uwe goederen per spoor Sneller en goedkooper dan Postpakketten Plaatst U een Brugget c Ondertrouwd C. KLEPPE 48073 en J. C. VAN AS. Scherpenisse,) Poortvliet, 15 Maart '1930. Ondertrouwd H. PUOT MZ. 48674 en 7 J. W. ELENBAAS Ad. Poortvliet, 10 Maart 1939. gevraagd, in klein gezin teGinneken. Inlichtingen bureau dezer Courant. 0 48607 Kosteloos. Bij beschikking der Arr. Reclit- bank te Breda dd. 7 Maart 1939 is het faillissement van A. Kooi- stra, wonende te Tholeir, Visch- straat 15, bij gebreke van actief opgeheven. 13 48605 De curator, Mr. J. F. M. MOLKENBOER Brugstraat 17 - Roosendaal Op Zaterdag 25 Maart a.s. des namiddags van 24 uur zal zitting worden gehouden, speciaal voor het ledigen van Spaarbusjs. Ouders worden vriendelijk verzocht hun kinderen hierop attent te maken. Spaarhusjes worden gratis in bruikleen afgestaan. Tevens gelegenheid tot aansluiting bij de Jeugdafdeeling. Ruim 40 kinderen zijn thans aangesloten. 20 48672 Wit, rood en blauw aan vellen en rollen Boekhandel Tholen Gevestigd te BERGEN OP ZOOM Oogarts 17 48004 VAN DEDEMSTRAAT 38 (hoek Antwerpschestraat) Spreekuur: 12'/2 uur behalve op Woensdagen. Bovendien op Donderdag II12 uur. Fondsleden: 9—10 uur behalve op Woensdag. Bovendien op Woensdagavond 78 uur. Bestelt Jan Uw Trouwkaarten of Circulaires bij ons of onze Agenten Lage prijzen, netle uit- üoering en boven dien wordt Uw ondertrouw advertentie gratis geplaatst in de Thoolsche Courant Firma J. M. C. Pot Tholen Fa. AUG. VAN MJK-Petit MARMEREN Schoorsteenmantels Speciale aanbieding van een zéér groote partij Schoorsteenmantels in prijzen van 20 30 Gulden, geheel compleet, zeer mooie mo dellen, diverse afmetingen en marmer soorten. BEZOEKT ONZE MAGAZIJNEN STATIONSTRAAT 19 BERGEN OP ZOOM op: worden aangenomen door onzen agent te Oud-Vossemeer den heer MOLENSTRAAT 12 8493 Zuivelstraat 35, BERGEN OP ZOOM over het Postkantoor Hat adres vooralle geneesmiddelen Verband- en Verpleginys-artikelen homoöpatische Geneesmiddelen van Pr. Wilmar Schwahe THOLEN-BERGEN OP ZOOM Enkele Reis f0.26 Retour f0.42 Maandkaarten Tholen—B.o.Z.v.v. Abonnement onbeperkt aantal ritten f5.70 Maandkaarten 6 ritten per week v.v. f4.20 Schoolkaarten 0 ritten per week v.v. per maand f3.75 NIEUWE SNELLE VERBINDING BERGEN OP Z00M-ANTWERPEN Aankomst Victorieplaats nabij Centraalstation. B. op Zoom— Antwerpen 95 cent retour. Op Woensdag 22 Maart vertrekt de bus van Tholen-- Bergen op Zoom 7.50, teneinde aansluiting te geven op de goedkoope treinen naar Rotter damDen [laagAmsterdam, vertrek Bergen op Zoom 8 07. Dezer dagen zal verschijnen het modealbum Dit album bevat 340 elegante moderne da mes en kindermodellen PRIJS 60 CENT Bestellingen worden nu reeds aangenomen Aanbevelend, Boekhandel Tholen Een oud middel in nieuwe samenstelling Voor de Christelijk His torische Kiesvereeniging spreekt D. V. 22 Maart a.s. 's avonds 7 uur in de zaal van Mej. Wed. Hoek, de heer Toegang Vrij! 10 48678 t 6000.- DE KOEIEN WACHTEN UI Wint met 60 c. naar Uw keuze: p. KLM/KNILM A'dam-Sydney v. 2 pers. én reis Indië f 6000.- ,,De Rozenhof" f 6000.- Gratis auto rijden f 60ÜO.-. Pracht PrijzenWeekend-Huis, Ameu blementen, Koelkasten, Motor- rijw., p. KLM Rome, Boedapest, Stockholm, Radiotoestel., enz. Haast U! Haast UI Haast U! 6 April Trekking 6 April De Vliegkraeht-Loten vliegen weg! Verkrijgb. in heel Ned.: KLM-kantoren Krant-kiosken, Coif.- Sig - Lotenzaken Vliegkraeht giro 241.000 Den Haag Vour het Nationaal Luchtvaart Fonds auso. Koninklijke Nederlandschei Ver. van Luchtvaart Minister van Justitie 1 Aug. 1938 2e afd. no. 1196.| EXTRA BERICHT: De Vliegkracht-Loten vliegen weg I Bij het plaatsen dezer advertentie hadden de depots nog een beperkt aantal loten. Overal is de vraag enorm! Mogelijk zijn er thans adressen uitverkochten is er geen zekerheid van depot-aanvulling. Een goede raad! Probeert e.v. bij enkele of e.v. gireert Vliegkracht-giro 241.000 Den Haag. De slijmoplossende werking der oude kruiden en hoest- bedwingende ..codeïne", ma ken tezamen AKKER's Abdij siroop tot ..'s-Werelds béste Hoestsiroop". De beproefde Abdijsiroop zal ook Uw borst- benauwdheden kunnen ver lichten, ook voor U de vast zittende en prikkelende slijm losmaken. Uw afmattende hoestbuien, evengoed als 't kriebelhoestje in den nacht stoppen. Volg de raad „Neem bü 't minste kuchje AKKER's Eenige der Abdijsiroop die U snel helpt. £0 kruiden AKKEP'S vedisiètiJite tegen hoest, griep, bronchitis, asthma. Flac. 90ct„ f 1.50, f2.40, f4.20. Alom verkrijgb. Vliegkrachtloten 60 ct. Verkrijgbaar te Tholen, Bureau v. d Rijw. Duine, Rijw. Geuze, Crt. ag. Goedegebuure, Garage Pud Vossemeer, Coif. Niemantsverdriet, Crt. ag. Rijsti Goortvliet, Hotel Gouden Leeuw, Crt. ag. de Wit. Scherpei Coif. van Bezoojen, Crt. ag. Deurloo, J. v. d. GraalT. St. Anna Ooif. Quist. Stavenisse, Crt. ag. de Graaf, C. Tazelaar. St. 1 tensdijk, Wed. A. P. Hoek, Automaat v. d. Rhee. 74 liet stationTholen B.B.A. slaat in rechtstreeksche verbinding met alle stations der Nederlandsche Spoorwegen, men betaalt alléén zoowel voor aankomende ais vertrekkende zendingen niets dan de spoorvracht van of naar Tholen. Een spoorzending die tot Bergen op Zoom bevracht b.v. f0.50 zou kosten, kost tot station Tholen hetzelfde. Geeft dus op te zenden Station "Iholen B.B.A. Zendingen voor plaatsen in het eiland Tholen, te Tholen aankomende, worden verder vervoerd met den voerman uit die plaatsen. Doet Uw voordeel, en vervoert Uw goederen rechtstreeks Agentschap B. B. A gevestigd Hoogstraat 1 Tholen, Telefoon 16 kantoor geopend van des voormiddags 8 tot des avonds 20 uur per 20 woorden 35 iedere 2 woorden 5 cent, uitsluitend vooruitbetaling. Te koop Een prima watertank van 1000 Ltr. En een moorploeg en 2 stuks gebruikte 5 balks eggen 2 paards, bij C. de Golïau Smederij 48606 Scherpenisse. Prima keuze in werk- manskleeding zooals, Overals, grijze jasjes, broeken en overhem den. Beukelaar, Brug straat, Tholen. 48076 Te koop een wiedmachine „Komeet" met3aan- aarders 1 zig-zag egge 4 velds. 1 rolslee ijzer onderstel cillosin zeer goeden staat en jjzeren eggen. C. J. Rombouts Electr. Smederij 48071 Oud-Vosmeer Voor prima nieuwe tweedehands rijwielen In 't Kleine Zaakje. Probeer het mutaped Phoenixrijwiel met drieversneliingsnaaf in bracetbuls eens S. I. Schot Quist 48677 Tholen- Paaschreclame Dames! Wij Perma nenten voor f 2 alles inbegrepen tot en met 8 April a.s. aanbev. M. B. A. de Korte Kapper Tholen. H. H. Kappers Te koop twee in prima staat zijnde scheer- stoelen tegen elk aan nemelijk bod. Komt zien. M.B. A.de Korte 48009 KapperTholen. Pootaardappeli le nab. stam ko eigh. partijtje le voorgele, bi. i Alpha'sBx maatt Alpha'sBx maatS le nab. Bintjes i 30-40. Dav. v. H Tel. 12. Scherpei L. P. Deurloo T< Th 48075 Alleen verkot Deense schoenkloi B. S. Nelisse—St (Hoogstraat Zelfde adres pijlsl. olie. 4 DE VLIEGKRACHT-VERLOTING De loten vliegen weg Een advertentie in dit nummer vermeldt nadere bijzonderheden om trent de Vliegkrachtloten. De vraag naar deze loten is dusdanig groot, dat op verschillende plaatsen de voor het rayon ingedeelde aantal loten reeds zijn uitverkocht. Voor hen die aan deze verloting van de Konink lijke Nederlandsche Vereeniging voor Luchtvaart willen deelnemen is spoed geboden. Knoeien met oormerken van varkens. De Veehouderijcenirale is op het spoor gekomen van knoeierijen op groote schaal met oormerken van varkens. In Zuid-Holland kende men een klein vleeschwarenfabriekje dat op groote schaal varkenskoppen opkoopt ter verwerking tot worst. Aangezien de ooren niet bruikbaar zijn, werden deze verkocht aan een combinatie van personen, die er veevoeder van maakten. Het schijnt dat dezen de indeooren bevestigdecrisisoormerken (fokvergunningen) er uit gepeuterd hebben en verkocht aan hoeren, die daardoor méér varkens konden mesten dan hun officieel was toegestaan. In afwachting van het resultaat van het onderzoek, heeft de Vee- houderijcentrale thans aan de slachte rijen de opdracht gegeven, om de merken uit de ooren te nemen, alvorens de koppen te .verkoopen, verneemt liet H b I. Schip met Joodsche vluchtelingen vergaan De Poolsche pers verneemt uit Boekaresl, dat deze week in de haven van Consianza inlichtingen waren ontvangen, volgens welke het onder Panameesche vlag varende schip „Kiepo" hij tiet eiland Kreta zou zijn vergaan. De „Kiepo" is enkele dagen geleden uit Coustanza vertrokken met 700 Joodsche emigranten uit Polen en Tsjecho-Slowakije aan boord, die zich naar Palestina begaven. Nadere bijzonderheden omtrentden ramp ontbreken nog. HET RIJTIJDENBESLUIT. Een overzicht van de inhoud. Heden is verschenen Staatsblad no. 842 tot afkondiging van het Rij tijdenbesluit. Van bevoegde zijde wordt mede gedeeld, dat het in het voornemen ligt de Rijtijdenwet 1930 en het Rijtijdenbesluit in de loop van de maand Mei a.s. in werking te doen treden. liet komt dienstig voor in groote lijnen een overzicht te geven van de inhoud van het Rijtijdenbesluit. Verboden wordt op de openbare weg een motorrijtuig te besturen in een toestand van oververmoeidheid, of gedurende meer dan vijf uren, tenzij voldoende onderbrekingen van de rit hebben plaats gehad, of op grond van andeie feiten ol omstan- standigheden aannemelijk is, dat oververmoeidheid van den bestuur der niet aanwezig is. Het goederenvervoer per motor rijtuig op Zondag wordt beperkt. Be regeling is met eenige wijziging overgenomen uit het Rustdagenbe- sluit voor transportarbeiders te land 1929, welk laatste besluit overeen komstig wordt gewijzigd. Voorts bevat het Rijtijdenbesluit bepalingen met betrekking tot ar- heids- en rusttijden. Deze bepalingen gelden voor personen, die als be stuurder van een motorrijtuig in dienstbetrekking werkzaam zijn en voor personen, die anders dan in dienstbetrekking een motorrijtuig besturen, waarmede personen of goederen tegen vergoeding van welke aard ook worden vervoerd. Uitgezonderd zijn echter onder meer degenen die door het districtshoofd der Arbeidsinspectie zijn erkend als of gelijkgesteld met handelsreizigers of particuliere chauffeurs. Behoudens in het besluit opgeno men uitzonderingsbepalingen zijn de arbeids- en rusttijden in 't algemeen als volgt geregeld De werktijd bedraagt ten hoogste 10 uren (voor bestuurders van taxi's en huurauto's Tl uren) en 55 uren per week (voor bestuurders van taxi's en huurauto's geldt het week- maximum van 55 uren voor door den minister van Walerstaat aan te wijzen gemeenten voor andere ge meenten is het maximum 00 uren). De- diensttijd, dit is de werktijd met inbegrip van tusschenliggende rust tijden, mag ten hoogste 14 uren bedragen (voor bestuurders van taxi's en huurauto's 12 uren) terwijl tusschen twee diensttijden een onaf gebroken rusttijd van tenminste 12 uren moet liggen. Eenmaal per week moeteen onaf gebroken rusttijd van 30 uren wor den gegeven, waarin tenminste een maal in de drie weken de Zondag moet liggen. Nachtarbeid wordt be perkt tot 0 malen werken tusschen 1 en 6 uur des voormiddags in een tijdvak van twee weken, met dien verstande dat de bestuurder van een vrachtauto meer dan 0 malen mag werken van 3 tot 6 uur des voor middags, indien hij in het betreffende tijdvak van twee weken geen enkele maal tusschen 9 uur des namiddags en 3 uur des voormiddags werkt. Watervliegtuig voor 70 passagiers. In de fabrieken van de N. V. Kooi- hovenvliegtuigen op het vliegveld Waalhaven is men sedert vier maan den bezig met een belangrijk project. Het betreft de constructie van een reusachtig watervliegtuig, voortrans- atl.ntiscg verkeer ingericht, voor zestig a zeventig passagiers en een bemanning van twaalf personen, welk vliegtuig den afstand naar Amerika in twintig uren zal kunnen afleggen. Het wordt een machine vanlOÖton, uitgerust met acht zeer krachtige motoren en vier schroeven, met dien verstande dat iedere schroef twee aandrijfmotoren krijgt. De machine zai in haar uiterlijk doen denken aan de Amerikaansche Clipperbooten, doch zij zal aanzienlijk grooter worden. Er bestaat tot nu toe geen watervliegtuig van derge lijke afmetingen. De fraude te Doornspijk. Inzake de malversaties te Doorn spijk hebben verificateurs van de Vereeniging voor Nederlandsche ge meenten bij hun berekeningen vast gesteld, dat de tekorten de f 100.000 reeds hebben overschreden. Dit is dus 130.000 meer dan aanvankelijk werd verondersteld. De gemeente-secretaris zou zich ook schuldig gemaakt hebben aan knoeierijen met schuldbekentenissen, dit in verhand met een veel te hooge kasgeldleening,namelijk van f200.000, die de gemeente had loopen. Vervalt kaartjescontröle bij de spoorwegen Naar men weet, wordt thans le Utrecht een proef genomen met liet laten vervallen der kaartjescontróle voor ingaande reizigers. De Tel. ver neemt nu, dat de kans bestaat, dat met ingang van de nieuwe zomer dienstregeling, 15 Mei a.s., deze con- tróle op alle stations in ons land vervalt. De directie der Ned. Spoorwegen zal deze mogelijkheid onderzoeken onmiddellijk na afloop van de proef neming te Utrecht. Deze duurt nog tot na de Jaarbeurs (1423 Maart) zoodat men er mee op de hoogte is hoe het systeem functionneert hij groote drukte. Vervroegd pensioen in de typografie. Blijkens een mededeeling van den minister van Sociale Zaken in de Eerste Kamer zal de regeling, welke door de organisaties in de typografie is getroffen tot vervroegde pension- neering in dit bedrijf op 3 April a.s. worden uitgevoerd. De regeling houdt in, dat werk nemers tusschen 00 en 05 jaar vrij willig met vervroegd pensioen het bedrijf zullen kunnen verlaten. De bedoeling is in hun plaals jonge werkers, die getroifen zijn door werkloosheid, aan den slag te brengen. Om een en ander mog te. maken, zullen deze laatsten durende eenigen tijd een belanj financieel offer brengen, tei daarnaast bovendien alle bedrijf nooten, zoowel werkgevers ais w nemers, in een verhooging van pensioenpremie met '10 cent hel toegestemd. Door dezen maatregel zullen geveer 300 werkiooze typogra voor het meerendeel uit de leeft; groep van 24—30 jaar, een blijve plaats in het bedrijf verkrijgen. Hoewel het aanvankelijk in voornemen heeft gelegen, regeling reeds op 1 Januari jl. kracht te doen worden, heeft nadere uitwerking ervan alsook overleg met de regeering, we^ medewerking niet kon wor gemist, een verdaging noodig gem tot 3 April. Gasmaskers voor de burgerbevolk De Nederlandsche gasmaske dustrie is tot dusver op zoo'n ger vraag berekend dat zij bij dreij oorlogsgevaar niet aan de beho zal kunnen voldoen. Naar van zijdeder industrie wordt medegedf zou zij twee jaar werk hebben een achtste deel van ons volk gasmaskers te kunnen voorzien. Het wordt daarom noodig gea dat de regeering of een gedeelte officieele instelling hier regelend optreden, waardoor de industri voor grooter omzet dan thans zou kunnen worden ingericht. BURGERLIJKE STAND. en gezin n

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1939 | | pagina 4