Schoonmaak k! 5» k te lerare i sr :egd laats! >rd p ee 1 kor nteri laarn eeni ien. i, 1 't, ooi o da auto rtret me om- :en oudei hooi m/d Bijbel. Groep I, Ie pr. eenij ne Quist. Een 2e prijs kon niet b®en toegekend daar slechts een e groep had ingezonden, ovi et ligt in het voornemen om in aatste week van deze maand de Ie keuring te houden. Naar de heer W. Moelker alhier mededeelt, zal hij bij de eerst- ende raadsverkiezing geen can- tuur meer op zich nemen, heer Moelker heeft sedert 1901 als zoodanig gehad. In de jl. Maandag te Breda ouden vergadering van de Kamer Koophandel en Fabrieken voor itelijk Noordbrabant werd o.m. oten bij de regeering aan te gen op het tolvrij maken van irug over de Eendracht bij Tholen. Bij Kon. besluit van 11 Maart jnieuw tot burgemeester benoemd gemeente Stavenisse, de heer F. Hanssens, secretaris dier ge- :nte. ft menige huisvrouw en meisje en roode werkhanden. Deze den wederom spoedig gaaf,zacht blank door Purol. 7 48060 PROV. STATENVERKIEZINGEN. 'holen. In de kieskring IV zijn e week de volgende eandidaten- len ingeleverd. Chr. Hist. Unie. i der Wart, A. D. F. Goes. Van Feltz, Mr. W. F. E. Baron, Mid- burg. Stemerling, A. H. S. Oost- West-Souburg. Philipse, G. 's Heer- indskerke. de Feijter, A Zaamslag. Duin, G. Zierikzee. deLooze, M. :s. de Looff, IJ. M. Kamperland, ikman, H. 1., Retranchement. ise Azn., P. Biggekerke. Kouse- ker Mr., G. Kloetinge. Kaan, C. A. •neuzen, van Oeveren, S. A. M., ilphaartsdijk. de Mul, B. C. Krui- gen. den B^er, M. Haamstede, endam, L. K. Zierikzee. Krijger, M. ninisse. de Kruiter, Joh. Goes. Eldik, Dr. J. H. Noordgouwe. pse, Abr. Middelburg. Geref. Staatspartij. dde, G. Zoutelande. Boender, C. Ien. van Klinken, J. J. Nieuwer- rk. Wisse, A. S. Waarde. Meertens, A., Hoek. van Ast, M. C., Poort- it. van Fraassen, M., Waarde, ijger, Chr, Poortvliet. Schot, A. J., ddelburg. de Feijter, I., Axel. van Wekken, A., Noordgouwe. de k, S. J., Krabbendijke. Coomans, M„ Haamstede. Gysouw, H., estkapelle. Klaassen, G., Terneuzen. luk, K., Bruinisse. Geluk, J. E., olen. Mo), M., Ierseke. snl Anti-Rev. Partij. ns leuze, J., Wissenkerke. Versluys, Oud-Vossemeer. van der Hoeven, J., Tholen. Boudeling, P., Anna lobapolder. Contant, M. J., Colijns- iat. van Strien, J., Anna Jacoba- Ider. van der Maas, J., Wissenkerke. i der Slikke, Joh., Stavenisse. ilkenende, Abr., Kamperland, huiler, II. H., Sint Maartensdijk. N. S. B. ikker, J. A., Goes. van Gorsel, W. F., Uand-Batb. Amadio, M. LVlis- pgen. Koert, J. C., Wolfaartsdijk. n Koeveringe, Chr., Waarde gem, aarde en Valkenisse. van den oecke, W. F., Breskens. Kooijman. B., Zierikzee. Bolier, F. A., Poort- et. Tolhoek, M. J., Wilhelmina- rpgem. Kattendijke. van den Bosch, M. Zierikzee. Bom, J., Nieuwer- rk. Herv. Staatk. Partij. n Ooijen, P., Middelburg, de Bree, C., Terneuzen. Dekker, J. J., iddelburg. R. K. Staatspartij. leger, J. H. AL, Goes. Mes, A. J. J. M., ïinkenszand. van Oosterhout. W. C., 'd-Vossemeer. Raas, P., 'sHeeren- 'ek. de Jonge J., Lewedorp's Heer- fendskerke Hamelijnck^W., Goes. Liberale Staatspartij, n Bommel van Vloten, J. M., Goes. age, C. G., Sint Maartensdijk, van renthals, M W„ Kats. Lindenbergh, v., 's Heer Arendskerke. Klompe, L., Tholen. Haringman, Jac., 'lijnsplaat. Dekker, P. J. J. emeldinge. van Nieuwenhuizen, J., Sirrt-Philipsland. van Gorsel, ■k, Rilland, van lwaarden, J., einkenszand. van Gorsel, J. L., ud-Vossemeer. V. D. Bond. Adriaanse, Mr. J, Oostkapelle. hverman, Dr. A., Vlissingen. Ouwe- md, C., Vlissingen. van den Broecke ib. de Man, E. J., Aardenburg. arelse, W., Schore. Boasson M. H., iddelburg. Maris, G. F., Middelburg, m Doorn, A. L. G., Scherpenisse. Markusse, A. G. M., Wissekerke. Gerritsen, R., Zierikzee. Bom, J. Pb.. Ierseke. van Beveren, J. J., Veere, Oele J., Kloetinge. S. D A. P. Onderdijk, L., Middelburg.de Baare, A.G. Vlissingen. de Pauw, A.G., Terneu zen. Hamelink, C., Axel. Rorije, A Vlissingen. de Priester, J., Souburg, de Bruine, J. G., Haamstede. Kruithof, P. M., Breskens. Westrate, A., Hans- weert Bayens, P. M., Middelburg, van Bendegom, C., Axel. Hoek, C., Brui nisse Burkink, P.P., Hansweert. Beren pas, A. J., Middelburg, 't Gilde, N.; Terneuzen. Handelsregister. Bij het Handelsregister der Kamer van Koophandel en fabrieken voor Westelijk Noordbrabant te Breda, Julianalaan 1, hadden gedurende de maand Februari 1939 de navolgende inschrijvingen plaats Wijzigingen: Firma J. de Haeck, Tholen, Contr' Escarpe 19. Handel in mosselen. Uitgetr. venn.Wed. J. de HaeckSpeleers. De andere venn.F. A. H. Truyens zet de zaak als eig. voort onder den handelsnaam F. A. H Truyens v.h. Firma J. de Haeck. Voorraadhouder en werkbe- stuurder: J. M. Berrevoets. POORTVLIET. Dinsdagavond werd in bel hotel de Gouden Leeuw alhier de jaarvergadering gehouden van de B.V.L. afdeeling Poortvliet. De plaat selijke voorzitter de heer J. v. Brum- melen, sprak een welkomstwoord tot de 25 aanwezige leden,inzonderheid tot overste Bruijns en tot luitenant Eckhart. In zijn openingsrede memo reerde de veorzitter het overlijden van burgemeester Dronkers, die in leven bestuurslid van den B. V. L. afdeeling Poortvliet was geweest. Daarna schetste spr. het verloop. Wegens ziekte van den leider de heer S. (juist, is het oefenen eenigszins achterop geraakt. Tenslotte deelde de voorzitter mede dat als bestuurs lid in de plaats van wijlen burge meester Dronkers is gekozen de heer G. K. Krijger. Daarna las de secre taris de heer H. Uijl de notulen voor en het jaarverslag, waaruit bleek dat 1938 gunstig is geweest. Het finan cieel verslag gaf een batig saldo van f8.99. Hierna werd het woord gevoerd door overste Bruijns, die mededeelde dat dezen zomer op het eiland Tholen een districtswedstrijd zal worden gehouden. Het ledental in ons land groeit nog steeds aan, wat een zeer verblijdend teeken is Na de pauze gaf overste Bruijns een beschouwing over de indeeling van het Indische leger, die zeer aandachtig werd ge volgd. Daarna hield luitenant Eckhart een lezing, getiteld ,,'t Is Oranje, 't blijft Oranje". Aan het eind der vergadering werd door den voorzitter een woord van dank gesproken tot allen, inzonderheid tot de hooge gasten, waarna de verga dering werd gesloten. De collecte voor de centrale verwarming gehouden in de Ned. Herv. Kerk Zondag' 5 Maart jl. heeft opgebracht f24.35. Bij de gehouden biddag van Woens dag 8 Maart werd in den morgen dienst een gift ontvangen voor de kerk van drie bankbiljetten van f 10, waarvoor clen gever hartelijk dank werd gezegd. Woensdagmiddag zou de heer A. Overbeeke Gz. werkzaam bij den landbouwer Th. Boot, een motor op gang draaien, maar deze sloeg terug, zoodat de kruk tegen den pols van O. terecht kwam, met het gevolg dat hij zich onder geneeskundige behan deling moest stellen. Bij onderzoek bleek dat zijn pols was gebroken. SCHERPENISSE. De door den burgemeester gehouden verkoop van het aangespoelde stroo aan den zee dijk alhier heeft netto opgebracht f '10. ST. MAARTENSDIJK. Uitslag van de schietwedstrijd met K.S.O. ge houden in het schietseizoen van 7 Januari t/m 11 Maart 1939. Ie prijs A. W. Kloet, gemiddeld 99.22 punten. 2 J. P. Koopman 98 p. 3 H. H. Sehuller 9716 p. 4 A. P. Geluk 96.50 p. 5 de Wilde 90.37 p. 6 L. van de Vaate 96 p. 7 G. G. Bentschap Knook 96 p. 8J.C. Oude- sluijs 95.9 p. 9 J. A. Oudesluijs 95.77 p. 10 A. P. Bruinooge 95.62 p. 11 J. W. Gorsel 95.44 p 12 Joh. de Graaf 95 p. 13 A. v. d. Hoek 95 p. 14 C. M. Eindhout 94 66 p. '15 N. v. Zetten 94.30 p. 16 J. M. v. d. Rhee 94 p. 17 I. Hage 94 p. 18 P. J. Koopman 93 87 p. 19 J. Jasperse 93.40 p. 20 M. A. Stouten 93.33 p. 21 Chr. Bijl 93 p. 22 C. G. Guequi- erre 92.40 p. 23 G. J. Geluk 92 p. 24 A. L. Polderman 92 p. 25 IJ. Eckhart 91.71 p. 20 W. Poot 91.12 p. 27 C. G. Hage 91.10 p. 28 B. A. Hage 90.22 p. 29 M. H. van Hemert 89 p. 30 J. Bijl 88.62 p. 31 A. Knuist 88.40 p. 32 P. M. Bil 88.40 p. 33 P. Poot Cz. 88.28 p. 34 W. C. Hage 87.10 p. 35 J. J. Bazen 79.77 p. 36 G. van Dijke 08.66 p. STAVENISSE. Vrijdagavond j.1. werd onder voorzitterschap van bur gemeester Hanssens de jaarvergade ring gehouden van de vereeniging „De van der Lek^de Clerq-bewaar- school". De opkomst der leden was zeer slecht. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledenaantal 104 bedraagt en dat der begunstigers 40. Met groote dank baarheid werd gewaagd van den grooten finantieelen steun, die de vereeniging van de Ambachtsheerlijke familie geniet. Volgens de rekening hadden de ontvangsten bedragen f 1119,97 en de uitgaven f899,45. Van het goede slot werd f 100 naar het reservefonds overgebracht. De begrooting voor 1939 werd in ontvangsten en uit gaven vastgesteld op f 1035,52. Door één der leden werd gewezen op de wenschelijkheid om het loon van de helpster van f125 op f175 te brengen. Door den voorzitter werd overweging in het bestuur toegezegd. Het aftredende bestuurslid, de heer J. A. Nortier, werd bij acclamatie herbenoemd. lot leden van de controle com missie werden benoemd de heeren J. A. Q. Tazelaar, D. Potappel Cz. en M. van Beveren. Het maximum aantal toe te laten kinderen werd bepaald op 48. Door het college van B. en W. werd de restauratie van de woning van het hoofd der O. L. school in massa, uitgezonderd het smidswerk, opgedragen aan L. Roozemond voor f1127. Het smidswerk werd gegund aan J. G. Kesteloo voor f 181,75. In hotel Potappel werd de jaar vergadering gohouden van de afd. Stavenisse van de Z. L. M. De rekening werd in ontvangsten vastgesteld op f212 en aan uitgaven op f 183. Het altredende bestuurslid, de heer C. L. Potappel, werd bij acclamatie herbenoemd. Door den voorzitter werd in het kort mededeehng gedaan welke be langrijke zaken door het Kringbestuur in het afgeloopen jaar behandeld waren. Na afhandeling der agenda werd door den heer Stoei een lezing ge houden over grondonderzoek en wel het onderzoek van kleigronden, terwijl voorts speciaal werd belicht op welke wijze een analyse rapport van het Bediijfslaboratorium gelezen moet worden. Namens de vergadering bracht de voorzitter den heer Stoel dank voor de duidelijke uiteenzetting. ST. ANNALAND In deze gemeente heerschen in vrij ernstige mate de mazelen. In verband hiermede is de bewaarschool tijdelijk gesloten. Onder veel belangstelling mocht Donderdag de heer J. Hage alhier het teit herdenken, dat hij 25 jaar werkzaam was als ouderling der Geref. gemeente. Des namiddags bracht de kerke- raad een bezoek aau den jubilaris waarna dejonge catechisanten, onder leiding van het hoofd der Bijzondere school, zich ten huize vervoegden, om te toonen dat het werk voor de jeugd verricht, wordt gewaardeerd. Later op den avond kwam een deputatie namens de geheele Geref. gemeente haar ouderling feliciteeren Bij monde van dhr. Kalle weid den heer Hage een eenvoudig stoffelijk blijk van waardeering aangeboden waaraan door velen spontaan was bijgedragen. Het resteerende bedrag werd onder couvert aangeboden. De heer Hage mocht blijken van belangstelling ontvangen zoowel van hier als elders. Zelfs waren kerke- raadsleden van Ierseke en Kruiningen overgekomen om hun felicitatie over te brengen. Merkbaar ontroerd dankte ouderling Hage voor het medeleven hem op dezen dag betoond. OUD-VOSSEMEER. Woensdag jl. vergaderde in de o.l. school de afd. van de Ned. Vereen v. Luchtbescher ming. Dhr. Fluijt heette de aanwe zigen hartelijk welkom in het bijzon der dhr. Bierman, die zich wederom de moeite had getroost om een en ander te komen vertellen over de taak der burgei bevolking bij een eventueele oorlog. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten om aan burgemeester II, J. J. Versluijs het Eere-Voorz. schap der afd. aan te bieden. Bij acclamatie werd op voorstel van het Bestuur herkozen als Be stuurslid dhr. A. Beije. Blijkens het verslag van den penningmeester bedroegen de ontvangsten f 50,80 de uitgaven f 16,61, goed slot f34,19. De rekening werd voor controle in handen gesteld van de heeren A. J. Gelok en Math. v. Driel. Dhr. Daane het woord verkrijgende, kan niet goedkeuren dat een voorstel tot herbenoeming van een bestuurs lid uitgaat van het Bestuur en zou gaarne zien, dat een zoodanig voor stel voortkwam uit de vergadering. De Voorz. antwoordde, dat niet iedere vergadering zich voor zoo'n voorstel leent en gaarne rekening te houden met het gesprokene door dhr. Daane. Hierop verkreeg dhr. Bierman het woord, die in den breede de lucht- gevaren naar voren bracht en be lichtte op welke manier de gevolgen kunnen worden bestreden. Lantaarn plaatjes stelden een en ander aan schouwelijk voor. Dhr. Fluijt sloot de vergadering met dank aan Overste Bierman. Door het bestuur van het Water schap Oud-Vossemeer is aanbesteed de levering van 560 m3. grind 24 en 540 m3. steenslag 2-3. Ingeschreven werd voor grind door: H. Rook, Ouwerkerk a.d. Usel 12.69. M.Zwa- gemaker, St. Maartensdijk f 2.88. W. v. d. Berg, Bruinisse f 3.14. A. Prins, Sliedrecht f 2.69. D. Ver- sleot, Bodegraven f2.75. A J. de Bok Zn., Nijmegen f2 76. N. V. „De Hoop", Neuzen f 2,90. J. Kerkhof, Nieuwaal f2.46. De levering is opge dragen san J. Kerkhof voor f2.46 per m3. Voor steenslag werd ingeschreven door: W.v. d. Berg, Bruinisse f3.85. A. Prins, Sliedrecht f 3.42, f 3.56, f 3.87. D. Versloot, Bodegraven f 4. N. V. Bazalt en Bouwstoffenmij., Zaandam f 3.56, Steenbrekerij „Maas trichl" f3.27. Bazaltmij. Rotterdam f3.30' Ned. Steenslagmij. Urmond f3.15. Steenbr. „Holland", Amster dam f3.33. J. de Dreu, Goes f 3 25. N. V. „De Hoop", Neuzen f 3.16. J. Kerkhof, Nieuwaal f 3.80. W. Savel- kouls Zn., Rotterdam f 3.10. Deze levering werd opgedragen aan W. Savelkouls Zn. voor f3.10 per ton. De op 1 April a.s. van kracht wordende kiezerslijst bevat de namen van 1201 kiesgerechtigden voor de Prov. Staten en den Gemeenteraad. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur, Gaarne had ik voor onderstaande een plaatsje in Uw veelgelezen blad, te meer daar ik weet, dat U persoon lijk ook met de inhoud dezer sym pathiseert. De groote schoonmaak staat voor de deur, en doe een beroep op allen die oud papier, couranten, tijdschriften boeken o! wat ook op te ruimen hebbeg, waarmede een goed werk kan worden verricht, n.1. de T.B.C. bestrijding. De heer G. Vis Jr. heeft een groote partij ledige balen gratis beschikbaar, die we gaarne met oud papier gevuld hebben. De Spoor vervoert deze gratis naar de papierafvalfabriek te Maarssen, en zijn in het eiland misschien ook wel enkele voerlui beschikbaar die deze gratis naar slation Tholen B.B.A. vervoeren, zoodat het geheele eiland Tholen zich voor deze actie plaatst. Met vriendelijken dank voor de plaatsing. M. G. G. HAAI.IER Tholen. BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN v. 10 t/m 16 Maart. Geboren Petronella Wilhelmina, d.v. P. L. v. d; Jagt en J. Schooff. Gehuwd J. K. van Nieuwenhuijzen 21 j. en A. W. Stoutjesdijk 21 j. Overleden Anna Aalbrechtse 21 j. Gem. ST. MAARTENSDIJK over Februari 1939. Geboren Leendert, z. v. J. Lind- hout en M. A. v. d. Ree. Tine Marie, d. v. J. J. Beekman en G. M. Weijler. Overleden: R. Boogaart 79 j., we duwe van L. Poot. P. M. Nelisse76j., weduwnaar van M. M. van den Hoek. Jannetje Cornelia 3 m., d. v. J. A. Rottier en R. G. Pot. A. G. de Wit 57 j., echtgenoote van G. Poot. Loop der bevolking. Gevestigd P. Noordijke en gezin uit Scherpenisse. P. W. L. Kloet uit Noordgouwe. Vertrokken C. P. Mieras naar Haarlem. G. Polderman naar den Haag. W. Kwaak naar Stavenisse. A. P. Nelisse naar den Haag. I. J. C. van Velsen naar Goes. J. J. Paauwe en gezin naar Rotterdam. Gem. SCHERPENISSE over Februari 1939. Geboren Marinus Pieter Johannes, z. v. Jacob Marinus Vinjé en Johanna Hartog. Catharina Janna, d. v. Mat- theus Gerard Leendert Bijnagte en Cornelia Wilhelmina Menheere. Overleden: Marinus Kleppe 82 j weduwnaar van Akke Lena Bolier. Loop der bevolking. Ingekomen J. Pleune van Haam stede. J. de Haan van St. Annaland. Vertrokken: A. J. Scherpenisse naar St. Annaland. G. A. Deurloo naar Wassenaar. P. Noordijke met gezin naar St. Maartensdijk. KERKNIEUWS. ZONDAG 19 MAART 1939. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Wolfensberger en nam. 2 uur ds. v. d. Heuvel. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2.30 dr. Veltenaar. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Vrije Ger. Gem. voorm. 9.30 nam 2 uur en 's avonds 6 uur leeskerk Ned. Protestantenbond afd. Tholen 's avonds 5 üur ds. Weijhe, Ned. llerv. Pred. te Vught. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. v. d. Heuvel Voorber. II. Avond maal en nam. 2 uur leesdienst. Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur de heer K. deVries te Zaandam. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9,30 en nam. 2 uur ds. de Haan. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 0 uur de heer Visser te Rotterdam. Dinsdag 22 Maart 's avonds 6 30 ds. v. d. Berg. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. de Bres. N.D. Ger. Gem. voorm.9.30, nam 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en avonds 6 uur leeskerk. Gebouw „Rehoboth" Donderdag avond 7 uur ds. J. van Woerden te Middelburg. STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en 's avonds 0 uur dr. Jakobs te Boskoop. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 uur leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. van Griethuijzen. Oud Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 uur leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. v. Eist. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. M. Vreugdenhil te Melis kerke. Oud Ger. Gem. voorm. 9 30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. MARKTBERICHTEN THOLEN, 17 Maart 1939. Roomboter f0.77 per pond. Boereboter f 0.72 Eieren f 3.per '100. St. Maartensdijk Uienveiling van 16 Maart 1939. Gewone f2,182,20 bonken f 2,22, drielingen f 0,61, Picklers f0.60. Alles per 100 kg. Aanvoer 10.000 kg. Graanbeurs van 10 Maart 1939. Schokkers f 10.50— f 11 50 alles per 100 kg. Witte eigenheimers 1.50 Bonten 2.50 Blauwen 2.70—,, 2.80 Poters 1.00 alles per 70 kg. Geperst hooi 80.40, Geperst stroo 8. per 1000 kg. ST. ANNALAND. Uienveiling van Donderdag 10 Maart. Men besteedde voor gewone rijnsburger f 2,15 per 100 kg. Temperatuur van het Scheldewater te Tholen. Maart Graden Zaterdag 11 5,4 Zondag 12 5,1 Maandag 13 5,3 Dinsdag 14 5,1 Woensdag 15 5,1 Donderdag 10 5, Vrijdag 17

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1939 | | pagina 3