Gaat Ge Trouwen 1 11 io;.3 J. MELSE 2048813 Brrr Inktvingers Verkrijgbaar bij Firma J. M. C. Pot Tholen Na eenige wijzigingen wordt deze vastgesteld. De begrooting van het Alg. Arm bestuur wordt vervolgens overeen komstig het ingezonden ontwerp ge wijzigd. Bij de rondvraag wijst dhr. Krijger op de putten aan de z g.n. „Drie huisjes". De heer De Graail, wijst op art. 07 der Politieverordening. De hond van H. IJsseldijk is bijterig en dient te worden gemuilkorfd. De jeugd is baldadig, er inoet meer toezicht zijn. Het vloeken op de straat moet door bet vloekverbod worden tegengegaan. De heer Niemantsverdriet vraagt of dokter C. J. Poortvliet zijn benoeming lot schoolarts al heeft aangenomen. Is er reeds bericht ontvangen op de scheiding der betrekking van Burge meester en Secretaris. De Voorz. zegt dat de dokter op zijn instructie wacht, er is nog geen antwoord inge komen. Dhr. Boogaart vraagt of het juist is dat de inkomsten van de vrouw van P. Swerus worden afgetrokken voor 2/a bij de steun. Weth. van Ast zegt dat dit geen huishoudelijk werk is. De voorz. wil aan deze vrouw een belooning geven voor de werkzaam heden wegens de verkiezingen. Dit wordt goedgevonden. De heer Boogaart zegt dat op de gemeen teweide Deurloo de vuilnishoop kan splitsen, dit neemt minder ruimte in. Hij vraagt of de bussen vleesch voor de werkloozen bijtijds worden besteld. De boom achter het gemeen tehuis zou kunnen worden opgeruimd. Daarna sluiting. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT BERGEN OP ZOOM Zitting van Donderdag 20 April. POORTVLIET. Een burenruzie. Als twee furies staan ze steeds tegenover elkaar de buurvrouwen I. O. en W.A.; menig kibbelpartijtje had reeds plaats gehad, wapens als bezem en klomp waren door de partijen gebruikt, maar de strijd was daarmee nog niet beslecht. Ook thans stonden ze tegenover elkaar met vurige strijdlust. Althans verdachte I. O. had een zeer krijgs haftig uiterlijk, want de kanton rechter meende dat ze er wel naar uitzag om te ruziën en dat ze niet op haar mondje gevallen was. De ander trok meer een gezicht alsof ze bet niet kon gebetereu en alsof ze de verdrukte onschuld zelf was, maar bij de priemende opmerkingen beet ze toch venijnig van zich af met een 't is geen waar hoor meneer en de mededeeling „ze verzint alles maar". Waarover de ruzie was ontstaan konden wij door de felheid van het debat niet te hooren krijger, maar wel hoorden we dat bezem en klom pen als strijdwapens werden gebruikt en dat met vuil water en koffiedrap op het sohoone erf van buurvrouw gegooid werd om eens lekker te „pesten". En zoo komen natuurlijk de poppen aan bet dansen. De kantonrechter moest de strijd beslechten, maar hij kon niet gedaan krijgen dat de strijdbijl werd neer gelegd. De beide vrouwen bleven op elkaar gebeten en wisten alles, maar weinig goeds, van elkaar in deze geschiedenis te vertellen. Verdachte wilde er zelfs haar man bijhalen om den kantonrechter eens over getuige in te lichten, maar de kantonrechter voorzag daarin een elkaar in de baren vliegen en dat wilde hij voorkomen. Wanneer de ruzie was bijgelegd had de ambtenaar van het U.M. een milde straf geeischt, thans meende hij f 10 subs. 5 dagen te moeten requireeren, een hooge straf welke verdachte niet weuschte aan te nemen. De kantonrechter maakte er f C subs. 6 dagen van en besliste tot verbeurdverklaring van de in beslag genomen strijdwapens, de klompen. ST. MAARTENSDIJK. Met verblindend licht. C. P. had op zijn fiets verblindend licht gevoerd en was daarvoor ver- baliseerd. Je had zeker een nieuwe lantaarn gekregen zegt de kantonrechter en wilde daarom eens opsnijden, doch dat was volgens verdachte heelemaal niet het geval. Hij was er zich niet van bewust verblindend licht te hebben gevoerd. De fabriek staat er voor in dat de glazen niet verblin dend zijn. Staat de fabriek soms ook voor de boete in, vroeg de kantonrechter daarop die hem overeenkomstig den eisch tot f3 subs. 3 d. veroordeelde. THOLEN, 28 April 1939. In de jl. Woensdag gehouden vergadering van de ver. Gemeente belang werden voor a.s. gemeente raadsverkiezing de volgende candi- daten gesteld1 D. W. Klompe, 2 A. Wagemaker, 3 A. F. Goedemondt 4 J. M. Berrevoets. 5 Mr. tl. D. J. Wolfensberger, 6. J. H. Bal, 7B W. Baaij, 8 D. van de Sande en 9 J. C Stouljesdijk. Hedenmorgen bad op de hoek Hoogstraat—Botermarkt een aanrij ding plaats tusschen een vrachtauto bestuurd door M. Jansen en een wielrijder L. Prinse. Door krachtig remmen van den bestuurder liep het zeer goed af en was alleen de fiets zeer erg beschadigd. De politie heeft de zaak. in onderzoek. Uitslag van de Wedvlucht St. Kath Wavre gehouden door de P. V. Luchtpost Tholen. Gelost 8 uur. Aankomst eerste duif 9.0.8 uur aan komst laatse duif 9.10.51. G. Soomers 1, 4, 5. J. Deurloo 2, 7. M. Schot 3,0. Eerste overduif M. Schot Bond van Muziekgezelschappen op het eiland Tholen Onder voorzitterschap van den heer C. G. tlage van St. Maartensdijk kwam Zaterdagavond jl. in hotel „De Gouden Leeuw" te Scherpenisse bovengenoemde bond in jaarvergade ring bijeen. Van alle aangesloten corpsen waren afgevaardigden ter vergadering aan wezig, behalve van St. Philipsland. Na een welkomswoord gaf de voor zitter een uitvoerig overzicht over het jaar 1938. Betreffende het be ginselbesluit te Scherpenisse om al daar het corps te iiquideeren sprak hij de hoop uit, dat er spoedig een iniatief genomen mocht worden tot wederoprichting. Immers een fanfare corps vormt een intregeerend deel van een dorpsgemeenschap. In het jaar 1938 waren geen festi vals gehouden, omdat daartoe geen aanleiding bestond. Georganiseerd werden drie muziekavonden, die uit stekend slaagden. Hierna kwam aan de orde het vaststellen van den rooster voor 1939. Twee aanvragen om met medewer king van den Rond een festival te mogen organiseeren, kwamen in be handeling en wel een verzoek van het corps te St. Maartensdijk naar aanleiding van het 20-jang bestaan en van het corps te Poortvliet naar aanleiding van het 15-jarig bestaan. Beide aanvragen werden ingewil ligd. Behoudens toestemming van de betrokken autoriteiten werd bepaald, dat de festivals gehouden zullen worden in de maanden Juli en Sep tember. Als tijdstip van aanvang werd vastgesteld des namiddags 2 uur. De jaarlijksche muziekavond zal dit jaar gehouden worden op bet eind van September te Tholen. Betreffende het optreden van de deelnemende corpsen werd de navol gende regeling vastgesteld lo. De ontvangende vereeniging. 2o. Dan in volgorde van den afstand. 3o. Het concerteeren werd vastge steld op 30 min. 4o. Het terrein niet te ver van het dorp. Een uitvoerige discussie werd ge voerd over het marcheeren in den optocht. Algemeen was men van oordeel dat getracht moet worden, hierin meer regelmaat te verkrijgen, waardoor bet geheel een degelijker indruk zal maken. Besloten werd de navolgende regels in acht te nemen: lo. Tusschen de deelnemende corpsen een afstand van 20 m. 2o. Het uni forme marschtempo werd bepaald op 120 passen in de minuut. Hoewel de ter vergadering aanwe zige technici de praktische uitvoer baar van de laatste bepaling in twijfel trokken, werd de wensch uitgespro ken. dat iedere directeur zal trachten het aangegeven marschtempo zooveel mogelijk te benaderen. Als ensemblemarsch werd voor dit jaar gekozen de Prins Bernhard marsch van den componist A. M. van Leest. Vastgesteld werd, dat de volgende Bondsvergadering in 1940 gehouden zal worden te St. Maartensdijk in hotel van Iwaarden, De heer Hage, directeur van het in liquidatie verkeerende corps te Scherpenisse, bracht dank voor de ontvangen uitnoodiging en sprak de hoop uit, dat de Bond gestadig zal mogen groeien en bloeien. In zijn slotwoord adviseerde de voorzitter aan Scherpenisse om de eigendommen nog niet te verkoopen, maar te wachten op betere tijden. Zélf Uw wollen dekens wasschen Persil en koud water-kraan, En een poosje later zegt U Zélf gedaan is bést gedaan. Want dan ziet U, dat Uw deken Weer een échte deken is: Net als nieuw, zoo lekker wollig, Zacht en soepel, héérlijk frisch. 13 48798 Clinge Doorenbos. POORTVLIET. Vrijdag 21 April kwam de vereen, voor Luchtbescher ming afd. Poortvliet bijeen in alg. vergadering. Waarnemend voorzitter dhr M. van Ast, secretaris dhrL. C. Slings. Het bestuur had een concept huishoudelijk reglement opgemaakt. Na eenige discussie werd het met alg. stemmen goedgekeurd. Tevens werd besloten dat het reglement zal worden gedrukt en aan ieder lid der afd. kosteloos een exemplaar zal worden aangeboden. In de vacature, ontstaan door het overlijden van burgemeester Dron- kers, zal eerst worden voorzien wanneer zijn opvolger zal zijn be noemd. De heer L. C. Slings die periodiek moest aftreden, werd met bijna alg. stemmen herkozen. Het bestuur is nu als volgt samen gesteld vice-voorzitter M. van Ast. secr.-pennm. L. C. Slings, leden de heeren dr. C. J. Poortvliet en J.van Brurnmelen. Verder werd besloten binnenkort een propaganda-avond le houden, waarop de vergadering werd gesloten. De beer E. v. d. Slikke, eerste wethouder, thans plv. burgemeester, wenscht voor de a.s. gemeenteraads verkiezing niet meer voor deze can- didatuur in aanmerking te komen. De beer van der Slikke heeft 30 jaar de belangen der gemeente behartigd waarvan 17 jaar als wethouder. SCHERPENISSE. Uitslag wedvlucht van Kath. Wavre. Afstand 52 km. Gelost 8 uur. Aankomst le duif 9.1.27 uur, laatste 9.14.1. J. de Graaf I, 2, 5, 6, 9. Gebr. Bevelander 3, 4. G. Andriesse 7, 20,21.1. v. d. Werf 8. G. Lindhoudt 10, 13. M. J. Steketee II, 12, 14. P. v. Beveren 15. Gebr. v. Gorsel 16. 1. v. Bezooijen 17, 18. J. Zwagemakers 19. Toen de kerkbezoekers der Geref. kerk Zondagmorgen uit de kerk kwamen zagen ze tot hun schrik dat uit het dak der kerk rook te voorschijn kwam en zelfs af en toe een vlammetje. In allerijl werd een ladder gehaald en bleek na onderzoek dat het dak reeds aan het branden was. Met een emmer water was het spoedig gebluscht. STAVENISSE. Zaterdagmiddag jl. hield de burgemeester van St. Maar tensdijk in de openbare lagere school alhier een belangrijke lezing over bet gebruik van gasmaskers. Na ingeleid te zijn door den bur gemeester te dezer plaatse begon spr. er op te wijzen, welke gasmas kers het meest zijn aan te bevelen. Eén van de meest gangbare is dat, hetwelk bij de Artillerieinrichtingen te Zaandam wordt vervaardigd. Door den spr. werd achtereenvol gens getoond hoe men een gasmasker moet uitpakken, vasthouden, opzetten en voorts het gebruik in het alge meen. Met nadruk werd er op ge wezen, dat indien men privé een masker aanschaft, men op het juiste merk en nummer moet letten. Na deze met veel aandacht gevolgde uiteenzetting, werd door een twintig tal personen een gasmasker gepast, waarna onder geleide van mr. Schul- ler een wandeling met het masker voor gemaakt werd. Maandag jl. heeft men een aan vang gemaakt om in werkverschaffing den onderberm van den zeedijk rond den Nieuwen Polder op te hoogen. Aan dit werk zijn een twintigtal personen te werk gesteld. OUD VOSSEMEER. DeP.D.V.„De Zwaluw" hield een wedvlucht uit Kath. Wavre. Afstand 52 km. Gelost 8 uur. Uitslag: J. Klippel 1,4en 12. J. F. Boogaart 2, 0 en 27. P. v. Driel 3, 10 en 14. M. v. d. Zande 5, 13, 16, 19 en 25. C Plandsoen 7, 17 en 18. W. Stormezand 8, 15 en 26. Gebrs. Hoek 9, 11, 21 en 24. J. van Daalen 20 en 23. A. v. Driel 22. A. Aarden 28. Aankomst eerste duif 8.53.33, laatste 9 1.17. Geref. Kerk. De heer Math. Duine, benoemd tot diaken, heeft deze verkiezing aangenomen De heer A. Koolaard heeft voor zijn benoe ming tot ouderling bedankt. De verkiezing voor de leden van den Raad zal in deze gemeente plaats hebben op 31 Mei a.s. Onder leiding van Mr. H. H. Schuller, burgemeester te St. Maar tensdijk, werd door een aantal leden van den plaatselijken luchtbescher mingsdienst een oefening gehouden in het gebruik van gasmaskers. Na instructies over de behandeling van dit afweermiddel werd een korte wandeling door de gemeente gemaakt. Een tweetal aangewezenen kreeg het onder bet masker zoo kwaad, dat dit moest worden afgenomen. Door een 15-tal vrijzinnige kie zers werd ten huize van den heer M. J. Ampt een candidatenlijst samen gesteld voor de a.s. gemeenteraads verkiezing. De stemming had het volgende resultaat: 1 J. L. v. Gorsel, 2 M. P. v. d. Stel, 3 W. J. v. Enge len, 4 T. M. Hage, 5 A. Buijs, 6 C. M. Ridderhof, 7 M. v. Vossen. Onze dorpsgenoot de heer Joz. Vos Azn. slaagde voor het examen agent van politie der gemeente Rot terdam. Als de voorteekenen niet be driegen zullen de middenstanders ditmaal met een eigen lijst mede dingen naar de dezen zomer open vallende raadszetels. De grondslag daarvoor is gelegd in een vergadering die geleid werd door den heer P. M. Plandsoen, waar 8 belangstellenden aanwezig waren. Candidaat werden gesteld: 1 P. M. Plandsoen 2 J. M. Pipping. ST. ANNALAND. De alhier ge houden Emmabloemcollecte heeft f 43 opgebracht. De gemeenteraadsverkiezing zal in deze gemeente plaats hebben op 19 Juni a.s. Ondernemersovereenkomst in de groentenconservenindustrie. Zijne Excellentie de. Minister .van Economische Zaken beeft algemeen verbindend verklaard een onder nemersovereenkomst tot regeling van de productie van groentenconserven in blik of andere hermetisch gesloten verpakking, met uitzondering van glas. De betreffende beschikking ligt voor ieder ter inzage bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken. PUBLICATIEN ORGANISATIE BESTRIJDING COLORADOKEVER. De Burgemeester van Tholen maakt bekend, dat ieder die in 1939 minder dan 10 are bouwland met aardappelen beteelt daarvan ter secretarie der gemeente opgaaf behoort te doen onder mededeeling van naam, adres, ligging van het perceel dat beteeld wordt, of bij zelf voor bespuiting met loodarsenaat zorgt (zoo ja, door wien en op welke wijze) dan wel of bij er mede instemt dat bespuiting van gemeentewege geschiedt tegen den kostenden prijs. Deze opgave behoort te geschieden vóór of uiterlijk op Zaterdag 6 Mei -1939. Voor zooveel noodig wordt de aandacht er op gevestigd, dat mede werking aan de uitvoering der be strijdingsmiddelen verplicht is, op straffe bij de wet bepaald. Tholen, 28 April 1939. 30 KERKNIEUWS. ZONDAG 30 APRIL 1939. THOLEN. Ned. Ilerv. Kerk voorm. 9.30 ds. v. Eist en nam. 2 uur ds. Wol fensberger. Collecte voor de kerk. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2.30 dr. Veltenaar. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Vrije Ger. Gem. voorm. 9.30 nam- 2 uur en 's avonds 6 uur ds. Baaij. Ned. Protestantenbond afd. Tholen Geen dienst. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. v. d. Heuvel. Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur ds. Datema te Drie bergen. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9,30 en nam. 2 uur ds. de Haan. Bed. H. Doop. Goll. Ziekenfonds. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. de Bres. N.D: Ger. Gem. voorm. 9.30, nam, 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en avonds 6 uur leeskerk. STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 's avonds 6 uur ds. Batelaan. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam, 2 en 's avonds 5.30 uur leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. van Grietbuijzen. Oud Ger. Kerk voorm. 9.30, nam, 2 en 's avonds 5.30 uur leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leeskerk en nam. 2 uur ds. v. Eist. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem. voorm. 9 30, nam, 2 en 's avonds 6 uur leeskeik. MARKTBERICHTEN THOLEN, 28 April '1939. Roomboter f0.71 per pond. Boereboter f 0.66 Eieren f 3.40 per '100. St. Maartensdijk Graanbeurs van 27 April 1939. Schokkers f 13.f 16 alles per 100 kg. Zeeuwsche bonte 2.752 80 blauwe 2.80—,, 3. Poters '1.1.50 alles per 70 kg. Geperst hooi 40,— Geperst stroo 8.——,, 9. per 1000 kg. Temperatuur van het Scheldewater te Tholen. April Graden C. Zaterdag 22 11. Zondag 23 Maandag 24 9,4 Dinsdag 25 9,4 Woensdag 26 10, Donderdag 27 9,3 Vrijdag 28 9, Schitterende stofzuiger, ver chroomd, radio, storingvrij, met alle hulpstukken reclameprijs f 25 Pracht strijkijzer verchroomd met knoopengleuf f 2.98. Bedstellen met kapokkussens vanaf f 1 3.50 Meubelen, karpetten, zeil, matten Luxe artikelen, pracht sorteering THOLEN TELEFOON 20 Door omstandigheden een zoo goed als nieuwe Electrische waschmachine voor een koopje Bestelt dan Uw Trouwkaarten of Circulaires bij ons of onze Agenten Lage prijzen, nette uit voeringen bovendien wordt Uw ondertrouwadvertentie gratis geplaatst in de Thoolsche Courant Firma J. M. C. Pot Tholen Maar waarom gebruikt U dan niet die nieuwe, schitterend-verbeterde Talens-flesch met het handige halsrescrvoirtje? De „Elite"-flaconDan rust de houder op den glazen rand. Geen natte houder, geen natte vingersEn het stooten van de gouden penpunten op het glas is nu ook meteen afgeloopen. Laat U dus gauw zoo'n flesch halen voor 60 cent. „ELITE" FLACON! fM 1 sss f: SsESB—■JsB Sthdón in dubbelen zinontwerp Copier, Leerdam

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1939 | | pagina 10