JË GRIEP...! GEEN GEMORS! Voorts werd aangetipt de blijde gebeurtenissen is het Koninklijk Huis. Wij hopen hartelijk voor onze ge- geëerbiedigde Koningin, Haar Kon. Familie en het Nederlandsche volk, dat het drievoudig snoer God, Neder land en Oranje zal mogen bestendigd blijven. En wat de donkere dagen in 1938 betreft, laat ons hopen, dat die niet meer in herhaling zullen gaan dat geve God. De resultaten van landbouw, scheep vaart enz. hadden beter kunnen zijn. Gemeentelijk staan wij er goed voor en kunnen de zaken behoorlijk liinan- cieeren de werkloozenzorg heeft ons echter vorjg jaar I 10.000 gekost. Met ingang van 2 April as. zal deze echter worden omgezet van werkverschaffing in een doelmatige bestrijding door arbeidsverruiming. Nadat de Voorzitter nog de hoop had uitgesproken, dat bij den komen den verkiezingsstrijd geen onver kwikkelijke dingen zullen gebeuren verklaarde hij de zitting voorgeopend. Als oudste lid in jaren werd door dhr. Van den Berg de voorzitter dank gezegd en beantwoord met een weder- keerige heilwensch voor zijn persoon en gezin. Nadat de notulen ongevvijzigd waren vastgesteld, doet de voorzittereenige mededeelingen en wel I. De herbestrating van den Stoof, dijk is uitgevoerd tot aan de Veerweg- Met het Waterschap is onderhandeld, om de op den Stoofdijk liggende grondkade af te graven en te vervangn door een beton muur. Daardoor zou een hoognoodige verbreeding van den verkeersweg aldaar ontstaan. De kosten worden geraamd op f 1000 A f 1200. Het Waterschap zou'/3 deel der kosten willen dragen. Het college van B. en W. hoopt echter, dat het Waterschap de helft bij zal willen dragen. 2. Het egaliseeren en draineeren van het nieuw aangelegde begrafenis terrein is klaar gekomen, terwijl de aan te brengen duiker met de bij- behoorende muurtjes binnen 14dagen voltooid zullen zijn. Later zal be sproken worden, hoe de nieuwe be graafplaats geëxploiteerd zal worden. Op voorstel van B. en W. besluit de raad over te gaan tot aanschaffing van grasmaaimachine, benevens een begraaftoestel. Van de ingekomen stukken ver melden we De in de vorige vergadering aan gehouden raming wegbedekking „Kerkweg en Molendijk" wordt na grondig onderzoek van verschillende bedekkingssystemen voorgesteld,wan neer met het Waterschap accoord kon worden verkregen, de wegbe dekking te doen uitvoeren in klinkers. De raad moet dus wachten op de uitspraak van de Ingelanden. Naar aanleiding van een vraag van dhr Moerland aangaande het terrein van de schuur Van der Slikke tot aan den Molen, antwoordt de voor zitter dat men door bijzaken de hoofdzaken niet uit het oog moet verliezen. In ieder geval moeten de aanwezige stoepjes verdwijnen. De heer Polapel Achten B. en W. een 4 meter breede bestrating vol doende'? De bestraling moet toch één geheel vormen Voorzitter: Wanneer U in de komende Vergadering van Ingelanden kunt bevorderen, dat het 5 meter wordt, dan zullen we het gaarne accepteeren. Het voorstel wordt z.h.s. aange nomen. 3. Van Ged. Staten is bericht ont vangen, dat de goedkeuring der be grooting 1939 is verdaagd, met mach tiging gebruik te maken tot de helft van de uitgetrokken posten. 4. Een schrijven van dhr W. G. van Dissel, dat hij zijn benoeming tot hoofd der school aanneemt. Hij hoopt, dat met zijn wenschen be treffende de restauratie van de woning rekening zal worden gehouden. Medegedeeld werd, dat de ver bouwing plm. I 100Ü zal kosten. Er zal een zoodanige septictank worden aangebracht, dal daarop ook later de W. C. van de school aangesloten kunnen worden. 5 De heffingsverordening op de haven- en kadegelden is goedgekeurd tot 1 Jan. 1940. Voor notificatie wordt aangenomen een circulaire van den minster van Sociale Zaken inzake de plaatsing regeling bij de Werkverschaffing met ingang van 2 April werkverruiming. Verschillende jaarverslagen zullen bij de leden circuleeren. Volgens procesverbaal van kasop- name bij den gemeente-ontvanger was en moest in kas zijn f86G5.82. Besloten werd niet toe te treden tot het Borgstellinhsfonds voor den kleine Middenstand. Niemand van de inwoners zou hiervan kunnen profi- teeren. Besloten werd tot opheffing van de zekerheidsstelling van den ge meente-ontvanger. Ter uitvoering van art. 55bis der L.O. wet wordt het beschikbare be drag per leerling vastgesteld op f6.52 De pensioengrondslag over '1939 van de havenmeester en ontvanger der kadegelden worden naar een inkomen van resp. f228 en f221 bepaald. lot leden en plv. leden der stem- bureaux worden voor de Slatenver kiezing worden benoemd L. C. Potappel en M. Moerland plv. de heer J. W. v. d. Slikke en J. Hagevoor den gemeenteraad de heeren .1. W. v. d. Slikke en J. Hage. plv. de heeren A. G. van Ysseldijk en M. P. Tazelaar als voorzitter fungeert ambtshalve de burgemeester. Na grondig onderzoek elders stellen B. en W. voor om het wegdek op de Oudelandsche dijk te verbeteren door over een lengte van 27U0 m. en een oppervlakte van 1080Ü M2. de weg te egaliseeren en te voorzien van een Eshalile bedekking tegen een prijs van f0.40 per M2. Maximum wordt de verbetering geschat op f5000. De zich in het wegdek be vindende gevaarlijke bocht bij dhr Hikke zal in werkverschaffing ver wijderd worden. Volgens de Voorzitter zal het weg dek de zwaarste passage kunnen trotseeren. Z.h.s. vereenigde de raad zich met het voorstel. Verschillende wijzigingen in de begrootingen 1938 en 1939 worden z.h.s. aangenomen. Van de traditioneele rondvraag wordt geen gebruik gemaakt. Hierna sluiting. LIED VAN DE WEEK Op het oogenblik heerscht in ons land een lichte griep Naar aanleiding daarvan heelt ondergeteekende eens zoo om zich heen gekeken, en wel hooggeachte lezers: is het bij IJ thuis ook zoo als Mams verkouden is, en... Paps'? Als Mams verkouden is, dat zie je, Dan staan haar oogen dof en moeï Een beetje waterig, gezwollen En allebei de leden toe. Haar neus, die is wat rood geschil verd Van 't vele snuiten, dat ze doet, Maar vraag je, hoe of ze zich voelt, nu Dan is het antwoord altijd Goed Ze is gewoon op tijd beneden 't Ontbijt staat net als altijd klaar En als ze niest, dan doet ze 't, zachtjes Voor al de anderen, nietwaar? Ze doet de kamers als gewoonlijk Ze zoekt de wasch uit en ze kookt En kucht alleen maar heel bescheiden Als Paps het huis heelt blauwgerookt Ze heeft voor iedereen een lachje Maar kijkt bezorgd, als iemand kucht Ze doet 'r werk, als alle dagen Je hoort geen klacht, je hoort geen zucht. Ze waarschuwt ons om op te passen Zoo naar kantoor en op die fiets Als Mams verkouden is dan zie je't Maar hooren, doe je daarvan niets! Als Paps verkouden is, daat hoor je Nog met zijn jas aan in de gang Laat hij een rauwe hoest weergalmen En snuit z'n neus, secondenlang. Dan komt-ie binnen, handenwrijvend Scheldt vinnig op dat hondenweer, En kleumig bij den haard gedoken Niest hij lawaaiig zeven keer I Het tocht hier! klinkt het dan onvriend'lijk En hou die deur nou toch 'ns dicht En met een hagelwitte zakdoek Bewerkt hij nogmaals zijn gezicht. Hij kreunthet zit 'm in m'n botten Tot zelfs m'n teenen doen me pijn Hij kieskauwt voor z'n spersieboontjes En moppert, dat ze harig zijn 1 En 's avonds, met een asprienlje Kruipt hij om acht uur al in bed D'r moet anijs gehaald en poeders En alles bij hem neergezet. Hij voelt zich ziek om niet te noemen, Vast longontsteking of zoo iets Als Paps verkouden is, dat hoor je Maar zien dat doe je daarvan niets GUUS BETLEM Jr Geen inkt aan den houder! Geer, inkt aan Uw handen! Rustig steunend op den glazen rand, zóó zuigt de pen zich zindelijk vol. Uw vingers blijven schoonl Een schitterende v™',c™8. deze nieuwe handige Talcns „Elite -flacon! Gevuld met den allerbesten 1 alens- vulpeninkt. En toch slechts 60 ccnr „ELITE" FLACON Schóón in dubbelen zin: ontwerp Copier, Lesrdau

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1939 | | pagina 4