'seuM W(t te alles Wk l°ë let IÜ ia Einde der Belgische kabinetscrisis. Dank zij de medewerking van koning Leopold, den jongen vorst, die slechts daden verlangt, die voor het land dringend noodzakelijk zijn, heeft Brussel tenslolte een nieuw kabinet gekregen. Had de koning niet persoonlijk ingegrepen en Pier lot er toe gedwongen ten einde raad dan maar een kabinet zonder libe ralen te vormen, dan had de crisis nog weken kunnen duren. Want de liberalen hebben hun weerstand tegen de benoeming van Dr. Martens niet op willen geven. In België beschouwt men be kabinet-Pierlot, een soort zakenkabi net, slechts als een voorloopige op lossing. Want de moeilijkheden, welke Spaak heeft ondervonden, blijven onverminderd bestaan, omdat zij hun grond vinden in principieele tegen stellingen. En deze kunnen slechts uit den weg worden .egaan door een sterker uitschakeling van het parlement. Er zijn bepaalde dingen, die er op wijzen, dat het in België in de toekomst in die richting zalt moeten gaan. Dan rug en borst Hink met Dampo inwrijven en Dampo diep inademen. Wonderlijk zooals dat helpt! THOLEN, 24 Februari 1939. Bij bet Handelsregister der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Westelijk Noord-Brabant te Breda, Julianalaan 1, hadden gedurende de maand Januari 1939 de navolgende inschrijvingen plaats: Wijzigingen A. Koeman, Stavenisse Westelijke Achterweg 207. Slagerij, üverl. eig. A. Koeman. Nieuwe eig. J. 1. Stoutjesdijk wed. van A. Koeman. De landarbeider C. Wesdorp te St. Annaland hoopt volgende week den dag te mogen gedenken dat hij 25 jaar geleden op de hofdslede „De kleine muiterij" aldaar kwam. Eerst werkte hij bij den heer N. Kodde, thans is hij werkzaam bij gebr. Kodde Wij verwijzen naar een adver tentie in ons blad waarin vermeld staal dat „Olympia" Vrijdag a.s. haar Winteruitvoering geeft bij wed. M. J. Hoek. O.m. wordt er een sportfilm vertoond. Wij maken opmerkzaam op de mededeeling der B. B. A. dal op de Woensdagen waarop vanuit Bergen op Zoom een goedkoope trein naarRotteidamden Haag en Am sterdam rijdl,debus 7.50 uit Tholen vertrekt, zoodat reizigers deze ver binding kunnen halen. Donderdagavond gaf de IJsclub Tholen ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan in de zaal Méf Hoek een feestavond. De voorzitter Dr. E. D. A. Looysen opende deze avond met een hartelijk woord van welkom, memoreerde hoe de club 20 Februari 1929 was opgericht en zeide dat het bestuur dan ook had gemeend deze mijlpaal niet onopgemerkt voorbij te moeten laten gaan. Daarom hadden ze den heerW. Cornelisse gevraagd eenige films te draaien en naalloop een gezellig bal. Omdat een zeker deel van de leden van deze dingen niet houdt, heeft het bestuur om zoodoende de algeineene kas niet te belasten, een entree geheven. Verder wees spr. op de mooie en gezonde ijssport en eindigde met de wensch dat de ijsclub nog lang moge bestaan en hoopte ook dat het een gezellig feest moge worden. Met een driewerf lang Jeve de ijsclub was deze avond geopend. Hierna werden vertoond een film van de wintersportspelen uit Zuid-Duitschland en van ijsfeest in Tholen. Een gezellig bal sloot deze avond. Vrijdagavond jl. gal Concordia in de zaal van mej. Hoek een uit voering, nadat de heer A. P. M. Voets het openingswoord bad gesproken werden eenige muziekstukken ten gehoore gebracht. Eenige tooneelstuk- jes brachten wat afwisseling en vielen zeer in den smaak. Een bal was het slot van den avond. Voor de op Dinsdag en Woens dag op Molenvliet door notaris D. van de Velde ten verzoeke van den heer Polappel gehouden koopdag, was groote belangstelling. Zelfs ver buiten het eiland waren belanghebbenden naar hier gekomen. De prijzen kun nen goed worden genoemd. Die vooi de paarden waren hoog. Werkpaarden f140 tot I 780, de jonge konden f200. lot f450 besommen. Melkkoeien brachten f 130 tot f225 op, tweejarige ossen en vaarzen f185 tot f 225. Verschillende bezoekers van de koopdag kregen een bon wegens het niet voeren van een rijwielmerk op hun rijwiel, daar hierop controle werd gehouden. Door de Thoolsche St. Jozefs gezellen werd Maandagavond haar eerste feestavond gehouden. Opge voerd werd het blijspel „Ridders in de orde van Oranje Nassau", terwijl een film werd vertoond. Voor muzi kale afwisseling werd gezorgd door de Thoolsche radio centrale. POORTVLIET. Dinsdagavond hield de Melkfederalie afd. Poortvliet in het hotel de Gouden Leeuw een alge- meene ledenvergadering. Voorzitter de heer W. de Rijke Az. Benoeming 2 bestuursleden,daar aftredend waren D. H. Uijl en M, van As, die beiden weer werden herkozen. Hierop volgde benoeming voor twee afgevaardigden naar de algemeene ledenvergadering, waarvoor werden gekozen H. Nie- mantsverdriet en M. van As. Verder werden nog behandeld voorkomende zaken, waarop de rondvraag volgde en over werd gegaan tot sluiting. Maandagavond werd door den heer A. Nieuwkerk in het hotel de Gouden Leeuw aanbesteed het ver bouwen van zijn winkel- en woon huis. Inschrijvers warenmetselwerk G. K. Krijger voor f900, timmerwerk B. A. Reeders f724, A. J. Nortier f081.50, J. 11. v. Dijke f760, Gebr. van Oost f 799, smidswerk M. W. f 142,50, G. Mullié f 149.50, J. P. Ge braad f139, schilderwerk J. C. End hoven f205, G. Sakko f 123.23, J. M. v. Zaltbommel 1 158.75. Het werk werd gegund aan de laagste inschrij vers. Alhier is een jeugdorganisatie opgericht die den naam draagt van „Ons Genoegen". Het doel is gym nastiek te beoefenen. Het bestuur is samengesteld uit li. Slings, voorzitter, H. van Msseldijk, secretaris en II. Evertse, penningmeester. De diaconie der Ned. flerv. Kerk alhier werd Zondag 12 Febr. een gift ontvangen van f 10. De zendingscollecle welke door ds. Ilnpkes op Donderdagavond 10 Febr. jl. in de Ned. Herv. Kerk is gehouden heeft opgebracht de som van f29.40. Tijdens afwezigheid der bewo ners ontstond Dinsdagmiddag brand in de woning van L. Anthonisse alhier. Door een der buren werd de brand ontdekt toen reeds de schoor steen met behang aan het branden was, maar daar de deur gesloten was kon men zich geen toegang tot de woning verschall'en. Door het op schuiven van een raam kon men naar binnen komen, waarna spoedig de brand gebluscbt was. De brand was ontstaan doordat zich achter op de kachel een pan met eten bevond, waarvan het vet vlam vatte. SCHERPENISSE. Na een per soonlijk bezoek, omdat er te weinig animo voor bestond hebben zich thans een 20-tal vrouwen opgegeven om deel te nemen aan de gratis cursus knippen en koken voor vrou wen van werkloozön. Deze cursus welke ten doel heeft te leren om met zoo weinig mogelijk kosten een goede stevige maaltijd te bereiden, zal ge geven worden in een lokaal van de o. I. school. ST. MAARTENSDIJK. Ten huize van den heer van Iwaarden werd Dinsdagavond de algemeene leden vergadering van de weegbrug „Land bouwbelang" gehouden welke ver gadering maar matig bezet was. Na opening had voorlezing plaats van de notulen welke onveranderd werden vastgesteld. De commissie belast geweest met het onderzoek der rekening over 1938 bracht gunstig rapport uit als gevolg waarvan deze overeenkomstig de aaubieding met algemeene stem men werd vastgesteld en goedgekeurd. Blijkens het jaarverslag over 1938 zijn in genoemd jaar in totaal ge wogen 11034238 kg. producten en andere goederen, waarvoor aan weeg loon is ontvangen een bedrag van f884.20. Aan onderhoudskosten en salarissen is betaald f 170 47. Aan de beurt van aftreding waren als bestuurslid de heeren Hage, Boo- gerd en de Wilde^welke nagehouden stemming bleken te zijn herbenoemd. Ook de weger de heer Oudesluijs werd herbenoemd. Besloten werd over het afgeloopen jaar geen divi dend uit te keeren. Medegedeeld werd dat concurrentie werd gevoeld van de particuliere weegbrug op de Oostvest in de nabij heid van het veilingsgebouw gelegen. Ook het feit dat tegenwoordig vele landbouwproducten per vrachtauto rechtstreeks naar hunne bestemming worden vervoerd en tengevolge waar van ter plaatse geen weegloon wordt ontvangen werd in herinnering ge bracht. Daarna sluiting. Maandagavond jl. werd in ge bouw Rehoboth de jaarvergadering gehouden van de plaatselijke afd. van den bijzonderen vrij willigen landstorm. De vergadering werd geopend door den burgemeester mr H. II. Schuller die den aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. Hij gaf zijn groote blijdschap te kennen over de goede woordig waren in actie en onthaalden de aanwezigen op thee enz. Na de pauze begon de heer Eckhardt met zijn lezing over het onderwerp 't Is Oranje 't blij11 Oranje. Aan de hand van lantaarnplaatjes, werd de band die Nederland aan Oranje bindt duidelijk naar voren gebracht. Met vuur riep hij allen op, zoowel de mannen als de vrouwen, om zich te scharen om den troon van Oranje, en met Gods hulp te trachten de geest der revolutie zooals die zich in November 1918 heeft vertoond te bedwingen, en zoo het moet,goed en bloed te geven voor de handha ving van het wettig gezag. Door den voorzitter Mr. H. H. Schuller werd aan het einde dank gebracht aan den heer Eckhardt en al diegenen die hebben meegewerkt tot het doen slagen van dezen avond, waar bij de De Persil-producten bieden U een leuke nieuwigheid De Persil-producien helpen Sparen in deez' duren lijd leder pakje heefI een zegel Spaar en plak die zegels öp Een verzamelkaart, die vol is, Heeft de waarde van een popi Cl. D »£NCO rv:. 128 opkomst. Het speet hem te moeten mededeelen dat overste Bruins com mandant van de Gewestelijke ald., verhinderd was deze vergadering bij te wonen. De plaatselijke leider verkreeg daarop gelegenheid tot het uitbrengen van het jaarverslag. Hieruit bleek o.m. dat de B.V.L. zich nog steeds mag verheugen in een gestadige vooruitgang. Het ledental was ge stegen van 47 tot 51. Hij liet in het verslag uitkomen dat het achter ons liggende jaar een bijzonder jaar is geweest, zoowel voor Nederland als voor de B.V.L. in de plaatselijke afdeeling. Gememoreerd werd o m. de ge boorte van Prinses Beatrix, het 20- jarig beslaan van het instituut der B.V.L., het 40-jarig regeeringsjtihi- leum van H M. de Koningin en de zoo zeer bewogen Septemberdagen. De beteekenis van de B.V.L. werd nog eens in het bijzonder naar voren gebracht. Deze toch staat reeds 20 jaar pal en zal dat blijven doen voor het aloude Oranjehuis. Allesito samen was het jaarverslag keurig uiteen gezet waarvoor den leider een har telijk applaus ten deel viel. Onder de aanwezigen bevond zich mede de heer Eckhardt secre taris van de gewestelijke afdeeling. Deze richtte een kort woord tot de aanwezigen waarbij hij o.a. de groeten overbracht van den Gommamdant aan de afdeeling en in het bijzonder aan den plaatselijken leider den heer J. de Graaf die naar de heer Eckhardt zeide in een bijzonder goed blaadje staat bij Overste Bruins. Na enkele zakelijke mededeelingen omtrent het verdere verloop van dezen avond kwamen de dames welke mede tegen- rondvraag niets naar voren werd gebracht sloot da voorzitter deze aangename bijeenkomst. Ons kinderkoor geeft 28 dezer in de zaal van hotel Nelisse een openbare uitvoering. Er is een uit gebreid programma, waaronder o.m. de bekende kleppermarsch van Morks. De opbrmigst van den avond komt ten goede aan het vormen van een fonds voor St Nicolaasfeest en school reisje; een aardig idee. Indien velen den avond bezoeken kan dit doel zeker worden bereikt. Voor vrouwelijke belangstellenden is er een tentoonstelling van de door de kinderen vervaardigde handwer ken. SCHERPENISSE. Destijds werd door het gemeentebestuur besloten de vaargeul te verleggen, aangezien deze te dicht de dijk begon te nade ren. Nu is men deze week begonnen dit werk in werkverschaffing uit te voeren. Een 20-tal werkloozen zijn thans bezig grond uit de haven te schuieren naar de tuintjes achter de gemeenlewoningen, waardoor dit ter rein wordt opgehoogd en daarna in erfpacht wordt gegeven voor bouw grond. In de gehouden alg. vergadering van de vereeniging Draagt elkanders Lasten waar 57 leden aanwezig waren, werd de rekening goedgekeurd met een batig slot van f 99.41Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. M. v. d. Graaff en C. G. Hartog, terwijl in de plaats van den heer M. C. v. d. Shkke, die wegens ouderdom bedankt had; gekozen werd de heer G. Slager. Tot voor zitter werd gekozen de heer C. G. Hartog De uilkeeringspremie bleef gehandhaafd nl. groote. varkensleer en kleine 50 cent per kg. Aan fe p scheidenden voorzitter zal als ig denken een vulpen worden gege STAVENISSE. Door het "bes, van de coöperatieve brandstol vereeniging „Algemeen Belang" v onder de leden aanbesteed het los en het vervoer van de in 1939 te voeren brandstoffen. De gunning had als volgt pla Het lossen op de wal voor 14 97 ,inn ui n m M. >ek ST. orz 100 ht. aan Adr. van Oeveren J inss het vervoer binnen de gemeente v 'Oga de Hie er Mij rga t Z' an (4.44 per 100 hl. aan J. A. Do|De het vervoer buiten de gemeente v f8 per 100 hl. aan Q. Smits. De in onze gemeente gehoui straatcollecte voor de Blinden hi in totaal opgebracht f21.08. Zaterdag jl. had alhier _an ernstig ongeval plaats. H et ongev ,,c|- 7-jarig zoontje van den heer J. Brorarr reed mee op de zg. burrie van Jtj kar, die met steenen geladen \1, a Door onverklaarbare oorzaak l.sei het knaapje van de kar en kreeg t(tn(] een der wielen over een der beenjve dat daardoor op een tweetal plaatl0r| verbrijzeld werd. Door dr. Bernhardi werd onm dellijke overbrenging naar het zi kenhuis noodzakelijk geacht SI. ANNALAND. De afdeelii van het Groene Kruis hield haar ja lijksche algemeene vergadering Vrijdag 17 Februari onder voorzilt schap van den heer G. M. P. Hanssens. Deze herdacht in z: openingswoord wijlen den heer Goedegebuure die vanal'de oprichti, lid is geweest en als magazijnmeesll steeds tot groote waardeering zilh, werk heelt verricht. Medegedeeld werd dat intussch tot magazijnhoudster is benoemd weduwe A. Goedegebuure. Uit het jaarverslag bleek .dat ii ledental met 5 is vermeerderd, zoodi de afdeeling thans 543 leden telt. Van de gelegenheid tot het leen van verplegingsarlikelen werd maal gebruik gemaakt. Geduren het tijdvak van I Febr. tot 31 Dei werden door Zuster Kempen 35' huisbezoeken afgelegd. De laatsl hulp werd verleend in 8 gevallen De rekening van den penning., gaf een ontvangst aan van f 1417.3 en een uitgaaf van f 1916.25, natie: lig slot f 498 095. Dit tekort wor door de gemeente gedekt voor 05j of f324.15 en door de Weezen Arme: voor 35% of f 174.545. Rekening t.b.c.-bestrijding. On vangsten f326.78, uitgaven (ü32.tiS Tekort f305.91, waarvan 05% oj f 198.84 voor rekening der gemeent komt en 35% of f 107.07 wordt ver goed door de Weezen Armen. Di begrooting voor het dienstjaar 193'. werd vastgesteld op een bedrag vai] f 1964 in ontvangsten en uitgaven Tot bestuurslid werd herkozen d heer A. J. Bierens. De voorzitter deelde mede da zuster Kempen die met één jaai proeftijd was aangesteld, onlang; vast is benoemd. De heer Overbeeke vroeg of he mogelijk was bij ziekte of vacanti van de zuster een plaatsvervangste aan te stellen. De voorzitter ant, woordde hierop dal deze aangelegen-! heid reeds in het bestuur ter sprake' is gebracht en dat getracht zal wor den in deze zaak een oplossing tel vinden. Na een woord van dank aan allen die in het belang van de afdee-. ling werkzaam zijn geweest, sloot de voorzitter de vergadering. Maandag jl. reed een auto vail, de Gebr. Holland te Roosendaal door st onbekende oorzaak, bij de hoeve van den heer C. J. Kooijman in een naast den rijweg gelegen sloot. De auto die vrij veel schade had bekomen werd met behulp van een kraanvvagen op den weg gezet. De chafïeur kwam met de schrik vrij, OUD-VOSSEMEER.De Postduiven vereeniging „De Zwaluw". Kampioe Vitesse. Ie Abr. van Driel ring 40733 met 232 p 2e Gebr. Hoek 40611 218 p. 3e P. van Driel ring 136793 210 punten. Hok. Joh. Klippel 320 p. 2e Gebrs. Hoek 314 p. 3e G. Havermans 280 punten. Tont le M. v. d. Zande ring 5011 met 73 punten 2e Jac. Vaders 41963 met 54 p. 3e. M. v. d. Zande 386 met 52 punten. Hok. J. Tholenaar 262 punten. 2e. M. v. d. Zande 248 punten. 3e. Joh. Klippel 233 punten Generaal duif le M. v. d. Zande ring 5011 met 295 p. 2e Jac. Vaders 41963 met 285 p. M. v. d. Zande ring 386 278 p. Hok. le Joh. Klippel 553 p. 2e M. v. d. Zande 534 p. 3e J. Tholenaar 513 p. Jonge duiven le Abr. van Driel ring 1936 met 219 p. 2e Jac. Boogaart ring 1937 met 205 p. 3e. G. Havermans 61983 met 194 p. Hok. le Abr. van Driel 233. 2e J ire Iget mi 0< iei ,nd Ion [og V ft I it jog sei idi V let Ier G ir e IC Ih 10 t 10 lai ir loi r Ie :1 ir Ie ie ie :e

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1939 | | pagina 2