Bij Pijnen "1° leed tot Achab en help pffeu. t den heer Vos, dat toen en W. over deze zaak lllege niet voltallig waa Jte ie dat B. en W. geen erkt dan nog op dat hij e gemeente ziet dan i de stoffelijke belangeu krtigen. T dat hij het eens ia met den i stoffelijke belangen der j mogen echter niets Gemeentebestuur is er als om de zedelijke, dienstige belangen der ge- s wet niet verlaten. God is een wrekend Richter. Spr. genomen Raadsbesluit der ge- 'artensdijk waarbij ook totafschaf- is besloten, hetgeen God wil ?de van St. Maartensdijk te verdrijveu. als dienaresse Gods verplicht de te gaan. merkt den heer Vos op dat er in /ensdijk toch andere vermakeo zijn. Daar hebbeu we hier niets mee Ast merkt op dat er naar het hem is geen enkele gemeente is waar volks en zijn verboden, wat toch wel in deze olang is. Vos vraagt nogmaals het woord, doch Voorzitter die opmerkt- dat toch weer in her halingen zal worden getreden brengt in stem ming het verzoek om de kermis af te schaffen. De hh. Keor, Rijstenbil pd Vos stemmen voor afschaffing terwijl de andere leden tegen stemmen. Daar de stemmen staken wordt Afschaffing van de kermis tnt de volgende vergadering aangehouden. Komt ter tafel een schrijven van Brand, timmerman te Scherpecisse, waarin deze zich beklaagt over de zeer weinige werkzaamheden die hij dit jaar als timmerman voor de gemeente heeft moeteu verrichten. Hij verzoekt dan ook hem wel tot Maart 1933 de werkzaamheden voor de gemeente te laten verrichten. Hij moet in deze achteruitzetting een tegenwerking van deu Burgemeester zien. De voorz. licht een en ander toe. Hij zegt, dat in de vorige raadsvergadering op bezuiniging is aangedrongen, aan welk parool hij zich dan ook heeft gehouden. Mochten de heeren van nieeuing ziju dat alsnog eunig werk door Brand moet gebearen, dan kan hij zich daar geheel mee vereenigen. Dhr Vos merkt op, dat het den raadsleden niet bekend is hoe bet met de betrekkelijke posteo staat eu nu zou hij graag willen vragen hoe de kas er bij zit. Enkele hoog noodige herstellingen zoudeu dan misschien nog kunnen gebeuren. De voorz. wijst er op, dat ook voor het volgend jaar de begrooting9posten zeer laag zijn geraamd, zoodat geen werken kunnen geschieden die niet zeer noodig zijn. Dhr van Ast stelt voor deze aangelegenheid zoo te regelen, dat Brand tot Maart 1933 de timmermanswerkzaamheden voor de gemeente verricht, daar toch ook pas in Maart van dit jaar de werkzaamheden voor de gemeeu'e een aanvang hebben genomen. Weth. Hartog merkt op, dat als het weer niet meewerkt de werkzaamheden zeer gering zullen zijn en dan heeft Brand er nog niets aan. Dhr Vos waarschuwt tegen het samenvloeien van twee dienstjaren. De voorz. kan zich geheel met het door den heer van Ast geopperde plan vereenigen. Weth. Kenr meent dat aan Brand dit jaar uog wel voldoende werkzaamheden kanoën worden opgedragen, en dan kan dit toch op het volgende dienstjaar worden geboekt. Er zijn volgens spr op het oogenblik zeer zeker werken die ver betering behoeven. Er wordt met algemeene stemmen overeen komstig het voorstel van dhr van A9t besloten. Door de hb. Hartog, Suurland en Brand is een verzoek aan den Raad gericht om vergoeding van door ben geleden waterschade bij de laatste hooge waterstand, toen de vloedbalken niet op tijd waren gezet. Volgens het verzoek is door den polder toe gezegd de helft in de kosten bij te dragen. De voorz. merkt op dat het verzoek niet op zegel is gesteld, zoodat feitelijk geen behandeling ervan mag geschieden. Dhr Vos meent dat er nog iets aan mankeert. De voorz. toch van het Polderbestuur die de toezegging heeft gedaan is er volgens hem uiet toe bevoegd dergelijke dingen af te doen, voordat zulks ia besloten in een vergadering vau het bestnur. Van een een vergadering nu ia hem niets bekend. Wetb. Hartog die in deze zaak belanghebbende is, meent dat het gemeentebestuur er niets mee te maken heeft hoe ot de toezegging van het Polderbestuur ie. Weth. Kenr meent dat geen toezegging vanwege den Polder kan worden gedaan voor dat een vergaderiog van den Dijkraad is gehonden. Dhr Vos zegt, dat als het Polderbestuor die toezegging niet had gedaan waarschijnlijk ook geen verzoek tot den Raad was gericht. Dhr Rijstenbil vindt ook dat in den Raad deze zaak niet kan behandeld worden, voordat van het Polderbestuur een pertinente toezegging is verkregeD, daar anders de meoschen wel eens teveel of te weinig kanoen ontvangen, want als de Dijkraad besluit 1/3 te vergoeden en de Riad beslait thaus de belft te verleenen dan komen ze te kort. Wetb. Hartog meent in deze afgunst te moeten bespenran. De Burgemeester zegt al dat het stuk ougeldig is, maar er worden wel meer stukken behandeld die ongezegeld zijn. De voorz. slnit de discussies over dit verzoek en het wordt aangehouden totdat een toezegging door den Polder zal zijn gedaan. Op een schrijven van de Amerikaansche Petroleum Company, waaroij verzocht wordt het huurcontract van een stokje grond, waarin een benzinetank is geborgen, welk contract reeds vroeger was at'geloopeD, doch hetwelk wegens eeu vergissiog hunnerzijds nog steeds is verlengd, te vernieuwen, zal eeu toestemmend antwoord worden gezonden. Van den WelEerwaarden Heer ds. De Haan is een verzoek ontvangen, een lokaal der open bare lagere school beschikbaar te stellen om met de kinderen der catechisatie op 26 December het Kerstfeest te vieren. De voorz. zegt dat ds. De Haau hem monde ling ook reeds dit verzoek gedaan heeft, en dat bij hem toen gezegd heeft het verzoek schriftelijk aan den Raad te doen. Spr. heeft toen wel bezwaar gemaakt, voor het geval er chocolademelk zou worden gedronken, dat dit op de nieuwe banken zou gebeuren, doch er bestond toen nog geen plan om melk te schenken. Weth. Hartog meent dat chocolademelk er toch bybehoort om de kinderen zoet te houden en zoo'n schade zal dit toch niet aan de banken toe brengen. Weth. Keur zegt dat de nieuwe banken kunnen worden vervangen door oudebanken om aan dit bezwaar te ontkomen. Met algemeene stemmen wordt besloten het lokaal beschikbaar te stellen. Ingekomen is een aanbeveling van het Algemeen Armbestuur voor benoeming van een lid van dat Bestuur in de ont stane vacature van den heer Kwaak. Op de aanbeveling zijn vermeld de heeren Van Popering en A. L Oudesluijs. Na stemming blijkt, dat op beide heeren 3 stemmen zijn uitgebracht, wat-weer een stemming ten gevolge heeft, waarin op den Heer Van Popering 4 stemmen worden uitgebracht en op den heer Oudesluijs 2, zoodat dhr Van Popering is gekozen. Vervolgens komt ter tafel een ontwerp raadsbesluit tot ruiling van grond met de familie Molerus. Overeenkomstig dit ont werp wordt besloten, de vaargeul te ruilen zoodat dat behoudens een nolarieele akte geen kosten met zich brengen zal. Wordt overgegaan tot benoeming van een afgevaardigde voor de VVaterl. Mij. wegens periodieke aftreding van den heer Keur. Daar allen den heer Keur de juiste man voor deze lunctie achten wordt deze s met algemeene stemmen herkozen. 6 Dhr Keur dankt voor het in hem ge stelde vertrouwen. Dan is aan de orde een verhooging van subsidie aan het Algemeen Armbestuur over 1932, van f315. Dhr Vos zegtMeneer de Voorzitter het jaar is bijna ten einde. Het vorig jaar is de begrooting van het Armbestuur vast gesteld onder beding, dat als zich geen bijzondere omstandigheden voordeden de subsidie van de Gemeente voldoende zou zijn. Daar spreker zelf administreerend diaken is weet hij wel dat zich geen bij zonderheden hebben voorgedaan. Het ver wonderde spreker dan ook te hoorei), dat er menschen geweest zijn die in plaats van geld bonnen kregen, omdat er geen geld meer was. Nu wilde spreker vragen waar het tekort van f300 vandaan komt. De voorz. vraagt dhr Vos of deze uit gepraat is, waarna spr zegt dat in de loop van het j :ar aan de raadsleden medege deeld is, welke bijzondere uitgaven door het Algem. Armbestuur waren te doen. (Zie vervolg le blad.) en vele ongesteldheden, zullen U de hier genoemde genezende en pijnstillende SVIijnhardt's Poeders spoedig helpen: Mijnhardt's Hoofdpijnpoe ders Kiespijnpoeders. Verkoudheids- poeders. - Hoestpoeders - Rheumathiekpoe- ders - Maagpoeders - Pijnstillende poeders.i Op poeders en doos staat de naam Mijn- hardt. Let bij het koopen hieropPrijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Ver krijgbaar bij Uw drogist. 16 40051 SPORT. Oad-Vossemeer. Zaterdag speelde O. V. C. II' een voetbalwedstrijd tegen H. D. S. I van St. Annalaüd met 20 in voordeel O. V. C. Zondag O. V. C. I tegen Alliance 11 téf Roosendaal met 12 in nadeel O. V. C.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1938 | | pagina 4