ALMANAK auto-bridge Simon de Wit A. P. M. Voets een succes De eindles i V Een ruime keuze St. Nicolaas 48247 is cadeaux Beziet onze etalages J. BEUKELAAR Brugstraat Tholen Nederlandsche schippersalmanak „Schuttevaer" voor het jaar 1939 Firma J. M. C. Por A. P. M. Voets serres fotohanclel voor 1939 Firma j. M. C. Pot, Muncli Victor Sigaren 6, 8 en 10 cents J. C. V. d. STEL Hoe leer ik bridgen en hoe bekwaam ik mij verder in dat spel Dat kan alleen met een kaden zal in de zaal van mw. wed. ;k Vrijdag a.s. een lezing mei tbeelden worden gehouden. - Vrijdag jl. hield Tholen's dames-, enen- en kinderkoor in de zaal "r'1 hotel Hof van Holland een uit- ring, die zeer veel belangstelling )e voorzitter de heer J. van Elsac- opende met een woord van kom de bijeenkomst,, waarna aan Doorns die in de bruidsdagen namens de vereeniging een bloem- k werd aangeboden. )e ten gehoore gebrachte nummers den goed uitgevoerd, waarbij het derkoor veel bijval oogstte. Het kt dat het koor onder goede lei- g staat en de leden goed oefenen, 'an het slot bracht de voorzitter bizonder woord van dank aan Geluk uit Bergen ep Zoom die igt i' piano-en orgel begeleiding zorgde, geen hij met een bloemstuk onder- epte. - Zaterdagmorgen ongeveer 4uur ld (ld de heer G. Baaij gewekt met zoek hulp te verleenen aan het lil|-itusschip„Helena"schipperL v.d. oft, dat door den hevigen storm l het lager van „Bonafides" was motorboot TH. 12 werd met veel eite het in nood verkeerende vaar- losgesleept. Het bleek geen efade van beteekenis te hebben eloopen. ed ed irkomt verkoudheid en keelpijn rol-gebruikers zijn zelden ver- ïden en hebben zelden keelpijn, dat deze tandpasta den mond ;elijks grondig desinfecteert. 7 Donderdagavond werd ten over- au van Not. D. v. d. Velde alhier de zaal van mej. wed. Hoek, ten zoeke van den heer Chr. Christi- ise verkocht 2 heet. 15 aren 91 ca ;em. 151 roeden) bouwland. Kooper rd de heer E. D. v. d. Velde voor 110 per gemet. - Nadat de predikanten, die waren genoodigd om zitting te nemen het comilé tot inzameling van den voor vervolgden wegens ge- 1 en ras, hiervoor hadden be- ïkt, heeft zich een nieuw comité ier gevormd waarin zitting hebben h.b. mr. A. J. van der Hoeven, Amsing jr., G. van den Berge, foor de Groot, M. M. C. Haaijer, Laban, W. Moelker en M. C van Stel. dorgen wordt een collecte gehou- n en gezien het goede doel bevelen despeldjesverkoop ten zeerste aan. ndien er nog meisjes zijn die de willen helpen de collecte te n slagen, worden zij verzocht zich lenavond ten acht ure aan te Iden op het stadhuis. van de landbouwhuishoudcursus vanwege de Z.L.M. te Tholen. lister was het de eindles van de idbouwhuishoudcursus die vanwege Z.L.M. alhier is gehouden. Ze werd voorafgegaan door een itoonstelling van al hetgeen door leerlingen op huishoudelijk gebied ar wordt gedaan en zoo zagen in een tweetal lokalen der o.l. ïool tal van kleedingstukken ver- trdigd 'door de meisjes die de rsus bezochten, terwijl er tevens edingstukken aanwezig waren die rsteld of gewasschen waren. In de afdeeling waar gebakkenen kookt is, waren tal van lekkernijen gestald, hors d'oeuvre schotels, rtom men kreeg daar een overzicht t de leerlingen zich hadden be aamd in tal van zaken die hen nuttige huisvrouwen kunnen aken. Des middags had in hotel Hof n Holland de openbare eindles liCpats en belangstelling was, evenals rigejaren, bizonder groot. In de eerste plaats merkten wij op rgemeester mr. A. J. van der aeven, ir. Dorst vertegenwoordiger n het H.B. der Z.L.Mde heer •oenewege voorzitter van de kring lolen en St. Philipsl ndmeteenige stuursleden der Kring en de heer L. Klompe kringsecretaris, de mmissie van toezicht met haar 'orzitster mw. Klompede Lange, mes Kome, van As en de heer 1. Verhinderd was mr. Dieleman (gens ongesteldheid, terwijl er nog nige andere berichten van verhin- ■ring waren ingekomen. De voorzitter de heer J. L. Groe nwegen opende de bijeenkomst, larbij hij in het bizonder de bur gmeester van Tholen welkom heette, wiens aanwezigheid hij het bewijs g dat het gemeentebestuur van ,s tolen belangstelt in dit onderwijs. >r. wijdde eenige woorden aan de C gehouden tentoonstelling waarna door dé aanwezigen staande het Wilhelmus werd gezongen en een couplet van het Zeeuwsche volkslied. Daarna werd aangevangen met de openbare les, waarbij de leerlingen eenige vragen te beantwoorden kregen die van hun met goed gevolgd bijwonen der lessen blijk gaf. Hierna werden op verzoek van den voorzitter door burgemeester v. d. Hoeven de diploma's uitgereikt. Het waren de dames J. Bal, K. Berger, A. van der Stel, K. Verkerke en C Geluk te Tholen M. Speijer, G. Geuze en M. Blaas te PoortvlietG. van Gorsel te ScherpenisseJ. Carol, S. van Damme, K. Koopman, B. van Splunter en J. van der Slikke te St. Maartensdijk; M. van Ilout te Sint Annaland L. Ridderhof en F. van Vossen te Oud-Vossemeer, die dit diploma ontvingen. De burgemeester sprak daarna een kort woord, waarin hij uiting gaf het zeer op prijs te stellen, dat de Z.L.M. in Tholen deze cursus houdt en blijkt dat deze cursus in een behoefte voorziet. Tot de leerlingen richtte spreker ook een woord. Intusschen verscheen de heer L. K. van Dijk ter vergadering, die door den voorzitter met eenige hartelijke woorden werd welkom geheeten, insgelijks als diens zoon, hoofd der landbouwschool te Schoondijke. Voorts voerden nog het woord Mevrouw Klompede Lange, de heer ir. Dorst, de heer L. K. v. Dijk mevr. Kooijman voorz. afd. Zeeland van de bond van boerinnen en plattelandsvrouwen, de dames Kome en van As, waarna de voorzitter van de Kring een kort woord sprak, er op wijzende dat de nieuwe cursus, die reeds een groot aantal leerlingen teil, straks in een eigen school zal worden gehouden. Daarna kregen we van den heer L. van Dijk een aardige causerie te hooren over St. Nicolaasgebak en wat daarmede in verband slaat. Na afloop hiervan verduidelijkte de heer van Dijk een en ander rnet licht beelden en wij hebben kunnen con- slateeren dat de heer van Dijk het onderwerp, waarmede hij o.i. zeker wel een avond aangenaam had kunnen vullen, geheel beheerschte, terwijl het lantaarnmateriaal een goede verduidelijking vormde van hetgeen hij vertelde. De leerlingen voerden eenige rei dansen uil, die zeer in de smaak vielen. Daarna kwam St. Nicolaas in eigen persoon met Zwarte Piet de aanwe zigen verrassen. Eerst kregen eenige aanwezigen een speciaal cadeau, waarna de algemeene uitdeeling volgde, geen mensch kreeg de roe, wel allemaal een pakje Leuk was het onderhoud van den goeden Sint met een zoonlje van dhr. L. Blaas uit Poortvliet, de kleine man was niet bang voor zwarte Piet of zijn baas. De voorzitter sloot daarna de goed geslaagde bijeenkomst Door de Stichting Bloembollen Surpluslonds, Krelagehuis te Haarlem is aan deze gemeente een ITuike partij bloembollen (Hyacinthenen Tulpen) ten geschenke gegeven. De bollen zijn uitsluitend bestemd tot beplanting van perken en plant soenen in deze gemeente. Ook aan de schoolkinderen is ge dacht. De Burgemeester alhier heeft kun nen bewerkstelligen dat aan ieder schoolgaand kind een pot met twee hyacinthenbollen kant en klaar kon worden uitgereikt. Bij iedere pot zal tevens een cul tuur-aanwijzing worden gevoegd, welke door de kinderen steeds kan worden geraadpleegd. De hoofden van scholen hebben in deze ook hun volle medewerking toegezegd, zoodat verwacht mag worden, "dat dezen winter een schat van bloemen in vele huiskamers zal worden aangetroflen, die door de schooljeugd is opgekweekt. Naar men verneemt ligt het in 'l voornemen de schoolkinderen met deze hyacinthen aan een cultuur wedstrijd te laten deelnemen. We juichen deze bemoeiingen van het gemeentebestuur en van het onderwijzend personeelten zeerste toe Het aankweeken van liefde voor plant en bloem bij onze jeugd zal hiermede in niet geringe male worden bevorderd. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Tholen en het daaronder behonrende ambtsgebied werd gedurende de maand November 1938 ingelegd f24169.13, terugbetaald f 17991.30. Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 16331. SCHERPENISSE. Donderdagmor gen had op het kruispunt Kerkstraat- Weststraat een aanrijding plaats. Een auto welke uit de Kerkstraat de markt opreed kwam in botsing met een wielrijder die van de Weststraat de Bakkerstraat in wilde rijden. De tielser werd van zijn rijwiel geworpen, doch kwam er ongedeerd af. Zijn flets was leelijk gehavend. Ook op Zaterdag 3 December zal alhier een collecte worden ge houden voor degenen die vervolgd worden om geloof en ras. Leden van de jeugdvereenigingen zullen met een collecte langs de huizen gaan. Herbenoemd tot kerkvoogd bij de Ned. Herv: Kerk de heer A. Oude- sluijs Mz. STAVENISSE. Een 20-tal land arbeiders, die geen werk meer kon den vinden in het vrije bedrijf, zijn te werk gesteld in de werkverschaf fing. Genoemde arbeiders zijn te werk gesteld bij het draineeren, egaliseeren en opnieuw verkavelen van een perceel bouwland ter grootte van 60 gemeten. ST. ANNALAND. De ijsclub „St. Annaland" hield Vrijdag 25 No vem her haar j aarlij ksche algemeene vergadering onder voorzitterschap van A. Boun. In zijn openingswoord noemde deze 1938 een ongunstig jaar voor de ijsvereeniging. Uit de rekening van den penning meester bleek dat de ontvangsten rnet inbegrip van batig saldi van van vorige jaren f 782,95 hebben bedragen, terwijl de uitgaven f300,04 bedroegen, zoodat in kas is een bedrag van f 482,91. De aftredende bestuursleden de heeren A. Goedegebuure en F. Dormaar werden herkozen. Tot com missarissen werden henoemd de heeren M. J. Boogaard, M. P. Lanooij en J. Slager. Het terein is weer één jaar gepacht voor een bedrag van f 90. Door het besluur wordt nog steeds gewerkt om te komen tot verlichting van de baan. Er is een aanbod ont vangen voor een bedrag van f 286. liet bestuur vindt dit bedrag te hoog en stelt voor een kleinere proef te laten nemen door den heer Kurvink. Daartoe wordt besloten en het bestuur wordt gemachtigd tot den aankoop van ongeveer 30U m. kabel. De op Woensdag 23 November gehouden collecte in de Ned. Herv. Kerk voor de Jongelingsvereeniging. „Tot den wet en tot de Getuigenis" heeft opgebracht een bedrag van f 19. Bij een klopjacht in de Joanna Mariapolder werden 26 hazen geschoten. OUD-VOSSEMEER. Gedurende de bietencampagne werden over de haven dezer gemeente verscheept 3 032.263 kg bieten, waarvan 1.391.687 voor de Goöp. Dinteloord, 8.132.200 kg. voor de Coüp. Roosendaal en 827356 kg. voor de G.S.M. „Amster dam". Terwijl eenige arbeiders op de hoeve „de Wouter" Ier beschutting legen het weer hun arbeid verrichtten achter een strooklamp, is een daarop liggende paal met een rukwind mee gevoerd en reergevallen juist op de plaats waar de werklieden stonden. Een hunnerbekwam een hoofdwonde; het ergst was L. Voshol er aan toe. Deze moest buiten bewustzijn onder geneeskundige behandeling worden gesteld. Donderdagnamiddag is een voor de kar gespannen paard van dhr. J. v d. Houten op hol geslagen in de richting van de haven Aan de zijde van de veerpont raakte het paard te water. Hoewel spoedig hulp kwam opdagen, kon niet voorkomen wor den, dat het paard geruimen tijd onder water bleef. Het dier bleek zooveel water te hebben binnenge kregen, dat een paardenslager binnen korten tijd zijn werk moest verrich ten. Het dier vertegenwoordigde een waarde van plm. f500.en is niet verzekerd. CORRESPONDENTIE. Abonné te Oud-Vossemeer. Uw ingezonden stuk kunnen wij niet opnemen. De benoeming heeft o.i. plaats gehad op wettige wijze bij meerderheid van stemmen en bezwa ren kunnen dus alleen ingebracht worden bij de betrokken schoolver- eeniging. Piedactie Th. Grt. KERKNIEUWS. ZONDAG 4 DEGEMBER 1938. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 9 30 ds. van Griethuijzen en nam. 2 uur ds. Wolfensberger. Beide beurten extra collecte voor noodlijdende ker ken en personen. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2.3 0 dr. Veltenaar. MARKTBERICHTEN rilOLEN, 2 December '1938. Roomboter f 0.79 per pond. Boereboter f 0.74 Eieren f 5.50 per '100. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank, bij het over lijden van den heer. JOHANNES DE MIN, aan Dr Looijsen en Zuster Viergever. 48193 10 FAMILIE DE MIN. Tholen, 2 December 1938. NUTSSPAARBANK De Nulsspaarbank zal inplaats van op Maandag5 December ge opend zijn op Dinsdag 6 December. Ook voor de Jeugdafdeeling zal Dinsdag 6 December zitting worden gehouden. 10 48201 Het faillissement van JOHANNES SCHERPENISSE, kruidenier wo nend te Sint Annaland, is geëin digd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst De Guralor 48197 12 Mr. J. D. HU1JER. Bergen op Zoom, 28 November 1938. VOOR ST. NICOLAAS een mooi kistje sigaren, een luxe doos sigaretten of een luxe pak tabak I Kistjes van 10 stuks voor 40 ct. Dagelijks verscbe BOTERLETTER, 45 cent per stuk Spoorbanket Speculaas in diverse soorten Echte Zaansche taai-taai en een mooie sorteering bonbons en chocolade. 25 48216 HOOGSTRAAT 50 THOLEN Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Vrije Ger. Gem. voorm. 9.30 nam, 2 uur en 's avonds 6 uur ds. Baaij. Ger. Gem. Vrijdag 9 Dec. 's avonds 7 uur ds. Barth t; Dordrecht. Ned. Protestantenbond afd. Tholen 's Avonds 5 uur ds. de Jonge te Bergen op Zoom. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 9 30 en nam. 2 uur ds. v. d. Heuvel. Bed. H. Doop. Beide diensten collecte centr. verwarming. Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9,30 en nam. 2 uur ds. de Haan. Red. 11. Doop. Collecte Ziekenfonds. Ger. Gein. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds O uur leeskerk. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 930 en nam. 2 uur ds. de Bres. li Doop. N.D. Ger. Gem. voorm. 0.30, nam. 2 en 's avonds 0 uur leeskerk. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en avonds 6 uur leeskerk. STAVENISSE. Ned. Ilerv. Kerk voorm. 9.30 en 's avonds 6 uur ds. Batelaan. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 uur leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leeskerk en nam. 2 uur ds. v. Griet huijzen. Bed. H. Doop. Oud Ger. Kerk voorm. 0.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 uur leeskerk. Ned. Herv. Kerk. Woensdag 7 Dec. 's avonds 0 uur ds. v. Griethuijzen. OUD-VOSSEMEER. Ned. Ilerv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. v. Eist. Collecte Joodsclie vluchtelingen. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem. voorm. 9 30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. BURGERLIJKE STAND. Gemeente THOLEN, 25 Nov. t/m 2 Dec. 1938. Geboren Jan Adriaan z.v. A. Prinse en C. Jansen. OverledenJoh. de Min, 72 j. wedn. v C. Nuts Voorhanden Met gratis kaart van de Grevelingen, de havens en grachten van Amsterdam, Lemmer en Urk. Prijs 75 ct Boekhandel Tholen U WILT IETS GOEDS, DAN NAAR Gediplomeerd Horloger Daar is van alles te vinden, waar II met St. Nicolaas iemand blij mee kunt maken 1 Damespolihorlogetjes vanaf f 4.25 Heerenpolshorlogei vanaf f 3.75 Kleine Zilmetageschenken vanaf f 0.45 Verlovingsringen vanaf f 5.80 Bij aankoop van twee ringen een aardig souvenirtje cadeau. Bim-Bam pendules ruime keuze 25 48181 vanaf f 7.50 Wat niet voorradig is, kan nog besteld worden. - Aanbevelend, THOLEN is de geschenkverpakking camera's geheel compleet vanaf f 4.50 verder albums, fototasschen, enz. alles voordeelig in 12 48192 bredaschestr. 6, bergen op zoom VOORHANDEN Van Zwaamen en Thompsons Vastgestelde prijs Enkele 20 ct, Dubbele 25 ct Driedikke 32'A ct. Vierdikke 40 ct. Aanbevelend, Boekhandel - Tholen BELANGRIJK. Vrijdag 9 Dec. a.s. zal in Hotel „Hol van Holland" te Tholen EÈN LEZING MET FILM worden gehouden door Ir. van Riek over SULKAF0S, voor de Tuinbouwvereeniging. Ieder die hier het belang van inziet wordt uitgenoodigd deze lezing bij te wonen. Aanv. 7 uur 48190 13 HET BESTUUR. Een speciaal St. Nicolaasgeschenk voor heeren is een kistje of blikje met een hoog-fijne melange. Gefabriceerd volgens 't nieuwste systeem handinslag, in een patent verpakking 25 48205 Verpakking in kistjes van 25 en 50 stuks, blikjes van 10 stuks. Ook in prijzen van 3, 4 en 5 ct. Voor THOLEN alleen verkrijgbaar bij Firma Gratis demonstraties bij FIRMA J. M. C. POT Boekhandel Tholen 48218 18

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1938 | | pagina 3