N. V. Westlandsche Hypothe'ekbank. Verkooping te St. Philipsland. twee woonhuizen met erven en tuin a iet welslagen dezer oefening ;e raren er toch nog 13 personen g« lie zich niet hielden aan de ei loor den Burgemeester uitgevaar - ligde voorschriften, tegen 12 van hen tt s proces verbaal opgemaakt wegens h iet loopen op de openbare weg en al ;en voor onvoldoend afschermen van le lichten van zijn vrachtauto, cl Zij zullen zich voor de arr. Recht- nk te Breda te verantwoorden bben. SCHERPENISSE. Met ingang van dezer is de steunregeling wederom opend, zoodat iedere werklooze op gestelde uren kan gaan stempelen. - De gehouden Collecte voor het aode Kruis heeft opgebracht f 16,93. Op last van het gemeentebestuur »rdt de sloot grenzende aan het van A. de Graaf gerioleerd. Voor omwonenden zal dit een groote rlossing zijn nu die stankversprei- nde sloot en tevens kweekerij van erlei ongedierte opgeruimd is. Nog n er enkele van die vuile slooten het ware te wenschen dat het meentebestuur ze alle liet dichten. ST. MAARTENSDIJK. Woensdag- ond werd door de beide Meisjes- reenigingen Dorcas en Lodas hel arig bestaan herdacht. Geheel hoboth was gevuld met meisjes- ders en verdere genoodigden. Wel n bewijs dat deze jonge verceni- igen zich een plaats verworven bben in onze gemeente. Dat dit ook verplichtingen met h brengt heeft het bestuur en bben de meisjes dan ook wel be- epen. Reeds weken van te voren eft het bestuur zich uitgesloofd om avond te doen slagen. En dat het duur hierin ook werkelijk geslaagd daar twijfelt niemand die dezejaar- rgadering heeft bijgewoond, meer n Rehoboth zelf was keurig „aange- ted", Men zat aan lange tafels Ike versierd waren met tal van )emen. De vergadering zelf welke onder ding stond van Mevr. de Bres ngeler werd geopend rnet het igen van Psalm 68 vers 10, waarna vr. de Bres in gebed voorging, erop volgde Schriftlezing (Johan- s 14) en een kort woord van il kom. Uit bet Jaarverslag van de Secre- •esse kon men beluisteren al het en in het afgeloopen jaar werd rricht en ondervonden, zooals het lenaantal, het bedanken van de dster wegens vertrek naar elders, eveel vergaderingen er gehouden .ren, welke goederen er gemaakt .ren enz. enz., kostom een jaarver- j waaruit duidelijk de bloei van beide vereenigingen bleek. Ook verslag van de penningmeeste- sse gaf aan dat de iinancieele zijde en zorgen hohoefde te baren en men :t goeden moed en vol vertrouwen t nieuwe vereenigingsjaar weer in n gaan. De pauze werd benut voor het ïenken van een kopje chocolade- Ik met bijbehooren, en of het nu or de melk kwam of dat er een dere oorzaak voor aanwezig was, t is moeilijk na tc gaan, een feit s het, dat de tongon nu pas geed kwamen, zoodat Mevr. de Bres il eens tot stilte moest manen. iar ja de meisjes hadden nu al zoo naar dezen avond verlangd en n harten waren er zoo mede|ver- ld. dat het niet anders kon, of nu lesten hun monden wel overloopen. er was ook zoo veel om over te aten. Verschillende gedichten werden orgedragen. Eliza's vlucht, zelfs el goed, aardige tooneelstukjes, larvan vooral „Negen paar klomp- zeer in den smaak viel, werden Igevoerd. De toeschouwers konden ieraan goed merken hoeveel moeite et bestuur zich getroost had om de vond te doen slagen. Maar ook de leisjes die er in mede speelden aven blijk van de liefde welke zij evoelen voor hun vereeniging, want at er heel wat geleerd en gestu- eerd moest worden om alles zoo oed te doen verloopen zal een iedor 'el begrepen hebben die den avond lede gemaakt heeft. Aan het slot van den avond werden og felicitaties uitgesproken door den 'urgemeester en een afgevaardigde an de Jongelingsvereen. „Calvijn". Al met al was het een avond waarep eel geboden werd en welke nog ang bij alls aanwezigen in gedachte •al blijen. Na gebed en het lezen van ers 9 uit het Gebed des Heeren eerde een ieder voldaan huiswaarts, 'at velen deze vereenigingen steunen pdat het liefdewerk dat door deze beide verricht wordt, uitgebreid kan worden. STAVENISSE, Door het hoofd van den medischen dienst dr. Bernhardi werd op het bedrijf van dhr. Droo- gendijk een demonstratie gegeven met verschillende oorlogsgassen. Ontwikkeld werd o. a. fosgeen en traangas. Ds oefening was o. m. bedoeld om de dragers van een gasmasker aan het gebruik hiervan te gewennen. De in de Ned. Herv. Kerk. ge- honden oogstcollecte heeft in totaal f340 opgebracht. Door hel college van B. en W. zal aan den raad worden voorgesteld om hot z.g. Slop vanaf de Voorstraat tot aan het Bosch slechts voor het éénrichting verkeer open te slellen. Wordt het voorstel aanvaard, dan zal men dus niet meer vanaf de Voorstraat richting Bosch mogen rijden, maar men moet dan achter den toren via Stav. weg en Ooste lijken Achterweg naar het Bosch rijden. ST. ANNA LAND. Donderdag 27 October jl. mocht de heerGiljam zijn negentigsten verjaardag vieren. Het heeft hem op dien dag niet aan belangstelling ontbroken. OUD-VOSSEMEER. Onder leiding van burgemeester mr. J. J. Versluijs werd Maandag jl. een vergadering gehouden van de plaatselijke Vereen, voor Luchtbescherming tot verkiezing van een definitief bestuur en vast stelling van statuten en huishoudelijk reglement. Aanwezig waren 47 van de 174 leden. De statuten werden overeenkomstig hel voorgelezen ontwerp vastgesteld. De contributie is daarbij bepaald op 25 cent voor gewone, 50 cent voor buitengewone leden en f 1 voor begunstigers. Het getal bestuursleden der afdeeling werd door de verga dering bepaald op 5. Na gehouden stemming bleek bij meerderheid gekozen te zijn de heer Fluijt, die verklaarde zijn benoeming aan te nemen. Bij de daarop volgende herstem ming werden gekozen zuster Felius, mej. M. Vaders en de hh. J. Frangoijs en A. Beije. Zij verklaarden zich, met uitzondering van dhr. Beije, die niet meer ter vergadering aanwezig was, bereid tot aanneming hunner benoeming. Hierop werd bij monde van dhr. Fluijt mededeeling gedaan van de verdeeling der bestuursfuncties. Voorzitter dhr. Fluijt, secretaresse mej. M. Vaders; aan dhr. Beije zal gevraagd worden zich met de functie van penningmeester te willen belasten Dhr. Fluijt dankte de aanwezigen voor tiet geschonken vertrouwen en verklaarde zich te zullen beijveren voor een zoo volledig mogelijke ver vulling van de doelstellingen der afdeeling. Met de bodediensten heeft zich voorloopig belast dhr. J. VosAz. Voor bekendmakingen zal gebruik gemaakt worden van aanplakbiljetten terwijl er uit de vergadering op gewezen werd, dat zonder nadere ministerieele vergunning ook de radiodistributie dienstbaar gemaakt kan worden aan propaganda voor de luchtbescherming. Aan den burge meester zal het eere-voorzilterschap der afdeeling worden aangeboden. gNEOERLANDSCHE BLINDENBOND „Lichtende verten' Uitgaande van bovengenoemde organisatie zal op Dinsdag 8 November 1938 des avonds acht uur in de zaal van Mej. Wed. Hoek te Tholen een propaganda-avond worden gehou den. Op deze avond wacht het publiek een groote verrassing. „Lichtende Verten" is de titel van de nieuwe film, die zal worden vertoond. „Lichtende Verten", een zeer be langrijke film, die zoo duidelijk het leven en streven, de moeilijkheden en, gelukkig ook, de overwinningen van de blinde mensch toont aan de ziende, dat geen andere vinding lot het naderen en begrijpen van de blinden-wereld dit zoo overtuigend zou hebben kunnen uitbeelden. De inhoud van de film willen wij niet verklappen die onze vorige film kent en hiervan ruimschoots heeft geDoten en geleerd, willen wij zeggen onze nieuwe film is weer veel inte ressanter en vooral ook, boeiender, door de verhalende draad die door de film is geweven en zoo het leven der blinden van zeer nabij, ja zelf tot in de familiekring gevolgd wordt. Wij verwachten héél veel van onze nieuwe moderne, fotografisch zoo prachtige film, waarvoor ons geen moeite, kosten en opofiering le veel is geweest, en wij hopen dan ook, dat „Lichtende Verten" veel belang stellenden zal trekken, die wij, daar twijfelen wij niet aan, na afloop van den avond als vrienden die ons begrijpen en ons werk zullen steunen, mogen tellen. Dan is ons doel bereikt. Als voorfilm wordt gegeven „Wakende oogen", een treffend ver haal over een blind meisje, dat eerst zoo diep afhankelijk is, maar tenslotte in het gelukkig bezit komt van een trouwe geleidehond. Deze leidt baar door de drukke stad waar zij woont. De Heer Joh. van den Berg, Pro pagandist van den Ned. Blindenbond, zal een duidelijk explicatie van de Films geven. Verder zal welwillende medewer king worden verleend door de Thoolsche Mandoline club. Komt zelf genieten van dit fraaie fimprogramma en brengt anderen mede. Toont Uw belangstelling in leven der blinden. Progrartima's (tevens bewijs van toegang) a 30 cent, zullen dezer dagen door welwillende dames wordeu aangeboden en zijn voorts verkrijgbaar bij L. G. van Zaltbommel Hoogstraat 11en aan de Zaal. Het Comité van voorbereiding: Mr. A. J. van der Hoeven. M. C. van der Stel. W. Moelker. G. Arasin L G. van Zaltbommel. WERELDSPAARDAG. Iedereen heeft er naar zijn ver mogen voor te zorgen dat hij instaat is om periodiek terugkeerende be talingen, als belasting, huishuur, pachtsommen, renten, enz. zooveel mogelijk op tijd te voldoen. Door te sparen vermeerdert men zijn weerstandsvermogen en verhoogt men zijn onafhankelijkheid. Wanneer men bedenkt dat bij de 181 Spaar banken, welke tezamen vormen don Nederl. Spaarbankbond, in totaal '1.150.000 spaarders ongeveer 480 millioen gulden is ingelegd, dan beteekent dit een gemiddelde per inlegger van ruim f410. Het gezegde „Vele kleintjes maken één groote" wordt hierdoor duidelijk bewaarheid. Waar sparen Indien men het erover eens is dat er door elk individu gespaard moet worden, al is dit nog zoo weinig, dan rijst een tweede vraag en wel deze: „Hoe kunnen de spaargelden veilig worden bewaard Men zal goed doen zijn spaarpenningen alleen aan die instelling toé te vertrouwen welke speciaal daarvoor is opgericht. Het zoo menigmaal in de pers voorkomende berichtKleine spaar ders gedupeerd, toont duidelijk aan, dat voorzichtigheid bij de keuze noodzakelijk is. Men late zich niet verleiden door hooge rente, maa- brenge zijn spaar gelden bij een zuivere Spaarbank, d.w.z. een instelling van Algemeen Maatschappelijk nut, welke door haar bestuursleden belangeloos wordt beheerd en waar de gelden op de meest solide wijze worden belegd. Als zoodanig zijn o m. te beschouwen de Spaarbanken aangesloten bij den Ned. Spaarbankbond. Men verwachte echter niet dat bij de Spaarbanken een hooge rente van het spaargeld is te verkrijgen. Als de rente, welke op de eerste klas beleggingsfondsen laag is, kan de Spaarbank ook slechts een matige rente vergoeden. De zekerheid, dat het geld steeds zal worden terugbetaald, is de hoofd zaak. Vele spaarbanken bestaan reeds meer dan honderd jaar en nooit is een spaarder ook maar 1 cent tekort gekomen bij een Spaarbank welke bij den Nederl. Spaarbankbond is aangesloten. Wereldspaardag. Telken jare, op den 31 October, wordt in bijzondere mate propaganda gemaakt voor de Spaargedachte. Onge veer 50U0spaarbanken, verspreid over 28 landen van de wereld vieren dezen Wereldspaardag. De Nutsspaarbank is een instelling welke met uitsluiting van elk per soonlijk winstbejag niets anders ten doel hee.'l dan de bevordering van het sparen. Zij is de trouwe bewaarster van de spaargelden der kleine spaarders en waakt voor hun belangen in het besef, dat„Sparen is de bron van Volkskracht." d.U het bereid is het kapitaal, noodig voor den bouw van een brug en dat op f 1.165,000 was geraamd tegen nadere voorwaarden te verstrekken. Hierdoor is de totstandkoming van de Noord-Bevelandsche brug verze kerd. Het bericht is op Noord Beve land met groote vreugde ontvangen. Langs dezen weg wensch ik mijn groote tevredenheid uit te spreken over de medewerking der burgerij bij de op 27 dezer gehouden verduisterings- De Burgemeester, A. J. VAN DER HOEVEN. GEMENGD NIEUWS. Brug over de Zandkreek. Ged. Staten van Zeeland hebben van het Werkfonds bericht ontvangen BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN van 21 t/m 27 Oct. Geboren Jacobus Cornelis, z. van B. L. v. Poepelen en C. v Ivvaarden. Johanna Cornelia, d. v. W. Karman en J. S. Slager. Gemeente ST. MAARTENSDIJK over September 1938. Ondertrouwd: K. van Dalen 46 j en J. H. van der Est jd. 29 j. Getrouwd: N. P. van de Vredcjm. 24 j. en J. J. Paauwe jd. 23 j. Geboren Jacob, z. v. A. N. v. d. Berg en van M Potappel. Leendert Adriaan z. v. C. L. Stoutjesdijk en J. J. Vroegop. Job Johanues z. van M. Lindhout en J. Priem. Wilhel- mina Izabella, d.v. Q. W. Bevelander en R. van Zetten. Izaak, z. v. Th. Moerland en N. H. Poot. OverledenPieter Marinus, 17 maanden z.v. M. G. Geene en A. J. Rijnberg. A. Braai, 28 jaar vr. van G. G. Dorst. Loop der bevolking. Gevestigd P. Kampman uit Le Vassier (Fr.) M. Wielaard en gezin uit Poortvliet. A. M. van Lu ijk uil Stavenisse. G. P. de Jonge uit Rotterdam. I J. van Velsen uit Goes. A. C. llageman en gezin uit Goudswaard. Vertrokken A. van den Boogaart en gezin naar St. Annaland. C Koop man naar Terneuzen. .1. v. d. Slikke en gezin naar Leeuwarden. H. M. v. Hemert naar Anna Paulowna. Gem. OUD-VOSSEMEER over September 1938. Geboren Adriana Culharina Maria, d. v. J. J. Hommel en A. M. de Jong. Leendert Jan, z. v. G. E. Hoek en R. P. Voshol. Berbel Catharina, d. v. J. M. Priem en S. G. Geuze. Loop der bevolking. Ingekomen H. K. Donken van Tholen. D. Ridderhof van St. Anna land. M. de Weijze van Bergen op Zoom. Vertrokken: J. M. Keijzers naar Oosterhout. J. J. C. Rijnberg naar Dordrecht. lM. van Dr iel naar Bergen op Zoom. KERKNIEUWS. ZONDAG 30 OCTOBER 1938. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 9 30 ds. Wolfensberger en nam. 2 uur ds. Verschoor. Maandelijksche col lecte voor de kerk. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 30 dr. Vellenaar. Ger. Gem. voorrn. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Vrije Ger. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Ned. Protestantenbond afd. Tholen Voorm. 10 uur ds. Prins van Wijn gaarden. POORTVLIET. Ned. Ilerv. Keik voorm. 9 30 en nam. 2 uur de heer v. d. Endl, gods dienstonderwijzer te Aalst. Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskeik. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Woensdag 2 Nov. dankdag. Ned. Herv Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. v. Zandt te Del f t. Ger. Kerk voorm. 9.30, en nam. 2 uur ds. Allaard te Hillegersberg SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9,30 en nam. 2 uur ds. de Haan. Oogslcoll. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Dinsdag 1 Nov. 's avonds 6 30 ds. Barlh le Dordrecht. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 930 en nam. 2 uur ds. de Bres. II. Doop. N.D. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en avonds 6 uur leeskerk. Gebouw „Rehoboth" Maandagavond 7 uur ds. J. van der Wiel Ie Rijs- wij k-Den Haag. STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.3Ó en 's avonds 6 uur ds. Batelaan. Oud Ger. Gem. voorm. 9 30, nam. 2 en 's avonds 5.30 uur leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk vcorm. 9 30 en nam. 2 uur ds. v. Gricthuijzen. Oud Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 uur leeskerk. Woensdag 2 Nov. 's avonds 6.30 ds. Barth le Dordrecht. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam 2 uur ds. v. Eist. Voorb. 11 Avondm. Bed. H. Doop, Cöjf Ziekenfonds. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem. voorm. 9,30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. MARKTBERICHTEN rilOLEN, 28 October 1938. Roomboter f 0.79 per pond. Boereboler f 0.74 Eieren f 0.00 per 100. St Maartensdijk. Uien veiling van 27 October 1938. Gewone f4.20—4,28 bonken f4.--, picklers f 6.04, drielingen f2.40, stek- ajuin f 1.50 alles per 100 kg. Aanvoer 30000 kg. Graanbeurs. Wintergerst f 7,25—f 7.40 Zomergerst 7.50—7.75 Paardeboonen 7.7,25 Bruine boonen 2223. Erwten groene 0 50 Schokkers „10.„11.50 Witte eigenheimers 1.40 Bonten en blauwen 2.2.10 Poters 0.90—1.25 Groote ajuin per GO kg. 2.40 Kleine ajuin 3.30 Geperst slroo 7, per 1000 kg. ST. ANNALAND. Uien veiling van Donderdag 27 October. 1750 'balen Rijnsburger gewone f4.18—f 4,28, 70 balen idem grove f4.—, 50 balen idem drielingen, f2,26 30 balen idem picklers f6—, 50 balen stek f 1,90. 1800 kg. breekpeeën f2,01. Alles per 100 kg. Temperatuur van het Scheldewater te Tholen. 10,2 9,3 9.1 9, 9.2 9,2 9. October Zaterdag 22 Zondag 23 Maandag 24 Dinsdag 25 Woensdag 26 Donderdag 27 Vrijdag 28 'S-GRAVENHAGE Hoofdkantoor AMSTERDAM ROTTERDAM De Directie bericht, dat de coupons der Pandbrieven ver vallende 1 November 1938. onder aftrek van de couponbelasting, van dien datum af betaalbaar zijn te Tholen bij de Rolter- damsche Bankvereeniging en bij de Amsterdamsche Bank. 20 48019 DE DIRECTIE. Notaris D. VAN DE VELDE le Tholen zal, ten verzoeke van Mejuffrouw de Weduwe en erfgenamen van wijlen den heer JOIls. VAN DUKE op Vrijdag 4 November 1938, 's voonniddags 12 uur, in de herberg van W. Bijstenbil, in het openbaar verkoopen 29 48045 (erfpacht) te St. Philipsland aan de Voorstraat, samen groot 4 aren 13 centiaren, bewoond door de verkoopers. In 2 koopen en in massa. Te aanvaarden 15 November a.s.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1938 | | pagina 5