tjd&ha 'i£ÜUSr\ Gemengd ïvorol is tandpasta en mondwater tegelijk, De voorzitter zegt de vorige reke ningen zijn deze nagezien door een commissie van 3 leden en kunnen de heeren goedvinden dat dit weer gebeurd en dat spr. de personen dan aanwijst. Dit wordt goedgevonden. De voorzitter wijst dan aan tot leden van de commissie de heeren Moelker, Overbeeke en van Vessein, die deze benoeming aannemen Burg. en welh. bieden aan de ge meen tebegrootingen en de andere begrootingen voor 1939. De voorzitter zegt liet vorige jaar zijn de begrootingen nagegaan in een officieuze vergadering met de raads leden en stelt voor dit thans weer tc duen, wat met alg. st. wordt goed gevonden. Ken request is ingekomen van de diverse botleurdersom kwijtschelding van de beungeiden voor dit jaar. Burg. en welh stellen voor hieraan te voldoen, wat mei alg. st. wordt aangenomen. Van de N. V. Bank van Ned Ge meenten om een nieuwe rekening courant aan le gaan, Burg. en welh. sleilen voor hiertoe le besluiten op de voorwaarden zooals deze ter inzage hebben gelegen. .Met alg. st. wordt dit goedgevonden. Een schrijven vzn liet Alg Ned. Verbond om voor opscHHften ineen vreemde taal van winkels enz. belas ting te laten betalen. Burg. en welli. stellen voor kennis geving aan le nemen, waartoe met alg. st. besloten wordt. Van den Comm. der Koningin een aanvulling op de verordening bezol diging gemeenteveldwachters. Met alg. st. wordt hiertoe besloten Burg. en welh. stellen voor om de erfpaclitsovereeiikomst van de B.B.A. betreffende het wachtlokaal over te doen aan den heer G. Amsing op voorwaarden zooals deze ter inzage hebben gelegen. Met alg. stemmen wordt hiertoe besloten. Burg. en welh. stellen voor om aan J. van de Velde een stukje van 5 M2 in erfpacht te geven tegen 3 cent per M2. Met alg. stemmen wordt dit goed gevonden. Burg. en weth. stollen voor om aan W. Blaas een stukje grond le verkoopen aan de Hofstraat groot 400 M2 tegen f 2 per M2. De voorzitter zegt dat Blaas bij hem is geweest en hem medegedeeld dat dit geen beste grond is en heeft gevraagd gezien de meerdere kosten die hij zal hebben voor een goede fundeering om te mogen betalen 1' 700. Spr. is er persoonlijk niet tegen. Be heer Overbeeke is bet eens met Blaas, die grond is daar zeer slecht en spr. gelooft niet dat hij metflOÜ zal toekomen om het goed te maken. Hij heeft echter zelf f 7ÜÜ gezegd en is er niet tegen. De lieer Moelker kan ook meegaan om Blaas f 700 te laten betalen. De voorzitter zegt ook overtuigt te zijn dat het slechte grond is, want hij is eens bij K. Deurloo wezen zien in huis endaar stond water onder de vloer. Wethouder van den Berge kan zich er goed mee vereenigingen met het bod van Blaas. De heer Overbeeke vraagt of er ook wat spoed achter de zaak wordt gezet. Do voorzitter antwoordt dat dit reeds gebeurd, want eigenlijk had deze zaak lot de volgende vergadering moeten blijven liggen, maar om de man terwilie te zijn brengt hij het thans zoo in den raad zonder de wethouders er nader over gehoord to hebben. Wethouder van r'en Berge meent dat liet met het oog op de verplanting van het plantsoen wel niet voor half October zal kunnen. Met alg stemmen wordt besloten oin het stukje grond te verkoopen aan W. Blaas voor f 700. Burg.en weth stellen voor wederom voor een jaar aan J. Braai een stukje grond te verhuren. Met alg. stemmen wordt dit goed gevonden. Burg. en weth. sleilen voor de reclamesschoolgelden reiningsrechten af te handelen, zooals achter eiken naam is vermeld. Met alg. stemmen wordt dit goed gevonden. Hierna sluiting RECHTZAKEN. KANTONGERECHT BERGEN OP ZOOM Zitting van Donderdag 22 September St. Annaland. Een lastige buur. D. K. die uiet voor een behoorlijke afbakening van zijn wei had zorg gedragen, veroorzaakte zijn buren veel last. Voortdurend liep zijn vee in de weide van buurman G. Of dal was omdat het eten hij G. lekkerder is, of dat de beeslen daarmee hun eigenaar een voordeellje wilden be zorgen, valt moeilijk te zeggen, maar I<. voiul liet blijkbaar wel goed, want niettegenstaande herhaalde verzoeken en herhaalde waarschuwingen werd in de toestand geen verandering ge- hrachl. Totdat buurman hel natuur lijk beu ging worden. De politic werd er in betrokken en de kantonrechter moest thans de lastige buur tot de orde roepen. K. was echter niet verschenen, maar de kantonrechter meende dat hij liet toch wel zou leeren en over eenkomstig den eisch veroordeelde hij hem tot f 10 boete subs. 5 dagen Oud-Vossemeer. Voordeelige bot. De vischkoopman W. B. die zelf geen viscliwater gepacht heeffis wel Geuze, 3 M. van Asl Chr.z. 4 Chr. Oosdijk, 5 Izak Oosdijk enz. Wagens 1 Koningin m. lijfwacht, 2 Rookclub, 3 Dogkar, 4 Ambachts wagen, 3 Naaicursuswagen, 6 Vier jaargetijden, 7 Ketellapperswagen, 8 Bazarwagen, 9 Aangekieede beer. Versierde «fietsen 1 Joh. Geene, 2 P. Koppenhol, 3 Dikkie van Poort vliet. Hierna werd een aanvang gemaakt met de route door de gemeente. Voor het gemeentehuis sprak, na dat het fanfarecorps „Kunst naar kracht" het Wilhelmus had gespeeld, de voorzitter van de feestcommissie de beer D. W. Kesieloo een woord tot burg.en weth. en tot de burgerij. Spr. herinnerde aan het feit dat onze geëerbiedigde Vorstin ons vaderland 40 jaar heeft mogen regeeren. Wij mochten niet achterblijven, dit fees telijk te gedenken, hoe wij gespaard want het overvloedige, desinfecteerende schuim reinigt niet alleen uw tanden maar óók- uw gelieele mond. Ivorol (nieuw recepl). Tube 60-40 en 25 ct. 12 in liet bezit van een schuitje en van de noodige netten en hij is ook voortdurend op het visclnvater, niet om te zien of anderen een flinke vangst ophalen maar om zelf het vischwater af te sleepen en den rechtinatigen eigenaar in plaats van bot, slib te laten vangen. Ue pachter van perceel (jG had al meer gemerkt dat ongenoode vis- scliers in zijn water viscliten en op een gegeven dag trof hij er W. B. aan die oen bolnct van 800 m. aan het uitzetten was. Verdachte beweerde toen notabene dat alleen de visscberij op schelp dieren verpacht is, m ar visch zooals bot, vrij gevangen mag worden. Zoodoende ving hij de bot en leurde die op Vrijdag onder Bergen op Zoom uit, waar de pachter dus, zooals de heer ambtenaar van het O. M. opmerkte, Vrijdags zijn eigen boljes kon tegenkomen en als hij wilde, kon koopen. 't Was voor B. in elk geval voordeelige bot en er zal dan ook wel een zoet winstje aan gezeten hebben. Daarmee werd thans zeker reke ning gehouden, want een boete van f20 subs. 10 dagen werd tegen hem geëischt en de kantonrechter deed daar geen cent af. CRISISPUBLICATIE. Met ingang van 12 September jl. is de mogelijkheid tot het denatu- reeren van aardappelen opengesleld. Aanvraagformulieren zijn verkrijg baar bij de Dislrictssecrelarissen als ook bij de L. G. O. le Goes. Do denaturatievoorschrilten zijn ongewijzigd gebleven en zullen bin nenkort in de landbouwbladen worden gepubliceerd. Handelaren, die zoowel bij de L. G. O. als bij de Akkerbouw-Gen- trale zijn georganiseerd, worden be schouwd als bandelaar en moeten bun aanvraag op de bekende wijze in duplo indienen, tenzij het een partij betreft, welke van eigen teelt afkomstig is. *19 5788G L. C. O. VOOR ZEELAND- THOLEN, 23 September 1938. De P.V. „De trouwe duif" hield Zaterdag 17 September jl. haar laatste wedvlucht van dit seizoen van uit Libramont (afstand 197 km.). De uitslag was als volgt A. Wage- maker - 1, 2, 7. D. Jansen 3, 4, 8. F. Nijs 5. L. M de Heer G. Gelost 11 uur. 1e duif 1.34,24. Laatste 1.52.42. Bij Kou. Besluit is herbenoemd als burgemeester der Gemeente Scberpenisse de heer W. L. Klos. Geslaagd aan de Universiteit te Leiden voor candidaatsexamen Indisch Recht W. F. van den Berg te Tholen. POORTVLIET. Begunstigd door mooi weer werd Dinsdag jl. in deze gemeente het 40-jarig regeerings- jubileum van II. M. de Koningin feestelijk herdacht. Om 9 uur werd op den Paasch- dijkschenweg de optocht opgesteld Daarbij bleek aanstonds dat men van verschillende zijden alles in korten tijd in het werk had gesteld om deze optocht goed te doen slagen, zoodat dit wel een allegorische optocht mag worden genoemd. Voor de optocht een aanvang nam, verrichtte de jury haar taak. De uitslag was als volgt Paarden 1 K. Deurloo, 2 W. J. zijn gebleven in den wereldoorlog. Dit is voor een groot deel te danken aan onze Koningin en door de neu traliteit. Ieder weet hoeveel Neder land in den loop der eeuwen aan het stamhuis van Oranje te danken heeft. Spr. sprak verder den wensch uit dat de feestelijkheden een gepast verloop mogen hebben, waarna hij op ieder een ernstig beroep deed, dat dezen dag niet in wanklanken mocht eindigen. Hij eindigde met de hoop uit te spreken, dat over tien jaar het gou den .jubileum van onze Vorstin zal kunnen worden gevierd, waarop een driewerf hoera werd aangeheven. Hierop voerde de burgemeester het woord, Z.E.A. dankte allereerst den voorzitter der Oranjevereeniging voor de gesproken woorden, om zicli dan te wenden tot liet comité en de burgerij. In zijn toespraak schetste Z.E.A. het verleden en lieden van ons Vorstenhuis en haar groote be- teekenis. Het Nederlandsclie volk wil niet anders dan het Oranjehuis. Bij het einde van zijn toespraak werd door liet muziekgezelschap Lang zal Zij leven gespeeld. Daarna volgde rondgang door de gemeente, zoodat pi.m. 11.30 ontbinding van den op tocht plaats had. Des middags om 2 uur hadden de volksspelen plaats. De prijzen werden als volgt toegekend. Broodjes happen le pr. .1. Snijders, 2e P. Oosdijk, 3e J. Gunter, 4e P. Koppenhol. Ringrijden beneden 14 jaar: le J. Geene, 2e J. Blaas, 3e J. Ree- ders, 4e J. Niemanlsverdriet, 5e J. An- thonisse. Ge G. Hage. Ringrijden boven de 14 jaar le J. Gunter, 2e D Uijl, 3e Mathea Oosdijk, 4e 11. Deurloo. Zakloopen le D. Oosdijk, 2e P. van Tiggele, 3e P. Koppenhol. Eierloopen le Goba Geuze, 2e Gor- rie Niemanlsverdriet 3e J. Overbeeke, 4e C. Niemantsverdriet. Na atloop werd door het muziek gezelschap door het dorp gemar cheerd, waarmede de feestelijkheden werden beëindigd. -- Zondagavond omstreeks half tien werd de heer M. G. Heijboer alhier, door een onbekenden militair die naar zijn garnizoen te Bergen op Zoom terugkeerde, gewekt, die hem mededeelde, dat achter zijn woning brand was ontstaan. Spoedig bleek dat er een stapeltje stroo, be- hoorende aan den heer A. Burgt, door onbekende oorzaak in brand was geraakt. Een varken, dat in een aangren zend hok was, kon nog bijtijds door de toegeschoten hulp der buren in veiligheid worden gebracht. Met een tuinslang op de waterleiding kon men uitbreiding voorkomen, zoodat de hulp der plaatselijke brandweer niet ingeroepen behoefde te worden. In deze gemeente is thans ook de vlekziekte onder de varkens uit gebroken. SCHERPENISSE Van hieruit zullen ook eenige arbeiders vertrekken naar Rijnland om aldaar bieten te gaan rooien. Nog steeds kunnen er aange nomen worden. Uitslag duivenwedvlucht met jonge duiven vanuit Mons afstand 125 km. J. de Graaf 1,6. C. Andriesse 2, 3, 4. Gelir. Bevelander 5. Gebr. v. Gorsel 7. Aankomst le duif 9.55.54. Laatste 10.23.53. STAVENISSE. Door het bestuur van de plaatselijke afdeeling van het Groene Kruis is tot wijkverpleegster- huisbezcekster benoemd Zuster M. J. Koster te Amsterdam. De benoemdo zal onmiddellijk in functie moeten treden of ander uiter lijk 1 Oct. a.s. De te dezer plaatse gehouden collecte ten bate van de Paulus- vereeniging heeft in totaal f19.50 opgebracht. ST. ANNALAND Woensdag jl. werd door B en W. verkocht een partij straatmest. Kooper werd de heer J. Vroegop te Scherpenisse voor f 19,50. Bij de herdenkingsdienst op 5 September in de Ned. Ilerv. kerk werden 2 bankbiljetten van f 10 gecollecteerd. OUU VOSSEMEER. De P.D.V. de Zwaluw alhier hield een wedvlucht uit Mons. Afstand 150 K.M. De uit slag wasGebrs. Hoek 1 en 0. W. Stormezand 2 en 8. M. v. d. Zande 3 J. Klippel 4 5 A. v. Daalen 7. Aankomst eerste duif 9.54.36 Laatste 9.59.17. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat de benoeming van dhr. J. de Klerk lot kantoorhouder der P. T. T. te Sluis zal ingaan op 16 October a.s. Van dit bericht zal door de bevolking ongetwijfeld met gemengde gevoelens worden kennisgenomen. Eenerzijds verheuging, dat het den benoemde vergund is hooger op den maalschap- pelijken ladder te klimman, aan den anderen kant het verlies van een medelevend postbestelle-, die velen tot steun is geweest. Dhr. de Klerk- was alhier bijna 25 jaren werkzaam bij het P.T.T. bedrijf. In aansluiting op het bericht in ons nummer van de vorige week, volgen hier de voornaamste uitslagen van de volksspelen gehouden op 15 Sept. jl. Sloelendans te paard 1 Abr. v. Driel. 2 J. Vroegop. 3 M. Klippel. 4 A. Aarden. 5 W. Pipping. G A. v. d. Houten. 7 J. Etienne. 8 W. Gaaker. 9 A. de Wit. 10 L. J. v. Dijke. 1! A. Jeroense. 12 C. Verhees. 13 A. Geuze. 14 A. J. Rijstenbil. 15 Oostdijk. Zakloopen1 Abr. v. Driel. 2 J. Stormezand. 3 J. Goudzwaard. 4 A. Petappel. 5 L. Havermans. G J. Eind hout. 7 van Daalen. 8 L. v. Driel. 9 M. Pipping. Tonsteken 1 M. Pipping. 2 A. v. d. Houten. 3 Joh. Lindhout. 4 A. v. Daalen. 5 L. Havermans. Hindernis per rijwiel: 1 C. Aar- noudse. 2 L. Havermans. 3 A. Kievit. 4 A. Ligtendag. 5 M. Pipping. A. Geuze 7. A. Pape. Tot besluit van het feest werd door Oud-Vossemeer's Muziek vereen. Zaterdagavond een concert gegeven op de tent, gevolgd door een muzi kale rondwandeling door de straten, waar voor het laatst de feestverlich ting brandde. Aan belangstelling was geen gebrek. De opheffing van hetz.g. defensieverbod De tekst van een ministerieele beschikking van 20 Seplember luidt Het bepaalde in legerorder 1933, nr. 59, M.A. komt te vervallen. In verband hiermede dienen de commandanten en autoriteiten belast met de aanneming van vrijwilligers met het onderstaande rekening te houden. Bij het persoonlijk onderzoek van gegadigden voor vrijwillige dienst neming is een lidmaatschap van, of steunverleening aan de S.D.A.P. en het N.V.V. van den dienstzoekende of van personen uit het gezin waar uit hij komt, niet meer te beschou wen als een bezwaar tegen de aan neming. Wat de keus op aanneming betreft staat een sociaal democratisch ge oriënteerde gegadigde dus volkomen gelijk met ieder ander, die zich onthoudt van heigeen tot ontslag van den ambtenaar aanleiding kan geven. Mocht blijken, dat van een gega digde van welke politieke gezind heid ook niet verwacht mag worden, dat hij getrouwelijk zijn plicht als ambtenaar zal vervullen, waartoe dient te worden gerekend het aanhangen van denkbeelden, die in strijd zijn met het bestaan van de weermacht en het ongerept hand haven van den goeden geest daarin dan zal hij voor aanneming niet in aanmerking kunnen komen. Het onderzoek, dat omtrent dienst- zoekenden wordt ingesteld, zal er derhalve op gericht moeten zijn, gegevens te verkrijgen waarop het oordeel gegrond kan zijn, of aan bovenstaanden eisch wordt voldaan. 40 Weensche vluchtelingen te Rotterdam Maandag passeerde de passagiers boot,, De Zeeuw" der Ned. Stoomboot- reederrj vanuit Duitschland Lobith met 44 Weensche Joden aan boord, die, naar zij opgaven, een gezelschaps reis ondernemen. De beroepen, op paspoorten vermeld, luidden fal kant, arts. journalist enz. over algemeen inlellectueele beroepen, douane hechtte daardoor geloof deze voorstelling en liet het gezelscl door. Jn Rotterdam heeft zich zelfde herhaald. De menschen daar ongehinderd aan land gega Zij begaven zich naar een pens in het centrum van de stad. Toen ei.euaar daarvan bij de politie a, gifte deed, dat hij 44 gasten uit i vreemde herbergde, heeft de Vree delingenpolitie een passenonderz ingesteld. De vreemdelingen vertel toen het verhaal van alle vreem lingen zonder middelen van best: zij waren op doorreis en wacht hier op geld dat hun zou wori nagezonden. De politie heeft I eenige dagen opdat geldlaten wach doch toen het niet kwam en zij niet verder reisden, en verder i in het bezit waren van visa v andere landen, zijn zij op last het departement van Juslitie ter geleid naar de Duitsche grens, list was hiermede mislukt. Prinses Juliana hersteld. Woensdag zijn Prinses Juliana Prins Bernhard van Amsterdam i Soestdijk vertrokken. H. M. de Koningin die Dinsdai de opening der Staten-Generaal naar Amsterdam was teruggelee is eveneens Woensdagavond Soestdijk vertrokken.. Onbewaakte overweg. Dinsdag is op den onbewaak overweg nabij Gilze-Rijen een ganger door een uit Breda komen trein gegrepen en gedood. Matroos gedood. Dinsdag werden door de mai in de Buitenhaven te Vlissingen wi zaamheden verricht. Een zware balk is daarbij aan rollen gegaan, waardoor de 24 ja matroos Ie klasse W. S. beki geraakte en een bekkenfractuur Rep. Het slachtoffer werd per ziek auto naar het ziekenhuis Bellie gebracht. Hoewel men eerst niet voor leven vreesde, is de toestand van man plotseling verergerd, 's Midc is hij overleden. S. die gehuwd was, was kort leden met.Hr. Ms. Sumatra uit li Arbeider door trein gegrepen Woensdag is bij het spoorweg tion Zwammerdam een arbeider de N. S. door een personentrein grepen en gedood. Het slachto was met eenige andere arbeit bezig met het spannen van teleg draden. Vermoedelijk heeft hij trein niet zien naderen. Hij althans vlak voor den trein de over met gevolg, dat hij dooi locomotief werd gegrepen en meter meegesleurd. Toen de t tot stilstand was gekomen en den man opnam bleken de levi geesten reeds te zijn geweken was gehuwd en vader van drie deren. De motorraces te Steenbergen Om onze lezers eens op hoogte te brengen van de gr molorsnelheids-wedstrijden, die Sept. a.s. zullen gehouden woi op het sportpark „de Blauweslu het is voor Steenbergen een bijzoin gelegenheid, als men bedenkI over geheel Nederland in 193.8 n 6 A. motorrenbanen zijn. Dit spr genoeg op de pi.m. 8 millioen n schen. De provincies Limburg, Zeel: Zuid-Holland en Gelderland heb niet eens een Are renbaan. Ofseli bet voor den eigenaar een gn opoffering geweest is, om het zoi te brengen, een dergelijke onder strenge keuring van de I Nederlandsclie Motor wielrijders eeniging, 2e v. d. Boschstraat, Haag. De wedstrijdcommissie bestaal de heeren G. van Twist, voorzi Dordrecht, C Borsten Rotterd L. Hunse en T. W. J. Hirschl Int. tijdwaarnemer terwijl voor jury nog 18 heeren een functie kleeden, die op dergelijke le k' renbanen noodig zijn en waarbij meer dan 50 man personeel kon die noodig zijn om een wedstrijd zoo'p hooge klasse te doen slage waarmede onze lezers bekend krijgen óp motorrennengebied. sportieve bevolking en ook uit buitgniand zal in groote getale wezig zijn. De bekende deelnemers die r doen in de klasse Junioren motoren'tot 250 c.cm. zullen n dan 30 zijn. Senioren met mot van 350 tot 500 c.cm., als F. Aprtsen, A. Hartman','Kops, O. Mi 1 11 y ti

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1938 | | pagina 2