Bruggetjes Juliana=tarwe ABDIJSIROOP H. BESLING Gemengd Advertentiën VËKKOOPLNG te Oud-Vossemeer Groote najaars- af braak-veilingen soliede Afbraak, winkelhuis met erf Bestellingen Gezondheids- encyclopaedie Goede raad Stop dien hoest Per autobus B. B. A. Verzendt Uwe goederen per spoo Familiedrukwerk Familiedrukwerk ■i Trouwkaarten ■i Qeboortekaarten Rouwbrieven P. C. LINDHOUT voor iedereen 85 cent in prachtband 85 cent in prachtband FIRMA J. M. C. POT LEVERING ANTHRAC1ET 8000 kg. anthraciet 30|50 en 4000 kg. magere nootjes 20|30 AKKER' S verstèrkte N.V. CORONAE TH0LEN-BERGEN OP ZOOM Sneller en goedkooper dan Postpakkette Een bril ALPINAHU1S 0 Jongelieden, 16 jaar en ouder die een CURSUS IN LAND- OF TUINBOUWKUNDE wenschen te volgen, te Tholen of op een andere gemeente van ons eiland, worden verzocht zich hinnen enkele dagen op te geven bij ondergeteekende. 144-7879 De secretaris van de kring Tholen en St. Philipsland der Z.L.M., W.L. KLOMPE. De Ouden van dagen zeggen hun innigen dank aan Burgemeester, leden van het Comité en allen die het hunne hebben bijgedra gen, voor den autorit op '29 Augustus j.l. 9 47874 Oud-Vossemeer, September '38. Deurwaarder J. VAN DE LINDE te Bergen op Zoom zal, ten verzoeke van de Heeren IIOOR.- NICK Zn. publiek a contant verkoopen eene groote partij als: vlot-, vloer-, zolder- en kraaldeelen, balken, ribben, baddings, schroten, lat ten,deuren kozijnen, ramen, platen, enz alles zeergeschikt voor schuren, kippen- en uienrennen, en wel A. op Dinsdag 20 September 1938 des voormiddags 10 uur te Stavenisse45 47873 B. op Dinsdag 20 September 1938 des namiddags 2 uur te Sint Annaland C. op Dinsdag 20 September 1938 des namiddags 4 uur te Oud- Vossemeer D. op Vrijdag 23 September 1938 des voormiddags 10 uur te Sint Maartensdijk E. op Vrijdag 23 September 1938 des namiddags 2 uur te Poortvliet Nolaris D. VAN DE VELDE te Tholen, zal op 47868 Donderdag 22 September 1938, des namiddags vier uur (zomer tijd) in hel Hotel van den heer D. J. AmptLindhout te Oud- Vossemeer, krachlens art. 1223 B.VV. in het openbaar verkoopen F. op Vrijdag 23 September 1938 U des namiddags 4 uur te Tholen HCt VVOOI1- 011 a||es nieu«ve lijd en op de be- aan de Molenstraat te Oud-Vos semeer, groot 81 centiaren. Hel perceel, loebehoorende aan den Heer A. J. LUIJK, is verhuurd aan den Heer F. Hartman. Aanvaarding na betaling der koopsom. 29 op. worden aangenomen door onz e agent te Oud-Vossemeer den heer MOLENSTRAAT 15 47795 TE KOOP, eerste nabouw goedgekeurd Te bevragen Tholen. met cijfer 99. hij E. J. KOSTEN, 8 4788-1 geïll. bevattende bouw van het lichaam, eerste hulp bij onge lukken, zuigelingverzorging enz. dat vroeger f2.45 kostte, leveren wij U thans voor 32 47866 een gebonden boek 380 pag. dik bevallende vele nuttige wenken op allerlei gebied. Een boek dat in geen huisgezin mag ontbreken vroeger f2 45, nu voor slechts BOEKHANDEL THOLEN Burgemeester en Wethouders van Poortvliet geven de gele genheid vóór 27 September a.s. in te schrijven naar de leveranlie van ten minste 47867 ten behoeve van het winter seizoen 3 October 19381 April 1939, te leveren franco in de bergplaats van de openbare lagere school, Eventueele bijlevering tegen denzelfden prijs. Monsters en inschrijvingsbiljet te zenden aan den Burgemeester. 27 welke U overdag kwelt en 's nachts belet te slapen. Stop dien hoest direct, maar bedenk dat die hardnekkige hoest-buien alleen maar kunnen wor den verdreven door een krachtig en uiterst doeltreffend werkend middel de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop. Abdijsiroop is vanouds een natuurlijk kruidenmiddel, bereid uit oude beproefde geneeskruiden, welker verrassende wer king op aandoeningen der ademhalings organen wordt erkend en geroemd. Boven dien echter is in de meuwe Abdijsiroop nu nog toegevoerd de krachtigste hoest-be- dwingende s'of welke er bestaat, namelijk de,,codeïne".De nieuwe versterkteAkker's Atdijsiroop vereenigt dus nu in zich de zachte maar grondige werking der genees kruiden en de snelle zeer krachtige werking der codeïne en daarom noemt men Abdij siroop: ,,'s Werelds béste Hoest-siroop". Flac. 90 ct., f 1.50, f 2.40, f 4.20. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruik. 36 12 8493 Zuivelstraat 35, BERGEN OP ZOOM over het Postkantoor Het adres voor alle geneesmiddelen Verband- en Verplegings-artikelen homoöpatische Geneesmiddelen van Dr. Wilmar Schwabe Enkele Reis f0.26 Retour f0.42 Maandkaarten TholenB.o.Z.v.v Abonnement onbeperkt aantal Elastieken kousenr*tlen f5.70 Maandkaarten 6 ritten per week v.v. f4.20 Schoolkaarten 6 ritten per week v.v. per maand f3.75 NIEUWE SNELLE VERBINDING BERGEN OP ZOOM—ANTWERPEN Aankomst Victorieplaats nabij Centraalstation. B. op Zoom Antwerpen 95 cent retour. Uw adres voor 0 Breukbanden Brillen e.d. Drogisterij „Het Groene Kruis" Fortuinstraat 12 - Telefoon 91 BERGEN OP ZOOM liet stationTholen B.B A. staat in rechtstreeksche verbinding nu alle slations der Nederlandsche Spoorwegen, men betaalt alléé zoowel voor aankomende als vertrekkende zendingen niets da de spoorvracht van of naar Tholen. Een spoorzending d tot Bergen op Zoom bevracht b.v. f0.50 zou kosten, ko: tot station Tholen hetzelfde. Geeft dus op te zenden Station Tholen B.B.A. Zendingen voi plaatsen in het eiland Tholen, te Tholen aankomende, worde verder vervoerd met den voerman uit die plaatsen. Doet Uw voordeel, en vervoert Uw goederen recbtstreel Agentschap B.B.A. gevestigd Hoogstraat 1 Tholen, Telefoon kantoor geopend van des voormiddags 8 tot des avonds 20 ui met Zeiss Punktal glazen, het volmaakte Hoek Boschstraat Markt 22 Bergen op Zoom, Tel. 288 28 47856 Bestellingen op T rouwkaarten Qeboortekaarten Rouwbrieven worden agent aangenomen door onzen te Poortvliet den heer W. A. ISTA Fa. AUQ. VAN DIJK-Peti MARMERENSchoorsteenmante Speciale aanbieding van een zéi groote partij Schoorsteenmante in prijzen van 20 a 30 Qulde geheel compleet, zeer mooie m dellen, diverse afmetingen marmer sootten. BEZOEKT ONZE MAQAZIJNE STATIONSTRAAT 1 BERQEN OP ZOOI per 20 woorden 35 ca iedere 2 woorden met 5 cent, uitsluitend legt vooruitbetaling. Heden ontvangen een ruime sorteering damespullovers, da mesjasjes enjaponnen jongenstruien, Engel- sche en andere mans truien, Belgische pet ten, werkmansklee- ding. Zie etalage. B. S. NelisseSchot,J Tholen. 47876' In voorraad voor het a.s. seizoen een prachtige sor teering Dames- en Kinderhoeden. Aanbevelend, G. A. van Splunler, Tholen 47878 Bij aankoop van een nieuwe Rijwiel- lamp achterlicht gratis. C. Duine, Tholen. 47875 Wat koopt men dei week voor 10 cent Zie etalage en vraa; binnen folders n nog honderden ar kelen. B. S. Neliss Schot Tholen. 4781 Brutale insluiper slaat zijn slag. Zaterdagmiddag trof de dienstbode van een dokter in de Wilhelmina- straat te Haarlem bij de zoldertrap een keurig gekleede man aan, die haar met een Duilsch accent vroeg, wanneer de dokter zijn spreekuur had. Hoewel het meisje verwonderd was, dezen bezoeker op die eigenaar dige plaats in huis te zien loopen, had zij toch geen argwaan, want het spreekuur was nog niet lang geleden voorbij en de „patiënt" kon zich immers vergist hebben. Zij kon den bezoeker niet met den dokter in contact brengen, want deze had het huis verlaten. Nadat de dienstbode de gevraagde inlichting had verstrekt, verliet de man de dokterswoning. Later bleek dat uit een niet geslo- toilettafel op de slaapkamer een groot aantal sieraden was builgemaakt, ter waarde van ongeveer f 470 Waarschijnlijk is de dader dezelfde man, die op nagenoeg gelijke wijze ie werk is gegaan te Delft, Leiden, Den Haag en Alkmaar en die dit voorjaar bij een insluiping te Sneek verrast werd. Vliegend Nederland! De resultaten, die gedurende Augustus op liet hinnenlandsche luchtnet behaald werden, geven duidelijk blijk van de rol, die het vliegtuig, zoowel in het handels- als in het toeristenverkeer, speelt. Zoo passeerden op het vliegveld Haamstede ruim 2000 passagiers, tegen 1202 in Augustus 1937. Van den dienst A'dam-Leeuwarden Groningen werd gebruik gemaakl door 2364 passagiers, tegenover 237 in 1937aangezien in 1937 Leeuw arden niet werd aangedaan, moet deze groote stijging van liet vervoer op deze lijn toegeschreven worden aan de inschakeling van dat station, hoewel ook Groningen alleen een groote stijging hoekte, n.1. van 237 in 1937 tot 1010 in 1938. liet vervoer naar en van Texel vermeerderde met niet minder dan 55 d.w.z. van 1531 tot 2371 pas sagiers. Ook Eindhoven kreeg zijn deel; van en naar dil stalion reisden in Augustus 692 (v.j. 273) passagiers. Eendeneieren en ziekte. Naar aanleiding van ziekle gevallen als gevolg van het gebruik van rauwe eendeneieren, zijn eenige Koninklijke Besluiten uitgevaardigd en in werking getreden ter voorkoming van het gebruik van eendeneieren voor consumptie. Gebleken is n.1., dat sommige leggende eenden met para- lyphus zijn besmet. Er bestond reeds een verbod van gebruik van eenden eieren hij de bereiding van consumptie of roomijs, terwijl thans een tweetal Koninklijke Besluiten het verbod van liet gebruik van deze eieren als grondstof van voedingsartikelen geheel verbieden en het voorschrift dat de eieren voorzien moeien zijn van een stempel „Eendenei, 10 minuten koken", bevatten. De besluiten laten ontheffing, na heoordeeling door den directeur van den keuringsdienst, open. In ballingschap gestorven? Zooals men zich zal herinneren, werd in November '1936 onze land genoot ir. W. F. de Wit, die sinds 1929 te Moskou werkzaam was, ver dacht, van spiounage als dwangar beider naar Oost-Siberië verbannen. Thans wordt bericht, dat ir. de Wit aldaar overleden zou zijn De heer de Wit was 30 Maart 1897 te Enkhuizen geboren als zoon van een apotheker. Aan een verslag gever van de Tel. vertelde mevr. de Wit, die ongeveer een jaar na zijn gevangenneming naar Nederland is teruggekeerd, dat zij Zaterdag jl. drie brieven, die zij op 10, 14 en 21 Juni aan haar man had gezonden, had terugontvangen. Op alle enve loppen stonden twee kleine stem peltjes: relour MoskouRebute en daaronder: retour décédé. Achterop de enveloppen stond nog in het Russisch Adresat oemer, hetgeen in het Nederlandse!] vertaald luidt: adressant gestorven. Daar men van geen enkele offici- eele instr nlie een bevestiging van het overlijden heeft gekregen, hoopt men echter nog steeds, dat het be richt op een misverstand berust. Moeder leerde haar kinderen stelen. De rechtbank te Utrecht heeft een 41-jarige vrouw veroordeeld tot 10 maanden gevangenisstraf, waarvan 0 maanden voorwaardelijk, wegens verschillende diefstallen ten nadeeie vanenkelegroote warenhuizen aldaar. De vrouw had daartoe ook haar kinderen geïnstrueerd en hun geleerd, ten verkoop uitgestalde goederen te stelen en onder de cape te verbergen. Het bleek, dat de vrouw heelemaal niet in behoeftige omstandigheden verkeerde. Holland—Amerikalijn tot in October volgeboekt. Amerikanen en Duilsche en Oosteni'ijkscbe emigranten. De „Nieuw Amsterdam" van de Holland Amerik iijnvertrokeen week geleden, geheel volgeboekt met passa giers voor New York. De „Veendam" vertrok met 079 passagiers, een aantal zoo groot als het schip nauwelijks kan vervoeren Eind van de week volgde de „Rotterdam" met 1100 a 1200 passa giers. Het schip zal geheel vol zijn, evenals de „Volendam" laler weel de „Rotterdam" (1 October) en de „Nieuvv-Amsterdam" (8 October.) Beide laatstgenoemde schepen ver voeren 1150 en 1200 reizigers als zij vol zijn. 28 September vertrekt ook nog de nieuwe „Noordam" een vrachtschip met accomodatie voor 130 passagiers. Dit schip is eveneens geheel bezet. September is de maand waarin Amerikanen, die Europa hebben be zocht, naar hun land terugkeeren. Dat en de voorkeur voor de „Nieuw Amsterdam", zijn niet de eenige factoren die maken dat alle schepen uitverkocht zijn. Aile plaatsen die de Amerikanen open laten, worden ingenomen door Duitsche en Oosten rij ksche Joden die zich in de Ver. Staten vestigen. Het is niet dezelfde klasse van emigranten uil Russische Polen, die in het begin dezer eeuw de schepen der Holland—Amerikalijn vulden. Het zijn meerendeels welgestelde althans geen arme lieden, die kunnen aantoouen, dat zij over middelen beschikken om in hun onderhoud te kunnen voerzien en niet afhankelijk zijn van de arbeidsmarkt. De minder gefortuneerde klasse van emigranten kan, ook al kan zij passagiers betalen dit voorbeeld meestal niet volgen. Verder dan Nederland of België voert hun reis meestal niet. Hun meer welgestelde ras- eu geloofsgenooten, ook die, welke voorloopig een rust plaats hadden gevonden in andere landen dan die welke zij verlieten, voelen er het meest voor Europa te verlaten. Zij maken dat net reisseizoen niet met September sluit dit jaar. De schepen der Holland—Amerika, die in October de Oceaan oversteken, zullen ook nog in alle klassen goed bezet zijn met passagiers. Meerman Brugstraat Tel. Uw adres voor verst vleesch, fijne vleesci waren, leverworst zult. Schapenvet cent per pond. 4781 BURGERLIJKE STAND. *Gem. POORTVLIET over Augustus 1937. Geboren Pieter Jacobus Johannis, z. v. A. J. Dekker en W. J. C. van Houdt. Cornelia Jacoba, d. v. P. J. Potter en C. L. Ileijboer. Josina Cor nelia, d. v. J. C. Koppenhol en G. Verkerke. Cornelis Dirk, z. v. G. M. Uijl en G. Uijl. Overleden Andries de Graaf, 37 j., echtg. van Maria Wielaard. Loop der bevolking over de maand Augustus. Ingekomen M. Ph. Monteau van Rijswijk. A. W. Meloen van St. Anna land. A. J. Geuze van Sassenheim. Vertrokken: geen. Gem. SCHERPEN1SSE over de maand Angustus '1938. Geboorten Hage, Marinus Pieter Jacoh z.v. J. Hage en 14 H. Vroegop. OverledenAdriana, Hartog oud 92 jaren, wed. van A. Larooij. Huwelijken: H. G. J. Moeliker oud 27 jr. wonende te Tholen, met M. P. Suurland oud 27 jr. J. M. v.d.Hoelc oud 26 jr. wonende te MalangfNed. O.I.) met E. D. van Doezelaar oud 27 j. Loop der bevolking Ingekomen A. C. Hartrg uit Amsterdam; J. Zawodsky uit Bergen op Zoom. Vertrokken M. P. Suurland naar Bergen op Zoom. Gem. ST. MAARTENSDIJK over maand Augustus 1938. Geboren Cornelia Willielmina d L. A Stouljesdijk en P. M. Geldh Sammy Corneli, d.v. S. C Muller L. Suurland. Lijdia Elizabeth d J. Nelisse en A. v. Poortvliet. Jacomii d.v. J. Rohbe en G. Nijsse. Ondertrouwd N. P. van de Vre jm. 24 jr. en J. J. Paauwe jd 23 Overleden J. J. Soons 74 jr. we van C. Pipping. J. J. op den-Broui 45 jr. vr. van M. J. Steketee Loop bevolkingGevestigd M A. Hage en gezin uit St. Annalat Vertrokken M. S. Stoutjesdijk na: Stavenisse A. P. op den Brouw na: Rotterdam. C. Knuist en gezin na: Sluis. Gemeente ST. ANNALAND over Augustus 1938. Geboren Anné Willem z.v. 11. Meloen en J. W. A. Roogaart. Neell Janna d.v. A. L. Heijboer en M. Lindhout. Maria Martha d.v. H. M. J. van Es en W. van den Brin Hendrik Adriantis z.v. P. Gakeer f r J. H. Potappel. Overleden: Willem Rijnberg echtg. van E. Buijs. Loop der bevolking. Ingckomei 11. Polderman van Loosduinen. R, Ridderhof van Zierikzee. Vertrokken M. A. Hage en gez naar St. M'dijk. A. C. v. d. Kloost: naar Rotterdam. >1 1 ir Gemeente OUD-VOSSEMEER Augustus 1938. Geboren: Jansje, d.v. J. J. Verslu: en M. J. T. Sybrandy. Joham 51 Franciscus z.v. A. A. de Leeuw i si A.C. Hommel. Cornelia Jannetje d cl A. Minheere en M. van Poepele ci Adriana C. M. d.v. J. J. Hommel A. M. de Jong. Overleden Leendert v. Schetse echtg. van VV. C. den Engelsma 46 j. Johanna L. Ridderhof 22 jaa .lohannes Smils echtg. v. M. Schat 77 j. Maatje Smits, wed. van Iz. v Dienst 61 j. li ti

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1938 | | pagina 3