AKKERTJE Gaat Ge Trouwen REISGIDS Een bril...? dienstbode Tandheelk. lnr. ENGELMAN Een bril ALPINAHU1S Familiedrukwerk der Ned. Spoorwegen ZOMERDIENST PRIJS 40 CENT Firma J. M. C. POT, BOEKHANDEL - THOLEN W. BESLING Bestellingen Familiedrukwerk Trouwkaarten Geboortekaarten Rouwbrieven Verzendt (Jwe goederen per spoc Sneller en goedkooper dan Postpakkett Per autobus B. B. A. N.V. COBONA Meden overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig, geduldig ge dragen lijden zacht en kalm onze geliefde Vrouw, Moeder, Dochter, Behuwd dochter, Zuster, Behuwd zuster en Tante Mej.LINA TANNA DELEEUW, op den leeftijd van 34jaar en 8 maanden. 47859 P. QU1ST. 20 NELL1E. WILLIE. en familie. Tholen, 5 Sept. 1938. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen tijdensde ziekte en hij hel overlijden van onze geliefde dochter, zuster, behuwdzuster en tante, Mej. Adriana Cornelia Geluk, betuigen wij onzen harlelijken dank. Uit aller naam, 15 Wed. J. A. GELUK 47851 van Daai.ÉN. Tholen, September 1938. GEVRAAGD een nette voor dag en nacht bij Mevr DUINKER, Iloogslr. 48T holen 8 47858 Bestelt dan Uw Trouwkaarten of Cir culaires bij ons of onze Agenten Lage prijzen, nette uit Doeringen bovendien wordt Uw ondertrouwadverlentie gratis geplaatst in de Thoolsche Courant Pot Tholen Gevestigd 1872, Rotterdam. Spreekuren BERGEN OP ZOOM, Station straat 42a, Tel. 728, Donderdags van 10—4 uur. Te GOES Jacob Valckestraat 15 t o. de steenen brug, Maandags van 3.30—7 uur f45 geheel gebit; f25 boven- of ondergebit; kleine gebitjes f2 per tand (tandheelkundige behandeling inbegrepen). Alles onder langdurige garantie. Inlichtingen kosteloos. 20 46969 Firma J met Zeiss Punktal glazen, het volmaakte Hoek Boschstraat Markt 22 Bergen op Zoom, Tel. 288 28 47856 Bestellingen op T rouwkaarten Qeboortekaarten Rouwbrieven aangenomen door onzen te Poorioliet den GEMEENTERAAD Neem dadelijk 'n en die migraine trekt weg! Binnen 'n kwartier voell Ge U als her boren. Ge hebi Uw dag gered I Wer ken verrassend snel. Onschadelijk I Per koker van 13 sluks - 12 stuivers. Per doos van 2 sluks - 2 stuivers. GARANTIE garandeeren de goede l IL werkjng van "AKKERTJES" Zorg er voor altijd "AKKERTJES" in huis te hebben, dan hebt Ge ze bij de hand, want vannacht nog kunl Ge ze noodig hebben, bij pijnen, sla peloosheid of als koorts overvalt I W. A. heer ISTA Vergadering Gemeente Poortvliet van 3U Augustus 1938. Slot. Ingekomen is een verzoek van 4 raadsleden tot het beleggen van een spoedeischende vergadering teneinde te spreken over bedekking van ge meentewegen met 'Eshalite. De voorzitter doet voorlezing van bet schrijven waarin alle plaatsen genoemd worden die die 4 raadsleden gedacht hadden met Eshalite te bedekken en de raming van kosten er bij die bedraagt f53ü.20. Do beer Doogaai t zal er niet veel van zeggen, want dat zou in her haling treden zijn, maar hij is over tuigd dat de bedekking met Eshalite het beste en bet goedkoopste voor de gemeente is, liet zal een belang rijk bedrag minder aan onderhoud kosten. Met geeft geen slof, want hij hoorde verleden week nog van iemand dat nu liet stof lot in zijn bodstede stoof. Spr. wil ochtor nog een opmerking maken en dat is dit er is gevraagd een spoedeischende vergadering en daar staal in de wet dat het kan gebeuren binnen 14 dagen maar ook binnen 2X24 uren en dal bad spr. dan oerk verwacht. Dan had men ook al aan dat werk bezig kunnen zijn en was ook liet materiaal er al geweest. Dan wijst spr. ook nog op een moddersloot bij Jansen als de weg nu verbeterd wordt dan zou liet goed zijn dat er eerst een nieuwe beul wordt gemaakt De heer Krijger acht de toestand daar ook niet in orde en hij zou er voor zijn om daar eerst een heul te maken van beton. De voorzitter antwoordt dat waf betreft die spoedeischende vergade ring, dat is niet binnen 2X24 uren, maar dat kan gebeuren binnen 14 dagen en omdat spr. andere zaken gelijk af wilde handelen heeft hij nog een paar dagen gewacht. Wethouder van Ast meent dat dit voorstel van de raadsleden daar pas 2 Augustus besloten om liet eindje in do Paaschdijk met Eshalite te besmeren, wel wat vlug en onvoor zichtig om nu reeds alle wegen niet Eshalite te gaan besmeren. Als bij ziet naar de Thoolsche dijk, daar is een gedeelte met asphalt gedaan en een gedeelte met steenen en als men nu deskundigen vraagt waarom dat is gedaan, dan wordt er geantwoord, dat onder de steenen kabels en de waterleidingbuizen liggen en hier door de gemeente liggen ook overal do buisleidingen van de waterleiding en de telefoonkabels. En daarom vraagt spr. zou liet niet beter wezen om, daar tin beslo ten is een gedeelte van Paaschdijk met Eshalite te doen, te wachten hoe dat zaakje het uit zal houden als er in gebroken moet worden. Dan Het beste adres 15 47857 Gediplomeerd Opticien Drogisterij „Het Groene Kruis" Fortuinstraat 12 - Telefoon 19 BERGEN OP ZOOM Fa. AUG. VAN DIJK-Petit MARMERENSchoorsteen mantels Speciale aanbieding van een zéér groote partij Schoorsteenmantels in prijzen van 20 a 30 Gulden, geheel compleet, zeer mooie mo dellen, diverse afmetingen en marmer sooiten. BEZOEKT ONZE MAGAZIJNEN STATIONSTRAAT 19 BERGEN OP ZOOM op worden aangenomen door onzen agent te Oud-Vossemeer den heer P. C. LINDHOUT MOLENSTRAAT Met stationTliole 11 B.B A. staat in rechtstreeksche verbinding n alle stations der Neijerlandsche Spoorwegen, men betaalt allé zoowel voor aankomende als vertrekkende zendingen niets d de spoorvracht van of naar Tholen. Een spoorzending tot Bergen op Zoom bevracht b.v. f0.50 zou kosten, tot station Tholen hetzelfde. Geeft dus op te zenden Station Tholen B.B.A. Zendingen vc plaatsen in het eiland Tholen, te Tholen aankomende, word verder vervoerd met den voerman uit die plaatsen. Doet Uw voordeel, en vervoert Uw goederen rechtstree Agentschap B. B. A gevestigd Hoogstraat 1 Tholen, Telefoon kantoor geopend van des voormjddags 8 tot des avonds 20 i ki THOLEN-BERGEN OP ZOOM Enkele Reis f0.26 Retour f0.42 Maandkaarten TholenB.o.Z.v.v. Abonnement onbeperkt aantal ritten f5.70 Maandkaarten 6 ritten per week v.v. f 4.20 Schoolkaarten 6 ritten per week v.v. per maand f3.75 NIEUWE SNELLE VERBINDING BERGEN OP ZOOM—ANTWERPEN Aankomst Victorieplaats nabij Centraalstation. B. op Zoom Antwerpen 95 cent retour. Zuivelstraat 35, 12 BERGEN OP ZOI 8193 over het Postkante Het adres voor alle geneesmiddel Verband- en Verplegings-artikel homoöpatische Geneesmiddelen van Dr. Wilman Schwa TE KOOP GEVRAAGD Eigenheimers en blauwe aardappe voor consumptie. Aanb. m. prijsoi aan M. Heerema Hzn. Joz. Israê straat 91. Groningen Tel. 521 6 478 per 20 woorden 35 ce kè iedere 2 woorden mt 5 cent, uitsluitend leg vooruitbetaling. Wat moet ik doen als ik een nieuw Rijwiel oop, ruil hem in bij S. J. SchotQuist, die geeft de hoogste waarde voor oude Rijwielen. Zie Etalage 37862 Meerman Slagerij Brugstraat Telef. 98 Tholen. Uw adres voor rund varkens,- kalfs- en lamsvleesch en fijne vleescbwaren Alles prima kwaliteit 47860 Voor prima rijwiel naar het „Klein Zaakje" Zie elala< S. J. SchotQu 47861 Thot ruimte genoeg. .In* PI' wijst spr. er op dat als er in de achterweg bij Niemantsverdriet ook moet gebeuren dat als Niemanisver- driet dan zijn mestput leeg moet rijden met het op de weg komen de paarden er wel eens zullen struikelen. Spr. geeft dan ook in overweging wat te wachten, want er wordt nu gezegd dat het goed is, maar de weg bij Aertsen is indertijd ook geteerd. Nu is spr. naar Oud-Vossemeer geweest over die weg, maar dan kan men toch niet zeggen hier rijd ik over een geteerde weg, want ik denk dat Aertsen met wagens zijn mestput leeg gereden heeft en daar over is gereden, want er zijn gaten in waar men een mud aardappelen in weg kan steken. Nu kan Eshalite beter zijn, maar laten wij dan met eén weg beginnen en geen teer op wegen gaan smeren waar water eidingbuizen en kabels liggen, want dan zal te be zien zijn oi men op de lange duur zoo'n prima weg houdt. De heer Boogaart heeft in de vergadering van 10 Augustus jl. gezegd en daar is spr. het volkomen mee eens, men moet het goedkoopste voor de ge meente nemen en de betaler ontlasten maar als men dan ook iets aanschaft moet het up to date zijn. De Duitsche basalt die daarvoor gebruikt moet worden is op liet oogenblik niel te krijgen en nu moet men een procédé gebruiken dat niet zoo goed is. liet is goedkoop, maar men moet ook de volle overtuiging hebben dat Eshalite aan alle eischen voldoet. De heer Niemantsverdriet zegt voldoende overtuigt te zijn en het is een voordeel voor de gemeente Wethouder van Ast zegt al is de meerderheid van den raad daarvan overtuigt, dan ben ik het nog niet. Ik heb er niets tegen, want dat kan ook niet, maar ook kan ik niel zoo optimisitsch over Eshalite zijn want ik ken het niet, alleen ben ik het eens met de heeren Boogaart en Niemantsverdriet dat het een goed- koope wegdekking is, maar of het beter is? De heer Boogaart zegt een stukje bij Niemantsverdriet dat gaat nog niet want dat moet eerst verhard worden, maar dat komt omdat daar steeds ater loopt van de schuren. Dat is daar een heel gat geworden, want aan die schuur zijn geen goten en nu laatst met den regen stond bij Niemantsverdriet alles blank. De weg moet daar verhoogd worden en er moet een goede goot gemaakt worden, want bij de eerste regen komt alles bij Niemantsverdriet omdat andere vergeten gooten aan hun schuur te leggen. Wethouder van Ast merkt op dat er regen op bet erf komt bij Niemants verdriet is de schuld dat dit erf wel 60 c.M. lager ligt dan de weg, want bij gewone regenval heelt bij er geen last mee, maar als er buien komen want van aë zooals de laatste weken dan wel maar dan is het overal, want dat kan geen enkele goot bergen. Dat er bij hem aan de schuur geen goten zitten is niet zijn schuld, er zijn er aan geweest, en zelf beschermd, maar dat is maar kort geweest, toen heeft hij er weer aan laten maken en toen ze er weer algereden door Niemanls- verdriet en nu heeft hij er geen aan. De voorzitter stelt voor het verzoek van de 4 raadsleden naar in stemming te brengen. De heer Krijger zou er dan nog graag bij opgenomen hebben het straate van D. Kesteloo na- r Wed. Deurloo. De beer Boogaart vindt dit ook goed. Spr. weet zeker dat Eshalite goed is, hij heeft het onderzocht tot in Overijssel en er zijn proeven mee genomen en met grind is bel even duurzaam voor onze wegen. Wat be treft liet wegje bij Aertsen daar heeft zelf de waterb -ambtenaar van Tholen gezegd, daarin gefaald te hebben en nu er wel over tevreden is nu hij bet op de weg van het Oudeland beter heeft gedaan. Wethouder van Ast acht het toch beter als er eerst proef was genomen De lieer Niemantsverdriet meent dat als burg. en weth. ook overtuigt hadden willen zijn ook hadden moeien onderzoeken net als zij hebben ge daan, want anders zouden wij hier niet zoo kunnen praten. Spr. bejam mert bet dat wethouder van Ast geen gegevens beeft opgedaan. Dhr Boogaart is er voor om dan het eindje bij W. van Nieuwenbuijsen er bij te nemen. Het is één uitgave en het geld ligt nu renteloos maar dan kan liet zijn rente openbrengen. Weihouder van Ast zegt dat men dan eerst de keien er uit moet nemen want dat is de oorzaak dat de huizen daar zoo schunden. De heer Niemantsverdriet zegt dat dit niet noodig is, want als de wég ge lijk wordt dan is het schudden over. De heer Krijger acht het beter dat dit gebeurd als het met de polder in orde komt. De lieer Boogaart acht dit niet noodig het sluit van zelf aan. Weth. van Ast is het er niet mee eens dal zonder de keien er uit te halen bet schudden van de woningen klaar is, want het is juist gekomen toen die keien er in zijn gelegd. De heer Krijger is er voor nog maar een jaar te wachten met dat eindje straal. De lieer Boogaart merkt op dat het maar een vogel in de lucht is met den polder. Men zal echter van de gemeente steeds de potder er op moeten wijzen, totdat ze zelf vragen hoe ze er af kunnen. Spr. is er tegen om die menschen daar nog een dag langer te langer te laten wachten. Met voorstel van de 4 raadsleden in stemming geb-acht wordt aange nomen met 4 legen 2 stemmen. De heer Dronkers hield zich buiten stem ming, omdat het hem niet sympa thiek is. De heer Boogaart wijst den voor zitter in dit verband op art. 29 van het reglement van orde, dat spreekt dat het niet toelaatbaar is dat een lid van den raad zich huilen stem ming houdt. De heer Dronkers verklaart zich dan tegen het voorstel. De voorzitter deelt mede dat hij in het polderbestuur de slandplaats van woonwagens besproken heeft, maar het polderbestuur voelt er niets vour de Paaschdijk if een andere plaats beschikbaar te stellen. Zij acht ook de gemenetewei een goede plaats. De heer Boogaart stelt nogmaals voor om de standplaats te maken achterin de gemeentewei, dat is daar een zeer geschikte plaats, men be zaait het met graszaad en de zaak- is in orde. Nadat het voor en tegen weer is overwogen stelt de heer Krijger voor het maar aan te houden tot een volgende vergadering, dan kan men de zaak daar eerst nog eens goed gaan bezien. Met alg. st. wordt dit goedgevonden. Burg. en weth. stellen voor om op 31 Augustus en 6 Septembei namens den raad een telegram van gelukwensch te zenden aan H.M.de Koningin. Met alg. st. wordt dit goedgevonden. Bij de rondvraag vraagt de heer Krijger of er van de gemeente een verzoek zal uitgaan aan de burgerij om op de feestdagen de vlag uit te steken. De voorz. zegt dat dit zal gebeuren De heer Krijger vraagt of er al bespreking is geweest met het polder bestuur inzake de verbetering van den Z. Achterweg. De voorzitter antwoordt dat het polderbestuur dit naar voren zal brengen in de vergadering van inge landen. De heer Krijger vraagt of het niet goed zou zijn dat er van de gemeente een voorstel uitging aan liet polder bestuur. De voorzitter antwoordt dat dit niets doet, want de vergadering van ingelanden moet toch beslissen. De heer Krijger zegt de vorige vergadering is besloten een schoolarts aan te stellen, zou er nu geen oproep van sollicitanten moeten gebeuren. De voorzitter antwoordt dat dit nog niet kan gebeuren, want er is nog geen bericht van Ged. Staten binnengekomen. De heer Niemantsverdriet vraagt nu het al vroeg donker gaat worden om de straatverlichting weer in wer king te stellen. De voorzitter zat beginnen met de nachtbranders te laten branden. De heer Niemantsverdriet vraagt klei ei hoe het is met de steun aan tuinders. Weth, van Ast antwoordt dat nit mand is aangesloten en datoo niemand zich heeft opgegeven. De heer Niemantsverdriet vraa of liet schuurverbod al is opgeheve De voorzitter antwoordt dat nu stilzwijgend weer toelaat dat de me schen schuren. De heer Niemantsverdriet zegt zijn vele gevallen dat er een besli moet genomen worden over onde houd van gemeentegebouwen, terw wij- daar niet eens een kijkje kunni nemen, omdat wij geen vrijen toegai daartoe hebben. De voorzitter antwoordt dat in gei enkele verordening iets staat, dat raadsleden dat niet mogen, als raadsleden in de gemeentegebouw een kijkje willen nemen dan is daj zeker geen bezwaar tegen. De heer Niemantsverdriet wij ook op de sloot achter het erf v zijn vader en de kinderen Elenba: die zou noodzakelijk uitgedai moeten worden. De voorzitter zegt toe dat burg. weth. dit zullen bezien. De heer Boogaart wijst op rond deksel op een verlaatput, d bij lievige regenval er af gaat een eind verder terecht komt zoodoende komt. die put dan opi te leggen, wat gevaarlijk is; ni kleine kosten kan dit worden ve beterd. De voorzitter zal dit na laten zie De heer Boogaarl steil voor o de sleutel van het brandspuithuis achter een ruitje te hangen, zoo: die thans hangt is het zeer aanlol kelijk om deze weg te nemen De voorzitter zal dit laten doe De heer Boogaart had dan ni iets over de brandspuit en wel d Als er brand is moet de braudsp» vervoerd worden achter een aut Nu weegt de brandspuit ongeve 2000 kg. Deze wordt dan verhondi aan een ketting achter de auto dan gaat het met een snelheid v 60 km. Dat is veel te snel en ze slecht voor de motor van de spu Hij zou voor willen stellen om ni harder te rijden met de brandspu dan 20 of 25 km. en ook een zwaa dere ketting aan te schaffen ni schakels van 3/8, daar detegenwoo dige ketting niet betrouwbaar mei zal zijn. Met alg. stemmen wor dit goedgevonden. De heer Boogaart vraagt of bur en weth. reeds plannen hebben maakt voor de ontwikkeling van jeugd, door ze die vakken te late leeren waar zij zin in hebben De heer Krijgt vraagt of er al ee blijvend aandenken voor de schoo kinderen is aangeschaft. De voorzitter antwoordt dat d overgelaten is aan hel hoofd df school. Hierna sluiting.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1938 | | pagina 6