Schuim den aanslag weg met Ivorol Serré's fotohandel 250 M. vrije slag dames en Meeren J. Everaers, 2e C. Wagtho, 3e Meerman. Sprietloopen over de havenle Math. Schot, 2e D. Burgers, 3e olis. Schot, 4e Jo van Luijk, 5e Jo laleman, 6e P* Joppe. De korfbalwedstrijd T. K. V I tegen 1. K. uit Steenbergen werd ge ronnen door T. K. V. met 7—2 en wam daardoor in het bezit van een eker. De versieringen. Er is vorige week hard gewerkt de buurlcommissies om ver killende straten een feestelijk aan- ien te geven. De Brugstraat bracht een aardige ersiering aan, waarin Oranje de omineerende kleur was en de wijze iin versiering geheel nieuw. Hier ormen de twee werkelijk zeer fraaie erepoorten een mooie ingang aan eide zijden van de straat. De Bebouwden dam had een ver ering die door de veelheid van ipieren slingers opviel en het geheel af een aardig effect. De twee mooie oorten gaven een goede afsluiting. De Eendrachtsweg die door de lieid van bebouwing zich minder ed leent voor gezamelijke versiering is van gemeentewege voorzien van astboompjes die zich langs de Botcr- arkt voortzet meibloemen bestoken, •wijl vlaggetjes in verschillende euren de straal wat verlevendigen De Hoogstraat was over de breedte :t vlaggen bezet, waarbij de straat ngs de zijden met kleurrijke iggetjes was bezet. De eerepoort het einde, bekroond met levende oemen, des avonds door schijn- irpers beschenen, vormde een mooie iluiting, terwijl de monumentale onen en deOranjelichten desavonds de straat een fraai aanzicht ven. Voorts waren er eenige particuliere woningen versierd, de eene op meer de andere op minder kostbare wijze* Te ruim vijf uur was „Concordia' weer in touw en trok vergezeld van de verschillende prijswinnaars door de ^tad, waarbij heel wat publiek meeliep. Te zeven uur gaf „Concordia" een concert op de kiosk, waarna door burgemeester Van der Hoeven de prijzen aan de verschillende winnaars werden overhandigd. Te acht uur vonden de concerten plaats door „Scheldezonen" uit Hoo- gerheide en „Oranje" uit Bergen op Zoom, die geheel belangeloos naar Tholen waren gekomen, een geste die zéér op prijs is gesteld. Na afloop van de concerten be gaven zich de gezelschappen onder het spelen van populaire muziek nog op marsch door de stad. In de verschillende café's was ge legenheid tot den dans, waarvan druk gebruik is gemaakt. Resumeerende, kunnen wij consta- teeren dat Tholen op ouderwetsche wijze heeft feest gevierd, nergens zijn wanklanken vernomen, de stem ming was overal uitstekend. Door het Bestuur der Oranjever eeniging werd het volgende telegram aan de Koningin verzonden Hare Majesteit de Koningin der Nederlanden Amsterdam. De Tboolsche Oranjeverrcniging biedt Uwe Majesteit bij gelegenheid van Haar veertigjarige Regeerings- j ubileum hare gelukwenschen en be wijzen van verknochtheid en onver woestbare Trouw aan. M. C. VAN DER STEL, Voorzitter. L. MEERMAN, Secretaris Met bestuur der Oranjevereniging verzoekt ons het volgende op te nemen zoodat hel i witle glazuur Uwer tanden weer te voorschijn komt. Tube 60, 40 en 25 ct. De Kerkstraat vormde met haar ifond van breede Oranjedoek een >oi geheel die vooral des avonds or de verlichting goed uitkomt. De Oudelandsche straat maakt door n zigzag opgehangen vlaggen met >ene slingeis afgewisseld een leviet- aanzien ook hier is des avonds órgekleurde ballonnetjes een aardig eet bereikt. 3e Stoofstraat is in Oranje ge- uden, hetgeen deze hellende straat i buitengewoon aardig aanzicht ft,de Oranje verlichting des avonds tnooi. Een fraaie poort geeft als ;ang een mooi gezicht. Je Vischstraat heeft de versiering kleine vlaggetjes gezocht, hetgeen deze smalle straat wel aardig aan- ;t. Ook hier is avond verlichting ïgebracht door middel van electr. anjeballons. Je Wal vormde een lastig probleem, idat ze maar aan een zijde is be- jwd. Toch is de oplossing op aardige ze gevonden. De opgestelde palen, t slingers van groen en bestoken t bloemen geven een mooi effect, ijl een fraaie eerepoort het aan- vanaf dert Eendrachtsweg heel oi maakt. let Gemeentehuis verdient wel cmderlijke vermelding. De ingang >p een bizonder fraaie wijze ver- 1, waarbij rijkelijk gebruik isge- akt van bloeiende Erica, waar- schen prachtige gladiolen en enkele dias Het bovenstuk, een gekroonde waaronder, geflankeerd door de ers 1898—1938, een portret van M. de Koningin. )e raadzaal verdient wel een bi- der woord. Üp zeer kunstzinnige ijze is deze versierd met een schat in natuurbloemen, welker opstelling :eds terstond verraad dat hier iemand in het werk' is geweest met veel naak op dit gebied. Er was maar roep over en velen hebben de ladzaal bezichtigd. Nabij de brug was een gasvei lichting igesteld een gekroonde W. die door steeds in de beweging zijnde ammetjes een mooi effect gaf. üp de Markt was er maar een roep ver de kiosk van „Concordia". Zelden e: ebben wij zoo'n fraai geheel gezien, ekroond meteen kroon, kunnen wij t PROCLAMATIE. Namens het Bestuur var. de Tbool sche Oranjevereeniging worden allen die hebben medegewerkt aan de voorbereiding van het feest van 67 September, hartelijk dank ge bracht. Voortswenschtvoornoemd Bestuur, langs dezen weg, haar groote waar deering uit te spreken over de wijze waarop door het Gemeentebestuur van Tholen de officieele ontvangst op het Gemeentehuis heeft plaats gehad. M. G. v. d. STEL, Voorzitter. Donderdagavond heeft „Concordia'' dal dezer dagen wel zijn best heeft gedaan, een muzikale wandeling door de gemeente gemaakt, wat zeer veel publiek op de been bracht. THOLEN, 9 September 1938. Dankbetuiging van H. M. de Koningin. Middelburg, 8 Sept. 1938. In opdracht van 11.M. de Koningin heb ik hierbij de eer Hoogstderzelver zeer har tel ij ken dank over te brengen aan alle Zeeuwsche deelnemers aan de nationale huldebelooying op den Dam te Amsterdam, op Dinsdag 6 September jl. Hare Majesteit heeft het bijzonder op prijs gesteld, dat zoovele Zeeuwen uit alle deelen der provincie een lange en vermoeiende reis hebben willen maken, om uiting te geven aan hunne gevoelens van liefde en aanhankelijkheid jegens het Vorstelijk Muis. Hare Majesteit heeft mij ver zekerd, dat het défilé Harer trouwe Zeeuwen onvergetelijke oogenblikken voor Haar zullen blijven. Van deze gelegenheid moge ik tevens gebruik maken om mijnerzijds mijne groote erkentelijkheid uit le spreken jegens allen, die zich met de voorbereiding van de reis naar Amsterdam hebben belast, voor hunne goede zorgen en inspanning zulks in het bijzonder jegens den voorzitter en den secretaris van het Zeeuwsche Comité, de heeren mr. dr. K. W. Graaf van Lynden en A.W.Zandee. De Commissaris der Koningin in Zeeland, QUARLES VAN UFEORD. Met ingang van 2 Sept. jl. is de heer J. B. Doorns benoemd als wnd. opziener der Visscherijen op de Zeeuwsche stroomen en is de knecht M. S. van llekke bevorderd lot wnd. Schipper. Als tijdelijk knecht is benoemd Ph. Steketee te IJerseke. Allen op het vaartuig „Albatros,,. De demonstratie van Olympia die Woensdagavond niet is doorge gaan heeft Zaterdag 10 dezer plaats 18'/2 uur op de Markt. POORTVLIET. De speldjesdag voor de vereenigiug „Hoogeland" welke Zatercag j hier in deze gemeente is gehouden, heeft opgebracht de som van f 12,43. Zaterdag teed de landbouwers knecht J. B. met een met aardappelen beladen wagen huiswaarts. Naast hem voor op den wagen had een dochtertje van den landbouwer M. Anthontssa, in wiens dienst B. is, plaatsgenomen. Bij het afrij een van helling gleden eenige zakken aard appelen van den wagen, waardoor het kind kwam te vallen. De knecht die het kind wilde bevrijden werd eveneens door eenige vallende zakken aardappelen meegesleept en kwam tusschen den wagen en de paarden terecht. W. A. lsta die het ongeluk oomerkte, verleende hulp en wist de In draf zijnde paarden te grijpen, waardoor erger werd voorkomen. Dokter van Poortvliet wiens hulp werd ingeroepen constateerde dat het meisje een schouder op vier plaatsen had gebroken. Overbrenging naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom bleek noodzakelijk. B. liep een zwaar gekneusd been op. SCHERPENISSE. Door bel ge meentebestuur werd hier verkocht de gemeentemestvaalt. Koopers wer den perceel 1 Jac. Bevelander f 13. perceel 2 D. van Houdt f 17. Per ceel 3 Jac. Rijstenbil Jz. f 13. ST. MAARTENSDIJK. Ook van hier is een deputatie van jongeren naar Amsterdam vertrokken om Dinsdag aan het défilé voor [-LM.de Koningin mede te doen. De vlag werd door den burgemeester over handigd en den volgenden dag door de deelnemers weder aan den bur gemeester ter hand gesteld. Onder veel belangstelling werd Zaterdag het regeeringsjubileum door de schoolkinderen gevierd. Er werd zeer veel gevlagd, drukker dan anders. ST.ANNALAND. Zaterdagmorgen reed de 20 jarige boerenknecht .1. B. met een wagen geladen met aardappelen van een oprit, plotseliug gleden eenige zakken aardappelen uaar voren waar door het naast hem zittende meisje M. A. van den wagen viel en precies voor de wielen terecht kwam. Ze kreeg een der wielen over haar arm. Het bleek dal haar arm op drie plaatsen was gebroken en bovendien bekwam ze nog een lichte hersen schudding. Zij werd naar het zieken huis te Bergen op Zoom vervoerd. De knecht die het meisje in haar val nog wilde pakken viel eveneens van den wagen en bekwam een bloeduit storting in bet rechterbeen. OUD-VOSSEMEER. Aan den voor avond van den Nat. feestdag had de overdracht plaats van de gemeente- vlag aan de afgevaardigden der jeugdorganisaties voor de deelname aan de huldebetooging te A'dam. Bij deze gelegenheid werd door den burgemeester het woord gevoerd, terwijl door de kinderen, onder leiding van dhr. Toornstra eenige vaderlandsche liedjes weiden gezon- gen. Het bestuur der Oranjevereen. is er in geslaagd voor de feesten op 14 en 15 Sept a.s. een programma vast te stellen, dat het beste doet verwachten. Het ziet er als volgt uit Woensdag 14 Sept. 10 uur Samen komst voor hel Gemeentehuis. 11 u. Rondgang door de gemeentetrac- tatie der schoolkinderen. 2 uur Kin derspelen op het weiland van dhr. J. B. Tholenaar. 7 u. Concert. 7.30 Fakkeloptocht. 9 u. Ontsteking van een vreugdeboom. Donderdag 15 Sept. 8 u. klokgelui 8.15 Saluutschoten van den toren. 9 uur Opstelling van den optocht. 11.45 Bekendmaking prijzen optocht. Ontbinding. 12 uur Ontvangst te houden door de Oranjevereen voor genoodigden. 2 uur Volksspelen op bovengenoemd terrein. (Tonsteken, zakloopen, sprietloopen, hindernis per rijwiel, ringrijden te paard en stoelendans te paard). 6 u. Bekend making van den uitslag der straat versieringen. Ten slotte aan alle ingezetenen het verzoek de vlaggen uit te steken en zich met oranje te tooien. PUBLICATIEN BEVOEGDHEID TOT STEMMEN BIJ VOLMACHT Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat een kieer, met inachtneming van het in de kies wet bepaalde, bevoegd is bij volmacht te stemmen indien zijn beroep of werk zaamheden medebrengen, dat hij herhaaldelijk of althans gedurende het gedeelte van het jaar, waarin de stemming gewoonlijk valt, werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente op welker kiezerslijst hij voorkomt, mits zijn afwezigheid, indien hij gedurende hel tijdvak of de tijdvakken, waarin hij aldus werkzaam is, een of meer malen in die gemeente terugkomt, als regel telkens langer dan drie dagen duurt. Mede is, met inachtneming van het in de kieswet bepaalde, bevoegd bij volmacht te stemmen de vrouw, welke, gehuwd met een kiezer, die voldoet aan de bovenvermelde voor waarden, met haar man, in verband met diens beroep of werkzaamheden, afwezig pleegt te zijn. De kiezerslijst wijst aan, welke kiezers bevoegd zijn bij volmacht le stemmen en voor welke verkiezing zij daartoe bevoegd zijn. De aanwijzing geschiedt niet dan nadat de belanghebbende een'daartoe strekkend met redenen omkleed ver zoekschrift aan het gemeentebestuur heeft ingediend; de indiening moet geschieden voor 1 Januari en niet eerder dan 1 üctober van bet voor afgaande jaar. Formulieren voor de bedoelde verzoekschriften zijn van 15 September tol en met 31 Decem ber ter gemeente-secretarie kosteloos voor de kiezers verkrijgbaar. De belanghebbende, die een ver zoekschrift als bovenbedoeld heeft ingediend en die van de gevraagde bevoegdheid gebruik wil maken, doet daarvan in persoon mededeeling ter secretarie van de gemeente, op welker kiezerslijst hij moet voorkomen, aan den Burgemeester of aan den daartoe door dezen aangewezen ambtenaar. De mededeeling kan geschieden zoo dra het verzoek is ingediend, doch niet later dan een week na den dag der candidaatslelling. Hij geeft daarbij op naam en voor namen, dagteekening en plaats van geboorte van hem zelf en van den door hem aangewezen gemachtigde. Van de aanwijzing wordt een schrif telijke volmacht opgemaakt. De vol macht wordt door den kiezer en dooi den Burgemeester of den door dezen aangewezen ambtenaar onderteekend. Een afschrift van de volmacht wordt den kiezer uitgereikt. De gemachtigde moet in persoon ter secretarie van de gemeente mede- deelen, dat hij de volmacht aanneemt. Van de aanneming wordt aanteeke ning gedaan onder het origineel der volmacht; deze oanteekening wordt door den gemachtigde en door den Burgemeester of den door dezen aangewezen ambtenaar onderteekend. Indien de aanneming niet reeds ge lijktijdig met de aanwijzing heeft plaats gevonden, geeft de Burge meester of de door dezen aangewezen ambtenaar onverwijld van de aanwij- wijzing kennis aan den gemachtigde met oproeping om binnen vijf dagen ter secretarie de volmacht te komen aannemen is binnen dien termijn de volmacht niet aangenomen, dan is zij vervallen en kan de kiezer niet opnieuw voor dezelfde verkiezing een gemachtigde aanwijzen. Als gemachtigde mogen slechts aangewezen worden zij, die in de gomeente bevoegd zijn tot het deel nemen aan dezelide verkiezing. Indien de kiezer een gemachtigde heeft aangewezen vóór de vaststelling van de kiezerslijst, en na de vaststelling dier lijst mocht blijken, dat de ge machtigde niet aan dezen eisch vol doet, wordt de volmacht als vervallen beschouwd en kan de kiezer niet opnieuw voor dezelfde verkiezing een gemachtigde aanwijzen. Een kiezer mag niet meer dan één aanwijzing als gemachtigde aannemen- behoudens dat hij een tweede aane wijzing mag aannemen, indien beid aanwijzingen zijn geschied door per sonen, die tot zijn huisgenooten be- hooren. 129 Tholen, 8 September 1938. INSCHRIJVING VOOR DEN DIENSTPLICHT De Burgemeester van Tholen maakt bekend, dat in October 1938 voor den dienstplicht moeten worden in geschreven personen, die geboren zijn in 1920. Voor de aangifte ter inschrijving zal in het bijzonder gelegenheid worden gegeven ter gemeentesecre tarie op Maandag 3 October 1938, des voor middags tusschen 9.30 en 11 uur. Voor verdere bijzonderheden raad plege men de aanplakbiljetten. '19 Gevonden voorwerpen. 2 portemonnaies met inhoud. Te bevragen Molenvl. straat 50 en Oud Vosserneersche straat 30. DIENSTPLICHT. Inlevering van Rijksgoederen. In opdracht van den minister van defensie roept de burgemeester van Tholen de gewone dienstplichtigen der landmacht, die op 1 Oct. 1938 naar de aanvullingsreserve overgaan, op, om de aan hen verstrekte rijks- goederen met uilzondering van schoenen en haarkam in te leve ren,- voor zoover de inlevering van deze goederen niet reeds eerder heeft plaats gehad. Tot de hierbedoelde personen be lmoren a. de gewone dienstplichtigen van de lichting 1923, met uitzondering van hen, die de eerste oefening met een andere lichting hebben beëindigd b. de gewone dienstplichtigen van andere lichtingen, die met de lichting 1923 de eerste oefening hebben beëindigd, met uitzonde ring van hen, die reeds eerder naar de aanvullingsreserve zijn overgegaan. De inlevering moet, voor zooveel deze gemeente betreft, plaats hebben te Tholen in het Gymnastieklokaal der U.L.O. School op 3 Üctober 1938 des voormiddags te 10.30 uur. Voor nadere bijzonderheden raad plege men de aanplakbiljetten. Tholen, 9 September 1938. 43 KERKNIEUWS. ZONDAG 11 SEPTEMBER 1938. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. Verschoor en nam. 2.30 ds. de Haan. Ger. Kerk voorm. 10 uur en 's avonds 0 uur dr. Veltenaar. Ger. Gem. voorm. 10, nam. 2.30 en 's avonds 0.30 uur leeskerk. Vrije Ger. Gem. voorm. '10, nam. 2.30 en 's avonds 6.30 ds. Baaij. Donderdag '15 Sept. nam. 3 uur huwelijksinzegening. Ned. Protestantenbond afd. Tholen 's Avonds 5 uur ds. de Jonge te Bergen op Zoom. POORTVLIET. Ned. llerv Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. v. d. Heuvel. Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 uur en 's avonds 7 uur leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10,30 ds. de Haan en nam. 3 uur leeskerk. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. de Bres. N.D. Ger. Gèm. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en avonds 6.30 leeskerk. STAVEN1SSE. Ned. llerv. Kerk voorm. 10 30 en 's avonds 7 uurds. Balelaan. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 0.30 uur leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 30 en nam. 3 uur ds. v. Griethuizen. OUD-VOSSEMEER. Ned. llerv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. v. Eist. Ger. Kerk voorm. 10.30 eiï nam. 3 uur ds. Vreugdenhil. CORRESPONDENTIE. Eenige berichten moesten, wegens plaatsgebrek, blijven slaan tot het volgend nummer. BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN van 2 l/m 8 Sept. Geboren Wilhelmina Margaretha d.v. J. Zwagemaker en M. v. Vessem. Overleden Lina Tanna de Leeuw, vr. van P. Quist, 34 j. MARKTBERICHTEN THOLEN, 9 September 1938. Roomboter f 0.73 per pond. Boereboler f 0.68 Eieren f 4.80 per 100. BELANGRIJK is 't te weten voor iedere amateurfotograaf, dat VLUG, GOED EN BILLIJK WERK LEVERT 1 15 47855

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1938 | | pagina 5