al weet de burgemeester het zelf ook. De voorzitter protesteert tegen deze uitlating, want hel is gebleken dat het niet waar is. De heer Dout houdt vol dat als dc controle niet goed is, dat ook te, onderzoeken. De heer Langejun stelt voor het uit te stellen tot hij de behandeling van de begrooting voor 1930. De voorzitter acht dit niet'noodig. liet voorstel van burg. en weth. in stemming gebracht om I'oot zijn salaris met ingang van 1 Januari 1938 met f250 te verhoogen wordt aangenomen met 3 tegen 2 stemmen, tegen de heeren Dout en op den Brouw. De heer Langejan hield zich huiten stemming. Een verzoek van A. Knuist graf delver om hem een salarisverhooging toe te kennen van 150. De heer Hage zou dit willen be handelen hij de hegrooting voor 1039. De heer Dout is er voor het dadelijk af te handelen en dan tevens te bepalen dat hiervoor het gras van de begraafplaats wordt gedaan, zoodat het afgeloopen is dat groepjes jongens op de begraafplaats gras weghalen. Na eenige discussie'wnar de heeren llage, Langejan en op de Brouw en Koopman deelname wordt op voor stel van den heer Langejan besloten met ingang van I September a.s. A. Knuist grafdelver f50 salaris per jaar meer te geven. De heer Hage stemde tegen. liet verzoek van Jasperse de ge meente-opzichter om salarisver hooging wordt aangehouden tot behandeling van de begrooting voor 1039. De heeren Koopman en Langejan prezen de heer Jasperse als een goed ambtenaar. De heer Langejan brengt bij monde van de commissie tot het nazien van de rekening verslag uit en verklaart dat alles in nagezien en in orde be-4 vonden. De commissie brengt echte* naar voren dat burg. en weth. een schrijven aan enkele menschen moet richten die in die commissie ver gaderingzijn genoemd, om bij levering toch voorzichtig te wezen met de prijzen. De rekening van het Armbestuur was ook in orde, alleen wordt het bejammert dat ambachtslui uit een andere plaats zijn genomen voor de werkzaamheden op de hofstede, al zondigt een ambachtsman dan moet men ze allen niet straffen. De heer Nelisse is niet tegenwoor dig kunnen zijn, maar hij heeft geen op- of aanmerkingen alleen wilde hij naar voren brengen dat het bouwen van de loods van Kooiman waarover zooveel te doen is geweest in de ge meente niet slecht bezien is geweest want het havenbedrijf is dit jaar goed geweest. Met is goed ge weest dat die loods,hier is gebouwd geworden, want ook is er nog f3000 verdient met in en uitlossen van de kunstmest. De heer op den Brouw is niet te vreden met het verslag van den heer Langejan, maar zal het volgend jaar zelf wel aanteekening maken, want het is toch maar beter alles te noemen want nu zijn er posten bij waarvoor een mandaat is geteekenden men weet niet eens waar bet voor noodig was. De Voorzitter merkt op dat dit nu wel veranderen zal want de gemeente opzichter wordt nu eerst gehoord. Hij is het wel eens met den heer op den Brouw dat dit geen juist ver slag is, want dan moet men de feiten maar noemen, want zoo is in het vage redeneeren. De rekening wordt vastgesteld in ontvang op f 102387.77 en in uitgaaf^ op f 100.415.18 alzoo een batig saldo van f 1072.59 voor de gewone dienst en de kapitaaldienst in ontvang op f055400 en in uitgaaf op f 0300.48, alzoo een batig saldo van f255.42 van het woningsbedrijf in baten en laten op f0701.14 voor de gewone dienst en de kapitaaldienst f 10192.04 die van het weezen-armbestuur in ontvang op f 11214.145 en in uitgaaf op f'11149.025 alzoo een batig saldo van f65.12. Bij de eerste twee reke ningen hield wethouder Koopman zich buiten stemming. Bij de rondvraag vraagt de heer Bout hoe het staat met het besluit van de laatste vergadering omtrent de haven. De Voorzitter antwoordt dat de gemeente-opzichter het afgewerkt heeft en opgezonden naar Ged. Staten ter goedkeuring, maar die is er nog niet. De heer op den Brouw spreekt over de gemoedsbezwaren naar voren gebracht bij de bestrijding van de coloradokever. Hij erkent menschen die gemoedsbezwaren hebben en er hangt op de rechtbank ook een weeg schaal,4die gerechtigheid voorstelt en dat dit dan ook zou gebeuren en nu beeft hij gelezen in de Th. ftrt dat de kantonrechter door de burgermees ters van het eiland Tholen is opgebeld geworden en ge vraagdom de menschen zwaar, te straffen. Nu zijn die men schen zwaar gestraft nu|had ik gedacht er zal wel een ingezonden stuk komen tegen jden kantonrechter maar dit is niet zoo nu wilde hij vragen of de burgemeester hier er ook aan had meegedaan. De voorzitter verklaart nimmer de kantonrechter te hebben opgebeld, noch door eenig geschrift er op aan gedrongen te hebben deze zaak streng te straffen. De heer Langejan is blij dit van den burgemeester te hooren, want nu is hij toch een burgervader ge weest, maar die wel hebben meege daan zijn stiefvaders geweest. De heer Nelisse meent dat men dit toch niet te licht moet opvatten. Er kunnen er zijn met gemoedsbe zwaren, maar dan moeten ze toch geen propaganda gaan maken, want dat is gevaarlijk. De heer Langejan vraagt of dat geen einde kan nemen dat eiken Zaterdagavond die wagen op de Markt komt met patates frites. De Voorzitter zegt dat er niets aan te doen is omdat hij op particulier terrein staat Er zijn wel enkele processen-verbaal van andere ge meenten loopende over eenzelfde kwestie maar er is nog geen uitspraak van den Hoogen Raad. Het beste zou echter zijn, dat de menschen zelf de man boycotten; 'doorniet bij hem te koopen, maar bij eigen in woners. Hierna sluiting. STAVENISSE 30 Augustus 1938. Voorzitter-secretaris A. F. Hansens. Aanwezig alle leden een vacature. Na vaststelling der notulen, deelde de voorzitter mede, dat de rekening der gemeente over het dienstjaar 1036 definitief door Ged. St. is vast gesteld. Medegedeeld werd, dat M. Riedijk voor rekening der gemeente in de stichting Vrederust is opgenomen. Id., dat op het vastgestelde terti aire wegenplan niet voorkomt de St. Annalandgche dijk. In de loop van 1930 hopen B. en W. den Raad een voorstel te doen tot geheele of gedeeltelijke verbetering van hel wegdek ald:ar. Als vertegenwoordiger der gemeente brengt weth. Van IJsseldijk verslag uit van de gehouden jaarvergadering van de N.V. Waterleiding Mij. Uit dit verslag 'bleek, dat de N.V. f 11434,94 winst had gemaakt. De begrooting voor id. was vast- esteld in ontvang en uitgaaf op 89580,45. liet aantal aansluitingen bedroeg 4041, terwijl 347025 m;i water was afgenomen. Onder dank aan weth. Van IJsseldijk nam de Raad kennis van het uitgebreide verslag. Van de ingekomen stukken ver melden we Procesverbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger. In kas was en moest zijn een bedrag van f 6822,91. Een verzoek van de plaatselijke caféhouders om hun dranklocaliteiten inzake de personeele belasting gelijk te stellen met winkelbuizen, werd niet ingewilligd, omdat B. en VV. meenen, dat niet verder gegaan kan worden dan de reeds vroeger ver leende verlaging. Op zijn verzoek wordt aan N. M. Klippel op grond van art. 13 den L. O. wet 1920 75% vergoed van de vervoerkosten naar de U.L.O. school te Tholen. Maximum toelage f 7,50 per maand. Van G. van Beveren was een dankbetuiging ingekomen inzake een toegekende toelage als boven. Aan de plaatselijke afd. van den B.V.L. zal een jaarlijksche toelage van f 15 worden toegekend. Naar het oordeel van B. en W. waren er nog geen termen aanwezig om aan het verzoek van het Bestuur voorjde Ziekenhuisverpleging voorliet eiland Tholen te voldoen, daar het nog niet vaststaat, dat het boekjaar van genoemde vereeniging met een na- deelig saldo zal afsluiten. Het bestuur had om een subsidie var» 5 cent per inwoner gevraagd. Naar aanleiding van een schrijven van de Ned. Bond van Gem. Ambte naren zal door B. en W. iemand worden aangewezen, belast met de tijdelijke waarneming van het ambt van gemeente-ontvanger. Voorts werden in de instuctie van genoemden ambtenaar alle bepalingen geschrapt die betrekking hebben op de zeker heidsstelling. Een verzoek van den Ned. Bond van Koffiehuishouders om alle belem merde bepalingen voor de a.s. feest dagen op te heffen werd voor noti ficatie aangenomen. Door Ged. St. zal nog een bedrag van f 117,89 worden overgemaakt als subsidie voor de torenrestauratie. Besloten werd om adhesie te be tuigen aan het adres van de samen werkende organisatie's, inzake het verzoek om verlaging van de leer- lingenschaal. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van onderzoek werden de diverse rekeningen, tot de reeds vroeger vermelde cijfers, vastgesteld. Na onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuw gekozen raadslid dhr. J. Hage, werd tot toelating besloten. De verordening op de haven- en kadegelden, die 1 Jan. a.s. automa tisch afloopt, werd onveranderd op nieuw vastgesteld. In de vacature van lid van het Burgerlijk Armbestuur, ontstaan door de ontslagname van den heer J. J, Smallegange, werd met 5 stemmen benoemd de heer J. A, Norlier, Mede aanbevolen was de heer J Oudesluijs. Tot havenmeester in vasten dienst werd benoemd de heer de Jonge, thans als zoodanig tijdelijk werkzaam. Zijn pensioensgrondslag werd be paald op f193. De begrooting voor het dienstjaar 1938'39 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f65888,60, id. kapitaal dienst f 1027,05 id. Burgerlijk Arm- bestnur f3091,26, waarin een ge meentelijke subsidie van f2250. Het aantal te heffen opcenten blijft ongewijzigd. Voor werkloozenzorg is een bedrag van f 12500 uitgetrokken. Ten slotte herdenkt de voorzitter in gevoelvolle woorden den verjaardag en het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Besloten werden werd tot het zenden van een telegrafische gelukwensch. Hierna sluiting.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1938 | | pagina 4