edt uw huid 's nachts met Purol GEEN GEMORS! minuten-grens blijvend) een ïrc lische aansluiting te hebben mjand gebracht en allicht uw gestel er aan te hebben ge- hebt ge al f 1.20 uitgegeven jts van.... Maar, waarde achter- gelieve eens een telefoonboek adplegen. Daar is o.a. sprake t Voorbericht„Door middel iet Voorbericht kan men een 'lr ischaangeslotenewaarschuwen, jien een gesprek wenscht te hetzij met een bepaalden hetzij (in het buitenlandsch r) met iemand die een be taal machtig is". Nu had er geschreven kunnen worden, n een telefonisch aangeslotene laten waarschuwen", want u t zelf niets te doen, het zijn efonistes, die het zaakje voor lappen (tegen een vergoeding, end van 4 tot 20 cent in het 'Cu t I 'UI ei toi ori ttii dei ve d dt ap (so Arnhem, komende uit de richting Boxmeer. Op de duozitting van den motor zat een knecht van zekeren Heurkens. De motor en de auto botsten met een ontzeltenden slag tegen elkander. De duopassagier werd van den motor geslingerd en overleed na enkele oogenblikken. De bestuurder van het motorrijwiel werd zeer zweer gewond, de beide beenen bleken gebroken. Timmer zou eerst heden zijn rijbewijs krijgen. De botsing was zoo hevig, dat een waranda vau een nabijgelegen café en zeer zwaar bij werd beschadigd. Medische en geestelijke hulp waren vrijwel dadelijk tej plaatse. De zwaar gewonde wiens toestand zorgwekkend is, is in het ziekenhuis te Boxmeer opgenomen. Zoowel de auto als het motorrijwiel zijn totaal vernield. _ij wordt er zoo zacht en mooi, zuiver en gezond door. Doe dit één lemaal per week. Ook vetwormpjes, vlekjes, pukkels en uitslag ver- n er door. Tube 45, Doos 60 en 30 cent. 12 47787 Valsche munten zeven eeuwen oud. Op een verborgen plaats te tlorn- church in Essex (Engeland) hebben arbeiders 500 oude zilveren munten gevonden. Zij deden hiervan aangifte en een onderzoek werd ingesteld. Hierbij bleek, dat er twee valsch waren en nog wel slecht nagemaakt. De dader moet overigens wel een moedig man zijn geweest, want de munten dateeren uit den tijd van Hendrik III, die van 1210 tot 1272 heeft geregeerd en de gewoonte had, valsche munters te vierendeelen of op te hangen, of hun de ooren af te snijden. De jury, die rnoest beslissen, is tot de conclusie gekomen, dat de eigenaar onbekend was en dat de munten opzettelijk verborgen waren. Hierop bepaalde de rechter, dat de munten aan de vinders zouden worden teruggegeven, behalve een aantal, welke voor musea bestemd zijn. Bovendien zullen er zeker verza melaars zijn, die wel valsche munten van 700 jaar geleden in hun bezit willen hebben. Niet slim genoeg. Te Knocke, de bekende Befgische badplaats, gaf een reiziger een groote koffer en een valies aan het station in bewaring, waarbij hij het valies voor achtduizend franc verzekerde. Een dag later kwam hij zijn bagage halen, waarbij het valies bleek ver dwenen te zijn. Vanzelfsprekend zou de zou de 8000 frank moeten worden betaald. Daar de zaak verdacht leek werd een ambtenaar er op af gezonden, die zich naar het hotel van den eigenaar van de koffers begaf, waar hij in den koffer het valies vond, dat uit de bewaarplaats verdwenen was De koffer bleek van deuren en van onzichtbare luchtgaten voorzien te zijn. De eigenaar heeft een vol ledige bekentenis afgelegd. Hij had als medeplichtige een bultenaar, die zich in den koffer verstopt had en die in de bagagebewaarplaats uit zijn schuilplaats was gekropen, het valies in den kofier had gedaan en nadien weer in zijn schuilplaats was gekropen. Pontonnier verdronken. Ei ilandsch verkeer, en tegen den an één gesprek minuut in het landsch verkeer) de telefoon- zoeken net zoo lang via de indraden en over heel Nederland ge wilt over heel de wereld, ,eJiersoon, dien gij spreken wilt, zij hem hebben. U had om leer X gevraagd te IJmuiden IJ, en na eenigen tijd wordt bonden met dien beer X nergers kantoor, waar hij bezig is te leren, te Groningen op no. Z. 20 cent heeft men het werk gedaan. euw snelvarend passagiersschip pr den Rotterdamsche Lloyd. ds werd in het in Mei jl. ver- ui; m jaarverslag 1937 van de Rotterdamsche Lloyd medege- dat onderhandelingen met de klijke Maatschappij „DeSchelde' issingen, over den bouw van lelvarend passagiersschip, zich in vergevorderd stadium be- zooln. Heden werd, nadat inmiddels d gemeene plan, het bestek, als- de lijnen van het model, dat sleeptank te Wageningen is roefd, zijn goedgekeurd, tot de taling van dit schip overgegaan, af -mede is dus thans naast de 30( uwing van de vrachtvloot, ie in de jaren 1935, 1936 en oor het hestellen van de vracht schepen „BBASTAGI", „WEL- /REDEN", „BANTAN" en IRA" elk groot 11.000 ton draag- igen, werd besloten, ook de uwing van de passagiersvloot, dert de in 1930 reeds merkbaar ende crisis, behoudens de 36 ter hand genomen en in- Is gereed gekomen verbetering lassagiersinrichting van de be nde passagiersmotorsehepen iran" „Dempo" en „Sibajak" ïeer had plaatsgevonden, weder t. nieuwe passagiersschip heeft geen naam ontvangen en zal opig bekend staan onder het lummer Schelde 214. schip zal worden gebouwd op December a.s. door het te laten van het vrachtmotorschip an" vrijkomende helling te ïgen en is het 74ste schip dat en Rotterdamschen Llsyd sedert richting in 1883 wordt gebouwd. voornaamste bijzonderheden it nieuwe mailschip zijn gte over alles 613 vt.bruto nmaat21000 ton; aantal P.K. Aantal passagiers: Ie en 2e 52, 3e klas 111 en 4e klas 50. .schipzal worden voortbewogen j 2 schroeven, welke ieder worden dreven door 4 Schelde-Sulzer motoren middels een tandrad- renging, welke het schip een snelheid verzekeren van 21 rnijl, door de afstand tusschen Mar en Sabang in 13 dagen kan n afgelegd, van Marseille naar an in 14 dagen en van Mar- naar Batavia in 16 dagen. Een erkelijke vergrooting van de iid tegenover de 16 mij! van egenwoordige schepen, die het :tMarseille—Batavia in 20 dagen :gn. electrische energie zal worden redt door drie 1000 KW. diesel- atoren en één 550 KW. diesel- ator van het fabrikaat Stork. verkeersongeluk te Oeffeit isdag heeft te Oeffeit een onge- an één persoon bet leven gekost; weede werd zwaar gewond. de motorrijder Timmer uit :hting Haps naderde, is hij door 8 iu toe onbekende oorzaak in ig gekomen met een auto uit jen il e i e b lol br; i. lis ■ks osl ?t s is wa ig 40 hi Te Beusichem, heeft tijdens het leggen van een schipbrug ter hoogte van het Beusiehemscbe veer, een ongeluk plaats gehad, dat aan een 25-jarigen pontonnier het leven heeft gekost. Door het uitschieten van een haak gleed de man van boord en werd door den sterken stroom mee gesleurd. Militairen, die het ongeluk zagen gebeuren, wierpen hun kameraad touwen toe, maar aangezien de man niet kon zwemmen, mocht deze hulp niet baten. Inmiddels te water ge sprongen militairen trachtten door duiken hun collega te redden, doch ook deze pogingen mislukten, de man verdronk. Défilé van B. V. L. Op Zaterdag 27 Augustus zal de bijzondere vrijwillige landstorm zijn hulde brengen aan H. M. de Koningin met een défilé des middags voor het paleis Huis ten Bosch te Den Haag. Des morgens wordt een huldigings samenkomst gehouden in de zalen van den Dierentuin. Sprekers zijn luitenant-generaal L. F. Duymaer van Twist, voorzitter van de nationale landstorm commissie, dr. H. Colijn, prof. mr. P. J. M. Aalberse, minister van Staat, dr. J. C. van Dijk, minister van Defensie, de heer H. van Boeyen, minister van Binnenlandsche Zaken en reserve-generaal majoor 11. de Jong inspecteur van den vrij willigen land- landstorm. Deze samenkomst wordt afgewisseld door muziek van de Kon. Mil. Kapel. DE K.R.O. zal deze huldigings samenkomst gedeeltelijk uitzenden. Voedselvergiftiging in kazerne te Arnhem. In de Menno van Coehoornkazerne te Arnhem hebben zich eenige ge vallen van voedselvergiftiging voor gedaan bij militairen van het achtste en negentiende régiment infanterie. Vijf en twintig patiënten zijn in het militaire hospitaal opgenomen. Hoewel de toestand zich aanvankelijk voor sommigen ernstig liet aanzien, was deze later vrij gunstig. Premiebetaling Invaliditeitswet. Bij Kon. besluit is een wijziging gebracht in de regeling van de premiebetaling voor de Invaliditeits wet. Krachtens deze wijziging zullen dagzegels ook mogen worden geplakt voor arbeiders die in normale om standigheden geregeld een geheele week in dienst van denzelfden werk gever werkzaam zijn, doch tengevolge van gebrek aan werk slechts ten hoogste vier dagen in dezelfde ka- lenderweek bij denzelfden werkgever werkzaam zijn. Dit besluit is Maandag in werking getreden. Een wolkbreuk. Te Franeker heeft het zoo geweldig uit een donderbui geregend, dat er bijna geen huis meer in de stad te vinden was, waarin het regenwater niet was binnengedrongen. Niet alleen dat verschillende kelders geheel vol liepen, maar ook waren er vele huizen, waarin het water decimeters hoog in de kamers, keukens en gangen stond: Bij sommigen was het zoo erg gesteld, dat men het water met emmers uit de vertrekken moest I scheppen. Toen de postbeambte des morgens om 5 uur de postbus lichtte, moest hij met zijn fiets tot aan de assen door het water. Ook het Sternse Slotland was bijna weer in een meer herschapen. Goed afgeloopen. Reizigers van een trein uit Arnhem hoorden een hevig gekraak onder een der laatste rijtuigen. Een der- passagiers bracht door het trekken aan den noodrem den trein tot stil stand vlakbij h^ station Ede, waar door een groot ongeluk werd voor komen, want bij het ingestelde onderzoek bleek dat een balk van een der truckstellen was afgebroken en in den grond was gedrongen. Het was het stooten en bonken van dezen gebroken balk, dat de reizigers hadden gevoeld. Het defecte treinstel werd afge koppeld en de reizigers, die zich hier bevonden, werden zooveel mogelijk in de voorste stellen ondergebracht, waarna de ingekorte trein met ver traging zijn reis vervolgde. Daar de losgeraakte balk de spoor baan over een afstand van 1700 m. had ontzet, werd het verdere trein verkeer over één spoor onderhouden, heigeen vertraging in den dienst tengevolge had. Ondernemersovereenkomst schoenen- bedrijf en wollenstoffenindustrie. Bij beschikking van Zijne Excel lentie den Minister van Economische Zaken zijn de ondernemersovereen komsten tot verbetering der toestan den in het schoenenbedrijf en de wollenstoffenindustrie algemeen ver bindend verklaard. Afschriften ervan liggen bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Breda ter inzage. Keuringseischen voor autokoplampen. De keuringseischen voor autokop lampen, gloeilampjes en rijwielach terlichten, die een rijkskeur moeten hebben, zullen voor auto's enz. welke reeds vóór 31 December '1938 zijn ingevoerd, eerst geldig zijn met in gang van 1 Jannari 1940. Voor auto's ingevoerd of vervaardigd in ons land na 31 December 19-38 moet aan die eischen op 1 Januari 1939 worden voldaan. Op tijd gered. Het scheelde maar weinig of nu eens had niet de zee, doch ditmaal het ondiepe bassin in een badinrich ting te Zaandijk een slachtoffer ge- eischt. Het dochtertje van mevr. S. uit Koog a.d. Zaan, misle, aldus de Tel. op een gegeven moment haar moeder die kort te voren nog met haar in het ondiepe bassin yan het zwembad had rondgezwommen. Ongeveer op hetzelfde oogenblik sliet een msj e dat nog aan het zwemmen was met haar beenen tegen iets water. Het bleek mevr. S. te zijn. Dr. v. d. Horst slaagde er in i a twee uur toepassing van kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken. Het slachtoffer kon naar haar woning worden vervoerd, waar zij zich opnieuw onder geneeskundige behandeling moest stellen. Steuntrekker verzweeg erfenis. Een man in den Haag, die in 1928 een erfenis had ontvangen van f 1000 en in 1931 nog een van f 10.000, werd in 1932 werkloos. Hij liet zich bij Maatscb. Hulpbetoon inschrijven verzweeg zijn bezit en ontving als steuntrekker sedertdien een bedrag van f5700. Hij incasseerde rustig elke week zijn steun en liet de rente van zijn kapitaal bijschrijven. Desondanks moet hij een sober leven hebben geleid, wantbijna zijn totale vermogen stond nog ingeschreven op een 2-tal spaarbankboekjes. Het is de vraag, of de gemeente nadeel zal onder vinden van deze fraude, want de, thans in beslag genomen, gelden overtreffen verre het bedrag van f5700, dat de schuldige sinds '1932 als steun van de gemeente heeft geïnd. De „Condor'' terug binnen 20 uur. Na de geslaagde vlucht naar New York heelt het Focker Wulf-vliegtuig „Condor" met zijn Duitsche be manning een niet minder fraaie thuis- vlucht volbracht Zondagmorgen om 10.01 nur (Midden Europeeschen tijd) daalde het toestel op het Berlijnsche vliegveld Tempelhof, nadat het Zater dagmorgen om negen uur pl. tijd, d.i. 14 uur M.E.T., te New York gestart was. Het volgde de Zuidelijke tran- atlantische route en legde den afstand van 6600 K.M. in 19 uur en 55 min. af. Degemiddelde snelheid heeft tijdens den tocht 335 K.M. per uur bedragen. Tal van autoriteiten en tienduizen den belangstellenden waren op en om het vliegveld getuige van do aankomst van de machine en gaven op enthousiaste wijze blijk van hun waardeering voor deze opmerkelijke prestatie. Naar de vliegers aan de pers mede deelden is zoowel de heen- als de retourvlucht zonder incidenten ver- loopen. De motoren hadden geen oogenblik moeilijkheden opgeleverd. Zoo zeker was men geweest van hel welslagen der beide vluchten, dat men het niet eens noodig had ge oordeeld het vliegtuig te verzekeren. Geen moment had den vliegers een gevoel van onveiligheid bekropen, omdat zij in een landtoestel boven den Oceaan vlogen. Doodelijk ongval. Op de lijn GroesbeekArnhem, heeft op den oubewaaklen, doch goed overzichtelijken overweg bij Groessen een ongeluk plaats gehad dat aan 2 personen het leven beeft gekost. Er naderde een lokaaltrein dozen overweg toen een met zand beladen vrachtwagen den overweg wilde oversteken. Deze werd door den trein gegrepen en ruim zeventig meter meegesleurd. Beide in de cabine zich bevindende personen hebben dit ongeluk met hun leven moeten bekoopen. De bestuurder een 25 jarige jonge man werd op slag gedood, zijn mede passagier, een man van 27 jaar werd ernstig gewond naar een ziekenhuis vervoerd, waar hij kort na aankomst overleed. BURGERLIJKE STAND. Gem. OUD-VOSSEMEER over Juli 1938. Geboren: Jan, z. v. J. v. Poortvliet en I. M. Jobse. Franciscus Petrus, z. v. F. Hommel en J. Raals. Gor- nelis Adrianus, z. v. A. C. Hommel en E. A. van Dorst. J.oop der bevolking. Ingekomen A. A. Douw van Oss. M. I. Oudshoorn van Zierikzee. II. W. Rijstenbil van Hilversum. KERKNIEUWS. Gemeente THOl.EN van 12 t/m 18 Augustus 1938. Geboren Jacob Cornelis z.v. Joh. Schot en G. Elenbaas. Dingetje Beentje, d. v. J. M. Berrevoets en A. 11. op den Brouw. Jacobus Abra ham z. v. J. P. van Houdt en C. D. J. den Engelsman. Gehuwd G. J. Schot, 25 jaar en J. M. Bijl 20 jr. Overleden: A. Cl. Geluk, 54 j.d.v. J. A. Geluk en W. van Daalen. Gemeente POORTVLIET over de maand Juli. Geboren Dirk z.v. D. Bolier en M. Geuze. Jannetje Ilelena d.v. .1. v. Dijke en J v. d. Jagt. Mannis z.v. W. Quisl en L. Koppenhol. Dirk Cornelis z.v. M. Uijl. Overleden Belia Pagee 09 j. en 9 mnd. Wed van J. Elenbaas. Leuntje Moerland 82 j. Wed. van .1. R. van Dijke. Loop der bevolking. Vertrokken 11. H. Vroegop naar Scherpenisse. Ingekomen C. Olte van Ovezand. ZONDAG 21 AUGUSTUS 1938. TI10LEN. Ned. llerv. Kerk voorm. 10 uur ds. de Bres en nam. 2.30 ds. Wol- fensberger. Ger. Kerk voorm. 10 uur en 's avonds 6 uur leeskerk. Ger. Gem. voorm. 10, nam. 2.30 en 's avonds 0.30 uur leeskerk. Vrije Ger. Gem. voorm. 10, nam. 2.30 en 's avonds 6.30 leeskerk. Ned. Protestantenbond afd. Tholen Geen dienst. POORTVLIET. Ned. llerv Kerk voorm. 10.30 ds. de liaan en nam. 3 uur leeskerk. Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 uur en 's avonds 7 uur ds. Allaard te Uilligersberg. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. llerv. Kerk voorm. '10,30 leeskerk. en nam. 3uurds. de Haan Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur ds. v. d. Berg (Voorm. Bed. H. Avondmaal en nam. Bed. II. Doop.) ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. '10.30 leeskerk en nam. 3 uur ds. de Bres. N.D. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur dhr Weslstrate te Rotterdam. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en avonds 0.30 leeskerk. STAVEN1SSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 30 leeskerk en 's avonds 7 uur ds. den Haan. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk' voorm. 10.30 ds. v. Griethuijzenen nam. 3 uur ds. van der Tas. Oud Ger. Gem. voorm. 10,30, nam. 3 en 's avonds 0.30 uur leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam 3 uur ds. v. Eist. Ger. Kerk voorm. 10.30 en nam. leeskerk. Oud Ger. Kerk voorm.'10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. MARKTBERICHTEN THOLEN, 19 Augustus '1938. Roomboter f 0.71 per pond. Boereboter f 0.00 Eieren f 4.30 per 100. Temperatuur van het Scheltlewater te Tholen. Augustus Graden C. Zaterdag 13 22, Zondag 14 2L4 Maandag 15 212 Dinsdag 10 20,3 Woensdag 17 19,2 Donderdag 18 18,1 Vrijdag 19 17,2 X\\MïS iüüülUinm,,.. Geen inkt aan den houder! Geen inkt aan Uw handen! Rustig steunend op den glazen rand, zóó zuigt de pen zich zindelijk vol. Uw vingers blijven schoon! Een schitterende verbetering, deze nieuwe handige Talens „Elite"-fIacon! Gevuld met den allcrbesten Talens-vulpeninkt. En toch slechts 60 cent „ELITE FLACON Schóón In dubbelen zin: onlwerp Copier, Leerde.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1938 | | pagina 2