Zomersproeten SPRUTOL maar als hij Iret wel doel, dan is het een finansieel voordeel vcor de gemeente. De heer Krijger vraagt of men zeker weet dat de gemeente geneesheer het gratis doet. De voorzitter antwoordt dat heel duidelijk in de verordering staat dat de gemeente geneesheer er toezicht op heelt. De heer Niemantsverdriel stelt voor om dan dat artikel in de politie verordening te veranderen. De voorzitter vraagt den heer Nie mantsverdriet dan maar de tekst op te willen geven. De heer Niemantsverdriel kan dit niet zoo maar. De voorzitter geeft dan ook in overweging het aan te houden tot een volgende vergadering. De heer Boogaart stelt voor het salaris van den schoolarts te bepalen voor '2 keer per jaar onderzoek zoo mogelijk voor heide scholen en met toeslemming van de ouders op f'250 per jaar. H \SSnel en oofdpijn, Iviespijn. goeg helpen hierbij altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per sluk 8 cl. Doos 45 ct. „Mijnhardljes" (cachels) twee sluks 10 cent. Doos 50 cent. 8 47770 vorige maal niet gebeurd en de menschen betalen er voor en hebben zonder water gezeten. De heer Krijger vraagt hoe of het zit met de verbetering van de achter weg. Hij heeft gehoord dat de raad een verzoek aan het Waterschap moet doen. Hij zou voor willen stellen om het waterschap te verzoeken die wegen aan de gemeente over te doen en dat de gemeente ze dan ook onder houd en dat het waterschap daar elk jaar een bijdrage voor geeft. De Voorzitter ontraadt dit ten zeerste want dat zou de gemeente veel geld kosten. Er is hard gewerkt om de gemeente zonder schuld te krijgen en dan zou men er zoo in zitten, liet beste is dat de gemeente elk jaar een bijdrage heeft aan den polder. Spr. zegt toe er in de eerstvolgende bestuursvergadering over te zullen spreken, maar men moet toch af wachten op een vergadering van ril landen want die hebben de beslissing. Hierna sluiting. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT BERGEN OP ZOOM Zitting van Donderdag 11 Aug. 1938 P.V. „De trouwe Duif". Uil van de wedstrijd vanuit Librari voor de Z.C.C. gehouden op Zatei 0 Augustus jl. A. Wagemaker 1 3 4 14 45 3 48, J.Vermeij2 9 11 20 85 55,1 de Heer 5 12 37 38, Cbr. de K G 10 28, D. .lansen 7 56. C. H; 30 47, F.Nijs 31 32 41, J. Knuls Deelname 230 duiven. De be uitgeloofd door de Z.C.C. werd wonnen door dhr. A. Wagema De wedvlucht vanuit Dax (9531 Dit voorstel ondersteunt door den heer Niemantsverdriet in stemming gebracht wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de beide wethouders en de heer Dronkers. De lieer Boogaart stelt voor om als schoolarts te benoemen de lieer Dr. Poortvliet. De voorzitter zegt indien dit be sluit zoo genomen wordt hij in be roep zal gaan bij Ged. Staten en mochten dan Ged. Staten ook niet in het belang van de gemeente achten, dan zijn degenen die daar vóór ge stemd hebben verantwoordelijk voor de uitgaven. De lieer Boogaart meent dat dit niet juist is, want alle besluiten wor den stilzwijgend genomen onder goed keuring van Ged. Staten. Be voorzitter merkt op dat het beter zou zijn eerst aan Ged. Stalen te vragen of er geen bezwaren tegen zijn. De heer Niemantsverdriet zegt dat de aanmerking dat men aansprakelijk is voor deze uitgaven niet juist is, want er zijn wel uitgaven gedaan die ook niet mochten. De voorzitter verzoekt hem deze te noemen. De lieer Niemantsverdriet doet dit niet gaarne, maar wil er één noemen en dat is die toeslag voor Murre. De voorzitter antwoordt dat dit niet juist is. Wij zouden ons aan sprakelijk maken als wij daar mede zouden zijn doorgegaan, want Ged. Staten hebben liet goedgekeurd, maar de opmerking gemaakt dat wij er niet mee door mochten gaan. De heer Boogaart vraagt in welke wet dat staat over den gemeente- geneesheer. De voorzitter unlwoordt dat het niet in een wet staat, het komt voor in de artikels van de politieverorde ning. De lieer Boogaart meent dat liet dan voor elkaar is, wij wijzigen dat artikel en laten liet woord gemeenle vervallen. Met alg. stemmen wordt hiertoe besloten. De lieer Krijger merkt nog op dat er gelden uit de gemeentekas worden gegooid, waar heel het publiek tegen is. De voorzitter raadt de lieer Krijger aan zich niet zoo op te winden, liet artikel is nu gewijzigd en men zal liet Ged. Staten voorleggen. Komt er bericht vin goede ontvangst dan is de zaak voor elkaar, dan kan men overgaan tot benoeming. Bij de rondvraag stelt de heer Krijger voor om ook de pers in het vervolg een kop koffie en een sigaar te geven, in andere gemeenten ge beurt dit ook. Wethouder van Ast zegt een ander meer ie gunnen dan zicli zelf. De voorzitter verklaart zich r.iet tegen de koflie en een sigaar, maar hij achtte liet beter dat men het dan uit zijn eigen zak betaalde, maar niet op rekening van de gemeenle Met de stemmen van de heeren van der Slikke en Dronkers tegen wordt dit voorstel aangenomen. Wet houder van Ast hield zich huiten stemming. De heer Krijger vraagt naar de muur bij Geene. De voorzitter antwoordt dat er een schriftelijk rapport van den geni.- opzichler is ingekomen en daar be staat nog geen gevaar, met kleine kosten kan de muur in orde worden gemaakt. De heer Krijger vraagt hoe het nu is met de ijscoventers, van buiten. De voorzitter antwoordt op andere plaatsen geiniorrneerd te hebben en daar is geen verordening, maar hun wordt geen standplaats verleend zoodat ze steeds door moeten loopen en dat zal spr. hier ook doen. De heer Niemantsverdriet zegt er er is een parkeerverbod bij Wed. L. Jansen, maar met 2e Pinksterdag stonden daar wel 5 auto's, waardoor J. Jansen veel fin. schade heeft geleden. De voorzitter zal er de politie op wijzen. De heer Niemantsverdriet zegt dat daar ook zoo'n groote put in de straat is, met veel regen slaat daar 15 tot 20 cM. water. De voorzitter zal er de gemeente- opzicbler naar laten zien. Tevens deelt spr. mede dat burg. en weth. besloten hebben om de straat bij Krijger geheel in orde te laten maken en vragen buig. en weth. machtiging om indien de begroolings- post mocht worden overschreden er tocli mee door te kunnen gaan. De heer Boogaart wilde daar ook juist over spreken en zou er voor zijn dat de gemeente-opzichter 3 plannen en liegrootingen maakte. 1 Alles herbestraten en zoo noodig aanvullen met nieuwe steenen, dat is de meest aangewezen weg, 2 alles herstraten met oude steenen en dan overgieten mei aselite dal beslist niet duurder zal zijn dan liet eerste en veel duurzamer en 3 alles lalen zitten alleen de trottoir opknappen en de straat geheel verbeteren met aselite en dan te vragen dit rapport zoo spoedig mogelijk in te dienen. De voorzitter meent dat hel eerste het allerbeste is omdat het dan aan sluit bij de andere straten. De lieer Boogaart meent dat dit er niets aan toe doet, hel aselite is zeer g ed en eischt weinig onderhoud. Besloten wordt de opzichter dit op te dragen en dan zoo spoedig mogelijk rapport uitbrengen en dadelijk daarna vergadering houden. De heer Boogaart stelt voor om de notulen ter inzage te leggen, want dat lezen is een heel werk. Besloten wordt om de notulen tor inzage te leggen gelijk met de stukken. De lieer Boogaart zegt er is mij een verwijt gedaan dat ik te vlug de vorige vergadering afgestapt hen om een begraaftoestel aan te schaffen en stelt voor dit als nog spoedig te doen. De voorzitter raadt toch aan te wachten tot de begrooting voor 1939 dat is nog slechts een paar maanden. De lieer Boogaart vindt dit goed. De lieer Boogaart vraagt wat de voorzitter heeft laten uilroepen over liet gebruik van water. De Voorzitter antwoordt dat er een verzoek is gekomen van de N V. Waterl. Mij. om wegens de lang durige droogte een schuurverbod af te kondigen. Toen heeft spr. uitlaten roepen dal het verboden is om straten te schuren aan de hand van een artikel van de politieverordening. De heer Boogaart en Niemanls- verdriet meenen dat het niet erg duidelijk is uilgeroepen want de menschen meenen dat zij nu niet hun stoepen mogen schuren of de ramen wasschen. Wethouder van Ast merkt op dat er een verzoek was van de N. V. Waterl. Mij was om alles te verbieden maar toen heeft spr. gezegd dat is niet goed, alleen dan de straten niet schuren. Het is in den zomer wel goed dat men de ramen eens kan wasschen en de stoep schuren. De heer Bogaart zegt de heer van Ast heeft er daar straks er al op gewezen op de stank van de vuilnis belt ook voor de jongen die daar ligt in die tent. Nu zou spr. voor willen stellen 0111 de vuilnisbelt naar achteren te brengen, dan is dat al een heel goede oplossing. De Voorzitter zegt toe er zorg voor te zullen dragen dat dit gebeurd. De lieer Boogaart zegt het is tegen woordig overal oorlog en worden bommen geworpen en als dat nu hier ook eens zou komen en er werd een bom op een zekere plaats geworpen dan was men zonder water. Nu wilde hij vragen om de bouwverordening zoo te wijzigen dat er weer een regenbak bij een huis gebouwd moei worden. De voorzitter zal deze zaak onder zoeken. Weth. van Ast brengt naar voren dat de wethouders nimmer uilge- noodigd worden bij de tractalie van de schoolkinderen, hij zou dit zeer op prijs stellen als dit gebeurde bij de eerstvolgende gelegenheid. Dan wilde spr. nog vragen of de voorzitter de waterleiding Mij. er eens op wilde wijzen dat wanneer er een lek 111 een buis is en de omgeving wordt van water ontstoken, of er dan even ge waarschuwd kan worden. Dat is de De Coloradokever en gemoedsbezwaren. Nogmaals werd onze speciale aan dacht. gevraagd voor den strijd tegen den gevreesde» Coloradokever en het waren andermaal hoofdzakelijk be woners van het eiland Tholen die zich Ie verantwoorden hadden, omdat zij weigerachtig wa en gebleven in dezen strijd hun daadwerkelijke me dewerking te verleenen. En het was bij de Ihans gedaagden, die in tegen stelling met die van vorige week bijna allen verschenen waren, het zelfde als bij hun voorgangers, ze hadden gemoedsbezwaren. Het kwade dat God de menschen overzendt, mag niet be: treden worden, beweerden ze. Maar, werd hun door den kanton rechter gevraagd, waar staat dan 111 Bijbel geschreven dat het kwade dat God de wereld zal brengen, niet mag worden afgewend Daarop bleef men het antwoord schuldig maar men bleef bij zijn meeniug dat men zich niet mag ver zetten tegen de straffende hand van God. De amblenaar van het O. M.wees er op dat in den Bijbel toch ook geschreven staat, vreest God en eert den Koning en dat den Koning alle macht gegeven is, terwijl God ook eischt dat msn aan het openbaar gezag zal gehoorzamen. De sti allen die vandaag werden uitgedeeld waren weer zeer zwaar en brengen bij elkaar een flink be drag in 't bakske. L. G. te Tholen werd veroordeeld tot f 100 suhs. 40 dagen. A. K. te Tholen kreeg een zelfde strafterwijl ook L. G. te St-Annaland, G. St. te St Ann land en O. te St-Maartens- dijk ieder tot f 100 subs. 40 dagen werden veroordeeld. C. ie St-Maartensdijk en M. v. G. eveneens uit St-Maartensdijk kwamen er met f 75 subs. 25 dagen af. J. M, uit Poortvliet die zelf wel had willen spuiten maar die door zijn wederhelft van deze daad was afgehouden zag zijn zwakheid tegen over zijn vrouw met f 40 subs. 15 dagen beboet. J. G. uit Poortvliet, die volgens den lieer ambtenaar nog de meest principieele verdachte was kreeg f40 subs. 20 dagen terwijl van N. uit Poortvliet lot dezelfde straf werd veroordeeld. De volgende verdachte was D. H. te St-Annaland die f25 subs. lOdagen tegen zich hoorde eischen tot welke straf hij ook veroordeeld werd en L te St-Annaland kwam er met f 10 snhs. 5 dagen af. G. J. voorganger te St. Maartens dijk werd. omdat in die gemeente eenige van die gevaarlijke kevers waren gevonden, voor zijn weiger achtigheid beboet met f80 subs. 40 dagen. Schappelijke!' kwamen er U. J., J. H. en S. te St. Maartensdijk af die resp. tot f5 suhs 5 d., f 10 subs 5 d. en 120 subs 10 d. veroordeeld werden De meest belangrijke zaak was die tegen J.v.|N. uitPoortvliet.Indezezaak werd veldwachter Evertse als getuige gehoord. Deze verklaarde dat verd zich was gaan beklagen bij den bur gimeester dat er zoo slecht toezicht op het spuiten gehouden werd. Toen hij hij hem eens ging controleeren, bemerkte hij dat N zelf niet aan zijn verplichtingen voldeed en dat terwijl hij nota bene lid is van een land- houwvereeniging „Je moet toch maar durven, of huichelachtig zijn", merkte de amb tenaar van het O.M. op, die dit feil bizonder ernstig achtte en daarom een boete eischte van f250.suhs. 100 dagen. De kantonrechter was het volkomen met den heer ambtenaar eens en veroordeelde verd. tot deze straf. J. E te St. Annaland die niet van kwaden wil was gebleken werd ver volgens nog veroordeeld tot f 15 subs 10 d., terwijl v. d. II. uit Poortvliet die alleen zijn aardappelveld aan den buitenkant had bespoten doch het binnengedeelte niet, werd gestraft met f50 subs. 20 dagen. verdwijnen spoedig door 'n pot Bij alle DrogistenV— THOLEN, 12 Augustus 1938. Handelsregister. Bij het Handelsregister der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Westelijk Noordbrabant te Breda, Julianalaan 1, hadden gedurende de maand Juli 1938 de navolgende in schrijvingen plaats. Wijzigingen O. J. Contant Tholen, Kerkstraat 22-20, Schoolstraat 0 8-12. Handel in meubelen, ijzerwaren, enz. Uitgetr. eig. O. J. Contant. Handelsnaam gewijzigd in Thoolsch Warenhuis Firma O. J. Contant Zonen, (be- peik. bepal.) Venn. P. G., Ma. E. en M. I. J. Contant. Kunstmeslvereeniging, Oud-Vosse- meer, Karnemelkstr. A 20. Uitgetr. voorzitter C. W. Snijder. Uitgetreden comm. P. C. M. van der Biet en A. de Rijke. Benoemd tot voorz. Joh. L van Gorsel Oud-Vossemeer. Benoemd lot comm. Corn. Chr. de Wit en J. W. Hage. P. V. „De trouwe duif". Wedvlucht van uit Libramont (197 km.) op Zaterdag 0 Aug. jl. Uitslag: A. Wagemaker I, 3, 5, 12, 13. J. Vermeij 2, 8, 11, 14. L, M. de Heer 4, 10, 19, 20. Chr.de Korte 6, 9, 15. F. Nijs 16,17. C. Hazen 18. D. Jansen 7. Gelost 11 uur. Ie duif 2.13.23. Laatste prijswinnende duif 2.35.15. Deelname 60 duiven. Na een week respijt is thans op vele plaatsen de controle op de rijwielplaatjes met gestrengheid inge zet. F.r wordt nauwlettend toegezien, daf het nieuwe belastingmerk op de voorgeschreven wijze aan het rijwiel bevestigd is of duidelijk zichtbaar gedragen wordt. Reeds zijn onder scheiden personen geverbaliseerd, die het nieuwe plaatje wel konden vertoonen, doch nog geen gelegen heid hadden gehad om het aan de fiets te bevestigen, en het dus nog in de portemonnaie bij zich droegen. Bij gehouden examen Engelsch L. O. te Utrecht is geslaagd onze oud-stadgenoot J. de Korte Sz. onder wijzer te 's Gravenhage. Programma voor het concert op Zaterdag 13 Aug. 1938 te geven door de harmonie „Goncordia" te Tholen op de Groote Markt te Tholen. 1. Au pays de la Meuse, marsch P. J. Wiest. 2. Ouverture 1'Amarante, Duizendschoon J.R. v.d.Glas. 3. Doux mystères, concert wals A. Corn. 4. Lippe-Detmoldmarsch A. L.Siede. 5. La dame au coeur d'or, fantaisie G. Gadenne. 6. Hup Holland, marsch W. Schootemeijer. 7. Ouverture ies lilas bleus G. Gadenne. 8. Vlaamsche kermis, fantaisie D. Bouwens 9. Marching tbrough Georgia Tholensche bondsmarsch G. Miller. Door den controleur van het brugbedrijf alhier is deze week proces-verbaal opgemaakt tegen een bewoner uit Barendrecht, die zonder betalen van bruggeld met een auto de brug passeerde. Zondagmorgen omstreeks 12 u. was een meisje uit Roosendaal, dat gelogeerd was bij van Treijen alhier aan de werf bij Roukema aan het pootjebaden. Op een gegeven oogen- lilik kwam ze te vallen en geraakte van de wal. Op haar hulpgeroep schoot J. van Vossen, die daar juist gepasseerd was toe en sprong gekleed te water. Daar het meisje hem telkens vilde vastgrijpen en hij niet al te goed zwemmen kon, moest hij ook hulp inroepen en M. Schot sprong ook gekleed te water en heiden wisten het meisje op het droge te krijgen. gehouden op 4 Augustus jl. is mislukking geworden. Verzon werden 20 duiven, welke Dondei 4 Aug. 's middags om 4 uur wei gelost. Toen Zaterdag 6 Aug. 23 het concours sloot, was nog g enkele duif teruggekeerd. Eerst ii loop van deze week hebben 110 duiven den weg naar hun hok t< gevonden. De geweldige hitte en onweders hebben den vogels pai gespeeld. De feesten te Tholen. De aanmeldingen voorde vo spelen en wedstrijden geschie reeds in een vlot tempo, er echter verschillende spelen, dus liet aantal deelnemers ook zeer gi zijn. De volksspelen zijn dit jaar welkome afwisseling in 't program en iiet effect kan nog veel wor vergroot wanneer niet alleen jongeren hun krachten er aan be den, maar ook de ouderen welkome medewerkers. Met genoegen kunnen wij re melding maken van het feit, dal voor de verschillende wedstrijden flink wordt getraind. Voor de dames zal hoogstwa schijnlijk gelegenheid bestaan 1 op den dag der feestelijkheden hij wedstrijdleiding aan te melden v diverse wedstrijden. Daar het sprietloopen nog niel het programma was vermeld zij nog medegedeeld dat men zicli In voor kan vervoegen bij den secrel: der Thoolsche Oranjevereeniging, 1 heer L. Meerman. De heer L. A. van Doorn, zi van den oud-secretaris vau Scher nisse, sedert 1933 directeur van ma schappelijk hulpbetoon te Dordrei en secretaris van de vereeniging leiders van openbare diensten, benoemd tot directeur van Maalsch: pelijk hulpbetoon te Utrecht. De In van Doorn werd 1895 te Krabbendi geboren. Gisteravond ontlaslte zich boi onze gemeente een kort doch he onweer, gepaard gaande met hev hagel en regenval. De bliksem slo op het dak van de woning van d heer Odink aan de Vossemeersi poort, in de Peukepolder sloeg bliksem in een blok tarwe, ten aan de Gortzak een paard door 1 hemelvuur werd gedood. Woensdagmorgen werd d( burg. en wèth. aanbesteed de verboi van de helft van de school met d Bijbel voor inrichting van een sein voor huishoudonderwijs inschrijvt waren C. van Noort f 4989, A. v. Boom f3973, C. Bijl f 3585,50, J Vos f3555, C. Burgers f3526, all Tholen. De gunning van het wf zal eerst bekend zijn in het be< van September. Zaterdagavond speelde het elftal van Tholensche Boys teg Alliance uit Roosendaal en verlo met 3—2. Geslaagd voor M.U.L O.diploma L. Verkerke, Tholen, J. Groenewe Scherpenisse, C. v. d. Jagt St-Ma; tensdijk. Diploma B H. Melse, U. Cornelii beiden Tholen, M. de Wilde O» Vossemeer. *POOPiTVLIET. In de Woensd jl. gehouden vergadering van d Raad dezer gemeente, in welke vt gadering afwezig was de heer G. de Graaff, werd, na eenige foelie ting door den gemeente-opzichl P. J. Heijboer, met aigem. stemm besloten een gedeelte van den Paase dijk vanaf het pakhuis van G. Krijger tot de garage van C. van Klooster te verbeteren en te voo zien van een wegdek van Eshali en den rijweg tusschen de woning van P. A. Potter en G. K. Krijger verbreeden. Onze dorpsgenoot de heer J. Nortier is na examen toegelaten a cadet tot de Kon. Mil. Academie Breda, om opgeleid te worden officier. SCHERPENISSE. I11 de op 9 Au gehouden vergadering van ingeland van het waterschap Scherpenis:

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1938 | | pagina 2