12+1 Bruggetjes H. BESLING REISGIDS Koopt een ALPINA Jtlpina Stoelen en Stoelgarniture Ad verte n tien Bestellingen een dienstbode N.V. COKONAE Verzendt (Jvve goederen per spoor Per autobus B. B. A. UacanUe/cto van Melle der Ned. Spoorwegen ZOMERDIENST PRIJS 40 CENT Firma J. M. C. POT, BOEKHANDEL - THOLEN Fotografie Fotohandel Beste constructies in Waterdicht Onbreekbaar Roestvrij Anti magnetisch Anti-vibration 15-steenig Anker Goed - Duurzaam Goedkoop Vraagt keuze Corn. Andriessen Zn. Ontvangen een groote partij voor weinig geld uit groote voorraad leverba JOHs. BEUKELAAR tholen telef. Uw adres voor: 4) Elastieken kousen Q Breukbanden Brillen e.d. Drogisterij „Het Groene Kruis" Fortuinstraat 12 - Telefoon 91 BERGEN OP ZOOM op Familiedrukwerk Trouwkaarten Qeboortekaarten Rouwbrieven worden aangenomen door onzen agent te Oud-Vossemeerden heer P. C. LINDHOUT MOLENSTRAAT Gevraagd voor dag en nacht. 47758 Werl. A. M. GELUK, 8 Postweg 42. Tholen. DUS 13'AKKERTJES' Een koker "AKKERTJES" van 12 stuivers bevat tegenwoordig 13 "AKKERTJES". Voordeelen: U heeft er één extra. En U heeft ze dan altijd in huis bij nacht en ontij, bij plotseling opkomende Hoofdpijnen, Kies pijn, Migraine, Rheumatische pijnen, Kou, Griep en Koorts. f Bij Apothekers en Drogisten. Doos van 2 stuks - 2 stuivers. Koker met glazen buis van 13 vaar 12 stuivers fl 12 8493 Zuivelstraat 35. BERGEN OP ZOOM over het Postkantoor Het adres voor alle geneesmiddelen Verband- en Verplegings-artikelen homoöpatische Geneesmiddelen van Pr. Wilmar S 'hwabe Sneller en goedkooper dan Postpakketten Hel statioriTholen B.B A. slaat in rechtstreeksche verbinding met alle stations der Nederlandsche Spoorwegen, men betaalt alléén zuowel voor aankomende als vertrekkende zendingen niets dan de spoorvracht van of naar Tholen. Een spoorzending die tot Bergen op Zoom bevracht b.v. fü.50 zou kosten, kost tut station Tholen hetzelfde. Geeft dus op te zenden Station Tholen B.B A. Zendingen voor plaatsen in het eiland Tholen, te Tholen aankomende, worden verder vervoerd met den voerman uit die plaatsen. Doet Uw voordeel, en vervoert Uw goederen rechtstreeks Agentschap B. B. A gevestigd Hoogstraat 1 Tholen, Telefoon 113 kantoor geopend van des voormiddags 8 tot des avonds 20 uur THOLEN-BERGEN OP ZOOM Enkele Reis f0.26 Retour f0.42 Maandkaarten TholenB.o.Z.v.v. Abonnement onbeperkt aantal ritten f5.79 Maandkaarten 0 ritten per week v.v. f4.20 Schoolkaarten 9 ritten per week v.v. per maand f3.75 NIEUWE SNELLE VERBINDING BERGEN OP Z00M-ANTWERPEN Aankomst Victorieplaats nabij Centraalstation. B. op Zoom Antwerpen 95 cent retour. Lievevrouwestraa BERGEN OP ZOOM 30 47 »v>" Gediplomeerd Horlogers - Opticiens Markt 12 Telefoon 288 BERGEN OP ZOOM 20 47' per 20 woorden 35 iedere 2 woorden m 5 cent, uitsluitend lei vooruitbetaling. Koopt Weck inmaak- glazen. Prijzen nog nooit zoo laag. Ook in goedkoope inmaak- glazen wat goeds. snijboonmolen vruch tenpersen, saptoestel- len. Aanhev. J.Melse Tholen. 47790 Bij uw vacanliereizen behooren goede foto's. Prima Fototoestellen vanaf f2.25. Modern fotohoutbrand. Foto's ouden van dagen. W. Cornelisse, Smal film- en Fotohandel, Tholen. 47704 Komt zien in het Kleine zaakje" naar bet Phoenix rijwiel met3 versnellingsnaaf Tevens rijwielen aan alle prijzen. S. J. Schot—Quisl 47701 Tholen Meerman Slageri Brugstraat Thole Tel. 98 Weer verkr baar prima Lai vleesch 3 pond 1 gulden. 471 Dameszitplaats 8ste bank no 07 in de Ned Herv Kerk te koop of te huur te bevragen bij AP. v. d. Hout Üud-Vossemeer. 47702 Een net dagmeisji gevraagd. Briei onder nummer 471 bureau van dit hl Te koop 3 a 4 veul te bevragen hij J. Oud-Vossemeerscl poort 5 Tholen. 471 GEMEENTERAAD OUD-VOSSEMEER, 28 Juli 1938. Spoedeischende openbare raads vergadering. Voorzitter de Burgemeester. Secre taris de heer W. v. d. Ploeg. Aan wezig alle raadsleden. Na opening van de vergadering worden de notulen aangehouden. De voorzitter deelt mede dat van het Bestuur der R.K. Parochiale School St. Antonius een aanvraag om gelden ex art. 72 der L. O.wet 1920 is ingekomen om gelden nopens eenige verbouwing aan die school. Waar de schoolvacanlie is aange vangen en het gewenscht is, zoo mogelijk de werkzaamheden tijdens de vacantie aan te vangen en te be ëindigen, is een spoedvergadering belegd. Toegelicht wordt dat de privaten aan genoemde school verre van hygiënisch zijn ingericht, toevoer van licht en lucht laat veel te wenschen over. In de laatste jaren zijn herhaal del ij k verzuimen onder de leerlingen ingekomen wegens roodvonk, water pokken, mazelen enz., zoodat hel gewenscht en noodzakelijk is voor een betere hygiëne zorg te dragen. Van den heer Lindenbergh, arts, is een verklaring ingekomen dat de school uit een hygiënisch oogpunt dringend verbetering behoeft. Burg. en weth. stellen dan ook voor de gelden aanvankelijk geraamd op f1750, doch nader geraamd op f2340, beschikbaar te stellen, met bepaling dat de aanbesteding in het openhaar zonder beperking zal plaats hebben, terwijl eventueele gunning onder goedkeuring van hen zai moeten plaats hebben. De heer van Gorsel vraagt of er ook bericht is van den Inspecteur van het Lager Onderwijs. De voorzitter verklaart dat dit be richt er niet is, evenwel is bekend dat de Inspecteur op den onhoud- baren toestand gewezen heeft. De heer van Gorsel zegt dat hij de privaten gezien heeft, verbetering acht hij noodzakelijk. Met alg. st. wordt het voorstel van burg. en weth. aangenomen. Aangeboden wordt de gemeente rekening dienst 1937, met de reke ningen der armbesturen, ende reke ning van het Fonds Huysen van Kaltendijke. De gemeenterekening geeft in ont vang aan f 83970,01, in uitgaaf 109715,00, kapitaaldienst in ontvang en uitgaaf f3291,74. De cijfers van de rekening van liet Weezen armbestuur zijn als volgt ontvang f20291,08, uitgaaf f9984,82; van het Algemeen armbestuur ont vang f2234,05, uilgaaf f 2153.50 en van liet Fonds Huysen van Katten- dijke f 1790,44 en t 1207,53. Tot leden van de commissie belast met liet nazien worden aangewezen de heeren J. I.. v. Gorsel, A. J. Gunst, P. Jeroense, terwijl in de plaats van den heer Jeroense, de lieer Vroegop de rekening van het fonds Huysen, van Kaltendijke zal nagaan met de twee andere heeren. Bij de omvraag vraagt de heer Jeroense wie de controleur aange steld heeft over het hesproeien tegen den Coloradokever. De voorzitter zegt dat die door den burgemeester is aangesteld en wel als politiemaatregel. De lieer Jeroense zegt dat hij ge hoord heeft, dat die man f 4 per dag verdient, naar aanleiding waarvan de voorzitter opmerkt dat het dan nog niet waar behoeft te zijn. De heer Jeroense meent dat voor f4 men twee controleurs had kunnen hebben, als er twee werldoozen ge nomen waren. De voorzitter betwijfelt dit, maar uitgezien is naar een persoon die kennis van zaken had, en bovendien zelfstandig en onafhankelijk. De heer Jeroense vindt het niet goed dat aan den een uitstel van besproeien gegeven is, aan een ander weer niet. De voorzitter wijst er op dat de heer Jeroense voor het Kantongerecht verklaard moet hebben dat hij uitstel had gevraagd en niet gekregen. Het spijt hem dat de heer Jeroense dit verklaard heeft, omdat het heslist onwaar is. Bovendien spijt het hem dat de lieer Jeroense ook de eenigste is geweest die positief weigerde, waarom hij bevel en last tot be sproei'ing heeft moeten geven. -De heer Jeroense zet zijn stand punt nader uiteen. De voorzitter be strijdt dit standpunt. Hierna sluiting. STAVENISSE, 22 Juli 1938. Voorz-SecrelarisA. F. Hanssens burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heeren D. Stoutjesdijk en L. C. Potappel. Na opening en vaststelling der notulen deelde de voorzitter mede, dat door Ged. Staten de aanleg van den nieuwen weg niet is gegund aan de laagste inschrijevrs, maaraan den firma Wandel te Nieuwerkerk voor de sum van f 42950. Met liet Vrijwillig Brandweercorps was een oefening gehouden zonder voorafgaande kennisgeving, de proel kan als geslaagd beschouwd worden. Gebleken is, dat de organisatie van het corps op een goede leest geschoeid is en dat het volkomen voor zijn taak qerekend is. Het verslag Vleeschkeuritigsdienst 2de kwartaal 1938, zal bij de leden circuleeren evenals een missive van de Minister van Binnenlandsche Zaken inzake het toekenning van premie's voor verbetering van arbeiders woningen. Betrelfende laatstgenoemde materie zal een nader voorstel van B. en W. volgen. Aan C. van Beveren wordt inge volge art. 13 der L.O. wet 1920 ver goeding verleend in de autobuskosten voor liet vervoer van zijn zoon naar de U.L.O. School te Tholen die ver goeding wordt bepaald op 75% van de vervoerkosten. Aan D. K. Rijstenbil te Sclierpe- nisse op zijn verzoek ontheffing ver leend van het bepaalde in art. 46 en 54 den Motor- en Rijwielwet. Eea verzoek van de Gewestelijke Landstormcommissie om een subsidie in verband met voeren van propa ganda wordt ter nader onderzoek, gerenvoyeerd naar B. en W. Eenzelfde lot onderging een verzoek om subsidie van de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging op het eiland Tholen. De Voorzitter leest een schrijven voor van dhr. D. Stoutjesdijk, waaruit bleek dat deze bedankt heeft als lid van de raad en als lid van het Burge. - lijk Armbestuur. De voorzitter brengr o.a. naar voren dat een goede kracht in de raad zal worden gemist, daat dhr.Stoutjesdijk steeds opeen serieuss wijze de belangen de gemeente be hartigd heeft. Namens de leden sluit dhr Van der Slikke, zich hierbij aan. In verband hiermede werd mede gedeeld, dat dhr. C. DorstA. Hz. die in de vacature van raadslid was be noemd, bedankt heelt evenals diens opvolger dhr N. M. Hage. Thans is benoemd verklaard dhr J. Hage van wien nog geen bericht van aannemen of bedanken is binnengekomen. Als lid van het Burgerlijk Arm bestuur wordt benoemd dhr M. P. Tazelaar en wel met 4 stemmen. Mede aanbevolen was dhr J. W. v. d. Slikke De diverse rekeningen werden voor- loopig aisvolgt vastgesteld Gewone dienstOntvangst f63079.94 uitgaven f 00382,60. Goed slot f3297.28 KapitaaldienstOntvangsten f 0492.29 en uitgaven f 6363.75 goed slot f 128.45 Burgerlijk Aambestuur Inkomsten f2062.18, uitgaven f2701.93 kwaad slot f39.75. De diverse rekeningen worden in handen van Commissie gesteld. Op voorstel van B. en W. wordt een post van f 100 zijnde een par ticuliere bijdrage in de verplegings- kosten van een krankzinnige alk on inbaar verklaard, daar de betrokkene onmachtig is om te belalen. Op voorstel van B. en W, wordt z. h. st. een bedrag van f 150 uitge trokken voor tractatie van de school jeugd enz. naar aanleiding van het a.s. 40-jarig jubileum van H. M. de Koningin. Bij de rondvraag brengt dhr Van der Slikke de torenkwestie reeds zooveel stof heeft doen opwaaien en ook tot een onaangenaam misverstand heeft geleid, ter sprake. De voorzitter geeft nogmaals een exposé over deze kwestie en stelde vast, dat bij de behandeling dezer kwestie én voor Ged. Staten én voor den Raad van State niet is komen vast te staan dat ongeoorloofde praktijken hebben plaats gehad. Naar aanleiding van een andere vraag van dhr Van der Slikke deelde de voorzitter mede, dat door den gemeente-opzichter een schriftelijk rapport is uitgebracht, omtrent den vermeenden onveiligen toestand, wegens bouwvalligheid der restanten van de afgebrande schuur achter hotel Van Dalen. Volgens dit rapport is er geen direct gevaar aanwezig. Binnenkortzal echter het complex opgebouwd worden. Dhr Moerland wijst er op, dat de ouden van dagen, die veel op en bij de haven vertoeven een gevaar inderdaad een zeer groot gevaar Gorr. voor het verkeer ter plaatse opleveren. Hij deed meteen de op lossing aan de hand. Hij stelde voor om een z.g, klapbank te plaatsen. De meerderheid voelde hiervoor echter niets, zoodat de ouden van dagen voorloopig zullen moeten blij ven staan. Hierna sluiting. ST. ANNALAND, Donderdag 28 Juli. VoorzitterhurgemeesterC. M. P. W. Hanssens. Na opening op de gebruikelijke wijze worden de notulen gelezen en goed gekeurd. Medegedeeld wordt dat de kas en de hoeken hij den gemeenleontvanger zijn opgenomen. In kas was en moest ook zijn f 7629,88. Het aandeel voor deze gemeente van het normaalsubsidie volgens het weikloosheidsbesluit 1917 bedraagt over 1937 f J 401,97. Ingevorderd was f 1534, zoodat nog f 72,03 in credit te verrekenen valt. De bedragen voor het extra subsidie over 1937 zijn respectievelijk f1164,38 f 1255 f 90,62. Het aandeel ten laste dezer gemeente voor het nor maalsubsidie 2de kwartaal 1938 is voorloopig bepaald op f 650. Over Mei is f 19,65 ontvangen aan dividend en tantièmebelasting. Naar aanleiding van een vraag van den heer Stols, is een schrijven ge richt tot de Vereeniging van Ned. Gemeenten over haar standpunt wat betreft het verkrijgen van een uniforme regeling voor het al of niet direct opnemen in steun of werkverschaffing bij verhuizingen van de eene naar de andere gemeente. Het antwoord luidde, dat vrij algemeen een bepaalde tijdsduur voor verblijf is aangenomen, doch dat in bonafide gevallen van verhui zing de minister aan de gemeenten de vrijheid laat van de beslaande bepalingen af te wijken. Een uniforme regeling echter is niet wel mogelijk met het oog de verschillen in steun bedragen. Hierop gelet hadden Burg. en Weth. gedacht de basis van wederkeerigheid toe te passen, d.w.z. tegenover elke gemeente de regeling toe te passen die in de betrokken gemeente geldt. De heer Stols zag liever de regeling zoo gemaakt, dat alle inkomenden direct in de steun of wei kverschafiing werden opgenomen. Wanneer dan alle gemeenten op het eiland Tholen die regeling volgen, kan ze eenige waarde krijgen. Niemand verklaart zich hiertegen, zoodat z.h.sl. aldus wordt besloten. Volgens art. 2 van het K. B. van 5 Dec. 1936 worden voortaan elk jaar op 1 Januari de pensioensgrondslagen van A. M. L. Weyler als ontvanger van kaaigeld en van J. Baas als havenmeester vastgesteld. Voor 1937 wordt dit alsnog gedaan op f317 en f512. De instructie van den gemeente ontvanger wordt zoodanig gewijzigd, dat in het vervolg vervanging wegens ziekte of anderszins buiten rekening en verantwoordelijkheid van den ontvanger geschiedt. Gelezen wordt een verzoek van de vereeniging voorziekenhuis ver pleging 1' voor het eiland Tholen, om jaarlijksche bijdrage ad. 5 cent persoon en per inwoner, daar exploitatierekening over het eei halfjaar van 1938 een tekort aann van f240,51. Dit verzoek wordt afgewezen, om in deze gemeente niet de verwacht is beantwoord, dat alle minvei' genden lid zouden worden, waard armbesturen en diaconieën zou worden ontlast. Hier is b.v. over liet eerste hallj 1938 reeds f '124,87 betaald tnoe worden door de gemeente, zon dat hierbij nog is gerekend wat diaconieën hebben betaald. Dit ki doordat hier juist de minvermogen geen lid zijn geworden. Dil voorstel wordt echter ondersteund. Aan het Staatsbed P.T.T. wordt een stukje grond 9 bij 11 meter in erfpacht afgest voor f 12 per jaar gedurende achtereen volgende jaren, om daa een automatenhuisje, bcnoodigd v het bedrijf, te bouwen. Vooreen jaar ontheffing in de hondenbelasl wordt verleend aan J. de Bruij M. J. van der Maas en J. C. Goe gebuure. De gemeenterekening over voor den gewonen dienst wordt a geboden in ontvangst op f82811 en in uitgaat op 1 77656,98, dus een goed slot van f5154,51. Voor kapitaaldienst in ontvang en uiig op f3678,38. Beide rekeningen n den in handen gesteld van de geivi raadscommissie. Eveneens wordt a geboden de rekening 1937 van Weezen-Armbestuur, aangevende ontvang f 28619,705 en in uit» f23020,19. Goed slol f5599,515. Tot lid van de commissie wering van schoolverzuim wordt 0 stemmen benoemd de heer M, Lanooy, tegen 1 stem op den li J. den Engelsman. Met ingang van 1 Jan. 1939 wo de verordening regelende de heft van kaai- en havengeld opnie vastgesteld. Men iaat vervallen heffing ad. f2.50 voor een pleiz vaartuig en de extra heffing van September15 December ad. 5 c per Ion voor alle vaartuigen laatste bracht over 1936 nog i en over 1937 nog f755 op. Alle and bedragen worden gehandhaafd. Besloten wordt de restanten geldleeningen ad. 4% te convertee op 37j Uitgetrokken wordt een bed van f 130 om ter gelegenheid liet regeeringsjubileum van H.M. Koningin, de behoeftigen te bedeni en f 125 om de schoolkinderen aandenken te geven (een boekje) een schoolfeestje te verschaffen. Bij de rondvraag bepleit de ii Stols verhooging van den behoe norm in verband met de stijging de kosten voor levensonderhoud De voorzitter zegt dat dit in si mige gevallen reeds is gedaan. V een algeheele regeling wil hij eci liever wachten, daar een voor van den minister is te vervvach omtrent een nadere vaststelling den loonnorm. Hierna sluiting.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1938 | | pagina 4