Bruggetjes AKKERTJES" Gaat Ge Trouwen KAPOKMATRASSEN. STUDIEBOEKEN EN LEERMIDDEL Per autobus B. B. A. VV.COBONAE Nutsspaarbank JOH. BEUKELAAR - - THOLEN. Wij houden ons aanbevolen voor de levering voor alle inrichtingen van onderwijs. FIRMA J. M. C. POT - boekhandel - THOI Verzendt Uwe goederen per spoor Uw kunt nog profiteeren van de koopjes in prima doorgestikte groote voorraad voor weinig geld. AANBEVElT Sneller en goedkooper dan Postpakketten Vergadering O. V. T. Wat de Ierseksche en Thoolsche Courant in 1888 vertelde. O „ELITE" FLACON Ondertrouwd A. VAN POORTVLIET Vz. en H. C. DONKEN Wd Ond-Vosmeer,) 2g Juli j938 Tliolen, THOLEN-BERGEN OP ZOONI Enkele Reis f0.26 Retour f0.42 Maandkaarten Tholen—B.o.Z.v.v Abonnement onbeperkt aantal ritten f5.70 Maandkaarten 0 ritten per week v.v. f4.20 Schoolkaarten 0 ritten per week v.v. per maand f3.75 NIEUWE SNELLE VERBINDING BERGEN OP ZOOM-ANTWERPEN Aankomst Viclorieplnats nabij Centraalstation. B. op Zoom Antwerpen 95 cent retour. Bestelt dan Uw Trouwkaarten of Cir culaires bij ons of onze Agenten Lage prijzen, nette uit voering en bovendien wordt Uw onderlrouwadvertentie gratis geplaatst in de Thoolsche Courant Pil ma J. M. C. Pot Tholen Zuivelstraat 35,un. 12 BERGEN OP ZO 8193 over het Postkantoor De Nutsspaarbank rs I Augustus gesloten. - De Jeugdafdeeling is, met bet oog op de vacantie's ge sloten tot Maandag 29 Augustus. '10 47740 let adres voor alle geneesmiddelen Verband- en Verplegings-artikolen homoöpatische Geneesmiddelen van Pr. Wilmar Schwahe TEGEN ALLE PIJN Aanbevelend, 42 47743 Fa. AUG. VAN DIJK-Petit MARMEREN Schoorsteenmantels Speciale aanbieding van een zéér groote partij Schoorsteenmantels in prijzen van 20 k 30 Gulden, geheel compleet, zeer mooie mo dellen, diverse afmetingen en marmer soorten. BEZOEKT ONZE MAGAZIJNEN STATIONSTRAAT 19 BERGEN OP ZOOM per 20 woorden iedere 2 woordet 5 cent, uitsluiten vooruitbetaling. llel stationTholen B.B.A. slaat in reehtstreeksche verbinding met alle stations der Nederlandsche Spoorwegen, men betaalt alléén zoowel voor aankomende als vertrekkende zendingen niets dan de spoorvracht van of naar Tholen. Een spoorzending die tot Bergen op Zoom bevracht b.v. f0.50 zou kosten, kost tot station Tholen hetzelfde. Geeft dus op. te zenden Station Tholen B.B.A. Zendingen voor plaatsen in het eiland Tholen, te Tholen aankomende, worden verder vervoerd met den voerman uit die plaatsen. Doet Uw voordeel, en vervoert Uw goederen rechtstreeks Agentschap B.B.A gevestigd Hoogstraat 1 Tholen, Telefoon 16 kantoor geopend van des voormiddags 8 tot des avonds 20 uur Te koop Best in de ruiters staand Lucernehooi. Adr. Luijk Telefoon 5 Poortvliet. 47738 Tong worst 14 cl. per ons. Rookworst 35 ct. per pond. Ontbijtspek 12 ct. per ons. Onovertroffen van kwaliteit en smaak. Meerman slagerij Brugstraat Tholen. Tel. 98. 44741 Gratis reizen Reeds vanaf kwartje aan goederen gekocht een gratis reisbon Koopt Weekinmaak- glazen, prijzen nog nooit zoo laag. Aan- bev. J. Melse, Tholen Telef. 20 4773 Koopt voor Uw §Vacantiedagen een goede merkfllm, en U ontvangt desge- wenscht een lototoe- stel gratis in Bruikleen W. Cornelisse Foto handel Tholen. 47744 Gevraagd een dienstbode voor dagen nacht. Brieven letter G.No. 42 47739 Spenbiggen te koop- bij C. L. Geluk, Ceres hof Tholen. 47737 Komt ziei Aangekomen collectie dames tot en met li op alle goedere korting. B. S. t* Schot. Hoogstr Komt zien In 't zaakje. Het nii op rijwiel gebit Phoenix rijwiel versnellingsnas Brackelhul Zweedsch fahi Tevens mooie ring rijwielen prijzen. S. J. S 47745 GEMEENTERAAD THOLEN, 26 Juli 1938. De Voorz. Mr. A. J. der Hoeven, opent de vergadering op de ge bruikelijke wijze. Na eenige hamerstukken komt ter tafel een verzcek van de Gewestelijke Landstorm-commissie Zeeland om subsidie en van de vereeniging voor Ziekenhuisverpleging Eiland Tholen om een subsidie van 5 ct. per inwoner jaarlijks, welke beide ter prae-advies in handen van B. en W. worden gesteld, tot de begrooting 1939. Aan de vereeniging van L. O. op Geref. grondslag wordt een bedrag van f 4.toegekend voor aanschaffing van eenige leermiddelen. Een verzoek van den heerP. Goede- gebuure voor vrijdom bruggeld, gaat ter prae advies naar B. en W. Ingekomen een schrijven den Com missaris dat den burgemeester een verlof is verleend van 30 dezer tot 27 Aug. a.s. Aangekocht wordt van mej. wed. de liaan e.a. een stuk grond aan bet slingerbosch voorde som van f550. Eenige wijzigingen in de begrooting 1937 worden volgens ter inzage ge legen concept goedgekeurd. Aan de b.z. scholen in hetBoschje en aan den Doelweg wordt de ver goeding voor 1935 vastgesteld op f174.— en f 502. Daar een nieuwe berekening moet worden gevolgd voor het vaststellen salaris ambtenaar burgelijken stand wordt deze berekening opnieuw vast gesteld. Volgens de ter inzage gelegen lijsten worden de kohieren van reinigings rechten vastgesteld. Eveneens eenige reclames schoolgeld reinigingsrechten enz. Voor de P.Z.E.M. zal een nieuwe berekening plaals hebben, en de precario-rechten worden gebracht op f 230.40 per jaar. In verband met de a.s. feestelijk beden op 0 en 7 September a.s. vragen B en W. een crediet van f 1000.voor tractatie der |kinderen, armlastigen en werkloozen en eenige versieringen, hetwelk met alg. st. wordt toegekend. De heer Moelker meent, dat een regeeringsjubileum van 40 janr zoo zeldzaam is, dat dit wel eens extra feestelijk docli fatsoenlijk her dacht mag worden. üok de lieer Overbeeke betuigt zijn instemming, hij acht ook een pleziertje voor de menschen en tractatie zeer gewenscht, ofschoon hij wegens droeve gezinsomstandigheden hieraan wel geen deel zal kunnen nemen, gunt hij het een ander van harte. De heer van Vessem wijst op eenige reclames schoolgelden, welke volgens hem niet juist zijn behandeld en onderzocht. De Voorz. merkt opdat alles eerst goed onderzocht wordt voordat de reclames worden afgewezen of toegestaan. De heer Moelker zegt dat in de stukken alles duidelijk te zien is geweest. Bij de rondvraag informeert de heer Overbeeke wanneer men denkt te beginuen aan den nieuwen ver keersweg, alle teekeningen en plannen zijn gereed en in belang der werk loozen, welke er momenteel veel zijn acht hij een spoedig begin gewenscht. De voorz. is van meening dat men voor alsnog hiervan niet veel kan zeggen. De Provincie zal om subsidie worden gevraagd, doch deze zijn meest al voor eenige jaren vastgesteld zoodat er wel eenige jaren overeen zullen gaan voordat wij aan de beurt komen, dus zekerheid voorde spoedige uitvoering van het werk is er niet. De heer Overbeeke dringt aan op spoed en geeft in overweging zoo vlug mogelijk subsidie aan te vragen Hierna sluiting gehouden te Scherpenisse 22 Juli. Het heeft zeker gelegen aan de toeneming van de werkzaamheden op liet veld dat, niettegenstaande het mooie zomerweder slecht, ongeveer een dertigtal leden der O. V. T. in de zaal van den heer Bijl aanwezig waren loen de voorzitter de heer D. W. Klompe de hamer liet vallen en de bijeenkomst met een woord van welkom opende, waarbij de voor zitter het betreurdedat er geen grootere opkomst is, het zeer zeker te wijlen is aan de drukke werkzaamheeen die de leden elders bezig houden. De secretaris de heer Iz. Hage deed voorlezing der notulen van de vorige bijeenkomst die ongewijzigd werden goedgekeurd. De voorzitter deelt mede dat het contract met Krijnen 15 December 1938 alloopt en het Bestuur er in geslaagd is een nieuw contract op 19Mei 1938 en dat eindigt I Juli 1941 af le sluiten, onder voordeeliger voorwaarden dan voorheen het geval is geweest; hetgeen reeds voordeelen voor de kas heeft afgeworpen. Het kasoverzicht gaf niet zoo'n goed beeld als het vorige halfjaar. liet groote aantal onteigeningen in de rubriek paarden heeft f8520 be dragen, voor 27 dieren. De rubriek rundvee vorderde een uitkeering van f1280 voor 8 beeslen. De commissie van toezicht stelt voor de rekening goed te keuren, doch de rapporteur de heer Nelisse wekte ernstig op om medewerking tusschen veearlsen en eigenaren om sterfgevallen te voorkomen. Spr. vroeg zich af of hel Bestuur gezien de uitkomst 2e halfjaar, niet beter gedaan had om een toeslag te heffen. De voorzitter deelde mede dat het Bestuur van meening was dat waar schijnlijk een dergelijk aantal sterf gevallen zich niet weder voor zal doen waardoor zij besloten geen extra toeslag te heden. De Voorzitter dankt den heer Nelisse en de commissie voor het verrichte werk. Hierna bracht de secretaris het jaarverslag uit. Wij ontleenen hier aan dat in de rnbriek paarden het eerste halfjaar 657 en het tweede halfjaar 621 dieren waren verzekerd. In de rubriek rundvee waren do getallen 597 en 565 beesten. Het blijkt dat gemiddeld f348 en f380 voor de onteigende paarden werd uitgekeerd, voor het rundvee was het gernindelde bedrag f'148 en f200. De heer Hage sprak den wensch uit dat in het thans aangevangen jaar de uitkeeringen niet zoo hoog meer zullen zijn als het tweede half jaar te zien heeft gegeven. De voorzitter sprak een woord van dank voor uitbrengen van dit verslag en de keurige redactie. Als Bestuursleden treden af de heeren A. L. Hage en C. J. van Westen die op voorstel der vergade ring bij acclamatie worden herkozen. De heer Hage dankt voor het in hem gestelde vertrouwen, daarbij de verzekering gevende steeds bij voort during de belangen der O. V. T. op de beste wijze te zullen blijven be hartigen. De heer Van Westen sloot zich hierbij gaarne aan, waarna de Voor zitter beide heeren gelukwenscht voor hunne herbenoeming. Alvorens men overging tot de be noeming van een bestuurslid in de plaats van den heer J. L. van Gorsel, die wegens vertrek uit Oud-Vosse- meer als zoodanig bedankt, richtte de voorzitter een woord tot den ver trekkende en dankte hem namens de maatschappij voor al hetgeen hij gedaan heeft voor de O. V. T. De heer Van Gorsel is een der pioniers en heeft zich in de reeks van jaren dat hij bestuurslid is ge weest zich steeds leeren kennen als een uitstekend bestuurslid. Hij dankt hem hier voor alles wat hij voor de O. V. T. heeft gedaan en hoopt dat het scheidende bestuurslid gegeven moge zijn nog jaren getuige te kunnen zijn van den bloei van O. V. T. (Applaus). De heer Van Gorsel dankt voorde vriendelijke woorden die hem zijn toegevoegd. Spreker zegt nog een der weinig overlevende oprichters van O. V. T. te zijn en steeds met veel genoegen gedurende ruim elf jaren dat hij bestuurslid der maatschappij is geweest haar belangen te hebben behartigd. Hij heeft steeds alle krach ten ingespannen om de maatschappij vooruit te helpen. Hij hoopt dat de woorden van den voorzitter dat hij nog vele jaren de bloei van O. V. T. zal mogen beleven in vervulling mogen gaan, temeer waar de O. V. T. zoa'n nuttige instelling voorde land bouwers is. Spr. hoopt dat de leden der O. V. T. steeds opbouwend samen zullen werken en dat ook zijn op volger die men straks gaat kiezen de belangen van de maatschappij naar zijn beste krachten zal behartigen. (Applaus). Hierna had de stemming voor de vaca ture plaats waarbij de heer C. H. de Wit te Oud-Vossemeer met groote meerderheid ordt gekozen en des gevraagd mededeelde de benoeming gaarne te aanvaarden, onder dank zegging voor het door de leden in hem gestelde vertrouwen, terwijl hij zou trachten de voetsporen van zijn voorganger le drukken. De voorzitter spreekt den wensch uit dat de heer de Wit zal mede werken de O. V. T. vooruit te bren gen en dat wij als de heer De Wit eens in een nog verwijderde toekomst zijn functie zal willen neerleggen wij ook van hem zullen kunnen zeggen dat hetgeen hij verrichtte goed is geweest. Bij de rondvraag werden nog eenige opmerkingen gemaakt omtrent uit keeringen en aangedrongen op een zoo nauwkeurig mogelijke schatting. Terwijl er ook op werd aangedrongen dat deelhebbers niet te spoedig zouden overgaan tot afmaken van een dier. Weer anderen drongen aan op beter toezicht op het verzorgen van ver zekerde dieren, daar dit wel eens te wenscben zou overlaten. Ook kwam weder ter sprake een onderling ionds voor veeartsenijkundige hulp, waarna de voorzitter met een woord van dank voor de aangename wijze waarop is vergaderd, de bijeenkomst sloot. BURGERLIJKE STAND Gém. POORTVLIET over Juni 1938. GeborenNeellje, d. v. Willem Eindhout en Maatje Uiji. Lena, d. v. Marinus van As en Adriana Feijtel. Bartelina Johanna, d. v. Izak Heijboer en Jozina Vos. Dirk, z. v. Daniël Marinus Bolier en Marina Geuze. Levenloos kind van Pieter Beeke en Geertje Quist. Gehuwd Cornelis Geuze 23 j. en Pieternella den Engelsman 18 j. te St-Annaland. Nicolaas Walhoul, 28 j. en Cornelia Otte 25 j. te Ovezande. De Iers. en Thoolsche Courant van 7 Juli 1888 meldde o.m. dat de heer W. J. Frijling te Tholen benoemd is als hoofd eener M.U.L.0. school te Vlissingen. Te Scherpenisse werd door Nots. Wagtho voor de diaconie van het armbestuur land verpacht gemiddeld tegen f 32,50 per gemet. In het no. van 21 Juli lezen wij dat in den raad van St. Maartensdijk de gem. rekening is aangeboden in on t vang f 17531.17 in uitgaaf f 16261.12 goed slot f '1267,04. In het nnmmer van 28 Juli melding gemaakt dat de vooru ten voor den landbouw slecht De langdurige regenval doet rotten en geelt ook voor producten geen voordeel. De appelziekte vertoonde zich evi De boterprijs was f 0.50 per Eieren golden f 2,80 per 100 GEMENGD NIEUWS. Driekwart eeuw getrouwi Vrijdag jl. herdacht het et MullerIleerens te Delft het dere feit, dat het vóór 75 ja trouwd was. Er was veel bela ling, ook van officieele zijde alleen kwamen burgem. en gelukwenschen, maar ook Juliana en Prins Bernhard een telegram van gelukwensc toekomen aan het echtpaa telegram luidde „Bij de herd van Uw 75 jarig huwelijksfeest wij U onze hartelijke gelukwe aan"'. Een wethouder en de gen secretaris brachten een dor burgemeester onderteekende opdracht van II.M. de Konint schreven brief van den vol inhoud: „H.M.deKoningin,veriv hebbende, dat het op 22 Jmz 75 jaar geleden zal zijn, dat 1 het huwelijk getreden zijt. mij op U hoogslderzelver geit schen met deze heugelijke gel nis over te brengen. Het ve H.M., dat gij zoo langen tijd elkaar zijt gespaard gebleven wenschen U een nog zeer gelul verderen levensavond". s SCHOON IN DUBBELEN Zl Schoon, want zindelijk! Dank zij het nuftigc vulreservoirtje in den hals, k geen inkt meer aan houder of vin Maar ook aesthetisch schoon! De flaco geblazen naar een ontwerp van Co den Leerdamschen glaskunstenaar. Wa2 dus een morsflesch als U een zindel waarom een leelijke als U een mooie 1 hebben? 60 cent.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1938 | | pagina 4