i tsd-yfo i£UUS.\ SERRÉ Een vertrouwd adres voor Uw Foto's is Fotokunst-atelier houden en dat wordt een groote igeg -mule, waarna dat wordt berekend it gebeurd echter door de Inspectie da| als het naar ons oordeel verkeerd dan wordt hierover geschreven. Hierna sluiting. zou i ,s>r s vo lit o ;t o /er en. iget ersl de late VOi tint THOLEN, 8 Juli 1938. Handelsregister. liij het Handelsregister der Kamer n Koophandel en Fabrieken voor estelijk Noordbrabar.t te Breda, lianalaan 1, hadden gedurende de aand Juni 1938, de navolgende ichrijvingen plaats. Nieuwe inschrijvingen Gebr. de Waal (Fil.) St. Maartens- k, Markt A 306. Kantoorboekhandel z. Beh. fil D. M. Treurniet. Wijzigingen weegbrugvereeniging 'e Concurrent" St. Annaland Ach- weg. Nieuw lid bestuur J. P. Kodde Annaland. Weegbrug „Höwes" avenisse, Haven. Uitgetr. voorzitter J. Dorst en Coram A. Steenberg M. Suurlaud. Nieuwe voorzitter L. Potappel Jac.z. en Cornm. A. iakeer Abr.z. en C. M. Elenbaas Jz. een weldaad voor Uw huid n li Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Tholen en het aronder behoorende ambtsgebied ird gedurende de maand Juni 1938 ;elegd f -29.171,70 en terugbetaald 4.749,15. Het laatste door dat utoor uitgegeven boekje draagt het rnmer 16255. De Zaterdag 2 Juni gehouden eldjesdag ten bate van de vereen, et Iloogeland" heeft opgebracht som van f38,63. Naar wij vernemen is men ei geslaagd gelden bijeen te brengen he|i behoeve van A. Baaij alhier, die zoo noodlottige wijze zijn vaartuig netten op de Westerschelde rige week verloor. Er is reeds een der vaartuig aangekocht, terwijl ook netten gekocht zijn. De oude tten zijn weder opgevischt. De P.V. „de trouwe Duif' hield 2 Juli jl. een wedvlucht vanuit lyon (Fr.) Afstand 234 km. De .slag was J. Vermeij 1. Chr. de Korte 2 3 9. D. Jansen 4. L. Laban 5 7. Hazen 6. In concours 26 duiven. Hiii Gelost 9 uur. Eerste duif 3.30.25. itste 4.59.56. rplaatsing kantoor Rijksontvanger. Wij verwijzen naar een advertentie dit nummer waarin opmerkzaam rdt gemaakt dat het kantoor van n Rijksontvanger verplaatst is naar rkstraat no. 17. Naar aanleiding van het be nken als voorzitter der Oranje- reeniging door dr. C. J. Veltenaar als secretaris door den heer van Elsackerheeft het geheele tuur besloten als zoodanig ontslag nemen. Zou het in dit geval geen aanbe- dalling verdienen het aantal bestuurs- ïeiflen op vijf te brengen? Wellicht t een in aantal minder groot be- ïur de zaken prettiger kan afwerken in een te groot college het val is. Zaterdagavond zal op het ter. ein n de Tholensche Boys een voet- lwedslrijd gespeeld worden tegen n militair elftal van het 7e R.V.A. t Bergen op Zoom. Een goede opruiming bezorgde Foxhond van A. Kot landbouwer Hier, doordat hij een bunzing met s jongen wist te dooden. Het tweejarig dochtertje van den iidbouwersknecht M. Moerland ge- akte in een onbewaakt oogenblik een sloot bij de woning van haar iders nabij de hofstede „De Peuke" ïdanks het spoedig aanwezig n van geneeskundige hulp, slaagde L. D. A. Looysen, die een uurlang achtte het kind tot het leven terug brengen hierin niet. Alhier is opgericht een reisver- niging met aanvankelijk 13 leden. vereeniging die den naam heeft j'i( n Reisvereening Tholen heeft als eei istuursleden gekozen de hh. M. Cl. lurloo voorzitter. W. Cornelisse icretaris Math. Geuze penningmees- r, J. Franke en J N. Everaerts. De •ntributie bedraagt eek. 12'/2 cent per De Djiguiten-Ruiter-Kozakken te Tholen. Op hun rondreis door Nederland vóór hunwertrek naar Amerika zullen de beroemde Djiguiten Ruiter-Ko- zakken nog éénmaal een voorstelling geven te Tholen op het terrein van Tholensche Boys, Postweg en wel op Maandag 11 Juli a.s. 's avonds 8 uur w.t. Zooals bekend zijn de Djiguiten- Ruiter-Kozakken officieren van de voormalige Wit-Russische Ruiter- regimenten, welke zich na derevolutie vereenigden onder leiding van Hetman Remeleïf. Zij reizen thans door alle landen van Europa en toonen overal met het grootste succes hun onover troffen staaltjes van paardrijkunsten van ruiteracrobatiek. Velen zullen zich nog hun optreden van vorige jaren herinneren toen zij een ieder versteld deden staan door hun onbegrijpelijke durf, hun gewel dige stoutmoedigheid, waarbij zij de Wild-Westruiters, die wij van de film kennen, verre overtroffen. Hoe kan het ook anders: de Kozakken zijn vanaf hun jpugd met hun paarden opgegroeid en zij brachten het grootste deel van hun leven in het zadel door. Vrees kennen zij nieten het lijkt of man en paard één ge worden zijn. Hun paarden zijn hun kostbaarst bezit en, al wordt ook van hen tijdens de voorstellingen veel gevergd, ieder een die ziet met welke toewijding zij vóór en na het optreden hun rij dieren verzorgen, zal begrijpen dat zij hun trouwe viervoeters als ware vrienden beschouwen. Het is geen hoogeschoolrijden, noch circusvoorstelling, doch een sportief en tevens leerzaam evenement. Toeren zooals de Groote Pyramide, de Dolkendans en de Salto Mortale zijn voor de ware liefhebbers een attractie. Wij twijfelen er dan ook niet aan of deze laatste voorstellingen in Nederland van de Djiguiten-Ruiter- Kozakken zullen ook hier ter plaatse zeer veel belangstelling trekken. Het optreden wordt door muziek opge luisterd en zal ongeacht de weers gesteldheid plaatsvinden. Wij verwijzen naar een adver tentie in ons blad waarbij de B.B.A. kennis geeft dat er een snellere en betere verbinding vanaf Bergen op Zoom naar Antwerpen is geopend. Per autobus naar Ossendrecht grens en vandaar met nieuwe van ruime zitplaatsen voorziene motorwagens, die aankomen en vertrekken aan de Victorieplaats, vlakbij het Centraal station. De reisduur bedraagt '1 uur 20 minuten Retour prijzen zijn slechts 95 cent Bergen op Zoom Antwerpen. Konden wij eenigen tijd geleden, melden dat de A.N.W.B. gewezen had op het wenscheiijke van aanleg van een tweede rijwielpad, dat reeds is aanbesteed, terwijl ook is gewezen op de slechte taverse bij de Thoolsche brug aan de overzijde, thans verne men wij dat binnen enkele dagen deze slechtetoestand wordt verbeterd. Op het kruispunt bij Halsteren zijn de tramrails die nog dwars over de rijksweg en het wegdek lagen reeds verdwenen. Uitslag van de wedvlucht van Beaune, afstand 505 km. gehouden door de P.V. de Luchtpost Tholen. Gelost 6.40. Aankomst eerste duif 2.20.35, laatste duif 3.20.24. A. J. Rijnberg 1 5 P. L. v. Beers 2. B. W. Schot 3 6 7. G.Soomers4. Uitslag van de wedvlucht St.Dizier afstand 324 km. Gelost 5.30. Aan- komste eerste duif 10.56.20, laatste duif 11.24.17. A. J. Rijnberg 1 2 6 7 8. B. W. Schot 3 5. J. Deurloo 4. M.Schot 9. POORTVLIET. De rondgang in deze gemeente, voor de liefdadig- heidsbazar die in het begin van October ten bate van de vereeniging voor Ziekenhuisverpleging zal worden gehouden, heeft opgebracht de som van ruim f150, met toezegging van vele handwerkjes en levende gave, zooals kippen, konijnen, enz. Tijdens het onweer dat heden nacht over deze gemeente hing werd in de weide van de Landbouwer M. Lindhout een koe door de bliksem getroffen en gedood. SCHERPENISSE. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte ten bate dier kerk heeft opgebracht f20.21. Doordat de Ned. Herv. kerk met financieele moelijkheden heeft te kampen en daardoor aan hare verplichtingen niet kan voldoen heeft de meerderheid der Kerkeraad be sloten het z.g.n. derde busje in te voeren hetwelk eenige jaren geleden was afgeschaft. Daardoor wordt dus 2 maal voor hetzelfde doel gecollec teerd. STAVENISSE. Donderdag 30 Juni werd in het café van den heer A. Hen- drikse de jaarvergadering gehouden van de Coöperatieve Boerenleenbank, onder voorzitterschap van den heer I. C. Droogendijk, directeur van de bank. Oudergewoonte was ne opkomst der leden niet groot Slechts 24 van de 154 leden waren aanwezig. In zijn openingswoord memomeerde de voorzitter o. a. dat de Bank op een zeer gunstig boekjaar kan terug zien. Er is nl een winst van pl.rn. f2100 gemaakt. Verschillende buiten gewone omstandigheden hebben dit echter in de hand gewerkt. Wanneer men bedenkt dat de. laatste drie jaar een gemiddelde winst is gemaakt van pl m f800, dan is dat, volgens don voorzitter, niet te veel. Na vaststelling der notulen werd de rekening en balans over 1937 uitgebracht. Uit het jaarverslag van den kassier vermelden we: liet aanlal spaarbankboekjes 344; '130 inschrijvingen; 233 inlagen en 201 terugbetalingen grootste inlaag f25800; kleinste inlaag f2.50. Aantal voorschotten 101 grootste voorschot f7200; kleinste id. f20. Het aantal leden bedraagt 154. De kassier wees er o. m. nog op, dat de toestand op de geldmarkt nog zeer ongezond is. Menschen die groote bedragen op de spaarbank willen storten, moeten vaak de deur gewezen worden. Het altredende lid van het bestuur en id. van den raad van toezicht de heereu J. C Droogendijk en A. G. van IJsseldijk werden met bijna alg. st. herkozen. Beide heeren danken voor het in hen gestelde vertrouwen en hopen naar hun beste vermogen de belangen der Bank te kunnen behartigen. Als lid van de comm. van verifi catie werd gekozen de heer J. W. v. d. Slikke. Medegedeeld werd, dat de rente vergoeding voor spaargelden en cre- diet in loopende rekening met^ ingang van 1 Juli jl. van 3 op 2,75ge bracht wordt. De rente voor voor schotten blijft gehandhaafd op 4%. Besloten is tot aanschaffing van een nieuwe brandkast, daar de tegen woordige te weinig bergruimte biedt. In zijn sluitingswoo d waarschuwde de voorzitter tegen de z g. „bevroren credieten". Al kan men een bedrag maar slechts enkele dagen missen, dan is het nog in het belang der bank, om het bedrag tijdelijk te storten. In de gehouden vergadering van lidmaten van de oud-gereformeerde kerk' werd in de plaats van den heer H. de Vos, die om gezondheidsredenen had bedankt, als diaken benoemd den heer Johs. Neele Dz. De in deze gemeente gehouden collecte voor „Het Hoogeland" heeft netto opgebracht een bedrag van f 14,07». Aan de Rijkskweekschool te Middelburg slaagde voor het diploma handenarbeid de heer C. J. Leune alhier. ST. ANNALAND. Voetbaluitslag van Zaterdag jl. W.H.S. IDordtsch elftal 5—5. Aardappelveiling van Donder dag 7 Juli: Groep St. Annaland. aanvoer 83.450 kg. 54245 kg. gele eigenh. f6.99—7.77 9300 kg. idem drielingen f5—5.42. 15825 kg. blauwe eigenh. f7.027.99. 2800 kg. idem drielingen f4.935.07. 1250 kg. kriel f2.01—2.19. Groep Scherpenisse10900 kg. gele eigenh. fO.067.09. 400 kg. idem drielingen f4.6000 kg. blauwe eigenh. f6.06—7.02, alles per 100 kg. OUD-VOSSEMEER. Ten nadeele van dhr. A Buys alhier werd een dezer dagen een hoeveelheid te velde staande aardappelen ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Wedvlucht gehouden door de P.V. «de Zwaluw» uit St. Etienne. Afstand 080 km. Uitslag: M. v. d. Zande 1 6 en 7. J. Klippel 2 5. J. B. Tholenaar 3 4. Gelost 5.55. Aankomst le duif 5.53. Naar verluidt heeft zich alhier een 30-tal werkloozen aangemeld om tewerkgesteld te worden hij het vlas- trekken in den Wieringermeer. De mogelijkheid, dat na het vlas- trekken ook andere werkzaamheden verricht kunnen worden, is niet uitgesloten. GEMEENTERAAD De nationale film. Ter gelegenheid van het aanstaand regeeringsjubileum van H. M. de Koningin heeft de minister van Binn. Zaken een schrijven aan de gem.- besturen gericht, waarin hij op bevordering van de vertooning van de Nationale film «Veertig jaren» aandringt. De vertooning van deze herden kingsfilm, die in zijn samenstelling door personen van iedere richting en leeftijd kan worden aanvaard en gewaardeerd, aldus de minister, kan stellig bijdragen, dat de bevolking op juiste wijze het jubileum herdenkt. Boeren nemen wraak. In het Vlaamsche plaatsje Heyst- op-den-Berg was door de landbouw organisatie „Het Boerenfront" be sloten, dat de aardappelprijzen niet onder de 80 francs per honderd kilo mochten dalen. Verschillende land bouwers verkochten echter hun aard appelen toch tegen 65 en zelfs 50 francs. De leden van het Boerenfront doorkruisten daarop 's nachts de velden en namen wraakmaatregeien tegen hen, die het besluit niet eer biedigden. Zij hebben bietenvelden verwoest en een houlvoorraad en een hooimijt in brand gestoken. De betreffende boeren durven niet meer naar de markt te gaan. De gendar- demerie heeft versterkingen gevraagd, om de orde te kunnen handhaven, aldus verneemt „Het Volk". KERKNIEUWS. ZONDAG 10 JULI 1938. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. Verschoor en nam. 2.30 ds. Wol- fensberger. Ger. Kerk voorm. 10 uur en 's avonds 6 uur dr. Veltenaar. Ger. Gem. voorm. 10, nam. 2.30 en 's avonds 6.30 uur leeskerk. Vrije Ger. Gem. voorm. '10, nam. 2.30 en 's avonds 6.30 ds. Baaij. Ned. Protestantenbond afd. Tholen 's Avonds 5 uur ds. v. d. lleyden te Eindhoven. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30. en nam. 3 uur ds. v. d. Heuvel. Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 uur en 's avonds 7 uur lees' erk. Oud Ger. Gem. voorm.'10 30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. Vrijdag 15 Juli nam. 3.30 en 's avonds 7.30 ds J. Fraanje te Bar- neveld. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10,30 en nam. 3 uur ds. de liaan. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. de Bres. Bed. H. Doop. N.D. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. 10,30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 30 en 's avonds 7 uur ds. Batelaan. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 6.30 leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk vcorm. 10.30 en nam. 3 uur ds v. Griéthüijzen. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en avonds 6.30 leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. v. Eist. Coll. Gener. kas. Ger. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. PUBLICATIEN De Burgemeester van Tholen brengt ter kennis van belanghebben den, dat met de tweede bespuiting tegen den Colorado-kever kan worden aangevangen op 11 Juli a.s. Voor de perceelen waarop de eerste bespuiting eerst laat beëindigd is, kan deze datum iets later gesteld worden, maar zeker niet la'er dan 15 Juli 1938. Er wordt nogmaals de aandacht op gevestigd, dat loodarsenaat kan worden afgehaald des voormiddags van iederen werkdag tusschen 9 en 10 uur. Tholen, 8 Juli 1938. 19 MARKTBERICHTEN Temperatuur van het Scheldewater te Tholen. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Juli 2 3 4 5 6 7 8 Graden C. 17,1 17, 16,4 16, 15,3 16.1 71.2 BURGERLIJKE STAND THOLEN, 8 Juli '1938. Roomboter f 0.73 per pond. Boereboter f 0.68 Eieren f 3.70 per 100. Gem. THOLEN van 1 t/m 7 Juli 1938 Gehuwd: P. J. Blaas 23 j. en K. Poot 23 j. Overleden Machelina A. Moerland 2 j., d. v. M. C. Moerland en G. An- thonisse. Willemina Slager 50 j., echtg. van C. J. Bout. Gem. SCHERPENISSE over Juni '1938. Gehuwd: I. C. Wielaard en H. J. Oudesiuijs. A. van Ast en E.C.Franke. Cl. S. van der Have en J. L. J.Groe- newege. Bevolking. Ingekomen J. Polderman uit Krui- ningen. A. J. Polderman uit St-Maar- tensdijk. Vertrokken: H. J. Oudesiuijs naar Stavenisse. A. van Ast naarSt-Maar- tensdijk. E. C. Franke naar St-Maar- tensdijk. A. Gosseling en G. de Wilde naar Haarlemmermeer. Gemeente ST. MAARTENSDIJK over Juni 1938. GeborenMaria Jacomina, d. v. P. J. van der Slikke en G. E. van Dalen. Willem Marinus, z. v. A. D. Dane en 11. W. Kwaak. Pieternella Hendrika, d. v. H. Houke en P. C. Hoogerheide. Elizabeth Jacoba, d.v. J. J. van Ast en E. J. Stouljesdijk. Janna Dimmeiina d.v. D. v. d Rhee en C. Hengstmengel. Ondertrouwd J. de Jonge jm. 22 j. eu W. C. Kaashoek jd. 22 j. Getrouwd J. Pot jm. 25 jaar en VV. J. Lindlhoudt jd. 24 j. Overleden J. van Gorsel 59 jaar ongehuwd. Adriana Juhanna Rijnberg 22 j. vr. van M. G. Geene. Loop der bevolking. Gevestigd C. A. L. Franke uit Axel. A. van Ast en gezin uit Scher penisse. J. Priem uit Apeldoorn. Vertrokken A J. Polderman naar Scherpenisse. Gemeente ST. ANNALAND over de maand Juni GetrouwdC Geuze 23 j van Poortvliet en P. den Engelsman 18j. M. J. van Beek 23 j. en S. M. Quist 19 j. J. Gunter 27 j. en E. J. H.Keur 23 j. G Scherpenisse 26 j. en C. A. Duijzer 22 j. Geboren Dingenus Adriaan z. v- I. de Witte en A. van 'I Hof, Adriaan z v. A. den Engelsman en D. Gunter, Frans z.v. C. G. Goedegebuure en D. Burgers. Overleden Dingena Lena Elenbaas 59 j wed. van A. C. Boogaard. Loop der bevolking Ingekomen W. Vermaas en gezin van St. Maartensdijk. G. W. Hage van Halsleren. M. Rijnberg van Herveld gemeente Valburg. W. de Hond van Tholen. VertrokkenJ. W. Geluk naar Arnhem. M. J. de Haan naar Werk hoven. T. v. Vossen naar Amsterdam. II. Polderman naar 's Gravenhage. P. den Engelsman naar Poortvliet. Gemeente OUD-VOSSEMEER over Juni 1938. Geboren Maatje Maria d.v. L. P= Smit en M. van Driel. Jacob, z. v. M. L. van Dijke en A. Ilendrikse- Jozias z.v. S. J. Ilage. Loop der bevolking. Ingekomen A. Wouts v. Halsteren. Vertrokken P. M. Droogers naar Hoorn. M.M. Lindhout n. Tholen. Bredaschestraat 6, Telefoon 150 BERGEN OP ZOOM 15 47672

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1938 | | pagina 2