PWtm geneest &n%ufa)e%t de huid, Csmencd Met de feesten O naar Bergen., f De Koningin en Prinses juliana naar Bergen op Zoom. t fotoatelier Serré >t onbei ndezegj P. Geluk Sint-Maartensdijk s. Stouf-p Corps. loozen.Iliietvereeniging Sint-Annaland Ds plotorcorps- Afdeeling Zeeland t aanva'UI' er,vac^t Vrouwepolder JongenJherPonisse' B' V" L' ^hietvereeniging Poortvliet Ned. en Oranje Jnt-Annaland B.V.L. oetbaltlurgerwacht Steenbergen (le vijftal) van £|herpenisse Schietvereeniging Prinses Juüana 214 [nt-Maartensdijk B. V. L. 213 (toetbilloösendaal B. V. L. 201 eenbergen B. V. L. 192 rgerwacht Steenbergen (2e vijftal) 189 hietvereeniging Koningin Wilbelmina Tliolen 186 d-Vossemeer B.V.L. 181 45 236 punten. 230 229 220 219 219 215 0. -49 46 -46 —47 —46 46 -44 -43 -41 -46 -46 -46 -44 -44 -44 -28 -46 -46 -45 -45 -44 -42 40 43 41 40 39 38 44 Corps. lotorcorps afdeeling Zeeland fouwepolder Burgerwacht J. Annaland, Schietvereeniging Philipsland B.V.L. Iholen, Schietvereen. Koningin Wilhelmina loozendaal B.V.L. loosendaal Burgerwacht eherpenisse Schietvereeniging loosendaal Burgerwacht ïholen B.V.L. baan K.S.O. 30 29 240 punten 240 236 234 232 231 228 227 225 208 28 b. Kurvink St. Annaland 7 maal 17 maal 9 P. Geluk St. Maartensdijk 7 10 7 A. Goedegebuure St. Annaland 6 12 7 J. Bos Nisse 4 4 3 W. Kloet St. Maartensdijk 3 8 3 Faasse St. Annaland 2 3 4 Quaak Hz. Tholen 2 2 2 Schoe Vrouwepolder 2 2 J. J. Kooijman St. Annaland 1 3 1 Poot Scherpenisse 1 1 5 J. Kurvink St Annaland 1 1 3 Quist Tholen 1 1 1 Kloosterman Nisse 1 1 x 28 1 Brugman Roosendaal 1 1 x 27 8 2 5 2 5 4 3 1 8 1 4 3 2 1 Pui JLEN. Intrekking subsidie .oomboo tdienst Sla venisse- Anna polder-Zijpe voerde die dienst dat de Prov. Staten een sub verleenden tot hoogstens een ,g van f 2000 per jaar. Staten stellen thans voor om, veranderingen in den dienst, moeten vervallen, dit subsidie neer te verleenen. Jhr. J. van Vredenburch. Ier veel belangstelling mocht vroegere plaatsgenoot jhr. .1. van nbnrch Woensdag den dagge- n dat hij 25 jaar bestuurslid is st van de K.N.A.C. Hij behoorde ;ot de pioniers van de autosport, herinneren ons nog zeer goed hij behoorde tot een der eerste rlandsche deelnemers die 28 jaar en startten voor de sterrit naar e Cario en toen wel onder zeer islige weersomstandigheden, rouwens voor de autosport e de jubilaris altijd veel en de 4.C hezit in hem een warm er voor de autosport in al hare lingen. unl Markiezaatsleesten te Bergen iOom, die overal in den lande gstelling zullen trekken zullen ir hun hoogtepunt krijgen door bezoek van H. M. de Koningin de aloude stad Bergen op ii Dinsdag a.s. met een bezoek vereeren. it schijnt wel of dit bericht dc Iking van Bergen op Zoom nog in feeststemming heeft gebracht, "al is men aan het versieren ge il en buurtcommissies en parti eren zetten hun beste beentje om het hooge bezoek dat komt Ie tienduizenden vreemdelingen zeker naar Bergen op Zoom dat steeds altijd velen uit Zeeland West Brabant weet te trekken, looneu dat een 650-jarig bestaan het Markiezaat, een belangrijk is om feestelijk te gedenken, 'at wij van den optocht, die Dins- door II. M. da Koningin zal den gadegeslagen hooren, geeft aanleiding om deze te gaan zien. 'zal in een woord gezegd schitte- i zijn. Dan de mooie Rubens late, die op de Markt zal worden evoerd, zal zeker duizenden een akaal genoegen verschaffen, 'ud Bergen op Zoom, dat gelukkig storm van deze week goed heeft rstaan zal wel duizenden bezoe- trekken, terwijl de komende ksterdagen met op den tweeden ksterdag het concours hippique, irover wij de vorige week reeds reven ook de tallooze paardenlief- bers naar Bergen op Zoom zal n opgaan. Omtrent het Koninklijk bezoek men wij het volgende melden Op het Stationsplein zal bij deze gelegenheid een eere escorte van het garnizoen met vaandels en muziek opgesteld staan. Na een korle be groeting door den burgemeester Mr. Drs. P. A. F. Blom, waarhij ook aanwezig zal zijn de Commissaris der Koningin, de Hoogwel,geb Heer Jhr. Mr. Dr. A. B. G. M. van Rijcke- vorsel. maakt H. M. een rijtoer door de stad. Teneinde het publiek zoo veel mogelijk in de gelegenheid te stellen het schouwspel gade te slaan, waarbij meer speciaal wordt gedacht aan de schoolkinderen en aan de corporaties, worden slechts breede wegen gevolgd. De route is daarom als volgt vastgesteld Aankomst station 2 uur 25 minuten Stationsstraat, Antwerpschestraat. Kloosterstraat, St. Josephstraat, v. d. Reytstraat, Noordsingel, Steenberg- schestraat, Fortuinstraat, Markt, Stad huis. Na aankomst op het stadhuis wor den de leden van den raad aan II. M. voorgesteld en spreekt de Burgemeester de Koningin toe. Om 3 uur 15 neemt de Koningin plaats op het bordes van het stad huis om den historischen optocht te kunnen gadeslaan. Op het bordes zal daarvoor een verhoogden zetel met baldakijn worden aangebracht. Nadat de stoet is voorbijgetrokken, worden ten slotte verschillende gasten ontvangen, waarna de Koningin via de Zuivel- straat, Wouwschestraat en Station straat naar het station rijdt om met den trein van 4 uur 47 minuten te vertrekken. En ook Prinses Juliana komt naar Bergen op Zoom. Vrijdag 10 dezer wordt aldaar in Thalia de jaarver gadering van het Roode Kruis ge houden, welke vergadering door Prinses Juliana zal worden gepresi deerd. H. K. H. komt daartoe des middags te Bergen op Zoom en wordt na afloop van deze bijeenkomst ten Gemeente huize officieel ontvangen. MOND- EN KLAUWZEER Een effectief vaccine gevonden Onze Scandinavische correspondent meldt. Een van de wetenschappelijke werkersophet Deensche Rijks-Serum- Instituut, dr. Sven Schmidt, heeft al geruimen tijd gewerkt aan de berei ding van een vaccine tegen mond en klauwzeer, dal van groote betee- kenis voor de bestrijding van deze veeziekte, die op 't oogenblik weer in Denemarken heerscht en daar een schade van millioenen kronen aanricht, zou kunnen zijn. Nadat de proefnemingen aanvan kelijk geen overtuigende resultaten hadden opgeleverd, heeft dr. Schmidt de methodiek van de serum-bereiding nog verketerd en volgens Politiken moeten uitgebreide proefnemingen, die nu den laatsten tijd in Duitsch- jand in samenwerking met officieele instellingen genomen zijn, volkomen bevredigende resultaten opgeleverd hebben. Een officieel rapport zou binnenkort gepubliceerd worden. (N R Ct.) van een gonden tientje tegenwoordig tussehen f 12.f 12.50 ligt. Men zij dus op z'n hoede en, zoo men gouden tientjes heeft, en deze wil verkoopen, dan doe men zulks niet lot te lagen prijs I ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. v. Griethuijzen en nam. 3 uur ds. de Bres. N.t). Ger. Gem. voorm. 10.30, nam 3 en 's avonds 7 uur de heer West' De organisatie en bevoegdheden van de Pachtbureaux. Verschenen is een Pachtbureau- besluit, volgens hetwelk de pacht bureaux stichtingen moeten zijn, waarvan de acte ten overstaan van een notaris is verleden. In de stichtingsacte moet de orga nisatie van het bureau zoodanig worden ingericht, dat de rechtskun dige grondslag van zijn beleid rede lijkerwijze verzekerd is. De acte zal een orgaan aanwijzen dat met de goedkeuring van contracten belast zal zijn; dit moet uit drie of vijf personen beslaan, en zoodanig zijn samengesteld, dat noch hel belang der pachters noch dat der verpach ters overheerscht. Overeenkomsten, wijzigingen of aanvullingen daarvan zullen slechts mogen worden goedgekeurd, als een door partijen onderteekend ontwerp is ingezonden en als de verplichtingen, welke voor den pachter uit de over eenkomst voortvloeien, niet als buiten sporig mogen worden beschouwd. Ook mag de pachtprijs niet zoodanig zijn vastgesteld dat hij den pachter niet de mogelijkheid van een redelijk bestaan laat, zelfs bij bijzondere be kwaamheid en ijver. Het bureau zal den minister alle ter beschikking slaande gegevens moeten verstrekken Met de arbitrage over pachtover eenkomsten zullen de bureaux zich slechts mogen belasten indien de bevoegdheid daartoe uitdrukkelijk in de stichtingsacte is neergelegd. De minister kan de erkenning van een bureau intrekken wanneer de samenstelling van de organen niet meer beantwoordtaan de samenstellingvan het maatschappelijk leven van den landbouwenden stand wanneer het in strijd handelt met de stichtingsacte of in ernstige mate in de vervulling van zijn taak tekort schiet. De intrekking kan onherroepelijk of tijdelijk (voor ten hoogste één jaar) zijn. Na onherroepelijke intrekking van de erkenning wordt het bureau ontbonden. De bureaux zullen lid moeten zijn van een door de Kroon aan te wijzen rechtspersoonlijkheid bezittende vei'- eeniging het doel van deze vereeni- ging zal zijn Jaarlijks aan den minister verslag uit te brengen over 't Nederlandsche pachtwezen te bevorderen, dat de erkende pacht bureaux aan hun taak beantwoorden te voorkomen, dat de bureaux in een toestand geraken, waarvan intrek king van de erkenning het gevolg zal zijn De voorlooper, De laatste weken zijn bij de politie te Dinteloord aangiften gedaan van diefstal van partijen aardappelen uit kuilen. In samenwerking met de mare chaussee te Steenbergen, werd des nachts gesurveilleerd. Nooit werd iets verdachts ontdekt op de plaatsen, waar de politie zich bevond. Alleen kreeg de politie argwaan, toen men eenige malen achtereen in de buurt van aardappelkuilen, waarbij de wacht werd gehouden, eén jongetje opmerk te, dat telkens een speelgoedpistooltje afschoot als hij in de buurt kwam van de marechaussee. Het jongetje w d. W. werd aange houden en aan een verhoor onder worpen. Eerst bleef het halstarrig ontkennen iets met de aardappel diefstallen uitslaande te hebben. Hij schoot alleen, zeide hij, zijn pistooltje af, omdat hij de honden bang wilde maken. Tenslotte viel hij door de mand en bekende, dat hij als voor looper dienst deed van een troepje aardappeldieven. Hij moest zijn pis tooltje afschieten, wanneer er onraad in de buurt was. Wie de leden van de bende zijn, daarover bewaart de jongen een hardnekkig stilzwijgen. Waarschuwing Gouden Tientjes. Men deelt ons van welingelichte en betrouwbare zijde mede, dat op- koopers van gouden tientjes in onze provincie hun werk uitoefeneD, en dat deze daarbij prijzen van f 1100 f 11.25 voor een gouden tientje be talen, terwijl de werkelijke waarde Jongeman gedood. Te Nistelrode (N.-B.) ontsjond ruzie in hel café van van der Velden tussehen den 22-jarigen J. van den Boogaard en den ongeveer 40-jarigen M. van Grunsven, waarbij een mes werd getrokken. Een vriend van G., de 24-jarige ongehuwde Zeegers, trachtte de vechtenden te scheiden, maar werd hierbij zeer ernstig ge wond aan den hals en aan een been in welk lichaamsdeel de slagader werd doorgesneden. Het slachtoffer was vrijwel onmiddellijk dood. Een der andere bezoekers, L. van der H. werd eveneens door het mes geraakt en kreeg een snijwonde aan den arm. Van G. is gearresteerd. Hij blijft echter ontkennen den messteek te hebben toegebracht. Mond- en klauwzeer. Te Winterswijk en in andere ge meenten in den Gelderscben Achter hoek is 't mond en klauwzeer op nieuw uitgebroken en ditmaal in zeer kwaadaardigen vorm. Joodsche kolonisatie. In een te Rotterdam gehouden algemeene vergadering van de Jood sche vereeniging Agoedas Jisroeil in Nederland is een motie aangenomen, waarin wordt uilgesproken, dat het dringend noodzakelijk is, dat buiten Palestina territoria in overzeesche landen gevonden worden, waar massa kolonisatie in groepsverband mogelijk is en dat deze kolonisatie overeen komstig het karakter des jodendoms op religieuze basis dient te geschieden. Branden te Gemert. Te Gemert zijn drie boerderijen in vlammen opgegaan. Het vuur ontstond in een schuur achter de boerderij van den land bouwer van Dinther, aan den Gemert- scheweg. De vlammen grepen naar alle kanten om zich heen en tastten de boerderij aan. Vervolgens sloeg het vuur over naar de twee aaneen- gebouwde boerderijen van de land bouwers J. Jonkers en A. Scheepers. De brandweer van Gemert kon weinig tegen het hoog oplaaiende vuur uit richten. De drie boerderijen brand den, evenals de schuur, tot den grond toe af De inboedels gingen in vlam men op. Het vee kon men in veilig heid brengen. Naar schatting bedraagt de totnle schade f20000. Zij wordt door ver zekering gedekt. KERKNIEUWS. ZONDAG 5 JUNI 1938. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. Wolfensberger en nam. 2.30 ds.Batelaan. Collecte voorde Zending. Ger. Kerk voorm. 10 uur en 's avonds 6 uur dr. Veltenaar. Ger. Gem. voorm. 10, nam. 2.30 en 's avonds 6.30 uur leeskerk. Vrije Ger. Gem. voorm. 10 en 's avonds 6.30 ds. Baaij, nam. 2.30 leeskerk. Ned. Protestantenbond afd. Tholen Geen dienst. Maandag 2e Pinksterdag. Ned. Herv. Kerk voorm. ds. Wol fensberger. Ger. Kerk voorm. dr. Veltenaar. Ger. Gem. voorm. leeskerk. Vrije Ger. Gam. voorm. ds. Baaij. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. v. d. Heuvel. Bed. H. Doop. Collecte centr. ver warming. Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 uur en 's avonds 7 uur ds. Allaard te Hillegersberg. Oud Ger. Gem. voorm. 10 30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. Maandag 2e Pinksterdag. Ned. Herv. Kerk voorm. ds. v. d. Heuvel. Ger. Kerk voorm. ds. Allaard. Oud Ger. Gem. voorm. leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10,30 en nam. 3 uur ds. de Haan. Bed. H. Doop. Coll. Ziekenfonds. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. Maandag 2e Pinksterdag. Ned. Herv. Kerk voorm. ds de Haan. Ger. Gem. voorm. leeskerk. strate te Rotterdam. Oud Ger. Gem. voorm. 10,30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. Maandag 2e Pinksterdag. Ned. Herv. Kerk voorm. ds. de Bres. N.D. Ger. Gem. voorm. de heer W'eststrate. Oud Ger. Gem. voorm. leeskerk. STAVEN1SSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 30 ds. Batelaan en nam 3 uur leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 6.30 leeskerk. Maandag 2e Pinksterdag. Ned. Herv. Kerk voorm. ds. Bate laan. Oud Ger. Gem. voorm. leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en nam. 3 uur ds. de Bres. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 6.30 leeskerk. Bijeenkomst in de bewaarschool op Maandag 6 Juni 's avonds 7.30 de heer W'eststrate. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam 3 uur ds. v. Eist. Ger. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. Maandag 2e Pinksterdag. Ned. Herv. Kerk voorm. ds. v. Eist. Ger. Kerk voorm. ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Kerk voorm. leeskerk. MARKTBERICHTEN THOLEN, 3 Juni 1938. Roomboter f0.73 per pond. Boereboter f 0.68 Eieren f 3.20 per 100. Temperatuur van het Scheldewater te Tholen. Mei—Juni Graden C. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 28 29 30 31 1 2 3 15, 14.2 14, 13,4 14,1 14, 13.3 BURGERLIJKE STAND. Gemeente THOLEN van 27 Mei tot en met 2 Juni 1938. Geboren Jan Marinus z.v. J. W. M. Schot en A. C. Schot. Gehuwd J. M. C. Elenbaas 27 j. en C. M. Schot 26 jaar. B. L. van Poepelen 23 j. en C. van Iwaarden Bezoekt dan 47361 Bredaschestraat 6 BERGEN OP ZOOM Mooi werk - Billijke prijzen Ook in films groote voorraad TANDHEELKUNDIGE INRICHTING .ENGELMAN", B. op Zoom, Goes Van 3 tot 12 Juni GEEN Spreekuren. 7 47351 Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat tegen 1 September 1938 gele genheid bestaat tot plaatsing op de School voor Uitgebreid Lager Onderwijs. Ouders, voogden of verzorgers die hun kinderen of pupillen op genoemde school wenschen geplaatst te zien, worden ver zocht vóór 30 Juni a.s. hiervan aangifte te doen bij het hoofd der U.L.O. School. Bij de aangifte moet worden overgelegd een verklaring van het Hoofd der School dat de leerling het zesde leerjaar van een school voor g. l.o. met goed gevolg heeft doorloopen. Tholen, 3 Juni 1938. 30 Burgemeester en Wethou ders voornoemd, A.J. VAN DER HOEVEN. De Secretaris, 47577 VAL. LABAN.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1938 | | pagina 3