Amateur-fotografen Serré's fotohandel Nutsspaarbank. Voor trouw- en verloving s ringen Eduard van Baal, ïkdel eken tereh 'ing I in idani ilfs emeente-veldwachter D. de t Stavenisse. tvoering verhoor van den in de besliste ontkenning ild door v. O. die geen licht beweerde te hebben en den jter telkens tegensprak, vor- Off. van Justitie Mr. G J. B. ssen ook van dit vonnis van tonrechter te Bergen op Zoom 1 stiging. ei ir deze bewoner van Stave- jkem 1(| Mr. van Hasselt als ver- op, kon na de pertinente gen van den getuige niet deon- van et ee Ise, ■n La agen egd ffide snan lan zijn cliënt bewijzen maar Ier ter in h zij, de dijkberm waarop verd. °I rond vormt een openbare weg pl. meende dat v. O. niet eele kan worden. Subsidair e Mr. v. Hasselt een minder 'n di wete dan v. O is opgelegd. n v: r de in deze zaak werd de bepaald over 8 dagen. uit- EN, 13 Mei 1938. euwe spoorboekje verkrijgbaar bij firma Pot alhier. nsdag is het nieuwe spoor- verkrijgbaar gesteld aan de 3 en zal men het ook in den ndel kunnen koopen. De prijs gt f 0.40. omvang vrijwel gelijk aan de reisgids, de inhoud neelt nogal asstjjzigingen ondergaan. laats van een kaartje in het i vindt men het nu op blz. 20 de eerste pagina's van de e afdeeling" Daaraan gaan de kelijke verklaringen vooraf, der slr nte; nis een tabel met prijzen voor te leggen kilometers. Tal van en hebben andere nummers ;en, zoodat men niet meer auto- de oude nummering kan In de „blauwe afdeeling"' m desgewenscht, door het kaft rar wijderen, als een geheel zelf- boekje bg zien kan steken, de reiziger de treinen voor het landsch verkeer. Het derde en deel, dat in een rooden om- gestoken, bevat de alpbabeti- plaatsenlijst voor de spoor-, boot- en autobusverbindingen, chter de namen der spoorweg- os voorkomende getallen ver- naar de tabellen van den elen binnenlandschen reisgids, heeft nu de namen der plaatsen oor middel van een busdienst verbonden (de kleine stations geheven halteplaatsen), in het en der bladzijde geplaatst. Links men de tijden waarop men rechts die waarop men terug •ijden. De collecte welke Zaterdag jl. den is voor de reclasseering alhier opgebracht f 72,51. In de deze week gehouden .dering van het waterschap, «De Polders onder Tholen», werden o. 1 geplaatst op de aanbeveling gezworene de heeren C. Bierens 3. C A. de Wit welke beiden dende waren. i Directeur van het P.T.T. kantoor holen deelt mede, dat in verband de invoering van de zomerdienst navolgende wijzigingen zullen en. postverzending van 10.12 is roegd tot 9.45. Laatste buslichting 9.30. laatste buslichting van de idpost wordt voortaan 20,45. Zon- en Feestdagen komt de ongeveer 30 min. later. In ver- 1 daarmede is het afhalen van :orrespondeutie gesteld van 9.30 45. Tentoonstelling. - In het Veilingsgebouw „De idracht" was op Mei jl. de één stentoonstelling van den Planten- tekundigen dienst te Wageningen ergebracht. Onder leiding van den r Phalï, inspecteur van den dienst 'den de schadelijke ziekteverwek- s van fruit en groenten getoond werden middelen tot bestrijding igegeven. ■enige nuttige en schadelijke op- ette dieren waren tentoongesteld, de bisamrat. Ofschoon door de 'te tijd van voorbereiding niet doende reclame was gemaakt, ochten 58 personen de tentoon- Hing en werd een levendig contact schen den heer Phaff en zijn 'per met de aanwezigen onder- uden. Vorstschade. De begin van deze week ge- erscht hebbende nachtvorst heeft aan de te velde staande gewassen groote schade veroorzaakt. Vooral de aardappelen hebben in ons eiland veel geleden. Zomerdienst B.B.A. De zomerdienst der B.B.A. geeft nogal verandering. De vertrekuren zijn 6.00, 8.00, 8.46,9.45,11.45,12.45 13.45, 15.45, 16.45, 17,45, 19.45 en 21.00 uur. 's Zondags 10 00, 15.45, 17.55 en 19.55. De extra marktbus van Donderdagmiddag is vervallen. Handelsregister. Bij het Handelsregister der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Westelijk Noordbrabant te Breda, Julianalaan 1, hadden gedurende de maand April 1938 de navolgende inschrijvingen plaats. Nieuwe inschrijvingen Gebr. Aarnoudse Tholen Kerkstr. 2. Winkel in visch, vischwaren, comes tibles, kaas en vleesehwaren. Venn. Jan en Bast. Aarnoudse. Wijzigingen C. W. Geluk Tholen Hoogstraat 5. Overl. eig. C. W. Geluk. Handelsnaam gewijzigd in M. Bakker. Nieuwe eig. M. Bakker. Witter dan wit 6 47285 worden Uw tanden wanneer U poetst met wat goeds, n.1. met IVOROL Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. De heer S. Lindhout vol. t. secretarie alhier slaagde voor het schriftelijkexamen gem. administratie Zomertijd. Zondag gaat de zomertijd in. Zet Zaterdagavond Uw uurwerken één uur vooruit. Op de Maandag j.1. alhier ge houden merriekeuring voor het Ned. Stamboek werden de volgende merries goedgekeurd. Willy van Dinteloord van A. W. C. van Nieuwenhuijzen Tholen. Albina van Tholen vanM.J. Stoutjesdijk Tholen. Carma, Tine en Carla van E. J. Kosten Tholen, Nelly van Tholen v. J. v. Gorsel Tholen Flora van J. B. Swagemakers Poortvliet' lda van P. Burgers Poortvliet. Truitje en Roza van S. Smits Oud-Vossemeer, Liona van Vosmeer Anth. Geluk Oud-Vossemeer, Leonie Jac. Boonman Oud-Vossemeer, Gerda J. M. F. Goorden Oud-Vossemeer, Gula M. J. C. Geluk Oud-Vossemeer, Garolien en Flora van B. G. Friderichs Oud- Vossemeer, Greta van Dinteloord W. J. van Engelen Oud-Vossemeer, Clara van C. H. de Wit Oud-Vosse meer, Calina Gebr. van Tilburg Oud- Vossemeer. "POORTVLIET. Gisteravond kwam de motorrijder A. v. d. KlundertCz. uit Oud-Vossemeer te Poortvliet bij de garage van v.d. Klooster met een 11 inke vaart aangereden, toen tege lijkertijd op de hoek mej. J. Goud swaard per rijwiel kwam aangereden. Waar beiden tegelijkertijd op den hoek waren en de wielrijdster geen signalen had gehoord, was een botsing onvermijdelijk. Mejuffr. Goudswaard werd door den motor aangereden en een tiental meter weggeslingerd. Wonder boven wonder kwam ze er met eenige lichte schrammen af. Dr. van Poortvliet verleende genees kundige hulp. De politie onderzoekt de schuldvraag. De collecte in de Ned. Herv. Kerk van Zondag 1 Mei voor de centrale verwarming heeft opgebracht f 26,88. Maandagmorgen kwam de huis vrouw van A. Bolier tot de verschrik kelijke ontdekking, dat haar kindje vijf maanden oud, dood in het bedje lag. De vader had voor hij naar zijn werk ging nog even naar het kind gekeken, hij dacht toen niet anders of het kind sliep. Waarschijnlijk was het toen al dood. VERGADERING VAN INGELANDEN VAN HET WATERSCHAP POORTVLIET op Dinsdag 10 Mei 1938, des voormiddags ten 9.30 ure in het gemeentehuis te Poortvliet. De voorzitter opent de vergadering Na voorlezing en goedkeuring der notulen der vorige vergadering stelt de voorzitter vast dat aanwezig zijn 61 ingelanden, die in totaal 96 stem men kunnen nitbrengen afwezig zijn ingelanden. Ter tafel! worden gebracht twee processen-verbaal van kasopneming bij den ontvanger-griffier; een mis sive van bet Bestuur van liet Cala- miteuze Waterschap Scherpenisse, inhoudende de mededeeling dat voor het dienstjaar 19381939 geen bij drage van het Waterschap Poortvliet zal worden geheveneen missive van Ged. Staten waarin verzocht eenige wijzigingen in de voorschriften betreflende de polderamblenaren aan te brengen een uittreksel uit het Kon. Besluit van 30 Maart 1936, waarbij voor 3 jaren consessie is verleend tot helfing van havengeld te Strijenham en het jaarverslag van den toestand der polders over het afgeloopen dienstjaar. Besloten wordt deze stukken, voor zoover zij geen uitvoering eischen, voor kennisgeving aan te nemen, terwijl weder voor den tijd van 3 jaren concessie zal aangevraagd wor den tot heffing van havengeld. Na voorlezing van het rapport der commissie die belast is geweest met het nazien van de rekeningen der verschillende polders over het dienst jaar 19371938, worden deze vast gesteld, die van de zes groote polders (Poortvliet, Malland, enz.) met een goed slot van f 17855,27, van de exploitatie van het watergemaal met een batig slot van f4991,85, het wa terschap Poortvliet, de polders Smaal- zij, Baarsdijk en Pluimpot, met goede sloten respectievelijk van f3217,87, 131,27 f'14,08 en f49,39 Bij de ter tafel gebrachte begroo tingen der voornoemde polders voor het dienstjaar 19381939, deelt de voorzitter mede dat het dijkgeschot der zes groote polders gehandhaafd blijft op f 12 per H.A. en Klaas van Steenland op f 14,55 per H.A. De gemiddelde bijdragen voor de water bemaling wordt verlaagd van f4.20 tot f2.76 per H.A. Nog geeft de voorzitter eenige toelichting op die posten, welke met een hoog bedrag zijn uitgetrokken. Hij brengt in verband daarmede ter talel een missive van Ged. Staten, waarin wordt medegedeeld, dat de buitenberm van den zeedijk op ver schillende plaatsen te laag ligt en de buil?»- en binnenberm beloopen inzinkingen verloonen. De voorzitter zegt dat naar aan leiding daarvan aan Ged. Staten is ingezonden een plan tot verbetering van den buitenberm Dit college deelt nu mede, dat hoewel het inge zonden ontwerp niet in alle deelen voldoet aan genoemde missive, toch hun goedkeuring daaraan hebben verbonden, onder voorwaarde dat voor hoog water wordt aangenomen 1.70 M. -f- N A.P.niettemin beveelt het aan den buitenberm te verhoogen tot niet lager dan 1.50 M. -{- II.W. en daarmede gelijktijdig de glooiing op te trekken. De handeling van het Bestuur wordt door de vergadering goedgevonden. Daarop worden de begrootingen vastgesteld, die van de zes groote polders f 40264,96 in ontvang en uitgaaf, de exploitatie van het water gemaal op f 12166,70, het waterschap Poortvliet op f 6290,02 en de polders Smaalzij, Baarsdijk en Pluimpot, resp. op f 111.83, f6'1.75 en f 146.11. Vervolgens wordt besloten le. het bestuur te machtigen tot aankoop van steenslag voor de wegen in het voorjaar van 1939 2e. zoo noodig kasgeld op te nemen tot een bedrag van ten hoogste f 10.000 a 3Vj 3e. af te lossen de leening 1924 met één obligatie groot f 1000 slaande op naam van de N. H. Kerk 4e. de rente van de nog niet uitgelote obligatien te verlagen van 4 tot 3 Thans wordt overgegaan tot het opmaken van aanbevelingslijsten ter voorziening in de vacatures van ge zworenen wegens aftreding van de heeren M. W. Kloet, A. Buijs en J. J. van der Slikke. Wegens het bereiken van den 70 jarigen leeftijd kan dhr. Kloet niet meer voor een herbenoeming in aanmerking komen. Voordat tot stemmingen wordt over gegaan, spreekt de voorzitter eenige waardeerende woorden van afscheid tot den heer Kloet en memoreert o.m. dat de heer Kloet in die be trekking zich geheel en al heeft gegeven tot het dienen van de be langen van het waterschap zijn heengaan zal gemist worden. Tot stemming overgaande blijkt dat zijn uitgebracht ter voorziening in de vacature Kloet voor no. 1 der aanbevelingslijst op den heer M. N. Kloet 58 stemmen, voor no. 2 op den heer P. Burgers 61 en voor no. 3 op den heer C. van Westen 58 st. Ter voorziening in de vacatures A. Buijs en J. J. van der Slikke zijn op de aftredenden respectievelijk uitgebracht 76 en 74 stemmen voor plaatsing als no. 1 op de aanbeve lingslijsten. De heeren Joh. van DaalenenJoh. A. van Nieuwenhuizen worden als no. 2 gekozen en de heeren Jacs. de Boer en C. K. van der Slikke als no. 3. Als laatste punt der agenda komt aan de orde het voorstel tol overne ming door de Provincie het beheer en onderhoud van een ;edeelte weg Oud-VossemeerSt. Annaland. Na voorlezing van een daarop be trekking hebbende missive van Ged. Staten, licht de voorzitter nog een en ander toe. Met algemeene slem- men wordt daarop besloten voor de overname van bedoeld weggedeelte door de provincie, de door Ged. Staten vastgestelde bijdragen af te kooper. voor een bedrag ineens ad f4000 zooals een en ander in hun missive is omschreven. Voorts is het Waterschap bereid het verhardings materiaal, de afwateringsmiddelen en al hetgeen als tot den weg behoo- rende kan worden aangemerkt, als mede het afgesneden gedeelte van den Sluisdijk, kosteloos aan de pro vincie af te staan. Daar niemand meer het woord verlangt, wordt de vergadering ge sloten. •SCHERPENISSE. In de vorige week gehouden raadsvergadering is tot wethouder benoemd de heer C. G. llartog. De grasetting op de begraaf plaats werd dit jaar bij inschrijving verpacht aan G. van Ast voor f 15. ST. MAARTENSDIJK. Bij de Dinsdag gehouden stemming ter verkiezing van een notabele der Ned. Herv. kerk werden uitgebracht 226 geldige stemmen. Hiervan verkregen de heeren F. D. B Knook 115 en mr. Schuller 97 stemmen terwijl de overige waren verdeeld. Gekozen werd alzoo de heer Bentschap Knook. ST. ANNALAND. Maandag jl. is men begonnen met het opbreden van de Langstraat waarna een onder- grondsche rioleering zal worden aan gebracht. Voor de herbestrating zullen klinkers worden gebruikt terwijl aan weerszijden een tegelpad wordt aangebracht. De collecte van de nationalen reclaseeringsdag heeft alhier opge bracht een bedrag van f 17. De verkoop van het Emma- bloempje heeft alhier opgebracht de som van f 57,78. OUD-VOSSEMEER. Met ingang van 1 Mei jl. werd benoemd tot kom mies bij de dir. belastingen in vasten dienst onze vroegere dorpsgenoot de heer Joh. Vos Azn. STAVENISSE. Ten gemeentehuize had een vergadering plaats van het plaatselijk bestuur der Groene Kruis afd. en de onlangs benoemde propa- gandacommissie. Medegedeeld werd, dat te dezer plaatse ingesteld is een papierafvalfonds. Oud papier, be schreven schoolschriften, couranten enz., kunnen ingeleverd worden. Men behoeft slecht aan één der bestuurs leden ol ten gemeentehuize een wenk te geven en het papier wordt aan huis afgehaald. Besproken werd op welke wijze de propagandacommisse zal trachten het ledenaantal uit te breiden. Het is te hopen, dat velen na een bezoek van een lid der propaganda-commissie zullen besluiten om als lid toe te treden. De minimum contributie be draagt f 1. De te dezer plaatse gehouden collecte voor het Reclasseeringswerk heeft netto een bedrag van f'15.17 opgebracht. De drie samenwerkende land arbeidersbonden hebben zich met een schrijven tot den Minister van Economische zaken gewend met het verzoek, om aan de niet-georgdni- seerde landbouwers op het 'seJSaiid Tholen verplichte arbitrage op"''ie leggen, inzake regeling van loonen en verderearbeidsvoorwaarden, welke ingevolge de Crisis-Organisatie be schikking 1934. Zondag jl. overleed alhier mej. T. Klippel in den ouderdom van ruim 93jaar. Zij was de oudste inwoonster onzer gemeente. PUBL1CATIEN De Burgemeester van Tholen maakt bekend, dat tegen Vrijdag, den 20 Mei 1938, des namiddags 2'/2 ure, eene openbare vergadering van den Raad is belegd. Punten van behandeling 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Wijziging van begrootingen. 4 Reclames schoolgeld enz. 5. Overname van een gedeelte van den Grindweg. 6. Invoering van een vastrechttarief voor gas. Tholen, 13 Mei 1938. 8 KERKNIEUWS. ZONDAG 15 MEI 1938. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. Verschoor en nam. 2.30 ds. v. Eist. Ger. Kerk voorm. 10 uur en 's avonds 6 uur dr. Veltenaar. Ger. Gem. voorm. 10, nam. 2.30 en 's avonds 6.30 uur leeskerk. Vrije Ger. Gem. voorm. 10, nam 2.30 en 's avonds 6.30 uur ds. Baaij POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. v. d. Heuvel. Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 uur en 's avonds 7 uur leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. 10 30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10,30 en nam. 3 uur ds. de Haan. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. de Bres. Voorber. H. A. N.D. Ger. Gem. voorm. 10.30. nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. 10,30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 30 en 's avonds 7 uur ds. Batelaan. Oud Ger. Gem. voorm.'10.30, nam. 3 en 's avonds 6.30 leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. van Griethuijzen. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 6.30 leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. v. Eist. en nam. 3 uur leeskerk. Ger. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Vreugdenhil. BURGERLIJKE STAND Gem. THOLEN, 6 t/m 12 Mei 1938. Overleden T. E. v. Elsacker 81 j. vr. v. L. lv. v. Dijk. MARKTBERICHTEN THOLEN, 13 Mei 1938. Roomboter f 0.75 per pond. Boereboter f 0.70 Eieren f 3.20 per 100. Ondertrouwd W. VAN AS Gz. en 47287 J. POOT Md. 7 Poortvliet, 12 Mei 1938. Ondertrouwd D K. VAN NIEÜWKERK en 47288 M. PIPPING 8 Poortvliet, 12 Mei 1938_ Stavenisse, Ondertrouwd F. J. VERAART en 47289 A. WOUTS 9 Oud-Vossemeer B 197,) Lepelstraat A 260, 12 Mei 1938 Tot onze groote droefheid ontsliep zacht en kalm na langdurig lijden, onze zeer geliefde Echtgenoote, Moe der, Behuwd en Groot moeder, 21 TANNETJE ELIZABETH VAN ELSaCKER in den ouderdom van bijna 82 jaar. 47290 Uit aller naam L. K. VAN DIJK. Tholen, 10 Mei 1938. Bij mijn vertrek naar Soernbaja roep ik familie, vrienden en bekenden een hartelijk vaarwel en tot weerziens toe. 8 W. F. VAN DER STEL. Aan boord s.s. „Tarakan". Zendt ons Uw films ter afwerking.Onze prijzen zijn even laag als van ieder ander. Ons werk is veel beter Bovendien profiteert U dan van onze buitengewone reclame-aanbieding. Bredaachestraat 6 Telefoon 150 BERGEN OP ZOOM De Spaarbank maakt Uw geld niet 6 kwijt, De Spaarbank waarborgt veiligheid. naar 15 47297 Goud Zilversmid, Graveur, Lievevrouwestr. 26, Bergen op Zoom. Koopers ont vangen een souvenir I

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1938 | | pagina 3