8» Bruggetjes g&mmïïmmm Jtï' Advertentie!) FORTI COL M. C. Pot Tholen SCHOONMAAK! Firma J. M. C. POT N.V. COKOiNAE Per autobus B. B. A. Voordrachten Neerlands Zuivel voedt U goe Vooral als men het metWouwschr producten doe Naam- en handteekening Verzendt Uwe goederen per si Prijs 35 ets. (franco per post 40 ets.) Zenuwpijnen overal? AKKERTJES ké BERGEN-OP-ZOOM Sneller en goedkooper dan Postpakb Ondertrouwd .1. J. BAZEN Jz. 7162 en M. M. L1NDI10UT Tholen, 7 Md. Oud VÓssemeer. April 1938 L)e Meer en Mevrouw OBNÉE --Ova beluigen langs dezen weg hun harlelijken dank voor de zeer vele blijken van belang stelling ondervonden bij het 25-jarig ambtsjubileum. 8 47154 Met de schoonmaak iets gebroken 7 Geen nood, met 47153 repareert U het weer 14 onzichtbaar. Per tube tien cent bij firma Kastpapier aan vellen in rollen in wit, rood en blauw. Kastranden en Punaises. Aanbevelend, Boekhandel Tholen. 12 8493 Zuivelstraat 35, BERGEN OP ZOOM ovor het Postkantoor Het adres vooralle geneesmiddelen Verband- en Verplegings-artikelen homoöpatische Geneesmiddelen van Dr. Wilmar Schwab e Van die verschietende pijnen, dan hier, dan daar? Ze blijven weg met één of twee van die Volgens recept van Apotheker Dumont Nederlandsch Product THOLEN-BERGEN OP ZOOM Enkele Reis f0.26 Retour f0.42 Maandkaarten TholenB.o.Z.v.v Abonnement onbeperkt aantal rillen 15.70 Maandkaarten 0 ritten per week v. v. 14.20 Schoolkaarten ritten per week v.v. per maand 13.75 Familiedrukwerk T rouwkaarten Qeboortekaarten Rouwbrieven worden aangenomen door onzen agent te Oud-Vossemeer den heer P. C. LINDHOUT MOLENSTRAAT dat wij alle bekende MERKARTIKELEN voor radig houdenen dat HYG1DENT, de nieuwe, zelfwerkende kunstgebit. reiniger, ZONDER vlekken BORSTELEN Koop bij ons HY- GIDENT. Prijs 45 c. normale flacon, 85 c. extra groote flacon. aanslag verwijdert. Fa. AUG. VAN DIJK-Petit M ARM EREN Schoorsteenmantels Speciale aanbieding van een zéér groote partij Schoorsteenmantels in prijzen van 20 30 Gulden, geheel compleet, zeer mooie mo dellen, diverse afmetingen en marmer sooiten. BEZOEKT ONZE MAGAZIJNEN STATIONSTRAAT 19 BERGEN OP ZOOM voor bruiloften en partijen, zoowel voor dames als heeren in groote keus. FIRMA J. M. C. POT, q! 46543 THOLEN MET GOUD BEKROOND OP DE WERELD TENTOONSTELLING BRUSSEL 1935 KOEVOETSTR .4/.TEL; 2/3 Het station Tholen B.B.A. slaat in rechtstreeksche verbindi j alle stations der Nederlandsche Spoorwegen, men betaalll zoowel voor aankomende als vertrekkende zendingen nid de spoorvracht van ol naar Tholen. Een spoorzenciii 10.50 zou kostei eni Qfpmnplo "e spoorvra P v71 o tot Bergen op Zoom bevracht b.v. tot station Tholen hetzelfde leveren wij binnen 2 x 24 uur Heeft dus op te zenden Station Tholen B.B.A. Zendinge plaatsen in bet eiland Tholen, te Tholen aankomende, 47146 14 tegen lage prijzen verder vervoerd met den voerman uit die plaatsen. p.d,,. I Doet Uw voordee 1 en veert Uw goederen recht rlKMA J. M. C. rül, 1 holen Agentschap B.B.A gevestigd Hoogstraat 1 Tholen, Telef .ui... kantoor geopend van des voormiddags 8 tot des avonds per 20 woorden 35 cent iedere 2 woorden meer 5 cent, uitsluitend ten vooruitbetaling. egen Bestelt nog heden een exemplaar bij de administratie of bezorgers van dit blad- 9' - Pootgoed. Z. bonte B 28-35, Binlje B 30-45 le uab. blauwe Eig. poters, lenab. Alpha's enz. enz. bij Dav. van Houdt, Scherpenisse. A. C. Quist Brugstraat 7, Tholen. Uw adres voor hel vak kundig re pa reeren van alle soorten schoenwerk. 47133 Firma B. Wolf, Furtuiuslraat Bergen op Zoom, Telef. 259. Van ouds het bekende adres voor diamant, goud, zilver en hor loges aan huis te ontbieden. Steeds ruime keuze. - Zeer billijke prijzen. Uud goud, zilver en dia mant worden tegen de hoogste waarden ingekocht. Beëedigd makelaar en taxateur. 47104 Wegens plaatsgebrek Ier overname aange boden een zwarte piano tegen billijke prijs. Te bevragen bij J. M. A. Timmers, Wal 20 Tholen. 47161 GEMEENTERAAD ST. MAARTENSDIJK, 29 Maart. Aanwezig alle leden. De Minister van Soc. Zaken bericht zijn goedkeuring aan de intrekking van artikel 21 der steunregeling betreffende de verplichting om een jaar in de gemeente te moeten wonen om voor steun of werkverschaffing in aanmerking le kunnen komen. Bij Kon. Besluit van 14 Februari 1938 is goedgekeurd de nieuwe verordening veldwachters. De gemeente zal als bijdrage in de kosten der R.1I.BS. te Bergen op Zoom over 1938 moeten betalen f 948.55. Met algemeene stemmen wordt goedgekeurd de ingezonden afreke ning vart het hoofd der school be treffende de tractatie der schoolkin deren op 8 Februari 1.1. Het definitief vastgestelde bedrag van de uitkeering aan de gemeente uit het gemeentefonds ingevolge de wet op de financieeJe verhouding geeft een eindresultaat van een nadeelig verschil van f867.20. In verband met hel adres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken betreffende de centraio inkoop van kantoorbenoodigdheden enz. wordt met algemeene stemmen besloten de gunning bij inschrijving te verleenen. Een adres van J. v. Burgh waarin deze klaagt over de bedeeling van wege het armbestuur wordt voor kennisgeving aangenomen daar deze aangelegenheid bij het armbestuur berust. De burgemeesler verklaart zich niet ongenegen met het armbesluur over deze aangelegenheid te spreken. Verzoeken van J. I. Verkerke en .1. de Viet om verlaging van woning- huren worden aangehouden tot bij Het hoogste genot verschaft U een goede sigaar! Verschillende merken voorradig. Vele merken sigaret ten. Een mooie sor teering tabakspijpen. C. v. Stee Kerkstraat Tholen. 47159 Moderne sieraden met halfedelsteenen. Mooie modellen, voor- deelige prijzen. Antoine Andriessen, Gr. Markt 25 Bergen op Zo n Tel. 261. 47173 Grof- en Hoefsmederij door omstandigheden le koop op dorp in Zuid-Beveland; als smid alleen goede broodwinning. Brie ven onder letter K. Bureau „De Zeeuw" te Goes. 47156 Voorradig verschillende merken rijwielen als Phuenix, Mentor, Mundus enz. Ook voorhanden 2e hands rijwielen tegen zeer lage prijzen. S. J. Schot—Quist, Bebouwdendam 11 Tholen. 4758 een volgende algemeene herziening van de huren. Ged. Staten zenden de begrooting 1938 terug. Zij verzoeken f2000 te reserveeren voor een volgend dienst jaar wat kan geschieden door liet batig slot van 1936 met dit bedrag le verlagen. Het aantal opcenten op de personeele belasting zou verhoogd moeten worden tot 185 zooals dat thans nog is, terwijl de post onvoor zien zou kunnen teruggebracht worden tot f 1000. Over dit schrijven wordt lang gediscussieerd. Het eindresultaat is dat de heeren Bouten op den Brouw aan de bezwaren van het college willen tegemoetkomen, de andere raadsleden wenschen de begrooting op het punt der belastingen niet te wijzigen. De voorzitter acht het zijn plicht te adviseeren met de opmerkingen mede te gaan. Op de gemeenteraad rust de plicht om wetlen uit te voeren van hooger organen. Wanneer verbeteringen van het schoollokaal en het arrestantenlokaal gevorderd worden zal hieraan moeien worden voldaan. Wie dit niet doet zal op de vingers getikt worden. De meerder heid van den raad meende echter blijkens bovenslaande aan het verzoek van Gedep. Stalen niet te moeten voldoen daar de kosten voor de gemeente te hoog zouden worden. De voorzitter deelt mede dat een proef is genomen met hel maken van afschriften va de notulen voor den gemeenteraad. De proef is in zoover geslaagd dat zonder veel werk meer afdrukken zijn te maken. Men zou dan moeten komen tot een losbladig notulenboek. Waar het reglement van orde zich hiertegen echter verzet, is een wijziging hier van noodig. Te koop gevraagd stalmest. J:' A. Pou- lisse, Slroo- en mest handel. Buurtstr. 341 Oud-Vossemeer. 47155 Bij een nieuwe mantel behoort een passend taechje. Wij hebben alle kleuren dames- tasschen in voorraad voor lage prijzen. M. Janse Tholen. 47169 H. H. Landbouwers. Prima Ruiters 3 en 4 beenig, tolhouten en draad palen le koop bij J. Kot Oud-Vosse- meerschepoort 5. 47164 Tholen Als U iets extra's^op de boterham wenscht probeert dan onze iijne kookworst 35 ct. per pond. Meerman, Brugstr. 17, Tel. 98. Tholen. 47167 Een goede Bril bij W. Besling. Ge diplomeerd Oplicien. Drogisterij helGroene Kruis. Fortuinslr. 12 Telef. 91. Bergen op Zoom. Autogoederenve voor binnen- e tenland wordt billijke prijzen! gevoerd D.C Walslraat Telefoon 65. Een reisje mei Paaschdagen o| Gazelle-rijwiel genot. Een pi sorleeringbij C. Rijwielhandel 1 Te koop melkiei zooals melkontro te: karn, melkkai bus met kraa bolertobbe, P. Dekker, Stoof: 47172 Pooi' 3S Z ei a 47165 Wethouder Quakkelaar weet hoe druk het op de secretarie reeds is, er zijn dringender zaken te behan delen. De heer Hage dankt den voorzitter voor zijn tegemoetkoming om de raadsvergadering zoo tijdig le beleg gen dat tusschen oproeping en ver gadering een week verloopt. Ieder heeft nu ook ten volle gelegenheid om de notulen te gaan inzien. Hij acht liet maken van afdrukken, het verschaften van onnoodig meer werk op de secretarie, onnoodig papier- verbruik. De heer Nelisse acht het niet in liet belang van de gemeente dat men met die notulen in den breede de gemeente ingaat. Bij de verkie zingen wordt daar dan maar misbruik van gemaakt. De heer op den Brouw vindt het wel jammer wanneer men met dit voorstel niet meegaan wil. Thuis kan men alles nog eens heter overlezen. Veel meer werk kan een en ander niet meebrengen. De heer Langejan wijst er up dat nog maar kort geleden besloten is om de notulen ter lezing te leggen van de raadsleden, nu weer een wijziging van het reglement van orde acht hij niet toelaatbaar. Met 5 legen 2 stemmen, de heeren Bout en op den Brouw, wordt be sloten geen afschriften van do notu len aan heeren raadsleden beschik baar te stellen. Met destemmen van de heeren Quak kelaar en Bout tegen wordt besloten de pomp op het marktplein een grondige restauralie te doen onder gaan in overleg met Monumentenzorg. üp voorstel van den heer Hage wordt besloten de weg langs de wa terleiding officieel den naam te geven van „Oostsingel". Be heer Bout zou het goed vinden wanneer ook hier eens naambordjes werden aangebracht. De voorzitter neemt die gedachte gaarne over en zal eens met den gemeente-opzichter overleggen wat hiervan de kosten zouden zijn. In een volgende vergadering kan men dan beslissen. Voorgesteld wordt de brug bij de üostsingel in gemeente-eigendom over te nemen mei bepaling dat de brug alleen geschikt zal worden geacht voor verkeer tot 2000 kg. De heer Nelisse vraagt hoe het moet als de waterleiding eens ver breed moest worden, wie zou dan de kosten moeten betalen Na eenige bespreking wordt be sloten deze zaak nog eens aan te houden. De brug bij het Kaadje zap verbeterd worden overeenkomstig het voorslel van burg. en wetb. Na een opmerking van den heer Langejan of niet beter gewerkt kan worden met beton. Hieraan meent men geen gevolg te kunnen geven omdat men dan een onvergankelijke bovenbouw zou krijgen op een vergankelijke onderbouw, wat technisch niet ver antwoord zou zijn. Met betrekking tot de oprit aan den Molendijk naar het Boschje wordt besloten deze oprit doorte trekken. Degreppeldieaan den voet van den dijk Ihans loopt, door te trekken en verder aan de bewoners aldaar een voortuintje ter beschik king te stellen op de wijze ais dit is geschied met de andere bewoners aldaar. Men hoopt dat op die wijze aan geuile bezwaren zal tegemoet worden gekomen. De havenbeschoeiïng achter den waterkeerenden muur bij de woning van de weduwe Fermie behoeft ver betering. Er zijn 2 plannen, het eerste plan tot algeheele verbetering van Met de Paascli ieder zijn eigen paardje. Drin daarom een Stokpaardjes le of Stokpaard] Citroen Jenev D. C. Geluk, straat Tholen. Electrische wasc chineseiken 1001 geldgebrek fal vanaf f37,50. N u vooral nota, vlechtwerk, dt draadnagels e enorm in prijs iaagd is. Bij p hooge korting 47170 Melse.Tht 11 "S ■E I de beschoeiing aan die zijde ov gaan en een kleiner plan om eerste gedeelte te vernieuwen verdere gedeelte le doen verbef Met algemeene stemmen wordl sloten de kosten voor beide plai te doen opmaken en daarna t< slissen. Met betrekking tot een achter bosch wordt na ruime be: king besloten deze te doen del De heer van Iwaarden vvor erfpacht gegeven een perceeltje u voor zijn hotel. Met algemeene s men wordt besloten tot verbete van het terrein der gedempte kl kaai in werkverschaffing. Waar I de Viet liet gemeentetuintje niel aanvaarden wordt besloten d geven aan de weduwe Dane daar op de lijst van gegadigden staat meld. Op voorstel van den Langejan wordt alsnog besloten aankoop van 2 kasten voor meentesecretarie. Hierna sluiting. de BURGERLIJKE STAND. Gem. STAVENISSE over Maart 1 Geboren Willem Jan, z. v. C van Putten en Joz.a. M. Gaak Pieter, z. v. J. van Haaften en H Hendrikse. Laurina, d. v. Neh. V dorp en J. van der Maas. Overleden: Kornelis Moelkerö wedn. van A. Quist. Jan Wil Hendrik Frederik Buijze 79 i„ w< van J. J. Waale. Huwelijken: nihil. Loop der bevolking. Ingekomen nihil. Vertrokken A. van 't Hoff en g< naar Rotterdam. L. v. d. Berg ti id., Will.a Joh. Stoutjesdijk naar L. A. Hondorp en gezin naar Utrei

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1938 | | pagina 4