Bruggetjes rnmrmnm 6, Joh. BEUKELAAR Nutsspaarbank AKKERTJES Verzendt Uwe goederen per spoor \.V. CORONA i; Per autobus B. B. A. Prijs 35 ets. - (franco per post 40 ets.) pracht karpetten zeilen, gordijnen en meubelen P. C. LINDHOUT Morgen heb ik weer koorts fes ;i O iderlrouwd W. D. BOLIER en 7 47141 H. OOSDIJK. Poortvliet, 31 Maart 1938. Fa. AUQ. VAN DIJK-Petit MARMERENSchoorsteenmantels Speciale aanbieding van een zéér groote partij Schoorsteenmantels in prijzen van 20 a 30 Gulden, geheel compleet, zeer mooie mo dellen, diverse afmetingen en marmer sooiten. BEZOEKT ONZE MAGAZIJNEN STATIONSTRAAT 19 BERGEN OP ZOOM H^den ontvangen 12 47140 tegen lage orijzen. op: Familiedrukwerk T rouwkaarten Geboortekaarten Rouwbrieven worden aangenomen door onzen agent te Oud-Vossemeer den heer MOLENSTRAAT Overleg met de en leg wat over is Uw verzuchting als Gij Uw keel voelt dik worden en U onprettig en rillerig begint te voelen. Stop die opkomende verkoudheid, ga vroeg naar bed. Neem één of twee "AKKERTJES" en morgenochtend voelt ge U pretticjer dan ooit en Uw verkoudheid 'gaal niet door". "AKKERTJES" stellen nooit teleur I «^«^Ongeëvenaard bij gevatte m uc wkou, Griep, rheumatische wpijnen, Zenuwpijnen, enz. 12 stuks voor 12 stuivers I Volgens recept van Apotheker famont Sneller en goedkooper dan Postpakketten Hel stationTholen B.B A. staat in rechtstreeksche verbinding mei alle stations der Nederlandscher^poorwegen, men betaalt allééu zoowel voor aankomende als vertrekkende zendingen niets dan de spoorvracht van of naar Tholen. Een spoorzending die tot Bergen op Zoom bevracht b.v. fü.50 zou kosten, kost tot station Tholen betzelfde. x Geeft dus op te zenden Station Tholen B.B.A. Zendingen voor plaatsen in het eiland Tholen, te Tholen aankomende, worden verder vervoerd met den voerman uit die plaatsen. Doet Uw voordeel, en vervoert Uw goederen rechtstreeks Agentschap B. B.A gevestigd Hoogstraat 1 Tholen, Telefoon 16 kantoor geopend van des voormiddags 8 tot des avonds 20 uur Zuivelstraat 35. 12 BERGEN OP ZOOM 8193 over het Postkantoor Het adres voor alle geneesmiddelen Verband- en Verplegings-artikelen homoöpatische Geneesmiddelen van Dr. Wilmar Schwahe THOLEN-BERGEN OP ZOOM Enkele Reis f0.26 Retour f0.42 Maandkaarten Tholen—B.o.Z.v.v Abonnement onbeperkt aantal rillen f5.70 Maandkaarten 6 ritten per week v.v. f4.20 Schoolkaarten 0 ritten per week v.v. per maand f3.75 GEMEENTERAAD per 20 woorden iedere 2 woorde 5 cent, uitsluiten vooruitbetaling. I Te koop Best weihooi en een I Schriftelijke Pootgoed. Z. honle B 28-35, Bintje B 30-45 Ie uab. blauwe Eig. partij tarwestroo, en o?0Ije/o'J| poters, lenab.Alpha's kleppertuig zoo goed ^'ec'J's t ld.atj enz. enz. hij Dav. van als nieuw bij J. J. v jf.ar' Houdt, Scherpenisse. j der Slikke 'l Hof T,'®ier %J. der '„Welgelegen" Poort vliet. 47143 Een goede Bril bij W. Besling. Ge diplomeerd Opticien. Drogisterij het Groene Kruis. Fortuinstr. 12 Telef. 91. Bergen op Zoom. 47070 Een mooi cadeau is een houten para. pluieton of bloem pot- ïn verschillende ma ten en uitvoeringen voorhanden. Gebrs Vis, Dalemschestraat, Tholen. 47137 Trouw- en Verlovings ringen. Nieuwe model len, mooi en billijke prijzen. Antoine An driessen, Gr. Markt 25, Bergen op Zoom Telef. 264 47105 Dalemschestraai Tholen. ForticoJ lijmt alles. 10 cent per tube. Fa. J. M. C. Pot, Boekhandel Tholen Bij Joh. van Oost 5 pak beschuit 25 ct I pak 6ct. Krakelin gen, allerhande, klets koppen, coeosmaca- roontjes, Willemien tjes 10 cent per ons. Ziet onze paasch- etalage. 47145 A. C. Quij Brugstraat 7, Uw adres voof vakkundigrepa:. van alle s o og schoenwerk. >1 Tijdelijke aanbiy B.K. keukenuill met gratis kil zelfde kleur, lijj dagen 24-deelig|» f28.20. Bestel sf" J. Melse, Tholel Eet nu kaas Piima volvet 35 ct. Edammer 40% 28 ct. Oude boerenkaas 50c. Zeer pikant. Leidsche Pan-pan 35 ct. Alles p. pond Aanbevelend J. J. Schot-Duivendijk Markt 6. 47132 Bestelt nog heden een exemplaar bij de administratie of bezorgers van dit blad- C. Firma B. Wolf, Fortuinstraat Bergen op Zoom, Telef. 259. Voor vlechtwerk, Van ouds het bekende harmonicagaas, punt- adres voor diamant, draad, alheinings goud, zilver en hor- draad, binddraad, loges; aan huis te krammen, draadna- ontliieden. Steeds' ruime keuze. - Zeer billijke prijzen. Oud goud, zilver en dia mant worden tegen de hoopte waarden ingekocht. Beëedigd makelaar en taxateur 47104 gels, enz. enz. hebben wij bizondere lage prijzen. Vraag olï'erte. Tevens eenirigoeden staal zijnde 2e hands brandkast aan spot prijs. Fa. O. J.Contanl& Zn. 47149 Tholen Als U iets extrt de boterham w croheerl dan fijne kookworst per pond. Mee Brugstr. 17, Ti Tholen. os ,e de in 1 e, ha ;e ir j Te koop eenadresseerma met adresplaalj a; het eiland Thot bevragen bij FBri Rijssel, Stoofstr v Tholen. i o [SE POORTVLIET, 29 Maart 1938. Voorzitter en secretaris de heer W. Dronkers. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering op de gebruikelijke wijze. De notulen van de vorige verga dering worden voorgelezen en onge wijzigd vastgesteld. Ingekomen stukken Een schrijven van Ged. Staten dat liet quotiënt voor deze gemeente is vastgesteld op 3.8529. Het verslag van de commissie lot wering van schoolverzuim. Proces-verbaai van kasopname hij den gemeente ontvanger. Van den Commissaris der Koningin dat koninklijk is goedgekeurd de verordening heffing 75 opcenten hoofdsom pers. belasting. Van den directeur van de werk loosheidsverzekering en arbeidsbe middeling dat het normaalsubsidie over het 4e kwartaal 1937 bedraagt f 103 en de extra-subsidie f132. De heer Boogaart vraagt wat er verstaan wordt onder normaal- en extra subsidie. De voorzitter antwoordt de extra subsidie is niet bepaald elk jaar en daar moet ook de gemeente aan bijdragen. Hoe het eigenlijk precies is kan spr. niet zeggen. De lieer Boogaart vraagt of dat ook is voor de niet-aangeslotenen. De voorzitter antwoordt daar wordt geen subsidie voor gegeven. De heer Boogaait zegt als er nu f 1000 uitbetaald wordt aan de niet aangeslotenen, hoe wordt dat dan geregeld. De voorzitter antwoordt daar wordt ook subsidie voor ontvangen; de niet-aangeslotenen worden recht streeks betaald uit de gemeentekas en daar draagt het Rijk de gewone subsidie aan hij maar de extra-sub sidie is alleen voorde vverkloozenkas. De heer Krijger merkt op dus dat is dan ten koste van de gemeente. Wethouder van Ast zegtdat is niet zooveel. Het is zoo: als de ge- organiseerden uit de werkloozenkas ontvangen dan komen de ongeorga niseerden naar de gemeente en dati krijgt de gemeente van het rijk terug en ook mag de gemeente nog iets aftrekken, dus het slaat ongeveer elkaar. De voorzitter doel in verhand met deze zaak nog voorlezing uit „Uns Maandblad", orgaan van den Effectenhandel en is dat is het vol gende: Uit de mededeelingen van den Directeur der werkloosheidsver zekering blijkt het volgende: In 1937 ontvangen de werkloozen- k sen bij een gemiddeld aantal van 559.000 leden in totaal aan bijdragen van de leden f 7.000.000. Van Rijk en gemeenten ontvangen deze kassen aan subsidie f 11.700000. Aan haar werklooze leden keerde ze uit f 14.000 000. De reserves der kassen stegen hier door van f 0.700.000 op uit. 1936 tot f 12.000.000 uit. 1937. De vakhonden verdienden dus aan de werkloozen in 1937 de somma van f5.300 000. Hoe zit dat? Hiermede is deze zaak afgehandeld. Van Ged. Stalen vrijstelling voor 2 jaar van lich. oelening op de ppenh. school. De heer Boogaart zegt nu is ons vrijstelling verleend tot '1939, maar daar behoeven wij toch geen gebruik van te maken. Wij mogen hel dus laten, maar daarom behoeven wij liet nog niet te laten. De voorzitter zegt er is nu een maal vrijstelling er. dan kunnen wij toch weer niet anders gaan doen. De heer Boogaart zegt er is geen gelegenheid om dat onderwijs vrucht dragend te geven, maar spr. gelooft dat met niet te groote kosten deze gelegenheid is klaar te maken en iiij geeft dan ook burg. en weth in overweging dit eens na te gaan De vourzitter is er voor maar af te wachten tot de termijn om is. De heer Boogaart gelooft dat met f 150 een goed lokaal is klaar te maken, misschien kan het wel met f 425. De voorzitter zegt met 4 tegen 3 stemmen is de vorige maal besloten vrijstelling te vragen, laten wij con sequent blijven en het deze twee jaar zoo houden. Ook zullen Ged. Staten deze uitgave niet goedkeuren, want ze zouden vragen hoe komen jelui daartoe eerst vrijstelling vragen en dan toch een lokaal in orde maken. De heer Boogaart geeft toch in overweging deze'zaak te bezien. Een schrijven van den Min. van Onderwijs, K. en W. dat de rijks vergoeding is vastgesteld op f8254.08, zoodat f54.08 le weinig is ontvangen. Een schrijven van P. J. Heijboer dat hij zijn benoeming tot gemeente opzichter aanneemt. Een dankbetuiging van H. K. H. Prinses Julia a en Prins Bernhard voor de gelukwenschen ontvangen bij de geboorte van hun dochter. Een dankbetuiging van het bestuur der Bijz. school voor de ontvangen gelden voor traclatie van de kinderen bij de geboorte van de Prinses. Van den Pensioenraad dat de pensioensgrondslag van den burge meester en ambtenaar van den burg. stand moet worden verlaagd met ingang van I Januari 1937 daar de tijd. toelage niet bij den pensioens grondslag mag worden gerekend Met alg. st. wordt dit goedgevonden. Het beredeneerd verslag van de landarbeidersstichtiug, dit zal bij de eden circulepren. Een schrijven van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor West. Noord Brabant orn niet mee te wer ken aan het plan van de Ver. van Ned. Gemeenten tot uitbreiding van de centrale inkoop. D - voorzitter zegt dat burg. en weth. voor stellen dit stuk voor ken nisgeving aan te nemen. De heer Krijger gaat daar niet mee ac.coord Er worden verschillende zaken door de Ver. van Ned. Ge meenten gevoerd, de middenstand wordt er mede gedrukt en dat is ergerlijk. De minister zelf geeft voor schriften om den middenstand te hel pen.Laatdatnu iets meer kosten, maar laten wij dan eerst trachten de middenstand uit den druk te helpen. Er is zoo dikwijls gezegd wij zitten hier niet voor een categorie maar voor alle categoriën van mensehen en laten wij dan alles trachten te doen om te helpen en dus niet voor kennisgeving aannemen. De voorzitter wijst er nogmaals op dat het bedrag van f2 per leerling voor de schooi te weinig is, dus wij zijo genoodzaakt zoo goedkoop mo gelijk trachten klaar te komen. De heer Krijger zegt aan de eene kant is dat waar, maar nochtans zal hij er tegen protesteeren en kan niet met het voorstel meegaan. De heer Boogaart merkt op dat men tegenwoordig de laatste cent moet bezuinigen, wij moeten ook denken om den belastingbetaler. De voorzitter merkt op dat wij de vorige jaren eén post hadden op de begrooting van f3.50 per leerlingen dat deze teruggebracht moest worden op f2. De heer Krijger zegt het gaat allemaal naar het groot kapitaal en de middenstand wordt in de put geduwd en hij zal de laatste zijn die daar aan mee zal helpen. Met de stem van den heer Krijger tegen wordt het voorstel van Burg. en weth. aangenomen. Een schrijven van Ged; Slalen betreflende enkele wijzigingen van tarieven van de legesverordening. Burg en weth. stellen voor deze wijzigingen aan te brengen, waartoe met alg. stemmen besloten wordt. Eveneens betreflende de verordening regelende de eischen van benoem baarheid en bezoldiging gemeente veldwachter. Burg. en weth stellen voor ook dezr wijzigingen aan te brengen, waartoe met alg. stemmen besloten wordt. Een verzoek van P. C. Hage om Doet gelijk velt; laat Uw uurw repareeren en ze bij M. Jans Tholen, waar nieuwste moi kunt verkrijgen. geen subsidie te verleenen aan de autohusdienst StavenisseTholen. Daar geen verzoek is ingekomen stellen burg. en weth. voor dit stuk voor kennisgeving aan te nemen, waartoe met alg. stemmen besloten wordt. De heer Boogaart vraagt of er geen klachten zijn binnengekomen over de vastgestelde tarieven voor de verhuur van auto's door paticulieren. De voorzitter antwoordt dat er bij burg. en weth. geen klachten zijn ingekomen. Een verzoek van het bestuur van de Bijz. school om een voorloopig voorschot. Burg. en weth. stellen voor een voorschot te geven van f 605,26, waartoe met alg. stemmen besloten wordt. Van hetzelfde bestuur een verzoek om de vergoeding voor 1937. Burg. eu weth. stellen voor dit aan te houden totdat men precies kan zeggen wat het onderwijs op de O. L. school over 1937 heelt gekost. Met alg. stemmen wordt dit goed gevonden. Burg. en weth. stellen voor een wijziging van de begrooting voor 1937, welke met alg.stemmen wordt goedgevonden. Een verzoek van het Groene Kruis om subsidie. In het adres wordt er op gewezen'dat sinds 3 jaar door de gemeente geen shbsidië meer is verleend en hoewel er thans nog een reserve is van f 1487.44, is er jaarlijks zoo een achteruitgang dat binnen zeer korten tijd deze reserve zal zijn opgeteerd. De voorzitter zegt: eenige jaren heeft het Groene Kruis subsidie gehad van de gemeente, maar toen de kas van het Groene Kruis zich in stijgende richting begaf en er een reserve was van f2000, is ér door de gemeente gezegd dat enen er niet mee door kon blijven gaan en is de subsidie ingetrokken tot het tijdstip dat het Groene Kruis dit weer noodig mocht hebben zoo is besloten. Nu is er nog een reserve van f1487.44 en laten wij nu zeggen dat er elk jaar f200 ingeteerd zou worden, dan kan het Groene Kruis toch nog 7 jaar weg eer dat alles opgeteerd is en daar op gelét stellen burg. en weth. voor voorloopig nog geen subsidie te geven. Kon het Groene Kruis zich zelf niet meer helpen dan was het wat anders, maar op het oogenblik met deze reserve hebben burg. en weth. geen vrijheid kunnen vinden voor te stellen gunstig te beslissen. De heer Krijger vraagt of het niet mogelijk is de helft van vroeger te geven. Het Groene Kruis doet zeer veel en nuttig werk in onze gemeente en dat wordt ten zeerste op gesteld. Er wordt zooveel mo bezuinigd en er wordt zro mogelijk uitgegeven voor hel schaffen van nieuwe instrum en toch gaat men jaarlijks ach en ook is het een zaak vai algemeen belang. is ti je li Er moet zooveel mogelijk vot daan worden als men ziet jaarlijks achtergaan met f200 komen voor groote nitgavei daarom acht spr. dit verzoek o plaats en stelt voor f 150 te De heer Boogaart is het volk met den heer Krijger eens. juist naar voren gebracht het t :i werk dat door het Groene o wordt verricht, maar het is jat in dat de heer Krijger de laatst gadering van het Groene Kruis is geweest, want dan had hij ku hooren dat het nadeelig saldo Ju opgegeven gecamoufleerd is, het is niet f 160 maar f400 het materiaal aangeschaft wa: worden wat noodig was, dan h nog een grooter achteruitganjii weest. Een achteruitgang is de naar de verdwijning. Spr. is tuigt dat deze Vereeniging flinl steund moet worden. Er is niet veel materiaal en dat er is, is verouderd. Spr. wil een din< noemen en dat zijn de ligsto Als spr. een ligstoel noodig hebben en hij had geen geld ze een te koopen dan zou hij weq een ligstoel van het Groene te nemen. Het zijn stoelen met matten heel netjes gemaakt, maa omen hier en die komen daaf ook hij patiënten met T.B.C. f het niet mogelijk die goed te smetten en uit vrees van besme zou ik deze niet in mijn huis w hebben. Ik zou aan het bestunr het Groene Kruis in overwe willen geven Verbrand ze diret geeft ze aan niemand meer uit het Groene Kruis zou nieuwe stoelen aan moeten schaffen metaal, die zijn zeer goed te smetten en te reinigen en zoo er veel dingen verouderd. Dan het bestuur beslist móeten schaffen een korte golf app: voor behandeling van rheumati ziekten er is een hoogtezon ook dit apparaat is noodig or patiënten hun pijnen te verzac laat staad genezing te brengen. Zoo'n apparaat zou een gezeg uitwerking brengen en dat is goedkoop. Slol volgend nummer. i

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1938 | | pagina 4