2325 De Ge Trouwen Verkouden. Dampo GEEN GEMORS! Ssto». in dubbelen zin: ontwerp Copier, Leercü Overname. Nederlandsche Schippers- 40B43 24 almanak voor het jaar 1938 FIRMA J.M.C. POT Qaat Ook al griep? BAKKERTJES 6 ^ig te verlengen door eleetrische 5 lichting van de hokken. Weliswaar dt de eierenproduetie daardoor imuleerd, omdat de dieren langer zijn en dus ook meer voedsel zich nemen, doch de broedresul- n der eieren van zulke „verlichte" jen kunnen volgens deze Js-centrale daardoor ongunstig den beïnvloed. - ies tijgen thans de crisis-ambte- j( en er bij donker op uit 's avonds 's morgens vroeg om te speuren r verlichte kippenhokken van »nde fokkers en vermeerderaars, eerste delinquent is reeds gesnapt le omgeving van Barneveld. et wil het H b 1. voorkomen, dat •mede de grens óók van de crisis- •heidsbemoeiïng is bereikt, tenzij van werkverschaffing sprake is. De kwaliteitscontrole op onze uitgevoerde landbouwproducten n|oor de Tweede Kamer was een uitgebracht over de z.g. Ibouwuitvoerwet 1937, welke ïwe bepalingen bevat teneinde de liteit van uitgevoerde producten land- en tuinbouw, veeteelt en lelbedrijt te waarborgen. Ïi een nota op dit verslag zegt de ister thans, dat hij het van over- swege bevorderen van een en hoofd verstopt. Tranende oogen. re keel. Hoesten en vol op de borst. lucht op en geneest. J 9 40631 n' liteitscontrole op verscheidene lbouwexportartikelen een eisch r tijds acht. e ontwikkeling van het verkeer ichen de groote internationale derenmarkten zal de beteekenis die controle nog meer op den rgrond doen treden, le Kamers zullen over de toepas van de nieuwe uitvoerwet op crete gevallen evenzeer de gele heid krijgen tot hoor en wederhoor den verantwoordelijken minister 01 jnderde landbouwuitvoerwet 1929. ibileum dr. W. G. N. v. d. Sleen. let is vijf en twintig jaar geleden, de bekende wereldreiziger dr. W. N. van der Sleen te Haarlem ge moveerd is tot doctor in de schei- Inde op een proefschrift, dat de lenstelling van het duinwater in band met de bodem behandelde. zijn promotie publiceerde hij wel lijsten van de fauna van onze it met een vijftigtal nieuwe soorten, ook de eerste uitgewerkte studie r zeespiegelrijzing, welke de the- van de bodemdaling al gauw d verouderen. Na de wereldoorlog d de heer Van der Sleen leeraar het Gymnasium te Haarlem, ar lust tot avonturen en het maken verre reizen zat hem in het ed en zoo nam hij afscheid van rarlem en trok naar het Himalaya- lergte in Azië. In gezelschap van i vrouw zwierf hij door de onher- gzame oorden van dit gebergte, ir hij vele merkwaardige ontdek- gen deed. Naderhand heeft hij nog reizen gemaakt naar alle relddeelen. Van zijn tochten nam een groot aantal voorwerpen mee, nu tezamen een klein museum men. Redding in volle zee. Het vrachtschip „Tajandoen" van de Mij. „Nederland" heeft 18 Novem ber jl. bij Quessant 61 Italianen van een gezonken Italiaansch vrachtschip, de „Boccaccio", gered. In het laatst der vorige week kwam de „Tajandoen" te Amsterdam aan, waarna de kapitein van het schip, de heer P. de Herder, de pers van zijn wedervaren vertelde. In den morgen van den lSden November ontmoette het Nederland- sche vrachtschip op zestien mijl Zuid-Zuidwest van Quessant een stoomschip, dat met Morse-lamp assis tentie verzocht. Dit bleek de Itali- aansche boot „Boccaccio" te zijn. Twee minuten later deelde de „Boccaccio" per radio mede, dat hij zinkende was. Op hetzelfde moment zag men op de „Tajandoen", dat het achterschip van de „Boccaccio" met groote snelheid zonk, dat de beman ning in twee reddingbooten pogingen deed zich te verwijderen en dat een kwartier later het achterschip was verdwenen. Toen was binnen twintig seconden de Italiaansche hoot recht standig in de diepte verdwenen. Een aantal Italianen kon spoedig worden gered, doch verscheidene be vonden zich nog nabij het vergane schip. Drie leden van de bemanning der „Tajandoen" werden in de red dingboot uitgezonden, namelijk de kwartiermeester J. Toxopeus en de matrozen K. Posthuma en J. Lamie, benevens de kapitein en de bootsman van de „Boccaccio", die reeds aan boord waren gekomen. Zij slaagden er in ook de anderen aan boord te nemen. De derde officier is echter verdronken. Kapitein De Herder deelde omtrent de oorzaak van het zinken mee, dat de bemanning van het Italiaansche schip van meening was dat in ruim 4 door communisten een tijdbom was geplaatst. Toen deze ontplofte, stroomde het water binnen, terwijl tevens het schot tusschen de ruimen 4 en 5 brak, waardoor het schip vol water liep en spoedig daarop zonk. Geen verdere daling van boterprijs In Londensche marktkringen meent men dat de factoren, welke tot daling vanden boterpriis aanleiding hebben gegeven, thans zoo goed als uitgewerkt zijn en men verwacht dan ook, dat de prijzen gedurende den winter op het huidige niveau zullen blijven, hetgeen lichtelijk hooger is dan dat van verleden jaar. Ingewijden blijven aannemen, dat de aankoopen in Nieuw-Zeeland, toen de markt hoog was welke zen dingen thans zijn aangekomen en moesten v\ orden gespuid voorna melijk verantwoordelijk zijn voor de daling, gepaard aan enkele andere factoren. De hooge prijzen waren een gevolg •van een wereldtekort, veroorzaakt door het feit, dat wegens de droogte in Australië de boterexport van dit gewest terugliep. De totale importen in het Britsche rijk waren de vorige maand dan ook 10 pet, lager dan in üctober van het vorige jaar. De grootere verschepingen uit Nieuw-Zeeland, dat thans een kwart van het geheële boterverbruik exporteert en regenval in Australië, waardoor de koeien weer meer melk zijn gaan geven, hebben het even wicht hersteld. De toevoer is thans ruim voldoende en de Engelsche huisvrouw keert terug tot 't gebruik van natuurboter. waardiJor eveneens voor den detail handel de afzet op het oude peil terugkeert. Groot-Brittannië is thans de grootste boterverbruiker ter wereld. Sedert 1932 is de boterinvoer steeds toege nomen, en thans verbruikt Engeland als natie meer dan een half millioen ton per jaar of 10 000 ton per week, d. i. een half Engelsch pond boter per week voor elk hoofd der bevol- king. SPORT. Oud-Vo semeer. P.V. „de Zwaluw" Oude duiven Vitesse kampioen. J. Tholenaar le ringnumm.41753 G. Havermans 2e 40892 M. v d. Zande 3e 40680 Fantasie. J. Tholenaar le 36 Gebr. van Driel Lz. 2e 41816 G. Havermans 3e 335 Generaal. J. Tholenaar le 41753 G. Havermans 2e 40892 M. v.d. Zande 3e 40680 Kampioen Hok. J. Tholenaar le, G. Havermans 2e en Gebr. Hoek 3e prijs. Jonge duiven. Kampioenduif. J. Tholenaar le ringnumm. '114 M. v d. Zande 2e 382 Gebr. Hoek 3e 270 Oud en Jong, kampioenduif. J. Tholenaar le 961 Abr. van Driel 2e 170 Abr. van Driel 3e 168 Winnaars van de hoofdprijzen. G. Havermans 1e, Joh. Klippel 2e en Gebr. Hoek 3e prijs. Geen inkt aan den houder! Geen inkt aan Uw handen! Rustig steunend op den glazen fand, z66 zuigt de pen zich zindelijk vol. Uw vingers blijven schoon! Een schitterende verbetering, deze nieuwe handige Talent „Elite"-flaconGevuld met den allerbcsten Talens-vulpeninkt. En toch slechts 60 cent „ELITE" FLACON INGEZONDEN. Uit zijn asch verrezen Langen tijd was er, door velerlei redenen, eenige stagnatie in ons werk. Thans evenwel hopen we met nieuwen moed ons heerlijk werk, de hulpverleening aan de verdrukte Christenheid in Rusland, weer aan te vatten. We kunnen U mededeelen, dat alle onzekerheid omtrent het resultaat van onze milddadigheid is weggeno men en dat we, op gezag van Dr. Steinwand te Dorpat, den leider van den Baltischen Rusland arbeid, kunnen verzekeren, dat Zeeland een bepaald aantal gezinnen KAN helpen. Ieder gezin, dat in Rusland om des geloofs wil ten prooi valt aan honger en ellende, kan door ongeveer f 15 per maand, dus f 180 's jaars worden geholpen en behouden. Indien wij als Zeeuwsch Comité20 gezinnen voor onze rekening nemen, is dat wel waarlijk niet te veel gevraagd, twintig martelaargezinnen gered door f 3600 's jaars O zeker, het is wel een klein procent van het groot aantal ver drukten, maar bedenken we, dat Christus zich ook om den enkeling bekommerde, dan zij het ons een zeer in Christus Naam enkelen va Zijn Kerk te steunen in den zwaren en bitteren strijd des geloofs. Als dan ook binnenkort een beroep op U gedaan wordt door „De Zeeuw- sche Beker" hopen we, dat die oproep niet tevergeefsch zal zijn. Gaarne ben ik bereid Uw gaven in ontvangst te nemen, terwijl ik hierbij nog mededeel, dat de Heer G. M. A. Laernoes, Oud-Indisch Schoolhoofd, Koudekerke, B. 386, zich bereid heeft verklaard, inlichtingen te verstrekken over den Rusland, arbeid en mede te werken aan de propaganda voor het werk van „De Zeeuwsche Beker." Het Provinciaal Comité te Middel burg bestaat uit de Heeren J. F. Heemskerk, Voorzitter. F. H Geursen, Secretaris. J. W. Dippel, Ned. Herv. Pred. Alg. Adjunct. G. F. Nolte, Ev. Luth Pred. P. J. F. van Voorst Vader, Ned. Herv. Pred. W. L. Arts. A. Petermeyer, Leeraar Gym. D. Bremmer, Geref. Pred. A. H. Oussoren, Geref. Pred. K. Huizinga, Direct. Kw. Sch. J. Terpstra, Notaris. A. Koning, Geref. Pred. Propaganda-leider en Penningm. Voor het Comité vnd. A. Koning, St. Laurens. Giro 220659 KERKNIEUWS. BURGERLIJKE STAND. Gemeente THOLEN van 26 Nov. t/m 2 Dec. 1937. Geen inschrijvingen. ZONDAG 5 DECEMBER 1937. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. de Bres en nam. 2 uurds. Wol- fensberger. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2.30 dr. Veltenaar. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en en 's avonds 6 uur leeskerk. Vrije Ger. Gem. voorm. 9.30 uur» nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Vrijdag 10 Dec. 's avonds 6.30 de heer Spijkhoven te Driebergen. Ned. Protestantenbond afd. Tholen Geen dienst. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uurds. v. d. Heuvel. Bed. H. Doop. Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9 30 ds. de Haan en nam. 2 uur leeskerk. Voorm. Bed. H. A. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Maandag 6 Dec. 's avonds 6 uur ds. v. d. Berg. Bevestiging ambtsdra gers. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leeskerk en nam. 2 uur ds. de Bres. N.D. Ger. Gem. voorm. 9 30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm.9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en 's avonds 6 uur ds. Batelaan Voorm. voorb. H. Avondmaal. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Ilerv. Kerk voorm. 9.30 ds. de Haan en nam. 2 uur leeskerk. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en s' avonds 5.30 leeskerk Bijeenkomst in de Bewaarschool op Woensdag 8 Dec. 's avonds 6 uur de heer Spijkhoven le Driebergen. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. v. Eist. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 uur en 's avonds 6 uur leeskerk. Donderdag 9 Dec. a.s. 's avonds 6 30 de heer Spijkhoven te Driebergen. BURGERLIJKE STAND Gem. STAVENISSE ever November 1937. Geboren: Jannetje Neeltje, d. v. H.Goedegebuureen K.J. Dorst. Maria, d. v. J. M. Koeman en N. Geuze. Cornelia Jozina, d. v. L. Gunst en E. M. Scherpenisse. Overleden I. Elenbaas 77 j., wed. van A. C. v. Nieuwenhuyze. L. Klip- pel 69 j. wed. vari F. W. Hout.^^ Vertrokken M. Steendijk Cz. en gezin naar Rotterdam. W. L. Smits naar Rotterdam. Andr. Wesdorp naar Hekelingen. E. den Braber naar Rot terdam. J. W. Hanse naar Wassenaar. G. A. Luijk naar 's-Gravenhage. De witste tanden, indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. 1VOROL 6 46633 Temperatuur van het Scheldewater te Tholen. Nov. Dec. Graden C. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag MARKTBERICHTEN THOLEN, 3 Dec. 1937. Roomboter f 0.77 per pond. Boereboter f 0.72 Eieren f 5.50 per 100. 27 5,1 28 4,3 29 4,3 30 4,2 4,4 1 2 5, 3 5, ST. MAARTENSDIJK, 2 Dec. 1937 Zomergerst f 8.00 Paardeboonen. f 7.007 25 Bruine boonen f 9.0010.75 Erwten (groene) f 9.0010 25 Schokkers f 15.00—16.75 Alles per 100 K G. Eigenheimers, witte f 1.50 Zeeuwsche bonte f 2.10 blauwe idem Poters f 0.801.00 Alles per 70 kg. Ajuin groote f 4.25— 4.50 kleine f 5.00 Alles per 60 kg. Geperst stroo per 1000 kg. f 13.00 - Veiling 2 Dec. 1937. Gewone uien f 7.35f 7.50. aanvoer 10000 kg. grove f 1.04. drieMngen f6.00. bonken f 7.00. stek f3.80. Koebieten 2e soort f 0.58—0.74. aan voer 5000 kg. Roode kool f 3.00. Aanvoer 5000 K.G. Alles per 100 K.G. Ondergeteekende maakt be kend dat hij sinds 29 Nov. jl. de timmerzaak van L. W. Blaas, Stoofstraat Tholen heeft over genomen. Hij beveelt zich beleefd in Uw gunst aan voor alle voor komende werkzaamheden. Door ruime ervaring Uw adres voor betonwerk, teekeningen en be grootingen, alles volgens nauw keurige berekeningen. Uw Ed. dw. dr., 46640 20 W. BLAAS. Verkrijgbaar met gratis kaart van de Zandkreek de Oosterschelde en de IJssel- meerhavens. PRIJS 75 CENT BOEKHANDEL THOLEN NUTSSPAARBANK Laatst afgegeven boekje No. Bestelt dan Uw Trouwkaarten oj Cir culaires bij ons of onze Agenten Lage prijzen, nette uit voeringen bovendien wordt Uw ondcrtrouwadvcrtcntic gratis geplaatst in de Thoolsche Courant I Firma J. M. C. Pot Tholen Nederlandseh Die hoofdpijn, dat gevoel Product van z[q]h zijn en die pij nen overal zullen aan direct verdwijnen met Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER-CACHET5 OP DAti f tflLT f]E.T UWllODFI TE.C,Eb|DEtJr|uJ^ lil DIT BLAD y is exti betere. Kuur,

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1937 | | pagina 3