VERKOOPING TE POORTVLIET WEILAND, Een bril koopen Zakbijbels en Kerkboekjes Firma M. C. Pot jt dat zal altijd mijn stem hebben» ar in principe ben ik tegen ker- omdat dit zonder doel is en het „njefeest wel een doel heeft, jiet Oranjefeest wordt gehouden eere van ons Vorstenhuis. Dat de schen zoo'n leest misbruiken, da juiten mij en daar hoef ik ook iit geen verantwoording voor te gen als raadslid. e beer Heijboer merkt op, dat hij niet voor dat feest is geweest wel blijkt dat hij tegen gestemd jft om die gelden toe te staan in vorige vergadering, e voorzitter zegt: U was er tegen ,r wilde het niet motiveeren. ie heer Heijboer zegt in principe oor te zijn als er gedenkdagen van het Vorstenhuis, om die op gepaste manier te vieren, maar Oranjefeest zooals geweest is, kant nog wal. Hij is het eens den heer Lindhouteen kermis geen zin. Dan ook, een Oranje- brengt geen centen uit de ge nie, maar de kermis wel. Het ste voordeel zou nog zijn, dat [erbergiers een mooie cent trek- maar hij betwijfelt of er op zulk ooit zegjn zal rusten. 'eth. Daane zegtde voorzitter l den heer Heijboer de laatste .dering gevraagd zich nader te veeren, maar dat deed hij niet u zeide Frans Vaders vroeger: zwijgt constateert, die niets zegt het allang goed". Verder zegt op een feest zonder doel, zondigt en op een oranjefeest, een feest net doel, zondigt men ook, maar de kermis daarom weg en mag ranjefeest blijven. Spr. is ook ar jong geweest en steeds ker souden, maar er is niemand ien natte vinger op hem kan n, maar er zijn er ook die steeds itten en zonde op zonde stape- ïn wat betreft een feest ter eere dat is fantasie, het feest is een pretje. heer Vroegop zal er niet verder lop ingaan. voorste) van de meerderheid en weth. in stemming ge- t wordt verworpen met 3 tegen mmen. Voor de heeren Lindhout, nse en Heijboer. de rondvraag zegt de heer énse gezien te hebben dat erop haven twee schepen machinaal het lossen waren, terwijl er 30 40 menschen te St. Philipsland werken. Kan hier niets tegen aan worden, voorzitter antwoordt dat dit gaal, er is al eens iels tegen aan maar het wordt niet goedge- rd. heer van Gorsel zegt dat door polderbestuur er steeds hard aan erkt is om met de mand te laten maar de schippers en de nemers moeten het wel met stoom doen ter wille van de concur- tie en men moet ook niet vergeten die menschen daar hun bedrijfs- itaal in gestoken hebben en dat dan renteloos zijn. ie voorzitter zegt dat men het it kan beletten, dat is hetzelfde het gebruik van machines. )e heer Vroegop wijst op enkele ttsen in de gemeente die er bij en als een mestvaalt. )e voorzitter zal een onderzoek .ellen naar de onderhoudsplichtige. )e heer Vroegop zegt dat degene van hier werkt in de werkver- affing van St. Philipsland maar entperuuroutvangt, terwijl dieuit ere gemeenten 22 cent ontvangen. )e voorzitter zegt dat volgens de :ulaire hier maar 20 cent uitbe- ld mag worden, maar hij heeft al van gehoord en zal trachten verandering in te brengen. )e heer Heijboer zegttot mijn is het vraagstuk voor de lucht- cherming de vorige maal afge- nd, hij doet thans echter opnieuw voorstel om contribuant te worden f2.50 per jaar. »let 5 tegen 2 stemmon wordt dit rstelaangenomen. Tegen de heeren ine en Mees. lierna sluiting. THOLEN, 16 April 1937. 'e j.1. Zaterdag gehouden bloem- 'sdag ten bate van de stichting et Hoogeland" heeft opgebracht som van f36.06. BAZAR. Volgens een in ons blad voor wende advertentie, wordt Vrijdag en Zaterdag 24 dezer te Oud- ssemeer een Bazar gehouden ten e van den B.V.L. POORTVLIET. Met ingang van 1 April jl. is door Burg. en Weth. dezer gemeente aan de O. L. school alhier tot kweekeling met acte be noemd mej. J. J. Elenbaas. Gistermiddag reed M. Oosdijk met kar en paard over den Rooland- schen dijk, toen zijn paard van een koe schrok en op hol sloeg. Kar en paard met bestuurder kwamen in een sloot terecht. Oosdijk kwam onder de kar terechtgelukkig was spoedig hulp aanwezig, die den man uit zijn benauwde positie bevrijdde. Genees kundige hulp werd ingeroepen en geconstateerd dat Oosdijk een zware beenkneuzing had opgeloopen. SCHERPENISSE. Ten behoeve van het waterschap „Scherpenisse" werd aanbesteed a. Leverantie van grint Ingeschreven door H. Prook te Ou derkerk a/d IJssel a f 1.26 per ton, Fa. L. van den Adel te Dordrecht voor f2.49 per M3, G. J. Faasse te Gorinchem voor f 2 per M3. Gegund aan C. J. Faasse. Lossen van grint. Ingeschreven door M. van Gorsel te Scherpenisse a f0.22 per ton, M. Bolier a f 0.35 per ton. Gegund aan M. van Gorsel. Vervoer grint. Ingeschreven door Joh. v. d. Jagt te Scherpenisse voor f0.47 per M3, M. D. A. Geuze, idem voor f 0.33 per 1000 kg. Gegund aan Joh v. d. Jagt. b. Leverantie van steenslag. In geschreven door N.V. Steenbakkerij te Amsterdam voor f3 per ton, N.V. Bouwmaterialenhandel „De Hoop" te Neuzen voor f3 40 per ton, Basalt maatschappij te Rotterdam voor f 4.73 per ton, Spreker en Elferinks Tran sporten Handelmaatschappij te Am sterdam voor f3.35 per ton, Steen- handel Rauer te Arnhem voor f4.855 per ton, N.V. Basalt en Bouwstolfen N. B. M. te Zaandam voor f3.40 per ton, I. Adriaansens te Neuzen voor f3.60 en f 3.70 per ton. Gegund aan N.V. Steenbakkerij „Holland" te Am sterdam. Lossen steenslag.Ingeschreven door M. van Gorsel voor f0.25 per ton, M. Bolier voor f 0.25 per ton. Gegund aan M. van Gorsel voor f0.25p. ton. Vervoer steenslag. Ingeschreven door Joh. v. d. Jagt voor f0.36 per ton, M. D. A. Geuze voor 10.33 per 1000 kg. Gegund aan M D. A. Geuze. c. Leverantie straatklinkers. In geschreven door N.V. Viamovenstraat- klinker te Zeist f 15.25 en f 16.75 per 1000, N.V. De Straatklinkercentrale te Utrecht voor f 19.25 en f 17.85 per 1000, N.V. Steenfabriek v/h Terwindt en Arn Zn. te Nijmegen voor f16 92 en f 16.40 per 1000, N.V. Mij. tot Verkoop van Waalsteen te Drie bergen voor f 19.32 f 17.24 en f 16.20 per 1000, N.V. Bouwmaterialen M. Luijten te Lekkerkerk voor f 20 per 1000, N.V. Vlamovensteenfabriek Kor- revaar te Oosterbeek voor 119.58 per 1000, Vlamovensteenfabriek „De Gal- lentijnsche Waard" te Nijmegen voor f 19.12 per 1000, Firma de Jong van Lekkerkerk te Rotterdam voor f 18.50 per 1000 en de N.V. v. d. Heuvel's Steenfabriek te Rijen voor f 19 per 1000. Gegund aan N.V. Steenfabriek v/h Terwindt en Arn Az. Vervoer straatklinkersJoh. v. d. Jagt voor f0.80 per 1000 en M. D. A. Geuze voor fO.24 per 1000 kg. Ge gund aan Joh. v. d. Jagt. Lossen van straatklinkers M. van Gorsel voor fO.75 per 1000 en M. Bolier voor 10.75 per 1000. Gegund aan M. van Gorsel. SCHERPENISSE. Woensdagavond had in hotel „De Gouden Leeuw" alhier een propaganda avond plaats tot oprichting van een plaatselijke luchtbeschermingsvereeniging. A ls spreker trad op de heer Bierman hoofdbestuurslid van de Neder- landsche Vereeniging voor Lucht bescherming. Na een inleidend woord van den heer W. L. Klos, burgemeester dezer gemeente, gaf de spreker een uit voerige uiteenzetting van het doel eener luchtbeschermingsvereeniging. Hij somde verschiller.de conrete gevallen op, waarbij eventueele ook deze gemeente in een luchtaanval betrokken kon zijn. Ziet men de uitwerking die zoo'n luchtaanval kan hebben, dan is het noodzakelijk, dat reeds nu voorbereidende maatregelen dienen te worden getroffen om de uitwerking zoo miniem mogelijk te maken. Teneinde dit doel te bereiken achtte de spreker een luchtbescher mingsvereeniging gewenscht, die dan door aansluiting bij de Nederlandsche Vereen, voor luchtbescherming, reeds nu haar taak kan aanvangen door opleiding van brandweer- en luister posten, het vormen van huishoudelijke brandweer en opleiding van orde bewakers. Spreker hoopte dat vele aanwezigen zich zouden opgeven als lid van de plaatselijke vereeniging. Een 27-tal leden gaven zich daarna op. Het voorloopig bestuur werd gevormd door de heeren W. L. Klos, J. Oudesluijs, A. L. C. van Doorn, Z. v. d. Velde, M. D. A. Geuze, J. M. Muller, W. v. d. Graaff en A. H. K evit. Na de hoop uitgesproken te hebben dat het ledental zich zoo spoedig mogelijk zou vertienvoudigen, sloot de burgemeester, na een woord van dank tot de spreker de bijeenkomst. Donderdag 15 dezer herdacht de heer L. C. van Doorn den dag waarop hij voor 40 jaar benoemd werd als Üntvanger-Grilfier van het Ga!. Waterschap Scherpenisse. Benoemd tot volontair ter ge meentesecretarie alhier de heer A. K. Kievit. STAVENISSE. In ee?h alhier ge houden vergadering van het Oranje comité is besloten de Oranjefeesten, die oorspronkelijk op 7 Januari 11. gehouden zouden worden, te doen plaats hebben op den verjaardag van H. K. tl Prinses Juliana, dus op 30 April a.s Het schijnt het voor nemen te zijn in het feestprogramma ook op te nemen ringrijderij te paard om een fraaien wisselbeker. Uit deze gemeente zullen ook eenige werkloozen geplaatst worden aan het in werkverschaffing ophoogen van een gedeelte zeedijk, welks onderhoud berust bij het waterschap „Rumoirt"' te Anna Jacobapolder. ST. ANNALAND. Maandag jl. zijn een 20-tal werkloozen tewerkgesteld bij de verzwaring van den zeedijk te St. Filipsland: Mej. T. W. Hage, Kerk ring alhier, stelt zich beschikbaar voor het in ontvangst nemen van oude postzegels ter bestrijding van de t.b.c. Heden, Vrijdag zijn een 20-lal werkloozen vertrokken naar Ober- hausen (Duitschland) om aldaar werk zaam te zijn in het landbouwbedrijf. OUD-VOSSEMEER. Blijkens de op 1 April j.1. van kracht geworden kiezerslijst kan aan de stemming voor de leden van de Tweede Kamer der St. Gen. worden deelgenomen door 1177 kiezers. KANTONGERECHT BERGEN OP ZOOM Zitting van Donderdag 15 April. Een varkenshistorie te St.-Maartensdijk. Den 53-jarigen landbouwer A. P. wonende te St. Maartensdijk werd in de eerste plaats ten laste gelegd dat hij in strijd met artikel 1 van het crisis-varkensbesluit, op het eiland Tholen aan de echtgenoote van J. Q had afgeleverd of doen afleveren 10 pond z.g. stopworst. Getuige J. Boot, controleur van de landbouwcrisiswet te Tholen, had in Maart van het vorige jaar enkele ge tuigen hieromtrent gehooid waarbij hem o.m. ook de winkelier B. had verteld dat voor eenige weken de dochter van A. P. hem varkensvleesch had aangeboden. Reeds eerder had hij vleeschwaren van A. P. gekocht, doch met het oog op het naderende zomerseizoen had hij het thans niet gedaan. Getuige heeft den indruk cat P. er maar op los slacht en veel vleeschwaren verkoopt. Ik weet er zelf toch niets van, zegt P. We kennen elkaar toch wel P., zegt de kantonrechter, we hebben elkaar al eerder gezien op het kan tongerecht te Tholen. Wat geeft dat, antwoordt verdachte, het gaat hier toch over deze zaak. Ja zeker, zegt de kantonrechter, maar ik heb altijd eenig wantrouwen tegen menschen die méér voor het kantongerecht komen. Ik weet in ieder geval van niets, ik heb twee maal geslacht en dat mocbt ik, deelt verdachte nog mee. Men kan den indruk krijgen zooveel men wil, maar men zal wel kunnen indenken dat wanneer er twee varkens geslacht worden per jaar, men daar niet nog van kan verkoopen. Ik heb nog nooit geen vleesch verkocht. U weet toch wel dat worst ook vleesch is, vraagt de kantonrechter, en de griffier laat er op volgen dat er tenminste wel eens vleesch in zit. Veldwachter C. Bijl uit St. Maar tensdijk kan nog verklaren dat P. nooit voor het slachten van een varken betaald heeft. De ambtenaar van het O. M. wijst er op dat verdachte geen vergunning voor huisslachting heeft gehad en dat hij van de vrije slachting geen vleesch mag afleveren. Ilij eischt f25 boete subs 15 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelt hem tot f 15 subs 10 dagen. Vervolgens had dezelfde A.P. zich te verantwoorden omdat hij een varken had doen slachten zonder daarvan kennis te geven en zonder de betaling van de heffing van f0.06 per kg. Ik had een vrijstelling, zegl ver dachte. Maar U had op Uw vrijstelling een valsche verklaring,deelt de ambtenaar van het O. M. mee, en U mag blij zijn dat U nietin Breda terechtstaat. Er werd op verklaard dat U het varken 4 maanden zelf had gemest en het was dien dag bij U gebracht. Getuige J. Boot vertoefde op 25 Maart van 't vorige jaar op de markt te St. Maartensdijk toen hij zag dat op een kar een gebrand varken werd vervoerd, liet werd naar de woning van A. P. gebracht. Toen hij ging kijken was het varken reeds afgeladen en was slager K. bezig het af te schrabben en verder te slachten Getuige C. Krijger uit Poortvliet, erkend varkenshandelaar, had aan A. P. een varken doen afleveren van ongeveer 180 kg. in ruil voor twee varkens van P. die bovendien nog geld had loegekregen. Maar ik had nog meer varkens, zegt verdachte, wie zegt nu dat dat varken geslacht is. Volgens het proces-verbaal heeft echter D. die het varken gebracht heeft het met P. zelf aan een paal gebonden en slager K. heeft het varken geslacht dat aan de paal gebonden was. Wie verklaart dat ik dit varken heb laten slachten leugent het, zegt verdachte. Waarom moet het toch dat varken van K. geweest zijn. Ik had een varken te veel en daarom heb ik er twee bij K. ingeruild tegen één. Dat varken werd zeker aan een paal gebonden maar uitsluitend om eerst de twee varkens voor K. uit het hok te halen. Daarna heb ik dat varken in het hok gedaan en een ander varken, een varken van m'n eigen aan de paal gebonden. Ik had wel 6 zware varkens staan. Bovendien was het varken van K. ongeveer 180 kg. en er is er een geslacht van meer dan 200 kg. Getuige B. verklaart echter dat 't varken schoon nog 150 kg. woog en dus ongeveer 180 kg. gewogen kan hebben. De ambtenaar van het O.M. eischte voor deze overtreding f 15 subs 10 dagen. Verdachte noemt het verschrikke lijk, men heelt niets anders gezien dan dat men een varken aan een paal gebonden had Hij kan zijn onschuld niet meer bewijzen maar hij meent dat hij dit ook niet behoeft te doen, maar dat men hier zijn schuld moet bewijzen, hetgeen z.i. niet is gebeurd. Niettemin wordt hij overeenkomstig de eisch tot f 15 subs 10 dagen ver oordeeld. KERKNIEUWS. ZONDAG 18 APRIL 1937. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Wolfensberger en nam 2 uur ds. Bus. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2.30 dr. Veltenaar. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 uur en 's avonds 6 uur leeskerk. Vrije Ger. Gem. Voorm. 9.30, nam. 2 uur en 's avonds 6 uur ds. Baaij. Ned. Protestantenbond afd. Tholen 's Avonds 6 uur ds. v. d. Heijden te Eindhoven. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.20 ds. Bus en nam. 1.50 uur leeskerk. Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur ds. Steenblok te Rotterdam. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. SGHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9 30 en nam. 2 uur ds. de Haan. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 6 uur ds. de Bres. Bed. H. Doop. N.D. Ger. Gem. voorm. 9 30, nam. 2 en 's avonds 6 uur de heer West- strate te Rotterdam. STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Batelaan en nam. 2 uur leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 uur leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. llerv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Kraaij. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. v. Eist. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Vreugdenhil. BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN van 9—15 April. Geen inschrijvingen. Gemeente SCHERPENISSE over de Maart 1937. GeborenKaatje Aplona, dv. A. Rijstenbil en H. A. van IJsseldijk. OverledenMaria Janna Joppe, oud 76 j. wed. van G. Paulusse. Kornelis Ilartog, oud 99 j. weduwn. van D. Hage. GehuwdJacob Adriaan Dirk Gaakeer, oud 22 j. en Maria Pieter- nella Arendje Kievit, oud 20 j. Antonius Gosselink, oud 25 j. en Geertrui de Wilde oud 19 j. Ingekomen: A.Suurland met gezin van St. Maartensdijk. W. van den Hoek van St. Philipsland. A. J. Nieuwkerk van Poortvliet. Toev. geb. te Bergen op Zoom C. de Wilde. Vetrokken A. Houke met gezin naar Oud-Vossemeer. M.P.A. Kievit naar Stavenisse. G. E. van Dalen, en H. Franke met gezin beiden naar St. Maartensdijk. Gemeente ST. MAARTENSDIJK over Maart 1937. Geboren Adriana Lijntje Margrieta dv. H. Baardwijk en M. Munnikhof Adriaan Hendrik, zv. J. A. Heijboer en J. Bos. Pieternella Cornelia, dv. C. J. Gaakeer en M. P. Elenbaas. Danetta Johanna, dv. A. D. Zwage maker en S. J. Hage. Gehuwd: J. Bimmel, wedn. 35 j. en J. M. op den Brouw wed. 34 j. Overleden Abraham Jan, 18 mnd. zv. D. Scherpenisse en C. J. Boogerd J. W. de Graaf 75 j ongehuwd. J. J. op den Brouw, 65 j. echtgen. van C. van der Rhee. W. Priem, 39 j. echtgen. van J. A. de Graaf W. M. Kloet 66 j. echtg. van P. M. van Dijke. GevestigdG. Weijler uit Sint- Annaland. J. M. van den Hoek uit Voorburg. J. W. Bos uit Delft. R. J. van Oost en gezin uit Zierikzee. H. Franke en gezin uit Scherpenisse M. Hoek uit Rotterdam. Vertrokken: A.Suurland en gezin naar Scherpenisse. M. Bazen naar Nieuwer Amstel. D. J. W. de Viet naar Rotterdam. I. M. Hage naar Halsteren. B. J. van Oost en gezin naar Tholen. A. van der Werf en gezin naar Koewacht. Gem. POORTVLIET over Maart 1937 GehuwdPieter Marinus Opree, 27 jaar Scherpenisse met Anna Jo hanna Nieuwkerk 19 jaar Poortvliet. Overleden Johanna Hartog 77 j. weduwe van A. Jasperse Willemijna van der Male 81 j. echtgenoote van W. H. Lisseveld. MARKTBERICHTEN THOLEN, 16 April 1937. Roomboter f 0.84 per pond. Boereboter f 0.79 Eieren f 2.70 per 100. Notaris D. VAN DE VELDE te Tholen zal, op WOENSDAG 28 APRIL 1937, 's-namiddags drie uur, in de her berg van P. Geene te Poortvliet, in ééne veiling, in het openbaar verkoopen 5 Heet. 89 aren 40 centiaren (15 Gemeten 6 Roeden) gelegen aan den Ivadijk en den Groen Hovensche weg, te Poort vliet, in pacht bij den heer J. P. van Gorsel, te Tholen. In 6 koopen, combinatiën en in massa. 30 46404 Dadelijk te aanvaarden. Kaartjes beschikbaar. is een zaak van vertrouwen Wendt U tot een deskundig adres10 46402 C. W. ROBBE, Steenbergschestr. 4 t/o S. de Wit BERGEN OP ZOOM in nieuwe uitvoering Zakbijbel met psalmen, gebonden in slappe band slechts f 2.95. N. Test. en psalmen, riemsluiting voor jongedames f2.10. N. Test.en psalmen, riemsluiting gewatteerd in zilvervos, bruin en zwart f3 60 en f4.20. Aanbevelend, 21 46405 BOEKHANDEL THOLEN

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1937 | | pagina 5