hef nog zoo, want het is een platte weg en het water kan er niet weg. Er zijn daar drie veriaatputten en ook is er een buis. Nu zou het kunnen J om een gat op verschillende plaatsen I in die buis te maken en daarop te maken kleine veriaatputten, en als dit goed gebeurd behoeft men niets meer aan die weg te doen. Hij is zelf I bereid dit nader bij burg. en welh. toe te lichten. Besloten wordt om dit in handen te stellen van burg. en weth. ter af doening. Een schrijven van den Min. van Sociale zaken betreffende extra hulp aan werkloozen. In deze circulaire staat dat een bedrag van f5.30 per werklooze wordt beschikbaar gesteld en dat het aantal bepaald is op 57. Van dit bedrag moet de gemeente betalen f2 en het departement be taald f3.30. De heer Nelisse vindt het jammer datenkele personen uitgesloten worden Er zijn gezinnen met 4 of 5 kinderen, die soms f4 of f5 per week trekken omdat het weer zoo slecht is en dus armoede hebben, die hier niets van trekken. De voorzitter zegt dat er gehandeld moet worden volgens de circulaire, en dan zal ook niemand ontkennen dat zoo iets gebeurd. De beer Langejan zegter is dit jaar reeds tweemaal bedeeld en nu zou er nog een bedeeling komen juist voor die menschen, welke dhr. Nelisse noemt. Wethóudej* Koopman zegt: en die uitgestempeld zijn dan, die krijgen toch ook niets. Hij onderstreept ten volle het gezegde van dhr. Nelisse. Er zijn menschen die minder ont vangen dan de werkloozen en toch uitgesloten zijn van boter en crisis goederen hij zal er dan ook niet vóór stemmen. De heer Langejan zegt dat toch het grootste percentage er voor in aanmerkingkomt volgensde circulaire Wethouder Koopman zegt: als er twee menschen zijn, dan zal de een toch wel behoeftiger zijn dan de ander. De heer Op den Brouw merkt op-: en dan allebei maar niets geven. De voorzitter merkt op dat alles volgens de circulaire gaat, en als er dan een categorie uitvalt dan staat dit toch los van dit alles. Wethouder Koopman meent als men dat toch wil geven om dan de behoeftigste menschen te bedeelen. De voorzitter antwoordt dat dit volgens de voorschriften niet gaat. De heer Nelisse vindt dit juist erg, want nu krijgen die stille armen niets. De heer Langejan zou 't erg vinden als dit in het water moest vallen. Men moest blij zijn dat er in den winter dekensgegeven kunnen worden of een paar schoenen om te gaan werken. Er is onder koren kaf, maar dat zal blijven. Er zijn er altijd zoo brutaal die de circulaire invullen al hebben ze het niet noodig, maar dat zal men blijven houden, maar dat weegt niet op tegen degenen die het wel noodig hebben. Weth. Koopman zal er deze keer vóór stemmen en hoopt dat de centen gebruikt zullen worden voor hen die het noodig hebben en dat degene die het niet noodig heeft geschrapt zal worden. Met alg. st. wordt f104 beschik baar gesteld. Een verzoek van P. Poot om zijn salaris als controleur met f 100 te verhoogen aangezien de werkzaam heden steeds vermeerderen. De heer Nelisse vraagt hoe Burg. en weth hierover denken, want die weten het beste wat er moet ge beuren. De voorzitter zegt dat bij burg. en weth. is besloten niet dadelijk f 100 verhooging te geven maar eerst f50 te geven en indien de werkzaamheden nog blijven stijgen dan het volgende jaar er nog f50 bij te doen. Het werk breidt zich steeds uit, want nu is er pas weer een nieuwe uitbreiding ge komen. Er is altijd werk voor hem zoowel in den zomer als in den winter en ook moet hij nu dagrapporten in gaan vullen van hetgeen hij ver richt. De heer Langejan zegt wij als bui tenstaanders kunnen over dit werk niet oordeelen, maar als burg. en weth. verhooging noodig achten heeft hij geen vrijmoedigheid om legen te stemmen. Spr. gaat dus op burg en weth. door. De voorzitter zegt nogmaals dat de werkzaamheden steeds vermeerderen. De heer op den Brouw zegt de taak van den controleur is vermeer derd omdat, hij rapporten in moet leveren, maar wanneer het werk van den controleur precies wordt gedaan zooals "het is voor een controleur en anders niets, dan is dit zoo veel niet; maar men geeft hem werk dat hij niet behoeft te doen, zooals het uitbetalen van gelden, wat vroegerdoor de bonden geschiedde, men kan wel zooveel ambtenaren aanstellen, en dan hebben al die menschen ook een dagtaak. Men kan wel allerlei staten gaan maken. Spr. zegt ook zoo'n dagrap port te hebben en er is één kolom metje op wat hij in kan vullen en van de rest dat bestaat hier niet, zooals huiscontroie en straatcontrole. Er kan een hoop werk van hem af genomen worden dat door anderen graag gedaan wil worden. Hij zal dan ook de vrijmoedigheid nemen om tegen Ie stemmen ook tegen de verhoogmg van f50, want het is geen gemeentebelang, de man heeft geen dagtaak. De heer Nelisse is het daar niet mee eens dat het geen gemeente belang is. Er wordt veel geld uitge geven voor de werkloozen en daar is iederen dag controle voor noodig. Wat moest er van komen als wij geen controleur hadden. Weth. Koopman zegt het salaris van Poot is f500 en nu verwondert het hem gezien het standpunt van den heer op den Brouw dat hij er tegen kan wezen, omdat er voor anderen zoo een salarisactie gevoerd wordt en die een veel grooter salaris hebben en er niets meer voor doen. Als men het werk beziet dan zegt men waarom dient een treinoontro- leur die ook niet anders doet, dan kaartjes knippen, maar ze is noodig cn zoo is het ook met Poothij heeft een heelen dag zijn bezigheden. En als men de controleur weg zou doen, dan was het ook klaar met stempelen, dus wij moeten noodge dwongen een controleur nemen, wil dit blijven en dan mag die man toch wel f 1 of fl.50 meer verdienen dan een steuntrekker. De heer op den Brouw acht die f500 weggegeven geld, dat is niet noodig en ook is het niet in het belang van de gemeente. Spr. meent echter dat voor het werk wat Poot thans moet doen, het eigenlijk te weinig is, maar dat is geen contro- leurswerk. Met de stem van den heer op den Brouw tegen wordt het voorstel van Burg. en Weth. aangenomen. Met alg. st. wordt besloten aan de weegbrug „Landbouwbelang" een stukje grond te geven voor vergroo ting van de weegbrug. Een verzoek van H. Eckhart om de openbare waterplaats in de nabij heid van zijn woning te verplaatsen. Dit wordt aangehouden tot de volgende vergadering. Aan de orde komt het aangehouden verzoek van Op den Brouw, Goede- gebuure en Bazen betreffende een stuk grond. Burg. en Weth. stellen voor aan Op den Brouw dit stuk in erfpacht te geven en het met Goedegebuure en Bazen verder te regelen zooals het concept ter inzage heeft gelegen. Met alg. st. wordt hiertoe besloten. Een verzoek van A. van Gorsel om een perceel Dijk aan den Molendijk te mogen huren. Burg. en Weth. stellen voor aan dit verzoek te voldoen en wel voor f2.50 per jaar. Met alg. stemmen wordt hiertoe besloten. Een schrijven van Wed. van der Werff dat zij met ingang van 1 Mei de huur van de woning Boschje 7 opzegt, onder dankbetuiging dat ze daar heeft kunnen wonen tegen- verminderde huurprijs. De voorzitter zegt naar aanleiding van dit schrijven zijn verschillende verzoeken binnengekomen om deze woning te huren en wel van Van 't Hol, G. P. op den Brouw, M. G. Geene en G. Franke. Aangezien de wed. van der Werf daar gewoond geeft tegen verminderde huur zal eerst opnieuw de huur vastgesteld moeten worden en Burg. en Weth. stellen voor deze te brengen op de oude huurprijs van ongeveer f 107. Weth. Koopman merkt op dat men de woning niet minder kan verhuren, omdat men anders in conflict zal komen met de andere huurders. Hel doet hem echter genoegen dat er nu ook eens een bedankje komt, want die hebben wij nog niet veel gehad. Met alg. stemmen wordt besloten de huurprijs te handhaven op f 106.70 Burg. en Weth. stellen nu voor de woning te verhuren aan G. Franke daar deze al 13 jaar op de lijst staat. Met alg. st. wordt hiertoe heloten* Daar M. G. Geene nog niet op de lijst staat, wordt deze alsnog op de lijst geplaatst. Een verzoek van de bewoners van de Oostvest om verbetering van de straat. De voorzitter zegt dat er te weinig geld is om dit in orde te maken, maar het zal verbeterd worden. De heer Hage vindt het jammer dat men zoo moeilijk zit met de finantiën, want de bedoeling was goed daar, maar men kan niet verder. De heer Langejan zegt dat het dan toch voor die enkele woningen wat verbeterd kan worden en vraagt tevens hoe het zit met de hoek bij het Postkantoor, want dat duurt zoo lang. De voorzitter zegt dat dit laatste niet aan de orde is, wat betreft de enkele verbeteringen dat zou kunnen gebeuren en daar zal ook op gewerkt worden. De heer Hage wilde toch ook wel eens wat weten omtrent de hoek bij het Postkantoor. De voorzitter zegt dat er over op gebeld is en toen is megedeeld dat de tegenwoordige fnnctionaris die daar over gaat ziek is en dat zijn plaats vervanger, dit moet afwerken, en dat er wel bericht over zal komen. Spr. zegt echter toen er nog eens over te zullen opbellen. Een verzoek van Joh. de Viet e.a. om te trachten bij het polderbestuur gedaan te krijgen dat de grint voor den polder niet met bakken maar met mandjes gelost zal worden. Burg. en Weth. stellen voor dit voor kennisgeving aan te nemen. Wethouder Koopman zegt indertijd had G. Franke het lossen aangenomen en liet het met de bakken doen. De heer Nelisse merkt op dat ook eens geweest is dat ze het lossen hadden aangenomen met mandjes en ze kwamen later vragen om het met de giek te mogen doen. Met alg. stemmen wordt dan ook het voorstel van burg. en Weth. aam genomen. (Vervolg Eerste blad).

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1937 | | pagina 4